Ruszył program Rodzina 500+

Dział forum z komentarzami do aktualności
stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 08-06-2016 15:43

"od karania to nie my tu jesteśmy i to nie o to chodzi, żeby Cię karać ...
po prostu uszanuj to, że ktoś myśli inaczej niż Ty ...

to wszystko!"
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 15:43 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: grassownik » 08-06-2016 15:49

"kibolstwo w Polsce w modzie odkąd naiwny Romaszewski ratował starucha jako więźnia politycznego :lol:

szacunek działa w obie strony."
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 15:49 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 08-06-2016 16:24

"W każdym bądź razie na razie mamy 500zł i starajmy się go jak najlepiej wykorzystać i przypominam i zachęcam, gdyby ktoś był tak zamożny, że sam nie będzie z tego korzystał niech pomyśli o przekazaniu tych pieniążków dla potrzebujących, chorych czy niepełnosprawnych.
Z góry dzięki za ewentualną dobroć serca ... 8-)"
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 16:24 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: grassownik » 08-06-2016 17:12

"a ja piszę w opozycji : nie bądźcie frajerami !

i tak ponosicie olbrzymie obciążenia fiskalne,które wg zapowiedzi mają się zwiększyć.
i tak nikt tego nie szanuje jeśli jesteście majętniejsi niż inni,bo bogaci w Polsce wg retoryki rządzących to złodzieje,uwłaszczona nomenklatura i układ a wy sami najczęściej nie mieścicie się w pisowski progach uprawniających do redystrybucji.

nie bądźcie wiec frajerami bo w Polsce nikt tego nie docenia,a jeszcze w zamian was opluje !

dziękuję za uwagę.



Edytowany przez grassownik o 08-06-2016 - 15:36. "
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 17:12 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

okruszek
Posty: 145
Rejestracja: 13-10-2015 13:23

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: okruszek » 08-06-2016 17:49

"Pomysł aby można było przekazywać swoje 500zł dla niepelnosprawnych jest bardzo dobry, dlatego nie rozumiem grassowniku Twojej wściekłości!
Ludzi zamożnych i serdecznych nie brakuje.
Jeżeli nie chcesz pomagać niepełnosprawnym to przynajmniej nie przeszkadzaj innym.

Dobrze napisałeś, że dziekujesz za uwagę.
My tez już temu panu dziekujemy.
Tak, Tobie grassowniku!"
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 17:49 przez okruszek, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: grassownik » 08-06-2016 17:56

"ja namawiam by nie rezygnowali z tego co się im ustawowo należy choć i tak obiecywali po 500 na dziecko bez żadnych uwarunkowań a wyszło jak zwykle i nie na każde dziecko vulgo kłamali.

a osób niepełnosprawnych i potrzebujących od groma więc każdy może pomóc na swój sposób tak indywidualnie jak i poprzez przeróżne fundacje.

a jak nie to wiem jak to sfinansować nie tylko dla każdego w wymiarze 500 plus ale i 1000 pln-obciążyć waszą ukochaną instytucję by płaciła podatki od świadczonych usług i innych działalności a katechetów i kapelanów wyrzucić z publicznych szkół,szpitali i urzędów na zbity pysk i wtedy nagle okaże się,że Polska to całkiem bogaty kraj.amen.
jak mi Admin wystawi czerwoną kartkę to chętnie się odseparuję by nie obcować ze średniowieczem."
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 17:56 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 08-06-2016 18:07

"Czytelnicy tego forum sami ocenią postawę grassownika ...

tyle w temacie"
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 18:07 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: admin » 08-06-2016 21:18

"Ja również oceniam. Z przywileju i obowiązku oceniam jednak perspektywę wieloletnią, całokształt, oczywiście na miarę dostępnych danych.
Z takiej perspektywy mogę ocenić grassownika jako użytkownika o dużej wiedzy ogólnej i lokalnej, w tym częściowo zamkniętej i tajemnej, który z wyczuciem się nią dzieli, dostarczając często interesujących i wartościowych informacji. Pisze często ostro, czasem za ostro, ale ze względu na całokształt, próg tolerancji mam wysoko, chociaż w bardzo wielu kwestiach się z nim, pozornie przynajmniej, nie zgadzam. Nawet jeśli miewamy wspólne oceny, to często wyciągamy je z przeciwnych źródeł.

Nie mówię bynajmniej, że użytkownik stachu wartościowymi informacjami się nie dzieli, mi też się jedna przydała.
Chodziło o lokalizację skupu złomu, jeśli dobrze pamiętam.

Cierpię tymczasem z innego powodu.
Użytkownik krass, po ostatnim zamieszaniu, poddał się rezygnacji i po wielu latach pisania zakończył swoją aktywność. Od dziś nie ma takiego użytkownika. Kawał historii za nami, rozumiem że każdemu mogą puścić nerwy, a za czyją to było sprawą, łatwo się domyśleć.
Po owocach ich poznacie, zapowiadano. Zaprawdę cierpkie to owoce :-("
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 21:18 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: marcin85tbg » 08-06-2016 22:00

"
Nie mówię bynajmniej, że użytkownik stachu wartościowymi informacjami się nie dzieli, mi też się jedna przydała.
Chodziło o lokalizację skupu złomu, jeśli dobrze pamiętam.
I to jedyna wartościowa informacja jaką zamieścił na forum.

Pomysł finansowania 1000+ genialny w swej prostocie. Zakręcić sukienkowym fundusz kościelny i pozbawić przywilejów. Kościoły, które nie dadzą rady funkcjonować zburzyć lub zamienić na dyskoteki, biedronki, burdele, cokolwiek."
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 22:00 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: admin » 08-06-2016 23:18

"marcin85tbg - ogranicz się. Unikamy tematów i odniesień religijnych.

Co do budowania skojarzeń odnośnie beneficjentów programu 500+ i ogólnie rodzin wielodzietnych z patologią, w pełni podzielam zdanie odnowiciela. To nieprawdziwe i bardzo krzywdzące skojarzenie. Wiem jakie się generuje stereotypy, ale osobiście nie natknąłem się na ani jedną rodzinę wielodzietną, którą mógłbym nazwać patologiczną. Zwykle wręcz przeciwnie, były to rodziny wzorcowe."
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 23:18 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

marysia48
Posty: 851
Rejestracja: 29-08-2015 21:49

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: marysia48 » 08-06-2016 23:34

"Każdy inaczej rozumie "wyczucie". Dobranoc"
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 23:34 przez marysia48, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: admin » 08-06-2016 23:43

"Właśnie dlatego pisałem, że oceniam wieloletni całokształt.
Polityka i religia to tylko fragment, chociaż ostatnio duży fragment. Podawałem już wcześniej a propos grassownika przykład wątku z pytaniem o restaurację z dobrymi rybami, kto dzieli się jakimi informacjami i na ile przydawały się innym.

Mamy unikać tematów religijnych, ale o ile życzyłbym sobie utrzymania katechetów i kapelanów na ich obecnych miejscach, o tyle rozumiem, że dla ateisty jest to oczywisty i łatwy do wprowadzenia pomysł na oszczędności budżetowe.

Doceniam, że grassownik potrafi patrzeć blisko, a nie tylko na przekazy medialne, stąd od zawsze wychwalał prałata Józefczyka i nie zgłaszał chyba zastrzeżeń do Dominikanów. Nie kojarzę też, żeby, w przeciwieństwie do idących na antyklerykalną łatwiznę, próbował promować modne, skojarzenia ze zboczeniami.

I dalej, uzupełnienie.
Wypowiedzi odnowiciela od zawsze bardzo cenię, jako konkretne, z cennymi informacjami lokalnymi, poza tym tutaj nie mam uwag do stylu, kultury, a zgodność poglądów oceniam wyjątkowo wysoko.

Dobra.
Skoro przez ostatnie kilka lat dało się w miarę normalnie rozmawiać, to dlaczego nagle się popsuło?
I co najlepiej zrobić, żeby się nie psuło?

Szkoda mi odejścia krassa, ale go rozumiem. Parę dni temu spławiono mnie niemiło z jednej z grup lokalnych na FB. Kiedy broniłem poglądów Jana Słomki przed wypaczeniami, dowiedziałem się, w nieprzyjemnych słowach że jestem marudą, marudów tu sobie nie życzą, a punktem wyjściowym manipulacji przecież jest prawda. Po tym moje wypowiedzi skasowano. Zrobiłem dokładnie to co krass.
Nie mam jak zatrzymać ludzi na siłę, ale każde odejście, szczególnie po wielu latach, to jakaś porażka i winy szukam po swojej stronie."
Ostatnio zmieniony 08-06-2016 23:43 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

kaskada05
Posty: 173
Rejestracja: 21-01-2015 21:13

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: kaskada05 » 09-06-2016 00:06

"mów co chcesz Adminie, ale kiedyś religia była w salkach przykościelnych i każdy chodził po lekcjach chętnie,a teraz jest przymus i nawet nie można dziecka na etykę zapisać bo albo jej szkoła nie prowadzi albo jest po lekcjach, kiedyś księża uczyli religii nie dla etatów w szkole tylko z powołania i bezpłatnie"
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 00:06 przez kaskada05, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: grassownik » 09-06-2016 00:15

"Admin ma jedną przewagę nad userami,którzy mimo licznika są dość świeżutcy wśród gawiedzi... otóż zdaje sobie doskonale sprawę,że moja poza nieprzejednana jest tylko odpowiedzią na tą naprawdę nachalną gadkę o światopoglądzie,co większość userów przeżyła jakiś czas temu.
nie będę wzbudzał emocji i pisał o retoryce stosowanej przez adwersarzy,niech to każdy sobie oceni.
niektórych rzeczy nie da się tłumaczyć.

natomiast ja akurat jestem antyklerykałem totalnym,niespecjalnie ich wielbię,uważam za kamień u szyi ale oczywiście,że nie oceniam tak ludzi pod względem tego w co i kogo wierzą,jakie mają poglądy na to czy na tamto.mam ten przywilej,że znam wielu mocnych prawaków i to pod względem zarówno gospodarczym czy obyczajowym.z niejednym współpracowałem nie kryjąc swoich poglądów.zresztą każdy znajdzie tę płaszczyznę gdzie się z własnym guru rozminie.
dojrzali,jak mam wrażenie i dorośli ludzie nie muszą takich barier sobie stawiać.
z klerem mam podobne doświadczenie,wielokrotnie podkreślałem,że gdyby mój proboszcz (bo ktoś w dobrej wierze wbrew mnie ochrzcił mnie) był prezydentem Tarnobrzega ostatnie 20 lat to wszystkie te mastalerze,żwiruki i dziubińskie spaliły by się ze wstydu.
ale ilu jest takich jak On ? też dla mnie jest Tarnobrzeżaninem naszych czasów.bez dwóch zdań.
o Dominikach nie wspominam nawet,wiem jak wielu wierzących i nie ;-) ich docenia i szanuje.
ja akurat na tym tle mam bardzo pewne poglądy,nie wierzę i tyle :-D

natomiast nie czarujmy się,może to ostro brzmi ale czysto merytorycznie : jeśli ktoś nawet ma dużo większy dochód to jest to kasa przeznaczona na dziecko i mimo,że partia rządząca posługuje się szwindlem to nie uważam bym po 1 obraził osoby potrzebujące czy niepełnosprawne (nie napiszę nawet dlaczego ale sam sobie bym w ryj dał gdybym jako lewak z teoretycznie słabszych się nabijał) po 2 bym nazwał wszystkie rodziny uczestniczące w programie patologicznymi.... oczywiście można jak odnowiciel czy stachu robić politykę i wchodzić tylko jednemu stronnictwu ale ja tu zapisałem ze 3 tysiące postów,że każdym z nich najzwyczajniej w świecie się brzydzę i naprawdę nie będę umierał za wszystkich byłych premierów do Cyrankiewicza włącznie :-P

ale ostrzegam,jeśli będę czytał wszelakie debilizmy to przepraszam Adminie będę sondował Twoją tolerancję i nie mam zamiaru odpuścić.
ja akurat poważnie podchodzę do pewnych spraw i jeśli ma przeważać taki dyskurs jaki przedstawiają wspomniani gentelmani to będę prowokował ile wlezie i bił tak samo jak oni.
niesprawiedliwością losu jest to,że takim jak oni bezkarnie przechodziły oskarżenia o zdradę państwa i nazywanie Polski najgorzej jak można było i to mogło być w imię jednostronnej racji stanu a ja nie mógłbym na tej samej podstawie inaczej niż stachu,odnowiciel,okruszek,marysia,naczelnik kaczyński czy inny kukliński i tak dalej i dalej definiować polskiej racji stanu.

w Polsce wszystko się zmienia więc chełpiąc się sukcesem pisu pamiętajcie przyjdzie dzień gdzie bezbożnicy wezmą górę i co wtedy ? :-P



Edytowany przez grassownik o 08-06-2016 - 22:18. "
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 00:15 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: admin » 09-06-2016 00:15

"
marysia48 pisze:Każdy inaczej rozumie "wyczucie". Dobranoc
Oczywiście. Z wyczuciem, czyli odpowiednim dawkowaniem, bo o sprawach, jak to nazwałem "tajemnych" nie zawsze wypada mówić publicznie.
Gdybym tak mógł napisać na forum chociaż o połowie rzeczy o których wiem!
Zrozumiałe jednak, że pewnych tematów do Internetu się nie wyciąga."
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 00:15 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: stachu » 09-06-2016 01:02

"staram się grassowniku szanować Cię, bo niekiedy mądrze piszesz, ale jak zaczynasz wtrącać tą swoją ironię, to muszę zareagować byś tego nie robił.

w Polsce wszystko się zmienia więc chełpiąc się sukcesem pisu pamiętajcie przyjdzie dzień gdzie bezbożnicy wezmą górę i co wtedy ?
wtedy bezbożnym będzie się wydawało, że wygrali, ale będzie to tylko wygrana pozorna, dlaczego? bo to będzie koniec bezbożnictwa ...."
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 01:02 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

grassownik
Posty: 3508
Rejestracja: 24-01-2009 09:47

Ruszył program Rodzina 500+

Post autor: grassownik » 09-06-2016 10:23

":lol: będę tęsknił :lol:

ciekawe czy zabierzesz wiaderko i łopatkę i zmienisz piaskownicę :-D"
Ostatnio zmieniony 09-06-2016 10:23 przez grassownik, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ