Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Dział forum z komentarzami do aktualności
rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: rav » 01-12-2015 15:45

"Obrazek"
Ostatnio zmieniony 01-12-2015 15:45 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: marcin85tbg » 01-12-2015 19:14

"rav, daj juz spokój. To nie jest forum religijne."
Ostatnio zmieniony 01-12-2015 19:14 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: stachu » 01-12-2015 19:50

"Marcin85tbg akurat to powiedzenie jest ponadreligijne."
Ostatnio zmieniony 01-12-2015 19:50 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

fil-utek
Posty: 112
Rejestracja: 10-04-2015 14:19

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: fil-utek » 31-01-2016 19:03

"Fajny znalazłem tekst, wart przeczytania przez ludzi, którzy odmawiają uwzględniania bezwzględności religii katolickiej i używających wybielających płynów dla pokazania pokojowego oblicza tej religii, które nigdy takie niestety nie było.Historycznie to doktryna ociekająca krwią .Niezależnie od intuicyjnej może atawistycznej dążności człowieka do transcendencji warto pomyśleć że te dążenia przyobleczone w białe szaty pod spodem akurat tej doktryny mają zęby wilcze.:-)schowane pod sutanny.
Wiara w Boga w rzeczywistości mało ma wspólnego z religią.Religie prędzej czy później stają się organizacjami żerującymi na wiernych a często nakłaniającymi ich do zbrodni. Ciekaw jestem książki wydanej przez Znak ?Miłosierdzie to imię Boga?. Rozmowa papieża Franciszka z Andreą Torniellim, (Znak Kraków, 2016 r.)Ten papież jakoś nieszczególnie jest promowany z polskich ambon.Bałwochwalczo wyróżniany JPII jawi się jak jedyny papież kościoła przez 2 000 lat.:-) Dziwne
Tym bardziej cytowany temat jest na czasie biorąc pod uwagę PISowskie dążenie do finansowania tej organizacji za wszelką cenę.

"Redemptoryści to odlam jezuitow :PRZYSIĘGA JEZUITÓW
Gdy jezuita niższej rangi ma być awansowany na stanowisko kierownicze, prowadzi się go do Kaplicy Reguły Zakonu. Obecni są tam tylko trzej inni jezuici - starszy rangą pryncypał stoi przed ołtarzem, dwaj mnisi stoją po bokach ołtarza. Jeden z nich trzyma biało-żółty sztandar papiestwa, drugi trzyma czarny sztandar ze sztyletem i czerwonym krzyżem nad czaszką i skrzyżowanymi piszczelami, ze słowami INRI, a pod nimi słowami IUSTUM NECAR REGES IMPIUS.

Na posadzce znajduje się czerwony krzyż, ma którym kandydat klęczy. Pryncypał wręcza mu mały czarny krucyfiks. Kandydat bierze go lewą ręką i przyciska do serca. Pryncypał wręcza kandydatowi sztylet, ten chwyta go za klingę i kieruje ostrze ku swojemu sercu. Pryncypał trzyma sztylet za rękojeść i kieruje do kandydata słowa:

Na "Mój synu, dotychczas uczono cię działać obłudnie: wśród Katolików być Katolikiem, być szpiegiem nawet wśród własnych braci; nie wierzyć żadnemu człowiekowi, nie ufać żadnemu człowiekowi. Wśród reformatorów być reformatorem, wśród Hugenotów Hugenotem, wśród Kalwinistów Kalwinistą, wśród Protestantów być generalnie Protestantem; i uzyskując ich zaufanie, nauczać nawet z ich mównic, i denuncjować z całą porywczością twojej natury naszą Świętą Religię i Papieża, i zniżyć się nawet tak bardzo, by zostać Żydem wśród Żydów, byś mógł gromadzić wszystkie informacje na rzecz twojej Reguły, jako wierny żołnierz Papieża.

Uczono cię siać zdradziecko nasienie zazdrości i nienawiści między społecznościami, prowincjami, państwami, wśród których panował pokój, i nawoływać je do rozlewu krwi, angażując je w wojny przeciwko sobie, i kreować rewolucje i wojny domowe w krajach, które były niepodległe i cieszyły się dobrobytem, kultywujące naukę i sztukę, cieszące się dobrodziejstwami pokoju, łączyć się z walczącymi po obu stronach, i działać sekretnie z twoim bratem Jezuitą, który może być zaangażowany po drugiej stronie, otwarcie przeciwko tym, z którymi ty jesteś powiązany, tylko po to, by Kościół był ostatecznie beneficjentem w postanowieniach paktów pokojowych, i że cel uświęca środki.

Uczono cię obowiązków szpiega, by gromadzić wszystkie statystyki, fakty i informacje w twoim zasięgu i z każdego źródła, by wkraść się w łaski kręgu rodzinnego Protestantów i heretyków każdej klasy i każdego rodzaju (maści), również do grona handlowców, bankierów, prawników, do szkół i uniwersytetów, do parlamentów i legislatur, do sądownictwa, do rad stanu (rządów), i by być wszystkim dla wszystkich, przez wzgląd na Papieża, którego sługami jesteśmy do śmierci. Poprzednio dostałeś wszystkie instrukcje jako nowicjusz, neofita, i służyłeś jako co-adjurer, spowiednik i ksiądz, ale nie otrzymałeś wszystkiego co niezbędne, by dowodzić w Armii Loyoli, w służbie Papieża. Musisz odsłużyć pewien czas jako instrument i kat, tak jak polecają przełożeni; bo nie może tu dowodzić nikt, kto nie uświęcił swojej pracy (swoich trudów) krwią heretyka; bo "bez rozlania krwi nikt nie może być zbawiony". Zatem, by wyćwiczyć się do twoich zadań i zapewnić sobie zbawienie, jako uzupełnienie twojej poprzedniej przysięgi posłuszeństwa twojej Regule i wierności Papieżowi, powtarzaj za mną":

"Ja xxxxxxx teraz, w obecności Wszechmogącego

Boga, Błogosławionej Dziewicy Maryi, błogosławionego Św. Jana Chrzciciela, Świętych Apostołów, św. Piotra i Pawła i wszystkich świętych, świętej hostii nieba, i tobie, mój Duchowy Ojcze, przełożony generale Towarzystwa Jezusowego, założonego przez Św. Ignacego Loyolę, za pontyfikatu Pawła III, i przedłużanego do dziś przez Łono Dziewicy, Macicę Boga, i Rózgę Jezusa Chrystusa, oznajmiam i przysięgam, że Jego Świątobliwość Papież jest Wice Regentem Chrystusa i prawdziwą i jedyną głową Katolickiego lub Powszechnego Kościoła na Ziemi; i że na podstawie mocy związywania i rozwiązywania danej Jego Świątobliwości przez mojego Zbawiciela, Jezusa Chrystusa, ma on władzę usuwania heretyckich Królów, Książąt, Państw, Republik i Rządów, i mogą oni być śmiało zniszczeni.

Będę więc całą swoją mocą bronił tej doktryny oraz prawa i tradycji Jego Świątobliwości przeciwko wszystkim heretyckim lub Protestanckim uzurpatorom, szczególnie Kościołowi Luterańskiemu Niemiec, Holandii, Danii, Szwecji i Norwegii, i obecnie roszczącym sobie pretensje do władzy Kościołom Anglii i Szkocji, i ich oddziałom założonym teraz w Irlandii i na kontynencie Amerykańskim i poza nią, i wszystkim stronnictwom, które mogą być bezprawne, heretyckie, przeciwstawiające się świętemu Matczynemu Kościołowi Rzymu. Wyrzekam się posłuszeństwa wobec każdego heretyckiego króla, księcia lub państwa, nazwanego Protestanckim czy Liberalnym, i podległości każdemu ich prawu, każdemu urzędnikowi czy oficerowi.

Ponadto oświadczam, że doktryna Angielskich Kościołów Kalwinistów, Hugenotów, i innych nazywających siebie Protestanckimi i Masońskimi, jest przeklęta, i że przeklęci są ci, którzy jej nie zaniechają.

Ponadto deklaruję, że będę pomagał, asystował i doradzał każdemu agentowi Jego Świątobliwości, w każdym miejscu mojego pobytu, w Szwajcarii, Niemczech, Holandii, Irlandii albo Ameryce, lub w każdym innym królestwie czy terytorium, do którego się udam, i zrobię wszystko, by wytępić heretyckie Protestanckie lub Masońskie doktryny i zniszczyć wszystkie ich bezprawne władze, legalne czy nielegalne.

Oświadczam niemniej jednak, że wolno mi przyjmować każdą heretycką religię celem pomnożenia korzyści Matki Kościoła; przyrzekam utrzymać w tajemnicy wszystkie rady jej (Matki Kościoła) agentów, jako że zawierzają mi, i nic wyjawiać ich, bezpośrednio lub pośrednio, słowem, pismem lub jakimikolwiek okolicznościami, lecz wykonać wszystko, co będzie zalecane, wydane rozkazem lub wyjawione mi przez ciebie, mój Ojcze Duchowy, albo przez każdego należącego do tej świętej Reguły.

Ponadto przyrzekam i oświadczam, że nie będę miał własnego zdania ani własnej woli, ani jakichkolwiek skrupułów, niczym trup lub nieboszczyk, lecz bez wahania zastosuję się do każdego rozkazu otrzymanego od moich przełożonych w milicji Papieża i Jezusa Chrystusa; że udam się do każdej części świata, do której zostanę wysłany, do zamarzniętych krajów północy, indyjskich dżungli, do centrów cywilizacji Europy albo do nietkniętych ludzka stopą kryjówek dzikich barbarzyńców Ameryki, beza szemrania i skarżenia się, i że będę podległy we wszystkim, cokolwiek jest mi polecone. Ponadto przyrzekam i oświadczam, że, gdy pojawi się sposobność, będę prowadził bezlitosną wojnę, sekretnie lub jawnie, przeciwko wszystkim heretykom, Protestantom i Masonom, tak jak mnie ukierunkowano, by wytępić ich z powierzchni całej Ziemi; bez oglądania się na wiek, płeć czy kondycję, i że będę wieszać, palić, gotować, obdzierać ze skóry, dusić i grzebać żywcem tych haniebnych heretyków; rozpruwać brzuchy i łona ich kobiet, i roztrzaskiwać głowy ich dzieci o ściany, by unicestwić ich ohydną rasę. Że, gdy nie da się tego zrobić jawnie, w tajemnicy użyję trucizny, struny do duszenia, stali sztyletu lub ołowianej kuli, bez względu na reputację, pozycję, godność czy autorytet osób, jakikolwiek by nie był ich stan, publiczny lub prywatny, jako że w każdej chwili mogę dostać polecenie, by tak uczynić, od agenta Papieża lub Przełożonego Towarzystwa Jezusowego.

Na potwierdzenie czego niniejszym przeznaczam swoje życie, duszę i wszystkie doczesne starania, a za pomocą sztyletu, który teraz otrzymuję, własną krwią się podpiszę by to poświadczyć;

a jeśli okażę się kłamcą albo słabym w swoim postanowieniu, niech moi bracia i towarzysze w milicji Papieża odetną mi dłonie i stopy a gardło niech rozetną od ucha do ucha, niech otworzą mi brzuch i palą w nim siarkę, niech zostanie mi zadana każda możliwa kara, a moja dusza niech będzie torturowana w nieskończoność przez demony w piekle. Że w głosowaniu zawsze będę preferował Rycerza Kolumba, a nie Protestanta, a zwłaszcza Masona, (...); że jeśli będę miał wybór między dwoma Katolikami, to będę popierał tego, który jest lepszym pomocnikiem Matki Kościoła, i głosował zgodnie z tym.

Że nie będę się układał z Protestantem ani zatrudniał Protestanta, jeśli w mojej mocy jest układać się z Katolikiem lub zatrudnić Katolika. Że będę umieszczał Katolickie dziewczęta w Protestanckich rodzinach, by móc otrzymać cotygodniowy raport o wewnętrznych poczynaniach heretyków. Że zaopatrzę się w broń i amunicję, aby móc być w gotowości, gdy słowo zostanie wypowiedziane, lub gdy rozkaże mi się bronić Kościoła, indywidualnie albo razem z milicją Papieża.

Ja, xxxxx, przysięgam to wszystko na świętą Trójcę i święty sakrament, który mam otrzymać, by wypełnić i zachować mój ślub. Na poświadczenie tego przyjmuję ten najświętszy sakrament Eucharystii i potwierdzam to samo moim imieniem, napisanym za pomocą ostrza tego sztyletu, zanurzonego w mojej własnej krwi, pieczętując to obliczu tego świętego sakramentu".
Kandydat otrzymuje od przełożonego opłatek i podpisuje się swoim imieniem za pomocą ostrza sztyletu zanurzonego w jego własnej krwi wziętej znad serca.



Edytowany przez fil-utek o 31-01-2016 - 18:37. "
Ostatnio zmieniony 31-01-2016 19:03 przez fil-utek, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: amra100 » 31-01-2016 20:32

"co do agresji w Piśmie :)

Ewangelia wg św. Mateusza 10:34-36
Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.


To jest ewangelia a w starym testamencie masz tego mnóstwo a na pewno każdy o tym wie że kościół katolicki uznaje stary testament za obowiązujący .
Księga Kapłańska 27:28-29
Jeżeli kto poświęci co ze swej własności dla Pana jako "cherem": człowieka, bydlę albo część gruntu dziedzicznego - to ta rzecz nie będzie sprzedana ani wykupiona. Każde "cherem" jest rzeczą najświętszą dla Pana. Żaden człowiek, który jest poświęcony dla Pana jako "cherem", nie może być wykupiony. Musi on być zabity. I tak dalej i tak dalej .
Co do Świętości JP2 to należy przypomnieć sytuacje w Ameryce łacińskiej i Zakon rycerzy Chrystusa :)
Założyciel był gloryfikowany i bywal w Watykanie a jest winny molestowaniu , gwałtom , wyłudzeniom i wielu innym przestępstwom .
W tej chwili po ekshumacji założyciela udowodniono mu tez ojcostwo kilku osób , Zakon działa ale przyjęcia są zatrzymane .
Grasownik masz 100% procent racji w każdym poście !!"
Ostatnio zmieniony 31-01-2016 20:32 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: amra100 » 31-01-2016 20:38

Ostatnio zmieniony 31-01-2016 20:38 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: amra100 » 31-01-2016 20:41

"A tu historia bardziej szczegółowo opisana :) Nie rycerzy Tylko Legion (mania wielkości? )

Jedna z najbardziej mrocznych postaci :

Marcial Maciel Degollado (ur. 10 marca 1920 w Cotija de la Paz w Meksyku, zm. 30 stycznia 2008 w Houston) - katolicki prezbiter, założyciel zgromadzenia Legion Chrystusa (L.C.).

Pochodził z katolickiej rodziny i wcześnie wybrał stan duchowny. Jako 16-latek postanowił powołać do życia nowe zgromadzenie zakonne, co udało mu się zrealizować w styczniu 1941 z pomocą biskupa Cuernavaca, Francisco Gonzaleza Ariasa. Zakonowi nadano nazwę Legion Chrystusa. W 1949 Maciel założył także ruch "Regnum Christi".

Święcenia kapłańskie Marcial Maciel przyjął 26 listopada 1944 w mieście Meksyk, po studiach teologicznych i filozoficznych. Pracował nad rozwojem zakonu na całym świecie, w 1946 przedstawił swój projekt papieżowi Piusowi XII. W 1950 powołał do życia Centrum Studiów Wyższych Legionu Chrystusa w Rzymie, a w kolejnych latach wiele innych wyższych uczelni zakonnych na całym świecie. Pełnił funkcję generalnego przełożonego zakonu.

Legion Chrystusa i jego założyciel spotkał się ze szczególnie dużą życzliwością papieża Jana Pawła II. o. Maciel został zaproszony do towarzyszenia papieżowi w czasie jego pielgrzymek do Meksyku w 1979, 1990 i 1993. Jan Paweł II powołał go także na eksperta Światowego Synodu Biskupów w Watykanie (1991, 1993 i 1997), stałego radcę Kongregacji Duchowieństwa (od 1994), delegata na Konferencję Episkopatów Latynoamerykańskich w Santo Domingo (Dominikana, 1992). Maciel był również m.in. kanclerzem Papieskiego Athenaeum Regina Apostolorum w Rzymie. W 1994 uroczyście obchodził 50-lecie święceń kapłańskich.

W 1993 roku Jan Paweł II publicznie wskazał na o. Maciela jako na "przewodnika, wzór dla młodych", wcześniej był trzykrotnie delegatem papieskim na synody biskupów, w 2002 roku osobiście witał papieża w Meksyku, a w 2004 roku papież pogratulował o. Macielowi z okazji 60-lecia święceń kapłańskich za jego "ogromną, hojną i owocną kapłańską posługę".


W związku ze skandalami seksualnymi, o które oskarżony był Degollado, papież Benedykt XVI poprosił zakonnika o "spędzenia reszty dni na modlitwie i pokucie". W lutym 2009 roku rzecznik zakonu Paolo Scafaroni podał ponadto, że ksiądz Marcial Maciel utrzymywał regularne stosunki seksualne z pewną kobietą, która urodziła mu córkę. Miał też kilkoro dzieci z inną kobietą, które domagają się spadku. Według Alejandro Espinozy, autora książki El ilusionista, ksiądz Maciel uwodził też bogate, bogobojne kobiety dla ich pieniędzy. Jeden z synów ojca Degollado pozwał Legion Chrystusa o odszkodowanie za molestowanie przez własnego ojca.

1 maja 2010, po naradzie z udziałem papieża Benedykta XVI na temat skandalu pedofilii i seksualnego wykorzystywania seminarzystów przez Degollado, Watykan przyznał, że duchowny dopuścił się skandalu najcięższego i niemoralnego zachowania, licznych przestępstw i prowadził życie pozbawione skrupułów. W oświadczeniu czytamy też: Najcięższe i obiektywnie niemoralne zachowania ojca Maciela, potwierdzone przez niepodważalne świadectwa, jawią się niekiedy jako prawdziwe przestępstwa i ukazują życie, pozbawione skrupułów i autentycznych uczuć religijnych.

Proceder seksualnego wykorzystywania dzieci (molestowanie seksualne ok. 30 małoletnich członków Legionu, w latach 1940-70) i seminarzystów przez Degollado trwał przez dziesięciolecia. Watykan nie reagował na skargi i zarzuty, kierowane od ofiar kapłana. W swoim oświadczeniu Watykan przyznał, iż traktowane były one jak kalumnie. Przedostawanie się informacji o przestępstwach do opinii publicznej było utrudnione z uwagi na fakt, iż członkowie zgromadzenia zobowiązani byli do zachowania tajemnicy na temat tego, co się wewnątrz niego dzieje."
Ostatnio zmieniony 31-01-2016 20:41 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: stachu » 01-02-2016 12:00

"No proszę, jak to się towarzystwo zainteresowało religią...
A tak niedawno to na mnie co niektórzy krzyczeli, że to ja podnoszę ten temat...

Zastanaów się chłopie kogo cytujesz i z jakiej strony to podajesz !!!
wikipedia pisze:Ryszard Zenon Matuszewski, Lalit Mohan G.K. (ur. 7 lutego 1962 w Człuchowie) ? jogin, lider Bractwa Zakonnego Himavanti.

Zajmuje się propagowaniem sufizmu indyjskiego, reiki, śiwaizmu, medytacji, mistyki judeo-chrześcijańskiej oraz psychotroniki. Uznaje się za wtajemniczonego poprzez inicjację w kilkanaście ważniejszych systemów indyjskiej jogi oraz tantry; twierdzi, że główne nauki pobierał u nauczycieli śiwaizmu kaszmirskiego.

Zarzuty i wyroki
W 1997 roku pod wpływem krytyki ze strony Kościoła, wysłał listy z pogróżkami do przeora Jasnej Góry, za co został skazany na półtora roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata[2]. Zdaniem zwolenników Matuszewskiego, nie był on autorem powyższych listów[3]. W 2002 został aresztowany pod zarzutem przygotowywania zamachu na papieża[4][5].

We wrześniu 2003 stanął przed sądem oskarżony o napaść na byłą członkinię Bractwa i skazany na 3 lata więzienia. Zwolennicy Matuszewskiego uważają ten zarzut za całkowicie bezpodstawny, twierdząc, że lider Bractwa był w czasie napadu w innym mieście, co potwierdza podpis złożony na komendzie policji. Nie dodają jednak, że podpis w tym dniu złożył na kilka minut przed północą, co jest udokumentowane w aktach policji i co także sąd wziął pod uwagę wydając wyrok. Zdążył więc bez problemu dojechać z miejsca przestępstwa na komendę. W kwietniu 2006 Matuszewski został aresztowany celem odbycia reszty kary i wysłuchania nowych zarzutów.[potrzebne źródło]

Przedstawiciele ośrodków przeciwdziałania psychomanipulacji twierdzą, że otrzymywali oraz nadal otrzymują od Matuszewskiego pogróżki, oraz że niektórzy działacze ośrodków są zastraszani[6]. Ponadto osoby, które odeszły ze zgromadzenia Ryszarda Matuszewskiego, zdaniem niektórych, są systematycznie zastraszane przez dawnego nauczyciela[3].
Więcej na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_M ... ki_(Mohan)

Odnośnie osoby: inż. dr Adam Citkowski nie znalazłem nic na Wikipedii ??? Dlaczego nie ma tam znanego doktora ???

Wyświetliło mi tylko najbliższe słowa: Adam Cisowski :-)
wikipedia pisze:Adam Cisowski ? główny bohater powieści dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".
Więcej na: https://pl.wikipedia.org/w/index.php?se ... zejd%C5%BA

Matuszewski - Makuszyński
Citkowski - Cisowski
Jakiś dziwny zbieg okoliczności z tymi podobieństwami ???
wikipedia pisze:Bractwo Zakonne Himavanti (Święte Bractwa Zakonne Himawanti) ? nowy ruch religijny[1] w Polsce założony przez Ryszarda Matuszewskiego[2], zajmujący się nauczaniem śiwaizmu i śaktyzmu. Bractwo działa jako nieformalny ruch; przez organizacje antysektowe uznawany jest za sektę destrukcyjną.
Więcej na: https://pl.wikipedia.org/wiki/Bractwo_Zakonne_Himavanti

Czy coś Cię amra100 łączy z tym Bractwem Zakonnym Himavanti ???

Nie mam więcej pytań !!!


P.S.
Właśnie pokazaliście, jak wielka toczy się walka z Kościołem ... !!!
Czasami zawini pojedynczy człowiek, a atak jest na cały Kościół ... !!!



Edytowany przez stachu o 01-02-2016 - 11:43. "
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 12:00 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Paweł88
Posty: 503
Rejestracja: 05-10-2005 21:22

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: Paweł88 » 01-02-2016 12:20

""Sprawa celibatu i poniekąd jej konsekwencja: molestowanie nieletnich przez księży ? również obciąża polskiego papieża. Jan Paweł II zaostrzył rygor celibatowy, w sytuacji, kiedy pojawiło się oczekiwanie, aby został on rozluźniony. Na tle sporów o celibat groziła Kościołowi schizma Kościoła holenderskiego, którego episkopat w 1972 opowiedział się niemal jednogłośnie za zniesieniem celibatu duchownych (poza tym postulował subsydiarność i demokratyzację struktur). Zapalna sytuacja w stosunkach Amsterdamu i Rzymu przetrwała do pontyfikatu Jana Pawła II, który rozwiązał ten problem w ten sposób, że mianował powolnych sobie biskupów i innych księży.
Stan kapłański wymuszający celibat jest w wyniku tego doskonałym schronieniem dla dewiacji, z drugiej strony ? sam tworzy owe dewiacje. Dowodem tego eskalacja skandalu pedofilskiego w Kościele. Na Zachodzie dyskutuje się na ile Jan Paweł II wiedział o skali pedofilii wśród kleru. Nieprawdopodobne wydaje mi się, aby kompletnie nie wiedział o tak dużym zjawisku w Kościele troskliwie ukrywanym przez lata. Ale nawet gdyby nie wiedział to nie zwalnia go to z odpowiedzialności za stan rzeczy, który umacniał swoim konserwatyzmem i któremu nie zaradził, choć powinien. Teoretycznie można sobie wyobrazić, że papież był tak zajęty robieniem religijnego ?szoł" na całym świecie, że nie interesował się patologiami wśród kleru."

Link do całości: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,1384
Coś w tym jednak jest, ciekawe czy katolików nie bulwersuje wspólna fota z Pinochetem :)"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 12:20 przez Paweł88, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: grassownik » 01-02-2016 12:29

"
Nieprawdopodobne wydaje mi się, aby kompletnie nie wiedział o tak dużym zjawisku w Kościele troskliwie ukrywanym przez lata.
nawet jeśli nie wiedział to pamiętajmy o katalogu win wyznawanym w kościele.
jak to leci ? myślą,mową,uczynkiem i zaniedbaniem ? :-)

jeśli w Polsce tuska cokolwiek się działo było "winą tuska" to może czas być konsekwentnym i jeśli jakieś bestialstwo odbywało się w kościele za królowania Wojtyły to może czas odpowiedzieć sobie że albo nie był taki kryształowy albo nie był wcale takim wielkim papieżem.
zresztą zausznik reżimu videli,obecny biskup Rzymu też ma świetny pr i kto wie czy nie przebije papieża Polaka.
a konserwatyści całej europy i tak ratunku chylącej się cywilizacji białego upatrują w Trzecim Rzymie władymira władymirowicza :lol:"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 12:29 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

tarnobrzezanin1234
Posty: 299
Rejestracja: 21-12-2015 15:41

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: tarnobrzezanin1234 » 01-02-2016 12:29

"Adminie, dla wywołujących zamęt proponuję żółtą, jak nie czerwoną kartkę!
Co Ty na to?
Te oskarżenia Jana Pawła II i Kościoła są naprawdę poważne!
Tym bardziej, że niektóre są podawane bez źródła!"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 12:29 przez tarnobrzezanin1234, łącznie zmieniany 1 raz.

amra100
Posty: 163
Rejestracja: 13-02-2013 23:19

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: amra100 » 01-02-2016 13:04

"Stachu autor autorem ale są dane i fakty do których nie bardzo sie ustosunkowałeś :)
Mowisz atak na kościół? Raczej nie o to chodzi a wręcz odwrotnie jeśli ludzie domagają sie kary dla jakiegoś przestępcy w kościele to episkopat od razu uważa że to atak na cala wspólnotę."
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 13:04 przez amra100, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: stachu » 01-02-2016 13:06

"Stary Testament nie obowiązuje do przestrzegania starego prawa, tylko do zrozumienia Nowego Testamentu.
Chrześcijaństwo zaczyna się od Nowego Testamentu.

To dobrze, że bierzesz się za czytanie Ewangelii.
Ale pozwól, że nakieruję Cię jak ją interpretować.
"Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz" (Mt, 10, 34-36)

Bardzo ceikawe zdanie ale co ono w ogóle znaczy? Bo dosłownie odbierane są bardzo dziwne i trochę groźne...


Odpowiedź:

Coż, zdanie to zostało wypowiedziane w pewnym kontekście, który wyjasnia o co chodziło... Oto większy fragment

Oto Ja was posyłam jak owce między wilki. Bądźcie więc roztropni jak węże, a nieskazitelni jak gołębie! Miejcie się na baczności przed ludźmi! Będą was wydawać sądom i w swych synagogach będą was biczować. Nawet przed namiestników i królów będą was wodzić z mego powodu, na świadectwo im i poganom. Kiedy was wydadzą, nie martwcie się o to, jak ani co macie mówić. W owej bowiem godzinie będzie wam poddane, co macie mówić, gdyż nie wy będziecie mówili, lecz Duch Ojca waszego będzie mówił przez was. Brat wyda brata na śmierć i ojciec syna; dzieci powstaną przeciw rodzicom i o śmierć ich przyprawią. Będziecie w nienawiści u wszystkich z powodu mego imienia. Lecz kto wytrwa do końca, ten będzie zbawiony. Gdy was prześladować będą w tym mieście, uciekajcie do innego. Zaprawdę, powiadam wam: Nie zdążycie obejść miast Izraela, nim przyjdzie Syn Człowieczy. Uczeń nie przewyższa nauczyciela ani sługa swego pana. Wystarczy, jeśli uczeń będzie jak jego nauczyciel, a sługa jak pan jego. Jeśli pana domu przezwali Belzebubem, o ileż bardziej jego domowników tak nazwą. Więc się ich nie bójcie! Nie ma bowiem nic zakrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie na świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach! Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież żaden z nich bez woli Ojca waszego nie spadnie na ziemię. U was zaś nawet włosy na głowie wszystkie są policzone. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, który się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je (Mt 10,16-39)

Z tekstu tego wynika, że chodzi o prawdę, iż Jezus nie obiecuje swoim wyznawcom łatwego życia. Za przywiązanie do Niego spotka ich prześladowanie...

J.
Czytaj więcej: http://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/83e10"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 13:06 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: grassownik » 01-02-2016 13:08

"
Jezus nie obiecuje swoim wyznawcom łatwego życia
a kto by przedstawicielowi żydowskiego narodu wierzył ? no kto ? i to w Polsce ? ;-)"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 13:08 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: stachu » 01-02-2016 13:15

"Nie odniosłem się do tego, bo nie do końca wiem co jest faktem, a co nim nie jest.
Musiałbym to wszystko dokładnie posprawdzać.
Jeżeli ktoś dopuścił się przestępstwa, to powinien być osądzony. I to niezależnie czy jest osobą świecą czy duchowną.
Ale jeżeli Ty bez wyroku kogoś już osądzasz, to kim Ty jesteś?
Jakie to są fakty podawane bez dowodów?
Jeżeli byłeś świadkiem jakiegoś przestępstwa to czemu nie zgłosisz do prokuratury, tylko tutaj oskarżenia wypisujesz? :-)"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 13:15 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

dzieńziemi
Posty: 310
Rejestracja: 17-04-2014 19:18

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: dzieńziemi » 01-02-2016 14:49

"Polacy mają co zawdzięczać Janowi Pawłowi II.

Do Jego zasług zaliczają przede wszystkim:
-wyzwolenie Polski, podkreślając przy tym znaczący wpływ papieża na przemiany ustrojowe w kraju, niepodległość oraz uniezależnienie się od Związku Radzieckiego,
-integrację Polski z Unią Europejską oraz przystąpienie naszego kraju do NATO,
-poprawę wizerunku Polski i jej obywateli w świecie,
-zjednoczenia i społecznego pojednania Polaków,
-zbliżenie między różnymi wyznaniami, religiami, narodami,
-dbałość o pokój na świecie,
-budowanie więzi z młodzieżą,
-opiekę nad Polską i Polakami,
-umocnienie pozycji Polski w świecie.

Jan Paweł II był godnym reprezentantem naszego kraju na arenie międzynarodowej - dzięki niemu wiele krajów w ogóle usłyszało o Polsce.

Wpajał zasady etyczne oraz uczył, jak żyć, przyczyniając się jednocześnie do odnowy moralnej narodu.

Był najwyższym autorytetem moralnym i przywódcą duchowym.

Uczył szacunku, tolerancji, zrozumienia i zaufania do innych ludzi.

Uwrażliwiał na los pokrzywdzonych i potrzebujących.

Polacy zawdzięczają papieżowi coś szczególnego udział w obalaniu komunizmu.

TO NAPRAWDĘ ŚWIĘTY CZŁOWIEK."
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 14:49 przez dzieńziemi, łącznie zmieniany 1 raz.

kaskada05
Posty: 173
Rejestracja: 21-01-2015 21:13

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: kaskada05 » 01-02-2016 19:20

"za niego była największa pedofilia, on dobrze o tym wiedział i krył swoich,dobrze wiedział że maciel to pedofil a zrobił go przykładem dla innych, co za hipokryzja,"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 19:20 przez kaskada05, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: stachu » 01-02-2016 20:34

"Nie bij piany kaskado, bo widać nie znasz Jana Pawła II"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 20:34 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: marysia48 » 01-02-2016 20:57

"Byłam na kilku spotkaniach z Papieżem w Polsce a w Watykanie niestety po Jego śmierci. Nie mogłam się powstrzymać od łez na pustym Placu Św. Piotra. Jest moim przewodnikiem, modlę siĘ czasem do Niego i proszę o wstawiennictwo. Co najmniej dwa razy pomógl mi tam u góry:-) Pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 20:57 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Karol Wojtyła - ksiądz, biskup, kardynał, papież

Post autor: grassownik » 01-02-2016 21:37

"przyznam się,że nie płakałem ale Rzym i Watykan zrobił na mnie olbrzymie wrażenie.
jedno z najpiękniejszych miejsc w jakich byłem.mam nadzieję wrócić ;-)"
Ostatnio zmieniony 01-02-2016 21:37 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ