Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
inicjatywapolska
Posty: 26
Rejestracja: 23-05-2017 12:06

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: inicjatywapolska » 23-05-2017 12:27

"Zapraszamy do spotkania się i dyskusji z Barbarą Nowacką, która w środę, 24 maja, odwiedzi region Podkarpacki. Na początku widzimy się w Tarnobrzegu o godzinie 16.30 w Środowiskowym Domu Kultury, a następnie w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy!"
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 12:27 przez inicjatywapolska, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 23-05-2017 14:27

"i tak jej nie przekonam, żeby przestała zachęcać do prawa, które dawałoby możliwość uśmiercania dzieci nienarodzonych, bo chcąc ratować jedne kobiety, to wybiera się zabicie innych kobiet będących w łonach matek :-(
(edytowane na życzenie autora)"
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 14:27 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 23-05-2017 17:38

"
bo chcąc ratować jedne kobiety, to zachęca do zabicia innych kobiet będących w łonach matek
Albo odwrotnie.
i tak jej nie przekonam, żeby przestała zachęcać do uśmiercania dzieci nienarodzonych
Co Ty rav!!! Przyjdź, może ją przekonasz. Z drugiej strony tak się zastanawiam co Ty byś zrobił jakby Twoja żona była w takiej sytuacji, że ciąża zagrażała by jej życiu? Wiem, wiem w pierwszej kolejności modliłbyś się. Jakbyś miał wybierać to co byś zrobił? Kogo "zabił"?

Strona internetowa"
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 17:38 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

inicjatywapolska
Posty: 26
Rejestracja: 23-05-2017 12:06

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: inicjatywapolska » 23-05-2017 17:56

"Obrazek"
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 17:56 przez inicjatywapolska, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 23-05-2017 18:42

"Ja tylko mam pytanie techniczne - czy to nie jest jakaś forma dalszego rozdrabniania lewicy?
Mamy SLD, Razem, Ruch Palikota, teraz jeszcze Inicjatywa Polska. Im więcej, tym trudniej będzie coś ugrać."
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 18:42 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: wou » 23-05-2017 21:37

"
rav pisze:i tak jej nie przekonam, żeby przestała zachęcać do uśmiercania dzieci nienarodzonych, bo chcąc ratować jedne kobiety, to zachęca do zabicia innych kobiet będących w łonach matek :-(
Powinni Ci za to oszczerstwo proces wytoczyć. Nie ma żadnego namawiania, cymbale. Jak nie odróżniasz lobbowania od strategii redukcji szkód to nie nadajesz się do dyskusji z poważnymi ludźmi. Faktycznie taki oszołom jak Ty nie ma co robić na spotkaniu z panią Nowacką. Ale to, że nie organizujesz razem ze swoimi znajomymi z Klubu Przyjaciół Mrozaków chociaż pikiety przeciwko "mordowaniu dzieci" udowadnia tylko, że sam nie wierzysz w to co mówisz. Taki z Ciebie obrońca życia. Popełniasz wielki grzech i Bozia Ci tego nie zapomni, już Ci tam ostrzą widły na tyłek :>

Żeby tak tego wątku nie zostawić z bzdurną wypowiedzią rava - krótki wywiad z BN na ten temat:
https://www.youtube.com/watch?v=yqGE21DnrmU

@Admin
Jakie to ma znaczenie? Mogą w bloku startować. Im więcej opcji tym większy wybór będą mieli wyborcy, wystarczy żeby się nie bali głosować według poglądów zamiast wybierać między PO a PIS. Oczywiście PiS to pewnie zaora 10%owym progiem wyborczym dla koalicji wyborczych, ale to inna historia. BTW: Ruch Palikota już nie istnieje skoro sam Palikot odpuścił politykę, nie?"
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 21:37 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: ptasiorrr » 23-05-2017 22:09

"
Popełniasz wielki grzech i Bozia Ci tego nie zapomni, już Ci tam ostrzą widły na tyłek :>
No i gitara :-)"
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 22:09 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 23-05-2017 22:54

"No to sprostowuję, bo rzeczywiście może trochę niefortunnie się wyraziłem i użyłem zbytniego skrótu myślowego:
Zachęca do prawa, które ma umożliwiać uśmiercanie dzieci w łonach matek i wtedy w konsekwencji dojdzie do tego samego.
Cymbał, oszołom, grzesznik, piszący bzdury - samo obrażanie, może jakieś konkrety?

Czy dobrze usłyszałem pani Nowacka chce liberalizacji prawa i możliwości uśmiercania dzieci do 12 tygodnia życia na widzimisię kobiety?

Obrazek



Edytowany przez rav o 23-05-2017 - 22:14."
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 22:54 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: wou » 23-05-2017 23:35

"W przeciwieństwie do Ciebie, ostrożnie ważę słowa. To nie jest sprostowanie (to nawet po polsku do końca nie jest), napisałeś coś innego: że Barbara Nowacka namawia do dokonywania aborcji, a przynajmniej tak by się to kwalifikowało, bo dosłownie Cię biorąc byłoby to namawianie do zabijania. A to - namawianie do aborcji - jest w świetle polskiego prawa przestępstwem, a że tego nie robi to Ty właśnie popełniłeś przestępstwo. Znaleźć Ci paragraf?

Ale zaraz zaraz, czy czasem Ty Adminie nie powinieneś w takiej sytuacji zareagować? Widzę, że podobnie jak ravovi dewocja przyćmiewa Ci rozsądek, zamiast zareagować w swoim stylu zmieniasz temat.

To, że tego nie rozumiesz, rav, tylko udowadnia że jesteś cymbałem*. I tylko oszołom** napisałby coś takiego. Kłamiesz w temacie więc TO SĄ BZDURY. Ja stwierdzam fakty, a nie obrażam. Uszy by Ci odpadły gdybym zaczął. Na marginesie, czyżbyś się za grzesznika nie uważał? To byłaby wielka pycha. Z każdym zdaniem pogrążasz się w oczach Bozi, może odwrócić głowę gdy miłościwy Bóg będzie decydował czy skazać Cię na męki piekielne :>

* cymbał
potocznie, lekceważąco: człowiek ograniczony, niezaradny życiowo; gamoń, głupiec, tuman

** oszołom
1. wariat, osoba niezrównoważona psychicznie
2. osoba ślepo wierząca w jakąś ideę; fanatyk"
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 23:35 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 23-05-2017 23:37

"
wou pisze:BTW: Ruch Palikota już nie istnieje skoro sam Palikot odpuścił politykę, nie?
Przepraszam, zapomniałem o zmianie na Twój Ruch.
Co ciekawe, p. Barbara Nowacka jest tam nadal współprzewodniczącą Zarządu Krajowego, a raptem miesiąc temu pojawił się z nią wywiad na stronie partii, czyli chyba nadal działają. http://twojruch.eu/zarzad-krajowy-2/

Rav - to zupełnie co innego, nawet jeśli konsekwencje są takie same.
Jestem zwolennikiem swobodnego dostępu do broni palnej, co wcale nie znaczy że namawiam do morderstw z jej wykorzystaniem."
Ostatnio zmieniony 23-05-2017 23:37 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 24-05-2017 00:11

"Masz rację Adminie



Edytowany przez rav o 23-05-2017 - 22:14. "
Ostatnio zmieniony 24-05-2017 00:11 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 24-05-2017 01:19

"wou, jaką reakcję sugerujesz? Zdarzało mi się wykropkowywać określenia które kogoś obrażały. O ile jednak mógłbym uznaniowo wykropkować słowo "zachęca" z pierwszej wypowiedzi rava, to tego co zacytowałeś już mi nie wypada. Chyba że nie masz nic przeciwko :-) Nie zmieniałem tematu z aborcji, bo na niego nie wchodziłem. Trzymam się cały czas spraw partyjnych, a nie moralnych.

Widzę niżej że rav wycofał się z pierwotnej wersji swojej wypowiedzi, zwrócił się również o jej korektę, co robię.

A generalnie nie podoba mi się, że kolejny wątek z lokalnie informacyjnego schodzi na dyskusje religijne. Zaczął rav, zostańmy z tym w innym dziale, nie chce mi się sprzątać."
Ostatnio zmieniony 24-05-2017 01:19 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: wou » 24-05-2017 11:51

"OK, ja wtrąciłem religię, sorry za to, po prostu ten hipokryta prosi się o to. Rzuca w swoim fanatyźmie cholernie ciężkie oskarżenie o namawianie do zabijania i jednocześnie macha na to ręką, bo "i tak nie przekona", wojujący katolik po ch... Ale to, że skąpisz mu zwykłego BANA za to że popełnia na Twoim forum przestępstwo pomówienia, oskarżając kogoś o czyn za który grozi do 3 lat więzienia, i jeszcze dajesz się w to wciągnąć - w zacieranie śladów, jest po prostu bulwersujące. Nawet nie przeprosił i pewnie dalej jest święcie przekonany o swojej racji. Zero refleksji, zero skruchy, czyste zadufanie i fanatyzm. Nikt mu za to procesu nie wytoczy zapewne (pewnie by się to nawet nie skleiło bez wskazania konkretnej osoby, którą rzekomo BN zachęca), więc razem z Twoim brakiem adekwatnej reakcji ujdzie mu to na sucho. No, może trochę się w gacie zesrał, jak widać, uświadomiwszy sobie co zrobił, chociaż tyle.

Hoduj sobie go dalej, jak Ci tak bliskie jego poglądy, jak "nie chce ci się sprzątać". Kłopoty murowane.

No to powitaliśmy panią Nowacką w Tarnobrzegu."
Ostatnio zmieniony 24-05-2017 11:51 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 24-05-2017 12:17

"wou, jestem człowiekiem honoru i przepraszam za niewłaściwe użycie słów, co rzeczywiście nie było poprawne.
Ale zauważ, że przyznaję się do tego i daję sprostowanie co do którego teraz nie powinieneś mieć zastrzeżeń.
Każdy człowiek może się pomylić i niefortunnie użyć słów co zmienia sens wypowiedzi, ale najważniejsze jest zauważenie tego i sprostowanie.
Dziękuję Ci, że zwróciłeś mi uwagę i zauważ, że nie jestem zaślepionym, ale potrafię czasami również Tobie przyznać rację.
I na tym polega dyskusja, bo do pewnych rzeczy możemy się wzajemnie przekonać a do drugich niestety nie.
Zależy mi na prawdzie, więc sprostowuję nieścisłości i możliwość innej interpretacji niż to było zamierzone.
Wg mnie temat aborcji nie jest tylko tematem religijnym czy światopoglądowym, ale przede wszystkim naukowym, medycznym i prawnym.



Edytowany przez rav o 24-05-2017 - 10:31. "
Ostatnio zmieniony 24-05-2017 12:17 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: iv » 24-05-2017 15:20

"rav, jakie działania podjąłeś dla polepszenia ściągalności alimentów?
Czy wspierałeś inicjatywy dla wprowadzenia procedur (medycznych np. badania na HIV, tabletki po oraz przede wszystkim wsparcia psychologicznego) dla kobiet zgwałconych?
Czy protestowałeś, kiedy zapowiadano likwidację standardów opieki okołoporodowej oraz planowano drastyczne zmniejszenie środków dla szpitali na leczenie dzieci?
Czy sprzeciwiałeś się, kiedy doświadczonym ośrodkom odebrano prawo przeprowadzania adopcji zagranicznych, które są w praktyce jedyną szansą na znalezienie rodziny dla wielu nieuleczalnie chorych dzieci?
Czy wyrażałeś zaniepokojenie, kiedy Ministerstwo Edukacji w swoich planach pominęło nauczanie integracyjne dzieci chorych?
Co z pomocą dla rodziców wychowujących głęboko upośledzone dzieci? Przepraszam, nie dla rodziców, w Polsce takie dzieci rodzą się zazwyczaj w rodzinach pełnych, ale są bardzo często wychowywane przez same matki.
Jakie działania podejmowałeś/popierałeś dla rozwoju rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach?

Według mojej wiedzy Barbara Nowacka robiła przynajmniej część powyższych.
Jeżeli zatem ona zrobiła więcej dla ograniczenia aborcji niż Ty, jak możesz ją tak krytykować?

A temat aborcji dla jej przeciwników (do których zalicza się podejrzewam 99% ludzi) nie jest "przede wszystkim tematem naukowym, medycznym i prawnym". Jeśli chcesz zwalczać przyczyny, a nie skutek, musisz odejść bardzo daleko od religii, medycyny, nauki, czy prawa. I pomyśleć o kobiecie, którą mąż bije i gwałci, zapowiadając jednocześnie, że ją zabije, jeśli zajdzie w ciążę. A następnie spytać, dlaczego w Polsce powstałej z kolan władze zabrały środki dla najbardziej doświadczonej instytucji, która w sposób profesjonalny od lat niosła radę i pomoc takim kobietom. Z uzasadnieniem, że organizacja ta jest dyskryminująca, bo z nazwy pomagała jedynie ofiarom przemocy domowej płci żeńskiej, a nie mężczyznom. Serio.

No chyba, że chcesz zwalczać jedynie skutki. Wtedy jest to jedynie kwestia zmiany kilku linijek ustawy. A resztę powyższych problemów zostawiasz kobietom, żeby je sobie prywatnie same rozwiązały. I albo będą się zmagać z rzeczywistością, albo rozwiążą. Biedne - czasem z pomocą wieszaka, czasem z beczką do kiszenia kapusty. A bogatsze - na jednodniowej wycieczce."
Ostatnio zmieniony 24-05-2017 15:20 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 24-05-2017 18:38

"Wou, zawsze skąpiłem bana. Na szybko przypominam sobie 5 przypadków - bonzo, cubi6, jakiś sezonowy bluzgacz od polityki lokalnej, któryś z Tarnobartu i minerva. Z tego zresztą część wróciła pod innymi nickami. Na 14 lat i kila tysięcy rejestracji to niewiele.

iv - czy któreś z wymienionych działań BN przyniosły skutek?
Spodziewam się że zmiana paru linijek w jedną czy drugą stronę realnie zmieni niewiele.

Zupełnie nie wiem czemu aborcja jest tak często wrzucanym tematem. Dla kogo jest to realnie najważniejszy z problemów?
Walczące o prawa kobiet chyba dawno nie rozmawiały z kobietami spoza swojego środowiska. Ile znajdziemy w takim Tarnobrzegu kobiet, które spytane o swoje problemy odpowiedzą że dręczy je głównie zakaz aborcji, ewentualnie na którym miejscu listy ten problem się pojawi? To dla wszystkich jest problem, ale ciężko coś na nim zbudować."
Ostatnio zmieniony 24-05-2017 18:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: rav » 24-05-2017 21:10

"
iv pisze:rav, jakie działania podjąłeś dla polepszenia ściągalności alimentów?

Krytykuję i sprzeciwiam się działalności KOD-u na którego czele stoi m.in. pan, który daje bardzo zły przykład niepłacenia alimentów. :-
)

Czy wspierałeś inicjatywy dla wprowadzenia procedur (medycznych np. badania na HIV, tabletki po oraz przede wszystkim wsparcia psychologicznego) dla kobiet zgwałconych?

Wsparcie psychologiczne i badania oczywiście popieram, natomiast tabletki tzw ?po? nie popieram, bo ich działanie w pewnych przypadkach może być wczesnoporonne dla nowo powstałego życia !!!

Czy protestowałeś, kiedy zapowiadano likwidację standardów opieki okołoporodowej oraz planowano drastyczne zmniejszenie środków dla szpitali na leczenie dzieci?

Zapowiedzi i planowane zmiany nie były takim strasznym zagrożeniem jak je opisywano.

Czy sprzeciwiałeś się, kiedy doświadczonym ośrodkom odebrano prawo przeprowadzania adopcji zagranicznych, które są w praktyce jedyną szansą na znalezienie rodziny dla wielu nieuleczalnie chorych dzieci?

Mówisz o Sosnowcu?
Najpierw trzeba wyjaśnić co tam się działo, bo słyszałem coś złego o tej placówce a później decydować co robić!


Czy wyrażałeś zaniepokojenie, kiedy Ministerstwo Edukacji w swoich planach pominęło nauczanie integracyjne dzieci chorych?

Z tego co ja słyszałem, to niepokoić nie ma się czym i sami rodzice o tym mówili. A wiadomo, że wszystkim nie dogodzi.

Co z pomocą dla rodziców wychowujących głęboko upośledzone dzieci? Przepraszam, nie dla rodziców, w Polsce takie dzieci rodzą się zazwyczaj w rodzinach pełnych, ale są bardzo często wychowywane przez same matki.

No właśnie głosowałem na PiS i przynajmniej dostają te marne 4 tysiące, bo przedtem to nic nie dostawały.

Jakie działania podejmowałeś/popierałeś dla rozwoju rzetelnej edukacji seksualnej w szkołach?

Popieram edukację seksualną tupu A, bo typ B i C jest bardzo niewłaściwy a nawet szkodliwy, co widać w innych europejskich krajach jak np. Anglia czy Szwecja.

Według mojej wiedzy Barbara Nowacka robiła przynajmniej część powyższych.
Jeżeli zatem ona zrobiła więcej dla ograniczenia aborcji niż Ty, jak możesz ją tak krytykować?

Ale wg Twojej wiedzy nie wiedziałaś co ja w tym temacie robiłem, ale nie przeszkadzało Ci to osądzić mnie, że ja robiłem mniej. Wcale o tym nie wiedząc. Gratuluję takiej pokrętnej logiki.

A temat aborcji dla jej przeciwników (do których zalicza się podejrzewam 99% ludzi)

Przeciwników aborcji dzieci już dużych, np. przed porodem, to może jest 99%, ale dzieci malutkich w krótkim okresie od poczęcia to ten procent jest dużo mniejszy.
Jeżeli 99% byłoby za całkowitą aborcją to temat by nie występował.


nie jest "przede wszystkim tematem naukowym, medycznym i prawnym". Jeśli chcesz zwalczać przyczyny, a nie skutek, musisz odejść bardzo daleko od religii, medycyny, nauki, czy prawa.

Oczywiście, że jest!
Chcesz, żeby zdradzać swoją wiarę?
Chcesz, żeby zaprzeczać faktom medycznym i naukowym?
A na końcu chcesz, żeby być za ustanawianiem prawa niezgodnego z wiarą, nauką, medycyną i naturą?
Dziwne jest Twoje myślenie.


I pomyśleć o kobiecie, którą mąż bije i gwałci, zapowiadając jednocześnie, że ją zabije, jeśli zajdzie w ciążę.

W takim przypadku należy karać winnego męża, a nie karać najwyższą karą śmierci niewinne dziecko.
Znowu nie rozumiem Twojego toku rozumowania, który dla mnie jest wielką sprzecznością.


A następnie spytać, dlaczego w Polsce powstałej z kolan władze zabrały środki dla najbardziej doświadczonej instytucji, która w sposób profesjonalny od lat niosła radę i pomoc takim kobietom. Z uzasadnieniem, że organizacja ta jest dyskryminująca, bo z nazwy pomagała jedynie ofiarom przemocy domowej płci żeńskiej, a nie mężczyznom. Serio.

O jakiej to instytucji piszesz?

No chyba, że chcesz zwalczać jedynie skutki. Wtedy jest to jedynie kwestia zmiany kilku linijek ustawy. A resztę powyższych problemów zostawiasz kobietom, żeby je sobie prywatnie same rozwiązały. I albo będą się zmagać z rzeczywistością, albo rozwiążą. Biedne - czasem z pomocą wieszaka, czasem z beczką do kiszenia kapusty. A bogatsze - na jednodniowej wycieczce.

Aborcja nie jest jedynie problemem dla matki, ale odpowiedzialny jest również ojciec.
Aborcja nie jest rozwiązaniem problemu, ale często jest dołożeniem sobie kolejnego problemu.
Matka nie przestaje być matką, jest matką martwego dziecka.
"
Ostatnio zmieniony 24-05-2017 21:10 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: iv » 25-05-2017 02:44

"Oj, zaczęłam, to odpiszę - ale długo będzie :-( I chyba bez potrzeby.
rav pisze:rav, jakie działania podjąłeś dla polepszenia ściągalności alimentów?
Krytykuję i sprzeciwiam się działalności KOD-u na którego czele stoi m.in. pan, który daje bardzo zły przykład niepłacenia alimentów. :-)
ha ha ha, to taki żart był? Alimenciarzy jest kupa nawet w sejmie, we wszystkich partiach. Sejm też pewnie krytykujesz i sprzeciwiasz się jego działalności. Pani Nowacka włączyła się choćby w akcję "Alimenty to nie prezenty", za to Ty nie popierasz KOD. WOW, no to rzeczywiście masz zasługi!

rav pisze: Czy wspierałeś inicjatywy dla wprowadzenia procedur (medycznych np. badania na HIV, tabletki po oraz przede wszystkim wsparcia psychologicznego) dla kobiet zgwałconych?
Wsparcie psychologiczne i badania oczywiście popieram, natomiast tabletki tzw ?po? nie popieram, bo ich działanie w pewnych przypadkach może być wczesnoporonne dla nowo powstałego życia !!!
Pewnie, zamiast tabletki "po" lepsza aborcja. Logiczne - skutek taki sam, ale większe obciążenie dla kobiety. I o to chodzi.

rav pisze: Czy wyrażałeś zaniepokojenie, kiedy Ministerstwo Edukacji w swoich planach pominęło nauczanie integracyjne dzieci chorych?
Z tego co ja słyszałem, to niepokoić nie ma się czym i sami rodzice o tym mówili. A wiadomo, że wszystkim nie dogodzi.
Tu z tematem w ciemno trafiłam, bo na spotkaniu z p. Nowacką była pani, której chore dziecko według standardów współczesnej nauki może i powinno uczyć się z dziećmi zdrowymi. Zresztą dzieci z taką samą chorobą chodzą do klasy z moimi dziećmi - w podstawówce i w gimnazjum. Pani ta bardzo jest zaniepokojona, że teraz nie przewidziano nauki integracyjnej dla jej dziecka. "A wiadomo, że wszystkim się nie dogodzi" - jak to łatwo skwitować czyjeś życiowe problemy. A inne osoby słuchają i myślą: "chore dziecko to same problemy, nikt nie pomaga" -widzisz pewien związek z decyzjami o aborcji?

rav pisze: No właśnie głosowałem na PiS i przynajmniej dostają te marne 4 tysiące, bo przedtem to nic nie dostawały.
To nie jest tak, że nic nie dostawały, bo dostawały i dostają jakieś strasznie marne wsparcie, tak marne jak te 4 tysiące na początek na dziecko ciężko chore. Wiele dzieci głęboko upośledzonych spędza życie w czterech ścianach, a rodzic nie ma możliwości nawet wyjść na rehabilitację kręgosłupa, która po kilku latach jest konieczna. Wsparcie pokrywa jedynie mały procent potrzeb, nie ma pomocy dla rodzica, nie ma informacji, o wszystko trzeba walczyć. Te 4 tys. to co najwyżej zwrócenie uwagi na problem, ale na pewno nie jego choćby częściowe rozwiązanie. Bardziej diagnoza, że tam trzeba pomocy, niż realna pomoc.


Nie chce mi się odnosić co do reszty. Chyba, że chcesz, to się mogę odnieść. Piszesz cały czas o swoich poglądach, a mnie chodziło o to, że pani Nowacka przeprowadzała realne działania. Zatem ona zrobiła więcej dla ograniczenia aborcji.
rav pisze:Ale wg Twojej wiedzy nie wiedziałaś co ja w tym temacie robiłem, ale nie przeszkadzało Ci to osądzić mnie, że ja robiłem mniej. Wcale o tym nie wiedząc. Gratuluję takiej pokrętnej logiki.
Jak wyżej. Nie wiedziałam, ale zgadłam. Ona pomagała w akcji na rzecz uświadamiania, że alimenty to utrzymanie dzieci - a Ty nie popierasz KODu. Na moje wadze jej działanie więcej waży. Żebyś chociaż napisał: " ostro porozmawiałem z kuzynem, który od lat nie płaci na dzieci, bo nie będzie utrzymywał byłej"...

rav pisze:Przeciwników aborcji dzieci już dużych, np. przed porodem, to może jest 99%, ale dzieci malutkich w krótkim okresie od poczęcia to ten procent jest dużo mniejszy. Jeżeli 99% byłoby za całkowitą aborcją to temat by nie występował.
Nie wiem, co masz na myśli pisząc, że "jeżeli 99% byłoby za całkowitą aborcją to temat by nie występował. Aborcja całkowita vs aborcja częściowa? Jakiś mocny skrót myślowy.
Poza tym mamy różne oceny co do ilości przeciwników aborcji. Sama jestem przeciwniczką aborcji. Ale także przeciwniczką jej zakazywania. "Pro-choice" nie znaczy, że chciałabym wyskrobać wszystkie ciężko chore płody. Ale chciałabym, żeby noszące je kobiety miały prawo do podjęcia tej decyzji. I aby nikt postronny nie mógł w ich decyzję ingerować, bo to nie jego życie i nie on poniesie jej konsekwencje.

rav pisze:
Chcesz, żeby zdradzać swoją wiarę?
Chcesz, żeby zaprzeczać faktom medycznym i naukowym?
A na końcu chcesz, żeby być za ustanawianiem prawa niezgodnego z wiarą, nauką, medycyną i naturą?
Dziwne jest Twoje myślenie.
Ależ nie chcę, żebyś zdradzał swoją wiarę! Jeśli Twoja wiara zakazuje Ci przeprowadzać aborcji, to jej sobie nie rób. Albo rób, nic mi do tego!
Jestem za ustanawianiem prawa, które jak najmniej zakazuje, a już na pewno jak najmniej pilnuje, żeby ktoś nie popełnił jakiegoś grzechu.

rav pisze:I pomyśleć o kobiecie, którą mąż bije i gwałci, zapowiadając jednocześnie, że ją zabije, jeśli zajdzie w ciążę. A następnie spytać, dlaczego w Polsce powstałej z kolan władze zabrały środki dla najbardziej doświadczonej instytucji, która w sposób profesjonalny od lat niosła radę i pomoc takim kobietom. Z uzasadnieniem, że organizacja ta jest dyskryminująca, bo z nazwy pomagała jedynie ofiarom przemocy domowej płci żeńskiej, a nie mężczyznom. Serio.

W takim przypadku należy karać winnego męża, a nie karać najwyższą karą śmierci niewinne dziecko.
Znowu nie rozumiem Twojego toku rozumowania, który dla mnie jest wielką sprzecznością.

O jakiej to instytucji piszesz?

W takim przypadku trzeba pomóc kobiecie, a nie zostawiać ją samą z problemem i mężem oprawcą. Pomóc żyć bez strachu, w godnych warunkach - aby nie decydowała się na aborcję. Jeśli matka będzie bezpieczna, uzyska pomoc - jest większa szansa, że urodzi. A tymczasem przedstawiciele formacji, na którą głosowałeś ograniczają środki dla instytucji, które od lat niosą taką pomoc. I to jest ten tok rozumowania, który wielką sprzecznością dla Ciebie nie jest - przemoc domowa ma być sprawą prywatną, ale zawartość macicy - sprawą publiczną.

Pisałam o dwóch instytucjach, tak na szybko pierwsze wyniki, jakie mi google wyrzuca:

http://www.newsweek.pl/polska/ziobrze-n ... 736,1.html
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/gazeta-w ... dzy/jgdrc4

rav pisze:Aborcja nie jest rozwiązaniem problemu, ale często jest dołożeniem sobie kolejnego problemu.


Zakazanie aborcji nie jest rozwiązaniem problemu, co pokazują wieki doświadczeń. Zresztą zrozumcie wreszcie, wprowadzając w dzisiejszej Polsce zakaz aborcji powinno się od razu dopisać w ustawie "dotyczy jedynie najbiedniejszych". Dla reszty to będzie tylko utrudnienie i ubytek na koncie względnie dług do spłacenia. Dlatego pani Nowacka robi więcej dla ograniczenia aborcji niż Ordo iuris, bo chce pomagać kobietom, a nie wprowadzać nieskuteczne zakazy."
Ostatnio zmieniony 25-05-2017 02:44 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19349
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: admin » 25-05-2017 20:02

"Jest relacja na NW24:
http://nadwisla24.pl/2017/05/25/barbara ... raz-video/

Widzę osiem osób, czyli mniej więcej połowa w porównaniu z Zandbergiem i mniej niż 10% publiki ostatniego spotkania z Wiplerem.

Przypuszczam że rav byłby w stanie zorganizować liczniejszą pikietę przeciw temu spotkaniu niż samo spotkanie."
Ostatnio zmieniony 25-05-2017 20:02 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Inicjatywa Polska Tarnobrzeg zaprasza na spotkanie.

Post autor: wou » 25-05-2017 22:37

"
rav pisze: jestem człowiekiem honoru i przepraszam za niewłaściwe użycie słów, co rzeczywiście nie było poprawne.
Ale zauważ, że przyznaję się do tego i daję sprostowanie co do którego teraz nie powinieneś mieć zastrzeżeń.
Każdy człowiek może się pomylić i niefortunnie użyć słów co zmienia sens wypowiedzi, ale najważniejsze jest zauważenie tego i sprostowanie.
Nie jesteś. Przepraszasz nie za to co zrobiłeś, myślisz że ktoś kupi taką żałosną wymówkę? Powiedziałeś wprost, że zachęca do robienia aborcji i to masz odszczekać, a nie wymyślasz jeszcze bezczelnie, że niefortunnie użyłeś słowa. Niedość, że kłamiesz, to jeszcze kłamiesz o tym jak kłamiesz.
Dziękuję Ci, że zwróciłeś mi uwagę i zauważ, że nie jestem zaślepionym, ale potrafię czasami również Tobie przyznać rację.
Jesteś zaślepiony. Nie przyznałeś racji mi tylko Adminowi.
Wg mnie temat aborcji nie jest tylko tematem religijnym czy światopoglądowym, ale przede wszystkim naukowym, medycznym i prawnym.
Weź mnie nie rozśmieszaj, używasz wyłącznie religijnych argumentów. Twoje podejście nie ma nic wspólnego z nauką czy medycyną to czysta wiara w to, że płód (ba, nawet embrion!) ma duszę i to pełnoprawny człowiek/dziecko, pomimo wszystkich dowodów jakie dostarcza nauka, że (do pewnego momentu) to jeno wegetujący, bezwolny "szkic" człowieka.
Admin pisze: Zupełnie nie wiem czemu aborcja jest tak często wrzucanym tematem. Dla kogo jest to realnie najważniejszy z problemów?
Bo rav ma pierdolca na tym punkcie i ciężko ignorować jego szkodliwe, natchnione wypociny. Poza tym, każda kobieta w wieku rozrodczym może potencjalnie stanąć w takiej dramatycznej sytuacji, tj. bardzo niechcianej albo śmiertelnie groźnej (w jedną lub drugą stronę) ciąży, niezależnie od wyznawanego światopoglądu. Może się to też Twoim dzieciom przydarzyć, tak na to popatrz to może z większą wyrozumiałością i zainteresowaniem na takie dyskusje popatrzysz, może nawet zacznie Ci zależeć na doprowadzeniu tych regulacji prawnych do standardów XXI wieku. Nie można tak wartościować tematów, każdy jest ważny, o wszystkim trzeba rozmawiać. Ty to bagatelizujesz a założę się, że znajdziesz nawet (albo szczególnie) w naszej pipidówie dziewczyny, którym właśnie w tym momencie świat się wali przez wpadkę, dla których nie ma teraz nic ważniejszego tylko ta myśl: co zrobić? I zero wsparcia od państwa czy środowiska.
iv pisze: rav, jakie działania podjąłeś dla polepszenia ściągalności alimentów?
rav pisze: Krytykuję i sprzeciwiam się działalności KOD-u na którego czele stoi m.in. pan, który daje bardzo zły przykład niepłacenia alimentów. :-)
Buahahahahaha, bezcenne.

iv pisze: Zakazanie aborcji nie jest rozwiązaniem problemu, co pokazują wieki doświadczeń. Zresztą zrozumcie wreszcie, wprowadzając w dzisiejszej Polsce zakaz aborcji powinno się od razu dopisać w ustawie "dotyczy jedynie najbiedniejszych". Dla reszty to będzie tylko utrudnienie i ubytek na koncie względnie dług do spłacenia. Dlatego pani Nowacka robi więcej dla ograniczenia aborcji niż Ordo iuris, bo chce pomagać kobietom, a nie wprowadzać nieskuteczne zakazy.
Otóż to. Prohibicyjne myślenie to niestety wynik panoszenia się religii i prowadzi tylko do większych problemów. Skuteczna jest tylko profilaktyka i redukcja niemożliwych do uniknięcia szkód. Krótko mówiąc, trzeba robić co się da, a nie zakazywać i wierzyć że to coś zmieni.

Admin pisze: Jest relacja na NW24:
http://nadwisla24.pl/2017?rzeg-zdjecia-oraz-video/

Widzę osiem osób, czyli mniej więcej połowa w porównaniu z Zandbergiem i mniej niż 10% publiki ostatniego spotkania z Wiplerem.

Przypuszczam że rav byłby w stanie zorganizować liczniejszą pikietę przeciw temu spotkaniu niż samo spotkanie.
Dzięki za linka = promo Nowackiej. Fajnie że doliczasz do 8 i nawet procentów używasz, tylko co z tego wynika? :) Rav już się popisał, oddał walkowerem bitwę ze swoim urojonym wrogiem w walce o "ochronę życia", tyle jest wart, tak mu zależy. Ale masz rację, że wielu jemu podobnych fanatyków by się zmobilizowało na upartego, mamy przecież garnizon Rycerzy Kolumba w tbg :P

No i nie fajnie gada?"
Ostatnio zmieniony 25-05-2017 22:37 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ