Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: rav » 31-08-2016 16:43

"Sześciu nastolatków podejrzanych o morderstwo zostało zwolnionych na kaucją.

Pokój jego duszy."
Ostatnio zmieniony 31-08-2016 16:43 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 02-09-2016 12:06

"Ciekawe czy Polacy przez ten incydent bedą wracać do kraju."
Ostatnio zmieniony 02-09-2016 12:06 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: rav » 05-09-2016 10:06

"Kolejni pobici w Harlow:
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/waszczyk ... kow/nkgf3j

Polscy ministrowie jadą na rozmowy, ciekawe co wskórają."
Ostatnio zmieniony 05-09-2016 10:06 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

słoik
Posty: 98
Rejestracja: 17-07-2014 19:12

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: słoik » 05-09-2016 11:48

"Polscy ministrowie jadą do Anglii, a wśród nich Ziobro i Błaszczak, którzy przymykają oko na chuligańskie wyczyny rodzimych nacjonalistów [sic!]"
Ostatnio zmieniony 05-09-2016 11:48 przez słoik, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: dink00 » 06-09-2016 02:41

"Słoik przypomnij mi, kiedy w Polsce było pobicie obcokrajowca, którego skutkiem była śmierć? Skoro w Polsce grasują nacjonaliści, no to inna narodowość powinna być idealnym powodem, by komuś zrobić krzywdę. Ostatnią sprawę z przemocą wobec obcokrajowców, którą pamiętam to incydent z Meksykanami nad morzem. Zaczepiali oni podobno Polki. Może w sposób niewybredny. Nie wiem. Szczegółów nie znam. Nie wiem czy nawet w ogóle zaczepiali. A od tamtej pory? Nie słyszałem chyba o żadnym incydencie. Media omijam co prawa łukiem niemałym ostatnio, więc wiele mogło mnie ominąć, ale z wielką niecierpliwością czekam na zarzucenie mnie przykładami.



Edytowany przez dink00 o 06-09-2016 - 00:42. "
Ostatnio zmieniony 06-09-2016 02:41 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: admin » 06-09-2016 09:03

"dink00 - od czasu Meksykanów w mediach pojawiało się jeszcze kilka pobić na tle rasowym. Może nie wszystkie są zgłaszane, ale zgłoszone są raczej nagłaśniane. Próbuję sobie skojarzyć morderstwa w Polsce na tle narodowościowym/rasowym i rzeczywiście mam problem. Pogrom kielecki w 1946 roku? Jakieś starcia z Cyganami?"
Ostatnio zmieniony 06-09-2016 09:03 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

antykowal
Posty: 124
Rejestracja: 08-10-2014 14:53

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: antykowal » 06-09-2016 10:07

"Pobicie Meksykańców nie było na tle rasowym i zabicie Polaka było nie było na tle rasowym.
Meksykanie dostali po mordach, bo byli nawaleni, zaczepiali innych, w tym w niewybredny sposób kobiety. Ich kolor skóry nie miał tu nic do rzeczy.
Polak zginął na tle narodowościowym, a nie na tle rasowym. Zginął bo był Polakiem, a nie dlatego, że był biały.
Takie rzeczy trzeba rozróżniać, a nie powtarzać głupoty za TVNem i Polsatem."
Ostatnio zmieniony 06-09-2016 10:07 przez antykowal, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: ja_30 » 06-09-2016 10:51

"W Polsce w ogóle nie ma pobić na tle rasowym.
http://www.tvn24.pl/poznan,43/policja-s ... 04070.html
http://www.tvn24.pl/poznan,43/syryjczyk ... 22380.html
http://natemat.pl/185627,najbardziej-zn ... -za-wyglad
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/1,3603 ... naniu.html
Znalazłem to w 5 min, a gwarantuje Wam, że takich sytuacji jest więcej, bo nie wszystko jest zgłaszane.

Oczywiście nie rzucam tutaj tezy, że w Polsce non stop bije się obcokrajowców. Ale takie sytuacje się zdarzają i nie ma co zakłamywać rzeczywistości.
Uważacie, że po pobiciu Chilijczyka powinien ich minister do nas przylecieć?
Szkoda tego Polaka co zginął, ale niech ludzie, którzy nie chcą u siebie obcych nie pouczają innych jak tych obcych traktować."
Ostatnio zmieniony 06-09-2016 10:51 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

antykowal
Posty: 124
Rejestracja: 08-10-2014 14:53

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: antykowal » 06-09-2016 12:00

"Ale oni pojechali, ponieważ tam ZABILI Polaka, a nie pobili. ZABILI. To duża różnica.
Zabójstwo było efektem rosnącej nienawiści do Polaków.

Dla Ciebie najlepiej było by, jakby ministrowie wyszli na konferencjię i powiedzieli, że mają to w nosie, nie interesują się i nie będą pouczać Brytyjczyków jak mają traktować Polaków, ponieważ kiedyś w Poznaniu pobili Chilijczyka i takich przypadków jest więcej.
Wtedy byłbyś szczęśliwy i bił brawo ministrom w rządzie PISU."
Ostatnio zmieniony 06-09-2016 12:00 przez antykowal, łącznie zmieniany 1 raz.

ja_30
Posty: 88
Rejestracja: 30-10-2015 11:40

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: ja_30 » 06-09-2016 12:18

"To może po kolei.
Pojechali bo był to kolejny atak na Polaków, a nie dlatego, że jeden zginął wskutek pobicia.
Uważam, że zwykle zapewnienie ze strony brytyjskiej (które na pewno usłyszeli) wystarczy, a ta wizyta to zwykłe zagranie pod publiczkę i aż dziw bierze, że ludzie tak łatwo to łykają.
U nas pobicia na tle rasowym też są wynikiem rosnącej niechęci do każdego, kto chociaż swoim wyglądem przypomina stereotypowego araba.
Pojechałeś z tą nienawiścią - w pewnych, szczególnie radykalnych środowiskach taka niechęć jest, ale tak samo jest i w Polsce (nie powiesz mi, że w Polsce nie stosuje się mowy nienawiści) i w wielu krajach. Takie tezy jak Twoja to zwykły populizm.
Ministrowie PiS, podobnie jak ci wcześniejsi z PO na moje brawa nie zasłużyli."
Ostatnio zmieniony 06-09-2016 12:18 przez ja_30, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: rav » 06-09-2016 12:51

"@ja_30
dobrze, że coś robią, gorzej jak by nic nie robili,

a zagranie pod publiczkę to możesz pod wszystko podpiąć"
Ostatnio zmieniony 06-09-2016 12:51 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: dink00 » 06-09-2016 13:37

"@ja_30

Co do 3 linku:

"Zaskoczona była również agentka celebryty Agata Borzym. - Nie wiem nic o takim zajściu. Proszę zadzwonić później, muszę ustalić, co się stało"
oraz
"Pobicie faktycznie miało miejsce, ale rok temu. Bilguun udzielił teraz wywiadu, w którym opowiadał o akcji "Weź nie hejtuj!" polegającej na zwróceniu uwagi na wulgaryzmy i obraźliwe stwierdzenia wobec innych. Bulwarówki zrobiły z tego niepotrzebny szum - wyjaśnia Agata Borzym, agentka celebryty w rozmowie z Gazetą Wrocławską."

Więc rok przed rozmową z mediami tak go pobili i się tym tak przejął że zapomniał poinformować agentki no i dodatkowo nie zgłosił sprawy na policję, bo przecież:
"Nie mamy żadnej informacji na temat takiego zdarzenia - informuje Paweł Petrykowski z wrocławskiej policji"
ja_30 pisze:Znalazłem to w 5 min, a gwarantuje Wam, że takich sytuacji jest więcej, bo nie wszystko jest zgłaszane.
Bohaterski dramaturg Demirski broniący Pakistańczyka w Warszawie przed największym złem tego świata - Kibolami. Słyszał/Pamięta ktoś? Da się to znaleźć w internecie nie w 5 minut, a dużo, dużo krócej. Artykuły nadal wiszą na stronach, po wpisaniu samego nazwiska są one dostępne jako jedne z pierwszych w wyszukiwarce internetowej. Wiszą oczywiście, bez żadnych sprostowań. A po co sprostowania? No, cóż sprawa nie zgłoszona na policję, w szpitalu, w którym miał być zszywany "bohater" nikt go na oczy nie widział, a o samym zajściu zdawał się wiedzieć tylko on. No i uczynne media oczywiście. Do tego wpis na Facebooku, na profilu dramaturga z jakichś dziwnych przyczyn po pewnym czasie i po głównej medialnej "burzy" zmienił status i stał się widoczny tylko i wyłącznie dla znajomych "poszkodowanego". A wszystko to dziwnym trafem niedługo przed premierą nowej sztuki tego pana...

------------
I ok, poszperałem, poczytałem i rzeczywiście, ogólnie o zajściach typu pobicie na tle nienawiści rasowej/narodowościowej znaleźć coś w internecie to nie jest problem. Na pewno nie bez powodu, nikt tego nie zmyśla na okrągło, no i na pewno problem istnieje z takimi nieprzyjemnymi sytuacjami. Ale ostatnio mieliśmy do czynienia z atakiem przez kilkanaście osób na 2 Polaków! Co najmniej kilka z tych osób zakatowało jedną z ofiar, a drugiej jakoś udało się z tego wyjść. Chyba wszystkie zatrzymane w związku z tą sprawą osoby wyszły na wolność po wpłaceniu kaucji. Pisanie więc rzeczy typu:
słoik pisze:Polscy ministrowie jadą do Anglii, a wśród nich Ziobro i Błaszczak, którzy przymykają oko na chuligańskie wyczyny rodzimych nacjonalistów [sic!]
I niejako pozorowanie tego, że nie ma się czym oburzać, bo przecież u nas wcale nie jest lepiej, straszliwie działa mi na nerwy.



Przy okazji takiego rozbudowanego komentarza napiszę o jeszcze jednej rzeczy.
W Polsce, "rodzimi nacjonaliści" są często utożsamiani z "kibolami". Pewna uczynna część naszych kochanych mediów lubi zwracać uwagę na różne patologie ze środowiska kibiców. Jak dobrze, że ma nam kto uświadamiać jakie niebezpieczeństwo czyha na nas w okolicach stadionów, czy nauczać nas, że człowieka, który ma na sobie szalik jakiejś drużyny sportowej, to lepiej na wszelki wypadek omijać. Jak ktoś ma ochotę, to może zerknąć na te artykuły związane z polską piłką i z polskimi kibicami:

Trochę o mediach:
http://www.zelaznalogika.net/kto-sie-bawi-taka-opinia/
http://www.zelaznalogika.net/przeprasza ... rzeprosin/
Trochę o UEFA:
http://www.zelaznalogika.net/uefa-czy-a ... olityczna/
Trochę o obu:
http://www.zelaznalogika.net/rewizjonis ... altruisci/

Słowem: polityka.

Wiem, że podawanie tylu linków z jednego źródła wygląda trochę... nieelegancko, ale swego czasu czytałem to wszystko i po prostu wiem co tam jest napisane. Jeśli ktoś jest jednak spragniony komentarzy z innych źródeł, to też na pewno przy odrobinie chęci może wyszukać podobnych opinii w innych miejscach.


---
Przepraszam, że takie rozwleczone, mam nadzieję, że nie zrobiłem za dużego off-topa, wg mnie są to rzeczy nieco powiązane ze sobą.



Edytowany przez dink00 o 06-09-2016 - 11:42. "
Ostatnio zmieniony 06-09-2016 13:37 przez dink00, łącznie zmieniany 1 raz.

antykowal
Posty: 124
Rejestracja: 08-10-2014 14:53

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: antykowal » 06-09-2016 14:29

"Niestety Media w Polsce szybko i łatwo przypinają komuś łatki, a do odkręcania tego nie są skore. Zrodziło się coś czego nie znoszę. Poprawność polityczna.
Mnie w szkole uczono że są na świecie różne rasy: czarna, biała, żółta itd.. Teraz powiesz, że ten człowiek jest czarny - jesteś rasistą. Powiedzenie że bankową finansjerą rządzą Żydzi -jesteś antysemitą. Powiedzenie że jesteś patriotą - jesteś nazistą i faszystą. I kibolem."
Ostatnio zmieniony 06-09-2016 14:29 przez antykowal, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: rav » 12-09-2016 10:40

"Kolejny Polak ranny w Leeds - znów pobity przez nastolatków.
Czy to już tak będzie?
Mężczyzna trafił do szpitala z ranami głowy, w stanie ciężkim, ale stabilnym. Według uzyskanych przez PAP informacji, został już wypisany i dochodzi do zdrowia w domu.
http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytan ... eds/dserqv"
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 10:40 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1520
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: alek » 12-09-2016 11:44

"
rav pisze:Kolejny Polak ranny w Leeds - znów pobity przez nastolatków.
Czy to już tak będzie?
Mężczyzna trafił do szpitala z ranami głowy, w stanie ciężkim, ale stabilnym. Według uzyskanych przez PAP informacji, został już wypisany i dochodzi do zdrowia w domu.
http://wiadomosci.onet.pl/wielka-brytan ... eds/dserqv
Co osiągnęli nasi ministrowie podczas wizyty w Anglii i pani premier w rozmowie telefonicznej? Kto następny będzie interweniował ? Na linii frontu pozostał tylko prezydent Duda.
Czy u nas jest inaczej? Profesor UW zostaje pobity tylko dlatego ,że rozmawiał po niemiecku. http://telewizjarepublika.pl/profesor-u ... 37698.html"
Ostatnio zmieniony 12-09-2016 11:44 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dlaczego w Wielkiej Brytani zginął Polak z rąk nastolatków?

Post autor: rav » 12-09-2016 12:06

"ale tu wynika, że Polak pobił Polaka, czyli nawet gorzej, skoro brat na brata rękę podnosi,
co wcale nie usprawiedliwiałoby gdyby to był Niemiec.
skąd ta nienawiść?"

ODPOWIEDZ