Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: stachu » 20-09-2018 22:46

"
karas pisze:Fakt przejścia rowerowego nie zwalnia nas z myślenia. Nie schodzę z roweru, ale zawsze upewniam się, czy nadjeżdżający pojazd mnie widzi i zaczyna zwalniać.
To podstawa!
karas pisze:Co do ciągów pieszo-rowerowych to fakt - jest to głupota nakładająca na rowerzystów większą uwagę na pieszych i pozwalająca pieszym być "świętymi krowami".
Jeszcze jeden ciekawy przykład głupoty to ścieżka na nowo wyremontowanej Kopernika. Nikt nie respektuje kierunku na tych ścieżkach, a przecież są jedno kierunkowe. Niech ktoś wreszcie stanie i klepnie parę upomnień dla rowerzystów jadących pod prąd, albo niech radni pójdą po rozum do głowy i zrobią tą ścieżkę dwukierunkową po obu stronach.

Trzeba te przepisy respektowa, albo zmienić.
Tylko, że nawet policjanci nie wiedzą czy ścieżki rowerowe są jednokierunkowe czy dwukierunkowe, a także dlaczego połączyli ścieżki rowerowe z chodnikami robiąc ciąg pieszo-rowerowy. Pytałem kiedyś jednej policjantki i była nie w temacie. Dlatego ciężko wymagać tego od zwykłych ludzi."
Ostatnio zmieniony 20-09-2018 22:46 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

trefl
Posty: 24
Rejestracja: 15-09-2015 01:54

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: trefl » 20-09-2018 23:37

"Kierunek jazdy na ścieżce rowerowej są wyraźnie oznakowany zarówno znakami poziomymi - kierunek namalowanego znaku roweru pokazuje kierunek jazdy jak i pionowymi - pokazują czy ścieżka rowerowa jest oddzielona (pionowa kreska na znaku) czy ruch rowerów jest mieszany z ruchem pieszych (pozioma kreska).O tym wyraźnie mówi krd - dziwne że o tym nie wie policja. Bardzo dobre jest oznaczenie na ul. Kopernika, gdzie nawet ustawiono znak zakazu ruchu na ścieżce rowerowej dla jazdy pod prąd."
Ostatnio zmieniony 20-09-2018 23:37 przez trefl, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: stachu » 23-09-2018 01:20

"A ktoś wie dlaczego w niektórych miejscach połączyli rozdzielony ruch rowerowy od pieszego na mieszany?"
Ostatnio zmieniony 23-09-2018 01:20 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: Padre » 23-09-2018 01:23

".



Edytowany przez Padre o 22-09-2018 - 23:23. "
Ostatnio zmieniony 23-09-2018 01:23 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

Padre
Posty: 511
Rejestracja: 16-02-2018 15:34

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: Padre » 23-09-2018 01:24

"Z lenistwa. Inaczej tego nie można rozumieć."
Ostatnio zmieniony 23-09-2018 01:24 przez Padre, łącznie zmieniany 1 raz.

stachu
Posty: 1895
Rejestracja: 03-02-2015 23:29

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: stachu » 23-09-2018 01:27

"Na pewno nie z lenistwa, bo dołożyli sobie pracy zamalowując poprzednie znaki na kostce."
Ostatnio zmieniony 23-09-2018 01:27 przez stachu, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: karas » 23-09-2018 04:05

"
stachu pisze:A ktoś wie dlaczego w niektórych miejscach połączyli rozdzielony ruch rowerowy od pieszego na mieszany?
Z dość pewnego źródła słyszałem, że jesn w Tbg uprzejma osoba, która pisze do zarządów dróg o nieprawidłowościach. Jej robota to np te wszystkie żółte barierki przy Sikorskiego.

Podobno poszło pismo o zrobienie słupków z włącznikiem świateł tam gdzie ścieżka rowerowa jest po prawej stronie (przeciwległej od włącznika). Z powodu dużego kosztu taniej było zmienić status ścieżek rowerowych na pieszo-rowerowe. Teraz bez łamania przepisów można sobie podjechać pod włącznik. Paranoja, wiem."
Ostatnio zmieniony 23-09-2018 04:05 przez karas, łącznie zmieniany 1 raz.
Karaś

paniIKs
Posty: 54
Rejestracja: 03-07-2018 00:18

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: paniIKs » 23-09-2018 16:54

"Zginął czowiek...W głupi i niepotrzbny sposob.
Ja Jezdzac od 10 lat na rowerze,mam wrodzony odruch zsadzania doopy z roweru i przechodzenia przez kazde pasy.(nie wazne czy pasy sa czerwone,czy nie,czy mam pierwszenstwo czy nie).Wydłuzy mi to czas jazdy o 10 sekund, ale zycie jest tego warte.
Rowerzysta wtargnął przed tira...Nawet majac perwszenstwo WYKAZA ł sie nierozwagą.

Tak po ludzku,Nie idzie ogarnąc tego całego bałaganu z tymi sciezkami.
1.Dlaczego czerwone sciezki rowerowe maja zamalowany biały rower???o co kaman?komu to przeszkadzało?
czy ja musze jechac 5 km na godzine "sciezką-niesciezką?" ,zeby uwazac czy mi jakas krowa legalnie nie wejdzie z białego chodnika na czerwony????
2.Dlaczego są te znaki zakazu w jedną strone...SKORO NIKT tych zakazów nie przestrzega???
3.DLaczego swiete krowy na skrzyzowaniu bezkolizyjnym- nie chodzą przez białe przesjcie dla pieszych,tylko po czerwonym pasie?
4.Ile to razy na ul.Sienkiewicza rowerzysta mało mnie nie przejechał, bo woli sobie jechac po chodniku zamiast po sciezce rowerej??...
Czy mam w takiej stutuacji wyciagac aparat i robic takiemu kretynowi zdjecie?..

W miejscu tragedii stoją znicze...jednak Malo kto je widzi z okna samochodu.
Wg mnie powinien tam stac ten zniszczony rower,przypiety do słupa,z tablicą "ku przestrodze,zachowaj ostroznosc"
"
Ostatnio zmieniony 23-09-2018 16:54 przez paniIKs, łącznie zmieniany 1 raz.

marektbg
Posty: 171
Rejestracja: 13-04-2011 00:39

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: marektbg » 24-09-2018 10:31

"
karas pisze:
stachu pisze:
Podobno poszło pismo o zrobienie słupków z włącznikiem świateł tam gdzie ścieżka rowerowa jest po prawej stronie (przeciwległej od włącznika). Z powodu dużego kosztu taniej było zmienić status ścieżek rowerowych na pieszo-rowerowe. Teraz bez łamania przepisów można sobie podjechać pod włącznik. Paranoja, wiem.
tylko coś te słupki nie spełniają swojego zadania, ponieważ w nocy stojąc na krzyzówce kopernika/wyspiańskiegi/sikorskiego gdzie nikogo nie ma oprócz np mnie trzeba sie ostać z 5 min zanim się zaświeci właściwe zielone,a w między czasie włączają się zielone światła dla pieszych i rowerów mimo, że nikt ich nie włączał, albo zielone swieci sie 3 razy pod rząd na pasie obok mimo, że tez nikogo na nim nie ma. Ktoś powinien zając się ta sygnalizacją !"
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 10:31 przez marektbg, łącznie zmieniany 1 raz.

djkynek
Posty: 154
Rejestracja: 18-03-2005 18:20

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: djkynek » 24-09-2018 11:47

"
marektbg pisze:
karas pisze:
stachu pisze:
Podobno poszło pismo o zrobienie słupków z włącznikiem świateł tam gdzie ścieżka rowerowa jest po prawej stronie (przeciwległej od włącznika). Z powodu dużego kosztu taniej było zmienić status ścieżek rowerowych na pieszo-rowerowe. Teraz bez łamania przepisów można sobie podjechać pod włącznik. Paranoja, wiem.
tylko coś te słupki nie spełniają swojego zadania, ponieważ w nocy stojąc na krzyzówce kopernika/wyspiańskiegi/sikorskiego gdzie nikogo nie ma oprócz np mnie trzeba sie ostać z 5 min zanim się zaświeci właściwe zielone,a w między czasie włączają się zielone światła dla pieszych i rowerów mimo, że nikt ich nie włączał, albo zielone swieci sie 3 razy pod rząd na pasie obok mimo, że tez nikogo na nim nie ma. Ktoś powinien zając się ta sygnalizacją !
mam identyczne spostrzeżenia, ponoc serwisuje to zdalnie jakas firma krzak z Poznania"
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 11:47 przez djkynek, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: andriu81 » 24-09-2018 12:30

"Byłem wczoraj z kolegą w tym miejscu, stoją znicze ,straszne. Miejsce bardzo niebezpieczne dla rowerów, całkowity zakaz zbaczania ze ścieżki rowerowej w tym miejscu, jednak jest to trudne ,bo przeplata się z chodnikiem. Apel rowerzystów, omijajcie sienkiewicza ,drogami równoległymi przez osiedla , bo życie najważniejsze

Nazwa CircleK kompletnie nic mi nie mówi, po tytule kompletnie nie wiedziałbym gdzie to jest. Natomiast wszystko mówi skrzyżowanie z 11-listopada. To że ty tankujesz na stacji ,nie znaczy że inni robią to samo."
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 12:30 przez andriu81, łącznie zmieniany 1 raz.

Przemasz
Posty: 55
Rejestracja: 04-12-2008 14:31

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: Przemasz » 24-09-2018 18:20

"Stat oil już całkiem znikł, teraz wszędzie jest CircleK, na terenie całego kraju stacje zmieniły lub zmienią nazwę."
Ostatnio zmieniony 24-09-2018 18:20 przez Przemasz, łącznie zmieniany 1 raz.

niepolityczny
Posty: 434
Rejestracja: 18-11-2012 21:22

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: niepolityczny » 26-09-2018 09:39

"
andriu81 pisze:...... Apel rowerzystów, omijajcie sienkiewicza ,drogami równoległymi przez osiedla , bo życie najważniejsze

Fakt nie jest tak jak trzeba ...

ale dla forumowicza andriu81 widzę rozwiązanie przywiązać się do kaloryfera i nie otwierać okna ... bo jest prawdopodobieństwo, że meteoryt z nieba spadnie ... a to grozi utratą życia.


Ehhh .... skąd się tacy ludzie biorą ?"
Ostatnio zmieniony 26-09-2018 09:39 przez niepolityczny, łącznie zmieniany 1 raz.

andriu81
Posty: 1799
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Tragedia obok CircleK. Ku przestrodze rower to nie czołg!

Post autor: andriu81 » 27-09-2018 19:41

"Typowy ignorant antypisowski... Weźmy prosty przykład. Chcę bezpiecznie dojechać do Kauflandu, jestem na skrzyżowaniu z Sikorskiego mam do wyboru jechać beznadziejną ścieżką rowerową na Sienkiewicza lub pojechać ulicą Chopina i Gazową. Co powinien wybrać rowerzysta?
Oczywiście że drugą opcję, bo prawie tam nie ma ruchu i jest solidny asfalt( a nie śliska kostka) i jedzie się spokojnie ,nawet dzieci mogą same jechać. Ja się nie dziwię że ten wypadek się tam zdarzył, bo kiedyś też nie wiedziałem o drogach alternatywnych i tam jechałem slalomem między pieszymi,samochodami,przejściami dla pieszych i rozsypanym piasku na ścieżce."

ODPOWIEDZ