Witam serdecznie wszystkich!

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: Ania_Nowak » 21-05-2020 12:49

Na imię mam Ania. od kilkunastu lat przebywam na terenie Wielkiej Brytanii. Pewna sytuacja zmusza mnie do powrotu do Polski, pochodzę z okolic Tarnobrzega i od jakiegoś czasu obserwuję min. tą stronę. Tak, że witam wszystkich serdecznie i pozdrawiam!!!
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: DonBeck » 21-05-2020 13:25

Witamy koleżankę. Wracasz do Nas na stałe? Przyjeżdżasz odetchnąć do czasu aż sprawy się unormują? Może chcesz o coś zapytać?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: orange » 21-05-2020 13:30

Cześć Ania. Znam kilku Nowaków z Tarnobrzega:)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: orange » 22-05-2020 12:15

Skąd się biorą dzieci?
Wszyscy wiedzą, że w kapuście się je znajduje.
Nie...dzieci przynoszą bociany.

Właśnie u Ciebie Aniu, w Wielkiej Brytanii jest wielka radość ponieważ bocianie pisklęta wykluły się na południu Anglii.
W chrabstwie West Sussex.
Brytyjscy ornitolodzy są zachwyceni ponieważ oznacza to, że białe bociany wracają na Wyspy Brytyjskie po kilkuset latach nieobecności.
Trzeba mocno podkreślić, że to nie są żadne hodowane bociany, tylko te które się wykluły, to są dzikie bociany.

Czyli to są Polacy :)
Te bociany co tam przyleciały:)
..no nie wiadomo...czy to migranci są?...
Wszystkie bociany na świecie to Polacy :)
Można by do nich krzyknąć: "wracajcie"!...
a może nie zabierajmy Brytyjczykom radości z bocianów, choć to nasze bociany...
Zwłaszcza, że oni od iluś lat realizują tam projekt mający na celu przywrócenie populacji bocianiej u nich.
Oni bardzo chcą mieć bociany.

Jak czytałem tą informację, to przypomniało mi się jak kiedyś w ramach urlopu jechałem przez pewnej wioski na podkarpaciu, małopolsce i liczyłem bocianie gniazda.
To była wielka liczba :)
Gdzie nie gdzie tych bocianich gniazd było naprawdę jak zatrzęsienie.
Mam nadzieję, że nadal tam tak jest.

Jeszcze jedna informacja z Wielkiej Brytanii:
Tak jak kiedyś mówiłem o Tomie Moorze, czyli 100 letnim weteranie wojennym. Ten co chodził i zbierał...on użebrał prawie 33 miliony funtów i on teraz otrzyma tytuł szlachecki.
Sam premier Johnson wystąpił o to i jego inicjatywa spotkała się z pozytywnym przyjęciem i stuletni pan Tom Moore, będzie ser Thomas Moore po otrzymaniu szlachectwa.
W Wielkiej Brytanii to nie przelewki taki ser.
Ja się cieszę:)

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: Ania_Nowak » 22-05-2020 13:09

????? Nic nie rozumiem! Co to ma wspólnego z tematem? Ja muszę wrócić do Polski, nie wiem czy na stałe czy też nie, ale chciałam (nie napisałam sorry), aby Userzy tego serwisu wyrazili swoje obiektywne opinie na temat życia w Tarnobrzegu i okolicach. Jak wygląda sprawa z pracą (skończyłam zarządzanie), jak wygląda sprawa wynajęcia mieszkania (choć ja mieszkać gdzie mam) i takie tam codzienne sprawy. Co ma wspólnego ostatni wpis z tematem? Oglądając i przeglądając różne media wydaje mi się, że Polska to kilka rożnych światów. Ja czekam na wznowienie ruchu lotniczego, bo jechać 30 godzin w maseczce... Tragedia!
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

TSS
Posty: 919
Rejestracja: 21-05-2020 11:45

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: TSS » 22-05-2020 13:14

W Tarnobrzegu jak i w koło jest wesoło.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: miniMe » 22-05-2020 14:04

Ania_Nowak pisze:
22-05-2020 13:09
????? Nic nie rozumiem! Co to ma wspólnego z tematem? Ja muszę wrócić do Polski, nie wiem czy na stałe czy też nie, ale chciałam (nie napisałam sorry), aby Userzy tego serwisu wyrazili swoje obiektywne opinie na temat życia w Tarnobrzegu i okolicach. Jak wygląda sprawa z pracą (skończyłam zarządzanie), jak wygląda sprawa wynajęcia mieszkania (choć ja mieszkać gdzie mam) i takie tam codzienne sprawy. Co ma wspólnego ostatni wpis z tematem? Oglądając i przeglądając różne media wydaje mi się, że Polska to kilka rożnych światów. Ja czekam na wznowienie ruchu lotniczego, bo jechać 30 godzin w maseczce... Tragedia!
Witamy. Skoro obserwowałaś forum, to powinnaś się zorientować, że orange często bredzi nie na temat. Co do życia w TBG, to żyje się tu spokojnie i normalnie. Prawie wszystko można załatwić na miejscu. Skoro masz gdzie mieszkać, to jeden z większych problemów masz z głowy. Kolejny to praca. Tu może być trochę ciężej, ale nie znam lokalnego rynku pracy na tyle, aby coś doradzać.

Wiki2002
Posty: 47
Rejestracja: 07-05-2020 16:36

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: Wiki2002 » 22-05-2020 17:50

Witamy cię Aniu bardzo serdecznie.Jak wyżej napisała mini ME nie zwracaj uwagi na orange.

mantanago
Posty: 71
Rejestracja: 08-09-2014 20:49

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: mantanago » 22-05-2020 18:13

Witamy w Tarnobrzegu!
Na Twoim miejscu bardzo mocno bym się zastanowił, czy wracać do naszego miasta. Głównie dlatego, że perspektywy są raczej mizerne. na polepszenie warunków raczej trudno liczyć, a jeśli chcesz wrócić, co może oznaczać że liczysz się z tym, aby wszystko zaczynać od nowa. A jeśli tak, to zacznij w innym mieście, gdzie perspektywy są dużo większe.
Ostatnio spotkałem osobę, której nawet biegla znajomość języka nie zwiększała szans,czym bylem mocno zaskoczony i zdziwiony. Ale w naszym mieście o pracy nie decydują kwalifikacje i kompetencje, ale względy pozarynkowe. Tak już jest. Jedna szansa to Twój pomysł na firmę, ale to znowu wiąże się z perspektywą rozwoju miasta, a ta jest mizerna.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: karas » 24-05-2020 21:36

Wszystko zależy od tego, co komu potrzeba i jakie są oczekiwania.

Tarnobrzeg to jednak małe miasto. Mało się dzieje, ale są tez niskie koszty życia. Z ambitną pracą może być trochę ciężej, szczególnie teraz w tych marnych czasach, ale to nie oznacza, że jej nie ma. Dodatkowo są ościenne miasta do których można spokojnie dojechać.

Zawsze można spróbować i ewentualnie się przeprowadzić. Trzeba jednak pamiętać, że wynajem mieszkania w Warszawie to nie małe koszty, a z pracą może być teraz różnie.
Karaś

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: Ania_Nowak » 25-05-2020 15:16

Tak sobie w wolnych chwilach przeglądam wątki i mam pytanie: kto to jest Pan orange?
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

Wiki2002
Posty: 47
Rejestracja: 07-05-2020 16:36

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: Wiki2002 » 25-05-2020 15:53

A to taki trochę nasz **** tarnobrzeski i troll pisowski, czyli pan ****
Admin: Nie obrażamy innych użytkowników.
Jeden z radnych za takie słowa już by doniósł na Policję:
https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,3 ... losil.html

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: encore » 25-05-2020 17:05

Troll pisowski, zgoda. Ale to drugie określenie idzie za daleko. 😉 Trochę szacunku się należy nawet wobec tych, którym jad wylewa się wszystkimi otworami ciała.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: pewnyswego » 25-05-2020 19:38

Ania_Nowak pisze:
25-05-2020 15:16
Tak sobie w wolnych chwilach przeglądam wątki i mam pytanie: kto to jest Pan orange?
Czy ta wiedza kim on jest ma ci pomóc w powrocie do naszego miasta? Nie schodzisz czasem z tematu który sama założyłaś? A co cie to obchodzi kim on jest ? Książkę bedziesz pisać o nim? . Nawiasem mówiąc jeżeli juz tak cie interesuje jego osoba to moze wypadałoby napisać prywatnie do niego wtedy zapewne on ci udzieli informacji. Pozdrawiam :)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: orange » 26-05-2020 09:53

Wiki2002 pisze: "orange to taki trochę nasz **** tarnobrzeski i troll pisowski, czyli pan nikt"...

Odpowiem jak z jednej piosenki usłyszanej dziś w radiu: "...Tylko najwięksi potrafią wyrzec się zemsty".

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: Ania_Nowak » 26-05-2020 10:03

Czy ta wiedza kim on jest ma ci pomóc w powrocie do naszego miasta? Nie schodzisz czasem z tematu który sama założyłaś? A co cie to obchodzi kim on jest ? Książkę bedziesz pisać o nim? . Nawiasem mówiąc jeżeli juz tak cie interesuje jego osoba to moze wypadałoby napisać prywatnie do niego wtedy zapewne on ci udzieli informacji. Pozdrawiam :)
Właśnie Pan orange odbiegł od tematu, który założyłam. Pisze jakieś bzdety o dzieciach, kapuście i bocianach. Może to mi pomoże dowiedzieć się o sytuacji w naszym regionie?
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

pewnyswego
Posty: 135
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: pewnyswego » 26-05-2020 20:43

Acha czyli uważasz że jak ktos pisze nie na temat to bierzesz z tego kogoś przykład i tez piszesz nie na temat. Świetnie! De facto ty tez piszesz tu jakieś bzdety o "jakimś " orange typu kim on jest. Ehh ma wrażenie że piszę z 14 latką oczywiście nie uwłaczając. Kończę tę korespondencję. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: admin » 26-05-2020 22:35

Sytuacja jest dynamiczna, trudno mówić o stałej.
Co się zmieniło w ostatnich latach:
- ceny nieruchomości mocno poszły do góry, ale i tak są nadal wyraźnie niższe niż w dużych miastach. Podobnie w sprawie najmu. Trudno jednak przewidzieć jak będą się zmieniać w najbliższej przyszłości. Buduje się jednocześnie kilka nowych bloków, jest w czym wybierać na rynku pierwotnym.
- nie ma za dużego wyboru w miejscach pracy, a sytuacja może się zmienić na tyle, że trudno będzie o cokolwiek. W ostatnich latach cokolwiek można było mieć od ręki. Tarnobrzeg to dobre miejsce na pracę zdalną, pracę on-line, handel internetowy itd.
- koszty życia bardzo dynamicznie rosną i często przewyższają te z podobnych, czy większych miast
- w Tarnobrzegu żyje się spokojnie, wszędzie jest blisko, nie tracimy czasu na dojazdy, a większość potrzebnych urzędów czy instytucji jest na miejscu
- często spotykamy znajomych i wszyscy są w jakichś pośrednich relacjach. Trudno znaleźć kogoś kogo nie zna ktoś z Twoich znajomych, albo znajomy znajomego.
- kobiety żyją w Tarnobrzegu najdłużej w Polsce, a mężczyźni są na trzecim miejscu w kraju

Jeśli interesują Cię jakieś szczególne konkrety to pytaj.

Ania_Nowak
Posty: 33
Rejestracja: 21-05-2020 12:22

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: Ania_Nowak » 02-06-2020 11:27

https://kobieta.wp.pl/slub-koscielny-no ... rc01=6a4c8 To są jakieś jaja!!!

Jak również to, że policja bije i gazuje ludzi na ulicach!!!

Strach wracać do Polski!!!
„obecna władza w Polsce prawie już wyniszczyła świadomość chrześcijańską, bo wartości chrześcijańskie stały się tylko sloganami”

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Witam serdecznie wszystkich!

Post autor: dominik267 » 02-06-2020 12:35

A co ma jedno do drugiego?
Po pierwsze nie przypominam sobie aby prawo religijne w jakikolwiek sposób było tożsame z prawem cywilnym.

Po drugie żadna policja nie bije i nie gazuje ludzi na ulicach, chodzi bójki na proteście przedsiębiorców do którego z niesamowitą wręcz przyjemnością podłączyli się kodziarze (albo to co z tego ugrupowania zostało) i spora ilość lewackich zadymiarzy znanych już ze swojej działalności wcześniej co koniec końców doprowadziło do kilku absurdalnych i karygodnych zachowań z jednej jak i z drugiej strony.

Po trzecie to co by nie mówić to w Polsce jest spokojnie i bezpiecznie i to niezależnie od tego kto ma jaki kolor skóry i niezależnie również od tego kto jak bardzo się chwali co gdzie sobie lubi wkładać.
Nie ma co popadać w psychozę.

Problem to obecnie mają w USA.

ODPOWIEDZ