Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
dino
Posty: 1216
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 07-08-2020 17:26

Dziewczyna w ciąży zmarła po przyjęciu do szpitala, gdyż lekarze podejrzewali, że jest chora na koronkę i nie udzieli jej pilnej pomocy:
https://wiadomosci.wp.pl/ostrow-wielkop ... 855639681a

Oj, niedługo starch będzie pójść z kaszlem do przychodni, bo z automatu dostanie się co najmniej 2 tygodnie czapy ;-)
A jak przez telefon powie się się lekarzowi, że ma się kaszel do czapę dostanie się SMSem ;-)

A poniżej jeszcze większy zjeb. SANEPID potrafi zbadać próbkę z wymazem mimo, iż próbka została pozostawiona w mieszkaniu:
https://kobieta.wp.pl/koronawirus-sanep ... rc01=6a4c8

Ktoś nad tym panuje?
Bo ten od handlu z narciarzem już się pogubił w tym co mówi ;-)

Mało?
Kolejne dwa przypadki.
Tym razem papieskie Wadowice.
1. Pierwszy – były górnik, od dwóch lata na emeryturze – dostaje informacje, że badanie jego wymazu przyniosło wynik negatywny. Problem w tym, że nikt go nie badał.
2. Drugi przypadek – tez górnik. Miał być poddany badaniu na koronawirusa, ale w sobotę zabalował. Na tyle mocno, że w poniedziałek nie mógł się poddać badaniu. Otrzymuje po kilku dniach informację, że ma wynik dodatni.
https://stowarzyszenierkw.org/polityka/ ... anepidzie/

Chyba czas się bać.
Przyjdzie SMS albo telefon i czapa.
I nie że nie nie ważne!
Przyjedzie policai i wlepi 10 tysięcy jak się na dupie nie będzie siedziało!

Ostro walczymy z wirusem!
Jak podniosą ilość testów do 50 tysięcy na dobę to przy swoistości testów na poziomie 2 procent tysiąc osób pójdzie siedzieć za niewinność a tysiąc chorych bezobjawowo dalej będzie maszerowało po chodniku ;-)
https://pl.wikipedia.org/wiki/Czułość_i_swoistość

Przecież to w ŻADNYM wymiarze wszystko logiki nie trzyma!
Tak to będziemy się bawić kolejne miesiące.
Bez końca....

Ale ile na tym NIEKTÓRZY mogą ugrać ;-)
Dożyliśmy czasów, kiedy lekarz nas nie przyjmie, ponieważ możemy być chorzy,

dino
Posty: 1216
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 09-08-2020 13:50

Wczorajsza impreza u Rydzyka. Setki osób. Odległości poniżej 30 cm. Wirus wyłączony.
Dzisiejszy kościół na Serbinowie. Mniej niż 120 osób. Odległości pomiędzy osobami liczone w metrach. Wirus włączony.
Fajnie jest włączać i wyłączać wirusa ;-)

Obrazek
Dożyliśmy czasów, kiedy lekarz nas nie przyjmie, ponieważ możemy być chorzy,

andriu81
Posty: 1771
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 09-08-2020 18:38

A to nie wiedziałeś że są strefy wyłączone spod działania wirusa, w tamtym miejscu nie ma ani jednego zarazka,ani jednego okazu ,bo jest to miejsce wyjątkowe i wszyscy uczestnicy są 100% wolni od wirusów i niczego nie przenoszą .To oczywiste

dino
Posty: 1216
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 09-08-2020 19:25

Znamienne jest to, że służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo Tej Jednej Najważniejszej Osoby, na której ochronę idzie 1 milion 800 tysięcy rocznie na pewno wiedzą jak działać i gdyby był choć cień wątpliwości to Ważna Osoba w wieku 70+ zostałaby odpowiednio zabezpieczona.
A skoro zabezpieczeń nie podjęto... można do woli spekulować ;-)
Dożyliśmy czasów, kiedy lekarz nas nie przyjmie, ponieważ możemy być chorzy,

andriu81
Posty: 1771
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 09-08-2020 21:28

Oj robią wodę z mózgu naiwnym ludziom. To jest ta stara metoda, z czasów komuny, bardzo dobrze opracowana przez Sowietów i komunistyczne Chiny, jak manipulować masami ludzi, jak straszyć, jak osiągać cele za pomocą odpowiednio podanej informacji. Jak to zrobić ,żeby władza myślała za ciebie,a ty jedynie słuchał poleceń i porad. Są całe książki na ten temat.U nas w mieście tak samo, straszą za wstęp nad jezioro,a tam nic się nie dzieje . A jak można kogoś ukarać za to że się kąpie latem, przecież nielogiczne , ale żeby na to wpaść, trzeba samodzielnego myślenia . Im więcej oglądasz telewizji i informacji publicznej i przekazów , tym stajesz się głupszy. Na szczęście w czasach internetu wszystko można zweryfikować i oddzielić źródła wiarygodne od fałszywych i bardzo dobrze. Ktoś kto dużo czyta,interesuje się,ten zauważa granicę między manipulacją a prawdą i nie daje się wrabiać w bajeczki o śmiertelnych wirusach i inne podobne. Panowie ze zdjęcia nie mają z tym najmniejszych problemów, ale ich media straszą i nadal będą to robić, by trzymać fason i nie stracić na wiarygodności, chociaż jak łatwo zauważyć to media liberalne obecnie najbardziej straszą wirusem, a TVP ,Tv Trwam już mniej i liczę na to że temat zacznie cichnąć, bo na pewno nikomu się nie opłaca zamykanie polskich firm ,szkół , ograniczanie handlu

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 15945
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 14-08-2020 15:20

Potwierdzono kolejne 4 przypadki w Tarnobrzegu.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 914
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 14-08-2020 16:55

Masz może link do strony gdzie są aktualne informacje - tabelka z naszego województwa?
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "


dino
Posty: 1216
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 29-08-2020 11:45

Aktualnie w mieście mamy 19 osób ze stwierdzonym przez "testy" "zakażeniem".
75 osób w mieście i powiecie siedzi w domach na kwarantannie.

Tymczasem niedawny szef wszystkich ministrów odpoczywa na ciepłych wodach w pobliżu Hiszpanii na Fuerteventurze...
Zaś Wyspy Kanaryjskie odnotowują rekordową liczbę 338 nowych przypadków koronawirusa, a Baleary doświadczają największego dziennego wzrostu 525 infekcji
A-ha, loty z Hiszpanii zamkną po powrocie szefa do Polski. Bo w Hiszpanii jest niebezpiecznie! I absolutnie nie zaleca się latania do Hiszpanii.
Czego można nie rozumieć?

;-)


Premier wcale nie jest lepszy.
Morawiecki był na premierze filmu Okruchy Wolności w realizacji Alicji Grzymalskiej. Na fotografiach widać m.in. premiera Mateusza Morawieckiego oraz Michała Dworczyka, którzy w przeciwieństwie do większości widzów zgromadzonych na sali kinowej, nie mają na sobie maseczek.
Obrazek

I nie jest to pierwszy raz ;-)
Bo przecież "maski nie chronią i nie wiem po co ludzie je noszą" - powiedział szef wszystkich ministrów zanim mu się odmieniło.

A przecież wystarczy zacytować ordynatora oddziału zakaźnego z niedalekiego szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej Doktora Zbigniewa Martykę:

"Poinformowano, że od 8 sierpnia br. nie istnieją praktycznie żadne przeciwwskazania zdrowotne do noszenia maseczek (poza niektórymi psychiatrycznymi). W niektórych regionach trzeba je nosić nawet na otwartej przestrzeni. Jak podano - po konsultacjach medycznych. Do tej pory przeciwwskazania zdrowotne istniały, a teraz aktem prawnym ustalono, że już nie istnieją.

To tak, jakby wydać rozporządzenie, że od jutra nie istnieją niektóre choroby, np. cukrzyca, zapalenie płuc, czy marskość wątroby. Od razu na podstawie jednego aktu prawnego mielibyśmy bardziej zdrowe społeczeństwo!
Wielu lekarzy, z którymi wymieniam się doświadczeniami, otwiera oczy ze zdumienia. Nasze obserwacje są zgoła odmienne. Utrudnienie dopływu tlenu i zwiększenie zawartości dwutlenku węgla we wdychanym przez maseczkę powietrzu może być nieodczuwalne przez osoby w pełni zdrowe (o ile nie podejmują w tym czasie zwiększonego wysiłku fizycznego). Ale osoby mające problem z oddychaniem (astma, przewlekła obturacyjna choroba płuc, niektóre wady serca, niewydolność krążeniowo-oddechowa, duża niedokrwistość) są szczególnie wrażliwe na zmniejszenie ilości tlenu.

Nie znam choroby, u której podstaw nie leżałoby niedotlenienie komórek – mawiał biochemik, noblista Otto Wartburg. Niedobory tlenu jako pierwszy odczuwa mózg i zaczyna gorzej pracować (...) Organizm dostaje za mało tlenu i szybciej się męczy"

Tymczasem niektórzy entuzjaści maseczek przekonują, że nawet podczas zwiększonego wysiłku fizycznego w trakcie uprawiania sportu można bezpiecznie mieć zasłonięte usta i nos!

Z całą stanowczością chcę powiedzieć, że istnieją stany zdrowotne, w których nie powinno się ograniczać dostępu tlenu.

Zawilgocone maseczki, jak wykazały badania - nie dość, że sprzyjają wtórnym infekcjom (co dla osób z obniżoną odpornością i łatwo zapadających na choroby infekcyjne dróg oddechowych jest fatalne w skutkach), to nie stanowią istotnego zabezpieczenia dla INNYCH osób:

”Jak informuje „Annals of Internal Medicine”, jedno z wiodących pism poświęconych medycynie, zarówno chirurgiczne jak i bawełniane maski okazały się nieskuteczne w zapobieganiu rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2 pochodzącego z kropel rozpylonej śliny podczas kaszlu pacjentów z COVID-19. Badanie przeprowadzone w dwóch szpitalach w Seulu w Korei Południowej wykazało, że gdy zarażeni pacjenci, których usta i nos są osłonięte maską, kaszlą - krople zawierające wirusa i tak uwalniają się do środowiska. Zakażona jest również zewnętrzna powierzchnia maski."
Profesor Jonathan Van-Tam z Wielkiej Brytanii, specjalista w zakresie epiemiologii, transmisji chorób, wakcynologii oraz pandemii stwierdził, że "nie ma masek, odnośnie których dowiedziono by, że zapobiegają rozprzestrzenianiu się Covid-19".
Laureat Nagrody Nobla i ekspert w dziedzinie chorób zakaźnych, profesor Peter Doherty, twierdzi, że wartość powszechnego stosowania maseczek jest kwestionowana: "Wystarczy, że maska zawilgnie, od wilgoci, oddechu lub wydzieliny z nosa, już stwarza zagrożenie. Jesteś naprawdę bardziej bezpieczny w czystym, świeżym powietrzu, niż zakryty maską."


PODSUMOWUJĄC:
JEŚLI NOSIMY MASECZKI TO NIE MAMY WIĘKSZEGO WPŁYWU NA OCHRONĘ INNYCH PRZED ZAKAŻENIEM, A W DODATKU SZKODZIMY WŁASNEMU ZDROWIU.

Nasuwa się wniosek, że jesteśmy okłamywani i zmuszani do działań mogących pogarszać nasz stan zdrowia.

I tu widać kolejne absurdy:
Ponieważ zdecydowana większość osób przechodzi (nie przechorowuje, bo trudno nazwać chorobą to, co nie daje objawów chorobowych!) infekcję bezobjawowo, więc gdybyśmy mieli możliwość wykonania testu wszystkim bez wyjątku - stwierdzilibyśmy masową falę "zachorowań". Nie miałoby to jednak żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Praktycznie zdrowych ludzi pozamykalibyśmy w izolacji i kwarantannie, a media pisałyby o "nowej fali epidemii".

Ale spoko.
Jutro jest handlowa niedziela.
Krajowy OMON już się zapowiedział z misją ratunkową polskiego społeczeństwa na terenie sklepów, galerii, marketów.
osobnicy bez maski zakrywającej twarz mogą liczyć na glebę w razie stawiania oporu i dodatkowy świstek papieru z opłatą do 500,00 zł wzwyż.
Ja pier...lę.
Jakich dożyliśmy czasów.

Wyznawcom sugeruję: powyższe słowa pochodzą od LEKARZA zajmującego się CHOROBAMI ZAKAŹNYMI. Szumowski jest... KARDIOLOGIEM ;-)

Pamiętajcie!
Jutro MASKA NA TWARZ!
Dożyliśmy czasów, kiedy lekarz nas nie przyjmie, ponieważ możemy być chorzy,

dino
Posty: 1216
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 29-08-2020 19:57

Największy w Europie protest przeciw zmowie rządów w sprawie fałszywej pandemii ogłoszonej na zlecenie Gatesa i tego komunisty w WHO.
W proteście uczestniczy potomek zamordowanego Roberta Kennedy'ego

BERLIN 29 SIERPNIA 2020 ROK.

Dożyliśmy czasów, kiedy lekarz nas nie przyjmie, ponieważ możemy być chorzy,

andriu81
Posty: 1771
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 31-08-2020 00:42

Najbardziej mi się podoba jak niektórzy noszą maseczki, ale bez nosa. Inna opcja to maska z otworem na dole do swobodnego oddychania. Obostrzeń nie zniesiemy, ale możemy je wizualnie ominąć. Zastanawiam się jaki materiał użyć, aby swobodnie oddychać, ale maska była widoczna. Może z rajstop, może bibuła. Jednak jestem zdania że w Polsce nie jest tak źle, bo gdyby władze chciały podnieść ilośc zakażeń, to częściej robiliby testy w różnych miejscach. A teraz są jakieś wyrywkowe "badania" niewiadomo dokładnie na co, bo ponoć to grupa kilku tysięcy wirusów,które każdy człowiek ma ,albo nie ma ,zależnie jak sie wykona test. Kombinacji jest mnóstwo ,wyników też, można tworzyć dowolne statystyki ,zależnie od potrzeb

caro3139
Posty: 300
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 05-09-2020 16:27

Czy ma ktoś informacje czy i gdzie w mieście można kupić tzw .półprzylbice inaczej mini przyłbice zakrywającą tylko nos i usta z gumkami na uszy? Będę wdzięczny za podpowiedź .Kupiłem w internecie ale tak to jest bez obejrzenia towaru, okazało się badziewie.

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 130
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Koronawirus

Post autor: olsen* » 05-09-2020 17:20

Na tarnobrzeskich stronach na fb jest dużo ogłoszeń,dać sobie 20 min i poszukać,są ludzie którzy robią to wręcz profesjonalnie,i nie za góry grosza!

marysia67
Posty: 237
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Koronawirus

Post autor: marysia67 » 06-09-2020 09:17

Zapytaj na CPN, kupiłam tam niedawno w okolicach Tarnobrzega.

dino
Posty: 1216
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 06-09-2020 23:31

Bądźcie dobrymi obywatelami:
Obowiązkiem obywatelskim jest nosić maseczkę wszędzie tam, gdzie jest to zalecane.

A gdzie nalezy trzymać maseczkę jak jej nie używamy?
Nie wyobrażam sobie żebym w swoich kieszeniach nie miał maseczki.

Czyli razem z kluczami i kasą wkładamy do kieszeni maseczkę.
I zakładamy jak nakazują przepisy! A to po to, żeby "nie zapomnieć że mamy epidemię"!

Czy nie mogą zwyczajnie powiedzieć, że spierdo...śmy sprawę i niepotrzebnie zatrzymaliśmy kraj?
Nie mogą.
Teraz muszą iść w zaparte.
A my mamy chodzić z maseczką w kieszeni.

A nie można zwyczajnie zawiązać supełka na sznurku i chodzić z tym zawiązanym sznurkiem żeby pamiętać że mamy epidemię?

Dożyliśmy czasów, kiedy lekarz nas nie przyjmie, ponieważ możemy być chorzy,

andriu81
Posty: 1771
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Koronawirus

Post autor: andriu81 » 07-09-2020 01:08

Jakoś tak nie wyobrażam sobie trzymać maseczki w tej samej kieszeni co pieniądze, już pomijając fakt że je trzymam w portfelu. Obawiam się jednak że niedługo mogą wrócić rygory jej noszenia wszędzie. Tak więc są różne wersje . Każdy chyba rozumie jakim ryzykiem jest zdjęcie maski podczas jedzenia posiłku w restauracji, więc już nie trzeba będzie ściągać
https://demotywatory.pl/4996408/Maseczk ... tauracyjna

dino
Posty: 1216
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 07-09-2020 06:20

andriu81 pisze:
07-09-2020 01:08
Jakoś tak nie wyobrażam sobie trzymać maseczki w tej samej kieszeni co pieniądze, już pomijając fakt że je trzymam w portfelu.
Szef służby PIS (Państwowej Inspekcji Sanitarnej) Główny Inspektor Sanitarny oficjalnie pochwalił się w tej wypowiedzi gdzie nosi maskę. W tym stanie ta maska znacznie więcej szkodzi niż cokolwiek pomaga. Ale...

The show must go on...
Dożyliśmy czasów, kiedy lekarz nas nie przyjmie, ponieważ możemy być chorzy,

dino
Posty: 1216
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 17-09-2020 23:14

W De-Pe-eSach ludzie umierają pokotem
Podobnie jak we Włoszech w Bergamo.
Ciężarówki z trumnami nie nadążają...


Po wybuchu epidemii dyrektor DPS-u zakazał wizyt osób trzecich, rodziny nie mogły odwiedzać swoich najbliższych
Pacjenci DPS-u od marca do maja nie mogli wychodzić na świeże powietrze
Do sierpnia w zielonogórskim DPS-ie zmarły 52 osoby, o dwie więcej niż przez cały miniony rok.
Zdzisławie z ust sączyła się krew.
Halina w ranie miała larwy much.
Zbyszek leżał tydzień z udarem.


https://kobieta.onet.pl/w-zielonogorski ... cs&utm_v=2
Dożyliśmy czasów, kiedy lekarz nas nie przyjmie, ponieważ możemy być chorzy,

Awatar użytkownika
encore
Posty: 914
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Koronawirus

Post autor: encore » 17-09-2020 23:23

Jeśli tylko tak było to...nawet więźniowie mogą sobie chadzać po spacerniaku.

VIVAT BEZMYŚLNOŚCI DECYDENTÓW!
"Nic tak nie odciąga ludzi od prawdy, jak bezmyślne naśladowanie tego, co robią wszyscy. "

dino
Posty: 1216
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 17-09-2020 23:58

Opis jak z konzentrationslager auschwitz dla starych Polaków. I jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe, że jest dobry okres, żeby pozbyć się starych i schorowanych ludzi, którzy sa kosztem?
Dożyliśmy czasów, kiedy lekarz nas nie przyjmie, ponieważ możemy być chorzy,

ODPOWIEDZ