co z WOŚP'em?

Forum Tarnobrzeskiego Sztabu WOŚP - program imprezy, Fundacja, Przystanek Woodstock i inne.
inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

co z WOŚP'em?

Post autor: inn » 30-12-2014 00:50

"~zbyry, ja też nie z naiwnych, ale przekonywał mnie do tej pory efekt - sprzęt dla szpitali - nikt sam tego nie zafunduje
ale teraz się wypisuję"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 00:50 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

franko
Posty: 292
Rejestracja: 26-08-2014 16:27

co z WOŚP'em?

Post autor: franko » 30-12-2014 08:58

"dzięki wośp mamy poprawy w szpitalach ze sprzetem i to jest ważne a nawet bardzo wazne. Pieniadze z tego stowarzyszenia ida głównie na pomoc w szpitalach, lecz około 10% idzie na wypłaty stowarzyszenia co mozna sprawdzic na kompie oświadczenia majątkowe, reszta jak piszecie Woodstok i hary kryszna - do ttórej należy sam wódż. Podoba się nam to czy nie ale wiekszosć pieniedzy idzie na pomoc i to jest najważneijsze, a z resztyo ni sie beda rozliczać u św Piotra :)"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 08:58 przez franko, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 10:02

"a ja się chętnie dorzucę dzieciakom na rozśmieszacze i przyspieszacze na festiwalu !
czekam aż zbyry i inn zadeklarują ile to uszczuplili budżet "tej hołoty" chętnie wrzucę za nich tę kwotę ;-)

fajnie też,że zajmujecie nas tym czego nie zrobicie ale czy ja wszędzie piszę,że nie wrzucam watykańskiej sekcie na tacę ? nie.
bo to też jest tak samo dowolne jak wrzucanie złemu Owsiakowi.
as you wish."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 10:02 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

GAGATA
Posty: 140
Rejestracja: 07-01-2005 14:57

co z WOŚP'em?

Post autor: GAGATA » 30-12-2014 11:12

"zbyry na wośp nie chcesz dawać a czemu nie zrezygnowałeś z przesiewowych badań słuchu swojej córki, które wykonują w szpitalu w tbg na sprzecie z wośp???"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 11:12 przez GAGATA, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 11:18

"ale po co te wypominki ? wrzucamy do puszki po to by także dzieci przeciwników WOŚP korzystały z dobrodziejstw Owsiakowej akcji tak ?
nie karzmy dzieci za błędy rodziców ;-)

to jest dobrowolna zbiórka !!
nie chcesz ? nie dawaj,ale też nie zajmuj nas tym bo większości ludzi to nie wzrusza ani nie interesuje na co własne pieniądze wydajesz bez względu czy to pan/pani inn,zbyry i tak dalej i dalej.
przyjmujemy do wiadomości,że macie nas za hołotę nawet.
nie wzruszyło mnie to,słyszałem gorsze teksty o sobie
"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 11:18 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 11:58

"dlatego po co nam ta dyskusja niekostruktywna wcale ?

ja Ciebie nie przekonuję byś dawał Owsiakowi,caritasowi czy innej fundacji tvnu kasę,daj komu chcesz.

nie przekonuj mnie tylko argumentami na poziomie matki kurtki czy kurka bo to jakaś dziecinada.to fundacja,działa jak przepisy państwa tego wymagają i tyle,zazdrościsz ? załóż swoją i też korzystaj z dobrodziejstw takiej instytucji.

każdy kogo innego ma za hołotę,po cóż przerzucać się tego typu inwektywami ? co to zmieni ?

gdzie mnie do Woodstocku,jestem w takim wieku,że wolałbym zadbane dziewczyny zupełnie niezaangażowane w nic poza swoim ciałem i ubiorem kręcące się na rurze w klubie go-go.
tyle,że ja się na rozśmieszacze dzieciaków na tym festiwalu bardzo chętnie dorzucę.amen."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 11:58 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 12:06

"niekonstruktywna bo wiem,że Ty nie przekonasz mnie ani ja Ciebie a zatem ?

ale chcesz bic pianę ? śmiało,rób to do woli :-D

powiedz tylko ile uszczupliłeś owsiakową zbiórkę to wyrównam za Ciebie :-P

akurat na akcję charytatywną w Nowej Sarzynie nie jadę a tam zwykle stówkę albo dwie traciłem dla jakiegoś dzieciaka od kilku lat z rzędu."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 12:06 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

co z WOŚP'em?

Post autor: admin » 30-12-2014 12:23

"Zacznijmy od tego, czy w normalnym Państwie w państwowej służbie zdrowia są takie braki sprzętowe, że obywatele muszą się zrzucać poza składkami, żeby coś dokupić, bo bez tego nawet ich dzieci nie będą miały np. badanego słuchu? Akceptujemy to? A jak nie akceptujemy, to co z tym robimy?

Przecież płacimy składki, podatki (za siebie płacę, nie wiedzieć czemu, dwie składki zdrowotne), jak jest ważna sprawa to i tak idzie się prywatnie do specjalisty - też płaci, szara strefa w służbie zdrowia - podobno się płaci, to przez WOŚP płacimy już nawet czwarty raz za to samo.
Ten jeden raz w pełni dobrowolnie, bo nie musimy, ale to nie jest normalne.

WOŚP jest więc nie zawsze uświadomioną, ale ważną i ewidentną działalnością antyrządową, czy ogólniej antysystemową: Arłukowicz i ty premierko Kopaczowa (można podstawić inne nazwiska, zależnie od czasu zadawania pytania)! Dlaczego nie zapewniacie badań słuchu (itd.) naszym dzieciom i starcom, za te pieniądze co nam je tyle razy zabieracie?!

Za Owsiakiem nigdy nie przepadałem, stąd jego wizerunek trochę psuje mi wizerunek całej akcji. Do pewnego czasu śledziłem proces z Matką Kurką, po czym opinia mi się nie poprawiła.

Zejdźmy na szczebel podstawowy: wyszło niedawno w ED rozliczenie finału na przykładzie Gorzyc, że organizacja finału kosztuje 25.000 zł, a w ciągu 4 lat zebrano 100.000 zł. To trochę jak zwyczajowo z weselem. Płacą rodzice (tu sponsorzy w postaci firm i instytucji), a młodzi biorą prezenty. Czy ktoś widział takie rozliczenie dla Tarnobrzega?

Niesłychanie doceniam w WOŚPie zaangażowanie młodzieży. Doły nie muszą analizować sytuacji służby zdrowia, czy rozliczeń finansowych na szczeblu wysokim i niskim. Chcą i mogą się autentycznie zaangażować, poświęcić swój czas, służąc dobrej idei, szkoląc się w udzielaniu pierwszej pomocy, a cała inicjatywa jest zorganizowana na światowym poziomie. Nauczą się pomagać tu, to przyda się gdzie indziej. Nie chodzi tylko o wolontariat, ale samo przećwiczenie pracy w organizacji. Nauczą się organizować koncert dla WOŚP, to będą go mogli zorganizować i poza WOŚP itp. Tego nie da się przecenić."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 12:23 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 13:10

"okey współorganizowałem kilka akcji charytatywnych,nie sam ale z ludźmi pomocnymi,zwykle korzystaliśmy z papieru reklamodawców (plakaty) z życzliwości mediów (nad Wisłą,radio Leliwa,tu zakładałem tematy też) oraz wsparcia wszelkich instytucji - Dom Kultury,OSiR Tarnobrzeg i tak dalej i dalej.
zawsze to więc wiązało się z kosztami jakie te instytucje ponosiły a więc ogrzewanie,oświetlenie,sprzątanie później tego etc.

żyjemy w takich czasach,że nawet w akcji charytatywnej musisz coś dać w zamian gawiedzi,inaczej nie przyjdzie,oleje i tak dalej i dalej.

czy się opłaciło ? nie wiem,trzeba by zapytać dzieciaki z Placówki Opiekuńczej czy z Domu Dziecka w Skopaniu,wiem jedno,dla uśmiechu tych dzieciaków było warto.

koledzy jak dwa lata temu zrobili turniej charytatywny to widzów nawet mieli więcej niż doroczna szopka czyli puchar ówczesnego rezydenta.nawet w niecodzienniku się z tego nabijali.

i dlatego Owsiakowi dam,nawet jeśli,a uważam,że prowokacyjnie powinien nawet napisać,że to na używki dla uczestników Woodstocka,chętniej dałbym im niż caritasowi.
bo to wolna wola komu macie ochotę dać własne pieniądze.


przypominam,że w czasach 2 Rzeczypospolitej dużo bardziej podzielone klasowo społeczeństwo też się zrzucało,tylko na uzbrojenie armii,co to dało ? ano nic bo dostaliśmy w dupę i nasze ziemie były przez obu rywali okupowane i doszczętnie ograbione."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 13:10 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

co z WOŚP'em?

Post autor: admin » 30-12-2014 13:28

"
grassownik pisze:przypominam,że w czasach 2 Rzeczypospolitej dużo bardziej podzielone klasowo społeczeństwo też się zrzucało,tylko na uzbrojenie armii,co to dało ? ano nic bo dostaliśmy w dupę i nasze ziemie były przez obu rywali okupowane i doszczętnie ograbione.
Też mi to porównanie przychodziło do głowy. FON.

A w wyliczance ile razy płacimy na służbę zdrowia (z której chyba i tak mało kto jest do końca zadowolony) zapomniałem o jeszcze jednym. Jeśli np. jakiś prezydent wspiera WOŚP kwotą 10.000 zł, to uśredniona rodzina czteroosobowa z miasta wielkości Tarnobrzega, czy tak czy siak, daje w ten sposób 10zł na WOŚP, a dalej na służbę zdrowia. To już piąty raz? Innych kosztów lokalnych nie liczę, dobrze że wszyscy pomagają w ramach swojej normalnej działalności, kiedy ktoś chce coś zorganizować. I potwierdzam, że rzeczywiście tak jest."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 13:28 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 14:04

"http://s2.wosp.org.pl/uploaded/files/fi ... calosc.pdf ;-)

nie czytałem,ja czasu nie miałem :-P

fundacje działają w dość określonych warunkach i póki co seniorowi Owsiakowi nikt zarzutów o wyłudzenie nie stawiał.chyba,że coś przeoczyłem.w naszej kulturze prawnej domniemujemy niewinność.acz owszem skoro rąbią nas nasi politycy to i wszystkich innych o to podejrzewamy.słusznie zresztą.lepsze to niż naiwna wiara każdemu."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 14:04 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

co z WOŚP'em?

Post autor: dzieńziemi » 30-12-2014 14:53

""Jerzy Owsiak nie kradnie, ale oszukuje, szczególnie podatników" ? mówił na antenie Telewizji Republika bloger Matka Kurka, który wygrał proces z szefem Fundacji WOŚP.
"...Dzisiaj z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że tylko na podstawie tych dokumentów, które wpłynęły do sądu ? bo wciąż nie mamy ksiąg rachunkowych ? do Złotego Melona wpłynęło co najmniej 40 mln zł, natomiast do kieszeni Owsiaka co najmniej 3 miliony złotych" wyjaśniał Wielgucki.

Oto całość tekstu i nagrania:
http://telewizjarepublika.pl/matka-kurk ... 12092.html"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 14:53 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 15:02

"wg wildsteinów (to nie jest polskie nazwisko ;-) :lol: ) stankiewiczowej i czarka od trotylu to nie jesteśmy też wolnym krajem a w Warszawie siedzibę ma okupacyjny rząd narzucony siłą przez Brukselkę albo Moskwę.zmienają tylko mocodawców w zależności od teorii,która akurat jest na tapecie."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 15:02 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

GAGATA
Posty: 140
Rejestracja: 07-01-2005 14:57

co z WOŚP'em?

Post autor: GAGATA » 30-12-2014 16:21

"
zbyry pisze:
zbyry na wośp nie chcesz dawać a czemu nie zrezygnowałeś z przesiewowych badań słuchu swojej córki, które wykonują w szpitalu w tbg na sprzecie z wośp???
przyjmujemy do wiadomości,że macie nas za hołotę nawet.
Ad. 1 a skąd wiesz, że mam córkę ? :-P Otóż nie skorzystałem, bo dziecko zdrowe. Co roku daję 5 zł na WOSP. 10 zł klerowi na swieta BN i WN. Tyle. Odkąd powiedziano mi po smierci bardzo bliskiej mi osoby, którą kochałem nad życie: "cena za pogrzeb wynosi od 400 do 500 zł" przestałem dawać wiele lat temu. A co do mojego dziecka to jest MOJE dziecko i się nie wpieprzaj. Króciutko i po męsku. Ja jestem jego rodzicem i ja o nim decyduje a nie TY ani grassownik.
Tak się składa, że na 100% skorzystałeś, dzieko zdrowe, ale badania robią je wszytskim noworodkom, zapewne jeszcze otrzymałeś certyfikat o tym zaświadczający"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 16:21 przez GAGATA, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

co z WOŚP'em?

Post autor: dzieńziemi » 30-12-2014 16:28

"Przyglądając się od kilku lat WOŚP Pana Owsiaka i wielkiej kasie jaka jest wydawana na przygotowania itd.. nie daję już do puszek nawet jeśli te zmarznięte dzieciaki stoją przy kościele.

Papież Franciszek wspomniał o pewnym księdzu z Argentyny, który zrezygnował z pobierania opłat za sakramenty, co spotkało się z wymierną reakcją wiernych. Ofiary się zwiększyły. To było namacalne działanie Opatrzności. Tymczasem my często oburzamy się, że ślub czy pogrzeb jest zwyczajowo u nas objęty dodatkowo ofiarą na Kościół, ale równocześnie nie zauważamy jak niewiele wrzucamy na tacę. Rozumiem szczerze oburzenie, gdy w parafii jest sztywny taryfikator usług - jednak my świeccy sami wprowadzamy tę merkantylną mentalość do Kościoła traktując go jako punkt usługowy. Punkt usług wyklucza wzajemną odpowiedzialność, a zakłada jedynie wymianę. Targowisko dóbr duchowych. Tak się nie raz zachowują w Kościele równocześnie świeccy jak i kapłani."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 16:28 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 16:30

"a czy papcio Franio wspominał o kolegach z kongregacji serca na których donosił reżimowi Videli ? ;-)"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 16:30 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

co z WOŚP'em?

Post autor: Paweł88 » 30-12-2014 16:34

"Patologiczne jest to że żyjemy w kraju niestety nadal azjatyckim. We wszystich cywilizowanych krajach to RZąD powinien zająć się szpitalami lub innymi placówkami medycznymi. U nas musi być odwrotnie - jeden człowiek rozkręcił wielką akcję która o dziwo działa przy naszym eunuchowskim nastawieniu. A szczekające psy znajdą się zawsze. Co do kościoła to dawno powinni to zdelegalizować - banda pedofili i zamożnych."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 16:34 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

co z WOŚP'em?

Post autor: grassownik » 30-12-2014 16:40

"to wolny kraj mogą go obrażać do woli Pawle.
po co te emocje ?

każdy teraz cwaniak,niech więc zakładają fundacje i też jak ten żałosny bloger zarobią swoje miliony :-)
tylko,że co ? łatwiej coś napisać w sieci niż sprawić by ktokolwiek podzielił się kasą ?

a ja im więcej widzę plucia na Owsiaka tym bardziej go lubię i tym bardziej mu dam.
zwłaszcza,że jak piszę od kilku lat jeździłem na turniej Admin Cup w Nowej Sarzynie z Redakcją miejscowego klubu piłkarskiego,już nie jestem z nią związany niczym więc te kilka stówek jakie tam wrzucałem i wydawałem na alkohol dla chłopaków mam wolne :-D

mam nadzieję,że za większość tej kasy Owsiak kupi sobie coś do domu albo narkotyki dla bywalców festiwalu :-P"
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 16:40 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

co z WOŚP'em?

Post autor: dzieńziemi » 30-12-2014 16:44

"?Pieniądze zebrane podczas finałów WOŚP robią wrażenie. W 2011 r. było to ponad 47 mln zł, w 2012 r. ? podobnie jak i w 2013 r. ? ponad 50 mln zł. Jednak okoliczności, jakie towarzyszą całej imprezie ? telewizyjne i radiowe reklamy czy transmisje w telewizji publicznej finansowane z pieniędzy abonentów ? budzą wiele wątpliwości."
Ostatnio zmieniony 30-12-2014 16:44 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ