Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: iwka2016 » 03-04-2017 10:19

"Gołe dane z PUP na temat poziomu bezrobocia w mieście Tarnobrzeg, powiecie oraz województwie. Na razie zostawiam bez komentarza...

Stopa bezrobocia w styczniu 2017 roku, stan na 31 stycznia 2017 r., stopa bezrobocia (w % aktywnych zawodowo):

Miasto Tarnobrzeg - 12,3

Powiat Tarnobrzeski - 10,3

Woj. Podkarpackie - 11,9

Kraj - 8,6

źródło: http://tarnobrzeg.praca.gov.pl/-/437759 ... -2017-roku

Tam, gdzie ja obecnie mieszkam, stopa bezrobocia w styczniu 2017 r. wyniosła 2 %.

Ja już wcześniej dyskutowałam na tym forum o bezrobociu i upadku ekonomicznym Tarnobrzega, jednak spotkałam się z postawą obrony władz miasta i opiniami, że to miasto jest stworzone do wypoczynku (dla pracowników innych miast typu Stalowa Wola czy emerytów). Krótko mówiąc rysowany przeze mnie problem nie spotkał się ze zrozumieniem większości dyskutantów."
Ostatnio zmieniony 03-04-2017 10:19 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

ziomek1000
Posty: 79
Rejestracja: 16-05-2015 14:16

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: ziomek1000 » 03-04-2017 11:33

"Każdy chyba dobrze wie że sytuacja bezrobocia jest w mieście dramatyczna. Ale trzeba wziąć pod uwagę ogromny odsetek ludzi za granicą będącymi tutaj ludźmi bezrobotnymi. Myślę że spokojnie 2% jest w tej sytuacji. Co nie zmienia faktu że upadek ekonomiczny postępuje a emeryci siarkowi umierają. Cmentarz w sobowie będzie trzeba znów powiększyć.
Dramat i masakra. Po maturze uciekam gdzie pieprz rośnie."
Ostatnio zmieniony 03-04-2017 11:33 przez ziomek1000, łącznie zmieniany 1 raz.

rusałka
Posty: 90
Rejestracja: 27-02-2014 00:40

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: rusałka » 03-04-2017 11:37

"Jak jesteś za granicą na stałe to nie możesz być zarejestrowanym w pup i jednocześnie być ujętym w tych statystykach."
Ostatnio zmieniony 03-04-2017 11:37 przez rusałka, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: andriu81 » 03-04-2017 15:32

"Ależ oczywiście że tak jest.W tym beznadziejnym mieście jest 20 osób na jedno stanowisko,gdzie np osoby takie jak ja od ponad miesiąca codziennie wysyłają zgłoszenie na zamieszczone oferty pracy i bez żadnego skutku ,nawet odzewu ,nie mówiąc o telefonie czy mailu,nic zero,kompletna ignorancja z drugiej strony. A pracodawcy zatrudniają najczęściej znajomych,bo tak im wygodnie.Taka jest prawda,ale o tym oczywiście się nie mówi w żadnych lokalnych mediach,bo po co sobie psuć opinie.Prawda jest też taka że w Tarnobrzegu mieszka kilkukrotnie więcej ludzi niż jest miejsc pracy,a pracodawcy robią wszystko aby zatrudnić jak najmniej osób,w zakładach zamiast pracować kilka tysięcy ,pracuje setka.Rynek pracy w tym mieście jest brutalny i bezwzględny.
Mnóstwo osób z tego powodu pozakładało działalność gospodarczą,ale tu tez nie ma lekko,bo system podatkowy jest tak pop...ony że mogą człowieka wykończyć już po miesiącu działalności.Wiele osób (uczciwych i pracowitych )w ten sposób popadło w zadłużenie,bo wiadomo kredyt na działalność,a potem co?Pułapka systemowa.Dziwne że tylko 12% bezrobocie,ale to wyjaśnia fakt że dużo ludzi dojeżdża ,większość ma własne samochody,a także spora część ma tu nadal mieszkania (wynajmowane) mimo że ich tu fizycznie nie ma. Więc rzeczywista liczba mieszkańców jest trudna do oszacowania,ale według wszelkich prognoz jest poniżej 40 tys. Tak naprawdę to miasto nie powinno w ogóle istnieć w takiej formie,jest sztucznym tworem,skupiskiem ludzi którzy powinni mieszkać gdzieś indziej,ale tak się osiedlili wiele lat temu i tak już zostało.I z tym jest wielki problem. Ale jak słyszę że ma tu powstac galeria na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Sikorskiego to pukam się w głowę,bo prezydent miasta chyba oszalał z tym pomysłem i obecnej sytuacji na rynku pracy budować galerie,ciekawe dla kogo i za co.Wiadomo każda galeria winduje ceny kilkukrotnie aby zarobić na swoje istnienie,koszt wynajmu pomieszczeń,czynsze,spłata kredytu za wybudowanie ,to są miliony i ktoś za to zapłaci.Ale prezydent się tym nie przejmuje,tak sobie postanowił i już i wielka radość"
Ostatnio zmieniony 03-04-2017 15:32 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: jamWilhelm » 03-04-2017 16:32

"
andriu81 pisze:A pracodawcy zatrudniają najczęściej znajomych,bo tak im wygodnie.
zawsze jest lepiej kogoś z polecenia zatrudnić
andriu81 pisze:a pracodawcy robią wszystko aby zatrudnić jak najmniej osób,w zakładach zamiast pracować kilka tysięcy ,pracuje setka
pewnie Ty będąc właścielem robiłbyś odwrotnie :)
andriu81 pisze:Dziwne że tylko 12% bezrobocie,
Nie wziąłeś pod uwagę ludzi którzy są zarejestrowani a pracują na czarno i to z wyboru i ludzi którzy do pracy pójść nie zamierzają
andriu81 pisze:Tak naprawdę to miasto nie powinno w ogóle istnieć w takiej formie,jest sztucznym tworem,skupiskiem ludzi którzy powinni mieszkać gdzieś indziej,ale tak się osiedlili wiele lat temu i tak już zostało.I z tym jest wielki problem.
Ty masz największy problem
andriu81 pisze: Ale jak słyszę że ma tu powstac galeria na skrzyżowaniu Sienkiewicza i Sikorskiego to pukam się w głowę,bo prezydent miasta chyba oszalał z tym pomysłem i obecnej sytuacji na rynku pracy budować galerie,ciekawe dla kogo i za co.Wiadomo każda galeria winduje ceny kilkukrotnie aby zarobić na swoje istnienie,koszt wynajmu pomieszczeń,czynsze,spłata kredytu za wybudowanie ,to są miliony i ktoś za to zapłaci.Ale prezydent się tym nie przejmuje,tak sobie postanowił i już i wielka radość
Z tego co się orientuje to miasto nie buduje galerii tylko jakiś przedsiębiorca za swoje i jeśli jest chętny do budowy galeryjki to czemu nie? sklepy mogą sobie windować ceny jak chcą przecież rynek ich zweryfikuje.
Piszesz o tym mieście jakby tu rzeczywiście była taka bida, że ludzie wieczorem światło gaszą, żyjąc tu za karę i przypisujesz swoje problemy wszystkim mieszkańcom Tbg. Jeśli tyle czasu szukasz pracy bezskutecznie to z Tobą jest coś nie tak, masz zbyt wygórowane ambicje, może i jesteś za dobry a może Ci się tak tylko wydaje. A tak w ogóle to nie miałeś już stąd wyjechać?"
Ostatnio zmieniony 03-04-2017 16:32 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 03-04-2017 18:36

"
iwka2016 pisze:Gołe dane z PUP na temat poziomu bezrobocia w mieście Tarnobrzeg, powiecie oraz województwie. Na razie zostawiam bez komentarza...

Stopa bezrobocia w styczniu 2017 roku, stan na 31 stycznia 2017 r., stopa bezrobocia (w % aktywnych zawodowo):

Miasto Tarnobrzeg - 12,3
Powiat Tarnobrzeski - 10,3
Woj. Podkarpackie - 11,9
Kraj - 8,6

źródło: http://tarnobrzeg.praca.gov.pl/-/437759 ... -2017-roku

Tam, gdzie ja obecnie mieszkam, stopa bezrobocia w styczniu 2017 r. wyniosła 2 %.

Ja już wcześniej dyskutowałam na tym forum o bezrobociu i upadku ekonomicznym Tarnobrzega, jednak spotkałam się z postawą obrony władz miasta i opiniami, że to miasto jest stworzone do wypoczynku (dla pracowników innych miast typu Stalowa Wola czy emerytów). Krótko mówiąc rysowany przeze mnie problem nie spotkał się ze zrozumieniem większości dyskutantów.

Z tego co pamiętam nikt nie bronił władz miasta, co najwyżej podważał ich siłę sprawczą w tym zakresie. Tarnobrzeg też nie jest miastem stworzonym do wypoczynku, ale ewentualna rola sypialni dla okolicznych zakładów przemysłowych wcale nie jest uwłaczająca.

Teraz odnośnie samych danych.
Dlaczego sprawdzać styczeń? Wtedy bezrobocie jest najwyższe.
Ok, ale jak już jesteśmy przy styczniu, to można spojrzeć na porównanie z poprzednimi styczniami:
Styczeń 2010 - 15,5%
Styczeń 2011 - 15,1%
Styczeń 2012 - 15,3%
Styczeń 2013 - 16,9%
Styczeń 2014 - 16,7%
Styczeń 2015 - 15,5%
Styczeń 2016 - 13,9%
Styczeń 2017 - 12,3%

Jaka jest tendencja?

I teraz tak - jeśli przyjąć że za stopę bezrobocia odpowiadają władze miasta, to jak wygląda wynik 12,3% przy wyniku 16,9% sprzed 4 lat?
Różnica w między wartością z 2013 i 2017 roku to aż 37%! Czy mamy chwalić władze miasta że udało im się tak znacznie zmniejszyć bezrobocie przez raptem 4 lata? Ja nie chwalę, bo uważam że to nie ich zasługa.

Patrząc na dane z innych miesięcy - w styczniu 2017 było 12,3%, ale we wrześniu 2016 11,5%.
Porównując z wynikami krajowymi - w styczniu było to 8,6%, a jaka jest stopa dziś?
http://next.gazeta.pl/next/7,151003,215 ... l#MTstream
W lutym było 5,3%, a w styczniu 8,6%.
Na dziś obstawiam że w Tarnobrzegu stopa bezrobocia wynosi około 10%, co jest najlepszym wynikiem od pewnie 20 lat.
I znów - czy to zasługa/wina władz miasta?

Nie sposób pominąć tego co pisze jamWilhelm, bo realne bezrobocie jest z różnych względów dużo niższe niż notowane.
Z drugiej strony rację ma andriu81, że mieszkańców mamy mniej niż wskazują statystyki, zatem procentowo bezrobocie jest wyższe niż na papierze.
Wartość bezwzględna to mniej niż 2000 osób zarejestrowanych jako bezrobotni, z czego realnie raptem kilkaset osób szuka pracy.

Galeria oczywiście nie jest inwestycją miasta i miastu nic do tego. Nie nasze ryzyko.
Tak jak nie naszym ryzykiem jest budowa kilkuset nowych mieszkań. Ktoś liczy i wychodzi mu że warto."
Ostatnio zmieniony 03-04-2017 18:36 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

Jasiek
Posty: 614
Rejestracja: 29-12-2005 12:31

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: Jasiek » 03-04-2017 21:21

"No cóż patrząc na same dane to nie odbiegamy od tego co się dzieje w województwie:
Woj. Podkarpackie - 11,9
Miasto Tarnobrzeg - 12,3
Kraj - 8,6 - Chyba nikogo to nie dziwi, że stopa bezrobocia w Tarnobrzegu jest wyższa niż w skali kraju - nie od dziś wiadomo, że jesteśmy jednym z biedniejszych województw w Polsce.
Przychylę się do zdania Admina, że jeśli chodzi o spadek bezrobocia to żadna w tym zasługa władz miasta. Można oczywiście stwierdzić, iż obecne władze "nie przeszkadzają" firmom, które chcą zawitać do Tarnobrzega jak za czasów poprzednika ale na pewno nie przekład się to na spadek bezrobocia w Tarnobrzegu jeśli chodzi o dane statystyczne.
Co do nowych mieszkań powstających w Tarnobrzegu to z tego co słyszałem nie ma wielkiego problemu z ich zbytem więc aż tak źle to chyba nie jest. Co nie znaczy, że jest dobrze - niestety.



Edytowany przez Jasiek o 03-04-2017 - 19:23. "
Ostatnio zmieniony 03-04-2017 21:21 przez Jasiek, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: andriu81 » 04-04-2017 00:06

"@jamWilhelm,
Jeśli łatwiej z polecenia,to po co zamieszczają ogłoszenia i robią nadzieję ludziom?Admin powinien to usuwać ,albo sprawdzać zamieszczone oferty ,ewentualnie otagować "oferta tylko dla znajomych" byłoby tak uczciwie.Po co promować oszukiwanie?
Jakie na czarno?Tu nawet nie ma pracy na czarno,nigdzie nie da się dorobić,bo legalna czy nielegalna praca jest na takich samych zasadach.
Ja nie mam problemu,w tej chwili mam czas na ocenę i podsumowanie i wyciągnięcie wniosków.Faktycznie jestem do tyłu,bo gdybym to zrobił 10 lat temu,to już dawno bym stąd wyjechał,bo tylko marnuje czas.
Widać że jesteś z PO,bo nie zauważyłeś że nawet prywatny przedsiębiorca odciśnie piętno na rynku pracy,jedna galeria spowoduje likwidację innych sklepów,kolejne upadłe małe firmy ,bez perspektyw.
A żebyś wiedział że gaszą światło przed 22 ,np w moim bloku ciemno w oknach o tej porze,wszyscy jak za komuny rano do pracy(albo innych zajęć),wszędzie cisza,w sobotę na imprezie.Żadnej radości nie widać na osiedlach. No nie ma biedy,dzięki pomocy państwa.Otóż MOPR działa bardzo prężnie i szeroko.Ludzi bez środków jest mnóstwo.Niestety to samo państwo które pomaga biednym ,to niszczy małą przedsiębiorczość ,to dzięki państwom,ogromnym opłatom na podatki,ZUS,itd przedsiebiorcy nawet jakby chcieli to nie zatrudnią więcej pracowników i nie poszerzą działalności,bo ich państwo złupi na kazdym kroku.
Nie jestem ani za dorby,ani wygórowanych ambicji,po prostu chciałbym uczciwie podjąć pracę,wraz ze swoim dorobkiem i na normalnych zasadach,nie jak robol niewolnik,tylko normalny uczciwy człowiek,nie oszust i krętacz,a to chyba powinno być istotne na rynku pracy,prawda?
Zobaczymy jak sytuacja się potoczy"
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 00:06 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: dino » 04-04-2017 00:23

"Warto również porównać ilość osób zatrudnionych w miastach na prawach powiatu:

Liczba pracujących w roku 2004
Tarnobrzeg - 11 903
Rzeszów - 68643
Krosno - 24 430
Przemyśl - 17 409

Liczba pracujących w 2010 roku
Tarnobrzeg - 13 844
Rzeszów - 84 395
Krosno - 24 451
Przemyśl - 19 847

Po roku 2010 zmieniono metodologię i stąd dane są trudne do porównania
Za warto wspomnieć, że w 1990 roku w Tarnobrzegu pracowało jak dobrze pamiętam około 23 000 osób

Konkluzja:
Tarnobrzegowi bliżej do Jarosławia, Jasła czy Leżajska niż do byłych miast wojewódzkich w których zatrudnienie przekracza 20 000, a u nas ledwie 14 000,



Edytowany przez dino o 03-04-2017 - 22:23. "
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 00:23 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: iwka2016 » 04-04-2017 11:18

"
Ok, ale jak już jesteśmy przy styczniu, to można spojrzeć na porównanie z poprzednimi styczniami:
Styczeń 2010 - 15,5%
Styczeń 2011 - 15,1%
Styczeń 2012 - 15,3%
Styczeń 2013 - 16,9%
Styczeń 2014 - 16,7%
Styczeń 2015 - 15,5%
Styczeń 2016 - 13,9%
Styczeń 2017 - 12,3%

Jaka jest tendencja?

I teraz tak - jeśli przyjąć że za stopę bezrobocia odpowiadają władze miasta, to jak wygląda wynik 12,3% przy wyniku 16,9% sprzed 4 lat?
Różnica w między wartością z 2013 i 2017 roku to aż 37%! Czy mamy chwalić władze miasta że udało im się tak znacznie zmniejszyć bezrobocie przez raptem 4 lata?
Tak zmieniał się poziom bezrobocia we wszystkich województwach, miastach i powiatach oraz ogólny uśredniony poziom bezrobocia w całym kraju. Ale w warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, podkarpackim, powiatach szydłowieckim, braniewskim, bartoszyckim, miastach Radomiu, Włocławku, Bytomiu, Przemyślu i m.in. Tarnobrzegu mieliśmy wyższy lub znacznie wyższy od średniej krajowej poziom bezrobocia. To jest tzw. bezrobocie strukturalne, oczywiście wahające się in plus lub minus w zależności od koniunktury w całym kraju.

Tarnobrzeg ma wysokie bezrobocie (wahające się zależnie od koniunktury, obniżające się wraz ze średnią krajową, jednakże znacznie wyższe od tej średniej), wskazujące na stałe problemy strukturalne.

Czy te problemy strukturalne władze rozwiązywały na przestrzeni ostatniego 25-lecia? Bardziej obiektywną odpowiedzią na to pytanie będzie porównanie rozwoju sąsiednich miast. Tu polecam artykuł "Tarnobrzeg tyłem do przemysłu" http://rta24.eu/tarnobrzeg-tylem-do-przemyslu/
Z tego co pamiętam nikt nie bronił władz miasta, co najwyżej podważał ich siłę sprawczą w tym zakresie. Tarnobrzeg też nie jest miastem stworzonym do wypoczynku, ale ewentualna rola sypialni dla okolicznych zakładów przemysłowych wcale nie jest uwłaczająca.
Tak, pamiętam, Admin w poprzedniej dyskusji przyjął rolę takiego "pozytywnego trolla", przez całą dyskusję atakując garściami takich jak powyższy argumentów w stylu, że prawda leży po środku i każda patologia ma swoje jasne strony... Pozytywnie trolluje zresztą pod każdym postem na tym forum, w którym ktoś wskazuje jakieś patologie, niedociągnięcia dziejące się w naszym mieście - poczytajcie sobie inne dyskusje. Ma być pozytywnie... Ale czy taka jest rola obiektywnego forum, o którego obiektywizm, z racji swojej roli, powinien zadbać ktoś, kto nazywa się Adminem forum?

Czy ktoś taki jak ja, z zewnątrz, nie może odnieść wrażenia, że broni się tu władz, bo każda krytyka tego ,co dzieje się w mieście i jest zależne od działań tychże, jest zbijana? Niechby była zbijana, ale przez niezależnych dyskutantów, gości tego forum, a nie przez jego twórcę."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 11:18 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: iwka2016 » 04-04-2017 11:51

"I jeszcze jedno. Ryzykownym jest twierdzenie, że władze nie mają żadnego wpływu na rozwój miasta. Tę tezę wypadałoby jakoś udowodnić, bo można odnieść wrażenie, że używanie takiego twierdzenia zdejmuje z władz odpowiedzialność, na zasadzie, co złego, to nie my. W poprzedniej wypowiedzi próbowałam udowodnić, że zło się jednak dzieje."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 11:51 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: jamWilhelm » 04-04-2017 12:09

"andriu,
No zamieszczają, żeby mieć ewentualny wybór, nic nie zrobisz, sam byłem kiedyś na rozmowie a jak się okazało pracownik już był ugadany z polecenia i nic nie zrobisz :)
Nie opowiadaj, że ludzie nie pracują na czarno bo chyba żyjesz w matriksie albo w sumie nie wiem co. Sam znam z 5 osób zarejestrowanych w PUPie a pracujących po jakiś budowach u nas czy po całej Polsce a przyjeżdżając na łikend i na podpis, nie wspominając o domowych salonach urody, cukierni itp noszących znamiona działalności gospodarczej :)
nie jestem za żadnym PO, chociaż wolę ich niż ten cały PiS.
Jeśli galeria spowoduje zamknięcie jakiegoś sklepu to cóż, taki jest rynek, jak sklep jest na poziomie, a nie z tandetą wycenioną na DolceGabana, to i się utrzyma.
Gaszą światło przed 22? ale to z oszczędności prądu? nie sądzę.
Nie widzisz radości w narodzie to przyjdź w sobotę na mecz Siarki i zobaczysz radość po strzelonej bramce :)
Co do haraczów państwowych to pełna zgoda :)

iwka
a czy Admin nie może wyrazić swojego zadowolenia z życia w Tarnobrzegu?! Widać, że lubi to miasto, gdyby marudził to pewnie by było OK. Bo Polak lubi narzekać a jak jest zadowolony z życia to najczęściej jest od razu złodziejem z PO. Bronić władzy? jakiej? przecież jeden jak i drugi chu... zrobi nie licząc paru chodników czy klepiąc jakieś zezwolenie.
Nie rozumiem tu kilku osób, które lubią cisnąć po Tarnobrzegu, w Stalowej to, w Mielcu tamto, to nic się nie dzieje, bida, zaorać, nie lepiej migrować z aż tak znienawidzonego miasta?! Po co się męczyć."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 12:09 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: iwka2016 » 04-04-2017 12:34

"
nie lepiej migrować z aż tak znienawidzonego miasta?! Po co się męczyć
Problem w tym, że migrowanie z miast zastoju i degradacji ekonomicznej to raczej życiowy przymus. Mało tego, przymus rozłożony na pokolenia. Będą emigrować twoje dzieci, potem wnuki. Z powodu swojej awersji i antypatii do Tarnobrzega? Nie. Z powodu bezrobocia, trudności ze znalezieniem pracy, bo na jedno miejsce przypada kupa ludzi. Młody człowiek jednak powinien mieć dostęp do pracy, zarabiać, oszczędzać, uniezależnić się od rodziców, mieć możliwość utrzymania swojej rodziny.

Ja rozumiem, że trzeba lekko i optymistycznie podchodzić do życia ale to nie oznacza, że teraz, na tym forum, przeznaczonym do dyskusji o problemach swojego miasta, nie można wyrazić swoich krytycznych uwag, popartych doświadczeniami życiowymi, statystykami GUS, PUP itp., na temat kondycji tego miasta. To ja nie rozumiem, dlaczego dyskusje o problemach Tarnobrzega na forum poświęconym temu miastu, są tak zbijane.
nie jestem za żadnym PO, chociaż wolę ich niż ten cały PiS
Platforma też miała optymistyczną kampanię propagandową (słynna "zielona wyspa" Tuska) i przegrała, bo wyborcy mieli dość olewania ich konkretnych problemów."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 12:34 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: jamWilhelm » 04-04-2017 12:55

"problemy problemami, tu wielu jednak opisuje Tbg jak jakiś Bangladesz i o to mi chodzi.
A takie "a platforma też" to raczej nie do mnie :)"
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 12:55 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: iwka2016 » 04-04-2017 13:06

"
problemy problemami, tu wielu jednak opisuje Tbg jak jakiś Bangladesz i o to mi chodzi.
Po pierwsze, "tu wielu opisuje", bo to forum publiczne. Po drugie, "opisuje Tbg jak jakiś Bangladesz", bo nie opisuje w duchu optymistycznym, z jakichś, konkretnych przyczyn (ja z powodu bezrobocia strukturalnego i braku pomysłu władz na ratunek). Można zamknąć to forum lub zastosować cenzurę. I będzie po myśli panów optymistów."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 13:06 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: jamWilhelm » 04-04-2017 13:29

"opisywać jednak zgodnie z prawdą bo takiej bidy jak tu opisują niektórzy to w mieście nie ma!"
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 13:29 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: iwka2016 » 04-04-2017 13:48

"
opisywać jednak zgodnie z prawdą bo takiej bidy jak tu opisują niektórzy to w mieście nie ma!
Proszę dokładnie przeczytać mój pierwszy post. Piszę tam o gołych danych tarnobrzeskiego PUP i cytuję statystyki. Nic więcej. Statystyki mówią same za siebie. Czy tarnobrzeski PUP publikuje dane bezrobocia w mieście zgodnie z prawdą? Mogłam, ale tego nie zrobiłam, wyraźnie napisać, że dane te wskazują na to, że w Tarnobrzegu sytuacja jest gorsza, niż w województwie podkarpackim. Zaprosiłam tylko do zapoznania się z "gołymi danymi" PUP.

Czy jest bida i czy takiej bidy jak tu opisują niektórzy to w mieście nie ma? Ja przytoczyłam gołe dane naszego tarnobrzeskiego PUP. Zostawiłam do samodzielnej oceny. Ocena Admina polegała na przytoczeniu danych wskazujących na systematycznym spadku bezrobocia w Tbg na przestrzeni kilku lat. Ja tylko odpowiedziałam, że poziom jest i tak wyższy niż średnia krajowa, i wskazuje na problemy strukturalne.

Dyskusja jest konkretna. Przytoczyłam (nie mój) artykuł "Tarnobrzeg tyłem do przemysłu".

Zarzut, że nie opisuję sytuacji zgodnie z prawdą? Proszę o odniesienie się do konkretów i dowody. Proszę bardzo, statystyki przytoczyłam. Zapraszam do merytorycznej dyskusji.

Tryb nakazujący "opisywać!" w wypowiedzi wskazuje na jednak na to, że są tu wodzireje na forum, którzy nie lubią wolności wypowiedzi. No, chyba że dyskusja będzie się toczyła w kierunku propagandy sukcesu.

I wniosek końcowy, nie wiele pomyliłam się pisząc o tym, że za gorzką ale prawdę o kondycji naszego miasta, jest się zbijanym na tym forum. Paskudna to sprawa, bo ataki za wyrażanie swoich opinii na forum poświęconemu np. celebrytom można zrozumieć i wybaczyć. Gorzej, gdy trudno wyrażać swoje opinie na forum traktującym o życiu swojego miasta i działalności lokalnych władz."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 13:48 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: jamWilhelm » 04-04-2017 14:10

"a proszę mi wskazać gdzie ja się w ogóle odniosłem do Twojego pierwszego czy drugiego posta?!
Wolność wypowiedzi to raczej Ty blokujesz Adminowi bo jest zadowolony z życia w Tbg."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 14:10 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

iwka2016
Posty: 23
Rejestracja: 12-09-2016 15:00

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: iwka2016 » 04-04-2017 14:24

"
a proszę mi wskazać gdzie ja się w ogóle odniosłem do Twojego pierwszego czy drugiego posta?!
Proszę dokładnie czytać posty innych, kompletnie nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi. Nie młotkiem, tylko więcej inteligencji. Na razie jest "młotek" i krytyka typu "opisywać jednak zgodnie z prawdą bo takiej bidy jak tu opisują niektórzy to w mieście nie ma!". To zarzut do mnie. Ja odpowiadam, że cytowałam konkrety, statystyki. Przeczytaj jeszcze raz całą dyskusję."
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 14:24 przez iwka2016, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Skandaliczne bezrobocie w Tarnobrzegu

Post autor: jamWilhelm » 04-04-2017 15:37

"żaden zarzut do Ciebie a raczej do andriu, który na każdym kroku stara się przedstawić Tbg jako zajebiście zubożałe miasto w którym ludzie żyją dzięki pomocy MOPR a jak już ktoś pracuje to po znajomości i stąd moje stwierdzenie, że albo żyje a matrixie albo w kiepskim miejscu albo ma zaburzenie (możliwe kilka dolegliwości) Więcej inteligencji to byś wykazała Ty gdybyś czytała ze zrozumieniem.
Opisz to proszę w sposób yntelygentny: "opisywać jednak zgodnie z prawdą bo takiej bidy jak tu opisują niektórzy to w mieście nie ma!""
Ostatnio zmieniony 04-04-2017 15:37 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ