Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 12-08-2016 23:10

"
wou pisze:Prezydent ma zdaje się też obowiązki "wychowawcze" że tak powiem wobec mieszkańców, dawać dobry przykład itd. i to wg. mnie dobra decyzja z nieudostępnieniem terenu takiej barbarzyńskiej inicjatywie
Mam wątpliwości czy Prezydent kierował się akurat obowiązkami wychowawczymi. Kampania wyborcza trwa całą kadencję.
Człowiek dojrzały, starszy nawet ode mnie!, uformowany, na pierwsze pytanie o cyrki odpowiedział:
GK za NW24 pisze:Jeżeli cyrk ze zwierzętami przyjedzie, to prezydent nie będzie jak Rejtan rozdzierał szat i blokował cyrku na rogatkach
Po paru tygodniach było już:
Przez ten okres od ostatniej konferencji przeanalizowałem ten problem, o którym można poczytać na portalach internetowych, oglądnąłem mnóstwo filmików tam zamieszczanych.

Nagłośniony zakaz jest nieskuteczny i tyle. Tworząc z założenia omijalne prawo trochę odbieramy regulacjom powagi.

Osobiście bardziej cieszyłbym się jakby Prezydent przeanalizował problem wysokich podatków od nieruchomości, poczytał o nim na portalach internetowych i pooglądał filmiki na ten temat. Przed wyborami chyba oglądał dobre filmiki.

Kwestia niegospodarności wyjaśniona, bo kwoty rzeczywiście pomijalne. Wspominałem o tym (chyba rzeczywiście zbyt często) głównie w kontekście jedynego który realnie skorzystał."
Ostatnio zmieniony 12-08-2016 23:10 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 07-09-2016 20:19

"Minęło parę miesięcy i mamy w Tarnobrzegu kolejny cyrk ze zwierzętami:
http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... 24&start=0

Widać że dyskusja wokół warunków zwierząt w cyrkach działa, bo tematowi poświęcona jest pierwsza zakładka na stronie cyrku. Informacje i zdjęcia robią dobre wrażenie, ale na pewno nie wszystkich przekonają."
Ostatnio zmieniony 07-09-2016 20:19 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: wou » 10-09-2016 13:27

"To trochę jakby szukać rzetelnych informacji w wiadomościach TVP. Na ludziach z inklinacją do pewnych ocen też na pewno robią dobre wrażenie, wręcz piorunujące. Tu wspomną o zadymiarzach z kodu, tam o pseudo-ekologach. Czyta się taką cyrkową propagandę i człowiek ma ochotę swojego pupila im zanieść, tak cudownie miałby w przerwach między siedzeniem w klatce czy na łańcuchu, a ile by się nauczył. Ba, jeszcze by co może zarobił! Nie ma to jak urodzić się w niewoli i całe życie być wykorzystywanym do dostarczania rozrywki. (m) Matka Natura zatwierdza"
Ostatnio zmieniony 10-09-2016 13:27 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 14-09-2016 20:12

"HGW przegrała przed sądem, zakaz wstępu dla cyrków ze zwierzętami okazał się niezgodny z prawem.

W dniu dzisiejszym Sąd Administracyjny w Warszawie uznał roszczenia przedstawicieli polskich cyrków i orzekł że tzw. zakaz wprowadzony przez Prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz w styczniu 2016 jest niezgodny z prawem.

Sprawa dotyczy Warszawy, ale podobne sprawy zostały wniesione wobec innych polskich miast, co potwierdzał na konferencji prasowej Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb.

Zakaz wstępu dla cyrków ze zwierzętami jest zatem nie tylko nieskuteczny, ale bardzo możliwe, że również w przypadku Tarnobrzega okaże się bezprawny.

http://kontakt24.tvn24.pl/polskie-cyrki ... 076224,ugc"
Ostatnio zmieniony 14-09-2016 20:12 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: Dzanek » 15-09-2016 13:52

"Natrafiłem ostatnio na profil FB aktywistów sprzeciwiających się cyrkom z zwierzętami w Tarnobrzegu. Szykuje się "przyjęcie" cyrku a w międzyczasie zdzierane są plakaty i zbierane ze sklepów "bilety".

Profil można znaleźć pod linkiem https://www.facebook.com/events/1672291 ... _tab=posts



Edytowany przez Dzanek o 15-09-2016 - 11:52. "
Ostatnio zmieniony 15-09-2016 13:52 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: wou » 15-09-2016 20:12

"Aktywiści dają radę, a tymczasem p.o. prezydenta broni zwierząt jak konstytucji:

http://natemat.pl/189935,obroncy-zwierz ... -mysliwych
Duda spotkał się z myśliwymi. Ale nie po to, by pouczyć ich o tym, jak złe jest ich zachowanie. Jak relacjonuje na swoim Facebooku akcja Ludzie Przeciw Myśliwym, Duda zapewnił łowczych o swoim wsparciu. Mówił m.in. o zwiększonym odstrzale dzików.

Co za typ! I pod tym względem wolę już Komorowskiego, przynajmniej było wiadomo z kim się ma do czynienia."
Ostatnio zmieniony 15-09-2016 20:12 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 15-09-2016 21:15

"Niedawno czytałem, że według rekomendacji Unii Europejskiej mamy dwa razy za dużo dzików, stąd występuje u nas ryzyko świńskiego pomoru i z tego wynika planowany odstrzał. Z bodajże 250.000 dzików Unia rekomenduje w naszym przypadku redukcję populacji o ponad 100.000 osobników."
Ostatnio zmieniony 15-09-2016 21:15 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: wou » 16-09-2016 15:08

"Nie no jasne, dla obrońców schabu ma to absolutny sens, nie mogę temu zaprzeczyć. Trzeba zabić więcej zwierząt żeby móc spokojnie zabijać inne, najlepiej jeszcze prewencyjnie. Logiczne. Tylko gdyby nie chów przemysłowy, w tym przypadku świń, nie byłoby żadnej potrzeby na takie masakry. Ale racjonalne w takim kontekście odstrzały to jest jedna rzecz, a lansowanie się na przyjaciela zwierząt i przybijanie piątki z myśliwymi to druga. Więcej sensu miałoby spotkanie z hodowcami, bo pomór to ich problem, a nie entuzjastów mordowania - dla nich to oznacza IMPREZĘ. Także jeśli to miała być obrona Dudy, który pochyla się nad biednymi, biednymi myśliwymi, "bo pomór", "bo unia kazała", "a Komor siamto", no to pudło. Facet się znowu kompromituje i tyle. Nie słyszałem żeby spotkał się przez ostatni rok z jakąkolwiek organizacją z pod znaku obrońców zwierząt. Na poczynania Szyszki też się nie zająknął nawet. Mniej niż Ziobro."
Ostatnio zmieniony 16-09-2016 15:08 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 16-09-2016 19:16

"W sumie mam gdzieś rekomendacje Unii Europejskiej, ale ciekaw jestem Twojej opinii o pogłowiu dzików. Mamy sytuację jaką mamy. Główny problem to niszczenie upraw, którym odszkodowania wypłacają obecnie chyba koła łowieckie.

Według ostatnich szacunków mamy w Polsce 0,9 dzika na km2. Dla jakiejś orientacji, na Tarnobrzeg przy średnim krajowym "zadziczeniu" przypadałoby 80 dzików. To dużo, mało, czy akurat? A ile by było za dużo i kto miałby o tym decydować że to już?

Czy decyduje o tym natura (jeśli jej funkcje jeszcze prawidłowo działają) i nie powinno się w żaden sposób ograniczać ich ilości?
A może pogłowie jest za duże i jest to wina myśliwych, którzy nie wywiązywali się ze swoich obowiązków?
A może należy regulować populację dzików, ale nie przez odstrzał? Żywołapki i weterynaryjna sterylizacja? Antykoncepcja?

Wracając do cyrków, przejeżdżałem tam zaraz przed 16-tą i nie widziałem jeszcze pikiety. Była?"
Ostatnio zmieniony 16-09-2016 19:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 16-09-2016 22:16

"Na facebooku trafiłem na info z miasta, a propos uznania warszawskiego zakazu za bezprawny:
w Tarnobrzegu SKO odrzuciło skargę cyrku i zakaz w mieście utrzymało
To zabawne (niepoważne), że w Warszawie jest inne prawo i inne sądy niż u nas. Pewnie tu i tam będą odwołania.

Protest był, sześć osób w ciemnych okularach:
http://tyna.info.pl/protesty-pod-cyrkie ... u-zdjecia/"
Ostatnio zmieniony 16-09-2016 22:16 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: wou » 17-09-2016 16:59

"@Admin
0.9 na kilometr kwadratowy, powiadasz :))) No to na jakąś inwazję mi wygląda, chowajmy kobiety i dzieci, musimy stawić opór! Kurde, powinienem się o te dziki potykać a widziałem je dwa razy w życiu, w tym jednego w niewoli. Tyy, a może one jakimiś stadami się przemieszczają i grasują tylko w wybranych rejonach? To by tłumaczyło tę przerażającą statystykę!

A tak pół-serio, to jakby mi zaczęły wchodzić do domu czy atakować to bym zaczął myśleć o ich zabijaniu. A tak całkiem serio, myślę że w epoce lotów w kosmos, ajfonów i modyfikowania dna stać nas na jakieś bardziej wyrafinowane rozwiązania, również jeśli chodzi o obronę upraw przed tymi strasznymi dzikami niż walenie do nich śrutem. Wymieniłeś kilka, przychodzą mi do głowy jeszcze inne. Osobiście, gdybym był rolnikiem, dawałbym im najeść się do syta, wkalkulował to w biznes. Ot, podatek naturalny. Ale to ja.

Swoją drogą ciekawi mnie jakież to szkody wyrządzają, jak bardzo cierpią rolnicy indywidualnie i branża ogółem? Jak to wpływa na ceny i ceny czego? Ile osób zabijają rocznie dziki i jaki procent to myśliwi?;) Ile osób ginie z głodu przez dziki? Czy jest jakiś przypadek rolnika, któremu stado dzików zruinowało biznes/życie? Nie wydaje mi się. Powiem więcej - większym zagrożeniem są pewnie urzędnicy (albo pogoda), ale czy to oznacza że trzeba do nich strzelać? Pewnie są tacy, co by się zgodzili, no ale przecież że nie. Krócej - czy to jest na pewno tak duży problem jak go malują i czy wymaga tak drastycznych działań?

Jeśli uważasz, że odstrzał to jedyne rozwiązanie, to sorry, ale nie kupuję tego. Mogę przyznać, że to proste rozwiązanie. Wygodne. Dla sadystów rozrywkowe. Ale ani dobre, ani najlepsze. A prewencyjne (!) masowe mordy w obronie innych masowych mordów to już w ogóle absurd. Stać nas na więcej. Nie da się tego zrewolucjonizować za pstryknięciem palców, ale trzeba, wypada, i to się dzieje i to się stanie. Prędzej czy później.

A propos protestu, dobre i sześć osób! Hasła padły, poszło w eter, fajnie że linkujesz :)

@odnowicielu
Nie bój się, chłopie! Niczego Ci nie zabieram ani nie bronię. Gówno mnie obchodzi co jesz, a ja mógłbym nad miednicą golonki pisać to co piszę (a że by mnie raczej na wymioty wzięło niż pisanie to inna sprawa) i nic by na tym argumenty nie straciły, co najwyżej moja integralność, więc i Tobie nic do tego (nie wiem czy to zrozumiesz, w końcu np. KOD nie ma racji bo alimenty Kijowskiego itd.). Ale Twoja niemerytoryczna, paniczna reakcja, mówi mi, że coś jednak dotarło. Jak masz tezę to jej broń, a nie rejterujesz. To skoro już jesteś pod ścianą spytam wprost, choć pewnie znowu mi nie odpowiesz jak w innym wątku: Czy Andrzej Duda oszukał wyborców lansując się na przyjaciela zwierząt i zbłaźnił bratając z myśliwymi?

Ja rozumiem, że pogardzasz tzw. obrońcami zwierząt, ale nie o to pytam, to nie zmienia faktów, więc nie komunikuj tego. Jeśli myśliwi to wg Ciebie prawdziwi obrońcy zwierząt i w tym kontekście Duda nie zrobił niczego złego, to se możemy spokojnie darować dalszą dyskusję. Ale zostawię Cię z pewnym spostrzeżeniem, które mi się właśnie przypomniało:

myśliwy kocha przyrodę jak pedofil dzieci

To chyba w książce "Polowaneczko" Matkowskiego było (polecam).

Dobra, kończąc już ten offtop z mojej strony, jeśli chodzi o zbrodnie przeciwko zwierzętom, czego by o nich nie mówić - cyrki są daleko za chowem przemysłowym i futrzarskim, przemysłem kosmetycznym, polowaniami, ale grubo przed ogrodami zoologicznymi. Fajnie że się powoli zmienia świadomość społeczna na ten temat. A takie historie w tbg? No kto by pomyślał.

http://mamadu.pl/126749,czego-ty-dzieck ... idze-cyrku
Występów cyrkowych z udziałem zwierząt nie popierają również psychologowie z Komitetu Psychologii Polskiej Akademii Nauk. Wskazują oni bowiem, że mają one szkodliwy wpływ na dzieci. Oglądanie zwierząt w klatkach, ciężarówkach, może utrwalać w ich umysłach przekonanie, że to normalne, że nie ma w tym nic złego i że można tak traktować zwierzęta.

Tako rzecze nauka."
Ostatnio zmieniony 17-09-2016 16:59 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: wou » 20-09-2016 19:46

"
odnowiciel pisze:Skutecznośc tego protestu jest jak mniemam zerowa.Bo nikt nie wspomina ,że na widok protestujących nachodziła refleksja idących do cyrku i zawracali widząc towarzystwo w ciemnych okularach i nie chcieli przykładać reki do widowiska ze zwierzętami. Czyżbym się mylił.
Marz dalej. Nie wiesz tego, a co sobie kto na to pomyślał też nie sprawdzisz. Trzymajmy się faktów: opór jest coraz większy czego przykładem jest ta afera z utrudnianiem im działalności i takie właśnie protesty, a popularność cyrków spada od lat. Przyczyną tego jest również skuteczność takich protestów.
odnowiciel pisze:
Czy Andrzej Duda oszukał wyborców lansując się na przyjaciela zwierząt i zbłaźnił bratając z myśliwymi?
Niech Wam się nie wydaje ,że jesteście pępkiem świata. Myśliwi jak każda grupa ma prawo spotykać się z Prezydentem RP. Gdyby lansował się wczesniej z myśliwymi a potem spotkał z obroncami zwierzat to o czym by to świadczyło,że się zbłaźnił.Zejdź z drzewa
Ależ oczywiście! Co Ty masz w głowie że nie widzisz tu chociaż braku konsekwencji? Komorowski też się skompromitował, raz gdy obiecał już nie polować (strasznie to słabe i fałszywe było), drugi raz gdy złamał głupią obietnicę. Podobna historia. Ja bym powiedział, że prezydent ma wręcz obowiązek spotkać się z każdą grupą, ale może to zrobić w dobrym stylu, zachowując twarz. W tym przypadku spotkanie mogło mieć czysto roboczy charakter, mógł wyłączyć na moment swój śmieszkowy tryb, dla równowagi spotkać się z jakąś ekologiczną organizacją albo zaaranżować jakiś dialog między nimi. Ale czego ja wymagam od prawnika łamiącego Konstytucję... Przy okazji, zdaje się że kancelaria jednak wyczuła problem bo usuwa zdjęcia Dudy z myśliwymi na fb: https://www.facebook.com/Ludzie-Przeciw ... 154277382/
odnowiciel pisze:
myśliwy kocha przyrodę jak pedofil dzieci
Na ulicy słyszałem,że niejeden obronca zwierząt też nie mniej niż mysliwy kochający przyrode kocha zwierzeta chodzac w skórzanych butach ,kurtkach czapkach i futrach z bronionych zwierzat bo przecież nie w walonkach,kufajkach itp
Ale trzeba mieć (lub nie mieć?) w głowie coś wyjątkowego, żeby własnymi rękami mordować zwierzęta i nazywać się ich miłośnikiem, no zgódź się chociaż z tym bez uników...
odnowiciel pisze:
Ja rozumiem, że pogardzasz tzw. obrońcami zwierzą
Nie gardzę tylko radykalnie nie podzielam ich religii i jadę po bandzie jak oni tyle tylko,że w przeciwnym kierunku
Co do nauki to zapewniam Cię,ze jak opinię na temat zwierząt zamówią i za nią zapłacą cyrki to będzie prawie na pewno inna nie mniej uznanych autorytetów czy instytutów podobnie jak rzecz ma się z masłem i margaryną.
Nie ma w tym nic religijnego, ale fajnie że używasz tego pojęcia w pejoratywnym sensie, jakby religijność oznaczała jakieś szaleńcze zapamiętanie - tym właśnie jest. W cyrku dziecko uczy się tyle, że zwierzę to zabawka i służy do rozrywki. Jedno mi jeszcze przychodzi do głowy a propos akcji antycyrkowych - nie wiem czy nie lepsze byłoby organizowanie alternatywnych imprez na czas ich przyjazdów. Np. z rabatem za przyniesienie rabatu na wejście do cyrku itd. ;)

A wracając do dzików :P
Tak sobie guglnąłem z głupa za odstraszaczem na dziki, okazuje się że są takie cuda techniki. Ba, jest bardzo bogaty wybór urządzeń, czyli da się humanitarnie.
http://www.odstraszanie.pl/k83,wielofun ... erzat.html"
Ostatnio zmieniony 20-09-2016 19:46 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 20-09-2016 20:09

"Co do odstraszaczy tego typu, obstawiam że jakby urządzenie za 20 zł było skuteczne, to nikt by nie kupował masakrycznie syfiastego, drogiego, kłopotliwego w użyciu i nie do końca legalnego hukinolu."
Ostatnio zmieniony 20-09-2016 20:09 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

felicita
Posty: 117
Rejestracja: 08-04-2005 23:31

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: felicita » 21-09-2016 02:27

"Co do odstraszania zwierząt podanymi odstraszaczami ultradźwiękowymi montowanymi w samochodach to w jakimś programie w tv mówili, że niekoniecznie ma to sens. Śpi sobie takie dzikie zwierzę w rowie obok drogi, jedzie taki odstraszacz i go budzi. i zwierze sobie biegnie. i czasem może wlecieć pod auto odstraszające lub następne. To było w programie, ale do mnie to przemawia. Wiem że nie o tym wątek, ale skoro juz ktoś podał linka do odstraszaczy to warto przemyśleć montaż"
Ostatnio zmieniony 21-09-2016 02:27 przez felicita, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19389
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 21-05-2017 15:27

"Kolejna okazja żeby wrócić do tematu prezydenckiego "zakazu".
We wtorek zagości w Tarnobrzegu kolejny cyrk ze zwierzętami - Korona. Duże plakaty wiszą na słupach w mieście. To można reklamować?

Jeszcze a propos rozstrzygnięć prawnych - HGW odwołała się od decyzji WSA do NSA i w ostatnią środę przegrała:
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 32469.html

Zakaz przyjmowania cyrków na gruntach miejskich został uznany za bezprawny rónież przez NSA. Z tego co sprawdzałem Tarnobrzeg wstrzymał się z apelacją czekając na rozstrzygnięcia dla innych miast. Już wszystko jasne."
Ostatnio zmieniony 21-05-2017 15:27 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 2002
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: dino » 21-05-2017 17:21

"Czyli z całej inicjatywy wyszedł zwyczajny blamaż.
I bardzo dobrze, gdyż w cyrku zwierzęta mają się dużo lepiej niż kury w Stalach, które można kupić na targu a które niewątpliwie ciarpiały niesamowity stres przed śmiercią.
I zakazu handlu kurami na terenach miejskich w Tarnobrzegu nie ma."
Ostatnio zmieniony 21-05-2017 17:21 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Nie dla cyrków ze zwierzętami w Tarnobrzegu

Post autor: rav » 22-05-2017 14:52

"Bo wg mnie nie chodzi o to, żeby zakazywać cyrków, tylko żeby te cyrki były pod jakąś kontrolą i to powinno wystarczyć.
Z tymi kurami w Stalach to podejrzewam jeszcze jest dobrze, bo są na wolnym wybiegu, ale jak mają się kury hodowane te w klatkach?

Obrazek

Kiedy będzie zakaz sprzedaży i jedzenia jajek z od tych kur?"
Ostatnio zmieniony 22-05-2017 14:52 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ