Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Dział forum z komentarzami do aktualności
mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 00:24

"@iv - módl się żeby nie Kamil :-) bo wytną wszystkich i znowu niespecjalnie z ich zasobów kadrowych będą osoby merytoryczne..."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 00:24 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: karas » 24-02-2018 01:36

"
A dziekuje. Nie jestes pierwszy, ktory docenia moja madrosc :) Jak juz argumentów brak, to czepiamy sie bledow :)
I sa oficjalne stanowiska CBA i prokuratury, wiec cos juz wiadomo. Powiedz mi. Boisz sie o posade czy masz inne motywacje? O posade sie nie martw. Sa nowe nabory w Biedronkach, Lidlu. Spokojnie :)
Kermit jak nigdy zgadzam się praktycznie z każdą Twoją wypowiedzią w tym temacie. Poza jedną. Nie przesadzaj, że są nowe miejsca w marketach bo przecież idą wolne niedziele :D"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 01:36 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: karas » 24-02-2018 01:48

"
Przyszła do mnie osoba, która jak mi się wydaje od lat nie głosuje w wyborach. Spytała: "Czy to nasze miasto kiedyś będzie miało porządnego prezydenta?"
Fakt, że miasto szczęścia nie ma do prezydentów, a dalej nikogo ciekawego na horyzoncie nie widać ..."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 01:48 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

obywatelgc
Posty: 89
Rejestracja: 03-07-2017 23:08

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: obywatelgc » 24-02-2018 02:02

"
karas pisze:
Przyszła do mnie osoba, która jak mi się wydaje od lat nie głosuje w wyborach. Spytała: "Czy to nasze miasto kiedyś będzie miało porządnego prezydenta?"
Fakt, że miasto szczęścia nie ma do prezydentów, a dalej nikogo ciekawego na horyzoncie nie widać ...
W sumie zastanawiające jest to że nie chce władzy w mieście wziąć faktycznie ktoś pokroju choćby prezydenta Rzeszowa Nie widać nikogo ciekawego na horyzoncie? Tak daleko wzrok nie sięga, a czasami bywa że ktoś budzi w nas pozytywne odczucia i minimum zaufania a tuż po wyborach znów uświadamiamy sobie że kolejny raz daliśmy się nabić w butelkę Ale myślę sobie że nie możemy być takimi pesymistami Kiedyś przyjdą wreszcie i dla nas tłuste lata. Zostawmy sprawę, lincz, złorzeczenia. Czas pokaże co będzie dalej"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 02:02 przez obywatelgc, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: andriu81 » 24-02-2018 03:43

"Prowokacja której nikt wcześniej żadnemu prezydentowi nie zgotował.A nie wierzę że poprzedni prezydenci nie brali dodatkowych wynagrodzeń w podobny sposób,jednak wcześniejsi nie podpadli aż tak mocno przeciwnikom jak obecny prezydent i nie dali się tak łatwo zrobić,nie byli tak naiwni .Czasy się zmieniły,kary zaostrzyło i gotowe.Wszystko to trzeba traktowac jako zemstę. Ja nic nie mam do tego prezydenta,kadencja przebiegła pozytywnie,dużo rzeczy zrobił dla miasta,to się liczy. Na lepszego nie liczę,bo i tak rządzi cały samorząd ,władza nie jest absolutna,tylko prezydent reprezentuje miasto.
Afera zupełnie niepotrzebna i szkodząca miastu,to tak jak z donoszeniem na Polskę w parlamencie europejskim,wyciąganie prywatnych spraw i osądzanie. Wcale mnie to nie cieszy że rozniesiono po wszystkich mediach informacje z ustawionej prowokacji i trzeci dzień z rzędu to słyszę. Fachowcy od PR sprawią że będzie i cały miesiąc na paskach informacyjnych głównych telewizji,jak dobrze zapłacą to o Tarnobrzegu nikt w Polsce nie zapomni na długo."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 03:43 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

bbts
Posty: 1404
Rejestracja: 01-02-2009 13:13

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: bbts » 24-02-2018 08:06

"
karas pisze:
Przyszła do mnie osoba, która jak mi się wydaje od lat nie głosuje w wyborach. Spytała: "Czy to nasze miasto kiedyś będzie miało porządnego prezydenta?"
Fakt, że miasto szczęścia nie ma do prezydentów, a dalej nikogo ciekawego na horyzoncie nie widać ...
może Warszawa przyśle nam kogoś z zewnątrz (komisarza), który weźmie się za Tarnobrzeg, inwestycje ruszą, skończy się cofanie wniosków, może się wykaże do wyborów, oby bylo normalnie

https://www.youtube.com/watch?v=dUcWiRwtUxw"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 08:06 przez bbts, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: kermit » 24-02-2018 08:59

"
może Warszawa przyśle nam kogoś z zewnątrz (komisarza), który weźmie się za Tarnobrzeg, inwestycje ruszą, skończy się cofanie wniosków, może się wykaże do wyborów, oby bylo normalnie
Warszawa nikogo tutaj nie przyślę. Jesteśmy nic nieznaczącym miastem aby premier poświęcił na tę sprawę 5 minut.

Chcielibyśmy nowego fajnego prezydenta. Aby nadeszły tłuste lata. A wiecie co? Dlaczego oczekujemy nowego wspaniałego, uczciwego prezydenta skoro czytam takie komentarze jak - "to ustawka służb, został wrobiony, kołek donosiciek - nie pójde nigdy do jego galerii, pieprzony konfident, kto z was nigdy nie wziął" itd.

Bieda to stan umysłu. Skoro ludzie dają przyzwolenie na okradanie siebie a oczekują kogoś kto wzbogaci Tarnobrzeg?

Inwestor, który chciał zainwestować w tarnobrzegu według większości jest spalony, bo doniósł jak ktoś chciał od niego kasę za decyje. Chore.

Nie - z takim myśleniem nie zasługujemy na lepszego prezydenta, szczególnie, że wybieramy go my sami. W mieście tłuste lata mają jedni, po zmianie władzy drudzy i tak się to kręci. O mieście nie myśli nikt. Miasto jest tak przesiąknięte kolesiostwem, że tylko radykalne działania na które się nikt nie zgodzi coś by podziałały. Sam osobiście zwolniłbym wszystkich od stanowiska kierowniczego wzwyż i przeprowadził na nowo konkursy w których każdy mogłby startować (również ten zwolniony). Miasto potrzebuje dobrych managerów na każdym szczeblu i w każdej instytucji."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 08:59 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

mda
Posty: 64
Rejestracja: 28-01-2016 10:48

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mda » 24-02-2018 09:39

"Kermit, tłuste lata to stan umysłu. :D"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 09:39 przez mda, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 10:18

"Trochę pogadałem z prawnikami. Za głowę się złapali, jak usłyszeli 3 mc za 20 tys zł...tym bardziej, że nigdy nie był karany itd. Wystarczyło by zabrać paszport, poręczenie majątkowe i tyle plus dozór policyjny. Nie chce nic insynuować, ale ciekawe czy teraz zieloni i czerwoni wyciągną do niego rękę...moim zdaniem jaki by nie był, przewodniczący z radnymi powinien pojechać do Wawy i walczyć tylko o to, aby zmienili środek zapobiegawczy - chodzi o rodzinę. Czasem zachowania naszego wymiaru sprawiedliwości jest dla mnie po prostu nie ludzkie. Ci co wyłudzili VAT na 30 mln chodzą po wolności, a ten za 20 tys sankcja 3 mc. Jest tu logika? Z drugiej strony mógł trochę temu PiSowi odpuścić, zostawić trochę ludzi. Ale mimo wszystko 3 mc sankcji...to jest nie dopomyślenia...."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 10:18 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

obywatelgc
Posty: 89
Rejestracja: 03-07-2017 23:08

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: obywatelgc » 24-02-2018 10:25

"Kermit gdybyś kiedyś szukał kompana do piwa daj znać Masz cholerną rację Kiedyś gdy przyszedł list z ZUS o wysokości emerytury oczywiście opłakanej kwoty wręcz i szwagier podczas rodzinnego spotkania podsumował to jednym zdaniem "a robisz coś żeby to zmienić" ? Oczywiście że nie. przenosząc to na temat tego wątku Na wybory idzie % taki jaki idzie a później pretensje Kolesiostwo niestety zawsze było i pewnie będzie Nie rozumiem tylko sytuacji gdzie kolesiostwo staje ponad normy moralne W pracy mam gościa który zna kolesia , który po znajomości dostał mieszkanie z podjazdem dla wózka inwalidzkiego Powiecie ok ale problem jest głębszy bo ta rodzina nie ma nikogo na wózku A drugi nasz kumpel ma dziecko z porażeniem mózgowym mieszkanie na kredyt 42 metry i troje innych dzieci No to już jest lekkie kurstwo jak dla mnie Mina naszego kumpla kiedy słuchał tej historii bezradnie bezcenna Myślę że takich częściowo rozpoznanych wniosków (bo ja tak to oceniam) jest więcej Pracy nie dostaniesz bo nie należysz do bezpośredniego grona znajomych i ich znajomych poprzez ich znajomych. Zgadzam się że potrzeba wielkiej zmiany ale nie w stylu bo tamten jadł jajecznice za ileś stów Potrzeba kogoś komu będzie się chciało postawić na to miasto i na jego mieszkańców"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 10:25 przez obywatelgc, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: kermit » 24-02-2018 11:28

"
mariano pisze:Trochę pogadałem z prawnikami. Za głowę się złapali, jak usłyszeli 3 mc za 20 tys zł...tym bardziej, że nigdy nie był karany itd. Wystarczyło by zabrać paszport, poręczenie majątkowe i tyle plus dozór policyjny. Nie chce nic insynuować, ale ciekawe czy teraz zieloni i czerwoni wyciągną do niego rękę...moim zdaniem jaki by nie był, przewodniczący z radnymi powinien pojechać do Wawy i walczyć tylko o to, aby zmienili środek zapobiegawczy - chodzi o rodzinę. Czasem zachowania naszego wymiaru sprawiedliwości jest dla mnie po prostu nie ludzkie. Ci co wyłudzili VAT na 30 mln chodzą po wolności, a ten za 20 tys sankcja 3 mc. Jest tu logika? Z drugiej strony mógł trochę temu PiSowi odpuścić, zostawić trochę ludzi. Ale mimo wszystko 3 mc sankcji...to jest nie dopomyślenia....
Jej co ty piszesz. Uważasz, że ukraść 20 tys zł to mało aby iść do więzienia? Takie same opinie będizesz mieć o złodzieju, który obrabuje twoj dom? Właśnie dlatego tak kradną w tym kraju gdyż czują sie bezkarnie. W najgorszym wypadku kończyło się zawiasami, a w tym wypadku zapewne skończy się wyrokiem bez zawieszenia wykonywania kary.
Radni maja jechać i wpływać na sąd aby zmienił decyzję? Wiesz, że to przestępstwo? Sąd jest niezawisły. O rodzinę innych przestępców też się mają upominać?

Jaby nie został aresztowany to dziś byłby w domu. W poniedziałek zwołałby konferencje, gdzie oskarżyłby innych o spisek, zamach czy kto wie co jeszcze.

A na koniec dam mały przykład. Przychodzi duży inwestor do Tarnobrzega bo chce wybudować tutaj duży zakład pracy, a prezydent mówi OK, ale 20 tyś zł. Inwestor z żalem idzie do Mielca gdzie witany jest z otwartymi rękami. Inwestor nie idzie na Policje zgłosić ten fakt, gdyż zostanie nazwany konfidentem, kapusiem, pieprzonym sygnalistą. A ludzie dalej narzekają, że tutaj bieda, że inne miasta się rozwijają... A za całe zło tego świata odpowiadają inni, tylko nie my. Oczekują, że kiedyś przyjedzie tutaj książe na białym koniu i odmieni ludzki los. Najpierw zacznijmy od siebie i od zmiany naszego nastawienia. Stop tolerancji złodziejstwa, układów, korupcji, nepotyzmu, kolesiostwa."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 11:28 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 11:42

"Nie o tym kermit mówię, tylko o skali. Nie toleruję złodziejstwa, ale weź pod uwagę - 250 tys ostatnio ktoś przytulił w Krakowie, jest na wolności, wpłacił kaucje...prawnicy są naprawdę zdziwieni tym, co miało miejsce w naszym TBG."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 11:42 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: kermit » 24-02-2018 11:51

"To tutaj mysielibyśmy wejść w dyskusje o stanie sądownictwa w Polsce a tego nie chce robić, aby nie zbaczać z tematu. Do aresztu, więzenia wysyła sąd a nie prokurator, czy służby.
W tym wypadku sąd zachował się dobrze. Wydając wyrok nie może patrzyć na to, że inni gorsi są na wolności.
Aby sąd zastosował areszt dowody musza być bardzo przekonywujące i przestępstwo musi być zagrożone wysoką karą.
Ciężko odnieść się do innych spraw. Odnosimy się do tej konkretnej. Przypomnę, że 3 miesiące to może być przedsmak. Ostetecznie to może być kilka lat.
A przestępstwo to zawsze tragedia i dla rodziny przestępcy i dla pokrzywdzonego i ich rodzin. A kto ponosi winę? Tylko przestępca."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 11:51 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 24-02-2018 11:56

"Zakładam, że sąd podejrzewa że gdyby prezydent teraz wrócił to mógłby nakłaniać różne osoby do zeznawania po jego linii obrony i chodzi chyba tylko o to.

Dla inwestora decydującym dodatkowym kosztem może być zarówno łapówka, jak i żądanie offsetu. Wydawało mi się przez kadencję, że prezydent nie stawia barier wejścia na nasz rynek, w przypadku chociażby galerii, parku handlowego, czy dworca PKS.
Pamiętam historię z Tesco, pamiętam też list p.Raka w którym opisywał z jakimi utrudnieniami spotykał się przy Mrówce i okolicznej infrastrukturze."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 11:56 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

gniewosz
Posty: 59
Rejestracja: 18-11-2014 18:11

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: gniewosz » 24-02-2018 11:59

"Kermit zaimponowałeś mi oceną sytuacji. Na Nadwisła24 znalazłem ciekawy komentarz, który wiele mówi o tym, że władza może deprawować i człowiek czuje się bezkarnie.
Czy Grzegorz K. będąc z wykształcenia prawnikiem zwrócił do TSM dietę którą pobierał będąc niezgodnie z prawem w jej radzie nadzorczej ?. Tak odnośnie jego uczciwości pytam ?.


http://rta24.eu/lokator-wygral-z-tarnob ... o-funkcje/

Jeżeli człowiek po prawie świadomie wie, że łamie prawo i dopiero po dwóch latach wojny sądowej i przegranej sprawie odsuwa się go przymusowo z rady nadzorczej, czy to nie jest świadome działanie ?. Także w sprawie wręczenia korzyści majątkowej i wymuszeniu na inwestorze łapówki ocenę zostawiam wam. Dla mnie ten człowiek jest politycznie skończony,a osoby które go bronią to nic innego jak stały elektorat, który coś zyskał na jego kadencji, w głównej mierze szeroka grupa pracowników UM.


A po drugie każdy kto się trochę orientuje w realiach tarnobrzeskiej polityki wie, że p. Darek z Grzegorzem od dłuższego czasu były fufle ;). Uważam, że na prezydencie się nie skończy, i to dopiero początek grubszej akcji CBA. Wspomnicie moje słowa :).



Edytowany przez gniewosz o 24-02-2018 - 11:00. "
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 11:59 przez gniewosz, łącznie zmieniany 1 raz.

szpilka
Posty: 75
Rejestracja: 03-07-2017 22:57

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: szpilka » 24-02-2018 12:03

"250 tyś przygarnął prywatny biznesmen, a tu mamy do czynienia z urzędnikiem państwowym. Nieważne ile wziął, faktem jest , że chyba wziął. Oceny dokona sąd."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 12:03 przez szpilka, łącznie zmieniany 1 raz.

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: td » 24-02-2018 12:13

"
Zakładam, że sąd podejrzewa że gdyby prezydent teraz wrócił to mógłby nakłaniać różne osoby do zeznawania po jego linii obrony i chodzi chyba tylko o to.
Bzdura. Będą szukać czegoś innego. Boją się, że posprząta, jeśli faktycznie jest coś więcej.

To była operacja pod nadzorem CBA, były nagrania itp, więc niby co mieliby zmienić jacyś świadkowie? I jacy?

Poza tym przesłuchano już trochę ludzi."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 12:13 przez td, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 12:15

"Owszem, ale ja się sprzeciwiam trzymaniu ludzi po 3 mc! Tydzień maks dwa i rozprawa. Problem z zebraniem odcisków palców czy materiałem audio-video? Żadnego. I to mi się nie podoba. Wyjdziesz po 3 mc i co? Mózg zlasowany."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 12:15 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

szpilka
Posty: 75
Rejestracja: 03-07-2017 22:57

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: szpilka » 24-02-2018 12:17

"I z pewnością dużo siwych włosów."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 12:17 przez szpilka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 24-02-2018 12:38

"Rzeczywiście td, przekonujesz mnie.

Co do aresztu - początkowe 3 miesiące mogą być przedłużone, a nawet wielokrotnie przedłużane."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 12:38 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ