Wybory samorządowe 2018

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wybory samorządowe 2018

Post autor: kermit » 27-09-2018 01:11

"
leonardo pisze:Drogi Leonardo mi wyszło 3 pokolenia ( Ja,moi rodzice + Dziadek ( Machów ) i Babcia( Ocice) więc nie widzę powodów do kłamstwa.

Babcia i dziadek - urodzili się i mieszkali nie w Tarnobrzegu, tylko w jednej z okolicznych wsi, rodzice - tak samo.

Jesteś tarnobrzeżaninem, nie w trzecim, ale w pierwszym pokoleniu.

Marny z ciebie inżynier, skoro nie potrafisz liczyć do trzech.

Ale za to będzie z ciebie dobry PiS-owiec: potrafisz kłamać i nic nie przekona cię, że czarne jest czarne, a białe - białe.Edytowany przez leonardo o 26-09-2018 - 21:38.
Bije z twoich slow leonardo jakas zazdrosc. Masz jakiś żal, że sam nie masz wykształcenia inżynierskiego czy jak? Próbujesz udowodnić komuś, że nie umie liczyć, a liczenie do 3 to nawet ty powinieneś opanować (mam nadzieje). Miasto to nie tylko granice administracyjne. Równie dobrze możemy powiedzieć, że nasi pradziadkowie byli rosjanami, niemcami, austriakami a nie Polakami, bo przecież mieszkali w granicach administracyjnych innego Państwa.
Czepiasz się na siłę, bo brakuje ci argumentów. Argumentum ad personam - to troche średnie w dyskusji."
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 01:11 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Wybory samorządowe 2018

Post autor: leonardo » 27-09-2018 01:16

"Przecież przez wieki to była jedna tarnobrzeska parafia, co za różnica?

Taka różnica, że albo ktoś mieszkał w Tarnobrzegu i był mieszczaninem, drobnym, ale jednak. Albo mieszkał w wiosce pod Tarnobrzegiem i nie był tarnobrzeżaninem, ani mieszczaninem - tylko wieśniakiem.


Oczywiście, były od tej reguły wyjątki, np. państwo Tarnowscy, którzy nie mieszkali w Tarnobrzegu, ale pod Tarnobrzegiem, niedaleko, bo w Dzikowie, lecz nie byli wieśniakami, tylko arystokratami, obszarnikami itp

Przypuszczam jednak, że protoplaści pana kandydata do tych wyjątków się nie zaliczali."
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 01:16 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 27-09-2018 01:29

"Przez kawał czasu, jeszcze kilkadziesiąt lat temu, było tak że jak ktoś mieszkał w Tarnobrzegu to było 40-75% szans że był Żydem. Procent zależny od czasów.
Mieszczaninem oczywiście też, bo Żydów wieśniaków nie było zbyt wielu."
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 01:29 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Wybory samorządowe 2018

Post autor: leonardo » 27-09-2018 01:53

"Miasto to nie tylko granice administracyjne. Równie dobrze możemy powiedzieć, że nasi pradziadkowie byli rosjanami, niemcami, austriakami a nie Polakami

Nie warto polemizować z *** i analfabetą, który nie wie nawet, że nazwy narodowości pisze się wielką literą. Nie tylko swoich obywateli. Albo wie, a jednak pisze inaczej, co zalicza go do grona ***."
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 01:53 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wybory samorządowe 2018

Post autor: kermit » 27-09-2018 11:38

"
leonardo pisze:Miasto to nie tylko granice administracyjne. Równie dobrze możemy powiedzieć, że nasi pradziadkowie byli rosjanami, niemcami, austriakami a nie Polakami

Nie warto polemizować z *** i analfabetą, który nie wie nawet, że nazwy narodowości pisze się wielką literą. Nie tylko swoich obywateli. Albo wie, a jednak pisze inaczej, co zalicza go do grona ***.
Cały leonardo. Brakuje argumentów to nazwie kogoś *** (cokolwiek tam kryło się pod gwiazdkami). Idąc twoim tokiem rozumowania to powinniśmy uważać, że nasi dziadkowie byli niemcami. Logiczne myslenie leonardo to nie jest twoja mocna strona - niestety. Myślenie też raczej nie."
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 11:38 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Wybory samorządowe 2018

Post autor: leonardo » 27-09-2018 12:10

"Jesteś wyjątkowo ograniczony umysłowo - świadczy o tym taki argument, że do jednego worka wrzucasz sprawę narodowości, zaborów i to, czy ktoś jest rodowitym mieszkańcem danej miejscowości.

Mylisz narodowość z obywatelstwem.

Bo można mieć narodowość polską, a obywatelstwo USA. Polacy przed rokiem 1918 byli nadal Polakami, ale pod zaborami byli obywatelami zaborców, bo polskie państwo nie istniało.

Natomiast, jeśli chłop mieszkał w Nagnajowie, Chmielowie, Ocicach, Sobowie, czy Wielowsi - to był chłopem z Nagnajowa, Chmielowa, Ocic, Sobowa, czy Wielowsi, a nie tarnobrzeżaninem. I jego potomek nie może twierdzić, że jest rodowitym tarnobrzeżaninem od pokoleń.

Tyle, choć pewnie do twojej pustej głowy to nie trafi.

PS I jeszcze raz ci przypomnę, że nazwy narodowości: Rosjanie, Niemcy, Austriacy pisze się tak samo z wielkiej litery jak Polacy. Jeśli tego nie rozumiesz, odwiedź lekarza.



Edytowany przez leonardo o 27-09-2018 - 10:25. "
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 12:10 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wybory samorządowe 2018

Post autor: kermit » 27-09-2018 12:31

"
PS I jeszcze raz ci przypomnę, że nazwy narodowości: Rosjanie, Niemcy, Austriacy pisze się tak samo z wielkiej litery jak Polacy. Jeśli tego nie rozumiesz, odwiedź lekarza.
Wiesz, przypomnę ci, że lekarze zajmują się czymś innym niż słownikiem, poprawnością językową itd.
Będę pisać z małej litery. I co mi zrobisz? :)

Nie wiem gdzie twoi chłopscy przodkowie mieszkali, ale ja nadal twierdzę, że fakt, że wcześniej wieś nie była w granicach administracyjnych miasta niewiele zmienia. Tak samo jak mieszkańcy Bieżanowa, Prokocimia i innych dzielnic Krakowa twierdzą, że mieszkają w Krakowie od pokoleń. I mają rację. Pojmij to w końcu."
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 12:31 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Wybory samorządowe 2018

Post autor: leonardo » 27-09-2018 12:37

"Pisząc z małej litery nazwy narodowości

i twierdząc, że przedwojenny chłop z Nagnajowa to rodowity tarnobrzeżanin,

sam sobie wystawiasz świadectwo i wykluczasz się z grona ludzi myślących.

Tyle, bo dalsza dyskusja z ludźmi bezmyślnymi sensu żadnego nie ma.



Edytowany przez leonardo o 27-09-2018 - 10:47. "
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 12:37 przez leonardo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wybory samorządowe 2018

Post autor: kermit » 27-09-2018 12:41

"Tak twierdzę. I nie tylko ja.
Każdy kto myśli inaczej niż ty to głupi, nie myślący.
Niestety takie argumenty przekładają przeważnie ludzie, których horyzonty myślowe są znacznie ograniczone. Nie różnisz się od nich niczym. Na brak argumentów odpowiadasz zaczepkami słownymi w stosunku do osoby z którą dyskutujesz. Buractwo."
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 12:41 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Wybory samorządowe 2018

Post autor: 1967 » 27-09-2018 17:06

"Nie wiem o co się spieracie. Nie ważne kto gdzie się urodził i skąd wywodzą się rodzice. Podejrzewam, że tzw. rodowitych tarnobrzeżan gdzie oboje rodziców, dziadków, pradziadków itd. od kilku pokoleń pochodzi z Tarnobrzega jest niewielu. Co prawda do określenie ciągłości rodowodu bierze się jedynie zachowanie ciągłości nazwiska - zazwyczaj ojca więc może być jeszcze zachowanych parę ? rodów? tarnobrzeskich, ale w granicach ścisłego Tarnobrzega będzie to niewiele. Ja np. pochodzę z Dzikowa , a Dzików przez wiele lat funkcjonował odrębnie od Tarnobrzega. Śledząc niektóre wywody to teraz nie wiem ile pokoleń mógłbym zaliczyć do Tarnobrzega !!!!!!!!!. Ale urodziłem się w Tarnobrzeskim Szpitalu to chyba mogę powiedzieć, że jestem tarnobrzeżaninem?. Tylko co komu daje taka informacja o osobie?. Ważne jest tu i teraz, i co dany kandydat chce i może wnieść do Rady Miasta. Ale najgorsze w tej dyskusji jest to, że dotarło do mnie, że majac rodziców wywodzących się z chłopów jestem zakwalifikowany do gorszego sortu. Po prostu wpadnę z tego powodu w depresje.
Co zaś do gramatyki i stylistyki to oczywiście przyjemnie czyta się teksty bez błędów ale wszyscy wiedzą, że osoby tzw. umysłem ścisłym mają problem pisownią. Ja zresztą też bo w młodości było tyle różnych interesujących rzeczy do robienia, że brakowało czasu na naukę, a jak się Jaś nie nauczy to Jan nie będzie umiał. Dlatego nie czepiał bym się tak bardzo pisowni. Nasze wpisy to nie praca magisterska!!!!!!!!!!! Więcej luzu?PANOWIE?"
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 17:06 przez 1967, łącznie zmieniany 1 raz.

Aniol_z_agh
Posty: 19
Rejestracja: 26-09-2018 02:17

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Aniol_z_agh » 27-09-2018 17:20

"Gil - Galad Ja Jak dzis przeczytałem wpisy Leonardo to tez do mnie dotarło ze w sumie tez chyba jestem gorszego sortu bo pochodze od Chłopa ( moj pradziadek był rolnikiem który 100 lat temu wyemigrowal z biednej Galicji do Kansas ) . Babcia i Dziadek poznali sie w czasie II wojny swiatowej w obozie rolniczym bo oboje byli z rodzin rolniczych . Moj Tata był pracownikiem fizycznym , Mama jest wozna.. Kurde nie wiem czy wogole moge startowac teraz w wyborach do Rady miasta bo przeciez sama elita tylko pewnie moze, dzieci i wnuki arytokracji ... ja nigdy sie nie wstydzilem kim jestem i skad pochodze. A wrecz odwrotnie jest to dla mnie powod do dumy . Nie mam problemu z tym ze obecnie jezdze po targach czy uczestnicze w konferencjach lub pracuje z kontrahentami i rozmawiam z nimi po angielsku a na drugi dzien kosze trawe i grabie liscie relaksujac sie przy tym bo jestem normalnym czlowiekiem i.. No i tu sobie odpuscilem patrzenie na gramatyke i interpunkcje bo na ortografie raczej patrze ale jesli czlowiek pisze dzien w dzien po angielsku i polsku to czasami sie zastanawia po co w naszym jezyku jest gramatyka ;) Uciekam , trzeba robic kampanie ! Pozdrawiam"
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 17:20 przez Aniol_z_agh, łącznie zmieniany 1 raz.

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Wybory samorządowe 2018

Post autor: Fresca » 27-09-2018 20:49

"Panowie :) Wszyscy pochodzimy od "chlopa" i czy komuś się to podoba, czy nie, tak jest. Po rodach, które zaczęły się łączyć i umownie tworzyć małe plemiona, osady, państwa dopiero zaczęły wypływać rody wyższe stanem. Panie i Panowie mimo wysokich aspiracji wszyscy pochodzimy od rolnika, a że któryś miał szczęście, umiejętności zarządcze to do " wyższej sfery" wskoczył, metody nie istotne. Nie wstydząc się swojego pochodzenia oświadczam, że jestem chłopką bez względu na posiadane wykształcenie, czy dobra materialne."
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 20:49 przez Fresca, łącznie zmieniany 1 raz.

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Wybory samorządowe 2018

Post autor: p_atryk » 27-09-2018 20:50

"Tak się zastanawiam czy wybór Bożeny Kapuściak na kandydatkę na prezydenta Tarnobrzega nie jest działaniem na rozbicie elektoratu PiSu? Przecież programowo ona i Kamil Kalinka to w zasadzie to samo. To, że ją wyrzucono z klubu radnych PiSu nie powoduje automatycznie zmiany programu. I tu wyborcy mogą mieć dylemat: bo ci, krzyczą na forach ,,każdy byle nie Kalinka'' a zagłosują na panią Bożenę w rzeczywistości postawią na PiS, żadne tam lokalne komitety czy też koalicję obywatelską, tylko właśnie na PiS. Z drugiej strony czy potencjalne rozbicie elektoratu PiSu nie uniemożliwi obu kandydatom wejście do drugiej tury?"
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 20:50 przez p_atryk, łącznie zmieniany 1 raz.

olsen
Posty: 356
Rejestracja: 04-01-2015 11:38

Wybory samorządowe 2018

Post autor: olsen » 27-09-2018 21:17

"Nie jestem wizjonerem typu p.Jackowski ale wydaje mi się po waszych wpisach i i po innych recenzjach ,czytając lokalną prasę to śmiem powiedzieć iż prawdopodobnie walka będzie tylko i wyłącznie między p.Bożkiem a panią Kapuściak no ale to tylko moje jakieś tam przypuszczenia"
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 21:17 przez olsen, łącznie zmieniany 1 raz.

ajax21
Posty: 93
Rejestracja: 10-10-2010 00:33

Wybory samorządowe 2018

Post autor: ajax21 » 27-09-2018 23:19

"Jeśli przyjąć, że BK jest przedstawicielem polityki PiS, to ta polityka jej jest trochę i znacząco zrehumanizowana. Widać to wyraźnie po polityce społecznej, któej założenia i propozycje programowe przedstawiła w swoim programie. Wydają się dość ciekawe. Pamiętamy wszyscy, jak PiS i rządząca większość potraktowała protest niepełnosprawnych w sejmie oraz to że w zasadzie udaje, że problem nie istnieje. BK zrobiła inaczej i to jest dla niej duży plus.

Ale jest inny problem. Na pierwszej konferencji prasowej z udziałem GK padło z jego ust zapewnienie, że program BK będzie kontynuacją prezydentury GK. Czy tak jest w istocie , trudno mi powiedzieć, bo nie znam całości jej programu. Ale gdyby tak nawet było to BK poszła jeszcze dalej niż GK. który udawał, że problem niepełnosprawnych niepełnosprawnych w Tarnobrzegu nie istnieje i pewnie dlatego umawiał się z nimi pod fontanną. Taka zmiana też jest dla BK dodatkowym plusem.

No ale pozostaje problem poparcia czy też wspierania przez GK, trochę wątpię, aby chciał on wspierać akurat PiS.
No i pozostaje jescze WZ, ale ten na prezydenturę raczej szans nie ma ani też na drugą turę."
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 23:19 przez ajax21, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Wybory samorządowe 2018

Post autor: admin » 27-09-2018 23:51

"Mamy pierwsze spoty wyborcze:



"
Ostatnio zmieniony 27-09-2018 23:51 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Wybory samorządowe 2018

Post autor: td » 28-09-2018 00:38

"Ten drugi rozwalił system :)

Kabaret :P"
Ostatnio zmieniony 28-09-2018 00:38 przez td, łącznie zmieniany 1 raz.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Wybory samorządowe 2018

Post autor: iv » 28-09-2018 10:46

"
Gil-galad pisze:Co zaś do gramatyki i stylistyki to oczywiście przyjemnie czyta się teksty bez błędów ale wszyscy wiedzą, że osoby tzw. umysłem ścisłym mają problem pisownią.
Bardzo przepraszam za karmienie słusznie minionego offtopica, ale właśnie przeczytałam te dyskusje o pochodzeniu i ruszyło mnie zdanie, którym kiedyś nakarmił nas PRL, a teraz - płytki świat internetu. Aż uwierzyliśmy.

Podstawowa wiedza humanistyczna nie jest cechą wyłączną nauczycieli polskiego i pracowników muzeów. To jest właściwość inteligencji jako grupy społecznej. Było to oczywiste wcale nie tak dawno, nie trzeba się cofać do Leonarda. Wystarczy poczytać wspomnienia prof. Kierżuna:niezależnie od wykształcenia każdy miał humanistyczne horyzonty, pisał piękne listy bez problemów z pisownią oraz znał kilka języków.
Mój dziadek po wojnie pracował jako brygadzista czy ktoś taki w fabryce samochodów - a po pracy czytał Goethego i Puszkina w oryginale, bo jego zdaniem przekład nie oddawał piękna słów. Drugi dziadek zanim został chirurgiem uczył polskiego i do końca życia sporo czytał spoza branży. Pisownia, słowa, język - nie były dla nich wrogami.

Podstawową wiedzę nt. historii, literatury i sztuki człowiek wykształcony po prostu miał. A teraz tylko "dysleksja" i "ja jestem umysł ścisły". No ale przecież "umysł".

Przepraszam jeszcze raz za odlot. Wracajmy do bilbordowych uśmiechów."
Ostatnio zmieniony 28-09-2018 10:46 przez iv, łącznie zmieniany 1 raz.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Wybory samorządowe 2018

Post autor: jamWilhelm » 28-09-2018 11:32

"K.K. ułatwia kierowcom parkowanie w centrum miasta, blisko znanego zegarmistrza postawił autotrupa ze swoją reklamą na dachu. Brawo, zawsze pare głosów mniej :)"
Ostatnio zmieniony 28-09-2018 11:32 przez jamWilhelm, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Wybory samorządowe 2018

Post autor: kermit » 28-09-2018 12:06

"Jak oglądam te spoty wyborcze, to mam ochotę przejść się po pokoju z zażenowania. Czy Ci ludzie nie mają chociaż odrobinę poczucia estetyki? Boje się im powierzyć zarządzenie miastem jak widzę taką totalna bylejakość w promowaniu siebie. Film Pani Bożeny wygląda jakby go zrobił gimnazjalista, który nauczył się podstaw jakiegoś Adobe Premiere czy FCPX. Dodatkowo prezentuję ją jako taką katolicką dewotkę. Nie mieszajmy polityki z kościołem, bo to nie o to chodzi. A co z jej katolickim sumieniem w powiązaniu do bratania się z człowiekiem oskarżonym o korupcję? No trochę to średnie.

Film Pana Marka aż ciężko skomentować. Co autor miał na myśli wrzucając swój skok ze spadochronem to ja nie mam zielonego pojęcia.

Ale czego oczekiwać po samorządowcach. Wystarczy zerknąć na ostatni post wyborczy Pana Boniego - "Nie mów nie Boniemu, bo nie".

Mamy ogromny postęp w rozwoju techniki. Dobry telefon potrafi nagrać przyzwoitej jakości materiał. Mamy kamery GoPro, lustrzanki, które filmują z fajną mała głębią ostrości. Aplikację pozwalają nam zmontować fajne i ciekawe nagranie. Ale do tego wszsytkiego trzeba mieć pomysł i minimalne poczucie estetyki, kompozycji. Te spoty wszystkie są tak bylejakie jak cały Tarnobrzeg.


Podstawową wiedzę nt. historii, literatury i sztuki człowiek wykształcony po prostu miał. A teraz tylko "dysleksja" i "ja jestem umysł ścisły". No ale przecież "umysł".
To ja też taki mały offtopic, bo zostałem wywołany do tablicy. Znam zasady pisowni a pisanie nazw krajów zaborców z małej litery było celowe. Dziękuje. Koniec tematu.



Edytowany przez kermit o 28-09-2018 - 10:10. "
Ostatnio zmieniony 28-09-2018 12:06 przez kermit, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ