Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 24-01-2017 22:08

"Ksiądz rozsyłał uczniom zdjęcie swojego penisa? SKANDAL w Skwierzynie. LINK"
Ostatnio zmieniony 24-01-2017 22:08 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 24-01-2017 22:17

"Admin, w Biblii jasno pisze o BAŁWANACH więc na szczycie tego tarasu widokowego ma stanąć BAŁWAN.
Wyjścia 20:4 Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! 5 Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą.
Noszenie tzw. 'cudownych' obrazów Marii, nazywanej Matką Boską, Królową Niebios, składanie kwiatów przed jej obrazem, wybuch radości przy odsłonięciu jej obrazu - wszystkie te akty są BAŁWOCHWALSTWEM! Żaden z owych aktów nie posiada żadnego uzasadnienia biblijnego czy też biblijnego precedensu.
Iz 44:9-17 9 Wszyscy rzeźbiarze bożków są niczym; dzieła ich ulubione na nic się nie zdadzą; ich czciciele sami nie widzą ani nie zdają sobie sprawy, że się okrywają hańbą. 10 Kto rzeźbi bożka i odlewa posąg, żeby nie mieć pożytku? 11 Oto wszyscy czciciele tego bożka zawstydzą się; jego wykonawcy sami są ludźmi. Wszyscy oni niechaj się zbiorą i niech staną! Razem się przestraszą i wstydem okryją. 12 Wykonawca posągu urabia żelazo na rozżarzonych węglach i młotami nadaje mu kształty; wykańcza je swoim silnym ramieniem; oczywiście, jest głodny i brak mu siły; nie pił wody, więc jest wyczerpany. 13 Rzeźbiarz robi pomiary na drzewie, kreśli rylcem kształt, obrabia je dłutami i stawia znaki cyrklem; wydobywa z niego kształty ludzkie na podobieństwo pięknej postaci człowieka, aby postawić go w domu. 14 * Narąbał sobie drzewa cedrowego, wziął drzewa cyprysowego i dębowego - a upatrzył je sobie między drzewami w lesie - zasadził jesion, któremu ulewa zapewnia wzrost. 15 [To wszystko] służy człowiekowi na opał: część z nich bierze na ogrzewanie, część na rozpalenie ognia do pieczenia chleba, na koniec z reszty wykonuje boga, przed którym pada na twarz, tworzy rzeźbę, przed którą wybija pokłony. 16 Jedną połowę spala w ogniu i na rozżarzonych węglach piecze mięso; potem zajada pieczeń i nasyca się. Ponadto grzeje się i mówi: "Hej! Ale się zagrzałem i korzystam ze światła!" 17 Z tego zaś, co zostanie, czyni swego boga, bożyszcze swoje, któremu oddaje pokłon i pada na twarz, i modli się, mówiąc: "Ratuj mnie, boś ty bogiem moim!" 18 [Tacy] nie mają świadomości ani zrozumienia, gdyż [mgłą] przesłonięte są ich oczy, tak iż nie widzą, i serca ich, tak iż nie rozumieją. 19 Taki się nie zastanawia; nie ma wiedzy ani zrozumienia, żeby sobie powiedzieć: "Jedną połowę spaliłem w ogniu, nawet chleb upiekłem na rozżarzonych węglach, i upiekłem mięso, które zajadam, a z reszty zrobię rzecz obrzydliwą. Będę oddawał pokłon kawałkowi drzewa". 20 Taki się karmi popiołem; zwiedzione serce wprowadziło go w błąd. On nie może ocalić swej duszy i powiedzieć: "Czyż nie jest fałszem to, co trzymam w ręku?"
Żródło: http://www.zbawienie.com/balwochwalstwo.htm



Edytowany przez ptasiorrr o 24-01-2017 - 21:17. "
Ostatnio zmieniony 24-01-2017 22:17 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 24-01-2017 22:30

"Przypominam że temat to rządy PiS, a to się nadaje do dyskusji religijnych.
Problemy z ikonoklazmem wyjaśniono parę wieków temu."
Ostatnio zmieniony 24-01-2017 22:30 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 24-01-2017 22:35

"
temat to rządy PiS, a to się nadaje do dyskusji religijnych.
Na pewno?"
Ostatnio zmieniony 24-01-2017 22:35 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 24-01-2017 23:51

"No w sumie masz rację, jakiś związek jest.
W rządzie PiS też nie brak bałwanów :-)"
Ostatnio zmieniony 24-01-2017 23:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Dyskusje religijne

Post autor: andriu81 » 05-02-2017 21:35

"Zacznę nowy wątek na temat islamu,Muzułmanów ,bo w tutaj miejsce na dyskusje religijne,a nie na politykę i bicie piany.Na początek zacytuję
p_atryk pisze:Najlepiej jeszcze było dodać do tych uprzedzeń, które są faktem, przymiotnik ,,bezpodstawne'' bo samo zdanie ,,uprzedzenia wobec muzułmanów są faktem'' samo w sobie jest już uprzedzeniem. A co to tego, że jest to na czasie: czy bardziej na czasie nie byłaby książka, w której przestępstwa dokonuje muzułmanin, lokalne środowiska opiniotwórcze za wszelką cenę nie chcą podać do wiadomości jego wyznania ani narodowości (,,nic o nim jeszcze nie wiemy''), na głosy społeczeństwa o zagrożeniu ze strony imigrantów odpowiadają, że to fobia, rasizm itd., itd. Nie bardziej na czasie?
Islamofobia jest w Polsce faktem.Nie tylko islamo ale fobia na widok jakiegokolwiek Muzułmanina,Araba,Turka ,mieszkańca bliskiego wschodu.Nie ma w tym żadnego racjonalnego wytłumaczenia.Po prostu wszystko co obce ,inne kulturowo jest z góry traktowane jak złe,groźne. Typową i pierwszą reakcją Polaka na widok Araba ,na sprawy Islamu,czy nawet fragmenty muzyki jest traktowanie co najmniej z ironią ,z niechęcią,to częste skecze kabaretów,a w dalszej kolejności po prostu nie chcemu mieć nic wspólnego z ludźmi tam zamieszkałymi. Islam to oczywiście samo zło,bez wchodzenia w szczegóły.
Ciekawe komentarze pojawiły się pod pewnym artykułem

polka-w-turcji-pieniadze-praca-emerytura-jak-sie-pracuje

tu widac doskonale jakie jest nasze narodowe podejście"
Ostatnio zmieniony 05-02-2017 21:35 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Dyskusje religijne

Post autor: wou » 06-02-2017 13:21

"Tak tylko wrzucę:
W trwającym cztery lata śledztwie komisja ustaliła, że w latach 1980-2015 w ponad tysiącu katolickich instytucji w Australii molestowano prawie 4,5 tys. dzieci. Wykorzystywani seksualnie chłopcy mieli przeciętnie 11,5 roku, dziewczynki ? 10,5 roku.

Od połowy XX w. do końca zeszłej dekady o pedofilię oskarżono 7 proc. księży katolickich. W niektórych zakonach statystyka jest jeszcze wyższa. Rekordzistami są bonifratrzy, u których zarzuty dotyczyły ponad 40 proc. zakonników.
link

Kolejny atak na Kościół, co rav? Biedni bonifratrzy. Powinny powstać specjalne więzienia dla tych zboczonych dzieci-pomiotów szatana, tfu!"
Ostatnio zmieniony 06-02-2017 13:21 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 06-02-2017 15:38

"Widzę, że drążysz temat i drążysz, nie odpuścisz?
Już samo źródło nie jest dla mnie wiarygodne, bo nie zaprzeczysz, że wyborcza nie sympatyzuje z KK i dlatego tym liczbom bym nie ufał tak bardzo.

Są na pewno dwa tematy:
- pierwszy: na pewno były przypadki pedofilii wśród duchowieństwa i temu nie ma co zaprzeczać.
- drugi: na pewno jest walka z Kościołem i w tym tez musisz mi przyznać rację.

Natomiast to co podajesz jest mieszanką jednego i drugiego.
Księża się podłożyli, a wrogowie KK to wykorzystują.

Nie mam zamiaru bronić księży pedofili, ale też samo oskarżenie nie jest dowodem, że ktoś się tego dopuścił.
A to jest tak delikatna sprawa, że ciężko będzie oddzielić oskarżenia prawdziwe od fałszywych a podejrzewam, że są jedne i drugie.
Samo oskarżenie jest dowodem na to, że ktoś dopuścił się danego czynu?
Dlaczego nie podajesz danych, gdzie ten czyn został udowodniony przez wymiar sprawiedliwości?

Co chcesz udowodnić przez takie wrzutki?
Potrzebę zwiększenia modlitwy za księży?

Jeżeli tak to dziękuję i zachęcam prawdziwych katolików do większej modlitwy o dobrych i świętych kapłanów, by nigdy się coś takiego już nie wydarzyło."
Ostatnio zmieniony 06-02-2017 15:38 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 06-02-2017 20:57

"W każdym pojedynczym przypadku bezwzględnie i surowo karać winnych. Winny jednak jest zawsze człowiek. Wina jest też osoba skazana, a nie "oskarżona".

Antypody antypodami, tu mamy niby tą samą wspólnotę, ale inne problemy. Teologią wyzwolenia też się w Tarnobrzegu za bardzo nie zajmujemy.
Przewinęło się tu za mojego życia pewnie z 500 osób duchownych. Znasz wou jakieś przestępstwa tego typu i przypadki ich ukrywania?
Nie musi być 40%, może chociaż 10%? Może 5%? Dominikanie? Dominikanki? Służebniczki w Mokrzyszowie? Serbinów? Św. Barbara? Dzików? Przywiśle?"
Ostatnio zmieniony 06-02-2017 20:57 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Dyskusje religijne

Post autor: andriu81 » 08-02-2017 00:48

"Przeciez to jest bicie piany małego człowieczka myślącego ,żyjącego w małym świecie ,a myślącego o wielkim świecie ,który go widział tylko w telewizji. Szukanie,drążenie,no bo taka teraz modą żeby szukać haków na księży,takie paliwo do życia,ezgystencji w tym małym ,prymitywnym światku,nic tu się nie dzieje,to chociaż udajmy że coś jest. Chociaż cokolwiek,było to dawno,w dalekim kraju ,może było,może nie,ale ktoś coś słyszał,gdzieś mówili,ale w sumie niewiadomo ile osób uczestniczyło,z jakiej byli parafii,z którego Kościoła.Nieważne,ale coś było ,więc już jest temat na całą stronę.
Tymczasem ja zaproponowałem znacznie ciekawszy temat,który jest aktualny i prędzej czy później do nas dotrze,bo ta nasza cywilizacja stacza się coraz bardziej na dno,ateizm i głupota ogarniają Europę coraz mocniej,a Islam trwa i przybiera różne oblicza.No ale o tym ,to Wou nie powie ani be ani me ,ani kukuryku.On ma swojego konika i jest z siebie dumny,bo to robią tez jego znajomi i to jest bardzo popularne i nigdy się nie nudzi"
Ostatnio zmieniony 08-02-2017 00:48 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Dyskusje religijne

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 08-02-2017 09:56

"Tą wypowiedzią andriu pokazałeś, że jednak masz dużą wiedzę i potrafisz logicznie oceniać fakty.
Także tym razem jestem pod wrażeniem. Tylko nie popadnij w zbytnią pychę :-)

Islam to teraz wielki problem dla nas.



Edytowany przez tarnobrzezanin1234 o 08-02-2017 - 09:00. "
Ostatnio zmieniony 08-02-2017 09:56 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Dyskusje religijne

Post autor: wou » 08-02-2017 14:04

"Oo, nerwowo się zrobiło, fajnie, mój żywioł >:) Czterech na jednego? Pf, jam jest legion ;)
rav pisze: Widzę, że drążysz temat i drążysz, nie odpuścisz?
Czyżbym wyrwał Cię, biedaczku, z Twojej wzniosłej kontemplacji świadectw nowenny pompejańskiej? Zakłócił Twój święty spokój samozadowolonego dewoty? Wybacz że Ci zawracam głowę takimi pierdółkami jak finansowana przez Ciebie mafia pedofilska. Ale spokojnie, wyspowiadasz się że w ogóle czytałeś o takich rzeczach i zobaczysz że już po kilku zdrowaśkach wszelkie krytyczne myśli i wątpliwości rozpłyną się jak zły sen. Jezus na pewno nie chciałby żebyś zaprzątał sobie tym głowę, ważne że jego obrazek na ścianie równo wisi i sypiesz frazesami jak z rękawa.

Cały świat drąży, w końcu wszystko wychodzi na światło dzienne pomimo starań kleru i ich wspólników w tych przestępstwach. Tylko tacy ludzie jak Ty mają tak rażący problem w dupie i bagatelizują go.
rav pisze: Już samo źródło nie jest dla mnie wiarygodne, bo nie zaprzeczysz, że wyborcza nie sympatyzuje z KK i dlatego tym liczbom bym nie ufał tak bardzo.
Rav, czy naprawdę jesteś takim debilem czy nie czytałeś artykułu? GW podaje temat, źródło to specjalna Komisja z Australii. "Nie ufał tak bardzo" - jaki piękny eufemizm dla "odrzucam wszystko co mi nie pasuje".
rav pisze: Są na pewno dwa tematy:
- pierwszy: na pewno były przypadki pedofilii wśród duchowieństwa i temu nie ma co zaprzeczać.
- drugi: na pewno jest walka z Kościołem i w tym tez musisz mi przyznać rację.

Natomiast to co podajesz jest mieszanką jednego i drugiego.
Księża się podłożyli, a wrogowie KK to wykorzystują.
PODŁOŻYLI?! Czy Ty się słyszysz??? Wolałbyś żeby lepiej się z tym ukrywali czy co??? Tak, jest atak na Kościół za cyniczne tuszowanie ohydnych przestępstw, natomiast nie jest to walka ze wspólnotą katolicką ani tzw. wartościami chrześcijańskimi, jak to sobie tłumaczysz. Dałeś sobie wmówić to klechom bo to jest element ich strategii - zrobienie sobie ściany z wiernych między nimi a sądami.
rav pisze: Nie mam zamiaru bronić księży pedofili, ale też samo oskarżenie nie jest dowodem, że ktoś się tego dopuścił.
A to jest tak delikatna sprawa, że ciężko będzie oddzielić oskarżenia prawdziwe od fałszywych a podejrzewam, że są jedne i drugie.
Samo oskarżenie jest dowodem na to, że ktoś dopuścił się danego czynu?
Dlaczego nie podajesz danych, gdzie ten czyn został udowodniony przez wymiar sprawiedliwości?
Ależ faktycznie ich BRONISZ taką retoryką! A ja Cię atakuję za tą obronę skoro wybierasz taką stronę. Czy naprawdę jesteś tak tępy że nie dociera do Ciebie że chodzi tu przede wszystkim o zorganizowaną zmowę milczenia i TUSZOWANIE tych przestępstw? Pedofilia pedofilią, tak - księża nie mają na nią monopolu, dzieje się to wszędzie, ale najbardziej skandaliczne i gorszące jest ich podejście do nich, stawanie na głowie żeby winni nie zostali ukarani a ofiary zostały zmarginalizowane i poniżone. I Ty się dziwisz, że sprawy z trudem lądują w sądzie.

Naprawdę zachęcam Cię do eksperymentu myślowego co Ty byś zrobił na miejscu ofiary lub jej rodziny, posiadając przeciwko sobie Kościół (Boga!), sądy i katolickie otoczenie.
rav pisze: Co chcesz udowodnić przez takie wrzutki?
Potrzebę zwiększenia modlitwy za księży?
Jeżeli tak to dziękuję i zachęcam prawdziwych katolików do większej modlitwy o dobrych i świętych kapłanów, by nigdy się coś takiego już nie wydarzyło.
Że Kościół Katolicki to skorumpowana, zbrodnicza organizacja o charakterze mafijnym i kto zdrów na sumieniu i umyśle niech lepiej się od niej odcina zanim utonie w szambie tych skandali razem z nimi. Nie uzyskałem satysfakcjonującej odpowiedzi na moje zasadnicze pytanie - co Ty na to wszystko, jak przeciwko temu protestujesz? Ale jak to jest Twoja ostateczna odpowiedź, jeśli modlitwa (i to o księży!) to wszystko na co Cię stać w kwestii reagowania, to pozwolę sobie to podsumować.

Jak już pisałem, podnoszę temat tylko dlatego że to najjaskrawszy spośród wielu dowodów na skrajne zdemoralizowanie tej instytucji, a za nim idzie demoralizowanie, obok ogłupiania, polskiego społeczeństwa, którego jestem częścią, więc jestem tym żywo zainteresowany. Jest to ostateczny argument za odcięciem się od niej przez wszystkich dla których etyczne postępowanie coś znaczy. Adresuję to więc do Ciebie, największego świętoszka na tym forum. Niby chcesz dobrze (a dobrymi chęciami...) ale w praktyce czynisz zło przymykając na to oko i przyzwalając swoją biernością na ten proceder, a wręcz aktywnie go broniąc. Całe Twoje starania o "pójście do nieba", że tak powiem, są według mnie w cieniu grzechów hierarchii kościelnej.

Zwykłą głupotą jest bycie pewnym na 100% istnienia Boga i jednoczesne ignorowanie obiektywnych faktów nawet gdy dostaje się nimi w pysk.
Niedopuszczanie ich do świadomości, negowanie, to strach przed następstwami takiej konfrontacji: a nuż trzeba będzie przekreślić coś w co się zainwestowało tak dużo energii i poświęciło kawał życia.
To też nieumiejętność przyznania się do błędu.
Zbywanie tematu bezkarności ohydnych zbrodni dokonywanych przez rzekomo duchowo natchnionych ludzi, którym okazuje się poparcie, oraz kwestionowanie cierpienia ofiar, jest po prostu podłe.

Wierz sobie w co chcesz, módl do woli, ale Twoja realna postawa wobec tego problemu jest właśnie taka: głupia, tchórzliwa i podła. Na ustach masz komunały ale wspierasz oprawców.
2 On przywołał dziecko, postawił je przed nimi i rzekł: 3 ?Zaprawdę, powiadam wam: Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci, nie wejdziecie do królestwa niebieskiego. 4 Kto się więc uniży jak to dziecko, ten jest największy w królestwie niebieskim. 5 I kto by przyjął jedno takie dziecko w imię moje, Mnie przyjmuje.
6 Lecz kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą we Mnie, temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i utopić go w głębi morza. 7 Biada światu z powodu zgorszeń! Muszą wprawdzie przyjść zgorszenia, lecz biada człowiekowi, przez którego dokonuje się zgorszenie.
Pamiętaj, że to systemowe sianie zgorszenia. Kościół to hierarchiczna struktura a Ty jesteś na samym jej dole. Co nie zwalnia Cię wcale z odpowiedzialności za bycie częścią jej działań.

I to jest wszystko co mam Tobie na ten temat do powiedzenia.

Admin pisze: W każdym pojedynczym przypadku bezwzględnie i surowo karać winnych. Winny jednak jest zawsze człowiek. Wina jest też osoba skazana, a nie "oskarżona".
Niesmaczne są takie semantyczne zabawy w tym kontekście. Ale OK, to ja dodam, że każdy jeden biskup, prokurator, nauczyciel czy sędzia, utrudniający dochodzenie, ukrywający fakty, niszczący dokumentację, wpływający na zeznania ofiar i separujący podejrzanego, powinien lądować w celi razem z nim.
Admin pisze: Przewinęło się tu za mojego życia pewnie z 500 osób duchownych. Znasz wou jakieś przestępstwa tego typu i przypadki ich ukrywania?
Co chcesz osiągnąć przez tak postawione pytanie? Nie, nie słyszałem o takim przypadku w tbg, ale też mało "słucham" w tbg. Jedynie o dwóch romansach księży z kobietami, więc sfrustrowani seksualnie księża na pewno pełnią/pełnili tu posługę. Ciężko z różnych względów żebym słyszał, m.in. dlatego że "hej, znasz jakieś ofiary księży-pedofili?" jakoś nie wyskakuje w rozmowach :P Odbijając piłeczkę mogę spytać: czy dałbyś sobie rękę uciąć, że żadnego przypadku nie było? A może, jako dobrze zorientowany w życiu tbga, sam o jakichś wiesz? A swojego proboszcza pytałeś? Nie jesteś ciekaw jaką wiedzę na ten temat posiada? Jakie ploteczki do jego uszu dochodzą? A może ma jakiegoś kolegę z seminarium, którego przenoszą z parafii do parafii? Pewnie nawet więcej niż jednego. Nie no o co ja pytam, przecież tak ważną i dostojną osobę nie wypada niepokoić takimi drobiazgami jak systemowy problem ze zboczeńcami w instytucji, w której jest zatrudniony na etacie i którą reprezentuje. Żeby rozliczać z moralności tych, którym się płaci za usługi duchowe? Kto to widział!

W sumie to jest dobre pytanie do publiczności tego forum, nie wiem jaki masz zasięg ale na pewno ma to więcej sensu niż pytanie jednego ateusza, unikającego jak ognia zarówno Kościoła jak i osób z nim mocno związanych. Pytanie czy naprawdę zależy Ci na tej odpowiedzi czy może wolisz nie wiedzieć i tak tylko se prowokujesz udając, że nie wiesz co to statystyka. Ale spokojnie, i w tym Katolandzie coś się powoli zmienia, np. ta dziennikarka od historii 13 letniej Kasi i jej sukienkowego oprawcy dostaje po reportażu non stop sygnały z całej Polski, ludzie przełamują się, przełamują tabu, buduje się społeczna platforma do sprawnego ujawniania takich skandali. Dorobimy się pewnie kiedyś interaktywnej mapy przypadków jak Włochy to sobie może nawet Tarnobrzeg wyklikasz.

A stawiając takie pytanie niewiele różnisz się od rava naiwnie szukającego potwierdzenia skali problemu w sądowych statystykach, tak jakby tego typu tj. ekstremalnie wstydliwe traumy (zarówno dla dzieci jak i rodziny), realne zbrodnie ale jednak dokonane głównie na abstrakcyjnej psychice, były zgłaszane na policję i poruszane w dyskusjach jak nie przymierzając kradzieże rowerów. Zapewne w krajach muzułmańskich też są tacy co cwaniacko rzucają "ilu mamy ateistów w mieście? no ilu? przyznać się kto słyszał o jakimś ateiście! nie ma żadnego problemu z ateizmem! Allah Akbar!" Zapytaj sam siebie, czy trąbiłbyś o tym gdyby spotkało to Ciebie lub kogoś bliskiego, czy chciałbyś żeby wiedziało całe miasto czy może wręcz przeciwnie.
andriu81 pisze: Przeciez to jest bicie piany małego człowieczka myślącego ,żyjącego w małym świecie ,a myślącego o wielkim świecie ,który go widział tylko w telewizji. Szukanie,drążenie,no bo taka teraz modą żeby szukać haków na księży,takie paliwo do życia,ezgystencji w tym małym ,prymitywnym światku,nic tu się nie dzieje,to chociaż udajmy że coś jest. Chociaż cokolwiek,było to dawno,w dalekim kraju ,może było,może nie,ale ktoś coś słyszał,gdzieś mówili,ale w sumie niewiadomo ile osób uczestniczyło,z jakiej byli parafii,z którego Kościoła.Nieważne,ale coś było ,więc już jest temat na całą stronę.
I piszesz to pod niusem o KOLEJNYM, wieloletnim, szczegółowym śledztwie... Poniekąd masz rację, jestem faktycznie małym żuczkiem prowadzącym swoje tycie życie, ale mam dostęp do teleskopu którym są nowoczesne media i faktycznie badam mnóstwo ciekawych rzeczy, które mnie bezpośrednio nie dotyczą. Ba, jaram się nimi, wzbogaca to moje życie i dostarcza rozrywki. Ale ten temat sam w sobie to nie jest nawet 1% moich zainteresowań, natomiast rola wpływu zepsutego Watykanu na polską rzeczywistość - to już jest bardzo ważny i na czasie temat w związku z jego aktywnym udziałem i wsparciem dla niszczących ten kraj kaczystów. Warto go podnosić, a nuż komuś coś w głowie zaskoczy. A że mam trochę wolnego czasu to sobie o tym popiszę. A że lubię pisać to wychodzą takie wypracowania. Jeśli czyta to chociaż kilka osób, a pewnie z tuzin czyta, to mój wewnętrzny grafoman otwiera piwo, dużo mu nie trzeba hehe.

A jak ja jestem prymitywem to Ty musisz być jakimś doktorem habilitowanym, gratuluję. Odstępy robimy po przecinku :)
andriu81 pisze: Tymczasem ja zaproponowałem znacznie ciekawszy temat,który jest aktualny i prędzej czy później do nas dotrze,bo ta nasza cywilizacja stacza się coraz bardziej na dno,ateizm i głupota ogarniają Europę coraz mocniej,a Islam trwa i przybiera różne oblicza.No ale o tym ,to Wou nie powie ani be ani me ,ani kukuryku.On ma swojego konika i jest z siebie dumny,bo to robią tez jego znajomi i to jest bardzo popularne i nigdy się nie nudzi
Jeszcze raz, najkrócej jak potrafię: piszę o Kościele "bo PiS". Obiektywnie i słusznie atakuję sojusznika mojego wroga.

Proszę, powiedz że należysz do tych kretynów z koszulkami "Stop islamizacji Polski" w niemalże wyznaniowym, katolickim kraju :) To ja chyba założę "Ratujmy kangury" i zacznę Ogólnopolską Akcję Spychania Wielorybów do Bałtyku :D

Bardzo chętnie i o Islamie porozmawiam, po prostu nagryzmoliłeś nędznego posta, do którego nijak nie szło się odnieść, no i miałem unfinished business z ravem.

Przybiera różne oblicza ta głupota, m.in. obliczę religijności, ksenofobii, rasizmu. Ale Ty masz swojego konika w postaci Islamu i ani me, ani be, ani kukuryku o tym bo chcesz być trendi w swoim prawackim kółku wzajemnej adoracji :)

Ale OK, to zarysuj może problem islamizacji Tarnobrzega dajmy na to, że sobie tak zadrwię po adminowemu. Byle przed wiosną.

----
BTW:

Zwyrol o którym tu wspominałem właśnie spalił gumę:
http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomos ... ,11765000/
Decyzję o jego "ucieczce" miała przypieczętować pikieta zorganizowana przez mieszkańców Puszczykowa pod domem księży emerytów, gdzie mieszkał.
Na bank te żydokomuchy KODersi, no bo kto normalny wygania księdza pedofila z parafii, nie? Brawo dla puszczykowian że przerwali mu spokojną emeryturkę na łonie Kościoła! Że też specjalnej renty i awansu nie dostał po tym wszystkim. Ktoś kupuje wersję, że przełożeni nie wiedzą gdzie uciekł? Kłamliwe kuriisyny, solidarni do końca.

Ciekawe czy wystarczyłoby wam "moralności" do takiego protestu. Dedykuję wam wszystkim ten cytat (z tekstu na zupełnie inny temat ale pasuje):
Darek Gzyra pisze: Literatura psychologiczna wymienia wiele technik dystansowania się i znoszenia napięcia wynikającego z pojawiających się wątpliwości moralnych: odgradzanie się, tworzenie fałszywego wizerunku, przeniesienie winy, zaprzeczenie, rutynizację, usprawiedliwianie, odindywidualizowanie, dychotomizację i racjonalizację, żeby wymienić tylko kilka.
źródło

W sumie religia vs. zabijanie zwierząt to też dobry temat do tego wątku.



Edytowany przez wou o 08-02-2017 - 13:40."
Ostatnio zmieniony 08-02-2017 14:04 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 08-02-2017 22:00

"
wou pisze:Ale OK, to ja dodam, że każdy jeden biskup, prokurator, nauczyciel czy sędzia, utrudniający dochodzenie, ukrywający fakty, niszczący dokumentację, wpływający na zeznania ofiar i separujący podejrzanego, powinien lądować w celi razem z nim.
Tak! Co cesarskie oddajmy cesarzowi, prawo obowiązuje wszystkich obywateli i powinno obowiązywać po równo.

Tak samo widzę zresztą problem lustracji, bo duchowni to chyba nadal najmniej zlustrowana grupa społeczna. Oczekuję od duchownych postawy szczególnej, oczekiwałbym zatem stanięcia w prawdzie, wyznania win, prośby o wybaczenie od działających z różnych motywacji donosicieli i innych tajnych współpracowników. W sumie nie przypominam sobie, żeby któryś z księży-agentów wystąpił z takim przesłaniem. Szkoda.
wou pisze:Co chcesz osiągnąć przez tak postawione pytanie? Nie, nie słyszałem o takim przypadku w tbg
Próba wywołania skojarzenia (niektórzy przyjmują to nawet za stereotyp) duchowieństwa z najbardziej nieakceptowanym społecznie zboczeniem, wydaje mi się często działaniem wynikającym ze złej woli, niezwykle krzywdzącym względem konkretnych ludzi, którzy żyją wśród nas. Nasuwa mi się niemieckie hasło "Żydzi-wszy-tyfus". Zasłyszane w mediach patologie przenosisz na sąsiada.

Swoją drogą - przewinąłem na poprzedniej stronie dane które podawałeś i wychodzi z tych statystyk, że ponad 80% ofiar pedofili to chłopcy. Nie sądziłem że istnieje aż tak duże powiązanie między homoseksualizmem i pedofilią."
Ostatnio zmieniony 08-02-2017 22:00 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Dyskusje religijne

Post autor: dino » 09-02-2017 18:25

"Najnowsze:

Australijska królewska komisja przedstawiła raport na temat molestowania dzieci przez katolickich duchownych. W latach 1980?2015 r. aż 4444 osoby zgłosiły, że były molestowane przez kler. Średni wiek ofiar to 10,5 roku u dziewczynek i 11,6 roku u chłopców.

Raport, który powstał z inicjatywy tamtejszego rządu, ujawnił, że w niektórych diecezjach o pedofilię oskarżono 15 proc. duchownych, a w przypadku zakonu bonifratrów ? aż 40 proc. Władze zidentyfikowały w sumie 1900 seksualnych przestępców: 32 proc. z nich to zakonnicy, 30 proc. ? księża, 29 proc. ? świeccy pracownicy Kościoła, a 5 proc. to zakonnice. Australijska królewska komisja śledztwo w sprawie prowadziła od 2013 roku. Nie mogła jednak liczyć na pomoc Watykanu, który w 2014 roku odmówił przekazania dokumentów dotyczących oskarżonych księży."
Ostatnio zmieniony 09-02-2017 18:25 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 09-02-2017 19:02

"Wou wrzucał 3 dni temu, właśnie o tym rozmawiamy :-)
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... #pid173645"
Ostatnio zmieniony 09-02-2017 19:02 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 10-02-2017 00:08

"wou - smutne jest, e Twoja bronią jest szydzenie z innych ludzi i wartości katolickich..

ogromnie uogólniasz i widzisz tylko złe strony, a nie dostrzegasz tej strony dobrej.

jeżeli przez las przejdzie wichura i kilka drzew zostanie złamanych, to wcale nie znaczy, że cały las jest zniszczony,
pozostały las dalej daje tlen potrzebny do życia

Ty widzisz tylko te kilka złamanych drzew, a nie dostrzegasz tych wielu drzew, które wciąż dają tlen, który następnie daje życie..

Kościół katolicki zostaje poddany próbie, będzie się wydawało, że już jest po nim, ale to będzie moment kiedy Kościół Chrystusowy nabierze siły.

Każdy człowiek, który dopuszcza się nieprawości powinien być osądzony i ukarany.
Nie pochwalam pobłażania złu i chowanie zła pod dywan, ani tuszowania zła.
Tłumaczę Ci to od początku, a Ty dalej uparcie powtarzasz to samo w kółko."
Ostatnio zmieniony 10-02-2017 00:08 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Dyskusje religijne

Post autor: wou » 10-02-2017 00:41

"
Admin pisze: Tak samo widzę zresztą problem lustracji, bo duchowni to chyba nadal najmniej zlustrowana grupa społeczna. Oczekuję od duchownych postawy szczególnej, oczekiwałbym zatem stanięcia w prawdzie, wyznania win, prośby o wybaczenie od działających z różnych motywacji donosicieli i innych tajnych współpracowników. W sumie nie przypominam sobie, żeby któryś z księży-agentów wystąpił z takim przesłaniem. Szkoda.
Ciekawy temat poruszyłes. Wg mnie działa tu.. nazwę to sobie: syndrom spowiednika. Jak wiesz spowiedź na ucho to nie jest wynalazek chrześcijaństwa tylko pazernego na informacje i kontrolę średniowiecznego Watykanu. Jest to coś nienaturalnego i chorego. Osobiście, pamiętam że stresowało mnie (i nie tylko mnie) to bardzo, a z czego jako 7-10 letni gnojek ja się mogłem spowiadać? Przeklinania? Że byłem niemiły dla kogoś? Zmuszanie do tego dzieci jest okrutne. Jestem wdzięczny rodzicom, że mnie po komunii nie zmuszali i szybko skończyła się ta ponura zabawa w głuchy telefon z Bogiem.

W każdym razie, w przeciwieństwie do organicznego stawania w prawdzie, tj. na forum chrześcijańskiej wspólnoty, wprowadzono takie sztuczne, wstydliwe i korumpujące wyznawanie win do okienka i już to sobie klecha załatwiał dalej osobiście z panem Bogiem, a wierny po zrobieniu sobie miejsca w sumieniu wracał do grzeszenia. Pomijając destrukcyjny dla duchowego rozwoju charakter takiej spowiedzi, to pokutuje to również w podejściu KK do grzechów, w tym właśnie nawet najohydniejszych przestępstw: uważają, że jak się jakiś np. esbecki konfident albo gwałciciel dzieci etc wypłacze w rękaw przełożonego i odmówi sto zdrowasiek, czy nawet - niech stracę - padnie krzyżem przed ołtarzem (ojej!) to sprawa jest załatwiona. To jest C H O R E.

Wierni! Nie chodźcie do spowiedzi! ;> Nie zgadzajcie się na rozgrzeszanie w ten sposób. Wymagajcie więcej od siebie i od nich bo oni wymagają od siebie dużo mniej niż od was.
Admin pisze: Próba wywołania skojarzenia (niektórzy przyjmują to nawet za stereotyp) duchowieństwa z najbardziej nieakceptowanym społecznie zboczeniem, wydaje mi się często działaniem wynikającym ze złej woli, niezwykle krzywdzącym względem konkretnych ludzi, którzy żyją wśród nas. Nasuwa mi się niemieckie hasło "Żydzi-wszy-tyfus". Zasłyszane w mediach patologie przenosisz na sąsiada.
Czyli nie jesteś wcale zainteresowany czy były takie przypadki. Ja powiedziałem po co ten temat poruszam: mam alergię na świętoszków-pisowców i ich propagandę i przypominam że za obecną, tragiczną sytuację Polski w dużej mierze ponosi winę szerzenie ciemnoty i podziałów przez KK. Nie uważam żeby to była moja zła wola, wręcz przeciwnie. I naprawdę wolałbym nie musieć na to reagować.

Jakkolwiek paskudny, sama pedofilia księży to jest naprawdę drugorzędny temat - chodzi o jej pięlęgnowanie. A dowodzić, że KK to siejąca zgorszenie organizacja można na wiele sposobów.

Możemy porozmawiać o ich złodziejstwie, wyłudzaniu, podejrzanych biznesach. A od złodziei trzyma się portfel (i w ogóle) zdala.
O pławieniu się w luksusach, obżarstwie, alkoholiźmie, o księżach-sadystach (myśliwych), błogosławieniu wojen i karabinów, udziale w czystkach etnicznych.
Albo o politycznym mąceniu, brataniu się z dyktatorami. Jeśli mają polityczną agendę to każdy powinien się zastanowić czy się z nią zgadza i czy chce ją finansować, traktując po prostu jak partię.
Albo o ataku na prawa kobiet - komu się to nie podoba niech protestuje i ich nie wspiera.
O ksenofobii i rasistowskim podburzaniu.
Wreszcie o inwazyjnym zaszczepianiu dzieciom ryjących beret idei, karmieniu mitami jak faktami, straszeniem i obiecywaniem niestworzonych rzeczy, po prostu ogłupianiem. Również i to każdy powinien przemyśleć czy chce finansować.

Naprawdę można temat ugryźć z wielu stron, wniosek będzie ten sam. Do większości tych rzeczy przeciętny Kowalski może się odnieść i faktycznie może nie być najskuteczniejszą metoda szokowa - poruszająca ten najbardziej ohydny, przerażający temat systemowego tuszowania przypadków pedofilii. To może być za dużo do przełknięcia. Ale jeśli to się nie przebije przez czyjeś sumienie, to nic się nie przebije. Wielu pewnie oburzy się bardziej jak im ksiądz policzy za dużo za ślub czy pogrzeb niż na sprawę tej gwałconej 13latki itp.

Mi nie chodzi o to, żeby sąsiad na widok zakonnika zaczął rzucać kamieniami, tylko żeby zobaczył to kim jest: zagubionym przebierańcem na etacie w zbrodniczej organizacji, od którego trzeba trzymać z dala nie tylko siebie i swoje pieniądze, ale przede wszystkim dzieci - żeby wyrosły na mądrych, nieznerwicowanych, potrafiących samodzielnie myśleć ludzi - odpornych na manipulacje. A oni niech się wezmą za normalną pracę. Jak im po całym dniu zapieprzania w zakładzie, lataniu wokół partnerek/partnerów ew dzieci oraz robieniu wokół domu, po zajęciu się jeszcze swoimi pasjami, wystarczy dobrej woli, sił i chęci na budowanie duchowej wspólnoty, "coaching" (tfu!), na pomaganie ludziom własnymi zasobami - o, to taki ktoś będzie miał i mój szacunek. Pomagając ludziom ale żyjąc jak człowiek. I tak to wg mnie powinno wyglądać, tak to też pierwotnie funkcjonowało:
1 list do Tymoteusza pisze: Nauka ta zasługuje na wiarę. Jeśli ktoś dąży do biskupstwa, pożąda dobrego zadania. 2 Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, 3 nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, 4 dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością. 5 Jeśli ktoś bowiem nie umie stanąć na czele własnego domu, jakżeż będzie się troszczył o Kościół Boży? 6 Nie [może być] świeżo ochrzczony, ażeby wbiwszy się w pychę nie wpadł w diabelskie potępienie. 7 Powinien też mieć dobre świadectwo ze strony tych, którzy są z zewnątrz, żeby się nie naraził na wzgardę i sidła diabelskie.
8 Diakonami tak samo winni być ludzie godni, w mowie nieobłudni, nie nadużywający wina, niechciwi brudnego zysku, 9 [lecz] utrzymujący tajemnicę wiary w czystym sumieniu. 10 I oni niech będą najpierw poddawani próbie, i dopiero wtedy niech spełniają posługę, jeśli są bez zarzutu. 11 Kobiety również - czyste, nieskłonne do oczerniania, trzeźwe, wierne we wszystkim. 12 Diakoni niech będą mężami jednej żony, rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami. 13 Ci bowiem, skoro dobrze spełnili czynności diakońskie, zdobywają sobie zaszczytny stopień i ufną śmiałość w wierze, która jest w Chrystusie Jezusie.
Czy naprawdę to ja powinienem to cytować i rozumieć?

Ja już niewiele mogę, zbojkotowałem wszystko co się dało, bardziej odciąć się już nie da pozostając w ramach katolickiego społeczeństwa. Tematu nie odpuszczę dopóki KK będzie się prostytuował z władzą (a już na pewno z TAKĄ!) i wtrącał w życie zwykłych obywateli ale też z tej pozycji to będzie tylko atakowanie. Zreformować tę watykańską partię, jeśli ktoś w ogóle widzi w tym sens bo wg mnie to sprawa beznadziejna, mogą tylko jej wyborcy - wierni. Głosując nogami i portfelami, skoro na otwarte krytykowanie wam nie pozwalają albo nie wystarcza odwagi cywilnej.
Admin pisze: Swoją drogą - przewinąłem na poprzedniej stronie dane które podawałeś i wychodzi z tych statystyk, że ponad 80% ofiar pedofili to chłopcy. Nie sądziłem że istnieje aż tak duże powiązanie między homoseksualizmem i pedofilią.
Sugerujesz, że księża-geje dobierają się do dzieci? Ja bym raczej strzelał że nie ma to za wiele wspólnego z orientacją, po prostu jest to sfrustrowane, męskie, narcystyczne i przede wszystkim mizoginistyczne środowisko. Więc i odbija w tym właśnie kierunku tym słabszym ogniwom.

---
To jest dobre:
Papież Franciszek pisze: Jest korupcja w Watykanie. Ale ja żyję w spokoju. Jeśli jest jakiś problem, piszę bilecik do świętego Józefa i kładę go pod figurką, którą mam w swoim pokoju.
zrodlo

No, katolicy. Możecie spać spokojnie - papież czuwa! Oto rozwiązanie na miarę problemów średniowiecznej organizacji w rzeczywistości XXI wieku: bileciki pod figurką. Jak to nie pomoże naprawić Kościoła to nie wiem co!"
Ostatnio zmieniony 10-02-2017 00:41 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 10-02-2017 09:05

"jak już cytujesz papieża Franciszka, to czytaj dalej:
onet pisze:Mówiąc o pedofilii, papież powołał się na dane, według których spośród czterech osób, które się jej dopuszczają, dwie same były wcześniej wykorzystywane. - Tak sieje się wykorzystywanie na przyszłość; to coś katastrofalnego - ocenił.

- Jeśli zamieszani są w to księża czy zakonnicy, jasne jest, że to wynik działań diabła, który niszczy dzieła Jezusa poprzez tego, który miał go głosić - uważa Franciszek. - Ale powiedzmy sobie jasno: to jest choroba. Jeśli nie będziemy przekonani do tego, że jest to choroba, nie będzie można dobrze rozwiązać problemu - zastrzegł.
źródło to samo, co Ty podałeś.

Papież widzi ten problem, nie tuszuje go, ale chce go rozwiązać. I bardzo dobrze.



Edytowany przez rav o 10-02-2017 - 08:05. "
Ostatnio zmieniony 10-02-2017 09:05 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1145
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Dyskusje religijne

Post autor: jamWilhelm » 10-02-2017 11:11

"czyli jak to jest choroba to trzeba to leczyć szpitalnie a nie karnie, takie trochę żółte papiery :/"
Ostatnio zmieniony 10-02-2017 11:11 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 10-02-2017 12:49

"
jamWilhelm pisze:czyli jak to jest choroba to trzeba to leczyć szpitalnie a nie karnie, takie trochę żółte papiery :/
W sumie trochę masz racji, bo jeżeli ktoś ma takie skłonności to powinien to leczyć, ale jeżeli już dopuści się takiego czynu, to wg mnie jeszcze karnie.
I to niezależnie czy to: cywil, żołnierz, świecki, ksiądz, nauczyciel, biały, czarny czy każdy inny.

Jeżeli jest to kwalifikowane jako choroba, to rzeczywiście powinno to być leczone, zresztą wg mnie tak samo jak homoseksualizm, który często bywa zaczątkiem pedofili."
Ostatnio zmieniony 10-02-2017 12:49 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ