Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Polecam - nie polecam. Ceny - Obsługa itp.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: admin » 21-12-2016 21:27

"Trafiłem na coś co nie przydarzyło mi się od lat - na braki zaopatrzeniowe.
Wczoraj wieczorem szukałem stojaka do choinki. W Majstrze był chyba ostatni i stosunkowo drogi, w Mrówce wszystkie wykupili, a w hurtowni już nie ma, w DAO nie spotkałem. Dziś zerknąłem do Kauflanda za stojakiem z gazetki, ale już się skończyły, a w choinkowym przed Kauflandem też już nie mieli. Kupiłem dopiero w punkcie z choinkami, czyli w szóstym odwiedzonym miejscu.

Dziś w jednej z Biedronek słyszałem z kolei tłumaczenie pracownicy że jajek nie ma już od tygodnia i nie wiadomo czy przed Świętami się pojawią.

Nie pamiętam takich sytuacji od lat :-)"
Ostatnio zmieniony 21-12-2016 21:27 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: janusza » 22-12-2016 14:24

"60 000 000 000 deficytu.. ale 500 plus działa.. Oj będziesz się śmiał niedługo, tyle że baranim głosem..
Dług publiczny już 3 245 117 130 581 PLN.
Wesołych Świąt!"
Ostatnio zmieniony 22-12-2016 14:24 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

kstbg
Posty: 38
Rejestracja: 03-12-2014 09:00

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: kstbg » 22-12-2016 15:52

"junusza 500 plus żałuje dzieciom ale już 40 letnim emerytowanym policjantom,strażakom,wojskowym,górnikom już nie. Oni biorą pieniądze za nic mimo że mają siłę pracować a dzieci one mogą chodzić głodne. Czy tak? Czy o to ci chodzi januszku? Policz sobie ile mamy w Polsce darmozjadów co żyją na koszt Państwa typu zdrowi renciści czy wdowy z rentą po mężu. Oni wszyscy mogą pracować a mimo to ich utrzymujemy. Dlaczego? Nie żałuj dzieciom popatrz na innych."
Ostatnio zmieniony 22-12-2016 15:52 przez kstbg, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: janusza » 22-12-2016 21:40

"Odnowiciel - ten artykuł jest z lutego tego roku. PO złożyła ten projekt żeby obnażyć kłamstwo wyborcze PIS.
Kstbg - Jestem przeciwnikiem wydawania pieniędzy których nie ma. Pis żyje na ostry kredyt. Bekniesz za to szybciej niż Ci się wydaje. Wszyscy bekniemy.
Policz sobie ile mamy w Polsce darmozjadów co żyją na koszt Państwa
Właśnie. Trzeba usiąść, policzyć, zabrać tym którym się nie należy, zbilansować budżet. NAJPIERW ODDAĆ DŁUGI. Wyjść NAD kreskę i dopiero wtedy zacząć rozdawać (wydawać) kasę. Działanie Pisu choć spektakularne jest skrajnie głupie. Czy jak masz odłożone na święta np 1000 zł to idziesz i na zeszyt w sklepie wydasz 5000? Nie! A Pis lekką ręką wydał. Twoje dzieci też byłyby zachwycone nowymi gadżetami za 5000. Ale przychodzi dzień kiedy trzeba oddać kasę i CO WTEDY ZROBI PIS?"
Ostatnio zmieniony 22-12-2016 21:40 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

sąsiad
Posty: 179
Rejestracja: 10-09-2014 20:14

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: sąsiad » 22-12-2016 22:30

"Zupełnie ciekawy ten wątek o tych "darmozjadach". Fakt, że nasz system w tej kwestii nie jest doskonały, ale też nie ma powodu, aby tak radykalnie i ostro wszystkich potępiać, bo są w tej grupie osoby, które chcą z tego wyjść, ale nikt nie daje im szansy i dlatego ciągle pozostają na garnuszku społeczeństwa, by nie powiedzieć "narodu" bo takie jest w modzie. No i jeszcze jedna sprawa. Jest nabór do komisji konkursowej w zakresie ofert pomocy społecznej. Jeśli tak, to ci wszyscy, którzy tak to krytykują niech się tam zapiszą i sami spróbują coś zmienić i dobrać optymalne rozwiązania."
Ostatnio zmieniony 22-12-2016 22:30 przez sąsiad, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: janusza » 22-12-2016 22:51

"
na skutek programu 500+ o 94 % zmniejszyło sie w PL skrajne ubóstwo wsród dzieci i pare innych bardzo ciekawych rzeczy nie przebijajacych sie do niusów dnia.
Gdyby to info było tego warte Twoja Narodowa Telewizja klepała by to od rana do nocy.
Przeczytaj jeszcze raz mój post. Od rana Twoja Wielka Polska zadłużyła się na kwotę 20 865 419 złotych.
zyjemy w raju,jestesmy zielona wyspą i inne tego typu piramidalne bzdury
Halo halo! Nie oglądałeś występu Pani Beaty? My jesteśmy w pierwszej 10 europy!
Szkoda że na kredyt.
P.S. Obsługuję, również księgowo dziesiątki firm. Najbardziej podoba mi się jak taki gość jak Ty zakłada firmę z głową pełną frazesów a po roku kiedy trzeba zapłacić pit dzwoni i płacze że podatki zjadły cały zysk. Echh.."
Ostatnio zmieniony 22-12-2016 22:51 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: admin » 22-12-2016 23:40

"
janusza pisze:Trzeba usiąść, policzyć, zabrać tym którym się nie należy, zbilansować budżet. NAJPIERW ODDAĆ DŁUGI. Wyjść NAD kreskę i dopiero wtedy zacząć rozdawać (wydawać) kasę. Działanie Pisu choć spektakularne jest skrajnie głupie. Czy jak masz odłożone na święta np 1000 zł to idziesz i na zeszyt w sklepie wydasz 5000? Nie! A Pis lekką ręką wydał. Twoje dzieci też byłyby zachwycone nowymi gadżetami za 5000. Ale przychodzi dzień kiedy trzeba oddać kasę i CO WTEDY ZROBI PIS?
Popieram w całej rozciągłości. Nie PiS zaczął zadłużanie, ale nie widać żeby coś robił w kierunku zbilansowania.
Korwin proponował wpisanie zbilansowanego budżetu do konstytucji ponad 20 lat temu."
Ostatnio zmieniony 22-12-2016 23:40 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

szop
Posty: 165
Rejestracja: 27-10-2004 20:25

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: szop » 23-12-2016 03:00

"Namacalnym dowodem na działanie 500+ jest deficyt stojaków na choinki. Urban byłby dumny. :)"
Ostatnio zmieniony 23-12-2016 03:00 przez szop, łącznie zmieniany 1 raz.

janusza
Posty: 292
Rejestracja: 25-12-2011 18:37

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: janusza » 23-12-2016 13:18

"
odnowiciel pisze:Jeżeli raport nie reżimowej
agencji jest nic nie wart to gdzie szukać zrodla prawdy na ten temat programu 500 plus Panie księgowy.Zasmucę Cię ale tv rezimowa mówi na ten temat ale pewnie jej nie oglądasz. ,
Raport mówi prawdę! Dzieciom się polepszyło. Na kredyt.. który będą spłacać jeszcze ich pra pra wnuki."
Ostatnio zmieniony 23-12-2016 13:18 przez janusza, łącznie zmieniany 1 raz.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: nikanor » 23-12-2016 17:51

"Jakie prawnuki już my ten dług spłacamy. Proszę popatrzeć ile wszystko podrożało. Głupia bułka kosztująca 50 gr kosztuje już 59gr. to jest to, że za 500 płacimy wszyscy.
Bzdury wypisywane, że 500 plus polepszył byt najbiedniejszych (większość) to patologie, gdzie dalej wszystko idzie na wódę, a nie na dzieci.
Bzdura 2: odnowiciel z money. Niestety Całość kasy na 500 w tym roku wpłynęła ze sprzedaży ostatniej możliwej częstotliwości UMTS w naszym kraju, kasa była tylko na ten rok, a i tak nie starczyła do końca roku bo pochłonął ją ten program, na przyszły nie ma już pieniędzy od grudnia.
Na śląsku brakuje na ten rok już 3mld na wypłaty ze "wspaniałego programu", gdzie dostaje każdy, tylko nie ten do końca co ma dostać.
Zawsze twierdziłem, że program nie do końca przemyślany, zresztą jak wszystkie pisu do tej pory. Jeszcze nie znalazłem do tej pory nic przemyślanego co zrobili.
Wszystko na łapu capu. Teraz durni zwolennicy będą za wymyślanki pisu płacić jak my wszyscy.
Poza tym Wesołych Świąt zdrowych i rodzinnych
Dla Pisu i ich popleczników raczej "Świąt pełnych przemyśleń i rachunków sumienia. Zdrowia też Życzę."



Edytowany przez nikanor o 23-12-2016 - 16:51. "
Ostatnio zmieniony 23-12-2016 17:51 przez nikanor, łącznie zmieniany 1 raz.

pewnyswego
Posty: 138
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: pewnyswego » 23-12-2016 18:20

"Panie nikanor skąd pan czerpiesz wiedze statystyczna twierdzac ze wiekszosc 500 na patologie idzie? Bzdury bzdury i jeszcze raz bzdury. Zrob sobie panie szanowny test po znajomych ktorzy biora ow 500zl i sam zobaczysz ze na pewno wiekszosc nie idzie na patologie. Tak sie pisze zeby tylko postraszyc tak samo ja to ze nie ma pieniędzy na to a skad wy to wiecie? Jestescie w tym rządzie? Lepiej wiecie a nawet nie przeczytaliscie pewnie zabezpieczen budzetowych na 2017 tylko tak pisac i pisac to takie polskieee narzekanie"
Ostatnio zmieniony 23-12-2016 18:20 przez pewnyswego, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: admin » 23-12-2016 22:35

"
nikanor pisze:Zawsze twierdziłem, że program nie do końca przemyślany, zresztą jak wszystkie pisu do tej pory. Jeszcze nie znalazłem do tej pory nic przemyślanego co zrobili.
Jest wręcz przeciwnie :-)
Program jest idealnie przemyślany i okazał się bardzo skuteczny. Kwestia tylko badania pod kątem jego celów.
Wzrost dzietności (czytałem że już są takie efekty) i wsparcie rodzin to efekt uboczny.

Zaplanowanym, przemyślanym i zrealizowanym efektem było wygranie wyborów, zdobycie i utrzymanie poparcia społecznego. Widać to również po aktualnych wypowiedziach premier Szydło, która odnosząc się do trwającego konfliktu za każdym razem mówi o programie 500+, przy okazji niejako strasząc, że "tamci" chcą go zabrać, bo my dajemy, a tamci są przeciw nam. Poza tym tamci od zawsze mówili że się nie da.

I tak jak pytałem gdzie indziej:
czy lepszy jest rząd który sumiennie realizuje zły program, czy ten który w ogóle nie realizował dobrego programu?"
Ostatnio zmieniony 23-12-2016 22:35 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

MT
Posty: 983
Rejestracja: 11-02-2013 23:47

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: MT » 24-12-2016 10:44

"
czy lepszy jest rząd który sumiennie realizuje zły program, czy ten który w ogóle nie realizował dobrego programu?
Admin, nie poznaję Cię. :(

Tak, lepszy jest rząd, który nic nie poprawi niż taki który psuje.

500+ jest. Czy to dobrze czy źle to każdy musi sam ocenić. Jednego to drażni i kłuje w oczy (bo mu nie dają) a inny bierze z przyjemnością nie patrząc na to skąd to się bierze. Bierze, bo dają. Bo jak nie wezmę to będę frajer. Ja tam biorę mając pełną świadomość skąd ten pieniądz. Biorę, bo wiem, że jak ja nie wezmę to nikt nic lepszego za te pieniądze nie uczyni ani mnie, ani miastu ani krajowi.
Jak ktoś jest tak bardzo przeciwko PiS i nie chce tych pieniędzy przejeść (bo mu staną w gardle), przepić czy zainwestować w edukację dziecka to zawsze może tą kwotą wspomóc działania tzw. opozycji, np. Ryśka Swetru.

Co do tematu i braków w sklepach w mieście.

Sklepy są, niby jakieś tam zaopatrzenie jest. Ale przeraża podejście niektórych właścicieli sklepów do tematu zamówień i dbania o asortyment. W ciągu ostatniego roku próbowałem kupić kilka różnych rzeczy na miejscu, w różnych sklepach. Nie było tego towaru na półce, pytam więc o możliwość zamówienia. Ok, przywieziemy. Proszę zajrzeć za trzy dni, tydzień lub dwa. Zaglądam do sklepu, pytam - a tam przysłowiowa rybka. Nie ma, nie zamówiłem, nie przywiozłem. Kurna, to już nie lepiej było spławić, od razu powiedzieć "kup se pan na allegro"? W tym momencie szkoda mi nawet czasu na chodzenie po lokalnych sklepach kiedy wiem, że sprzedawcom zależy wyłącznie na wypchnięciu tego co leży na półce.

Czy są w Tarnobrzegu sklepy rozsądnie zaopatrzone, z rozsądnymi cenami, w których sprzedawca za ladą nie ma nosa spuszczonego na kwintę i z muchami w tym nosie latającymi, takie w których klient jest traktowany w sposób taki, że ma się tam ochotę wrócić na kolejne zakupy?"
Ostatnio zmieniony 24-12-2016 10:44 przez MT, łącznie zmieniany 1 raz.

marchru
Posty: 188
Rejestracja: 28-12-2005 22:30

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: marchru » 24-12-2016 13:48

"każdy kto był za granicą może porównać poziom obsługi klienta.
Staram się w ogóle nie robić zakupów u nas w mieście bo często mam wrażenie, że komuś przeszkadzam.
Czasem dziwie się jak niektóre punkty mogą funkcjonować.
Tu porusza się już szeroko rozumiany temat powołania do określonej pracy. Jedni są do czegoś stworzeni, drudzy starają się przystosować lub udają. Ostatnia grupa to ludzie wychodzący z domu na 8 lub 12 godzin aby coś zarobić.
Także braki towaru zdarzają się na całym świecie. Różnica w tym jak szybko zostaną uzupełnione i jak potraktować klienta.

MT - nie podoba mi się twój avatar



Edytowany przez marchru o 24-12-2016 - 12:49. "
Ostatnio zmieniony 24-12-2016 13:48 przez marchru, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Braki zaopatrzeniowe przed Świętami?

Post autor: admin » 24-12-2016 14:03

"
?? pisze:Admin, nie poznaję Cię. :(

Tak, lepszy jest rząd, który nic nie poprawi niż taki który psuje.
Ale nadal wielu rozlicza rząd z obietnic wyborczych! Jeśli wygrał dany program, to oczekuje się że go będą realizować. Dobrze czy źle? To co dla jednych jest naprawianiem, dla innych jednocześnie może być psuciem.

Pińcet biorę i nie przepijam. Denerwuje mnie takie narzucanie skojarzeń. Część od razu edukacyjnie, reszta z perspektywą edukacji w dalszej perspektywie. SLO kosztuje :-)

Co do pozytywnych sklepów - wiem że to niszowa branża chociaż spory sklep, ale tak 2-3 lata temu jak chodziłem często do Komfortu, to byłem zachwycony wzorową obsługą. Pełna profeska. Teraz nie chodzę to nie wiem. Generalnie nie marudzę. Jest Internet i są opinie."

ODPOWIEDZ