Nazwy ulic Tarnobrzega w okresie PRL

Wiesz coś ciekawego o Tarnobrzegu? Podziel się z innymi.
szop
Posty: 165
Rejestracja: 27-10-2004 20:25

Nazwy ulic Tarnobrzega w okresie PRL

Post autor: szop » 13-12-2017 23:16

"Jest wśrod nas lekarz psychiatra?"
Ostatnio zmieniony 13-12-2017 23:16 przez szop, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Nazwy ulic Tarnobrzega w okresie PRL

Post autor: leonardo » 14-12-2017 09:53

"
vvolt pisze:Z żydkami dajcie spokój Tarnowscy mieli z nimi dość kłopotu tam gdzie klasztor stoi żydki chciały postawić synagogę i gdyby nie to to nie było by klasztoru ,po za tym historia żydków krótka ,brak jakichkolwiek inicjatyw społecznych nie wiem czy wiecie ale społeczeństwo żydowskie tym się charakteryzowało twierdząc że składają na wykup izraela .W trakcie odbudowy polski po zaborach i w trakcie tworzenia przemysłu żydzi i gminy żydowskie proszone przez ówczesne władze polskie odmówiły udziału w modernizacji kraju twierdząc że to nie ich kraj .W tym czasie nasilała się migracja żydowska głównie do USA.Ni jak się nie zapisali na kartach naszej historii ,więc nie warto o nich wspominać.

Pisał to albo jakiś marny prowokator albo kompletny idiota. Proponuję skasować te bzdety."
Ostatnio zmieniony 14-12-2017 09:53 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Nazwy ulic Tarnobrzega w okresie PRL

Post autor: admin » 14-12-2017 23:13

"Obstawiam przede wszystkim brak wiedzy.
Ciężko powiedzieć że to wyłącznie wina vvolt, bo wynika z wieloletnich zaniedbań, w tym również lokalnego systemu edukacji. Czego o Żydach dowiemy się w szkole? Dalej jest wszystko przez pryzmat zagłady, a to moment w wielowiekowej historii.

Sam wpis korzystny, bo wydobył wątek sprzed 7 lat. Powiem nieskromnie że miałem wówczas interesujący pomysł, ale nie wiem czy nie jest za późno.
W porównaniu do tamtych lat mamy jednak więcej źródeł, chociażby specjalny numer Tarnobrzeskich Zeszytów Historycznych."

ODPOWIEDZ