Gazeta/Wyborcza o Tarnobrzegu

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Gazeta/Wyborcza o Tarnobrzegu

Post autor: admin » 18-09-2016 17:03

"Tekst na wyborczej, jest również na głównej gazeta.pl.
Oczywiście o pomniku Kaczyńskiego.

http://wyborcza.pl/7,75398,20709437,pom ... l#BoxGWImg

W nagłówku:
Politycy PiS już się rwali do namawiania do głosowania na ten projekt.

Czy ktoś zauważył żeby lokalni politycy PiS rwali się do namawiania? Którzy? Może chociaż jeden "się rwał"?

Równie rzetelne informacje jak to, że pomnik miał stanąć przy ulicy "Wiślanej" (nie ma takiej) i że rządzi w Tarnobrzegu koalicja PiS i komitetu "Moje Miasto" (nie było takiego, a MMT nie jest w koalicji), którego prezydent rzekomo jest członkiem (nie jest)."
Ostatnio zmieniony 18-09-2016 17:03 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Gazeta/Wyborcza o Tarnobrzegu

Post autor: Światowit » 18-09-2016 19:30

"Obrazek"
Ostatnio zmieniony 18-09-2016 19:30 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Gazeta/Wyborcza o Tarnobrzegu

Post autor: stachu » 19-09-2016 12:25

"Może ten przykład manipulowania w mediach wielu otworzy oczy..."
Ostatnio zmieniony 19-09-2016 12:25 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

alek
Posty: 1522
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Gazeta/Wyborcza o Tarnobrzegu

Post autor: alek » 19-09-2016 12:53

"
Admin pisze:
W nagłówku:
Politycy PiS już się rwali do namawiania do głosowania na ten projekt.

Czy ktoś zauważył żeby lokalni politycy PiS rwali się do namawiania? Którzy? Może chociaż jeden "się rwał"?

Równie rzetelne informacje jak to, że pomnik miał stanąć przy ulicy "Wiślanej" (nie ma takiej) i że rządzi w Tarnobrzegu koalicja PiS i komitetu "Moje Miasto" (nie było takiego, a MMT nie jest w koalicji), którego prezydent rzekomo jest członkiem (nie jest).
Chyba jednak się czepiacie. Wiele osób mieszkających w naszym mieście nie wie kto rządzi z jakiej partii i czy jest w koalicji . Prezydent należał do MMT i z tego komitetu był wybranym . W mieście rządziła i rządzi choć nie oficjalnie koalicja PIS -MMT . Jakoś nie widzę ,żeby radni MMT byli w opozycji. Pomnik miał stanąć przy ul Wiślnej a nie Wiślanej ale nawet ja się często zastanawiam dlaczego "Wiślna". Jedynie co to nagłówek jest przesadzony. Żeby wszystkie media podawały tylko takie nie aktualne info to byłoby naprawdę dobrze."
Ostatnio zmieniony 19-09-2016 12:53 przez alek, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Gazeta/Wyborcza o Tarnobrzegu

Post autor: wou » 19-09-2016 13:03

"Adminie, Ty tu teraz też troszkę manipulujesz, aż się stachy zleciały ;)

1) Jest jeden cytat nt. poparcia prawie lokalnego :P polityka PiS, może autor miał jeszcze jakieś info którego nie zamieścił w artykule, no ale nawet jeśli to sam domysł że politycy rwą się do poparcia takiego projektu to czy brzmi fantastycznie? Przecież to oczywiste.

2) Autor nie napisał że stanie na Wiślanej tylko że napisał tak troll-wnioskodawca: "niejaki Paweł Tyrek napisał, że pomnik powinien stanąć przy ul. Wiślanej", i dodał że podał fikcyjne dane, dwa razy.

Ostatnia dezinformacja (mam nadzieję że nieświadoma) nie do obronienia, rozumiem że pasowało do tezy pt. "pisowskie władze", a cała sensacja na brukowym poziomie, jak ten nius o rezerwacjach w kinie układających sie w napis ZAMACH. Nie zmienia to faktu, że pisowcy mają zajoba na punkcie Lecha Kaczyńskiego i szanse że jego pomnik stanie w mieście, ba! że takie będą obowiązkowe w każdym mieście, rosną. Ja tylko czekam aż Macierewicz wpadnie na pomysł, żeby przeforsować zwrotkę o poległych w Smoleńsku do hymnu Polski."
Ostatnio zmieniony 19-09-2016 13:03 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19385
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Gazeta/Wyborcza o Tarnobrzegu

Post autor: admin » 19-09-2016 20:49

"Wymienione przeze mnie na końcu drobiazgi to zwykła niedbałość p. Małgorzaty Bujary.
Wniosek według tabeli był na Wiślną, to p. z Gazety zmieniła ją sobie na Wiślaną.

Szef lokalnego PiSu przewodniczący RM Kamil Kalinka wypowiada się w temacie formalnie bardzo rozsądnie. Oceniać osobę może sobie prywatnie, ale budowanie pomników nie jest zadaniem samorządu. Całkowicie odciął się od tego wniosku. Po tej wypowiedzi pani Bujała wyciągnęła wniosek, że już się "rwał" (jako szef tarnobrzeskiego PiSu) do namawiania głosowania za tym projektem? To już nie jest niedbałość, ale zła wola.

@alek
Dwoje radnych wybranych z list MMT odcięło się od stowarzyszenia (którego nigdy nie byli członkami) po tym jak stowarzyszenie krytykowało prezydenta. Wierny został chyba tylko były prezydent Dziubiński, ale to nie wystarczy do większości. MMT, a szczególnie MM nie jest zatem w koalicji.

Komentarze pod tekstem, na facebooku, zresztą jak i pod moja wizualką rozmiaru pomnika, świadczą że bardzo duża część komentujących w ogóle nie rozumie na czym to wszystko polegało. Przyswoili tylko przekaz, że PiS chciał wybudować ośmiometrowy pomnik poległego za 400000 zł z miejskich pieniędzy."
Ostatnio zmieniony 19-09-2016 20:49 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1803
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Gazeta/Wyborcza o Tarnobrzegu

Post autor: andriu81 » 23-09-2016 16:17

"Nie mam abonamentu w wyborczej,proszę o zrzut ekranu całego artykułu. Ulica Wiślna brzmi idiotycznie,ale tak niestety jest faktycznie(jak to w Tarnobrzegu wiele innych rzeczy) i pewnie dlatego ktoś zmienił myśląć że to literówka.Woborcza nie po raz pierwszy manipuluje faktami i wybiera tylko wygodne,aby pasowały do z góry przyjętego założenia,szczególnie jeśli piszą o prowincjonalnym mieście na podkarpaciu,bo i tak nikt im nie zwróci uwagi i tak niestety jesteśmy postrzegani i sami siebie nie szanujemy na tle Polski. A w sprawie pomnika jak i każdej innej inicjatywy politycznej i tak się nie dogadają,ani niczego nie uchwalą,więc szkoda bić pianę. No i nie ma na to pieniędzy ,nie czas na stawianie pomników.Tak więc cały artykuł jest kłamstwem wyssanym z palca"
Ostatnio zmieniony 23-09-2016 16:17 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Gazeta/Wyborcza o Tarnobrzegu

Post autor: Dzanek » 23-09-2016 16:42

"A mnie to w ogóle bawi, że jest rozprawka na ten temat w momencie jak już cała sytuacja została wyjaśniona i temat został zakończony. Jak widać nie dla wszystkich."

ODPOWIEDZ