Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
cenzor

Re: Dyskusje religijne

Post autor: cenzor » 20-05-2020 12:10

ks. Józef Tischner " Jeszcze nie widziałem nikogo, kto stracił wiarę, czytając Marksa, za to widziałem wielu którzy stracili ją przez kontakt z księżmi"

orange

Post autor: orange » 20-05-2020 16:25

Wiki2002 pisze: „Chcesz powiedzieć orange że film Zabawa w chowanego jest atakiem na kosciól bo Sekielscy mają problemy ze sobą?”

Filmu nie oglądałem...

Moja wypowiedź dotyczyła Twojego ataku na Świętą Teresę z Kalkuty
oraz ataku jamWilhelm, który nieprzychylnie wypowiada się na temat Caritas, który tak bardzo pomaga ludziom w potrzebie.

jamWilhelm

Post autor: jamWilhelm » 20-05-2020 17:08

w sumie wypłata odszkodowań, ofiarom księży pedofili to rzeczywiście pomoc. Tylko kto to, tak naprawdę powinien płacić?!
Caritas pomaga, WOŚP nie

orange

Post autor: orange » 22-05-2020 09:58

Wiki2002 pisze: „Chcesz powiedzieć orange że film Zabawa w chowanego jest atakiem na kosciól bo Sekielscy mają problemy ze sobą?”

Na internecie czytam miliony komentarzy o dwóch filmach, które dotyczą dzieci, tych dokumentach.
Na szczęście mi nic takiego się nie zdarzyło, ale jeden z tych filmów miał premierę w internecie, a drugi w telewizji.
No czytam te komentarze i widzę, że przeważają w nich emocje, to często są złe emocje, bardzo złe.
Temat jest ważny, przykry, dotyczy dzieci to emocje są wiadome.

Mnie martwi tak:
Po pierwsze: się generalizuje.
Po drugie: w tych emocjach brak trochę, jakby to powiedzieć, troski o pokrzywdzonych.

Niestety bardzo często te komentarze nie mają nic wspólnego z troską o los pokrzywdzonych.
Jest coś niepokojącego i przykrego w tym, że te dzieła dotykające tak bolesnych spraw, przez tak liczną grupę, są wykorzystywane jako pretekst do emanowania nienawiści i tworzenie podziałów.
A ci o których tak naprawdę powinno chodzić w filmach, noi chodzi, to oni gdzieś schodzą na plan dalszy.

To jest taka moja pierwsza refleksja po przeglądaniu przez tydzień internetu od zeszłego piątku...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin

Post autor: admin » 30-05-2020 20:38

W Niemczech tymczasem toczą się poważne dyskusje religijne, w których trudno o jedność. Czy droga synodalna poprowadzi z Niemiec na Rzym dalej i na cały świat? Czy zakończy się drobnymi zmianami w KK, czy schizmą i czy wówczas schizmatykami będą konserwatyści czy postępowcy?

https://kosciol.wiara.pl/doc/6330455.Ro ... synodalnej

ODPOWIEDZ