Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: nikanor » 04-10-2016 22:21

"Malyboss: Zgadzam się w 100%. Nie może ciemnogród pisowski i prawicowy wracać do czasów średniowiecza czy niektórych państw latynoamerykańskich.
Kobieta ma prawo do siebie i decydowania o sobie. Nie można tego zabronić ! W innym razie zmaleje do minimum liczba aborcji a wzrośnie liczba samobójstw przez młode kobiety. Koniec i kropka ! Jak "pseudo władza" złamie wolności obywatelskie to obywatele wolni złamią tą "władzę"! I mogę się założyć, że nie będzie to protest ok. 30 tys. grzecznych kobiet. Jak wolności obywatelskie będą łamane to obywatele obrócą się, w większej ilości przeciw, i zapewne nie będą to pokojowe protesty.
JAK DŁUGO BĘDZIE ŁAMANE PRAWO I KONSTYTUCJA ?"
Ostatnio zmieniony 04-10-2016 22:21 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

Dawid_tbg
Posty: 625
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: Dawid_tbg » 04-10-2016 22:33

"No i nie uważasz że świat w postaci kiedyś eugeniki, a teraz genetyki podąża w złą stronę, czy to nie powinno się odbywać normalnie tzn. naturalnie. Nie napisałem że syn wychowany przez dwóch tatusiów od razu też musi zostać gejem ale wzorce zaczerpnięte z domu procentują w przyszłości. I tu nie ma zależności jak to nazywasz pisowskie oszołomy, bo w każdej frakcji politycznej są oszołomy. Tu chodzi o światopogląd, wychowanie wyniesione z domu środowisko w którym sam się obracasz to Cie kształtuje i odzwierciedla twe przyszłe posterowanie.
Powiem Ci że mieszkam od pięciu lat chyba w najbardziej liberalnym kraju europy, mam tu własne mieszkanie rodzinę, syna i w tym właśnie kraju miałem "okazje" szczerze rozmawiać z człowiekiem który dwa dni później poddał się eutanazji, czy kobietami które poddały swoje dziecko aborcji (nie tylko ze względów medycznych) i po tych doświadczeniach sto razy bardziej doceniam życie i każdy jego moment, swoją rodzinę normalną rodzinę, to mnie umocniło tylko w tym w co już dawno wierzyłem. Nie będę się tutaj rozwodził bo nigdy nikomu swoich poglądów nie narzucam dużo czytam słucham, toleruje inność (toleruje nie znaczy akceptuje) a wnioski pozostawiam dla siebie.
Tobie najwyraźniej ktoś podał kłamstwo pod przykrywką prawdy a Ty to łyknąłeś.
Pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 04-10-2016 22:33 przez Dawid_tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: rav » 05-10-2016 00:37

"
Admin pisze:Nie podoba mi się ta inicjatywa.
Pomysłodawcy zwracając się do instytucji Unii Europejskiej o uznanie co jest małżeństwem, automatycznie przyznają jej do tego (uznania co nim jest) pełne prawo i akceptują jej wyroki. Podobnie ze zbieraniem podpisów. A jak ktoś inny zbierze więcej o jeden podpis, to małżeństwem będzie już coś innego?

Akceptują zatem przez najbliższe kilkanaście-kilkadziesiąt lat, uznanie przez UE że małżeństwem są związki jednopłciowe, a w dalszej perspektywie że małżeństwem będzie związek jednego pana z pięcioma 12-letnimi dziewczynkami. Ale już nie na odwrót.

Chrześcijanie którzy tę akcję nagłaśniają, powinni raczej takie zachowania uznać za formę bałwochwalstwa, bo to zwracania się o rozsądzenie ważnego problemu, o wyznaczenie wartości, do fałszywego bożka, upatrywanego bądź to w organach Unii Europejskiej, bądź w ludzie.
W wielkim błędzie jesteś Adminie.
Inicjatywa może Ci się nie podobać, ale nazywanie jej bałwochwalstwem to już wielka przesada.
Widać, że nie znasz idei takich inicjatyw. Jeden głos więcej, a nawet tysiąc głosów więcej inicjatywy przeciwnej wcale nie zmienia obowiązujęcego prawa czy jakiejś definicji. Jest to tylko petycja o zwrócenie uwagi na ważny problem i pochylenie się nad nim. Oczywiście, że oczekiwania składających podpisy są takie, aby petycja ta została przyjęta i wprowadzona, ale UE nie jest wyrocznią dla obywateli danego kraju!
Ludzie mają możliwość współuczestniczyć w tworzeniu prawa. Jest to zwiększenie demokracji o którą tak walczyliśmy."
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 00:37 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: admin » 05-10-2016 01:08

"
rav pisze:Oczywiście, że oczekiwania składających podpisy są takie, aby petycja ta została przyjęta i wprowadzona, ale UE nie jest wyrocznią dla obywateli danego kraju!
Ludzie mają możliwość współuczestniczyć w tworzeniu prawa. Jest to zwiększenie demokracji o którą tak walczyliśmy.
Taka inicjatywa nie ma szans powodzenia, ale skoro ktoś się w tej sprawie właśnie do Unii zwraca, to zarazem uznaje jej władztwo w tym zakresie.

Zwiększenie demokracji?
Już 20 lat temu synod kościoła anglikańskiego przegłosował demokratycznie że piekło nie istnieje.
Unia ma problem nie z tworzenia nowego prawa, ale z jego ogromnym nadmiarem. Obecnie wskazanym kierunkiem byłoby odbieranie UE kolejnych obszarów, a nie dodawanie nowych."
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 01:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: rav » 05-10-2016 09:52

"
Admin pisze:Obecnie wskazanym kierunkiem byłoby odbieranie UE kolejnych obszarów, a nie dodawanie nowych.
Z tym akurat się zgadzam, ale ta inicjatywa nie jest powierzenie UE decydowania co jest małżeństwem a co nie, tylko zwrócenie uwagi, żeby oni sami nie zapędzali się z nazywaniem małżeństwa inaczej jak jednej kobiety i jednego mężczyzny.
Jeżeli temat zaczyna być rozmywany, to wg mnie obowiązkiem chrześcijanina jest stanąć w obronie prawdy i zasad chrześcijańskich na których to fundamentach Europa jest postawiona.
Jeżeli ludzie nie zaczęliby teraz działać i upominać się o prawdę i normalność to prawdopodobnie bardzo szybko małżeństwo zostałoby sprowadzone do instytucji praktycznie dowolnych związków.

Pamiętasz Adminie poprzednią europejską inicjatywę "Jeden z nas"?
Pewnie też było wielu sceptyków, a jednak osiągnęła wielki sukces.
Była pierwszą największą taką inicjatywą europejską i chociaż nie osiągnęła od razu wszystkich zamierzonych celów to jednak zaczęła budować pewną świadomość i pokazała w którym kierunku Europa powinna zmierzać.
"To historyczny krok we właściwym kierunku" - powiedziała na konferencji prasowej w Wiedniu, Gudrun Kugler - jedna z inicjatorek akcji.


Jeżeli tak bardzo krytykujesz Adminie tą akcję napisz proszę co Twoim zdaniem powinno się zrobić, aby zawalczyć o normalną rodzinę i normalne małżeństwo?"
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 09:52 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: janusza » 05-10-2016 10:14

"
napisz proszę co Twoim zdaniem powinno się zrobić, aby zawalczyć o normalną rodzinę i normalne małżeństwo?
Czy Twój mózg przyjmuje w ogóle jakieś argumenty, Rav? Na jakiej podstawie i JAKIM PRAWEM nazywasz jeden z modeli rodziny NORMALNYM a inny NIENORMALNYM? Dlaczego nie możesz zrozumieć, że ktoś inny chce żyć inaczej niż Ty? Nikt nie zmusza Cię do zmiany Twoich wierzeń lub zachować. Dlaczego chcesz zmieniać siłą innych?"
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 10:14 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: ptasiorrr » 05-10-2016 11:17

"
Odpowiedz jest banalnie prosta.Tak długo jak prawo do życia człowieka nienarodzonego nie będzie podobnie zabezpieczone jak już narodzonego.Prawo do dziedziczenia wskazuje ,że da się to prawnie ustanowić wystarczy chcieć to uregulować.
To czemu krzyczycie aby przywrócić karę śmierci??? Jest to humanitarne?
Czy Twój mózg przyjmuje w ogóle jakieś argumenty, Rav? Na jakiej podstawie i JAKIM PRAWEM nazywasz jeden z modeli rodziny NORMALNYM a inny NIENORMALNYM? Dlaczego nie możesz zrozumieć, że ktoś inny chce żyć inaczej niż Ty? Nikt nie zmusza Cię do zmiany Twoich wierzeń lub zachować. Dlaczego chcesz zmieniać siłą innych?
Też chciałbym się dowiedzieć!"
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 11:17 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: rav » 05-10-2016 13:47

"
janusza pisze:Czy Twój mózg przyjmuje w ogóle jakieś argumenty, Rav?
Tak, argumenty logiczne.
janusza pisze:Na jakiej podstawie i JAKIM PRAWEM nazywasz jeden z modeli rodziny NORMALNYM a inny NIENORMALNYM?
I tu się zaczyna ten cały problem. Czy związek dwóch facetów lub dwóch kobiet można nazwać rodziną? NIE
To jest jakiś związek, ale nie rodzina!
janusza pisze:Dlaczego nie możesz zrozumieć, że ktoś inny chce żyć inaczej niż Ty?
Że chce żyć inaczej potrafię zrozumieć. Nie zabraniam im, nie zakazuję im tak żyć. Nie chcę tylko, żeby udawali, ze są rodziną.
Nie potrafię zrozumieć, że głosowaniem w parlamencie usunięto jedną z chorób lub zaburzenie.
Jeżeli takie głosowanie w sejmie jest naprawdę wiążące, to jeżeli zagłosują, że grypa nie jest chorobą i można jej nie leczyć, tylko chodzić normalnie do pracy i jeżeli nikt nie umrze z powodu jej powikłań, to wtedy uwierz mi, że mnie przekonasz.
janusza pisze:Nikt nie zmusza Cię do zmiany Twoich wierzeń lub zachować. Dlaczego chcesz zmieniać siłą innych?
Nie chcę zmieniać innych na siłę. To inni próbują mnie moralizować i wmawiać jak mogą żyć moje dzieci.
Wmawiać, że moje wartości są niczym, poprzez udowadnianie, że czarne jest białym.
A na takie zakłamanie nie mogę pozwolić.


ptasiorrr pisze:To czemu krzyczycie aby przywrócić karę śmierci??? Jest to humanitarne?
O kim piszesz w liczbie mnogiej?
Dlaczego wstawiasz mnie do grupy ludzi, którzy są za karą śmierci?
Skąd wiesz, że jestem za karą śmierci?
Dlaczego kłamiesz?

Nie jestem za karą śmierci.
Nie życzę sobie takich insynuacji."
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 13:47 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: admin » 05-10-2016 21:21

"
rav pisze:Jeżeli tak bardzo krytykujesz Adminie tą akcję napisz proszę co Twoim zdaniem powinno się zrobić, aby zawalczyć o normalną rodzinę i normalne małżeństwo?
Powinno się troszczyć o własne małżeństwo, starać się o dzieci i dobrze je wychować. To powinno wystarczyć, a nie zastąpi tego żadne prawo unijne.

Unia Europejska...
Mój dziadek mieszkając w Tarnobrzegu był kolejno obywatelem Cesarstwa Austro Węgier, II Rzeczypospolitej, Generalnej Guberni, PRL, rok mu zabrakło do IIIRP. Każde państwo miało swoje prawo i zasady. Teraz wpływa na nas w jakiś sposób prawodawstwo Unii Europejskiej w swojej obecnej formie. Jak długo będzie wpływać i czy w takiej, czy w zupełnie innej wersji - nie wiadomo. Trzeba żyć własnym życiem na ile się da, a nie uważać UE za coś wyjątkowego czy wiecznego."
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 21:21 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: Światowit » 05-10-2016 22:16

"Podpisuje się pod twym wpisem adminie obiema rękami. Dodałbym jedynie, że żaden paragraf nie powinien zastępować nikomu sumienia, bowiem jak rozumiem organizatorzy tej akcji uważają, że w procesie ewolucyjnym sumienie ludzkości stało się zbędne i je odrzuciła, tylko nielicznym grupom do których zaliczają się (samozwańczo) autorzy akcji i rav, natura i Bóg postanowiły pozostawić ten zbytek i dodatkowo niebiosa obdarzyła ich prawdami objawionymi. Po czym postanowili wprowadzić rewolucję moralną, po której zapanuje dyktatura sumień (ich sumień) i prawd objawionych (tych nielicznych).

Zalecam opamiętanie!"
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 22:16 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: Jacek » 05-10-2016 22:34

"Prawdę mówiąc, myślałem, że to forum (portal) jest o sprawach Tarnobrzega. A widzę, że sprawy światopoglądowe są bardzo obecne. Nie mam na ten temat nic do powiedzenia, więc proszę o niezaśmiecanie mi tarnobrzeskich tematów. Iddźsie sobie na 300polityka lub w wpolityce.pl
I nie mówcie, że to nie na temat! Nie po to tu wchodzę by słuchać "napieradalanki""
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 22:34 przez Jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: admin » 05-10-2016 22:58

"Zdaję sobie sprawę że to w dużej części moja wina.
Na 300polityka i wpolityce nigdy nie zaglądałem.
Właściwie o polityce dyskutuję wyłącznie tutaj, nawet na fb generalnie pomijam te tematy, chociaż czasem jest trudno."
Ostatnio zmieniony 05-10-2016 22:58 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: janusza » 06-10-2016 11:10

"
RAV: Nie potrafię zrozumieć, że głosowaniem w parlamencie usunięto jedną z chorób lub zaburzenie.
Jeżeli takie głosowanie w sejmie jest naprawdę wiążące, to jeżeli zagłosują, że grypa nie jest chorobą i można jej nie leczyć, tylko chodzić normalnie do pracy i jeżeli nikt nie umrze z powodu jej powikłań, to wtedy uwierz mi, że mnie przekonasz.
Sugerujesz, że homoseksualizm to choroba? Niestety muszę Cię zmartwić. Nie jest. W/g Światowej Organizacji Zdrowia jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności.
Zobacz, wystarczyło Cię trochę sprowokować abyś pokazał, że jesteś homofobem w czystej postaci.
Czy wiesz, że naukowcy nie mają większych wątpliwości, że ludzie prezentujący najostrzejszy sprzeciw wobec homoseksualistów... sami również odczuwają pociąg seksualny do osób tej samej płci?"
Ostatnio zmieniony 06-10-2016 11:10 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: amra100 » 06-10-2016 11:27

"janusza moim zdaniem trafiłes z komentarzem :):) Rav naprawdę przeszkadza Ci to kto z kim spi ? ludzie chca byc szczęśliwi to niech będą :) Dawno Polski parlament powinien zalegalizować związki partnerskie :) Określić ramy prawne dziedziczenia jak i decydowania za partnera w przypadku jakis chorób czy wypadków. Podkreślam ,,związek partnerski'' Myśle że takie określenie zamiast małżeństwa byłoby złotym środkiem i uspokoiło by nastroje społeczne jak i oczekiwania par homoseksualnych ."
Ostatnio zmieniony 06-10-2016 11:27 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: rav » 06-10-2016 13:25

"
Admin pisze:Powinno się troszczyć o własne małżeństwo, starać się o dzieci i dobrze je wychować.
Zgadzam się :)
Admin pisze:To powinno wystarczyć, a nie zastąpi tego żadne prawo unijne.
Niestety, może nie wystarczyć, tym bardziej jeżeli dzieci są bombardowane z każdej strony innymi normami moralnymi niż normy w jakich rodzice chcą wychować.
Tu nie chodzi o zastępowanie, ale o jedno stanowisko.
Admin pisze:Mój dziadek ...
A mój dziadek walczył o wolną Polskę, bo nie zgadzał się na okupację!
Admin pisze:Unia Europejska...
Trzeba żyć własnym życiem na ile się da, a nie uważać UE za coś wyjątkowego czy wiecznego.
Nigdy nie pisałem, że UE to coś wyjątkowego czy wiecznego :)


janusza pisze:W/g Światowej Organizacji Zdrowia jest normalnym wariantem ludzkiej seksualności.
tak, tak, a wg UE marchewka to owoc, a ślimak to ryba :-)
a ślub ze smartfonem, zwierzęciem czy zwłokami to też jest norma wg ŚOZ?
Pewnie jeszcze nie, ale jakiś czas zobaczymy :-) - chłopie, masz rozum? to go używaj!

A jak Ty walczysz z PiSem to jesteś jednym z nich? :-) - naukowcy tego dowiedli :-)

amra100 pisze:naprawdę przeszkadza Ci to kto z kim spi ?
Nie. Przeszkadza mi to, że się z tym obnoszą!



Schodzimy z tematu, więc czas do niego wrócić.
Propozycję podpisu petycji kieruję tylko do ludzi, którzy tego chcą, reszty przecież nie zmuszam."
Ostatnio zmieniony 06-10-2016 13:25 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Twój głos w obronie Małżeństwa i Rodziny

Post autor: admin » 06-10-2016 22:36

"
rav pisze:Niestety, może nie wystarczyć, tym bardziej jeżeli dzieci są bombardowane z każdej strony innymi normami moralnymi niż normy w jakich rodzice chcą wychować.
Bez powodzenia, mam wrażenie. Młodzież, o dziwo, w zaskakująco dużej części jest konserwatywna.
rav pisze:A mój dziadek walczył o wolną Polskę, bo nie zgadzał się na okupację!
Ale przecież nie poprzez zbieranie podpisów pod wnioskiem do władzy!

Obu dziadków znalazłem w książce dr Zycha o tarnobrzeskiej AK, ale nie przeszkadzało to jednemu być okupacyjnym mundurowym (kolejarz), a drugiemu sprzedawać okupantom miód ze swojej pasieki. Żyjemy w jakiejś sytuacji prawnej. Odnajdujemy się w niej na ile można, co nie koliduje z możliwością głębokiego buntu. Nie uznaję kompetencji UE do decydowania co jest małżeństwem, zatem nie rozumiem zwracania się do uzurpatora w takiej sprawie.

Tyle z mojej strony, w razie niespodziewanego sukcesu inicjatywy chętnie wrócę do tematu za parę lat."
Ostatnio zmieniony 06-10-2016 22:36 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ