Pozycjonowanie w Google

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
lament
Posty: 159
Rejestracja: 22-05-2004 17:01

Pozycjonowanie w Google

Post autor: lament » 24-10-2008 22:30

"Mam pytanko, czy ktoś z forumowiczy tbg.info zagłębił się w pozycjonowanie stron w google?
Szukałem w internecie wiele informacji na ten temat, jednak nigdzie konkretnej nie udało mi się znaleźć więc pytam tutaj. Wiem,że Admin swego czasu interesował się tym;]
Interesuje mnie w tej dziedzinie pewna kwesti, a mianowicie o sprawdzenie, czy dana domena znajduje się w filtrze (Sandboxie-nie mylić z banem). jaki sposób można na 100 % określić,że tak właśnie jest oraz w jaki sposób jak najszybciej wyjść z wcześniej wspomnianego filtra.
Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.
Pozdrawiam."
Ostatnio zmieniony 24-10-2008 22:30 przez lament, łącznie zmieniany 1 raz.

kekerott
Posty: 58
Rejestracja: 26-11-2004 23:48

Pozycjonowanie w Google

Post autor: kekerott » 24-10-2008 23:41

"zamknęli forum 'optymalizacji', czy jak? ;)

http://www.forum.optymalizacja.com/inde ... hl=sandbox
http://www.forum.optymalizacja.com/inde ... topic=3688

myślę że zjawisko sandbox'a jest b. dobrze opisane na wspomnianym już forum."
Ostatnio zmieniony 24-10-2008 23:41 przez kekerott, łącznie zmieniany 1 raz.

lament
Posty: 159
Rejestracja: 22-05-2004 17:01

Pozycjonowanie w Google

Post autor: lament » 25-10-2008 00:34

"nie zamkneli, i bardzo dobrze się trzyma;]
te linki, które podałeś już znam, ale po pierwsze, te linki do końca nadal nie potrafią konkretnie pokazać czy dana domena jest w sandboxie, przynajmniej w moim przypadku, po drugie forum optymalizacji to jest w zasadzie jeden wielki haos, tyle ile użytkowników, tyle hipotez na dany temat, a ci co konkretnie wiedzą o co chodzi siędzą cicho, bądź ogólnikowo coś przedstawiają.
Z mojej skromnej wiedzy wyniesionej właśnie m.in z tego forum wynikają 3 rzeczy:
1.moja domena jest w sandboxie
2.nie jest
3.sandbox w ogóle nie istnieje;]
Potrzebuję konkretnej odpowiedzi, a wiem doskonale o tym,że są ludzie którzy znają odpowiedź, stąd moje pytanie wrzucone tutaj. Może ktoś z tarnobrzeżan głębiej wniknął w tą dziedzinę wiedzy i ma ochotę pomoc początkującym;]"
Ostatnio zmieniony 25-10-2008 00:34 przez lament, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Pozycjonowanie w Google

Post autor: admin » 25-10-2008 00:44

"Na PiO 3 dni czytania, a i tak prostej recepty nikt nie poda :)
Generalnie na googla nie ma jednej recepty i sporo spraw jest tam płynnych.
Jeśli domena nagle spada powiedzmy o kilkadziesiąt oczek niżej i tam się dłuższy czas utrzymuje, bądź zaczyna skakać w wynikach, to może być zafiltrowana. Można przeczekać (zdarzało mi się i pół roku), można zrobić przekierowanie na nową domenę, inni radzą dalej linkować bardzo mocno, albo delikatnie, narastająco.

Nie wiem czy to był przypadek, ale miałem kiedyś filtr na domenę i kilka jej subdomen, dość dla mnie cennych. Z winy rejestratora domeny nie przedłużono prawidłowo i przez tydzień do stron nie było dostępu. Zaraz jak strony zaczęły być dostępne dla robotów filtr zniknął (po kilku miesiącach!) i wszystko ładnie skoczyło na TOP10.

Sam pozycjonuję bardzo amatorsko i niesystematycznie, ale często z efektami, które mnie zadowalają."
Ostatnio zmieniony 25-10-2008 00:44 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

kekerott
Posty: 58
Rejestracja: 26-11-2004 23:48

Pozycjonowanie w Google

Post autor: kekerott » 25-10-2008 01:06

"[quote:8d52966e47="lament"][...]konkretnie pokazać czy dana domena jest w sandboxie? [/quote:8d52966e47]

statsy, statsy i jeszcze raz statsy. Zobacz sobie na poziomie zapytań dostępu jakie (i czy wogole) boty wyszukiwarek Cię odwiedzają. Jakie crawlery regularnie indeksują twoją stronę. Najlepiej wprost sobie napisać mały skrypt (krótki php albo skorzystać z jakichś większych gotowców) który sprawdza tylko klienta/ip (ip botów są powszechnie znane) i po tym można stwierdzić czy ilość botów nie spadła do drastycznie niskiego poziomu. I oczywiście robots.txt - ale o tym w sieci dużo info.

Na wyjście z sandboxa jest tyle metod ile ludzi. Ważne jest też znalezienie powodu dlaczego dana domena znalazła się w sandboxie (czy to czarne seo czy inne okoliczności). Można jak już wspomniał admin neutralnie linkować linkami SEO do strony z tendencją przyrastającą ale nie zbyt gwałtowną.

Jeśli mówisz o stronie z podpisu to przepisanie na semantyczny bez-tabelkowy kod pisany wedle sztuki pod SEO - poprawiłoby jej indeksowanie.

[quote:8d52966e47="lament"][...] ci co konkretnie wiedzą o co chodzi siędzą cicho, bądź ogólnikowo coś przedstawiają.[/quote:8d52966e47]

a oczywiście, że tak - bo reszta ludzi to potencjalna konkurencja albo utracony klient ;)"
Ostatnio zmieniony 25-10-2008 01:06 przez kekerott, łącznie zmieniany 1 raz.

lament
Posty: 159
Rejestracja: 22-05-2004 17:01

Pozycjonowanie w Google

Post autor: lament » 25-10-2008 01:30

"nie jest to strona z podpisu i nie chodzi mi o indeksowanie, bo z tym u mnie w porządku. Wydaje mi się,że wpływ sandboxa ma się nijak do odwiedzania robota google na stronie...nawet jak strona jest w sandboxie, to google musi regularnie nadal odwiedzac serwis i sprawdzac jak to podaje forum PiO czy strona odzyskała zaufanie wyszukiwarki i czy można już przywrócić do dawnych wyników.
P.S. Jak dla mnie nie ma czegoś takiego jak "czarne" bądź "białe" SEO - każde działanie pozycjonerskie jest sprzeczne z wytycznymi google, więc można powiedzieć,że każdy ruch manipulujący wynikami wyszukiwania jest tym "czarnym" dla google, no...poza delikatną wymianą linków z serwisami mocno tematycznymi, ale w taki sposób się daleko nie zajedzie;]"
Ostatnio zmieniony 25-10-2008 01:30 przez lament, łącznie zmieniany 1 raz.

kekerott
Posty: 58
Rejestracja: 26-11-2004 23:48

Pozycjonowanie w Google

Post autor: kekerott » 25-10-2008 09:43

"coż, oczywiście że boty nie znikną nagle, ale chodzi o zmianę dynamiki chociażby częstości odwiedzania przez nich Twojej strony. A żeby to sprawdzić trzeba mieć konkretne dane/statsy. To tylko jeden z wielu (jak już wiesz) symptomów które mogą wskazywać na filtr.

Poza tym strona sama z siebie tak nagle nie wpada do filtra, musiała być jakaś gwałtowna zmiana. Tutaj szukałbym przyczyny, a gdy ta zostanie poznana wyjście z filtra jest łatwiejsze.

Pozycjonowałem niedawnymi czasy parę stron na dobre frazy i tylko jedna wpadła do filtra przez zbyt nachalne nie do końca white seo - klient nalegał ;)

ad p.s.
[quote:ecbfbfe6c1="lament"][...] nie ma czegoś takiego jak "czarne" bądź "białe" SEO - każde działanie pozycjonerskie jest sprzeczne z wytycznymi google[...][/quote:ecbfbfe6c1]

a to akurat jest wyjątkowa nieprawda :)

Pod white hat seo podpada np. optymalizacja kod pod kątem semantyki CSS, tworzenie map strony wdg wytycznych gooogle, naturalne jednokierunkowe seo linki itp. itd. Wiele o white hat seo można znaleźć u źródła: http://googlewebmastercentral.blogspot.com/ więc nie można powiedzieć że nie ma czegoś takiego ;) Co więcej, googlerzy wprost mówią o zasadach white hat seo.

Skoro już sobie wyjaśniliśmy, że jest coś takiego jak white hat seo to musi być i black ;) - sprawa zamknięta."
Ostatnio zmieniony 25-10-2008 09:43 przez kekerott, łącznie zmieniany 1 raz.

lament
Posty: 159
Rejestracja: 22-05-2004 17:01

Pozycjonowanie w Google

Post autor: lament » 25-10-2008 10:42

"Optymalizacja i mapa jak najbardziej,ale to jest mi się wydaje taki dodatek, głównie linki odgrywają rolę, zatem jakie to są wg Ciebie naturalne jednostronne linki? bo jeżeli masz na myśli takie, które ludzie sami umieszczają na swoich stronach, jak im np się spodoba, to ok, ale tego już chyba pod pozycjonowanie nie można podczepić.
Moim problemem sandboxa są chyba linki kupione, odpaliłem nową domenę i od razu kupiłem jeden link na niezbyt mocnej, nietematycznej stronie (PR=3, 500 zaindeksowanych stron), po miesiącu spadła w wynikach i nie wiem czy "Bonus" mi się skończył czy to sandbox, pozycjonuję na niezbyt obleganą frazę. Wpisując Allinanchor jestem na 3 stronie, a bez tego na 23, więc chyba wydaje się to być sandbox.
Niedawno czytałem sobie wywiad z Googlerem i mówił,że wzieli się bardzo za linki kupione, więc domniemuje,że to jest właśnie tego przyczyna, aczkolwiek nie mam pewności:/
Jest jeszcze możliwość Duplicat Content, ponieważ założyłem forum w phpbb i samo forum bez modyfikacji tworzy 5 (przynajmniej ja narazie do ego doszedłem) różne linki do każdego tematu. 2 jakiś czas temu zlikwidowałem, do pozostałych dwóch dopiero wczoraj doszedłem gdzie się znajdują"

ODPOWIEDZ