List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Dział forum z komentarzami do aktualności
red
Posty: 468
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: red » 27-04-2011 09:58

"Łukasz Dybus i Sławomir Partyka - najmłodsi radni klubu Platformy Obywatelskiej - wystosowali list otwarty na temat bezpieczeństwa w Tarnobrzegu i obrazu miasta po emisji materiału Uwaga TVN.Pełna treść listu w rozszerzeniu.

Tarnobrzeg, dnia 26 kwietnia 2011 r.List OtwartySzanowni Tarnobrzeżanie !Jako mieszkańcy Tarnobrzega czujemy się zobowiązani wyrazić swoje zdanie na temat treści zaprezentowanych w programie ?Uwaga? wyemitowanego w telewizji TVN w dniu 21 kwietnia 2011 r.W programie tym nasze miasto zostało przedstawione jako miejsce terroryzowane przez młodzież, która składa się z bezkarnych chuliganów. Na stronie internetowej programu, w opisie odcinka czytamy: ?Miasto młodocianych bandytów. Niestety, tak można nazwać Tarnobrzeg. Nocami ulice miasta opanowują młodzi bandyci. Niedawno 21. i 16-latek zabili nożem mężczyznę, bo odmówił im papierosa?. Naszym zdaniem takie przedstawianie Tarnobrzega i jego młodych mieszkańców jest dalece krzywdzące. Po emisji programu zostały nam w pamięci obrazy blokowiska, pomalowanych murów, młodzieży chodzącej grupami w nocy oraz sklepów z alkoholem. Czy tak naprawdę wygląda nasze miasto? Jeden z tarnobrzeskich dziennikarzy, występujący w roli przewodnika po mieście dla telewizji ogólnopolskiej, opisywał Tarnobrzeg jako miejsce, gdzie młodzi ludzie zajmują się piciem i awanturowaniem się, a bycie chuliganem jest dla nich jedyną drogą życiową i celem.Wielu z nas doświadczyło osobiście bądź słyszało o różnych wybrykach chuligańskich, trudno jednak wnioskować, aby nasze miasto jakoś szczególnie wyróżniało się w tym względzie na tle innych miast regionu czy Polski. Nasza młodzież, tak jak w innych miastach, dokonuje zarówno czynów nagannych, jak i wartościowych. O sytuacjach nagannych należy mówić i trzeba im się przeciwstawiać. Po emisji programu ?Uwaga? mamy jednak odczucie, że obraz Tarnobrzega tam naszkicowany jest po prostu nieprawdziwy. ?Młodzi? Radni Miasta TarnobrzegŁukasz Dybus, Sławomir Partyka



http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... y&sid=2353"
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 09:58 przez red, łącznie zmieniany 1 raz.

hardnheavy
Posty: 348
Rejestracja: 17-04-2007 09:51

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: hardnheavy » 27-04-2011 10:19

"Taaa... A w Smaku znowu wątróbka podrożała.
A jakby jeden z drugim dostał (***cenzura***), uznaliby to zapewne za oznakę wolności słowa. Z tym tylko, że jako radni korzystają z ochrony prawnej jaka przysługuje funkcjonariuszom publicznym. A podobno wszystkie zwierzęta są równe..."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 10:19 przez hardnheavy, łącznie zmieniany 1 raz.

hardnheavy
Posty: 348
Rejestracja: 17-04-2007 09:51

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: hardnheavy » 27-04-2011 10:49

"
MT pisze:Wasz list co najwyżej wyląduje w koszu.
Niby w czyim koszu? Przecież oni tego nie wysłali do Waltera, a jedynie do tarnobrzeskich mediów. Oddźwięk murowany ;-)"
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 10:49 przez hardnheavy, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: grassownik » 27-04-2011 11:59

"problem jest,ale też nie może być tak by wszystkich nas wrzucić do jednego wora i nazwać bandytami.
choć i ja uważam,że problem przekoloryzowanych publikacji jest tu tematem zastępczym.
nawet wyśmiałem swoich kolegów kibiców,którzy korzystając z autorytetu SSPN Złota Siarka chcieli zganić Redaktora Radzimowskiego za jego wypowiedzi.dla mnie to głupota,Senior Radzimowski nie powiedział ani nic złego,ani tym bardziej niczego nieprawdziwego,abstrahując w ogóle,że ma facet prawo widzieć świat jakim widzi.

Tarnobrzeg jednak na walce z tym zdziczeniem ulicznym i subkulturą cwaniactwa może tylko zyskać.amen."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 11:59 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Kamyl
Posty: 1490
Rejestracja: 14-05-2006 14:52

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: Kamyl » 27-04-2011 13:22

"
Po emisji programu zostały nam w pamięci obrazy blokowiska, pomalowanych murów, młodzieży chodzącej grupami w nocy oraz sklepów z alkoholem. Czy tak naprawdę wygląda nasze miasto?
Niestety, tak."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 13:22 przez Kamyl, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: Malamut » 27-04-2011 15:04

"Nagle w lokalnym miejsce wywolala sie wrzawa, tak jakby codziennie na dzien dobry w onecie byl baner o tym jaki to Tarnobrzeg jest zly. Tvn nagral program o malym prowicjonalnym miesicie w ktorym wydarzyla sie tragedia i dzieje sie straszne rzeczy bo dzieja. Dla mnie program tvn jest w 100% sluszny i pokazujacy prawde. Redaktor Radzimowski jaki jest taki jest, jaki ma poziom taki ma, ale mial odwage wystapic i powiedziec prawde.
Autorw listu otwartego zapraszam wieczorem niczym dwu-osobowy patrol strazy miejsckiej lub policji do przejscia sie przez ulice: Dekutowskiego, Skalna Góra, i np. amifteatr Muszelka na osiedlu Serbinow, proponuje zabrac kamere i nagrac taka wycieczke. Na Muszelce kazdego dnia siedzi mlodziez, pije alkohol i wydziera morde. Pan radny Slawomir pracuje na codzien z mlodzieza, wiec moze jezeli sa tacy mlodzi w Radzie Miasta, sami porozmawiaja z ową mlodzieza, przekaza nauki i wartosci, i moze ich nawórcą na dobra droge, wowczas dla mnie beda bohaterami. Bo list otwarty to kady moze napisac.
Jako Tarnobrzezanin nie praktykujacy ani w 1% nie czuje sie obrazony tym co powiedzial Pan Radzimowski w telewizorze !
Prawda boli."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 15:04 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: grassownik » 27-04-2011 15:18

"robienie afery z wypowiedzi Redaktora Radzimowskiego to odwracanie kota ogonem i szukanie problemów zastępczych."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 15:18 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

tajemniczy_don_pedro
Posty: 180
Rejestracja: 27-04-2011 15:36

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: tajemniczy_don_pedro » 27-04-2011 15:39

"Najbardziej rozwalił mnie tekst, że młodzież nie ma co robić bo w mieście nie ma kina hahaha"
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 15:39 przez tajemniczy_don_pedro, łącznie zmieniany 1 raz.

Rastamanek
Posty: 669
Rejestracja: 03-04-2007 18:27

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: Rastamanek » 27-04-2011 16:05

"A ja z artykułem zgadzam się w 99%. Gdy przyjdzie mi po godzinie 22 przemieszczać się przez nasze miasto robię to rowerem bo wiem, że w razie problemów jestem "szybszy" i nie jest to żadna paranoja bo ten rower mi kilka razy zęby uratował, strach przez osiedla iść paląc papierosa bo mi się zdarzało wybierać czy zostanę bez jedynek czy też bez fajek. W miarę bezpiecznie czuję się tylko na Bogdanówce bo stamtąd pochodzę. W klubach/dyskotekach też się nie pokazuję bo zwyczajnie obawiam się o swoje bezpieczeństwo oraz swojej dziewczyny, jak mam się na imprezie czuć spokojnie gdy nawet pracując za barem i mając kilka metrów od siebie kilku ochroniarzy, słyszałem groźby śmierci bo nie chciałem sprzedać piwa złotówkę taniej.

Nie zgadzam się z listem otwartym Pana Dybusa oraz Pana Partyki (jednocześnie bardzo szanuję Pana Sławomira, był pedagogiem w szkole, w której się uczyłem i nie poznałem jeszcze nikogo z tak fantastycznym podejściem do młodzieży). Niestety tutaj nie trzeba bronić honoru tarnobrzeskiej młodzieży tylko przejść się w nocy po osiedlach i poznać problem od środka.

Co do tarnobrzeskiego monitoringu to chyba nikt nie ma wątpliwości, że on leży i kwiczy. Bliska mi osoba zeznawała kiedyś w sprawie pobicia w TBG, akcja działa się w centrum, na miejscu kamery są zainstalowane, niestety sądowi nie udało się tych nagrań uzyskać...

Nie uważam, że pod tym względem Tarnobrzeg jest jakimś wyjątkiem, bo tak jest w całej Polsce (i właśnie dlatego zgadzam się z tym artykułem w 99% bo jego nazwa sugeruje, że nasze miasto jest nienormalne w skali całej polski), i takie artykuły są jak najbardziej potrzebne aby pokazywać, że w dużych miastach problem się zmniejsza ale o małych miastach już władze zapomniały. Dziwi mnie strasznie ten monitoring, przecież działające kamery oznaczają większą wykrywalność a co za tym idzie - lepsze statystyki."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 16:05 przez Rastamanek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: grassownik » 27-04-2011 17:01

"stąd właśnie należy oczekiwać kompleksowych zmian w prawie idących z góry.wszak ustawodawca jest w Warszawie."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 17:01 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

spider
Posty: 653
Rejestracja: 14-07-2006 13:27

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: spider » 27-04-2011 17:57

"Panowie Łukasz Dybus i Sławomir Partyka - zamiast pisać listy i wylewać żale, że reportaż przedstawiał zbyt "negatywnie" całokształt naszego miasta (chociaż moim zdaniem aż tak bardzo przekoloryzowany on nie był), wzięlibyście się Panowie za działania mające na celu zwiększenia bezpieczeństwa w mieście. Napisać list każdy może, ale tu trzeba działać! Trzeba podpowiedzieć? Proszę bardzo: dobry monitoring na pl. Bartosza Głowackiego, jak i na osiedlach, zwiększone patrole samochodowe i piesze (również po cywilnemu) zwłaszcza w weekendy.

Co do wypowiedzi red.Radzimowskiego - taki ma punkt widzenia i opinię, którą z resztą odważnie wyraził. Podobne zdanie ma pewnie wielu Tarnobrzeżan. Nie zgadzam się natomiast zupełnie z częścią związaną z kinem. Przyczyn takich, a nie innych zachowań należy szukać przede wszystkim w wychowywaniu przez rodziców i nauczycieli, jakości/skuteczności prawa w państwie i ogólnego bezpieczeństwa w mieście."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 17:57 przez spider, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: grassownik » 27-04-2011 18:10

"nie te czasy właśnie.szkoda,pod tym względem wielka szkoda,że mylycji już ni ma.
dlatego musi znaleźć inny sposób."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 18:10 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Rastamanek
Posty: 669
Rejestracja: 03-04-2007 18:27

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: Rastamanek » 27-04-2011 21:22

"
krass pisze:
W miarę bezpiecznie czuję się tylko na Bogdanówce

To, że Hutasy się czują u siebie bezpiecznie, to nie znaczy, że jest tam bezpiecznie. Trochę pojechaleś.
Nie wyrywaj zdań z kontekstu bo napisałem:

Rastamanek pisze:W miarę bezpiecznie czuję się tylko na Bogdanówce bo stamtąd pochodzę.
A to całkowicie zmienia postać rzeczy."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 21:22 przez Rastamanek, łącznie zmieniany 1 raz.

nuno
Posty: 502
Rejestracja: 14-02-2010 15:08

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: nuno » 27-04-2011 21:47

"
red pisze:Łukasz Dybus i Sławomir Partyka
kto to ?
red pisze: - najmłodsi radni klubu Platformy Obywatelskiej - wystosowali list otwarty na temat bezpieczeństwa w Tarnobrzegu i obrazu miasta po emisji materiału Uwaga TVN.Pełna treść listu w rozszerzeniu.
fiu fiu, dzisiaj zauważyłem poważne poddenerwowanie wśród dziennikarzy tej stacji"
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 21:47 przez nuno, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: admin » 27-04-2011 23:26

"Mam podobne stanowisko jak radni. Nie jest dobrze, ale nie jest gorzej niż gdzie indziej.
Brak kina nie ma nic do tego, zresztą można chodzić na filmy do kina TDK, czego oczywiście w materiale nie wspominano, bo lepiej pasowało do ponurego obrazu upadłego miasta.

A w deszczu to nawet ja chodzę w kapturze...

Zgodzę się z grassownikiem, z tego materiału możemy tylko skorzystać. Władzom zależy na pozytywnym odbiorze medialnym, to będą (a przynajmniej powinny) się starać. Gorzej z wizerunkiem Tarnobrzega na zewnątrz."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 23:26 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

nuno
Posty: 502
Rejestracja: 14-02-2010 15:08

List otwarty Łukasza Dybusa i Sławomira Partyki

Post autor: nuno » 27-04-2011 23:55

"
Admin pisze:Mam podobne stanowisko jak radni. Nie jest dobrze, ale nie jest gorzej niż gdzie indziej.
Brak kina nie ma nic do tego, zresztą można chodzić na filmy do kina TDK, czego oczywiście w materiale nie wspominano, bo lepiej pasowało do ponurego obrazu upadłego miasta.

A w deszczu to nawet ja chodzę w kapturze...

Zgodzę się z grassownikiem, z tego materiału możemy tylko skorzystać. Władzom zależy na pozytywnym odbiorze medialnym, to będą (a przynajmniej powinny) się starać. Gorzej z wizerunkiem Tarnobrzega na zewnątrz.
@Admin

Mam podobne stanowisko jak Ty. Obraz naszego miasta w programie był przesadzony. Śmieszą mnie natomiast takie listy, w których widać jedynie chęć zaistnienia ich autorów.

Może powinniśmy do TVN napisać również jako my: "Admin i Nuno - forumowicze forum tarnobrzeg.info". Myślę, że też zrobilibyśmy na ITI podobnie piorunujące wrażenie jak radni Rybus i Partyka."
Ostatnio zmieniony 27-04-2011 23:55 przez nuno, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ