gazeta lokalna - która najlepsza

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Sasetka
Posty: 974
Rejestracja: 16-05-2006 11:51

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: Sasetka » 11-07-2007 16:04

"jak każdy dobrze wie, w naszym regionie jest dość sporo lokalnych gazet:
Echo dnia
Nowiny
Super Nowości
Tygonik Nadwiślański
Tygonik Sztafeta

jeszcze jakieś??
którą uważacie za najlpeszą??
czytacie w ogóle którąś z nich??"
Ostatnio zmieniony 11-07-2007 16:04 przez Sasetka, łącznie zmieniany 1 raz.
OTC - to przyszło¶ć

olekko
Posty: 1776
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: olekko » 11-07-2007 16:14

"Dla mnie najlepsze jest Echo Dnia, jest dostępna w internecie, ma dużo artykułów z Tarnobrzega."
Ostatnio zmieniony 11-07-2007 16:14 przez olekko, łącznie zmieniany 1 raz.

Grzesko
Posty: 2727
Rejestracja: 22-04-2005 14:13

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: Grzesko » 11-07-2007 16:29

"Czytam je wszystkie ;)"
Ostatnio zmieniony 11-07-2007 16:29 przez Grzesko, łącznie zmieniany 1 raz.

James
Posty: 241
Rejestracja: 14-05-2007 16:15

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: James » 11-07-2007 16:58

"czytam echo dna xD"
Ostatnio zmieniony 11-07-2007 16:58 przez James, łącznie zmieniany 1 raz.

dominick
Posty: 591
Rejestracja: 25-07-2004 23:56

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: dominick » 11-07-2007 19:47

"Pozwoliłem sobie dodać ankietę.
Najczęściej czytuję Tygodnik Nadwiślański pozostałe sporadycznie. Echo Dnia posiada dobry serwis internetowy powinien być jako wzór dla innych tytułów. Mam zamiar częściej czytać Sztafetę :)"
Ostatnio zmieniony 11-07-2007 19:47 przez dominick, łącznie zmieniany 1 raz.

Nico_Mindt
Posty: 177
Rejestracja: 08-04-2005 23:36

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: Nico_Mindt » 11-07-2007 20:07

"Dzienniki lokalne czytam sporadycznie (najczęściej jak czekam w kolejce u fryzjera, albo na mamę u niej w pracy). Regularnie Tygodnik Nadwiślański. Jakoś nie potrzeba mi częstszych info z regionu. Wstyd się przyznać ale ze "Sztafetą" do czynienia nie miałem."
Ostatnio zmieniony 11-07-2007 20:07 przez Nico_Mindt, łącznie zmieniany 1 raz.

Sasetka
Posty: 974
Rejestracja: 16-05-2006 11:51

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: Sasetka » 11-07-2007 22:03

"
dominick pisze:Pozwoliłem sobie dodać ankietę.
Najczęściej czytuję Tygodnik Nadwiślański pozostałe sporadycznie. Echo Dnia posiada dobry serwis internetowy powinien być jako wzór dla innych tytułów. Mam zamiar częściej czytać Sztafetę :)
dzięki za dodanie sądu, niestety, ja jej zrobić nie umiałam ;)
co do Sztafety... polecam :P"
Ostatnio zmieniony 11-07-2007 22:03 przez Sasetka, łącznie zmieniany 1 raz.
OTC - to przyszło¶ć

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19382
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: admin » 12-07-2007 01:41

"
Sasetka pisze:jak każdy dobrze wie, w naszym regionie jest dość sporo lokalnych gazet
Lokalnych kilka jest, ale czy jest gazeta typowo tarnobrzeska? Może raz na miesiąc darmowe tarnobrzeskie wydanie SuperNowości i tyle...
Tymczasem na początku XX wieku każde tarnobrzeskie stronnictwo polityczne miało swoją gazetę! Teraz niby mamy Internet, koszty nieporównywalnie niższe, zasięg większy, mieszkańców więcej, a poza kampanią wyborczą nawet teoretycznie tym najbardziej zaangażowanym społecznie (czyli członkom różnych partii) nie chce się robić tak podstawowych rzeczy jak dzielenie się informacją pisaną (jeśli się mylę, to proszę o przykłady).

Jednym słowem: bida. Telewizor zjada czas, lenistwo zjada zapał, poczucie braku wpływu na otaczającą rzeczywistość niszczy ledwo kiełkujące pomysły.

Z wieloletniego kupowania TN zrezygnowałem jakiś rok temu i bardzo mi go nie brakuje. W Nowinach podobał mi się klimat rodzinno/konserwatywny, ale stronę w dziale tarnobrzeskim mają na nic.
Supernowości odbieram jako przedruki z opóźnieniem newsów z innych źródeł, tyle że napisane prostszym językiem.
Sztafeta w dziale tarnobrzeskim bez zastrzeżeń, jednak dział tarnobrzeski zdecydowanie za mały, żeby kupować całą gazetę.
Echo na pewno zasługuje na pochwałę. Wydania internetowe czytuję codziennie, jest dowodem, że także w Tarnobrzegu jest o czym pisać i to nawet częściej niż raz dziennie!"
Ostatnio zmieniony 12-07-2007 01:41 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: ibka » 12-07-2007 01:45

"żadna gazeta lokalna niestety nie jest u nas na odpowiednim poziomie
Echo często podaje błędne informacje i bardziej stawia na ilość niż jakoś. prawdą jest, że bardzo dużo piszą o tbg, ponieważ ukazują się głównie tu. Echo pisze o wszystkim, niekoniecznie tez ważnym. Echo ma przewagę nad innymi gazetami tym, że ukazuje się 6 razy w tygodniu i dlatego są najszybsi. Echo jest najlepiej sprzedając sie gazeta
Nowiny, za to mają za mało informacji z naszego regionu, ale za to więcej z podkarpacia. być może teksty są na trochę wyższym poziomie, ale nie zawsze to interesuje czytelnika
Super Nowości - często mają tematy luźne, nie dotyczące konkretnych wydarzeń w mieście. tak samo jak Nowiny są ograniczone pod względem liczby stron i czasu ukazania sie informacji
Tygodnik Nadwiślański - to historia i tradycja. sporo ludzi kupuje go z przyzwyczajenia. po tylu latach przydalaby sie Tygodnikowi jakas odmiana, chocby layoutu. Tygodnik kojarzony jest z władzą, co nie wszystkim odpowiada.
Sztafeta - przede wszystkim skupia się na Stalowej Woli, dlatego sprzedaz w Tbg nie jest rewelacyjna. jak każdemu tygodnikowi, trudno konkurować z dziennikami, a z TN na pewno przegrywa. co do tekstow, to ze wzgledu na charakter tygodników, różnią się one od innych, przede wszystkim długością.

najczęsciej czytana gazeta jest Echo, a potem Tygodnik. Reszta, to tylko dodatki

a ja czytam wszystkie :)"
Ostatnio zmieniony 12-07-2007 01:45 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

Piętuch
Posty: 392
Rejestracja: 04-05-2005 13:16

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: Piętuch » 12-07-2007 03:13

"jesli chodzi o TN- oprocz ogloszen, ktore sa z wiekszosci dziedzin, oprocz horoskopu ktory z ZALOZENIA jest zartem i kalendarza dawanego na poczatku roku - ................ .
tak jak Admin, nie ubolewam nad brakiem tej gazety w mych rekach.

co do nowin, super nowosci i sztafety, wypowiadac sie nie bede, bo zdania na ich temat nie mam.

echo dnia poczytuje i generalnie nie narzekam na nie.

najlepszym zrodlem informacji lokalnych i nie tylko (pod wieloma wzgledami) jest forum tarnobrzeg.info i na samo forum, nie tak jak na forumowiczow (niektorych), narzekac nie mozna ;)"
Ostatnio zmieniony 12-07-2007 03:13 przez Piętuch, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: ibka » 12-07-2007 13:15

"tarnobrzeg.info - podstawowe źródło informacji tarnobrzeskich dziennikarzy... :)"
Ostatnio zmieniony 12-07-2007 13:15 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karpik
Posty: 4319
Rejestracja: 25-02-2005 22:54

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: karpik » 12-07-2007 14:00

"echo dnia i tygodnik, reszta tytulow sporadycznia wpada mi w rece ale te dwa pierwsze godne uwagi."
Ostatnio zmieniony 12-07-2007 14:00 przez karpik, łącznie zmieniany 1 raz.

msk
Posty: 543
Rejestracja: 20-10-2006 11:11

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: msk » 12-07-2007 14:37

"
ibka pisze: [...] prawdą jest, że bardzo dużo piszą o tbg [Echo Dnia - dop. msk] , ponieważ ukazują się głównie tu.
Co do geograficznej struktury rozpowszechniania Echa Dnia to bzdura. W wojewodztwie podkarpackim sprzedaje się tylko ok. 6%-7% wszystkich egzemplarzy Echa. Pozostałe są rozpowszechniane w województwie świętokrzyskim i mazowieckim.

Natomiast teza, ze Echo się sprzedaje sie lepiej od Super Nowosci i Nowin jest prawdziwa jesli wezmiemy pod uwage laczna sprzedaz (nie tylko w Tarnobrzegu). Jak sprawa wyglada w samym Tarnobrzegu - nie wiem. Nie ma oficjalnych danych informujacych o wielkosci sprzedazy wszystkich tytulow w Tarnobrzegu, wiec mozna tylko "gdybac".

Jesli chodzi o czytelnictwo teza, że Echo Dnia jest najpoczytniejsza gazeta w Tarnobrzegu jest (jak mniemam) tylko teza, choc nie wykluczam, ze sluszna. Ciekawe byloby poznanie wynikow badan czytelnictwa poszczegolnych gazet w Tarnobrzegu. Dla osob niezorientowanych w niuansach: czytelnictwo ? sprzedaż."
Ostatnio zmieniony 12-07-2007 14:37 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: ibka » 12-07-2007 22:41

"msk, mówimy przede wszystkim o Tarnobrzegu, a nie ogólnie. mówiąc, że Echo ukazuje się głównie tu, miałam na myśli wydanie podkarpackie, które nie obejmuje całego województwa, tylko tbg, stalowa, mielec.

sprzedaz echa w świetokrzyskim, jest najwieksza. wieksza np niz nowin w podkarpackim (na podkarpaciu najczesciej kupowane sa Nowiny spośród wszystkich gazet także ogólnopolskich)

co do sprzedazy Echa w tbg, to sa takie dane, tylko nie podawane do publicznej wiadomosci (nie wiem czemu). Echo sprzedaje sie najlepiej. mozna to samemu latwo sprawdzic, pytajac po kioskach (zajecie dla tych, ktorym sie nudzi)

Jeśli chodzi o samo czytelnictwo, to wydaje mi sie, ze na pierwszym miejscu i tak jest Echo. wazna jest tez sprzedaz dziennika. jesli Echo sprzedaje caly naklad, to czytaja ci ktorzy kupili gazete i ci, ktorzy znajduja sie obok. jesli inna gazeta sprzedaje 1/4 nakladu, to trudno sadzic, ze co czwarta gazeta czytana jest przez np 10 osob."
Ostatnio zmieniony 12-07-2007 22:41 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

msk
Posty: 543
Rejestracja: 20-10-2006 11:11

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: msk » 13-07-2007 00:58

"
ibka pisze:msk, mówimy przede wszystkim o Tarnobrzegu, a nie ogólnie. mówiąc, że Echo ukazuje się głównie tu, miałam na myśli wydanie podkarpackie, które nie obejmuje całego województwa, tylko tbg, stalowa, mielec.
A nie mozna od razu pisac co sie ma na mysli, zamiast potem tlumaczyc co sie na mysli mialo?
ibka pisze:sprzedaz echa w świetokrzyskim, jest najwieksza. wieksza np niz nowin w podkarpackim
Biorac pod uwage wyniki z okresu I-V 2007 r. w przypadku dwoch miesiecy masz racje, w przypadku trzech miesiecy (w tym ostatniego - maja) podajesz informacje nieprawdziwa (to znaczy Nowiny w woj. podkarpackim sprzedawały się lepiej nioż Echo w swietokrzyskim). Chcac byc w zgodzie z rzeczywistoscia nalezaloby powiedziec, ze Echo Dnia w woj swietokrzyskim sprzedaje sie podobnie jak Nowiny w woj. podkarpackim.

ibka pisze:(na podkarpaciu najczesciej kupowane sa Nowiny spośród wszystkich gazet także ogólnopolskich)
Brawo, tym razem nie mylisz sie.
ibka pisze:co do sprzedazy Echa w tbg, to sa takie dane, tylko nie podawane do publicznej wiadomosci (nie wiem czemu).
Takich dane oczywiscie istnieja, ale sa dostepne tylko wydawcy danego tytulu (dane Echa - wydawcy Echa, dane Nowin - wydawcy Nowin) oraz poszczegolnym kolporterom. Ale jeden wydawca nie ma w tym przypadku danych drugiego wydawcy, a jeden kolporter nie ma danych innych kolporterow. Wiec mimo, ze te dane istnieja to nie ma oficjalnych danych porownawczych dot sprzedazy wszystkich (lub kilku wybranych) tytułów na terenie Tarnobrzega.

ibka pisze:Echo sprzedaje sie najlepiej. mozna to samemu latwo sprawdzic, pytajac po kioskach (zajecie dla tych, ktorym sie nudzi)
Metoda dosc hmmm... amatorska. Na jej podstawie raczej nie wyciagalbym wnioskow, a na pewno wyniki otrzymane w ten sposob nie beda dokladne i w znacznym stopniu moga odbiegac od rzeczywistosci.
ibka pisze:Jeśli chodzi o samo czytelnictwo, to wydaje mi sie, ze na pierwszym miejscu i tak jest Echo. wazna jest tez sprzedaz dziennika. jesli Echo sprzedaje caly naklad, to czytaja ci ktorzy kupili gazete i ci, ktorzy znajduja sie obok. jesli inna gazeta sprzedaje 1/4 nakladu, to trudno sadzic, ze co czwarta gazeta czytana jest przez np 10 osob.
Porownywalas kiedys wyniki ZKDP do wynikow PBC? Zakladam, ze nie, bo nie stawialas bys takich tez (skandinad majacych prewne podstawy logiczne). W rzeczywistosci nie sa to jednostkowe sytuacje, ze tytuly o nizszej sprzedazy maja wyzsze czytelnictwo i na odwrot. Teorii dlaczego tak jest jest wiele.
Z innej beczki. Nie ma gazety codziennej, ktora sprzedalaby caly naklad (wyjatkiem sa takie wydania jak po ataku na WTC) i nie ma gazety codziennej, ktora mialaby zwroty rzedu 75%. Wiem, ze to byl tylko przyklad z Twojej strony, ale trzymajmy sie choc troche rzeczywistosci.

Zeby byla jasnosc. Nie twierdze, ze Nowiny maja wyzsza sprzedaz, czy czytelnictwo w Tarnobrzegu. Natomiast nie ma wiarygodnych danych potwierdzajacych teze o wyzszej sprzedazy czy czytelnictwie Echa Dnia w Tarnobrzegu."
Ostatnio zmieniony 13-07-2007 00:58 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: ibka » 13-07-2007 02:23

"
msk pisze: Biorac pod uwage wyniki z okresu I-V 2007 r. w przypadku dwoch miesiecy masz racje, w przypadku trzech miesiecy (w tym ostatniego - maja) podajesz informacje nieprawdziwa (to znaczy Nowiny w woj. podkarpackim sprzedawały się lepiej nioż Echo w swietokrzyskim). Chcac byc w zgodzie z rzeczywistoscia nalezaloby powiedziec, ze Echo Dnia w woj swietokrzyskim sprzedaje sie podobnie jak Nowiny w woj. podkarpackim.

skad masz takie dane?

Takich dane oczywiscie istnieja, ale sa dostepne tylko wydawcy danego tytulu (dane Echa - wydawcy Echa, dane Nowin - wydawcy Nowin) oraz poszczegolnym kolporterom. Ale jeden wydawca nie ma w tym przypadku danych drugiego wydawcy, a jeden kolporter nie ma danych innych kolporterow. Wiec mimo, ze te dane istnieja to nie ma oficjalnych danych porownawczych dot sprzedazy wszystkich (lub kilku wybranych) tytułów na terenie Tarnobrzega.

nie masz racji. pomijam fakt, ze echo i nowiny maja tego samego wydawce. ale różni wydawcy maja dane dot konkurencyjnego tytulu. nie moge zdardzac, ale sa

Metoda dosc hmmm... amatorska. Na jej podstawie raczej nie wyciagalbym wnioskow, a na pewno wyniki otrzymane w ten sposob nie beda dokladne i w znacznym stopniu moga odbiegac od rzeczywistosci.

nie poweidzialam, ze to profesjonalna metoda i ze wyniki beda podane z dokladnoscia do 3 miejsc po przecinku... nie mniej jednak, popytaj w kioskach, a sam zobaczysz, ze prawie codziennie sprzedaje sie prawie caly naklad echa, a super nowosci czy nowin, pojedyncze sztuki

Porownywalas kiedys wyniki ZKDP do wynikow PBC? Zakladam, ze nie, bo nie stawialas bys takich tez (skandinad majacych prewne podstawy logiczne). W rzeczywistosci nie sa to jednostkowe sytuacje, ze tytuly o nizszej sprzedazy maja wyzsze czytelnictwo i na odwrot. Teorii dlaczego tak jest jest wiele.
Z innej beczki. Nie ma gazety codziennej, ktora sprzedalaby caly naklad (wyjatkiem sa takie wydania jak po ataku na WTC) i nie ma gazety codziennej, ktora mialaby zwroty rzedu 75%. Wiem, ze to byl tylko przyklad z Twojej strony, ale trzymajmy sie choc troche rzeczywistosci.

ale to wlasnie jest rzeczywistosc. zalozmy, ze echo kupuje 100 osob. kazda z nich ma kontakt z trzema osobami - w sumie 300 rak dotyka gazete
nowiny - kupuje 10 osob - wiec kazda z nich musialaby podac gazete do przynajmniej 30 osob, co raczej jest malo prawdopodobne.

Zeby byla jasnosc. Nie twierdze, ze Nowiny maja wyzsza sprzedaz, czy czytelnictwo w Tarnobrzegu. Natomiast nie ma wiarygodnych danych potwierdzajacych teze o wyzszej sprzedazy czy czytelnictwie Echa Dnia w Tarnobrzegu.
co do czytelnictwa, to co miesiac Press publikuje wyniki badan z podzialem na woj i Nowiny maja ok 30%, Echo - ok 45%.

co do wiarygodnych danych, to one sa w poszczegolnych redakcja i dot nie tylko wlasnego, ale takze konkurecyjnego tytulu.

co do nowin, to ost w tbg mogla wzrosnac ich sprzedaz, ze wzgledu na serie plyt "Bylo sobie zycie" i roznych tego odmian. jednak odkad echo tez to rozprowadza, nowiny znowu sa "do tylu"."
Ostatnio zmieniony 13-07-2007 02:23 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: ibka » 13-07-2007 02:24

"sorki, po chrzanilo mi sie cytowanie i moje odp sa w cytacie :/"
Ostatnio zmieniony 13-07-2007 02:24 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

msk
Posty: 543
Rejestracja: 20-10-2006 11:11

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: msk » 13-07-2007 02:52

"
ibka pisze: skad masz takie dane?
i w innym miejscu:
ibka pisze:ale różni wydawcy maja dane dot konkurencyjnego tytulu. nie moge zdardzac, ale sa
Zartujesz? W jednym miejscu chcesz zebym ujawnil zrodlo swoich danych (hehe, nie mowisz, ze sa nieprawdziwe) a w innym mowisz, ze nie ujawnisz swoich danych... A może napisałem nieprawdę na temat wyników Echa w woj. swietokrzyskim vs. wynikow Nowin w Podkarpaciu?
ibka pisze:co do czytelnictwa, to co miesiac Press publikuje wyniki badan z podzialem na woj i Nowiny maja ok 30%, Echo - ok 45%.
Napiszesz, co oznacza te 30% i 45%? Jakiego terenu dotyczy? A moze Tarnobrzega? Poprzednio jak nie dopisalas czego dane dotycza trzeba bylo sie domyslic, ze terenu Tarnobrzega)? A moze chodzi o woj. podkarpackie? Sam nie wiem, moze swietokrzyskie? A moze podalas wynik Nowin w podkarpackim, a Echa w swietokrzyskim? Hmmm, ale skoro tak, to ktrore wjewodztwa ma wieksza liczebnosc? Bo 30% z wartosci X moze byc wieksza liczba niz 45% z wartosci Y? Chyba nie usne przez te nurtujace mnie watpliwosci... Mam nadzieje, ze rano zostane oswiecony informacja, ze oczywwiscie "mialas na mysli" to i tamto, zdajac sobie sprawe, ze to tylko moj marnej jakosci intelekt nie jest w stanie w lot pojac co mialas na mysli, natomiast dla wszystkich innych sa to sprawy oczywiste... Co wogole te 30% i 40% oznacza? Ze 30% mieszkancow czytalo gazete conajmniej raz w kwartale? Raz w miesiacu?, raz w tygodniu? "Wczoraj"? Conajmniejmniej 2 razy w tygodniu? Czy to znaczy, że ktoś przczytał co najmniej jeden artykuł? A może całą gazetę?
ibka pisze:co do wiarygodnych danych, to one sa w poszczegolnych redakcja i dot nie tylko wlasnego, ale takze konkurecyjnego tytulu.
Chodzi Ci o rozpowszecnianie na terenie Tarnobrzega? Poszczegolni wydawcy (legalnie) posiadaja dane dot. sprzedazy na temat wszystkich tytulow (konkurencyjnych i nie) zrzeszonych w ZKDP. Natomiast wyniki te siegaja tylko do poziomow wojewodztw, a nie poszczegolnych miast.
ibka pisze:pomijam fakt, ze echo i nowiny maja tego samego wydawce.
Czy R-Press sp. z o.o. to ta sama firma co Echo Media sp. z o.o.?
ibka pisze:nie poweidzialam, ze to profesjonalna metoda i ze wyniki beda podane z dokladnoscia do 3 miejsc po przecinku...
A do ilu miejsc po przecinku moga byc podane? Jestes w stanie tą metodą chociaz oszacować wyniki sprzedaży poszczególnych tytułów? Czy tak tylko teoretyzujesz?
ibka pisze:nie mniej jednak, popytaj w kioskach, a sam zobaczysz, ze prawie codziennie sprzedaje sie prawie caly naklad echa, a super nowosci czy nowin, pojedyncze sztuki
Co znaczy "prawie cały nakład". Czy to znaczy, że w Tarnobrzegu Echo ma zwroty rzędu 1%-2%?
ibka pisze:ale to wlasnie jest rzeczywistosc. zalozmy, ze echo kupuje 100 osob. kazda z nich ma kontakt z trzema osobami - w sumie 300 rak dotyka gazete nowiny - kupuje 10 osob - wiec kazda z nich musialaby podac gazete do przynajmniej 30 osob, co raczej jest malo prawdopodobne.
Sugerujesz, że Echo Dnia sprzedaje w Tarnobrzegu 10 razy więcej egzemplarzy niż Nowiny? I ponawiam pytanie: tak tylko teoretyzujesz podpierając się logiką, czy porównywałaś kiedyś RZECZYWISTE dane ZKDP i PBC? Napisze jeszcze raz. Na podstawie danych o sprzedazy nie mozna wyciagac wnioskow na temat czytelnictwa. Rzeczywistość to twarde dane liczbowe, a Twoje teoretyzownie to tylko teoretyzowanie."
Ostatnio zmieniony 13-07-2007 02:52 przez msk, łącznie zmieniany 1 raz.

Piętuch
Posty: 392
Rejestracja: 04-05-2005 13:16

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: Piętuch » 13-07-2007 06:10

"no faktycznie ciekawa dyskusja..... juz chyba wolalbym siegnac po TN niz sledzic dalej ten temat ;)"
Ostatnio zmieniony 13-07-2007 06:10 przez Piętuch, łącznie zmieniany 1 raz.

ibka
Posty: 3349
Rejestracja: 15-05-2004 21:20

gazeta lokalna - która najlepsza

Post autor: ibka » 13-07-2007 13:56

"mnie też się Pietuch wydawało, że rozmowa może być ciekawa, że będzie można porozmawiać o prasie lokalnej i regionalnej, ale widze, ze jednak nie, dlatego sobie odpuszczę dalsze spory :/

msk, z toba nie da sie normalnie rozmawiać. to,ze pytam skad masz takie dane, wcale nie oznacza, ze w twoim przypadku sa one tajemnica. to, ze nie powiedzialam, ze sa nieprawdziwe, nie oznacza ze sie z tym zgadzam, tylko nie wiem, wiec nie mowie. poza tym skoro wyrazilam w poscie wyzej swoja opienie, ze echo w swietorkzyskim sprzedaje sie lepiej niz nowiny w podkarpackim, to co sie bede z toba spierac.

kup sobie kiedyś Pressa i poczytaj, bo okazuje sie, ze twoja wiedza na temat prasy lokalnej czy regionalnej nie jest jednak tak wielka.
Nowiny i Echo - to ten sam właściciel, czyli brytyjska firma Mecom, ktora w ten sam sposob "zarządza" tymi tytulami i taka sama polityke prowadzi wobec nich.

kazda gazeta ma zwroty, jednak w tbg, echo ma je bardzo czesto na poziomie minimalnym.
co do sprzedazy i czytelnictwa - to mowilam,ze to jest teoria oparta na logice
jednak, zdania na temat,ze echo w tbg sprzedaje sie najlepiej, nie zmienie.
czy echo w tbg sprzedaje 10 razy wiecej egz niz nowiny? nie wiem czy 10 czy 20 razy wiecej, ale na pewno wiecej

koniec dyskusji, chyba, ze zmienisz ton...

ja z checia bym sie dowiedziala, jakie macie oczekiwania wobec "naszych" gazet. jesli je czytacie, to wiecie czego wam brakuje w danym tytule, czego dostajecie za duzo. na co gazety powinny zwracac wieksza uwage, itp :)"
Ostatnio zmieniony 13-07-2007 13:56 przez ibka, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ