TAXI Tbg ???

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

TAXI Tbg ???

Post autor: niepolityczny » 20-11-2015 04:37

"Do napisania tego wątku zachęciło mnie to ogłoszenie
http://www.ogloszenia.tarnobrzeg.info/_ ... 13009.html


Nie pamiętam, żebym kiedyś jechał w Tbg Taxówką.

Zwykle radzę sobie sam.


No ale może się kiedyś trafić, że będę musiał.


Narzucają mi się takie pytania:

- ile to kosztuje ?
- płatność za kurs/ za każdą osobę w aucie?
- płatność za pierwsze 5km/ pierwsze 5min. ?
- jak to się rozlicza? za 1km, za kurs?
- różnice przejazd w centrum/ przejazd do osiedli wiejskich?
- różnice dzień/noc?
- cena "dogadamy się" czy z ustalonego cennika?
- czy za dojazd Taxówki w ustalone miejsce jest dodatkowo płatne?
- możliwość zamówienia "na zaś" na za tydzień w sobotę (np. na wesele)

może niektóre pytania dla co niektórych będą wydawać się irracjonalne
ale choćby odnosząc się do sieci komórkowych i umów na abonament - tam zawsze jest haczyk!
i to co było nie tak dawno "jasne jak słońce" dziś może już takie jasne nie być np. dodatkowe opłaty za połączenia z tel. stacjonarnymi"
Ostatnio zmieniony 20-11-2015 04:37 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

trefl
Posty: 24
Rejestracja: 15-09-2015 01:54

TAXI Tbg ???

Post autor: trefl » 24-11-2015 09:24

"Działalność taxi w Tarnobrzegu jest ściśle określona w Uchwale nr XV/151/2003 Rady Miasta Tarnobrzeg z dn.24.09.2003 i nie ma tu żadndych możliwości stosowania "haczyk?w"
1. opłata początkowa (tzw. za trzaśnięcie drzwiami) - 5zł, pobierana jest z chwilą zajęcia miejsca przez pasażera w taks?wce i po uruchomieniu taksometru. Wyklucza to automatycznie pobieranie opłat za dojazd do zamawiającego kurs
2. ustalono opłaty: I taryfa-opłata 1,60 zł za przejechany kilometr, II taryfa - 2,40 zł za przejechany kilometr, przejazd w godz.22-6 oraz w dni świąteczne i niedzielę - 2,40 zł, opłata za godzinę postoju- 25,00 zł.Takie info powinno być umieszczone w miejscu dostępnym dla pasażera
Wszystkie informacje o nalicznych opłatach są wyświetlane na taksometrze.
W Tbg nie ma oznaczeń drogowych gdzie następuje zmiana taryfy (a powinny być tablice z napisem STREFA II) ale kierowcy taxi powinni o tym informować pasażera przykład: wsiadasz do taxi przy Czerwonym Placu taksometr po włączeniu powinien pokazywać kwotę 5,00 i I taryfa, zamawiasz kurs do Zakrzowa- przy zjeździe na Sob?w(tam jest granica strefy) kierowca powinien Cię poinformować o zmianie taryfy z I na II i powinien przełączyć taksometr
3.Po zakończonym kursie kierowca jest zobowiązany do wydania paragonu, gdzie są zawarte wszystkie informacje na temat kursu.
4.Opłatę ponosi się za przejachaną trasę, a nie za liczbę przwożonych os?b
5.Opłata za przejazd typu " za ile pojedziemy" jest sprawą indywidualną miedzy pasażerem a kierowcą i jest to tzw. cena umowna
6.Przy zamawianiu kursu z określoną godziną ("na zaś") nie ma określonej reguły,z mojej praktyki wynika, że jedni doliczją dodatkową opłatę, inni wręcz przeciwnie dają za to rabat
Polecam zapoznać się z opiniami na www.tarnobrzeg.info/index.php?module=Fo ... topic=8664
Powyżysze dotyczy tylko licencjonowanych taks?wkarzy, a nie zwykłych przekręt?w czy dorabiających "na lewo""
Ostatnio zmieniony 24-11-2015 09:24 przez trefl, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

TAXI Tbg ???

Post autor: MT » 24-11-2015 11:00

"trefl: ogromne dzięki za przypomnienie! :)

Niestety z 2 ostatnich przejażdżek z osobami zamawianymi przez telefon stacjonarny, czyli chyba tych licencjonowanych jak to określiłeś zostałem...oszukany... pobrano ode mnie zarówno opłatę za dojazd jak i w dzień powszedni na drugiej taryfie w centrum jechałem już przed godziną 22. Nigdy więcej tam nie zadzwonię, nie chcę trafić na tych samych kierowców.

Jechałem też z innymi i o dziwo nikt mnie nie orżnął. Do nich bezpośrednio w razie potrzeby dzwonić będę."
Ostatnio zmieniony 24-11-2015 11:00 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 617
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

TAXI Tbg ???

Post autor: Jasiek » 24-11-2015 22:05

"
Niestety z 2 ostatnich przejażdżek z osobami zamawianymi przez telefon stacjonarny, czyli chyba tych licencjonowanych jak to określiłeś zostałem...oszukany... pobrano ode mnie zarówno opłatę za dojazd jak i w dzień powszedni na drugiej taryfie w centrum jechałem już przed godziną 22
MT to jest akurat praktyka nagminna, że licznik włączają Panowie jak ruszają z postoju (przy dojeździe). Już nie raz to spotkałem. Ostatnio jechałem inna TAXI i tak jak mówisz nie było takiego procederu. Też się przerzucam ;-)"
Ostatnio zmieniony 24-11-2015 22:05 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

TAXI Tbg ???

Post autor: Dzanek » 25-11-2015 12:44

"Z tego co wiem to taksówki jeżdżące w iTaxi nie pobierają potocznie nazywanej "opłaty dojazdowej" co uważam za uczciwe skoro i tak za sam trzaśnięcie drzwiami się płaci.

iTaxi to centrala ogólnopolska i można zarówno przez aplikację jak i telefonicznie (737 737 737) zamówić taksówkę o ile w danym mieście akurat są zalogowani kierowcy.

http://itaxi.pl/taxi-tarnobrzeg/
http://itaxi.pl/zamow-taxi/makeOrder.ht ... s56xza4d7v

Numery do taksówek są w temacie innym tutaj ---> http://www.tarnobrzeg.info/index.php?mo ... topic=8664



Edytowany przez Dzanek o 25-11-2015 - 11:45. "
Ostatnio zmieniony 25-11-2015 12:44 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

trefl
Posty: 24
Rejestracja: 15-09-2015 01:54

TAXI Tbg ???

Post autor: trefl » 30-11-2015 00:42

"do Dzanek:
dla reklamy są inne fora i dział ogłoszeń
do tematu:
wystarczy przy wsiadaniu do taxi popatrzeć na taksometr, kt?ry zawsze powinien pokazywać 5 zł (każda inna kwota wskazuje, że doliczany jest dojazd, lub co też się zdarza taksometr nie został skasowany po poprzednim kursie) i numer taryfy ( I lub II). po zakończonym kursie powinien być wydrukowany paragon, gdzie są wyszczeg?lnione wszystkie informacje dot. kursu"
Ostatnio zmieniony 30-11-2015 00:42 przez trefl, łącznie zmieniany 1 raz.

ziomek1000
Posty: 79
Rejestracja: 16-05-2015 14:16

TAXI Tbg ???

Post autor: ziomek1000 » 30-11-2015 02:25

"Parę razy miałem okazje jechać taksą w tym mieście, wnioski z tych przejazdów zazwyczaj wychodziły na jaw z rana- jak już %% opadły :)
Przede wszystkim ostrzegam przed czerwonym Passatem B4, w pewny niedzielny wieczór, chciałem sobie wrócić do domku z Tarnobrzegu, (trasa Tarnobrzeg Sobów) strasznie mi sie nie śpieszyło więc postanowiłem najpierw podejść i zapytać ile kosztuje taki kurs, (tym razem już patrząc na sytuacje trzeźwym umysłem :) ) Usłyszałem że poniżej 50zł Panu nie opłaca się odpalać silnika a jak coś to zawiezie mnie pod sklep!!!- pierwsza myśl, no dobra jest niedziela, trasa nie za krótka, ale przecież to pół dniówki!! Miałem ze sobą tylko kartę płatniczą, Pan kierowca na pytanie czy można płacić kartą, wyśmiał mnie i powiedział że on tylko gotówka. Irytacja rosła, postanowiłem sprawdzić apke itaxi, niestety pustka na mieście, no wiec po krótkich poszukiwaniach zadzwoniłem po taxi7 takim większym autkiem bodajże mazda. Pan przyjechał w ciągu 4 minut, wsiadłem sobie do przyjemnego ciepłego auta, rozmowa potoczyła się na poziomie, zapłaciłem kartą!! A ile? 27,60,
Żeby nie było że reklamuje i ściemniam, dla chętnych potwierdzenie zapłaty do taxi7
Po całym kursie, dostałem jescze SMSa że chyba 7 przejazd mam za pół ceny, jak dla mnie, jedna z niewielu taks na mieście na poziomie."
Ostatnio zmieniony 30-11-2015 02:25 przez ziomek1000, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 617
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

TAXI Tbg ???

Post autor: Jasiek » 30-11-2015 09:35

"Potwierdzę słowa ziomek1000 . Ostatnio w niedzielę musiałem rano wyjechać służbowo więc biorę za telefon i dzwonię na postój TAXI w Tbg - niestety któryś z panów nie odwiesił poprawnie słuchawki więc dodzwonić się nie szło. Zacząłem poszukiwania TAXI w TBG - i jeden nr już nieaktualny, drugi nikt nie odbiera, trzeci - żaden kierowca w Tbg niezalogowany ... Szczerze mówiąc straciłem już wiarę, że uda mi się jakąś TAXI zamówić. Ostatnia próba i jest. Pan za kilka minut podjeżdża - jak powyżej wszystko pięknie elegancko, miła rozmowa podczas jazdy, brak opłaty dojazdowej wszystko w najlepszym porządku. Mało tego dowiedziałem się, iż można z Panem bez problemu umówić się z wyprzedzeniem na kurs i przy okazji dostać z tego tytułu jeszcze 10% zniżki. Jechałem po raz pierwszy i na pewno nie ostatni. Na pewno chętnie zadzwonię po raz kolejny po TAXI 7. Wiadomo, że każda opinia może być subiektywna - ale jak widać to już 2 na TAK ;-)."
Ostatnio zmieniony 30-11-2015 09:35 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

TAXI Tbg ???

Post autor: niepolityczny » 01-12-2015 08:18

"
trefl pisze:do Dzanek:
dla reklamy są inne fora i dział ogłoszeń
a ja akurat takiej reklamy sobie życzę na forum

bo dotyczy ona akurat podjętego tematu

zresztą dziś są już inne czasy

i przejazd np. autobusem nie kojarzy się tylko i wyłącznie z PKS-em a konkretną firmą świadczącą usługi

...często oferującą lepsze warunki niż "zabetonowane firmy = molochy""
Ostatnio zmieniony 01-12-2015 08:18 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

trefl
Posty: 24
Rejestracja: 15-09-2015 01:54

TAXI Tbg ???

Post autor: trefl » 03-12-2015 13:52

"na temat gust?w i życzeń się nie dysktuje (jak m?wił klasyk:jeden lubi pilnować zamknięte drzwi, drugi jak mu nogi śmierdzą)

Co do tematu forum w sprawie opcji "za ile pojadę" to znalazłem instrukcję obsługi taksometru "Cezar" (wyposażenie wszystkich taxi), gdzie opisana jest cała procedura takiego przjazdu.
w takiej sytuacji w taksometrze powinna być ustawiona opcja "cena umowna" , kt?ra kt?ra będzie cały czas wyświetlana. a obok wyświetlana będzie r?wnież rzeczywista cena za przejazd.
czyli wiemy na bieżąco ile zaoszczędziliśmy lub przepłaciliśmy.warto z tego korzystać"
Ostatnio zmieniony 03-12-2015 13:52 przez trefl, łącznie zmieniany 1 raz.

trefl
Posty: 24
Rejestracja: 15-09-2015 01:54

TAXI Tbg ???

Post autor: trefl » 15-12-2015 14:18

"czy to się może zdarzyć na postoju taxi w TBG www.youtube.com/watch?v=-1hzN6_mA6Y"

ODPOWIEDZ