Dyskusje religijne

Sprawy nie tylko tarnobrzeskie, na które nie ma miejsca gdzie indziej.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 15-12-2018 21:47

Tam jest inne prawo, u nas inne.
Akurat w naszym urzędzie chyba nie ma tradycji stawiania szopki, co innego w kościołach.
Zaskakująco jest np. niemieckiej Bawarii, gdzie od niedawna obowiązkowe są krzyże w urzędach.

W Polsce nie ma żadnych obowiązków w tym względzie, jest wolność. Ale orzecznictwo też jest jasne i konsekwentne.
https://www.prawo.pl/samorzad/krzyz-w-u ... 02135.html

Ale co na ten temat mówi nasza KONS-TY-TUC-JA?
Art. 53.
2. Wolność religii obejmuje wolność wyznawania lub przyjmowania religii według własnego wyboru oraz uzewnętrzniania indywidualnie lub z innymi, publicznie lub prywatnie, swojej religii przez uprawianie kultu, modlitwę, uczestniczenie w obrzędach, praktykowanie i nauczanie. Wolność religii obejmuje także posiadanie świątyń i innych miejsc kultu w zależności od potrzeb ludzi wierzących oraz prawo osób do korzystania z pomocy religijnej tam, gdzie się znajdują.
...
5. Wolność uzewnętrzniania religii może być ograniczona jedynie w drodze ustawy i tylko wtedy, gdy jest to konieczne do ochrony bezpieczeństwa państwa, porządku publicznego, zdrowia, moralności lub wolności i praw innych osób.
Paweł88, wstrzymaj się z prymitywnym obrażaniem innych. Nie chodzi o wolność wyrażania swojego zdania, ale o estetykę.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 02-01-2019 13:18

Nie wiem co myśleć o tym katoliku. Uwaga!!! Brzydkie wyrazy: ***
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 02-01-2019 15:04

I na taki właśnie "content" warto było czekać latami. Ptasiorrr dobra robota. Oby więcej takich wpisów.
Ironia OFF.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 02-01-2019 22:22

Chyba masz za wiele wolnego czasu, jeśli spędzasz go na wyszukiwanie takich treści.
I naprawdę nie masz nic bardziej wartościowego, żeby dzielić się tym z innymi?
To nie jest miejsce na bluzgi.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Dyskusje religijne

Post autor: karas » 03-01-2019 00:37

admin pisze:
02-01-2019 22:22
Chyba masz za wiele wolnego czasu, jeśli spędzasz go na wyszukiwanie takich treści.
I naprawdę nie masz nic bardziej wartościowego, żeby dzielić się tym z innymi?
To nie jest miejsce na bluzgi.
Tabelę phpbb_banlist tez można było przenieść ...
Karaś

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 03-01-2019 08:10

admin pisze:
02-01-2019 22:22
Chyba masz za wiele wolnego czasu, jeśli spędzasz go na wyszukiwanie takich treści.
I naprawdę nie masz nic bardziej wartościowego, żeby dzielić się tym z innymi?
To nie jest miejsce na bluzgi.
Znalazłem przypadkiem. Nie wyszukuję specjalnie czegoś takiego. Gość pokazał jakim jest wartościowym katolikiem. A tak na marginesie, to mogłeś skasować cały post a nie "zagwiazdkować" tylko link.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Dyskusje religijne

Post autor: encore » 03-01-2019 11:15

Panie ptasiorrr, zbastuj Pan proszę. Trzymajmy jakiś poziom dyskusji i komentarzy. Sam za sukienkowymi jako gatunkiem nie przepadam. Niemniej inteligentny człowiek jest pewne kwestie w stanie wyrazić w bardziej cywilizowany sposób. Cytowanie nawet najbardziej żarliwych katolickich oszołomów nic nie wnosi i nic nie zmienia. Nie zamieniajmy forum w rynsztok, bo jakiś rok temu po ataku katotalibskim/gazforumowym kilku mniej lub bardziej ciekawych użytkowników zaprzestało odwiedzania tego miejsca. Zachowajmy jakąś neutralność światopoglądową, dyskutujmy o mieście i o tym co zrobić by tu było lepiej. Mieszanie z tym kleru czy pislamu niekoniecznie jest rozsądne. Wiem, że to temat "Dyskusje religijne". Gdybym tylko wiedział jak to zrobić to bym ten temat w cholerę ukrył aby niepotrzebnie mi się nie wyświetlał...
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 03-01-2019 12:35

Nigdy nie będzie lepiej dopóki Państwo nie oddzieli się od kościoła. Przejrzyj sobie TWITTERA i popatrz na kulturę i sens wypowiedzi polityków PiS. Ja tam nie mam nic do wiary, ale jak ktoś wykorzystuje ludzką biedę aby się wzbogacić, to to już jest... Domyśl się, bo znowu Admin będzie miał pretensje. Przejrzyj internet i zobacz jak się zachowują kato-betony, którym PiS pozwolił na bezkarne ubliżanie. Tak na deser: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/m ... -VN19.html
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 03-01-2019 22:19

Ktoś złamał prawo? Jeśli wiesz o złamaniu prawa, trzeba koniecznie zawiadomić organy państwa.

To jest wątek poświęcony dyskusjom religijnym, ale od dość dawna nie widzę tu dyskusji.

Ptasiorrr, sprawa jest bardzo prosta. Niech wygra demokracja.
Zaraz jak tylko Inicjatywa Polska i partia Biedronia wygrają wybory wprowadzą całkowity rozdział państwa i kościołów, czy innych związków religijnych. Jakaś propozycja rozwiązań ma być przedstawiona z okazji tradycyjnego świeckiego święta Trzech Króli, zobaczymy jakie zyska poparcie. Daj im szansę.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 07-01-2019 13:44

Zajebiste to jest. Muszę się dostosować i nie bzykać w ogóle, ewentualnie ograniczyć sex do minimum (ile to jest minimum?).

Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 08-01-2019 00:08

Ale Ty masz problemy...

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Dyskusje religijne

Post autor: karas » 08-01-2019 00:14

admin pisze:
08-01-2019 00:08
Ale Ty masz problemy...
Został moim kandydatem do wypróbowania opcji wroga :)
Karaś

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 08-01-2019 10:16

admin pisze:
08-01-2019 00:08
Ale Ty masz problemy...
Ja problemów nie mam. Problemy to mają wszystkie te ***, co pieprzą takie bzdety jak ta baba. Przez całe swoje życie nie słyszałem, aby ktoś publicznie wygadywał takie pierdoły. Dopiero od 3 lat w mózgach im się poprzestawiało od kiedy Kaczka pozwolił na tak wiele Rydzykowi. Dodam też, że wypowiedzi pani Dudziak też są chore. Czyli jak sex jest zły, to jak mam powiększyć rodzinę? Na drukarce 3D? Adoptować? Skoro kato-banda twierdzi, że sex jest zły, to do rozmnażania pozostaje tylko in-vitro.

Ktoś odpowie na pytanie Macieja?
Obrazek
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Dyskusje religijne

Post autor: kermit » 08-01-2019 11:01

ptasiorrr pisze:
08-01-2019 10:16
admin pisze:
08-01-2019 00:08
Ale Ty masz problemy...
Ja problemów nie mam. Problemy to mają wszystkie te ***y, co pieprzą takie bzdety jak ta baba. Przez całe swoje życie nie słyszałem, aby ktoś publicznie wygadywał takie pierdoły. Dopiero od 3 lat w mózgach im się poprzestawiało od kiedy Kaczka pozwolił na tak wiele Rydzykowi. Dodam też, że wypowiedzi pani Dudziak też są chore. Czyli jak sex jest zły, to jak mam powiększyć rodzinę? Na drukarce 3D? Adoptować? Skoro kato-banda twierdzi, że sex jest zły, to do rozmnażania pozostaje tylko in-vitro.
Pomyślmy. Ptasior zastanawia się jak ma powiększyć rodzinę, skoro "kato-banda" mu zakazuje seksu :) Ptasior mam dla ciebie dobre rozwiązanie. Po prostu nie musisz się ich słuchać. Proste co nie?

Całe życie nie słyszałeś aby ktoś publicznie wygadywał glupoty? To ty się wczoraj urodziłeś czy przespałeś całe życie? Od 3 lat jest przyzwolenie na gadanie głupot? Otwórz sobie perełki Faktu, SE sprzed 10-15 lat. Uwierz mi, że znajdziesz tam ciekawsze rzeczy :)

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 08-01-2019 18:43

Ja ich nie słucham a jeśli słuchają i się zgadzają to chyba tylko głupcy. Całe życie nie słyszałem, że sex jest zły a mycie części intymnych to grzech, albo jeśli zgwałcona kobieta używa pigułki dzień po, to popełnia większą zbrodnię niż gwałciciel. O takie głupoty mi chodziło.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 08-01-2019 18:57

Nie słuchasz ich, ale właściwie kto to w tym przypadku "ich"?
Wiesz czyj to głos, czyja wypowiedź, czy to jakiś przypadkowy telefoniczny komentator, jak komentarze pod tekstem redakcyjnym na dowolnym portalu?

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Dyskusje religijne

Post autor: ptasiorrr » 08-01-2019 19:52

Ty, Admin nie naciągaj aż tak Dobrze wiesz, że mam rację a na siłę próbujesz wmówić, że jest inaczej.
mycie części intymnych to grzech - Dudziakowa
Powiedz mi czy to jest normalne? Nie myjesz się, bo zgrzeszysz?
jeśli zgwałcona kobieta używa pigułki dzień po, to popełnia większą zbrodnię niż gwałciciel - ks. Jerzy Mazur
Ja już poruszałem ten temat - co ma zrobić ta dziewczyna, która na skutek gwałtu zajdzie w ciążę?

Mogę poszukać więcej cytatów księży, polityków PiS czy przypadkowych ludzi, których w swoim życiu nigdy nie słyszałem a przez ostatnie trzy lata zasypały internet. Nie wiem kto to dzwonił, ale fakt że nie miał pojęcia o czym mówi. Tak czy inaczej czasy są takie a nie inne i młodzież coraz wcześniej zaczyna współżycie seksualne i coraz więcej młodzieży olewa kościół. Nikt ani nic już tego nie zmieni.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Dyskusje religijne

Post autor: jamWilhelm » 08-01-2019 20:00

szukaj szukaj, bo jak widać lubisz cytować oszołomów, nikt tu też nie cytuje mędrców którzy twierdzą, że Ziemia jest płaska bo i po co cytować jak i to w ogóle czytać :/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Dyskusje religijne

Post autor: admin » 08-01-2019 20:36

ptasiorrr pisze:
08-01-2019 19:52
Nie wiem kto to dzwonił, ale fakt że nie miał pojęcia o czym mówi.
No i przynajmniej sprawa jasna. Na tej samej zasadzie można wejść na dowolny portal, wybrać najbardziej bezsensowny komentarz, przykleić do tego logo i puścić w świat jako reprezentatywny. Tu też można tak zrobić, nie?
W sumie przecież sam możesz zadzwonić do RM, nagadać głupot i później ludzie będą wrzucać Twoje nagranie, co jakiś ptasiorrr mówił w Radiu Maryja.
ptasiorrr pisze:
08-01-2019 19:52
mycie części intymnych to grzech - Dudziakowa
Powiedz mi czy to jest normalne? Nie myjesz się, bo zgrzeszysz?
Urszula Dudziak, czy jakaś inna? Daj link do materiału źródłowego takiej wypowiedzi. Dokończ jakiś temat, proszę. Włóż pracę. Wjeżdżam Ci na ambicję i liczę, że ją znajdę. Pokaż, że nie jesteś pinokio!
Wówczas Ci przyznam że to nie normalne i mogła to powiedzieć tylko idiotka. Ale do tego czasu to brzmi jak zwykły fake news, albo kłamstwo, jak kto woli. Czas start. Dawaj. Szukaj.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Dyskusje religijne

Post autor: encore » 08-01-2019 20:42

ptasiorrr pisze:
08-01-2019 19:52
Powiedz mi czy to jest normalne? Nie myjesz się, bo zgrzeszysz?
Zależy jak szybko i intensywnie to robisz. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ