Koronawirus

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: Koronawirus

Post autor: Jurek1978 » 28-03-2021 18:28

Brawo dino. Fanie że są jeszcze myślący ludzie jak Ty. Super tak trzymaj.

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Koronawirus

Post autor: nikto » 28-03-2021 21:11


zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 29-03-2021 16:49

Wiedzieliście, że w naszej lecznicy oddział kardiologii został zamieniony na zakaźny?

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 29-03-2021 18:06

Kardiologia została przekształcona w oddział covidowy tydzień temu. Nie mam aktualnego info , ale tydzień temu w szpitalu było już ok 50 łóżek dla chorych na covid w tym ok 10 respiratorowych i wszystkie były zajęte przez chorych o ciężkim przebiegu. Większość to trzydziesto i czterdziestolatkowie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 29-03-2021 18:44

alek pisze:
29-03-2021 18:06
Kardiologia została przekształcona w oddział covidowy tydzień temu. Nie mam aktualnego info , ale tydzień temu w szpitalu było już ok 50 łóżek dla chorych na covid w tym ok 10 respiratorowych i wszystkie były zajęte przez chorych o ciężkim przebiegu. Większość to trzydziesto i czterdziestolatkowie.
Po moim doświadczeniu z "poradą lekarską przez telefon" sam się dziwię, że jednak udało mi się wyjść z przeziębienia / grypy czy czegoś w tym rodzaju.
Dawno, dawno temu w innym czasie i w innej galaktyce lekarz to i stetoskopem osłuchał i do gardła zaglądnął a teraz na przeziębienie jest jeden lek: idź się wymaż! Więc żeby uniknąć wymazania trzeba się leczyć po staremu.
Nie zdziwię się więc jak lekarze podstawowej opieki zdrowotnej zapchają szpitale pod korek.
Można się samoleczyć tygodnie czy nawet miesiące. W końcu jednak w iluś tam przypadkach, które były łatwe do wyleczenia na początkowym etapie przez lekarza w przychodni dojdzie do zapaści zdrowia i ludzie lądują w coraz większych ilościach w szpitalach.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 30-03-2021 06:55

No proszę!
Prime time w Polsacie!
To jest petarda!
Nasz podkarpacki lekarz o tym, że wirusa to się leczy!
Ale jak to?
A tak to, że to nie procedury Niedzielskiego wyleczyły kilka osób z kierownictwa Polsatu!
To zrobił Bodnar z Przemyśla.
Ba!
Wyleczył z wirusa samego Solorza ;-)
Bo wirusa to się leczy w przychodni a nie zapycha się szpitale chorymi leczonymi przez telefon.

BTW.
Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to działa, że wymaz do badania na wirusa pobiera się dłubiąc 15-centymetrowym patykiem w nosie podczas gdy wszyscy "eksperci" ;-) twierdzą, że zarażamy kropelkowo śliną z ust i dlatego nosimy szmatki.
A nie wystarczy zwyczajnie napluć swoją jadowitą śliną na szkiełko do badania?
Przecież w ślinie, ba! w oddechu, są podobno mordercze wirusy?

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

zbyry
Posty: 1032
Rejestracja: 13-06-2019 20:49

Re: Koronawirus

Post autor: zbyry » 30-03-2021 11:33

Nie potrzebują amantadyny zdrowi i koncerny, lecz Ci, co się źle mają. Taka mała parafraza.

nikto
Posty: 116
Rejestracja: 04-01-2018 10:01

Re: Koronawirus

Post autor: nikto » 30-03-2021 15:24

Szukam pracy, może być nawet : "wtykacz" :? :oops:

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 30-03-2021 19:10

dino pisze:
30-03-2021 06:55


BTW.
Czy ktoś może mi wyjaśnić jak to działa, że wymaz do badania na wirusa pobiera się dłubiąc 15-centymetrowym patykiem w nosie podczas gdy wszyscy "eksperci" ;-) twierdzą, że zarażamy kropelkowo śliną z ust i dlatego nosimy szmatki.
A nie wystarczy zwyczajnie napluć swoją jadowitą śliną na szkiełko do badania?
Przecież w ślinie, ba! w oddechu, są podobno mordercze wirusy?
Widział ktoś jałowe szkiełko do badań laboratoryjnych? Wymazòwka jest jałowa i do tego zawiera specjalne podłoże. Wykaz pobiera się z nosogardzieli , bo w tym miejscu jest największe stężenie wirusa.
W naszym szpitalu kolejne oddziały stają się oddziałami zakaźnymi. Do kardiologii doszła laryngologia i neurologia i na tym nie koniec.

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 30-03-2021 19:12

W naszym szpitalu leczy się chorych na covid ?

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 30-03-2021 19:31

Tak w tarnobrzeskim szpitalu leczy się chorych na covid i z tego co słyszałem to jest już ok 70 łóżek i prawie wszystkie zajęte.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Koronawirus

Post autor: alek » 30-03-2021 19:48

xoot pisze:
30-03-2021 19:34

nie dam se uciąć ręki czy leczą, ale łóżka covidowe to biznes i to porządny, tabela opłat jest na stronie nfz.
Żaden biznes, to nie jest szpital tymczasowy.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 04-04-2021 15:47

Miało być w wątku świątecznym gdyż jak najbardziej się nadaje ale równie dobrze może być i tutaj.
Wiemy, że lewaki również w Polsce już masowo donoszą na przekroczenie limitów w kościołach.
Lewaki oczywiście nie widza problemu jak wszelkie limity są przekroczone na lewackich spędach.
Jak widać na poniższych przykładach OMON będący na służbie Global Reset należy BEZWZGLĘDNIE gonić WSZĘDZIE!
Hmmm,
"Nazi psychophats"?
"Gestapo?"
"Intimidating people in the church?"
Well.... ;-) ;-)

Poniżej sytuacja potraktowania kanadyjskiego OMONu, który wparował na Mszę Św. do polskiego kościoła w Kanadzie:



I sytuacja w rdzennym kraju Jej Królewskiej Mości. Tym razem OMON z Albionu w akcji w polskim kościele w Londynie.
No cóż.
Polacy w Albionie nie czują się jeszcze do końca pewnie ale podejrzewam, że anglosaski system prawny funkcjonujący również w Albionie zapewne pozwoliłby na wyrzucenie mundurowych również w tej sytuacji ;-)

Ostatnio zmieniony 04-04-2021 16:46 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Koronawirus

Post autor: admin » 04-04-2021 16:19

Akurat w okolicznych czytaniach można sprawdzić jak radzili sobie apostołowie kiedy mieli obawy w trakcie spotkań religijnych:
J 20,19 pisze:Wieczorem owego pierwszego dnia tygodnia, tam gdzie przebywali uczniowie, gdy drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!»
Pewnie by uniknąć takich spięć wystarczyłoby najzwyczajniej w świecie zamknąć drzwi, jak apostołowie. Czy angielska policja zdecydowałaby się wyważać drzwi, które w kościołach zwykle są dość solidne? A nasza? A kanadyjska?

Nie namawiam bynajmniej do łamania obostrzeń.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 04-04-2021 18:24

dino pisze:
04-04-2021 15:47
Miało być w wątku świątecznym gdyż jak najbardziej się nadaje ale równie dobrze może być i tutaj.
Wiemy, że lewaki również w Polsce już masowo donoszą na przekroczenie limitów w kościołach.
Lewaki oczywiście nie widza problemu jak wszelkie limity są przekroczone na lewackich spędach.
Jak widać na poniższych przykładach OMON będący na służbie Global Reset należy BEZWZGLĘDNIE gonić WSZĘDZIE!
Hmmm,
"Nazi psychophats"?
"Gestapo?"
"Intimidating people in the church?"
Well.... ;-) ;-)

Poniżej sytuacja potraktowania kanadyjskiego OMONu, który wparował na Mszę Św. do polskiego kościoła w Kanadzie:



I sytuacja w rdzennym kraju Jej Królewskiej Mości. Tym razem OMON z Albionu w akcji w polskim kościele w Londynie.
No cóż.
Polacy w Albionie nie czują się jeszcze do końca pewnie ale podejrzewam, że anglosaski system prawny funkcjonujący również w Albionie zapewne pozwoliłby na wyrzucenie mundurowych również w tej sytuacji ;-)

Polski co? to państwo polskie ma kościoły rozsiane po całym zjednoczonym królestwie? Polska parafia tez jest niedopowiedzeniem,bo takowej nie ma ,są wierni katoliccy należący do parafii angielskiej.To nie kraj nad wiślański gdzie prawo religijne jest nad świeckim.
I tekst który rozwala system - będą interweniować w polskiej ambasadzie,może lepiej w Watykanie,lokalnego biskupa,władz świeckich i policji. Jak księża przenoszą nasza mentalność to takie mamy efekty.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 05-04-2021 08:04

Polski co? to państwo polskie ma kościoły rozsiane po całym zjednoczonym królestwie? Polska parafia tez jest niedopowiedzeniem,bo takowej nie ma ,są wierni katoliccy należący do parafii angielskiej.To nie kraj nad wiślański gdzie prawo religijne jest nad świeckim.
I tekst który rozwala system - będą interweniować w polskiej ambasadzie,może lepiej w Watykanie,lokalnego biskupa,władz świeckich i policji. Jak księża przenoszą nasza mentalność to takie mamy efekty.

Hmmmm.......
W Kornwalii, gdzie pracowałem, był kościół określany jako irlandzki....... ze względu na fakt, iż odbywały się w nim msze dla katolickich Irlandczyków, którzy zjeżdżali się z wielu kilometrów....
A Polska Misja Katolicka działa w Albionie już od dziesiątków lat:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Misja_Katolicka
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 05-04-2021 08:11

Na froncie walki z wirusem codziennie dzieje się coś ciekawego i... strasznego.
"Rozlewnia" wyszczepionek w Baltimore produkowała wyszczepionki zarówno na zlecenie amerykańskiego koncernu J&J, jak i dla brytyjsko-szwedzkiej AstraZeneki.
W środę ogłoszono, że pracownicy firmy popełnili błąd, mieszając ze sobą składniki dwóch wyszczepionek.
A Ministerstwo Kowida już zapowiedziało, że wyszczepionki Dżej & Dżej trafią do nas w kwietniu.
Kontrolują, czy to czasem nie te zmieszane?
Sprzeda się to krajom trzeciego świata, takim jak Polska. A na opakowaniu powinni dopisywać że może zawierać śladowe ilości innych szczepionek ;-)
Tak na marginesie to wspaniała wiadomość. Jak się uda dolać jeszcze Pfizera ludzie przestaną się kłócić kto czym kogo ;-) ;-)


Workers at a plant in Baltimore manufacturing two coronavirus vaccines accidentally conflated the ingredients several weeks ago, contaminating up to 15 million doses of Johnson & Johnson’s vaccine and forcing regulators to delay authorization of the plant’s production lines.
https://www.nytimes.com/2021/03/31/worl ... mixup.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Koronawirus

Post autor: A1313 » 05-04-2021 09:46

dino pisze:
05-04-2021 08:04
Polski co? to państwo polskie ma kościoły rozsiane po całym zjednoczonym królestwie? Polska parafia tez jest niedopowiedzeniem,bo takowej nie ma ,są wierni katoliccy należący do parafii angielskiej.To nie kraj nad wiślański gdzie prawo religijne jest nad świeckim.
I tekst który rozwala system - będą interweniować w polskiej ambasadzie,może lepiej w Watykanie,lokalnego biskupa,władz świeckich i policji. Jak księża przenoszą nasza mentalność to takie mamy efekty.

Hmmmm.......
W Kornwalii, gdzie pracowałem, był kościół określany jako irlandzki....... ze względu na fakt, iż odbywały się w nim msze dla katolickich Irlandczyków, którzy zjeżdżali się z wielu kilometrów....
A Polska Misja Katolicka działa w Albionie już od dziesiątków lat:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_Misja_Katolicka
Czy państwo polskie posiada kościoły za granicami Polski-ponawiam pytanie. Wierni i księża bez względu na narodowość podlegają lokalnej władzy kościelnej, co za tym idzie najbliższego biskupstwa, a na samym końcu Watykanu. Prawo świece obowiązuje tam gdzie kościół się znajduje. Dokładnie tak samo jak na terenie naszego państwa działają kościoły prawosławne, grekokatolickie i każde inne, bez względu na to kto i kiedy ufundował budynek. Jak widzę mentalność została przeniesiona z kraju na Wisłą,zadufanie i chamstwo księży sięgnęło zenitu.wychodzisz z założenia że budynek kościoła jest terenem eksterytorialnym? i prawo lokalnego kościoła (w tym reguły które ustanowił lokalny biskup) nie działają, podobnie jak prawo danego państwa na którym. znajduje się budynek? zastanawiał się czy księża zastanowili się, dlaczego chcą szukać pomocy w polskiej ambasadzie. Jeżeli taka sytuacja miała by miejsce na terenie naszego kraju, to zapluł byś się na forum. Wierni ukraińscy fundują cerkiew nad Wisłą, ściągają swoich popów, mają w głęboki poważaniu przepisy prawne i swojego biskupa. Robią raban na Ukrainie i interweniują w ambasadzie w Warszawie. Przecież klawiatura by się tobie zagotował.

Ksieżulkowie się zagalopowali.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Koronawirus

Post autor: dino » 05-04-2021 11:12

W tym momencie proszę Admina o przeniesienie tego wątku z korony do Dyskusji religijnych, gdyż z restrykcji przeszliśmy gładko do kwestii funkcjonowania naszych parafii za granicą.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

caro3139
Posty: 426
Rejestracja: 21-06-2010 14:32

Re: Koronawirus

Post autor: caro3139 » 05-04-2021 11:46

Za PRL przed wyborami "rzucali" kiełbasę do sklepów , teraz przed wyborami rzucają szczepionki
Ponad 45 proc. mieszkańców Rzeszowa otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki, podczas gdy średnia dla całego kraju wynosi niecałe 12 proc
Ponad 86 tys. osób w Rzeszowie otrzymało już pierwszą dawkę szczepionki przeciw koronawirusowi. To 45,2 proc. populacji tego miasta. Dla porównania w Warszawie pierwszą dawkę dostało 19 proc. mieszkańców, w Krakowie 20,8 proc., a w Łodzi 17,9 proc.
Wyjątkowy wynik na tle reszty kraju dotyczy również drugiej dawki. W Rzeszowie otrzymało ją 17,4 proc. mieszkańców, podczas gdy średnia dla Polski wynosi 5,4 proc. W Warszawie dwie dawki szczepionki przyjęło 8,6 proc. populacji, w Krakowie 9,5 proc., a w Łodzi 9 proc.
https://www.onet.pl/informacje/onetrzes ... 3,79cfc278


ODPOWIEDZ