Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 17-02-2016 20:07

"
stachu pisze:a na razie niech Admin się temu przyjrzy, czy przypadkiem kogoś nie zablokować za ten brak kultury !!
Admin nie chce się temu przyglądać, bo jest ogólnie niechętny dyskusjom religijnym na forum. Doświadczenia wskazują, że nic dobrego z tego nie wychodzi, a dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.

Jakkolwiek zdecydowanie nie zgadzam się z wypowiedziami niektórych użytkowników, to poza wyjątkowymi przypadkami nie zamierzam reagować. Mam stosunkowo niską wrażliwość na opinie niewiernych, heretyków, odszczepieńców, pogan, czy starszych i młodszych braci w wierze."
Ostatnio zmieniony 17-02-2016 20:07 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Malyboss
Posty: 475
Rejestracja: 12-08-2007 04:31

Dyskusje religijne

Post autor: Malyboss » 18-02-2016 01:10

"
poza wyjątkowymi przypadkami nie zamierzam reagować
Bardzo dobrze, że Admin czuwa... I jednocześnie wykazuje logiczne, zdroworozsądkowe podejście.
niech Admin się temu przyjrzy, czy przypadkiem kogoś nie zablokować
Mnie by raczej do głowy nie przyszło, żeby Admina wołać na pomoc, jak kończą się argumenty."
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 01:10 przez Malyboss, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Dyskusje religijne

Post autor: grassownik » 18-02-2016 09:27

"najzabawniejsze jest to,że pewna grupa userów - nie wykluczam,że to zaplanowane spamowanie jednego trolla :-) - chciała poddać wielu z Nas tu rekolekcjom a tu wiele wskazuje na to,że spora część forum daje odpór tej nachalnej akcji promocyjnej rodem z toruńskiej rozgłośni pełnej pokrętnej logiki,naiwnych pytań,manipulacji etc ;-)

tym samym robią bardziej antyreklamę swojej ścieżki do prawdy i wieczności.brawo.



Edytowany przez grassownik o 18-02-2016 - 08:29. "
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 09:27 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Dyskusje religijne

Post autor: janusza » 18-02-2016 09:40

"
A w Polsce jest wolność wyznania,a Stachu nikogo nie atakował,wypowiadał się na temat religii i był za to obrażany i innym też się dostaje za taki lub inny pogląd religijny.I to dowodzi tego ,że niektórzy nie nadają się do prowadzenia dyskusji.
Obrażanie uczuć religijnych nie powinno mieć tu miejsca.Z mojego punktu widzenia nie jest to normalne.
Sami zaczynacie. Każdy post, nawet o psiej kupie nasycony jest nachalną, katolicką indoktrynacją. To jest nie do wytrzymania i stąd ten odpór. A co do obrażania uczuć religijnych to działa w obie strony. Brak uczuć to też rodzaj stanu który obrażacie waląc mi tu po oczach tekstami rodem z radia Maryja."
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 09:40 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 18-02-2016 10:03

"
Admin pisze:Admin nie chce się temu przyglądać, bo jest ogólnie niechętny dyskusjom religijnym na forum
Moim celem też nie są rozmowy o religii na tym forum, ale o różnych innych tematach, natomiast to, że kieruję się takimi a nie inne wartościami, to zostaje wyśmiewane przez innych i wtedy zaczyna się dyskusja.
Nie mam zamiaru udawać, ani pisać inaczej niż myślę.
Jeżeli na dany temat mam takie a nie inne zdanie, to mam tego nie pisać, tylko przyklaskiwać innym?
Nie, forum jest do dyskusji i do wyrażania swojego własnego zdania.
Nikomu nie narzucam swojego sposobu myślenia, ani nie chcę nawracać niewierzących.
Chcę pokazać, że można myśleć inaczej niż "wszyscy" i być szczęśliwym, mieć radość i pokój.
Chcę, żeby Ci, którzy myślą inaczej niż "wszyscy" mieli szacunek do tych co myślą podobnie jak ja.

Powtórzę jeszcze raz, nie chcę nawracać niewierzących, jeżeli już to pokazać hipokryzję niektórych katolików mieniącymi się wierzącymi, a nie praktykującymi, albo wierzącymi, praktykującymi, a żyjącymi niekiedy gorzej od ludzi niemający nic wspólnego z wiarą, w której liczy się przede wszystkim miłość.
Malyboss pisze:Mnie by raczej do głowy nie przyszło, żeby Admina wołać na pomoc, jak kończą się argumenty.
Nie kończą mi się argumenty, chętnie odpowiem na te pytania i zarzuty. Niestety ostatnio nie miałem zbyt dużo czasu.
Chcę by to forum było miejscem konkretnych dyskusji, a nie szyderstw! Tylko o to mi chodzi."
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 10:03 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 18-02-2016 10:17

"Janusza, a dla mnie nie do wytrzymania jest brak szacunku do drugiego człowieka mającego inne zdanie..."
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 10:17 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Dyskusje religijne

Post autor: grassownik » 18-02-2016 10:33

"
jeżeli już to pokazać hipokryzję katolików
wszyscy ją widzimy ;-)"
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 10:33 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 18-02-2016 10:49

"
grassownik pisze:wszyscy ją widzimy
tylko należy odróżnić hipokryzję to wg Twojej definicji, a tą wg mojej definicji ..."
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 10:49 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Dyskusje religijne

Post autor: grassownik » 18-02-2016 10:53

"Hipokryzja (od gr. ????????? hypokrisis, udawanie) ? fałszywość, dwulicowość, obłuda. Zachowanie lub sposób myślenia i działania charakteryzujący się niespójnością stosowanych zasad moralnych. Udawanie serdeczności, szlachetności, religijności, zazwyczaj po to, by wprowadzić kogoś w błąd co do swych rzeczywistych intencji i czerpać z tego własne korzyści.

Hipokryzja może się przejawiać na kilka sposobów:

oficjalne głoszenie przestrzegania określonych zasad moralnych i jednoczesne ich "ciche" łamanie, gdy nikt ważny tego nie widzi (np. głoszenie przez polityka, że walczy z korupcją i jednoczesne branie przez tego polityka po cichu łapówek),
stosowanie różnych, sprzecznych wzajemnie zasad moralnych przy różnych sytuacjach (np. wymaganie od męża żeby nie zdradzał, i jednoczesne zdradzanie męża),
wymyślanie rozmaitych teorii, które w pokrętny sposób tłumaczą stosowanie różnych norm moralnych przy różnych sytuacjach (np. głoszenie, że zabijanie dzieci wroga w czasie wojny jest dobre dlatego, że wróg ten popełnił wcześniej zbrodnię mordując nasze dzieci),
tworzenie obszarów tabu, czyli spraw, o których się nigdy nie rozmawia publicznie; zazwyczaj są to sprawy, które w świadomości wielu ludzi są niemoralne, ale są lub były jednocześnie masowo praktykowane (zob. też tajemnica poliszynela).
Hipokryzja jest stałą cechą ludzkich społeczeństw. Wynika ona z jednej strony z konfliktu między indywidualnym interesem poszczególnych osób i normami moralnymi panującymi w danym społeczeństwie a z drugiej strony z konfliktu między normami obyczajowymi i moralnymi.


tylko należy odróżnić hipokryzję to wg Twojej definicji, a tą wg mojej definicji ...
ty wszystko zrelatywizujesz pod swoją teorię.przyzwyczaiłeś nas już tu do tego.

Twoje definicje mi latają ;-)
zostanę przy tej powyższej."
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 10:53 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 18-02-2016 11:08

"a czy u osób niewierzących nie występuje hipokryzja?
przecież to nie dotyczy tylko katolików, ale całych społeczeństw!



Edytowany przez stachu o 18-02-2016 - 10:09. "
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 11:08 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 18-02-2016 11:17

"
Chcę, żeby Ci, którzy myślą inaczej niż "wszyscy" mieli szacunek do tych co myślą podobnie jak ja.
I vice versa.
Jakoś nie odpowiedziałeś na moje pytania (?) Wierzyć, nie wierzyć, oto jest pytanie... Pytam w co lub w kogo?"
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 11:17 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 18-02-2016 11:53

"jasne, że Ci odpowiem 8-)
ptasiorrr pisze:1. Był raj, był Adam i Ewa, mieli dwóch synów, jeden zabił drugiego: jak powstała dalsza ludzkość na ziemi?
"Gdy Adam miał sto trzydzieści lat, urodził mu się syn, podobny do niego jako jego obraz, i dał mu na imię Set. 4 A po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki.." Rdz.5:3-4

Czytając dokładnie Biblię widzisz, że Adam miał dużo synów i dużo córek.
ptasiorrr pisze:2. Jak Maryja zaszła w ciążę będąc dziewicą i tudzież jak urodziła dziecko?
"26 W szóstym miesiącu9 posłał Bóg anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, 27 do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida10; a Dziewicy było na imię Maryja. 28 Anioł wszedł do Niej i rzekł: ?Bądź pozdrowiona11, pełna łaski, Pan z Tobą, ?.
29 Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. 30 Lecz anioł rzekł do Niej: ?Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. 31 Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. 32 Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. 33 Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca?. 34 Na to Maryja rzekła do anioła: ?Jakże się to stanie, skoro nie znam męża??12 35 Anioł Jej odpowiedział: ?Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym13. 36 A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. 37 Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego?. 38 Na to rzekła Maryja: ?Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!? Wtedy odszedł od Niej anioł. " Łk 1, 26-37


Wystarczy czytać Pismo Święte.
ptasiorrr pisze:[3. I powiedz mi jak trzej królowie szli do pierwszej gwiazdki 6 stycznia skoro Jezus urodził się 25 grudnia?
"Żaden z Ewangelistów nie określił dnia ani miesiąca narodzin Jezusa"

Poczytaj sobie, tam znajdziesz wyjaśnienie: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/T/TB ... ?akt_row=5
ptasiorrr pisze:I jeszcze jedno: modlisz się do obrazków czy figurek nazwanych w NT bałwanami?
Podaj konkretnie w którym miejscu to wyczytałeś."
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 11:53 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Dyskusje religijne

Post autor: marcin85tbg » 18-02-2016 12:24

"
po urodzeniu się Seta żył Adam osiemset lat i miał synów oraz córki..
No to niezłe jaja. Ja wiem, że wtedy nie walili tyle chemii do żarcia, ale żeby 800 lat chłopisko wytrzymało...

Mniejsza z tym. Jeśli dobrze rozumiem to, początki zasiedlania naszej planety to czyste kazirodztwo."
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 12:24 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 18-02-2016 12:32

"
Zakaz bliskich związków

Pierwsze małżeństwa bracia zawierali ze swoimi siostrami. Dziś może nas to bulwersować, jeśli pamiętamy, że Bóg później zakazał związków między bliskimi krewnymi. Taka konieczność pojawiła się jednak dopiero w czasach Mojżesza (Kpł.18-20). Jeszcze czterysta lat wcześniej Abraham mógł poślubić swoją siostrę Sarę, która miała tego samego ojca, co Abraham, choć inną matkę (Rdz.20:12).

Zakaz ten miał odpowiedniki w prawodawstwie większości krajów świata, ponieważ zauważono, że ze związków między bliskimi krewnymi rodzi się wiele dzieci upośledzonych. Za sprawą genetyki wiemy, że odpowiedzialne są za to omyłki (mutacje) w kodzie genetycznym. Mutacje przyczyniają się do różnych defektów, od drobnych, w rodzaju odstających uszu, do poważnych, jak hemofilia. Szkodliwość zmutowanych genów wzrasta, gdy ten sam błąd występuje po stronie matki i ojca.
http://www.kosciol.pl/article.php/20070825134334815"
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 12:32 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 18-02-2016 12:35

"
janusza pisze:Każdy wie, że żadnego Boga nie ma...
Wyrażasz zdanie za całą ludzkość?
Kto dał Ci prawo decydowania za innych?
To jest Twoja demokracja i wolność?"
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 12:35 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 18-02-2016 12:42

"
ptasiorrr pisze:Bóg się urodził czy jego syn? ... Matka Boska czy Matka Jezusa?
Czy rzeczywiście masz tak małą wiedzę o wierze katolickiej czy robisz z siebie takiego niedouczonego?

Urodził się Jezus, Syn Boży, który jest drugą Osobą Bożą.
Bóg w Trójcy Jedyny: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
Matka Jezusa i zarazem Matka Boża.


Bóg??? Pan Bóg???
Piszesz, że Bóg nie ma imienia.
Napisz, że Ty nie znasz!

Bóg ma imię. Pofatygujesz się i poszukasz?



Edytowany przez stachu o 18-02-2016 - 11:56. "
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 12:42 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Dyskusje religijne

Post autor: grassownik » 18-02-2016 13:04

"zależy która mitologia.

Ozyrys,Re,Zeus,Jowisz,Jahwe,Jezus,Mahomet i tak dalej i dalej.

trójca święta to nic innego jak tylko dogmat kościoła,wcale nie nauka boska,ot tak sobie wymyślili książęta kościoła i tego się trzymają.


natomiast zrodzony z dziewicy syn boży,pomazaniec i następca czy też mesjasz jak wolicie to dość znany scenariusz we wszystkich wcześniejszych mitologiach od żydowskiej czy też przejętej od nich chrześcijańskiej czy islamskiej,gdzie przecież i Mojżesza i Jezusa wielbi się jako zwiastujących nadejście Mahometa jedynego proroka.
polecam sprawdzić z ciekawości mitologie bliskowschodnie,asyryjskie,egipską i analogii znajdzie się cała masa.
od mitu o Gilgameszu i zawartym tam opisie potopu,który później wzięli sobie judaiści po wszelkie inne.

jest masa filmików w sieci potwierdzających istnienie boga i zaprzeczająca temu.
każdy coś dla siebie znajdzie."
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 13:04 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Dyskusje religijne

Post autor: stachu » 18-02-2016 13:09

"musisz najpierw nauczyć się rozróżniać religii od mitologii ...
jest masa filmików w sieci potwierdzających istnienie boga i zaprzeczająca temu.
każdy coś dla siebie znajdzie.
Masz rację.
A Ty szukasz coś dla siebie? Co Ci akurat pasuje?
Czy chcesz poznać prawdę?"
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 13:09 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Dyskusje religijne

Post autor: amra100 » 18-02-2016 13:09

"heheh jedziesz po bandzie stachu :D
Tak Adam miał sporo dzieci i oni zapełnili ziemie ? musisz mi dać namiary na dilera :):)
Kain zabił abla i odszedł do krainy Nod i tam spłodził swoich potomków :) wiec musiały być inne plemiona w tym duzo kobiet :)

http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=4
Po pierwsze nawet w tej twojej durnej frondzie piszą że księgę rodzaju traktujemy jako symboliczna wiec daj spokój tym banialukom.
zaraz w księdze rodzaju pojawiają sie tajemnicze narody i tak dalej . To samo tyczy sie Noego i jego łódki:) zabrał po parze kazdego zwierzecia ?
Oczywiście potop to fakt historyczny ale ograniczał sie do basenu morza martwego i jest przekazywany w legendach rożnych kultur do dzisiaj a pewnie jakiś tam gościu zabrał sobie z gospodarstwa to co mial:D .
Wiek 800 lat to też raczej symbole:) ludzie żyli raczej krótko i 50 latek byl juz starcem:/


a co do tego


Wyrażasz zdanie za całą ludzkość?
Kto dał Ci prawo decydowania za innych?
To jest Twoja demokracja i wolność?


dlaczego uważasz że Twoja religia jest prawdziwa czy wazniejsza od innych stachu ?
dlaczego twierdzisz że to wlaściwa droga do ,,zbawienia''?
to jest twoja demokracja ?
Hipokryta jestes Stachu :) Zobaczysz Odyn sie na Ciebie pogniewa i nie trafisz do Valchali i nie bedziesz ucztował z Bogami :):)"
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 13:09 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Dyskusje religijne

Post autor: amra100 » 18-02-2016 13:11

"Tak jeszcze z Wiki

Dalsze losy Kaina[edytuj | edytuj kod]
Gdy Kain zabił Abla, Bóg zwrócił się do Kaina słowami: "Gdzie jest brat twój, Abel?", na co Kain odpowiedział sławnym zdaniem: "Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?" (Rdz 4,9). Bóg potępił czyn Kaina mówiąc, że krew jego brata woła do niego z ziemi (Rdz 4,11). Przeklinając go i uprawianą przez niego ziemię, która wchłonęła krew Abla (Rdz 4,11), sprawił, że ziemia ta nie da już więcej żadnych plonów Kainowi. On sam będzie musiał odtąd stać się na zawsze tułaczem (Rdz 4,12).

Kain powiedział Bogu Jahwe, że wyznaczona mu kara jest zbyt ciężka ? skoro ma odtąd tułać się po świecie ukrywając się przed Bogiem, będzie mógł go zabić każdy człowiek, którego napotka (Rdz 4,13-14). Bóg odpowiedział mu, że każdy, kto by go zabił, poniósłby za to siedmiokrotną pomstę. Aby do tego nie dopuścić, naznaczył Kaina znamieniem, by każdy mógł go od razu rozpoznać (Rdz 4,15) ? fakt ten odbił się w języku jako związek frazeologiczny "piętno kainowe". Następnie Kain odszedł od Jahwe i zamieszkał w kraju Nod, położonym na wschód od Edenu (Rdz 4,16).

Księga Rodzaju nie mówi nic o potomkach Abla ani o tym, czy miał on żonę.

Natomiast mówi o tym, że Kain miał żonę i jednego syna, Henocha, na którego cześć zbudował miasto Henoch. Wywód potomków Kaina w Księdze Rodzaju przedstawia się następująco: Kain ? Henoch ? Irad ? Mechujael ? Metuszael ? Lamek.
Lamek pojął za żony dwie kobiety o imionach Ada i Silla. Ze związku Ady i Lameka byli: Jabal i Jubal. Z drugą żoną Sillią Lamek miał Tubal-Kaina i córkę Naamę.

Pismo Święte nie podaje rozpowszechnionych w mitologii hebrajskiej informacji o szczególnym zepsuciu moralnym potomków Kaina, przypisując im jedynie różne wynalazki (pasterstwo, grę na cytrze i flecie, kowalstwo). Po wywodzie potomków Kaina podaje jednak wywód potomków Adama (a właściwie jego najmłodszego, nieodrzuconego syna Seta), do którego należał Noe i jego synowie. Opis degeneracji moralnej ludzkości przed Potopem znajduje się w Księdze Rodzaju zaraz za wywodem potomków Seta ? dlatego też przekonanie o występności potomków Kaina i prawowitości potomków Seta jest bardzo powszechne, np. w literaturze patrystyczn"
Ostatnio zmieniony 18-02-2016 13:11 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ