Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Innn » 12-01-2019 13:23

mariano pisze:
12-01-2019 11:51
Śmiech mnie ogarnia, jak czytam ile zarabiają prezesi czy dyrektorzy. U nas to takie są premie kwartalne. Dlatego powtórzę, że to miasto jest skazane na to, co jest, bo kadra na każdym szczeblu jest źle opłacana. Od pracownika po menedżerów. Poza tym to są ceny brutto, więc 1/3 trzeba oddać z tego państwu, nie wspomnę już o wadze brutto brutto.

Kłania się tarnobrzeżanyzm - zazdrość, a nie bardzo wiem czemu. Choćby p. Sikoń ma pod sobą masę ludzi i infrastruktury. 15 brutto czyli wyjdzie mu 10 z groszami plus wejscie w wyższy próg podatkowy. To tak dużo?
Tak dużo
Biedne miasto nie powinno płacić aż tyle pojedynczym ludziom - mogłoby dorzucić po trochu tym co dostają najniższe pobory
Albo uruchamiać prace interwencyjne - też by sobie ludzie dorobili
W tym nie możemy się porównywać do bogatych firm czy miast
Mariano to się nie obroni

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: mariano » 12-01-2019 16:26

Ja nikogo nie bronie. Mówię tylko ile zarabia management w cywilizowanym świecie. U mnie na początek spec zarabia 5 na rękę. Proszę zrozumcie o czym piszę. Dopóki płace będą tak niskie, dopóty nie będzie speców w danej dziedzinie. A że w naszym mieście wygląda to jak wygląda, dlatego min przenoszę się pod Rzeszów.

@jamWilhelm absolutnie się nie przechwalam. Mówię jak jest. A że społeczność TBG tego nie rozumie, to macie Mirka i Darka, czyli wielki ch...bo oni nic nie zrobią. BTW znam znam nazwisko nowego naczelnika TiD, dobra kumpela męża pana z kitą,

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: td » 12-01-2019 19:00

Innn pisze:
12-01-2019 13:23
Biedne miasto nie powinno płacić aż tyle pojedynczym ludziom - mogłoby dorzucić po trochu tym co dostają najniższe pobory
Albo uruchamiać prace interwencyjne - też by sobie ludzie dorobili
O czym Ty piszesz? To są spółki. Miasto nie może nic dorzucić poszczególnym pracownikom. Prezes też nie dostaje tej kasy z budżetu miasta.
Jakie prace interwencyjne?
mariano pisze:
12-01-2019 16:26
dobra kumpela męża pana z kitą
To mówisz, że "pan z kitą" ma męża?
mariano pisze:
12-01-2019 16:26
A że społeczność TBG tego nie rozumie, to macie Mirka i Darka, czyli wielki ch...bo oni nic nie zrobią
:P

A kto by zrobił? Ty nie startowałeś :)

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: olsen* » 12-01-2019 20:32

Proszę trochę pokory aż czytać się tego nie da, można się różnić poglądami ale że aż tak, wyluzujcie! żadne wypisane przez was słowa tego nie zmienią tylko narasta agresja słowna jak na echu-zresztą tam od dawna jest szambo! ja osobiście cenię sobie ciekawe wpisy rozmowy dywagacje etc. ale to już trochę śmierdzi nieobyciem na forum z całym szacunkiem stary gość! olsen*

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: karas » 12-01-2019 21:33

@mariano naprawdę uwierz mi prowadząc małą działalność też inwestuje pieniądze w dziecko, a poziom moich zarobków niczym się ma do tych powyższych. Podwyżki jakie dostaje to najczęściej podwyżka ZUSu. I też po tylu latach mogę powiedzieć, że jestem specjalistą w swoim zawodzie. Ludzi w branży brakuje. Myślisz, że jak poszedł bym pracować do jakiegoś domu kultury to za moją specjalistyczną wiedzę ktoś by mi dał więcej niż najniższą krajową?

Co to jest za usprawiedliwienie, że ktoś zarabia dużo a ma prosty samochód, prosty dom pod Warszawą, proste mieszkanie w Warszawie. No jak każdy. Polski standard ...

Mamy specjalistów w UM. Pozyskują kasę dla miasta. Pewnie nie zarabiają połowy z tego co były prezes TARR, który z UM musiał odejść. Tak się trafiło, że jego odejście było awansem. No cóż swój swojemu miejsce znajdzie. Później jak nie prezes, to i nowe stanowisko się dostało. Za tyle wstydu dla miasta, kontrowersyjne przestępstwo i wyrok skazujący 1000 zł brutto mniej.

Kolesiostwo. Zastanawiam się co by było, gdyby GK został wybrany na następną kadencję. Czy miasto by dotrwało do jej połowy, bo kasa była rozrzucana na lewo i prawo.

Jedź do Rzeszowa, pod Rzeszów. Zastanawia mnie tylko Twoja anonimowość. Podejrzewam, że gdybyś powiedział kim jesteś realnie, to okazało by się, że na miejscu jest przysłowie o krowie, która dużo muczy. No chyba, że masz odwagę i się przedstawisz nam tu pięknie. Napiszesz czym się zajmujesz na codzień. Docenimy, pogratulujemy.
Karaś

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Innn » 12-01-2019 21:55

td pisze:
12-01-2019 19:00
Innn pisze:
12-01-2019 13:23
Biedne miasto nie powinno płacić aż tyle pojedynczym ludziom - mogłoby dorzucić po trochu tym co dostają najniższe pobory
Albo uruchamiać prace interwencyjne - też by sobie ludzie dorobili
O czym Ty piszesz? To są spółki. Miasto nie może nic dorzucić poszczególnym pracownikom. Prezes też nie dostaje tej kasy z budżetu miasta.
Jakie prace interwencyjne?
Może był to duży skrót myślowy - kreatywna księgowość pokonuje te bariery jakie wskazujesz
Ale np na wodociągi trzeba było kredyt brać - to gdzie tu zasługi prezesa żeby mu prawie podwajać pobory? I czy pracownikom też się podwoiły zarobki?

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: karas » 12-01-2019 21:56

Innn pisze:
12-01-2019 21:55
Ale np na wodociągi trzeba było kredyt brać - to gdzie tu zasługi prezesa żeby mu prawie podwajać pobory? I czy pracownikom też się podwoiły zarobki?
Wodociągi to akurat zakończyły całkiem dużą inwestycję. Chociaż się wykazały, bo czym się wykazała reszta?
Karaś

1967
Posty: 196
Rejestracja: 08-08-2018 19:00

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: 1967 » 13-01-2019 12:24

Nie chcę oceniać obecnej Pani naczelnik wydziału TiD Urzędu Miasta bo to nie moja sprawa, ale przynajmniej Ona zachowałaby przez jakiś czas ciągłość działania po takich zawirowaniach jakie nastąpiły w ubiegłym roku. Ze swojego ogródka ostatnio wyglądało to tak. Dokonywane były pewne uzgodnienia z Prezydentem Kiełbiem odszedł. Od nowa zaznajamialiśmy z naszymi sprawami Prezydenta Kalinkę odszedł. Teraz musimy trzeci raz wdrażać w nasze osiedlowe tematy kolejna ekipę. Na innych osiedlach zapewne było tak samo. Dziwię się zatem że tak pochopnie odsuwa się ludzi, którzy w tym galimatiasie musieli egzystować i przynajmniej na początku można z ich informacji korzystać. kadencja trwa 5 lat i na spokojnie można skompletować sobie własny zespół, a tak to znów będzie na początku nerwowo.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 13-01-2019 15:03

Słuszna uwaga. Byłem w ciągu roku na dwóch spotkaniach osiedlowych, na trzecie, to pośrodku nie zdążyłem. Za każdym razem wszystko od nowa.
Urzędnicy byli w temacie lokalnych inwestycji, problemów, ograniczeń i uwarunkowań, a polityka stale się zmieniała.
Najbardziej jestem ciekaw wydziału szeroko pojętej promocji (nie pamiętam obecnej nazwy), bo przez kadencję GK chyba tam była największa, często niezrozumiała, rotacja. Do tego wydziału jakieś przymiarki do nazwisk też się już na forum pojawiały.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 15-01-2019 17:26

Mamy kolejne zmiany kadrowe:
Zmiany w składzie rady nadzorczej Tarnobrzeskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego dokonał prezydent miasta Dariusz Bożek. Krzysztofa Strycharza na stanowisku przewodniczącego zastąpił prawnik – Jerzy Pałacki. Miejsce Moniki Porębskiej i Grzegorza Ciszewskiego zajęli tarnobrzeski przedsiębiorca – Marek Oko i Witold Wiśniewski z Tarnobrzega, na co dzień dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie.
http://leliwa.pl/tarnobrzeg-nowy-sklad- ... czej-ttbs/

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: Innn » 17-01-2019 23:47

karas pisze:
12-01-2019 21:56
Innn pisze:
12-01-2019 21:55
Ale np na wodociągi trzeba było kredyt brać - to gdzie tu zasługi prezesa żeby mu prawie podwajać pobory? I czy pracownikom też się podwoiły zarobki?
Wodociągi to akurat zakończyły całkiem dużą inwestycję. Chociaż się wykazały, bo czym się wykazała reszta?
OK chyba muszę dokształcić się z tych wodociągów - ale drugą część podtrzymuję

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 22-01-2019 21:49

Wczorajsze zarządzenie:
Wyznaczam Panią Józefę Biernacką jako przedstawiciela Gminy Tarnobrzeg do Rady Nadzorczej Kopalni Siarki „Machów” S.A. w likwidacji z siedzibą w Tarnobrzegu.

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: olekko » 22-01-2019 21:53

Pani Biernacka była kandydatką do Rady Miasta, oczywiście z komitetu Razem dla Tarnobrzega. Ktoś kojarzy jakieś związki pani Józefy z Kopalnią? Związki z Machowem wcześniejszego przedstawiciela, pana Stępnia, są oczywiste i przynajmniej merytorycznie trudno coś zarzucić.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 22-01-2019 22:02

Strona jeszcze działa, są oficjalne wizytówki kandydatów:
https://dariuszbozek-kww.pl/files/23_JBiernacka.pdf

olekko
Posty: 1729
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: olekko » 24-01-2019 11:45

Prezes TTBS pani Zofia Janiec odwołana, w jej miejsce - kandydujący z list Razem dla Tarnobrzega, a jakże, pan Konrad Goliszek.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1348
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: karas » 24-01-2019 11:49

olekko pisze:
24-01-2019 11:45
Prezes TTBS pani Zofia Janiec odwołana, w jej miejsce - kandydujący z list Razem dla Tarnobrzega, a jakże, pan Konrad Goliszek.
To ciekawe, że odwołali panią prezes jeszcze przed rozstrzygnięciem sprawy.
Karaś

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: encore » 24-01-2019 12:13

karas pisze:
24-01-2019 11:49
To ciekawe, że odwołali panią prezes jeszcze przed rozstrzygnięciem sprawy.
Ciekawsze jak dla mnie to kto ma być nowym prezesem. Czyżby teraz TTBS po wyjściu na prostą zmieni znowu się prezes a on zajął się utworzeniem hotelu przy psiarni w Machowie? Bo przecież jako TTBS chyba tego nie zrobi?

Zmiana na tym stanowisku była dla mnie jasna. Liczyłem jednak, że od pamiętnej kompromitującej wszystkich konferencji miną te obiecywane 2 tygodnie przynajmniej. Komuś jednak żyłka nie wytrzymała. ;)
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: admin » 24-01-2019 18:35

Nominacje konsekwentne, kolejny kandydat z listy skompletowanej by działać Razem dla Tarnobrzega.
Oczekiwane, akceptowane i zrozumiałe, że prezydent chce współpracować z ludźmi do których ma zaufanie. A jak się nie ma doświadczenia, to można je zdobyć.

Jeśli patrzeć tylko na kwestie finansowe, to wychodzi na to, że bardziej się opłaciło nie osiągnąć sukcesu wyborczego niż go osiągnąć :)

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: cenzor » 24-01-2019 20:34

czy to prawda, ze pani Kukurka też leci czy tylko plotka?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Zmiany kadrowe: czas na prawdę

Post autor: encore » 24-01-2019 20:42

Ja nie mam pojęcia o takich planach, ale jeśli tylko to się ziści to w mściwości obecny prezydent przewyższy jednego z wcześniejszych.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

ODPOWIEDZ