Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Siarka i nie tylko
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: admin » 07-01-2015 22:08

Ostatnio zmieniony 07-01-2015 22:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

tytus
Posty: 17
Rejestracja: 03-12-2014 01:58

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: tytus » 07-01-2015 22:24

"
Zaraz, zaraz, ale prywatna spółka powinna chyba sama dbać o swoje interesy. Bo jeżeli miasto miało by dopłacać Mastalerzowi i s-ce do ich przecież zarobkowej działalności, to niby dlaczego nie dopłacić pani Gieni z kiosku Ruchu?

Skąd to uogólnienie "sport zawodowy" adminie? Przecież chodzi w tym materiale jedynie o piłkarską spółkę Mastalerza i s-ki?



Edytowany przez tytus o 07-01-2015 - 21:27. "
Ostatnio zmieniony 07-01-2015 22:24 przez tytus, łącznie zmieniany 1 raz.

A1313
Posty: 2284
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: A1313 » 07-01-2015 22:27

"Co mi umknęło po czterech latach kadencji poprzednika , gdzie jest sponsor?"
Ostatnio zmieniony 07-01-2015 22:27 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: admin » 07-01-2015 22:46

"@tytus
Masz rację. Mowa jest na razie(?) tylko o piłce nożnej.


@A1313
Przecież jest tu mowa o sponsorach:
Miasto, TTBS, Wodociągi, Kopalnia... ;-) A kto płaci czynsze w TBSach i za wodę?

Przypomnę że na liście sponsorów Dni Tarnobrzega też pojawiały się spółki miejskie. Pokazywane były zdobyte kwoty i jak mało wydaliśmy z budżetu, ale informacji ile daliśmy na DT płacąc za wodę, ciepło czy śmieci, to już niestety nie było."
Ostatnio zmieniony 07-01-2015 22:46 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 07-01-2015 23:52

"ciekawe czy prezes basketu znowu okaże się niezatapialny ? :-)

nie stało się nic szczególnego.
w Mielcu czy w Stalowej podobno nawet na rok nie dostają tyle od miasta kluby co w Tarnobrzegu mają obiecane na rundę !

od przekazania Zwierzyńca miastu KS Siarka była na garnuszku miasta i spółek komunalnych.bo to czego się nie dało opakować jako promocja i dotacje niby na sport młodzieżowy (jaki sport młodzieżowy skoro klub nie ma pół boiska a sam były prezydent mówił wprost,że szkoleniem zajmuje się MOSiR) więc resztę dopłacały spółki plus nagabywani przez prezydenta potencjalni inwestorze.
Było więc pewne,że kiedyś zmieni się władza polityczna i nie wszystko będzie podporządkowane harataniu w gałę,tak ?
oczywiście nikt w 2011 roku nie przewidział,że reżim upadnie przy najbliższych wyborach.
i co teraz panowie ? dziś są udziałowcami,wyzbyli się majątku klubowego i jaką teraz kartą przetargową zagrać ?

młodzi,nieodpowiedzialni ludzie nazwani gówniarzami przez prezydenta już wtedy twierdzili,że może nawet lepiej się kredytować ale coś na tym majątku dla klubu,dla miasta czy dla partnerów w biznesie budować,próbować by choć w jakimś wymiarze być samodzielnym.

należy jednak szanować decyzję członków klubu i doceniać wkład zarządu,który to tak bez mrugnięcia okiem zrobił.
ja tam byłem,pamiętam jaki był stosunek głosów.
pamiętam też ilu zostało członkiem stowarzyszenia i wpłaciło 10 zł miesięcznie by móc decydować o losie swojego klubu.
to smutna nauczka.

bilans ostatnich 4 lat jest dość zabawny bo podporządkowano celowi niebywałe środki,nazywano nas krezusami w regionie,trenerzy opowiadali jak to zazdroszczą nam prezydenta,dedykowali mu zwycięstwa i awanse.
awans do 2 ligi w męczarniach ale jednak awans.
kompromitacja w 2 lidze.
świetny sezon kolejny i prawie awans po czym złośliwcy nazwali Siarkę frajerami roku.
no i trwający przed którym prężono muskuły a jednak lokalni rywale nadal są nad Siarką.

wsparcie nie jest małe,zarząd ma pole do popisu choć łatwo nie będzie bez politycznego wsparcia.

mnie to dziwi,że to i tak tyle trwa,do obrazu tarnobrzeskiej piłki od lat nie pasuje mi tylko ten stadion.projekt akurat nigdy mi się nie podobał,krytykowałem go wielokrotnie ale oddajmy-stadion jest.
bo nadzieję straciłem dawno temu.

jak to powiedział prezes Salamucha : Barcelony tu nie będzie ;-)"
Ostatnio zmieniony 07-01-2015 23:52 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: inn » 08-01-2015 00:11

"grassownik ma rację w 100%
właśnie ciekawe jest to, że władze klubowe upatrują w zmniejszeniu dotacji jakiejś greckiej tragedii
tymczasem miasto nie jest jedynym akcjonariuszem spółki sportowej - nie jest wcale akcjonariuszem i właściwie mogłoby zlać to całe towarzystwo
należy się zatem cieszyć, że miasto chce dać cokolwiek - mimo złej sytuacji finansowej
popieram sport młodzieżowy i wspieranie dobrze rokujących wychowanków
ale dodam, że lista dyscyplin nie zaczyna się i nie kończy na piłkarzykach i nawet nie na koszu, warto rozglądać się za talentami w innych dziedzinach - inaczej uciekają stąd i potem możemy glosować na tarnobrzeżankę, która nie grała w naszych drużynach - to przykro"
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 00:11 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 08-01-2015 07:40

"
popieram sport młodzieżowy i wspieranie dobrze rokujących wychowanków
sport młodzieżowy ogarnia MOSiR czyli jednostka utrzymująca się z kasy nas wszystkich plus własnej działalności.
to mit jakoby sport młodzieżowy miał zubożeć z powodu mniejszej dotacji dla spółek akcyjnych.

poza tym może to kij by w końcu prezesi zakończyli ten mit i rzeczywiście wspierali naszą tarnobrzeską młodzież.
tyle się słyszy,że młodzi koszykarze jak jadą na turniej rangi nawet mistrzowskiej to zbierają pieniądze (dosłownie) po instytucjach,rodzicach,parafiach a przecież sekcja zawodowa dostaje 800 tyś dotacji ?
nie słyszałem by klub sportowy Siarka a tym bardziej spółka akcyjna zapłaciła za autobus,którejkolwiek grupy młodzieżowej jadącej na jakikolwiek turniej w piłkę.
większość tej kasy poszła na niebotyczne jak na Tarnobrzeg uposażenia "zawodowców".
a oni sami trochę sobie winni,wynajmowałem mieszkanie piłkarzom Siarki,nie dość,że obniżyłem im stawki w porównaniu do takiej Skanskiej to jeszcze mnie były prezydent wypominał,że zarobiłem na nich :lol:
a i pamiętam co jeden z nich opowiadał,każdej spotkanej dziewczynie opowiadał jak to za jeden trening dziennie dostawał niby ledwie 7 tysięcy złotych.słabo ?
jak reszta też tak opowiadała to sami sobie trochę winni.
szczęśliwie po roku ich pożegnałem,dobre serce to w interesach jednak zła metoda.

oczywiście szerokie masy zawiedzionych będą płakać teraz,odwoływać się do sumień.
natomiast mam dla nich radę : lada dzień wielu akcjonariuszy będzie chciało się pozbyć udziałów w spółce.
chyba 2300 zł jeden udział kosztował czy jakoś tak.śmiało odkupujcie je i sami decydujcie o klubie,który kochacie !

samodzielnie spróbujcie cokolwiek zrobić.

gdy składka członkowska kosztowała miesięcznie 10 złotych i uprawniała do wejścia bezpłatnego na mecz oraz dawała komfort współdecydowania o losach klubu większość miała to w dupie.przepraszam za wyrażenie.przyjdzie czas za tą bierność zapłacić.nie teraz.teraz nowy prezydent obiecuje podobno po 300 tysięcy na rundę.kasę o której w Mielcu czy Stalowej Woli mogą pomarzyć !

jako były członek klubu absolutnie nie popieram finansowania sportu zawodowego z kasy miasta.nie jesteśmy Legnicą czy Polkowicami,które na to stać."
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 07:40 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 617
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: Jasiek » 08-01-2015 17:41

"Znaczy panowie prezesi i wielcy udziałowcy chcieliby tylko wydawać pieniądze a miasto ma je dawać ? no chyba coś nie tak. Firm miejskich faktycznie raczej nie stać na finansowanie klubu, lata z radiem itp. uciech (a faktycznie było wielkie halo jak to miasto mało wydaje bo ma sponsorów - w większości spółki miejskie). Mamy przykład RDM, który najpierw miał dawać kasiorę na palmy i inne zabawy poprzedniego prezydenta a potem ten sam koleś chciał ten RDM zlikwidować a tym samym pozbawić ludzi tam pracujacych miejsca pracy. To chyba nie tędy droga. Może zamiast się użalać niech ci wielcy klubowi działacze z Mastalerzem na czele wezmą się za szukanie sponsorów i kasiory dla klubu. Miasto może dokładać do klubu zwłaszcza na szkolenie młodzieży (tak wiem że MOSIR szkoli ;-)) ale nie powinno być głównym sponsorem. Tego miasta po prostu na to nie stać. Nie życzę źle klubowi ale nie może on być w większości na garnuszku miasta. Jak prezesem był Ciszewski jakoś dawało się zrobić to i owo by pozyskać sponsorów ? były pomysły były jakieś działania. No ale cóż był nie po drodze Mastalerzowi. To teraz niech Mastalerz kombinuje."
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 17:41 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 08-01-2015 18:20

"a tam Mastalerz,są inni udziałowcy,moim skromnym zdaniem tylko sprzedaż udziałów miastu dawałoby legitymację by kasa z magistratu płynęła.
oczywiście w takim karykaturalnym wymiarze jak do tej pory to niemożliwe,zwłaszcza,że jak wziąć pod uwagę nakłady i sukcesy to były one mizerne.
na mecze przychodzi z tysiąc osób,przy hitowym rywalu zapełnia się trybuna na 2 700 osób,ma to miejsce dwa razy do roku.

zresztą po oddaniu Zwierzyńca jako członek klubu złożyłem wniosek by KS Siarka zrobić klubem miejskim.członkowie z tego nie skorzystali.
i dalej mieliśmy fikcję,że klub niby samodzielny ale to władza polityczna wyznacza kierunki działań i przyznaje pieniądze,stąd zarząd od roku 2011 był po prostu wykonawcą woli byłego prezydenta.stąd te wszystkie newsy pierwszy raz pojawiały się na jego ćwierkaczu.

Ciszewski odszedł z klasą,nie wskazywał winnych,każdy kto był czy jest blisko klubu wie czym to było powodowane.ano tym,że śmiał nie zgadzać się na oddanie 6 hektarów ziemi za te osławione 370 tyś złotych.
natomiast nie sabotował instytucji swoją osobą wiedząc jaki był klimat.

dziwi mnie tylko jedno,że mając Zwierzyniec taki pasjonat sportu jakim mieni się były prezydent widząc jakie są potrzeby w Tarnobrzegu na przykład na drugi basen nie próbował szukać kasy by je zainwestować dla dobra miasta właśnie tam pod Zwierzyńcem.teraz piłka jest po stronie nowego prezydenta i jego ekipy,powinni się zastanowić jakie są szanse by tamte tereny zagospodarować tak by służyły mieszkańcom.amen.
a tam jest miejsce na 3 boiska piłkarskie (wiele zdrowsze dla stawów niż twarde nawierzchnie orlików) i na jakieś korty tenisowe a być może nawet na ten basen co sobie tak we łbie ubzdurałem.

prezydent Mastalerz niezależnym od siebie zarządom to w ogóle nie wysyłał dotacji,szkalował w prasie a tu proszę-mają obiecaną niemałą wcale kasę i jeśli wykażą odrobinę samodzielności i woli to może się udać.natomiast jeśli do tej pory byli tylko posłusznymi wykonawcami poleceń to nie mam wielkich złudzeń i spodziewam się,że będą karmili gawiedź opowieściami,że brak awansu jest powodowany brakiem kasy.
dobrze,że na jesieni nikt im nie przeszkadzał i to sam prezes spółki akcyjnej twierdził jeszcze w lecie,że Stalówka jest wiele słabsza.minęło kilka miesięcy i tabela brutalnie zweryfikowała butę i przechwałki miejscowych działaczy.swoją drogą jak tak im szkoda to przypomnę,że ledwie 4 lata temu głosowali by zarząd w ogóle pracował charytatywnie więc może jako podległego KS Siarce Zakładowi Działalności Gospodarczej prezes zawsze może zrezygnować ze swojego uposażenia i już prawie 1/6 dotacji na rundę będzie miał.
może też nie będzie klub zatrudniał przewoźników spoza miasta czy płacił dojazdów masażystom z Rzeszowa albo za zbytni luksus uzna posiadanie trenera bramkarzy jak Marcin Cabaj,bo czego golkipera może nauczyć osławiony w Polsce Cabaj ? :-)

ale to zmartwienie nie moje tylko udziałowców i zarządu.
a jak nie to alibi już mają-awansu nie będzie bo miasto nie przelało miliona złotych.trudno."
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 18:20 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: nikanor » 08-01-2015 18:46

"fajnie za dwa lata będą mecze siarka tarnobrzeg - lzs samborzec, a liderem będzie oks mokrzyszów przed strzelcem dąbrowica :)
Śmiech.....już na nic nie będzie można pójść w tym mieście. Chyba oglądać jak się linczuje kiełba :P"
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 18:46 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: olsen » 08-01-2015 18:51

"Znaczy burzą się o to że niedostaną kasy ci z zarządu no tak najlepiej nic nie robić i brać kasę,dlaczego fizycznie tych pieniędzy nie dać zawodnikom bez pośredników -zarząd dzieli zarząd wie najlepiej a piłkarz ma z tego gowno!"
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 18:51 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 08-01-2015 18:52

"to inne województwa i inne okręgowe związki piłki nożnej więc mecze z Samborcem raczej nikomu nie grożą ;-)

było sumienniej trenować to może byś wywindował miejscową drużynę do Ligi Mistrzów.

600 tysięcy samorządowej kasy to mało.
a i tak prezydent Kiełb ma gest,przypomnę,że jeszcze 4 lata temu prezydent poprzedni znany jako wielki fan sportu wcale przez kilka miesięcy nie wysyłał kasy przyznanej w dotacji bowiem zarząd nie do końca zgadzał się z jego wizją.
a tu prezydent wie czyim człowiekiem jest obecny prezes,wie,że został członkiem klubu w przeddzień walnego,które wyniosło go na stołek viceprezesa stowarzyszenia KS Siarka a jednak na każdą rundę jest skory wysłać klubowi po 300 tysięcy złotych.



Edytowany przez grassownik o 08-01-2015 - 17:53. "
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 18:52 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 617
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: Jasiek » 08-01-2015 19:14

"Grassownik powiem tak: z czystym sumieniem i dużą przyjemnością napiłbym się z Tobą pifka ;-). Mądrego zawsze warto posłuchać.



Edytowany przez Jasiek o 08-01-2015 - 18:24. "
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 19:14 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

zbigniew76
Posty: 77
Rejestracja: 16-11-2010 22:08

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: zbigniew76 » 08-01-2015 22:04

"
Jasiek pisze:Grassownik powiem tak: z czystym sumieniem i dużą przyjemnością napiłbym się z Tobą pifka ;-). Mądrego zawsze warto posłuchać.Edytowany przez Jasiek o 08-01-2015 - 18:24.
No i ja ,jakby można się było przyłączyć.
Zgadzam się z Jaśkiem w 100%. Zaglądam czasami na to forum i jak widzę wpisy Grassownika, to naprawdę jestem pod wrażeniem Jego mądrości.
Dodam tylko że ,tacy ludzie, z takim myśleniem powinni zasiadać za sterami miasteczek ,miast. Wtedy bardziej optymistycznie patrzyło by się w przyszłość tego kraju."
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 22:04 przez zbigniew76, łącznie zmieniany 1 raz.

Malamut
Posty: 339
Rejestracja: 01-04-2005 11:21

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: Malamut » 08-01-2015 22:14

"Brawo Brawo - Konkrety !!!! Dosc marnotrawienia pieniedzy publicznych. Bardzo sluszna decyzja. Osobiscie uwazam ze jeszcze pora zabrac sie za Dni Tarnobrzega.. Powinny byc skromniejsze i skupione na promocji lokalnych zespolow a nie sciagac jakis popularnych darmozjadow. W latach 90 Przyjezdzala Wiato-przyczepa w okolicach dawnego amfiteatru nad wisla i to w zupelcznosci wystarczalo. Tak powinny wygladac Dni w tym roku. Po co rowniez zatrudniac profesjonalna firme np. od naglosnienia, mozna zabrac glosniku z TDK i bedzie ladnie gralo. Prawda ze mam racje, jak oszczedzac to po calosci. Oczywiscie o Latu z Radiem nawet nie mowie bo to dawno powinno byc pogonione. Reasumujac.. Kultura i Koncerty tak, ale tylko lokalne i pod wiato-przyczepą."
Ostatnio zmieniony 08-01-2015 22:14 przez Malamut, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 09-01-2015 00:00

"Panowie onieśmielacie mnie ;-)
znam wielu mądrzejszych,zwykle staram się czytać mądrzejszych od siebie.na ten rok pewnie 52 książek nie przeczytam ale mam nadzieję ponad 20 pochłonąć.amen.
nie jestem politykiem,poglądy mam takie,że raczej w Polsce żadnych wyborów nie wygram ;-)

co do celebrowania przy złotym napoju to śmiało,jestem otwarty,już nie latam po mieście tak często jak kiedyś ale dość łatwo mnie trafić.zwłaszcza,że tu u nas wielkiego wyboru nie ma.ale to na privie ;-)

ad meritum to nie wydaje mi się by 300 tyś na rundę to było mało.poza tym należy być konsekwentnym,taką drogę wybrali członkowie klubu.jakkolwiek ich nie zaklinano związali ostatecznie los klubu z miastem więc muszą uszanować wynik wyborczy i to,że nie wszyscy podzielają ich pogląd,że przede wszystkim ma być sport zawodowy.nie wiem czy jest gdzieś w mtvt materiał po walnym w październiku 2011 bodaj bo to,że kiedyś będzie prezydent,który nie będzie miał "ciśnienia" na piłkę było do przewidzenia.
zresztą były prezydent był dla klubu tyleż błogosławieństwem co przekleństwem co przyznaje wielu sympatyków Siarki z 20letnim czy nawet dłuższym stażem.
postawił to trochę na głowie i stąd wielu ludziom to życie ponad stan się nie podobało.zwłaszcza,że nie jest tajemnicą,że w pobliskim Mielcu czy Stalowej władza wręcz rzucała kłody pod nogi władzom klubów a oni mimo wszystko nadal są nad Siarką.to dość wymowne.

@Malamut dni akurat były zwykle z niezłą obsadą.chyba tylko Budkę Suflera słyszałem bowiem w inne lata byłem zajęty czymś innym.
natomiast pewnie jeśli nowa władza ma inną wizję to może inaczej rozłożyć akcenty.cholera wie,to ich sprawa.

mi się podobają takie inicjatywy jak TDKu ta z noworocznym koncertem muzyki poważnej,nie jestem melomanem,mam drewniane ucho,boleję jednak,że to odbywa się raz w roku a bilety szybciutko znikają i nie każdy ma szansę "liznąć" wysokiej kultury.

zresztą co do takiej kultury to mamy sporo ciekawych Tarnobrzeżan,którzy w jakiejś niszy się sprawdzają.
w radiowej Trójce redaktor Margański od jazzu czy elektro robi bardzo ciekawe rzeczy,a takich ludzi pewnie jest więcej,pewnie mogliby coś wskórać w rodzinnym mieście gdyby ktoś do jakiejś współpracy ich zaprosił.

to tak głośno myślałem ;-)"
Ostatnio zmieniony 09-01-2015 00:00 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: nikanor » 09-01-2015 19:56

"wiecie, rozumiecie....jak nie przyjedzie "gwiazda" to i ludzi nie będzie, a co za tym idzie to i zysków tych małych i dużych.
Czy obcinanie finansów na wszystko jest dobrym wyjściem ? Tego nie wiem, ale myślę, że wtedy sprawdzi się stara zasada "....kto nie inwestuje, nie zyskuje". Nie chodzi mi tu tylko o sport, kulturę i rozrywkę ale ogół inwestycji. Jeśli chce się przyciągnąć inwestorów, sponsorów itp. najpierw trzeba samemu zainwestować i to kupę kasy, wtedy znajdzie się i reszta.
Ciekaw jestm na co wydane zostaną te "zaoszczędzone" pieniądze, czekam na inne rezultaty inwestycji w "co innego""
Ostatnio zmieniony 09-01-2015 19:56 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: nikanor » 10-01-2015 13:37

"z jednej strony prawda, z drugiej jednak wiele miast jest bardzo zadłużonych, a dalej inwestują."
Ostatnio zmieniony 10-01-2015 13:37 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: admin » 10-01-2015 18:41

"
nikanor pisze:z jednej strony prawda, z drugiej jednak wiele miast jest bardzo zadłużonych, a dalej inwestują.
Czy zawodowcy których sobie kupujemy to inwestycja? Czy stadion (oświetlenie) jest inwestycją? Ile nam przyniosą te inwestycje w przyszłości?"
Ostatnio zmieniony 10-01-2015 18:41 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ