Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Dyskusje religijne

Post autor: wou » 05-09-2017 15:46

"
rav pisze:wou, poniżasz kobiety, kobieta nie jest skafandrem.
Jak zaznacza, wielu złudzeń nie pozostawiają też podręczniki do religii, które ociekają ideologią. "Można w nich znaleźć opowiastki o tym, jak ateizm doprowadził pewnego chłopca do uzależnienia od narkotyków, są porównania aborcji i eutanazji do terroryzmu. Onanizm to ?grzech gorszy od bomby atomowej?, antykoncepcja ? ?zło nie do nazwania?, a matka to ?skafander na dziecko poczęte?. A obok tego formułki do wykucia: ?Co to jest osoba? Osoba jest to jednostkowa substancja natury rozumnej?, ?Dlaczego Kościół jest święty? Bo jest w nim Duch Święty, Uświęciciel? ? to dla drugiej klasy gimnazjum" - czytamy.

https://wiadomosci.wp.pl/religia-na-mat ... 995838081a

Po raz kolejny dajesz doskonały dowod na to, że nie trzeba mieć Zespołu Downa, żeby być ciężko upośledzonym.



Edytowany przez wou o 05-09-2017 - 13:48."
Ostatnio zmieniony 05-09-2017 15:46 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 05-09-2017 16:08

"basior
Tak więc czekam na Twoje "rzetelne" informacje?
Pokaż które media tak Cię kompromitują?

wou
Podaj tytuł i autora.
Konkrety, bo zdania wyrwane z kontekstu robią to co pokazałeś."
Ostatnio zmieniony 05-09-2017 16:08 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 05-09-2017 20:03

"Sądzą po zdjęciu papieża jest to sala do religii katolickiej. Bywam czasem na wywiadówkach i nie spotkałem jeszcze w żadnej klasie zdjęć papieża, ani obrazków Matki Bożej. Stąd przypuszczenie że to sala do religii. Czy u Ciebie w szkole są takie, czy problem jest ze zdjęciem z Internetu?"
Ostatnio zmieniony 05-09-2017 20:03 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 05-09-2017 22:47

"
basior
Tak więc czekam na Twoje "rzetelne" informacje?
Pokaż które media tak Cię kompromitują?
Mnie? To Ty się kompromitujesz przekazując informację za źródeł które przedstawiłem w moim poprzednim poście. Aha! Zapomniałem o TV TRWAM.

Ty zacytowałeś to: Autorki projektu oczywiście nie wspomniały o tych przykrych faktach. Zamiast tego stworzyły dokument, w którym ?upośledzony płód? zastępuje ?dziecko poczęte? a ?terminacja ciąży? staje się ?zabiciem dziecka poczętego? lub ?zabijaniem tych dzieci, które cierpią na ciężkie choroby?. Ta manipulacja ma wmusić w czytających ten projekt drastyczne, choć dalekie od prawdy skojarzenia związane z aborcją (zabiegiem, który nie dotyczy ?dzieci?, tylko pozbawionych samoświadomości i nieodczuwających bólu płodów).

A czemu tego już nie? Jeśli ustawa wejdzie w życie, kobiety będą zmuszane do rodzenia dzieci bez mózgu, z wnętrznościami na wierzchu, z niewykształconymi układami umożliwiającymi przeżycie ? bo na tym m.in. polegają ciężkie upośledzenia płodu. Życie tych dzieci będzie trwającą godziny, dni, miesiące lub lata bolesną agonię. Bez względu na długość tej agonii matki ? w ramach nowych form wsparcia ? otrzymają od państwa jednorazową zapomogę w wysokości czterech tysięcy złotych oraz, zgodnie z wolą Kaczyńskiego, chrzest za co łaska.

Całość: Bezdzietni i bezżenni faceci zdecydowali: Kościół zbierze podpisy i zakaże w Polsce aborcji."
Ostatnio zmieniony 05-09-2017 22:47 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 05-09-2017 22:58

"
basior, tłumaczyłem Ci a Ty dalej swoje.
Jak Ci przeszkadzają znaki wiary w szkole, mimo, że do niej nie chodzisz, to nie szukaj ich po internecie i nie wstawiaj na forum a będziesz zdrowszy i zajmij się czymś pożyteczniejszym.
A skąd wiesz, że ja nie jestem nauczycielem?"
Ostatnio zmieniony 05-09-2017 22:58 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 05-09-2017 23:28

"A o jakiej właściwie ustawie mowa? Tej którą Sejm ostatnio odrzucił?"
Ostatnio zmieniony 05-09-2017 23:28 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 06-09-2017 01:47

"basior, to nie ja zacytowałem to co wstawiłeś - pomyliłeś mnie z wou, straciłeś swoją czujność :-)

doczytałeś już, że obecne prawo pozwala również zabijać poczęte dzieci z zespołem Downa?"
Ostatnio zmieniony 06-09-2017 01:47 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 06-09-2017 10:40

"
doczytałeś już, że obecne prawo pozwala również zabijać poczęte dzieci z zespołem Downa?
Zespół Downa to nie tylko sam wygląd, ale szereg chorób towarzyszących np. wrodzone wady serca, wady przewodu pokarmowego tj. zrośnięcie odbytu czy zrośnięcie dwunastnicy, wady układu neurologicznego, upośledzenie w stopniu głębokim, padaczka, białaczka. Jest to indywidualna sprawa rodziców czy chcą wychowywać takie dziecko. Psychika ludzka jest tak skonstruowana, że jednemu nie będzie to przeszkadzać a drugiego będzie brało obrzydzenie. Dużo kobiet pozostaje po urodzeniu sama, gdyż facet odchodzi twierdząc, że nie będzie wychowywał "downa".
Coś w tym jest: Jeśli aborcja jest zabójstwem, prof. Chazan, który dokonał w życiu setek, jeśli nie tysięcy aborcji, dopuścił się ludobójstwa. Zbrodnia ludobójstwa nie ulega przedawnieniu. Zatem... Eliza Michalik
Do przemyślenia dla tych, dla których aborcja to zabójstwo.



Edytowany przez basior o 06-09-2017 - 10:13. "
Ostatnio zmieniony 06-09-2017 10:40 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 06-09-2017 14:01

"
"Czary mary, hokus pokus, święcenie tornistrów" ? narzeka na Facebooku jeden z ojców.
"Dwie godziny religii w środku zajęć" ? złości się w internecie matka.
Właśnie. Cały artykuł: KLIKNIJ I PRZECZYTAJ

Jakoś ktoś gdzieś wcześniej pisał inaczej.

15 wyjątkowo głupich cytatów z podręczników do wychowania do życia w rodzinie.

Rzetelna edukacja."
Ostatnio zmieniony 06-09-2017 14:01 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

A1313
Posty: 2288
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Dyskusje religijne

Post autor: A1313 » 06-09-2017 15:09

"
15 wyjątkowo głupich cytatów z podręczników do wychowania do życia w rodzinie.

Rzetelna edukacja.
Taaaa

Przyglądałem się dyskusji w śród moich znajomych dotyczących tego artykułu a były to kobiety z rożnych stron barykady , i co bardzo znamienne osoby które kwalifikowałem jako kobiety wyzwolone,wieszaki ,czy uczestniczki czarnego protestu broniły kilku punktów. Po części punktu pierwszego (zaznaczały ze taki językiem zrobią furorę u nastolatków) oraz punktu 7 i 10. Zaznaczam ze nie było wśród nich nazi-feministek. Punkt-12 wojna ideologiczna trwa miedzy kościołem a WHO. Punkt 3 -przypomina mi sie wywiad z Lwem Starowiczem, czy kobietę z błona robiąca laski na lewo i prawo można nazwać dziewica. I punkt 14 -wystarczy poszukać po internecie tematów masa ,wypowiadających się lekarzy od groma ,pierwszy z brzegu-Jeśli nie rozpoczęło się współżycia - należy wybierać tampony w wersji mini. Czasami błona dziewicza przesłania niemal całe wejście pochwy, przez co istnieje prawdopodobieństwo jej uszkodzenia. Jeśli tampon wchodzi z trudem, lepiej poczekać z ich stosowaniem do rozpoczęcia współżycia.

Źródło: Ginekologia praktyczna. W. Pschyrembel, G. Strauss, E. Petri. PZWL. 2010. ISBN: 978-83-200-4217-7.
Na resztę nie mam czasu."
Ostatnio zmieniony 06-09-2017 15:09 przez A1313, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 06-09-2017 16:55

"
czy kobietę z błona robiąca laski na lewo i prawo można nazwać dziewica.
Zależy kto i jak na to patrzy. Wg Kościoła chyba nie będzie dziwką, jeśli pierwszy raz będzie miała po ślubie. Wg starszego pokolenia będzie dziwką a wg pokolenia XXI wieku nie będzie w tym nic dziwnego. Tak mi się przynajmniej wydaje. Tak dodając Kościół chce opanować Wychowanie do Życia w Rodzinie aby było tak jak Oni chcą. Tylko co na to młodzież? W czasach teraźniejszych nikt raczej nie będzie czekał do nocy poślubnej, aby pofiglować sobie. A co do tamponów, to może niech się wypowie Płeć Piękna...



Edytowany przez basior o 06-09-2017 - 14:57. "
Ostatnio zmieniony 06-09-2017 16:55 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19377
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Dyskusje religijne

Post autor: admin » 06-09-2017 22:39

"J.w. nie mogę się zgodzić w doborze punktów z wyjątkowo głupią gazetą, ale przypomnę że to program nauczania z czasów rządu PO i PSL.
Na dole jest nawet komentarz ówczesnego MEN:
podstawa programowa WDŻ "jest skonstruowana w sposób naukowy, pozbawiony narracji światopoglądowej". Jak zaznaczono, "obowiązkiem szkoły jest przekazywanie pełnej i rzetelnej informacji, zgodnie ze stanem wiedzy, wolnej od uprzedzeń i stereotypów".
Kolejny dowód że między PO i PiS nie ma większej różnicy.

A dziecko mówi że WDŻ to straszne nudy."
Ostatnio zmieniony 06-09-2017 22:39 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

rav
Posty: 1072
Rejestracja: 01-04-2015 09:00

Dyskusje religijne

Post autor: rav » 07-09-2017 01:42

"Nie wykręcaj się jak polityk tylko odpowiedz konkretnie: Tak czy Nie!
Czy obecne prawo pozwala również zabijać poczęte dzieci z zespołem Downa?

Prof. Chazan przyznaje się do błędu i żałuje, więc byłby sądzony o wiele łagodniej od tych co się nie przyznają do winy.
Cieszę się, że zmierzasz we właściwym kierunku i mam nadzieję, że dojdziesz w końcu do wniosku, że aborcja jest jednak zbrodnią!

A tak w temacie, to macie super zbieracza podpisów!

Obrazek"
Ostatnio zmieniony 07-09-2017 01:42 przez rav, łącznie zmieniany 1 raz.

marcin85tbg
Posty: 1054
Rejestracja: 22-10-2004 18:08

Dyskusje religijne

Post autor: marcin85tbg » 07-09-2017 10:52

"Nie, aborcja nie jest zbrodnią. Każda kobieta ma prawo decydować o swoim ciele i o zarodku, zalazku, zygocie, zlepie komórek, embrionie również. Łapy precz ravie."
Ostatnio zmieniony 07-09-2017 10:52 przez marcin85tbg, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 07-09-2017 11:28

"
A tak w temacie, to macie super zbieracza podpisów!
Skutecznego za to. Już jest ok. 90 tysięcy podpisów. Z drugiej strony porównać go do Macierewicza, Pawłowicz czy Szyszko to jest super przystojniak.
Cieszę się, że zmierzasz we właściwym kierunku i mam nadzieję, że dojdziesz w końcu do wniosku, że aborcja jest jednak zbrodnią!
Nie jest, bo była by zagrożona wysoką karą pozbawienia wolności.
byłby sądzony
To czemu nie jest skoro dopuścił się wg. Ciebie tylu zbrodni? Sam sobie przeczysz, bo twierdzisz, że aborcja to zbrodnia, a zbrodniarz byłby potraktowany łagodniej. Nie wiedział co robi, działał w afekcie czy był zmuszany do popełnienia przestępstwa? Komendant obozu w Oświęcimiu, mając pętle na szyi chciał przyjąć obywatelstwo żydowskei, bo jak stwierdził "jeszcze jednego Żyda będzie mniej". Dla ludobójców nie ma litości, więc nie pierdziel, że Chazan tak nagle się odmienił i bije się w pierś mówiąc "mea kulpa".
Czy obecne prawo pozwala również zabijać poczęte dzieci z zespołem Downa?
Tak, ale przedstawiłem Ci pokrótce powikłania."
Ostatnio zmieniony 07-09-2017 11:28 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 07-09-2017 11:37

"
"obowiązkiem szkoły jest przekazywanie pełnej i rzetelnej informacji, zgodnie ze stanem wiedzy, wolnej od uprzedzeń i stereotypów".
Tylko dlaczego nowa podstawa programowa WDŻ jest opierana na nauce Kościoła?"
Ostatnio zmieniony 07-09-2017 11:37 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 07-09-2017 11:38

"Tak zapytam, bo nie daje mi to spokoju? Ile było Matek Boskich?"
Ostatnio zmieniony 07-09-2017 11:38 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
mycha
Posty: 226
Rejestracja: 31-10-2006 17:47

Dyskusje religijne

Post autor: mycha » 07-09-2017 13:35

"
Ile było Matek Boskich?
Matka Boża jest jedna. Są jednak różne Jej wizerunki, a ich nazewnictwo odnosi się czy to do sfery duchowej, czy wypraszanych łask.

Ojciec dr. Marek Kotyński CSSR, wykładowca teologii na Papieskim Wydziale Teologicznym w Warszawie mówi o tym tak:

Red: dlaczego mamy tak wiele wizerunków Maryi, skoro Matka Boża jest jedna?
MK: Z podobnego względu, dla którego robimy wiele zdjęć ukochanej osobie. Niektóre ujęcia fotograficzne wyrażają lepiej pewne rysy jej charakteru lub oddają jakiś aspekt jej piękna, a czasem upamiętniają okoliczności niezwykłego z nią spotkania, więc z takimi wizerunkami nie potrafimy się rozstać. Również obrazy maryjne najpierw przypominają i przybliżają nam duchową obecność Maryi. Kochamy Ją, więc trudno się dziwić, że chcemy czuć Jej bliskość. Niektóre z wizerunków jednak szczególnie przypadły wiernym do gustu ze względu na ich osobistą wrażliwość lub na rys maryjnej duchowości, jaki wyrażają, bądź też ze względu na szczególny moment spotkania z Matką Bożą, który naznaczył łaską ludzką historię. Chrześcijanie nadawali wtedy nazwy świętym obrazom od miejsca ich kultu, np. Matka Boża Częstochowska, bądź od ich duchowego charakteru, np. MB Łaskawa, czy łask wypraszanych w szczególnych potrzebach, np. Matka Boża od wykupu niewolników. Czasem też imię obrazu wynikało z głębokiego przesłania duchowego, zawartego w symbolice ikony, tak jak w ikonie Nieustającej Pomocy.

Cały wywiad możesz Basior przeczytać http://www.opoka.org.pl/biblioteka/P/PR ... aryje.html"
Ostatnio zmieniony 07-09-2017 13:35 przez mycha, łącznie zmieniany 1 raz.

basior
Posty: 92
Rejestracja: 29-08-2017 12:33

Dyskusje religijne

Post autor: basior » 07-09-2017 13:58

"Wiem, że moje pytanie było trochę nie w tym wątku, ale znalazłem na Facebooku https://www.facebook.com/Matka-Boska-Ge ... 885735578/ taki fanpage. Czy ten wizerunek jest w porzo? Czy jak np. ktoś wymyśli MB Kielecka, MB Warszawska czy MB Urlopowa to też jest OK? Mnie się wydaje, że nie. Skoro Matka Boska (wg. mnie jednak matka Jezusa) jest (była) jedna, to tak powinno zostać. Post do "Dyskusji Religijnych" a nie tutaj. Jeśli ktoś będzie chciał pogadać zapraszam, ale nie tu, bo dostaniemy od Admina burę."
Ostatnio zmieniony 07-09-2017 13:58 przez basior, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 07-09-2017 22:19

"
Zdjęcie krzyża w pokoju nauczycielskim: opinia Ordo Iuris dla Sądu Najwyższego
http://www.rp.pl/Dobra-osobiste/3090499 ... .html#ap-1W opinii Instytutu Ordo Iuris, Sąd Najwyższy zgodnie ze swoją ustrojową rolą, powinien uchylić zaskarżony wyrok Sądu Apelacyjnego, który de facto prowadzi do dyskryminacji osób wierzących i może stanowić niebezpieczny precedens dla kolejnych prowokacji naruszających wolność religijną w miejscu pracy.
Jak? Szkoła jest świecka czy nie? Dlaczego te frajery dyskryminować mają ludzi innego wyznania? Do klasy uczęszcza jakieś 25 uczniów więc niech każdy przyniesie se tego bałwana w którego wierzy i po sprawie? Dlaczego akurat na ścianie ma wisieć krzyż z trupem a nie ma stać posążek Buddy? Ale mnie to wnerwia (z tym, że nie powinienem użyć słowa wnerwia- Admin: szacun). Czemu tutaj nie ma takich problemów? W żadnym urzędzie w Niemczech, w żadnej szkole nie ma krzyży a ponoć Bawaria to bardzo, bardzo katolicki land. Wszyscy pozdrawiają się Grüß Gott i mimo tego nikt nikomu nie narzuca, że jedyną słuszną religią jest religia katolicka."
Ostatnio zmieniony 07-09-2017 22:19 przez ptasiorrr, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ