Strona 1 z 1

Czy można jeździć rowerem po Wisłostradzie?

: 08-05-2018 15:52
autor: gryffin0409
"Witam.
Ostatnio co raz częściej jeżdżę rowerem z Tarnobrzega do Baranowa Sandomierskiego, Skopania, Woli Baranowskiej.
Nie chcę jeździć przez wsie, więc korzystam z Wisłostrady - i tu pojawia się moje pytanie. Można jeździć rowerzystom po Wisłostradzie? Wyczytałem ostatnio, że za jazdę rowerem po drodze szybkiego ruchu można otrzymać mandat w wysokości 250zł, ale nie wiem czy ten przepis jest nadal aktualny.
Z góry dziękuję za odpowiedź. :)"

Czy można jeździć rowerem po Wisłostradzie?

: 08-05-2018 16:21
autor: karas
"Wisłostrada to nie jest droga szybkiego ruchu. Możesz jeździć w miejscach, gdzie wzdłuż drogi nie ma ścieżki rowerowej."

Czy można jeździć rowerem po Wisłostradzie?

: 09-05-2018 01:18
autor: felicita
"Pomijając przepisy to ja bym starał się omijać akurat wisłostradę do jazdy na rowerze. Masz wzdłuż ścieżkę nad jezioro potem droga przy jeziorze. Zostaje Ci mały kawałek na wisłostradę. Jaka przyjemność jechać po tak ruchliwej drodze rowerem koło aut śmigających 100 i więcej ? A i kierowcy nieprzyzwyczajeni do rowerzystów na tej drodze.
Chociaż sam się kiedyś zastanawiałem czy tam wolno jechać. Czy wolno po drogach w tbg jechać rowerem jak obok jest ścieżka rowerowa. Ścieżka oznaczona ale na drodze zakazu ruchu rowerów nie ma."

Czy można jeździć rowerem po Wisłostradzie?

: 09-05-2018 01:26
autor: gryffin0409
"
felicita pisze:Pomijając przepisy to ja bym starał się omijać akurat wisłostradę do jazdy na rowerze. Masz wzdłuż ścieżkę nad jezioro potem droga przy jeziorze. Zostaje Ci mały kawałek na wisłostradę.
Tyle co mogę to omijam, jadę nad jezioro ścieżką, a potem do tego skrętu przy schronisku i dopiero zjeżdżam na Wisłostradę, ale tak czy inaczej chciałem się upewnić :).
Jedyne o co mi chodzi to ominięcie tych wsi (Chmielów, potem dalej przez las, potem Dąbrowica, potem jeszcze kawałek i dopiero Wola Baranowska).Edytowany przez gryffin0409 o 08-05-2018 - 23:28. "

Czy można jeździć rowerem po Wisłostradzie?

: 09-05-2018 11:52
autor: Padre
"
Wisłostrada to nie jest droga szybkiego ruchu. Możesz jeździć w miejscach, gdzie wzdłuż drogi nie ma ścieżki rowerowej.
To co napisałeś to jest wersja dla rozważnych, myślących czy ostrożnych. :) Chociaż jadąc w stronę Baranowa przy końcu drogi dla rowerów pojawia się problem z włączeniem do ruchu na pas drogi Wisłostrady.

Mamy jeszcze prawo o ruchu drogowym, które mówi nieco inaczej:
"art. 33: 1. Kierujący rowerem jest obowiązany korzystać z drogi dla rowerów lub pasa ruchu dla rowerów, jeśli są one wyznaczone dla kierunku, w którym się porusza lub zamierza skręcić. Kierujący rowerem, korzystając z drogi dla rowerów i pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność i ustępować miejsca pieszym."

Czyli na upartego zgodnie z prawem można jechać całym odcinkiem Wisłostrady w kierunku Baranowa, ale już w przeciwnym trzeba korzystać z pojawiającej się w pewnym momencie drogi dla rowerów. Konkretną kwestią jest także pytanie o szerokość tej drogi dla rowerów, ponieważ w przypadku ruchu w 2 kierunkach szerokość ta powinna wynosić nie mniej niż 2 metry. W całym mieście po zmianie organizacji ruchu pojawiło się jeszcze więcej podobnych "kwiatków"."

Czy można jeździć rowerem po Wisłostradzie?

: 15-05-2018 14:29
autor: mojando
"Ja jezdziłem długi czas tą trasą na rowerze, aż prawie mnie jakiś sebix w bmw nie rozjechał. Od tego czasu odpuściłem."

Re: Czy można jeździć rowerem po Wisłostradzie?

: 03-02-2019 19:42
autor: Nataala
Wydaje mi się, że tak.