Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Dział forum z komentarzami do aktualności
mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 12:45

"No i kłania się film "Symetria"...jak można w ten sposób Adminie wielokrotnie przedłużyć? Można...i można zniszczyć człowieka."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 12:45 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: kermit » 24-02-2018 13:05

"Mariano, a co jeśli spędzi tam nie 3 miesiące ale 8 lat? Bo tyle mu grozi i jeśli będzie wyrok to podejrzewam, że nie będzie on zawieszony. Przyzwyczai się.

Pamiętasz sprawę "Starucha"? Ile on spędził w areszcie bez wyroku? Kilka lat. Uwierz mi, że 3 miesiące to nie jest długi czas na przygotowanie dowodów, procesu, sprawdzenie setki dokuemntów, przesłuchanie świadków. Być może to nie był jednostkowy przypadek i śledczy muszą to sprawdzić.

Może proces będzie za 2 miesiące, może za 3 a może za rok dopiero. A może prezydent wyjdzie za 2 tygodnie jeśli decyzja o aresztowaniu zostanie zaskarżona i sąd się przychyli do tego."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 13:05 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

Światowit
Posty: 356
Rejestracja: 26-03-2015 21:51

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Światowit » 24-02-2018 13:16

"Wygląda na to, że dowody są na tyle mocne, aby wydać wyrok bezwzględnego więzienia. Gdyby tak nie było nie stosowano by aresztu, który przecież musi być w wyroku zaliczony do całego okresu kary. I dlaczego niektórzy uważają, że to było tylko 20 tys. zł, dopiero proces to ustali, zastosowany areszt daje domniemanie, że były raczej większe sumy w grze?"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 13:16 przez Światowit, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 15:15

"
Pamiętasz sprawę "Starucha"? Ile on spędził w areszcie bez wyroku? Kilka lat. Uwierz mi, że 3 miesiące to nie jest długi czas na przygotowanie dowodów, procesu, sprawdzenie setki dokuemntów, przesłuchanie świadków. Być może to nie był jednostkowy przypadek i śledczy muszą to sprawdzić.

Może proces będzie za 2 miesiące, może za 3 a może za rok dopiero. A może prezydent wyjdzie za 2 tygodnie jeśli decyzja o aresztowaniu zostanie zaskarżona i sąd się przychyli do tego.


Zabiłeś mnie - sprawa "Starucha"przyrównana do Kiełba. Masz rozmach. Powiem Ci tak, że zatrzymania bandytów (Masa, Vogiel, Trapez i inni) to nie to samo, co prezydenta, który nikogo nie zabił, nie napadł itd itd. Nie zagraża on bezpieczeństwu obywateli, nie ma przecież przeszłości kryminalnej. To każdego tak można łupnąć na 3, za chwilę znowu na 3 bo czynności procesowe...nie byłem fanem jego poprzednika i protestowałbym dokłądnie tak samo, gdyby zabrano Norbiego. Przy tej technologii, która jest, każdego idzie namierzyć. Po co narażać człowieka na stres plus stres rodzinę. Chłopie Ty kapuj trochę z tego życia."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 15:15 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: leonardo » 24-02-2018 15:27

"Mariano, a co u Krzyśka - pakuje już manatki?"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 15:27 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: kermit » 24-02-2018 15:30

"
Zabiłeś mnie - sprawa "Starucha"przyrównana do Kiełba. Masz rozmach. Powiem Ci tak, że zatrzymania bandytów (Masa, Vogiel, Trapez i inni) to nie to samo, co prezydenta, który nikogo nie zabił, nie napadł itd itd. Nie zagraża on bezpieczeństwu obywateli, nie ma przecież przeszłości kryminalnej. To każdego tak można łupnąć na 3, za chwilę znowu na 3 bo czynności procesowe...nie byłem fanem jego poprzednika i protestowałbym dokłądnie tak samo, gdyby zabrano Norbiego. Przy tej technologii, która jest, każdego idzie namierzyć. Po co narażać człowieka na stres plus stres rodzinę. Chłopie Ty kapuj trochę z tego życia.
Mariano - Staruch został uniewinniony a był przetrzymywany kilka lat bez wyroku tylko na podstawie zeznań wątpliwego świadka. Ty tutaj nie biadol, że prezydent idzie na 3 miesiące.
Po co narażać człowieka na stres? :) Haha :) To może nikogo w wiezieniach nie zatrzymujmy :) Aby biedni stresu nie przeżywali.
Ostatnio broniłeś pijaka za kierownicą, teraz łapówkarza. No kapuj trochę coś z tego życia chłopie bo bredzisz :)"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 15:30 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 15:30

"Czekałem na leonarda :-) zadzwoń do niego i się dowiedz."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 15:30 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 15:44

"Kermit - o to właśnie mi chodzi. Absolutnie nie mówię, żeby kogoś w więzieniach nie zatrzymywać, ale jak wiesz przestępstwa są kategaryzowane, więc w tym przypadku można zastosować (nie wiem czy jest to dopuszczalne prawem w PL) opaskę na nogę, rękę i ustalić przejście z domu do pracy. Widzą wtedy służby gdzie, co i jak. Każdy ma prawo do obrony. Każdy. W sądzie nie chodzi o prawdę, tylko o to, co potrafisz udowodnić - i to jest bardzo przykre...



Edytowany przez mariano o 24-02-2018 - 14:46. "
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 15:44 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: wou » 24-02-2018 16:12

"@Kermit
Ogólnie wszystko co piszesz brzmi rozsądnie, zgodziłbym się przy założeniu, że faktycznie Kiełb jest winny (do czego się nie przyznaje co w tak podbramkowej sytuacji wydaje mi się dziwne). Tylko Twoje rozumowanie jest skażone jednym podstawowym grzechem - jesteś człowiekiem autentycznie ufającym tej władzy. TAKIEJ władzy.

Jeśli wychodzisz z założenia, że Tarnobrzeg jest za mało ważny żeby węszyć tu spisek to zupełnie nie rozumiesz Dobrej Zmiany. Prezydent takiego Tarnobrzega to jest właśnie łatwy cel, to jest pikuś. Wystarczy powód. A im chodzi tylko i wyłącznie o władzę, zemstę i kasę. Od wysokich oficjeli po lokalnych działaczy. I są wyjątkowo bezczelni i bezwzględni w osiąganiu tego celu. A że jest w tej historii i element władzy, i zemsty, i kasy to ciężko wykluczyć spiskową wersję wydarzeń.

Jeśli myślisz, że po łamaniu konstytucji, milionowych przelewach na egzotyczne komisje, fundacje, limuzuny, po aferze z Seicento (ja tego nie umiem inaczej nazwać jak mataczenie), rekordowych premiach, po Macierewiczu poniżającym i łamiącym kariery niesmoleńskich generałów, po Szyszce na bezczela (i między innymi!) "przekonywującym" na oczach kamer Błaszczaka do "córki leśnika"; podczas ziobrowej inkwizycji itd. itd. byłoby dla nich problemem ukręcić coś i utrącić prezydenta małego miasteczka za to, że np. przeszkadza jakimś lokalnym sPISkowcom zrobić dil (tudzież otworzyć drogę do wielu innych), albo nawet dla zwykłej zemsty (a Dobra Zmiana to jest czas zemsty!), to sorry ale to Ty tu jesteś naiwny.

Wszystko co PISowcy robią w teorii jest "dla Polski" w praktyce "mniejsza o Polskę". Dlatego racjonalnie jest założyć prawdopodobieństwo tego, że jakiś agent Dobrej Zmiany mógł powiedzieć "mniejsza o Tarnobrzeg" tłumacząc sobie, że robi to dla niego, a tak naprawdę ostrząc zęby na jakiś grubszy przelew + standardowa żądza zemsty. A to Tarnobrzeg tu straci najwięcej, ta afera to są nieodwracalne PR-owe szkody, a powstanie galerii - jakkolwiek fajna sprawa dla miasta - tego nie naprawi.

Jestem bardzo ciekaw jak się sytuacja rozwinie. O poprzednich prezydentach słyszałem różne kompromitujące plotki, o Kiełbie nic z tych rzeczy, dlatego jestem zaskoczony. Dodatkowo ta żenująca kwota, 3mce aresztu (no bez jaj!). A wszystko tuż przed wyborami... No nie chce się wierzyć. To że negocjacje miały trwać od miesięcy a dopiero tydzień temu przedsiębiorca się zgłosił do CBA to też dziwne. Ryzykować wszystko dla 20k? Chyba że to jakaś zaliczka miała być... Ale brać ją w gabinecie?! No albo to jest wyjątkowo perfidne wrabianie albo Grzegorz K. rzutem na taśmę wygrywa właśnie konkurs Janusze Łapówkarstwa 2018 i trzeba mu wysłać puchar.

Obie wersje są dla mnie prawdopodobne. Perfidia jaka musiałaby stać za spiskiem absolutnie pasuje mi do naszego Neo-PRLu, ale rozsądek podpowiada postawić na chciwość (i ew. głupotę). Tylko pytanie czyją? Wszystko rozbija się o to, kto tu tutaj był najbardziej chciwy, kto miał najwięcej do zyskania lub stracenia..."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 16:12 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 24-02-2018 16:42

"Omawiasz dwie z co najmniej trzech stron.
Sprawa staje się ciekawsza jeśli spróbujemy to pogodzić z fundamentem, liderem i ostoją tarnobrzeskiej Platformy, który to miał się zgłosić do CBA i później wręczyć łapówkę. Człowiekiem szanowanym i do tej pory nie kojarzonym z brudnymi rozgrywkami politycznymi (prowokacja, manipulacja). Trudno uwierzyć, że działał z inspiracji, albo w porozumieniu z PiSem, któremu, obok prezydenta, przydzielasz główną rolę.
Dobra zmiana go zmusiła w swojej spiskowej perfidii?

Tego nawet Ewelina Dyda nie przewidziała."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 16:42 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

vinz
Posty: 164
Rejestracja: 08-02-2011 18:13

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: vinz » 24-02-2018 17:20

"Kto by się do tego nie przyczynił to i tak niebawem w um zaczną się znowu zmiany . Tym razem czystki ludzi związanych z PSL."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 17:20 przez vinz, łącznie zmieniany 1 raz.

szpilka
Posty: 75
Rejestracja: 03-07-2017 22:57

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: szpilka » 24-02-2018 17:20

"
O poprzednich prezydentach słyszałem różne kompromitujące plotki, o Kiełbie nic z tych rzeczy, dlatego jestem zaskoczony.
Ja też jestem zaskoczona, że uważasz go za idealnego człowieka. A co z jego zdradami, stawaniem po stronie osoby ze skłonnościami sadystycznymi, oczernianiem i szkalowaniem innych oraz ich rodzin, a w końcu ostatnią aferą korupcyjną. Faktycznie jest świętym."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 17:20 przez szpilka, łącznie zmieniany 1 raz.

gniewosz
Posty: 59
Rejestracja: 18-11-2014 18:11

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: gniewosz » 24-02-2018 17:33

"Po pierwsze Kołek nie jest liderem PO w Tbg. Po drugie zawsze grał na kilka frontów z racji prowadzonych biznesów a politykę traktował jako ułatwienie w kontaktach."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 17:33 przez gniewosz, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 17:41

"Admin pozwalasz na moim zdaniem za dużo vide: szpilka...@ wou - pełna zgoda. Nie wiem czy prezydent wziął czy nie. Mówię tylko o metodach rodem z komuny czy faszyzmu.. Naprawdę. Że popełnił błędy kadrowe o zabarwieniu zielono czerwonym - Tu moim zdaniem popełnił kolosalne błędy. O panu Kółek się nie wypowiem. I nikt święty nie jest."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 17:41 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 24-02-2018 18:21

"Mariano, jeszcze jest ogólnie. Jakby nie patrzeć oczernianie i szkalowanie osób i rodzin już sąd rozstrzygnął - przegrane procesy przy okazji kampanii i ostatnio z Brzezowskim. Reszta - bez detali może zostać. Jak pojawiały się detale, to kasowałem.

A propos zbyt dużo, można poczytać dla porównania inne komentarze, czy TUTAJ - "Sąsiadka", czy na ED."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 18:21 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: mariano » 24-02-2018 19:37

"To miło z Twojej strony :-) wracając do wycinki w UM to chyba .nie wszyscy tacy źli...mają umowy o pracę, nie dał rady Dziubek, nie dał Mastalerz, nowy też nie da bo go zaje...nota bene czytałem ten wpis...to naprawdę niestosowne."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 19:37 przez mariano, łącznie zmieniany 1 raz.

wou
Posty: 533
Rejestracja: 10-07-2008 15:40

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: wou » 24-02-2018 19:54

"
Admin pisze:Omawiasz dwie z co najmniej trzech stron.
Sprawa staje się ciekawsza jeśli spróbujemy to pogodzić z fundamentem, liderem i ostoją tarnobrzeskiej Platformy, który to miał się zgłosić do CBA i później wręczyć łapówkę. Człowiekiem szanowanym i do tej pory nie kojarzonym z brudnymi rozgrywkami politycznymi (prowokacja, manipulacja). Trudno uwierzyć, że działał z inspiracji, albo w porozumieniu z PiSem, któremu, obok prezydenta, przydzielasz główną rolę.
Dobra zmiana go zmusiła w swojej spiskowej perfidii?

Tego nawet Ewelina Dyda nie przewidziała.
Nie znam wszystkich faktów, ba! - wiem o tarnobrzeskiej polityce bardzo mało. No ale to polityka: spiskowanie, zdrady, wolty. Dziel i rządź. Wszystkie chwyty dozwolone, a na lokalnym poziomie łatwiej o nieoczekiwane koalicje. Tak jak mówiłem, stawiam na zwykłą, głupią chciwość, to jest faktycznie najprostsze wytłumaczenie i wszystko na to wskazuje. Ale nie wykluczałbym interwencji Partii, bo "interweniuje" we wszystko że hej.
szpilka pisze: Ja też jestem zaskoczona, że uważasz go za idealnego człowieka. A co z jego zdradami, stawaniem po stronie osoby ze skłonnościami sadystycznymi, oczernianiem i szkalowaniem innych oraz ich rodzin, a w końcu ostatnią aferą korupcyjną. Faktycznie jest świętym.
Jestem zaskoczony, że przypisujesz mi coś czego nie napisałem, a jeszcze bardziej że oczekujesz od po-li-ty-ka świętości. Jakoś bardzo osobiście to traktujesz, mam wrażenie. Zejdź na ziemię - polityka to nie rurki z kremem, nawet małomiasteczkowa. Chyba naprawdę musiałby być świętym żeby nie nadepnąć nikomu na odcisk. Miałem go za konfliktowego ale bardziej przyzwoitego człowieka niż chociażby poprzedniego prezydenta, ale szczerze mówię, że nie jestem na bieżąco, tym bardziej jestem ciekaw jak to się skończy a przede wszystkim co będzie miał do powiedzenia mieszkańcom Tarnobrzega na ten temat."
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 19:54 przez wou, łącznie zmieniany 1 raz.

kamil1221
Posty: 187
Rejestracja: 04-09-2017 15:09

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: kamil1221 » 24-02-2018 19:59

"Może Kołek będzie chciał startować na prezydenta jako uczciwy przedsiębiorca? haha Niech ktoś to wyjaśni,Kiełb byłby na tyle głupi by brać łapówkę od niegdyś najbliższego współpracownika Mastalerza?"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 19:59 przez kamil1221, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Dzanek » 24-02-2018 20:05

"Ja to mam wrażenie, że trzeba by zadać pytanie: Co CBA miało na Kołka, że ten wystawił im Kiełba.

Wiadomo hipotez jest wiele ale na podstawie doniesień medialnych można stwierdzić, że "przedsiębiorca" był naszpikowany elektroniką (mikrofony, kamery itp.) więc prokurator a potem sędzia mieli nad czym się pochylić i zdecydowali "grubo" o areszcie na 3 miesiące.

Kto był w gabinecie prezydenta ten wie, że pokój wygląd tak jakby było właśnie rozpakowywanie prezentów po gwiazdce. Co wizyta z szkoły, przedszkola, instytucji to laurka, kartka, kalendarz itp.

I teraz jeśli "przedsiębiorca" zostawił paczkę z tekstem "fajnie, że to się udało załatwić i tu zostawiam kalendarz, whisky ..." to raczej by aresztu nie było.

Albo "przedsiębiorca" odebrał telefon i usłyszał: "pasuje, żebyś tak jak się umawialiśmy przyniósł te pieniądze bo mam kilka wydatków ...." to wtedy areszt uzasadniony.

P.S.
O Panu Kołku i jego prawdomówności mam swoje zdanie od 12 albo 16 lat wyrobione. Lata temu przed wyborami lokalnymi obiecywał sponsoring zespołu amatorskiego na poziomie 1 tys. złotych. Po wyborach nie odbierał telefonu ...........



Edytowany przez Dzanek o 24-02-2018 - 19:05. "
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 20:05 przez Dzanek, łącznie zmieniany 1 raz.

kamil1221
Posty: 187
Rejestracja: 04-09-2017 15:09

Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: kamil1221 » 24-02-2018 20:09

"Bardzo dziwne jest to wszystko,ciekawe jak się to dalej rozwinie? Może Kołek podejmie głos w tej sprawie i pojawi się na najbliższej sesji rady miasta i w końcu odbierze telefon?"
Ostatnio zmieniony 24-02-2018 20:09 przez kamil1221, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ