Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
DonBeck
Posty: 192
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Koronawirus

Post autor: DonBeck » 13-03-2020 14:27


spit
Posty: 244
Rejestracja: 12-09-2010 03:48

Re: Koronawirus

Post autor: spit » 13-03-2020 14:51

przychodnia ponoć zamknieta w Gorzycach bo się kobitka do rodzinnego wybrała a ten ja do TBG odesłał...
komórki..internet..tv..a ci ludzie dalej nie wiedzą jak się zachować..

zbyry
Posty: 298
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 13-03-2020 15:29

że Szumowski robi co może na miarę rozwoju okoliczności i dostępnych środków
To fakt, przy tej sytuacji to postać bardzo pozytywna. Nie robi moim zdaniem przy tym polityki. Widać, że chłopisko zmęczone, ale daje radę. Swoją drogą Ardanowski też chłodzi nastroje przy jednoczesnym zapewnieniu, że żywności nie braknie.


Tak zapytam, w jakiś może sposób zorganizowaliście wychodne z domu po podstawowe zakupy, potrzeby czy do apteki? Mi się udało z sąsiadami, głównie z osobami będącymi w grupie ryzyka czyli starszymi skrzyknąć, że młodsza osoba nie będąca w grupie ryzyka udaje się po zakupy dwa razy dziennie. W sumie jest nas 4 osoby w wieku 22-40 lat, reszta siedzi w domu i tylko my we 4 mamy kontakt poza domem z kimkolwiek. A wygląda to tak: przed wyjściem rano i wieczór telefony co komu kupić i idzie jedna osoba. Jedna osoba pełni 2 dni dyżuru. Ja mam od wczoraj do dziś wieczora. Nie wiem czy to paranoja czy jak to nazwać, bardziej działania prewencyjne i ostrożnościowe.

marysia67
Posty: 214
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 13-03-2020 15:37

Jestem, Zbyry, pełna podziwu dla Ciebie.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 60
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 13-03-2020 16:40

Szacuneczek!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 13-03-2020 17:36

Komunikaty Prezydenta Związane Z Zagrożeniem Koronawirusem

W dniu dzisiejszym Prezydent Tarnobrzega podjął decyzję o zamknięciu miejskiego targowiska. Jutro będzie ostatni dzień normalnego funkcjonowania miejskiego targowiska. Od 18 marca bazar zostaje zamknięty do odwołania. Pojawił się również apel skierowany do młodzieży o zastosowanie zasad bezpieczeństwa i zalecenie dla Straży Miejskiej, która ma przeprowadzić na ten temat akcję informacyjną. Władze miasta zachęcają do płacenia lokalnych podatków przelewem i do pomocy w tej operacji osobom starszym.

Komunikat Prezydenta Miasta Tarnobrzega Dariusza Bożka w sprawie zamknięcia targowiska miejskiego od środy 18 marca 2020 roku
W związku z zaistniałą sytuacją dotyczącą kornawirusa istnieje konieczność ograniczania potencjalnego ryzyka jego rozprzestrzeniania. Podjąłem zatem decyzję o zamknięciu targowiska miejskiego przy ul. Kwiatkowskiego począwszy od dnia 18.03.2020 r. do odwołania. Moja decyzja podyktowana jest wyłącznie troską o mieszkańców.
Zdaję sobie sprawę, że jest to decyzja radykalna, lecz obecna sytuacja wymaga podejmowania wszelkich działań, które zmierzają do maksymalnego ograniczania wychodzenia z domu oraz spotykania się z innymi osobami, szczególnie w tak dużych skupiskach ludzkich. Podobne działania podejmują również inne miasta w naszym kraju, a, zamknięcie targowiska jest przejawem troski o zdrowie i życie mieszkańców naszego miasta. Proszę Państwa o zrozumienie i stosowanie się do tej decyzji, jako wyraz wzajemnej obywatelskiej odpowiedzialności w ramach społecznej kwarantanny. Służby porządkowe będą zobligowane do bezwzględnego egzekwowania przestrzegania niniejszej decyzji.

Prezydent Miasta Tarnobrzega
/-/ Dariusz Bożek


Zachęcamy do płatności podatków przelewem, także za dziadków i rodziców
Przypominamy o możliwości i zachęcamy do opłacenia podatku przelewem. WAŻNE! – można dokonać takiej opłaty również za najbliższych członków rodziny.
W związku z przypadającym na dzień 16 marca terminem płatności podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego od osób fizycznych zachęcamy wszystkich do płatności przelewem na rachunek bankowy Urzędu Miasta Tarnobrzega.
W przesłanych do podatników decyzjach wskazano indywidualne numery rachunków bankowych. Wpłata na ten rachunek automatycznie zostaje przyporządkowana do konta podatnika.
Jednocześnie informujemy, że przepisy ordynacji podatkowej pozwalają na wpłatę podatku za członków najbliższej rodziny (małżonka, rodziców, dziadków, rodzeństwo). Ze swojego konta można więc dokonać wpłaty za rodziców, czy dziadków. Pamiętajmy, seniorzy są w grupie szczególnie narażonej na zachorowanie na COVID-19, ciężką w przebiegu chorobę wywołaną koronawirusem. Zaleca się im unikanie miejsc publicznych.

Komunikat dotyczący funkcjonowania systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz darmowego poradnictwa obywatelskiego na terenie Miasta Tarnobrzega
W związku z sytuacją epidemiczną panującą w Polsce i na świecie oraz w nawiązaniu do podpisanej przez Prezydenta RP ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz wytycznych Wojewody Podkarpackiego z dnia 12.03.2020 r. Urząd Miasta Tarnobrzega informuje, że od 13 marca 2020 r. do odwołania, funkcjonowanie systemu darmowego poradnictwa na terenie Miasta Tarnobrzega, obejmującego nieodpłatną pomoc prawną oraz nieodpłatne poradnictwo obywatelskie i nieodpłatną mediację będzie funkcjonował na zmienionych zasadach. Oznacza to, że w tym okresie punkty nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji będą prowadziły wyłącznie dyżury telefoniczne, odbywające się zgodnie z dotychczas obowiązującym harmonogramem funkcjonowania punktów. W związku z powyższym nie będzie możliwości umawiania się na wizyty w punktach prowadzących ww. porady.

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej, zlokalizowany w budynku internatu byłego Liceum Ogólnokształcącego, 39 -400 Tarnobrzeg, ul. Kościuszki 30 (parter), czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 15:30 do 19:30.

Telefon: 15 81 81 512

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej oraz świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego, zlokalizowany w budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie
w Tarnobrzegu, 39-400 Tarnobrzeg, ul. Kopernika 3, czynny od poniedziałku do czwartku
w godz.: 10:00 – 14:00, piątek 8:00 – 12:00.

Telefony:
Poniedziałki – 602 452 635
Wtorki – 667 422 755
Środy – 600 464 471
Czwartki – 608 362 422
Piątki – 608 362 422

Prezydent Tarnobrzega apeluje: Młodzi, zrezygnujcie ze spotkań towarzyskich
Prezydent apeluje, głównie do młodzieży, by na czas wzmożonych działań mających powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa całkowicie zrezygnować ze spotkań towarzyskich, unika miejsc publicznych. Pozostać w domach powinni też seniorzy.

Apel prezydenta Tarnobrzega

Nigdy nie myślałem, że jako wieloletni nauczyciel będę kiedyś namawiał młodych do przeniesienia swojego życia towarzyskiego do przestrzeni wirtualnej. A jednak. Ten apel kieruję głównie do was młodzi tarnobrzeżanie. Proszę, powstrzymajcie się przed spotkaniami z rówieśnikami, zrezygnujcie z wizyt w miejscach publicznych, pozostańcie na ten czas w domu. Macie narzędzia, dzięki którym nie jesteście odcięci od świata. Korzystajcie teraz tylko z nich. Apeluję również do rodziców młodych ludzi, bowiem na nic moje prośby, jeśli młodzież będzie miała przyzwolenie rodziców do swobodnego korzystania z czasu wolnego od zajęć szkolnych. Proszę zrozumieć powagę sytuacji. Powtórzę za ministrem zdrowia, nie traktujmy tego czasu wolnego jak ferii, ale jak kwarantannę. Może to działania na wyrost. Oby. Ale też nie chciałbym, byśmy musieli sobie zarzucać, że czegoś nie zrobiliśmy, a mogliśmy. Drodzy tarnobrzeżanie, liczę na Wasz rozsądek. Nie możemy zachowywać się, jak gdyby nas problem koronawirusa nie dotyczył. Póki co, w mieście nie ma przypadku zarażenia siejącym postrach wirusem. Zróbmy wszystko, by ustrzec się przed nim.
Zwracam się również z prośbą do właścicieli pubów, klubów, restauracji, centrów sportowych o rozważenie możliwości tymczasowego zawieszenia działalności lokali. Nie zwlekajmy tak długo z niektórymi decyzjami, jak Włosi. Rozumiem względy ekonomiczne, ale w przypadku zagrożenia życia ludzkiego, żadne ekonomiczne argumenty nie przekonują. Zamknęliśmy szkoły, przedszkola, żłobki, miejskie placówki sportu, kultury, biblioteki, placówki dla seniorów, ograniczamy dostęp do Urzędu Miasta. Tylko wspólne, zdecydowane działania pozwolą zapanować nad wirusem. To dla nas wszystkich test prawdziwej odpowiedzialności.

Prezydent Miasta Tarnobrzega
Dariusz Bożek


Strażnicy Miejscy będą informować o zagrożeniu
Patrole tarnobrzeskiej Straży Miejskiej od dziś, piątek 13 marca, rozpoczynają działania informacyjno-prewencyjne w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa.
Prezydent Tarnobrzega wraz z komendantem tarnobrzeskiej Straży Miejskiej zdecydowali, że w sytuacji bagatelizowania apeli o powstrzymaniu się z odwiedzaniem miejsc publicznych, a takie nieodpowiedzialne zachowanie dotyczy głównie młodzieży szkolnej, strażnicy miejscy podejmą profilaktyczne działania informacyjno-prewencyjne wobec młodych ludzi przebywających w miejscach publicznych. Strażnicy będą informować o powadze sytuacji, o zagrożeniu jakie niesie przebywanie w dużych skupiskach ludzi, będą sugerować pozostawanie w najbliższych dniach w domach.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 13-03-2020 17:38

A tymczasem Anglicy idą pod prąd, przyjmując politykę zupełnie odmienną od większości państw:
Brytyjski rząd wybrał całkowicie odmienną strategię walki z epidemią koronawirusa, niż reszta państw europejskich. Podczas, gdy te zamykają szkoły, odwołują imprezy masowe, a niektóre nawet zamykają granice, w Wielkiej Brytanii niemal wszystko działa normalnie.
https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/ar ... demia.html

A1313
Posty: 1874
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 13-03-2020 18:15

Akurat tej informacji nie znalem w necie,wedle duńskiego przekazu w tym tygodniu odbyła się narada Polski,Danii, Niemiec i jeżeli ma dobre informacje Słowacji i Czech. Na moje oko możemy się w najbliższym czasie spodziewać wspólnego działania tych państw prawdopodobnie zostanie uszczelniana granica z Włochami i wspólne działania.


Dania stanęła na najbliższe dwa tygodnie,szkoły itp. Mozna na obecna chwile wyczytać miedzy wierszami ze obecne wygaszanie kraju może się wydłużyć do 3 inkubacji, czyli optymistycznie patrząc -6 tygodni.

Lekarze emeryci ściągnięci do pracy, brakuje osób do obsługi respiratorów, poszukują ludzi -w tym obcokrajowców do obsługi sprzętu.
4 koszary wojskowe przerobione na szpitale.

801 zarażonych, 23 osoby w szpitalu,cztery pod respiratorem ,respiratorów do dyspozycji 450, 4 tysiące testów wykonanych.

Od teraz ograniczenie w wykonywaniu testów, tylko w przypadku trudności w oddychaniu.

Ciekawostki

Kwarantanna domowa -kontakt telefoniczny.
Państwowe radia połączyły się i działa jeden kanał pracowników rozgoniono do domu ,prawdopodobnie tak samo zrobi telewizja. urzędnik który nie jest potrzebny do pracy stacjonarnej ,pracuje zdalnie lub został odesłany do domu.
Za pozostanie w domu i opiekę nad dzieckiem nie dostaje się żadnego zasiłku ani rekompensaty.
Zakaz podrzucania dzieci dziadkom.
Opieka nad dzieckiem (żłobki ,przedszkola i szkoły dla dzieci do 9 lat ) tylko dla osób które nie maja z kim zostawić dziecka a pracują w służbach mundurowych czy opiece zdrowotnej (dzieci powyżej 9 roku już mogą pozostać same w domu)
Kościoły nakazem zostały zamknięte .
Wstrzymano pogrzeby.
pierwsze słowa premier w orędziu- wiem ze wielu z was straci prace......

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 13-03-2020 18:26

Czy to dobrze, że jeszcze w UE mamy państwa narodowe, które mogą próbować stosować własne rozwiązania, nakazy, zakazy, blokady itd? Parę krajów zakazało sprzedaży maseczek, odzieży, środków odkażających za granicę, czyli myślą o interesie własnych obywateli, a nie przeciętnego unijczyka. Włochy wyraźnie protestują, czują się jak odtrącony członek rodziny, gdzie reszta myśli tylko o sobie. A może gdybyśmy byli, jak się planuje, jednym organizmem, pod jednym zarządem, to wszystko działałoby sprawniej?

zbyry
Posty: 298
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 13-03-2020 19:08

Za pozostanie w domu i opiekę nad dzieckiem nie dostaje się żadnego zasiłku ani rekompensaty
Ma to jakieś uzasadnienie? Podobno w Danii teraz można wejść bez nakazu do prywatnego mieszkania, ehhh.
A może gdybyśmy byli, jak się planuje, jednym organizmem, pod jednym zarządem, to wszystko działałoby sprawniej?
Planowało się jeszcze przed wojną min w głowie Altiero Spinellego i wielu innych. W całej tej sytuacji pierwsze, co przyszło na myśl to własnie to, o czym Adminie piszesz. To może być kamieniem milowym do ustanowienia "lokalnego rządu" wchodzącego w skład globalnego. I wszystkie teorie spiskowe, jak do niedawna nazywano różne założenia nabierają realnego kształtu. Nie wiem jak to zespolić, czy w wyreżyserowaną akcję? Zgadzałoby się biorąc pod uwagę mechanizm łańcuchowy: akcja (przypadkowa lub zaplanowana) - polityka - banki, przy czym te ostatnie najważniejsze, bo jak długo można utrzymywać stopę rezerwy obowiązkowej na tak znikomym procencie i mnożnikiem kreować ze 100 zł depozytu prawie 2 800,00 zł kredytu? Chyba, że wirus wytnie nam jakiś numer i zmutuje.

Awatar użytkownika
Ballandtines
Posty: 60
Rejestracja: 18-02-2020 18:42

Re: Koronawirus

Post autor: Ballandtines » 13-03-2020 19:11

// to już pewniej bardziej polityka nie koronawirus //

Ale
To, ze struktury UE się w tym megakryzysie nie sprawdzają każdy chyba widzi. Nie ma w tym nic deprecjonującego.
Wyjścia (wnioski z sytuacji) są 2 lub 3 lub 4:
1: UE nie ogarnia, bo był zbyt wielki opór przeciwko totalnemu zjednoczeniu - powołaniu wspólnego rządu, armii, służb, itd. - trzeba iść w tą stronę i przy następnym kryzysie UE pokaże na co ją stać
2: UE nie ogarnia, bo nie może ogarniać. Po państwa narodowe są potrzebne, a UE powinno być wspólnotą gospodarczą i ułatwiać życie ludziom
3: UE ogarnia: Przecież został utworzony fundusz - kilka miliardów EUR - o co chodzi? Jak Włosi (na dziś) lub reszta na jutro spełni warunki to się podzieli - Unia się sprawdza
4: Zbierzmy komisję, wystosujmy petycje, czasy są ciężkie więc memorandum zamiast petycji

A1313
Posty: 1874
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 13-03-2020 19:28

Co maja zrobić wysłać lekarzy,sprzęt? Problem jest gdzie indziej.
Nie przepadam za Włochami,bylem ,współpracowałem z serwisami czy kontrahentami ,to jest moja subiektywna opinia.
Mamy w europie kraje postkomunistyczne które potrafią trzymać za twarz, może nie w takiej skali jak Chiny ale jednak.
Sa państwa z dyktatura-policyjne, mamy skandynawska praworządność, germanski ordnung,brytyjska izolacje itd.
Problem pojawia się tam gdzie jest cieplej, Grecja ,Włochy ,Hiszpania czy Portugalia tam gdzie temperatura rozleniwia..........Tylko ze Grecja ma wieczne problemy graniczne a teraz dodatkowo ochrona granic przed uchodźcami , Hiszpania -terroryzm i ruchy separatystyczne. Portugalia może w mniejszym stopniu ale to i tak zadupie europy,z jednym sąsiadem i morzem za plecami.Ale oni maja procedury i jeżeli potrzeba karne społeczeństwo.

A Włosi maja słynne - buredello bum bum, za które płaca. Możesz wszystko zmienić ,tej mentalności raczej nie. I palca wysoka cene.
Każdy chroni własnych obywateli, tu akurat UE nie ma nic ciekawego do powiedzenia-dziwne?

A1313
Posty: 1874
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 13-03-2020 19:33

zbyry pisze:
13-03-2020 19:08
Za pozostanie w domu i opiekę nad dzieckiem nie dostaje się żadnego zasiłku ani rekompensaty
Ma to jakieś uzasadnienie?
Wybierasz urlop,jeżeli nie masz urlopu (a nie masz ,urlop w dani jest liczony od 1 maja do 1 maja,wiec nikt już nie ma) siedzisz z dzieckiem z darmo.

Podobno w Danii teraz można wejść bez nakazu do prywatnego mieszkania, ehhh.

Nie chytam.A1313
Posty: 1874
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 13-03-2020 19:52

Duńczycy zamknęli własnie granice, tylko powrót obywateli,żywność i komponenty leków

zbyry
Posty: 298
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 13-03-2020 19:58

Wybierasz urlop,jeżeli nie masz urlopu (a nie masz ,urlop w dani jest liczony od 1 maja do 1 maja,wiec nikt już nie ma) siedzisz z dzieckiem z darmo.
Teraz już zatrybiłem :-) a co do wejścia bez nakazu tylko o to, co przeczytałem, w sumie się zastanawiam czy ma to miejsce i jakie są przesłanki oprócz ewentualnego podejrzenia o wirusa.

W nawiązaniu do apelu skierowanego do młodzieży, jak wracałem z zakupów to trochę się jej wylęgało tu i ówdzie.

DonBeck
Posty: 192
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Koronawirus

Post autor: DonBeck » 13-03-2020 20:41

Z tego co wiem, dzisiaj na mieście ma zamiar się bawić dużo osób. Na jutro też rezerwacje porobione gdzie otwarte.

dino
Posty: 1053
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 13-03-2020 21:30

Hydra z Brukseli zawinęła się w kłębek i śpi ;-)

Jeden wirus powoduje, że w Europie wracają granice a dziesiątki tysięcy abnegatów z przepastnych holi Wieży Babel nie są w stanie nic zrobić.

Wspólna Europa?
RATUJ SIĘ KTO MOŻE I CZYM MA!
;-)
Pierdo...na roszczeniowa kasta zajmująca się krzywizną banana, dopuszczalną mocą odkurzacza i ilością szczebli w drabinie wymięka przed mikrobem!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15394
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 13-03-2020 21:38

No i mamy kolejną serię coraz radykalniejszych kroków.
Zamykamy granice dla ludzi, otwarte tylko dla wracających Polaków pod warunkiem kontroli i 14 dni kwarantanny.
Zamykamy galerie, za wyjątkiem sklepów spożywczych i kosmetycznych.
Zamykamy lokale, bary, knajpy, kluby, ale zostaje jedzenie na dowóz.
Zakazujemy spotkań większych niż 50 osób, dotyczy również wszelakich świątyń.

Konkretnie.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 542
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Koronawirus

Post autor: Jacek » 13-03-2020 22:08

dino pisze:
13-03-2020 21:30
Hydra z Brukseli zawinęła się w kłębek i śpi ;-)
Ruski troll?
Właśnie dostaliśmy MILIARD euro z Brukseli na walkę z wirusem. Dowód? Money.pl:
Miliard euro dla Polski na walkę z koronawirusem. Taka decyzja zapadła w środę po telekonferencji Ursuli von der Leyen, przewodniczącej KE z szefami państw i rządów – wynika z informacji, do których dotarła korespondentka radia RMF FM w Brukseli.

Awatar użytkownika
mensir67
Posty: 242
Rejestracja: 23-05-2004 08:52

Re: Koronawirus

Post autor: mensir67 » 13-03-2020 23:01

admin pisze:
13-03-2020 21:38
Zamykamy galerie, za wyjątkiem sklepów spożywczych i kosmetycznych.
Konkretnie.
Bardzo mocno bardzo nie dopracowany lakoniczny komunikat (przekaz) .... co to jest galeria >?

Nie rozumie galerie zamknięte , ale markety budowlane i nie zlokalizowane(sklepy wielkopowierzchniowe) w galeriach czynne .....

ODPOWIEDZ