Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Siarka i nie tylko
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: admin » 10-01-2015 21:08

"Kibicom? Wydaje się proste, bo to zwykle lokalni patrioci.
Niech więc grają w drużynie miejscowi, nasi reprezentanci, a nie obcy, zamówieni za pieniądze.
Siarka Siarką, ale czy Siarką Tarnobrzeg?

Grassownik to kibic i nie trzeba mu nic tłumaczyć :-)"
Ostatnio zmieniony 10-01-2015 21:08 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

inn
Posty: 685
Rejestracja: 22-03-2013 17:07

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: inn » 10-01-2015 21:29

"
zbyry pisze: Ale Adminie idź to przetłumacz "kibicom"...
wystarczy zasięgnąć języka i okazuje się kibice - ci w cudzysłowie i ci bez - mają dosyć pogrywania nimi i zawodnikami, rozgrywek personalnych, z których nic nie wynika dla samego sportu
a już rozjuszył ich fakt, że ci najbardziej nielubiani są w zarządach obecnych SA
wydaje mi się, że opinia większości sprzyja ukróceniu finansowania spółek sportowych przez miasto"
Ostatnio zmieniony 10-01-2015 21:29 przez inn, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 11-01-2015 10:24

"ja byłem zaangażowany emocjonalnie w temat więc mam bardzo subiektywne zdanie.

i traktuję ludzi zwykle poważnie,ich deklaracje też.ledwie cztery lata temu nakreśliłem scenariusz gdy jak poparzeni wyprowadzali ostatni majątek,że przyjdzie taka władza polityczna,że nie będzie sypała talarami jak miniona.
nie skorzystali z tego,ale jak mieli skoro viceprezesem został człowiek,który dzień wcześniej został w ogóle członkiem stowarzyszenia ?

pamiętam tę porażkę wówczas.
za prowadzenie prezentacji gdzie przedstawiłem 200 młodych adeptów piłki zostałem wezwany do prokuratury,podobno zgody prezydenta na sportową imprezę masową nie było.

mi też ich szkoda,że już 2 baniek czy 1,5 nie dostaną od miasta i od spółek zgrabnie opakowanych by nikt nie wiedział jak miasto pompuje na polecenie prezydenta kasę w zawodowy sport.
też żałuję,że pensji menadżerskiej za 4 tysiące mi nie dadzą za to wszystko ale ledwie cztery lata temu twierdzili,że powinno się to robić charytatywnie.
to tylko my byliśmy takimi frajerami,że jeszcze do tego dokładaliśmy a prezes nie dementował kłamstw prezydenta,że niby pół miliona dał Siarce.
ba o kradzież tej kasy nawet oskarżył,że ja sprawy karnej gnojowi wówczas nie zrobiłem.sam do dziś się dziwię.

jako,że teraz jestem tylko konsumentem to mnie 14 złotych po prostu szkoda na ten produkt jaki ma spółka akcyjna.
nie życzę spółce źle,wydaje mnie się nawet,że te 600 tysięcy o których kluby będące nad Siarką ze Stalowej czy Mielca mogą pomarzyć to dobry fundament by szukać sponsorów,wciągnąć w temat kibiców.

tylko kto ludziom,którzy sprzedali 6 hektarów ziemi za 370 tysięcy da jakiekolwiek pieniądze ? ja nie.
dlatego nie mam zamiaru w ogóle chodzić na wiosnę na mecze i nie wiem czy w ogóle kiedykolwiek będę chodził.

więc ja nie bardzo kibic,już nie.

a reszta może płakać ale to wtedy pytajcie gdzie byli gdy decydował się los klubu,dlaczego 10 złotych miesięcznie było im szkoda by być członkiem klubu ?"
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 10:24 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 11-01-2015 10:30

"inn
kibice w większości wiedzą,że mastalerz był tyle błogosławieństwem dla klubu co i przekleństwem.
dzięki niemu mają to,że środowisko piłkarskie w Tarnobrzegu jest podzielone na lata i generalnie wiele osób darowało sobie oklaskiwanie dobrodzieja,który jeszcze rok temu pisał wprost: dziękujcie za to,że macie ogólnopolską ligę.


prezes mówił złośliwie na jednym walnym myśląc,że sprawi mi przykrość,że tu Barcelony nie będzie.no to ma czego chciał.



Edytowany przez grassownik o 11-01-2015 - 09:33. "
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 10:30 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

nuno
Posty: 502
Rejestracja: 14-02-2010 15:08

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: nuno » 11-01-2015 11:59

"W jaki sposób można wymienić obecny niekompetentny zarząd spółki KS Siarka? W tym formacie, nikt nie da pieniędzy - ani miasto, ani sponsorzy."
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 11:59 przez nuno, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 11-01-2015 12:04

"jak w każdej spółce akcyjnej ;-)

pisałem już gdzieś to,jedynym wyjściem dla akcjonariuszy jest odsprzedanie udziałów miastu.względnie zwiększenie kapitału spółki i emisja akcji.

to,że Ci ludzie,którzy byli tylko bezwolnymi wykonawcami woli poprzedniego prezydenta nie zdobędą pieniędzy jest już pewne.wszak dostali kasę o jakiej w Mielcu czy Stalowej mogą kluby pomarzyć a i tak płaczą jakby skończył się świat.
inna sprawa,że mi dla nich to i 14 złotych na bilet szkoda.po prostu."
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 12:04 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: bzyczek » 11-01-2015 12:45

"Teraz gdy "tatusia hojnej ręki" zabrakło, widać jakimi są miernotami. Którzy bez swojego mentora nic nie znaczą i nie są w stanie podjąć jakiejkolwiek męskiej decyzji. Drogie"panie" nie ma już tego kto da wam djengi i wskaże co macie robić."
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 12:45 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 11-01-2015 12:57

"były prezydent wprost powiedział 4 lata temu,że ci doświadczeni działacze są dużo lepsi niż "gówniarze" więc niech się bawią w najlepsze.bez żalu z mojej strony."
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 12:57 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

nuno
Posty: 502
Rejestracja: 14-02-2010 15:08

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: nuno » 11-01-2015 13:03

"
bzyczek pisze:Teraz gdy "tatusia hojnej ręki" zabrakło, widać jakimi są miernotami. Którzy bez swojego mentora nic nie znaczą i nie są w stanie podjąć jakiejkolwiek męskiej decyzji. Drogie"panie" nie ma już tego kto da wam djengi i wskaże co macie robić.
Jak teraz sobie oni poradzą?
Jak teraz jest ciężko?
Co to będzie?

Wszystkie medialne spazmy i jęki na pewno nie pomagają w ogólnym odbiorze klubu KS Siarka - za jakby nie było poważną marką.
Takie postępowanie zniechęca potencjalnych sponsorów - bo widać jak na dłoni, że po prostu te "panie" nie są w stanie zarządzać klubem.

Jeśli zależy wam na piłce nożnej w Tarnobrzegu, przestańcie podlizywać się już Mastalerzowi, bo jego już nie ma. Weźcie się za robotę, albo pozwólcie pracować tam ludziom profesjonalnym, odważnym, z zapałem i pomysłami... Z biadolenia i lamentowania nie zrobicie silnej drużyny."
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 13:03 przez nuno, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 11-01-2015 13:11

"a jasne ! niech się wezmą ! póki co płaczą,że obiecane 600 tysięcy samorządowej kasy dla ich prywatnej spółki to mało !

zapłaciłbym i 20 złotych za bilet ale nie tym ludziom.ci mnie skutecznie wyleczyli z tego dziecięcego sentymentu.mam nadzieję,że będą na trybunach wiosną sami."
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 13:11 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: bzyczek » 11-01-2015 13:27

"
nuno pisze:
bzyczek pisze:Teraz gdy "tatusia hojnej ręki" zabrakło, widać jakimi są miernotami. Którzy bez swojego mentora nic nie znaczą i nie są w stanie podjąć jakiejkolwiek męskiej decyzji. Drogie"panie" nie ma już tego kto da wam djengi i wskaże co macie robić.
Jak teraz sobie oni poradzą?
Jak teraz jest ciężko?
Co to będzie?

Wszystkie medialne spazmy i jęki na pewno nie pomagają w ogólnym odbiorze klubu KS Siarka - za jakby nie było poważną marką.
Takie postępowanie zniechęca potencjalnych sponsorów - bo widać jak na dłoni, że po prostu te "panie" nie są w stanie zarządzać klubem.

Jeśli zależy wam na piłce nożnej w Tarnobrzegu, przestańcie podlizywać się już Mastalerzowi, bo jego już nie ma. Weźcie się za robotę, albo pozwólcie pracować tam ludziom profesjonalnym, odważnym, z zapałem i pomysłami... Z biadolenia i lamentowania nie zrobicie silnej drużyny.
Zachowują się jak dziecko odcięte od pępowiny."
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 13:27 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 11-01-2015 13:40

"ja po prostu nie uważam jak ci najbardziej teraz rozżaleni kibice,że KS Siarka zaczęła się odkąd jaśnie oświecony został prezydentem.
patrzę na instytucję całościowo i dlatego mi nie żal bowiem sami członkowie do tego doprowadzili.
więc jak mam żałować dorosłych ludzi i co ? mam im sam z siebie się dorzucić ?

użytkują stadion i obiekty,które my mieszkańcy utrzymujemy a przez nas spółka miejska jaką jest MOSir.
co więcej mają obiecane 600 tysięcy złotych naszej samorządowej kasy w biednym mieście balansującym na granicy 60% deficytu.
w Stalowej czy w Mielcu marzą o 300 tysiącach na rok a nie na rundę.

to,że są to ludzie,którzy bez wskazania politycznego sobie z tym nie poradzą nie jest dla mnie tajemnicą.
przecież piszę,że obecny prezes spółki akcyjnej został członkiem stowarzyszenia KS Siarka w przeddzień swojej nominacji na viceprezesa.to sporo nam mówi o tym wszystkim tak ?

tak jak to,że Walne było o 18 a trzyosobowy skład przyszłego zarządu o 15:30 zgłosił się karnie w gabinecie w budynku przy Kościuszki.

postawili na tą kartę i przez 4 lata nikogo nie potrzebowali,zwycięstwa nawet trener dedykował najwierniejszemu kibicowi.

to niech teraz też idą do tych,którym ostatni majątek klubowi sprzedali.

takie są konsekwencje dorosłości.

szkoda mi instytucji jaką jest klub ale przecież nie stać nas na to by dawać po 1,5 bańki rocznej na to,że nie potrafią wyśmiewanych rywali z regionu ograć i to mając takie eldorado jakie tu było przez ostatnie lata.
bo ja nie wierzę,że miasto "tylko" milion na to wszystko płaciło.



Edytowany przez grassownik o 11-01-2015 - 12:44. "
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 13:40 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

bzyczek
Posty: 758
Rejestracja: 23-08-2004 22:57

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: bzyczek » 11-01-2015 20:07

"Ja nawet skłaniał bym się ku temu, aby położyć kres S.A. - skoro taka bieda i rozpacz (wszyscy uciekają, jak szczury z tonącego okrętu, to tylko pokazuje jakie mieli kontrakty) i nikt za te marne grosze od miasta plus sponsorzy, nie potrafi mądrze utrzymać drużyny na tym poziomie.
Więc ogłosić upadłość i z tą dotacja od miasta z drugim składem z ich pułapu, z chłopakami stąd wystartować od 0.
Miasto i tak utrzymuje stadion, więc koszty utrzymania drużyny w A klasie będą znikome."
Ostatnio zmieniony 11-01-2015 20:07 przez bzyczek, łącznie zmieniany 1 raz.
bzyczek

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: olsen » 13-01-2015 16:07

"Zastanawiam się co robią prezesi klubu siedzą na dupie i czekają na kasę z miasta -a może by tak podnieść dupsko i zacząć szukać dodatkowych dochodów i sponsorow,najłatwiej jest rządzić jak sama czysta kasa leci z miasta i na konto prywatne i nic nie robić-weźcie się do roboty bo przypadkiem zobaczyłem ile zarabiacie za nicnierobienie ,a teraz powstała jakaś spółka i chcą doić za nic dalej kasę do roboty dajcie chłopakom możliwość gry i gratyfikujcie ich za bramki a nie tylko myślcie o sobie"
Ostatnio zmieniony 13-01-2015 16:07 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: jazet » 13-01-2015 17:22

"A w Rzeszowie , sponsor żużla co zrobiła ?
Podziękowała "działaczom" , za wszystko.
Tam się daje , ale wymaga !

Tylko że sponsorem nie był Urząd Miasta.



Edytowany przez jazet o 13-01-2015 - 16:55. "
Ostatnio zmieniony 13-01-2015 17:22 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 617
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: Jasiek » 13-01-2015 18:43

"jazet to dlaczego Marta Półtorak zrezygnowała z finansowania żużla w Rzeszowie to problem bardziej złożony. Miały na to wpływ między innymi gierki panów ze spółki zarządzającej rozgrywkami."
Ostatnio zmieniony 13-01-2015 18:43 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 13-01-2015 22:43

"nie prezesi a doświadczenie działacze jak mówił ten co ich zarządem robił ;-)

przypomnę jeszcze o jednej kasie o której wszyscy zapominają a jak policzyć bilet po 10 zł średnio i frekwencję 2500 widzów o 16 meczów w sezonie/roku (nie liczę meczów w pucharze nawet tylko same ligowe) to mamy kolejne 400 tysięcy,które na majątku miejskim czyli stadionie można zarobić.bo stawiam,że wszelkie media i koszt utrzymania stadionu ponosi MOSiR czyli miasto a więc także My.

więc dbającym o klub polecam by tłumnie odwiedzali stadion i tyle.
a pod trybuną główną kto będzie powierzchnią zarządzał ? sprzedaż koszulek,pakiety lojalnościowe,cholera wie co bo kluby na całym świecie mają najróżniejsze pomysły na promocję więc to wszystko przed zarządem i akcjonariuszami.

naprawdę usiłuje się wmówić,że to czarna rozpacz te 300 tysięcy na rundę ale larum zwykle podnoszą po prostu polityczni klienci poprzedniego prezydenta bo urwało się to co tak słodko trwało przez minione 3 lata.
jeśli prezydent w ogóle nie wymusza na nich dymisji i obiecuje kasę to wylądowali dużo lepiej niż poprzednicy opluci przez eksprezydenta."
Ostatnio zmieniony 13-01-2015 22:43 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 617
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: Jasiek » 14-01-2015 08:11

"W pełni popieram Twoją wypowiedź Grassownik dodałbym tylko, że pomysłem nr 1 na zarządzanie klubem tej władzy to było rozsprzedawanie majątku klubu. Pytanie tylko co jeszcze zostało do sprzedania ?



Edytowany przez Jasiek o 14-01-2015 - 07:11. "
Ostatnio zmieniony 14-01-2015 08:11 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: grassownik » 14-01-2015 08:53

"nic.
dlatego w 55 lecie klubu zrezygnowałem z członkostwa i świętowania jubla z grabażami Siarki.

stąd los klubu mnie specjalnie nie interesuje.taką drogę wybrali.mój dziecięcy sentyment umarł i bardzo się z tego powodu cieszę.na jesieni z dziesięć weekendów spędziłem na wyjazdach.kiedyś nie pojechałbym nigdzie gdy grała miejscowa drużyna-nie przepuściłbym meczu.
ja już nawet na mecze nie chodzę i wątpię bym się kiedykolwiek wybrał.a już na pewno nie jak jest spółka akcyjna z tymi akcjonariuszami.szkoda mi dla nich 14 złotych.skoro mam być klientem to oczekuję show,a 3 ligowa kopanina specjalnych emocji mi nie dostarcza."
Ostatnio zmieniony 14-01-2015 08:53 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

jazet
Posty: 1269
Rejestracja: 13-10-2006 14:26

Cięcia w finansowaniu sportu zawodowego

Post autor: jazet » 15-01-2015 21:51

"
Jasiek napisał pisze:jazet to dlaczego Marta Półtorak zrezygnowała z finansowania żużla w Rzeszowie to problem bardziej złożony. Miały na to wpływ między innymi gierki panów ze spółki zarządzającej rozgrywkami.
A w Siarce jest problem prosty - Miasto nie da nic za darmo !
Tak jak normalni sponsorzy to powinni robić .

Górnicy ze Śląska , gdyby się dowiedzieli o takiej "kopalni " , jak Machów - przyjechaliby pewnikiem to zobaczyć .
I na karczme piwną by przyszli ."
Ostatnio zmieniony 15-01-2015 21:51 przez jazet, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ