Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 11-01-2019 09:58

Toż mówię!!! A nie pieprzenie bzdur o jakichś zasadach.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 11-01-2019 10:08

ptasiorrr pisze:
10-01-2019 20:01
Tutaj własnie pokazałeś swoje "ja". Oczywiście, ze zaakceptować musiałem jak brałem ślub kościelny. Teraz prawo kanoniczne nie pozwala mi go unieważnić, ale odpowiedni człowiek za odpowiednie pieniądze sprawi, że małżeństwo moje zostanie unieważnione. Więc jak to jest? Można czy nie można? I jak to jest z Martą Kaczyńską-Smuniewską-Dubieniecką-Zielińską??? Wzór do naśladowania, córka zimnego Lecha, któremu stawiają pomniki, bratanica wodza, który z kościołem jest za pan brat i którego elyta modli się na pokaz :lol:
Jeszcze raz. Po cholere ci unieważniać slub kościelny. Przecież wypisałeś się z kościoła. Przecież nie ma to żadnego znaczenia czy go masz czy nie. Weź naprawdę pomyśl nad logiką.

A co do córki zimnego Lecha. Wiesz co ptasior? Dno to masz nad swoją głową. Pomyśl czasem zanim coś napiszesz. Twoi rodzice żyją? Daj ich imię. Pośmiejemy się. Za takie coś powinieneś dostać bana.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 11-01-2019 13:26

Teraz już nie chcę unieważniać, ale wcześniej chciałem. Tylko po co gadasz bzdury o jakichś zasadach i regulaminach a wystarczy podsmarować i sprawa załatwiona.
No co do córki? Wypowiedz się. Może powiesz, że wzór cnót i wzór do naśladowania?
Moi rodzice nie żyją, ale nikt nie robi z siebie pajaca wysławiając ich imię.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 11-01-2019 14:13

Ty ptasior naprawdę masz coś z głową. Nie wiem czy to nienawiść czy coś innego po prostu zjada cie od srodka. Wylewasz swoja frustrację na forach. Wyloguj się kiedys i zacznij zyc. Zobaczysz ze swiat nie jest taki czarno bialy. Ze prawdziwe zycie to nie tylko kaczynski, pis, radiomaryja i kosciol.

Czy Marta Kaczyńska to wzór cnót? Każdy ma prawo do swoich decyzji. Akurat to troche smieszne, ze lewak nasmiewa sie z kobiety, ze nie jest cale zycie z jednym i tym samym facetem. Ptasior daj po prostu zyc innym tak jak chca. A dzieki temu tez sam zaczniesz zyc.

Szczerze ci powiem, ze nikt normalny nie wysmiewalby sie z twoich rodzicow, mimo iz robisz z siebie pajaca. Refleksji zycze.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Dyskusje religijne

Post autor: orange » 11-01-2019 16:36

Rozwód jest najbardziej stresującą dla człowieka sytuacją.
Ja bym powiedział: sytuacją równą niemalże śmierci współmałżonka.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Dyskusje religijne

Post autor: jamWilhelm » 11-01-2019 17:02

orange pisze:
11-01-2019 16:36
Rozwód jest najbardziej stresującą dla człowieka sytuacją.
Ja bym powiedział: sytuacją równą niemalże śmierci współmałżonka.
Sztuczne podtrzymywanie życia może być gorsze ;)

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 12-01-2019 10:06

kermit pisze:
11-01-2019 14:13
Ty ptasior naprawdę masz coś z głową. Nie wiem czy to nienawiść czy coś innego po prostu zjada cie od srodka. Wylewasz swoja frustrację na forach. Wyloguj się kiedys i zacznij zyc. Zobaczysz ze swiat nie jest taki czarno bialy. Ze prawdziwe zycie to nie tylko kaczynski, pis, radiomaryja i kosciol.

Czy Marta Kaczyńska to wzór cnót? Każdy ma prawo do swoich decyzji. Akurat to troche smieszne, ze lewak nasmiewa sie z kobiety, ze nie jest cale zycie z jednym i tym samym facetem. Ptasior daj po prostu zyc innym tak jak chca. A dzieki temu tez sam zaczniesz zyc.

Szczerze ci powiem, ze nikt normalny nie wysmiewalby sie z twoich rodzicow, mimo iz robisz z siebie pajaca. Refleksji zycze.
Czy Ty tu jesteś po to, aby ubliżać swoim przeciwnikom??? Nic mnie nie zjada od środka. Po prostu nie podoba mi się to co robi
kaczynski, pis, radiomaryja i kosciol.
Mogę się wypowiedzieć na temat religii i jej przedstawicieli, bo od tego jest to forum i ten wątek. Lewak nie naśmiewa się z Marty K., bo ta pani jest córeczką najwybitniejszego prezydenta po Piłsudskim i bratanicą Twojego wielkiego wodza. Podejrzewam, że jakby dokonała aborcji, to też nie było by potępione, bo ta pani jest córeczką najwybitniejszego prezydenta po Piłsudskim i bratanicą Twojego wielkiego wodza. Jednakże kościół potępia związki z kilkoma partnerami podczas swojego życia. To Ty, wraz ze swoją mafią daj żyć innym tak jak chcą, I nie rób z siebie błazna (chyba, że już nim jesteś).
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 12-01-2019 14:33

Zobacz i powiedz mi płazie jak to jest?
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 20-01-2019 22:16

Trochę statystyki kościelnej, krótko i długoterminowej:
https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktu ... _popularne

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Dyskusje religijne

Post autor: dino » 27-03-2019 16:36

Już za kilkanaście dni będzie zbiórka na "Katolicki" Uniwersytet Lubelski.
Przed rzuceniem na tacę proponuję się zastanowić:

Obrazek

Nota bene właśnie ta uczelnia knebluje wolność wypowiedzi własnego profesora:

Wypowiedzi ks. prof. Tadeusza Guza z KUL na temat Żydów i judaizmu są "niedopuszczalne"
https://kosciol.wiara.pl/doc/5167018.Wy ... at-Zydow-i

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Dyskusje religijne

Post autor: orange » 28-03-2019 12:08

„A co do córki zimnego Lecha. Wiesz co ptasior? Dno to masz nad swoją głową. Pomyśl czasem zanim coś napiszesz… Za takie coś powinieneś dostać bana”.
Ptasiorrr szanuj rodziców, którzy już z góry patrzą na Ciebie.
Dzięki nim żyjesz i pisze na forum :))

Tak jak kaermin pisze: „Wyloguj się kiedyś i zacznij życ”.

My sobie tu piszemy i nie obrażamy Ciebie, więc poco nam to robisz?
O ludziach, którzy już odeszli z tego świata też nie powinieneś źle pisać (Ś. P. Kaczyński Lech Prezydent RP).

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 28-03-2019 13:21

Aleś się wyrwał... Niestety źle trafiłeś, bo ja jestem niewierzący i nie wierzę w jakieś tam niebo czy piekło. Potępim zachowanie kościoła. Tak kościoła a nie wybiórczych księzy. Rydzyk doi kasę od Państwa i jest cacy, piątka kurdupla jest OK a dla nauczycieli nie ma kasy. Dziwi mnie tylko dlaczego wśród tylu zawodów na świecie słychać tylko o tym, że księża molestują dzieci. Nie może taki klecha jechać do burdelu czy iść na k...., zapłacić i nikt o niczym nie wie. Nikt na mnie nie patrzy. Po moich praktykach w zakłdzie pogrzebowym, wiem, że człowiek po śmierci to nikt. Gdzieś mam Twoje opinie. Kogo obraziłem? Ciebie? Kiedy? To napisz dobrze o Hitlerze, Stalinie, Dzierżyńskim. Przecież o ludziach co odeszli z tego świata nie powinno się mówić źle. Moja opinia jest taka: córka Zimnego Lecha świeci przykładem dla innych kobiet. Trzy razy mężatka, każde dziecko z innym i jest OK.
Ostatnio zmieniony 28-03-2019 18:11 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 28-03-2019 15:22

Adminie, nie uważasz, że za tego typu twórczość ptasiorra należy się mu ban na wieczność?

Ptasior bardzo cie interesuje kto z kim sypia, kto z kim zyje, kto z kim ma dziecko. Ciebie to podnieca? Moze czas zastanowic sie nad wlasnym zyciem a nie zyciem innych?

Niestety ptasior, grupą szczególnie narażoną na obecność w niej pedofilii to homoseksualiści a nie księża. Nawet większość czynów pedofilskich wśród księży to zachowania homoseksualne. Dlatego, też kościół zakazał przyjmowania w swoje szeregi homoseksualistów. To są fakty.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Dyskusje religijne

Post autor: orange » 28-03-2019 15:22

Ja kocham niewierzących.
Miło się z nimi polemizuje, ale trzeba mieć też kulturę osobistą, a nie naskakiwać na każdego na forum.
Spokojnego dnia Ci życzę i mam nadzieję, że kiedyś zobaczysz że Coś jest większego poza nami i poza własnym nosem.

ADMIN: proszę abyś zablokował Ptasiora ponieważ przeklina na forum: „...Nie może taki klecha jechać do burdelu czy iść na kurwy...”.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 28-03-2019 18:19

kermit pisze:
28-03-2019 15:22

Ptasior bardzo cie interesuje kto z kim sypia, kto z kim zyje, kto z kim ma dziecko. Ciebie to podnieca? Moze czas zastanowic sie nad wlasnym zyciem a nie zyciem innych?
Nie intyeresuje mnie kto z kom sypia itp., ale jak kościół i partia rządząca jest pobłażliwa wobec Marty zawsze dziewicy Kaczyńskiej, to to już w oczy kole. Tylko nie Was wyznawców niczego i widzących w JK właśnie boga. Zwykły, szary człowiek został by zlinczowany jak widać w środkach masowego przekazu.
Niestety ptasior, grupą szczególnie narażoną na obecność w niej pedofilii to homoseksualiści a nie księża. Nawet większość czynów pedofilskich wśród księży to zachowania homoseksualne. Dlatego, też kościół zakazał przyjmowania w swoje szeregi homoseksualistów. To są fakty.
No dobrze. Tylko dlaczego praktycznie nigdzie nie znajdziesz, że homoseksualista zgwałcił dziecko itp. Słychać za to, że tak się dzieje w kościele i np. w rodzinach patologicznych, gdzie ojczym dobierał się do pasierba bądź pasierbicy... Wracając do Twojej wypowiedzi, to gdzie homosoeksualista ma napisane, że nim jest?
Ja kocham niewierzących.
Miło się z nimi polemizuje, ale trzeba mieć też kulturę osobistą, a nie naskakiwać na każdego na forum.
Spokojnego dnia Ci życzę i mam nadzieję, że kiedyś zobaczysz że Coś jest większego poza nami i poza własnym nosem.

ADMIN: proszę abyś zablokował Ptasiora ponieważ przeklina na forum: „...Nie może taki klecha jechać do burdelu czy iść na kurwy...”.
A na kogo z forum ja naskakuję? Wyrażam tylko swoje poglądy na pewne tematy w których mamy odmienne zdanie.
Słownik przekleństw i wulgaryzmów Macieja Grochowskiego podaje następujące znaczenia słowa kurwa: prostytutka, kobieta chętnie odbywająca stosunki płciowe z dowolnym partnerem, kobieta – określenie z pogardą i złością, osoba robiąca coś, co jest oceniane negatywnie pod względem moralnym, a także przekleństwo. Andrzej Bańkowski dodaje znaczenie pustej partykuły emfatycznej, służącej do podkreślania wyrazów[15]. Oprócz tego słownik podaje liczne związki frazeologiczne, takie jak kurwa mać, kurwa kurwie łba nie urwie, kurwa męska, do kurwy nędzy, rzucać kurwami. Słownik polszczyzny rzeczywistej łódzkiego językoznawcy Piotra Fąki podaje słowo kurwa w czterdziestu siedmiu funkcjach komunikacyjnych, takich jak zachwyt, dezaprobata, groźba, złość, pogarda, rozładowanie napięcia a także zwykły przerywnik www.wikipedia.org
Nie przeklinam.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 28-03-2019 19:19

Skad homoseksualista ma napisane, ze nim jest? Nie musi tego pisac. Jesli facet gwalci chlopca to przeciez nie jest hetero. Prawda? Nawet czesto sam piszesz o gwalconych ministrantach. Czyli chlopcach. Wniosek jest jeden.

Pisales, ze partia jest poblazliwa wobec Marty Kaczynskiej. A co? Ma trafic do wiezienia? Napeawde zadziwiasz mnie i swoja tolerancja. Chcesz karac wiezieniem za rozwody :)

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 28-03-2019 19:37

kermit pisze:
28-03-2019 19:19
Skad homoseksualista ma napisane, ze nim jest? Nie musi tego pisac.
Ja wiem, że jesteś ograniczony, bo jak napisałeś kościół nie przyjmuje homoseksualistów, bo wg. Ciebie mają to napisane na czole albo wpisują w kwestionariusz osobowy. Człowieku weź się ogarnij. Skąd pracodawca ma wiedzieć jakiej orientacji seksualnej jest jego potencjalny pracownik?
Pisales, ze partia jest poblazliwa wobec Marty Kaczynskiej. A co? Ma trafic do wiezienia? Napeawde zadziwiasz mnie i swoja tolerancja. Chcesz karac wiezieniem za rozwody
Ja nie chcę karać za rozwody, bo sam jestem po rozwodzie, ale z tego co się orientuję miały wejść bardzo duże opłaty za rozwody (czy weszły na teraz nie wiem), po to żeby po pierwsze zniechęcić do rozwodów a po drugie żeby szarego człowieczka nie było na to stać. No,ale dupa. Coraz więcej par żyje bez slubu i jest im z tym dobrze.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 28-03-2019 19:51

Czyli uwazasz, ze rozwody powinny byc zakazane? Wiazaly sie z duzymi oplatami? Bo nie wiem jak chcesz karac Marte Kaczynska. I w jaki sposob oczekujesz ze PiS nie bedzie dla niej poblazliwy? Rozwin to troche. Bo widze, ze czlowiekiem myslacym w kategoriach wolnosci nie jestes.

Zadawaj ptasior konkretne pytania to dostaniesz konkretne odpowiedzi. Skad kosciol ma wiedziec, ze ktos jest homoseksualista? Nie wiem. Maja kilka lat aby sie przekonac z jakim czlowiekiem maja kontakt. Zawsze przez sito weryfikacyjne przejdzie jakis zwyrodnialec - homoseksualista pedofil.
Pracodawca nie musi wiedziec jakiej orientacji jest pracownik. On w przeciwienstwie do ciebie nie zaglada nikomu do lozka. Pytanie pracodawcy byloby niezadadne.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Dyskusje religijne

Post autor: orange » 30-03-2019 14:00

Prawdą jest, że Marta Kaczyńska miała ślub kościelny, rozwiodła się, a potem miała jeszcze dwa, ale 2 lata temu stwierdzony został i unieważniony ślub kościelny z pierwszym mężem, więc wzięła ponownie taki ślub.

Każdy może tak zrobić jeśli stwierdzi, że w jego małżeństwie jest przeszkoda zrywająca (o której można sobie poczytać w kodeksie prawa), zgłosi się do Sądu Biskupiego i jeśli faktycznie sąd wyda taki wyrok, to może być kawalerem lub ponownie wstąpić w związek i wziąć ślub kościelny.
Jednak to nie powinna być przyczyna, aby za takie coś, jakiś Ptasiorr, obrażał córkę Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego.

Nie jestem z żadnego PISu, czy tęczowych, ale uważam, że szacunek do człowieka, zwłaszcza rodziny prezydenckiej powinniśmy mieć. Nie ważne kto jest Prezydentem Prawy czy Lewy: został wybrany i szacunek do Jego rodziny powinien być.

Jeśli ktoś jednak na forum wylewa swoje problemy psychiczne i krzywdzi słowami to niech uważa bo słowa ranią jak sztylety. Wydaje mi się, że Ptasiorr miał trudne dzieciństwo i ciężko mu się pracuje w Niemczech, więc trochę go rozumiem, ale niech spróbuje wyciszyć swoje żale i będzie bardziej kulturalny.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 30-03-2019 18:10

Nie będzie. Pożegnaliśmy się.

ODPOWIEDZ