Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 05-01-2019 13:27

Posłanka z danego miasta lobbuje za swoim miastem. No naprawdę szok i upadek demokracji :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 05-01-2019 18:26

Patrz ptasiorrr, Biedroń już w pierwszym punkcie chce dokładnie tego samego co posłanka Sobecka! :lol:
"Wykorzystamy każdą możliwość sprawnego przeniesienia urzędów centralnych poza Warszawę" - powiedział szef zespołu programowego Roberta Biedronia Dariusz Standerski. Jak dodał, instytucje te mogłyby trafić do miast takich jak Stargard, Zamość, Zielona Góra, Piła czy Ostrołęka.
https://fakty.interia.pl/polska/news-ja ... ign=chrome

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 05-01-2019 19:45

Admin, tylko po co?
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 05-01-2019 19:59

Ideą jest zwiększenie rozproszenia zatrudnienia urzędników i wzrost rangi miast. Grube setki osób zamiast pracować w Warszawie pracowały by np. w Przemyślu gdzie chciano już kiedyś przenieść główną siedzibę Trybunału Konstytucyjnego. Akurat z tym Trybunałem to PiS dość mocno odjechał. Ale już np gdyby miał być w Bydgoszczy albo Lublinie to co innego. Nie miałbym nic gdyby np do Rzeszowa przeniesiono Krajową Radę Radiofonii i Telewizji albo do Tarnobrzega Główny Urząd Miar. Na wikipedii ładnie są zebrane wszystkie urzędy, z których jak patrzę chyba wszystkie mają główne siedziby w Warszawie, a niekoniecznie muszą się tam znajdować. https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria ... e_w_Polsce

Moim zdaniem Sobecka walczy o swój okręg wyborczy i jest to słuszne. Sobeckiej ani PiSu ani trochę nie popieram jako osoby czy ogólnie partii.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 08-01-2019 10:33

Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 08-01-2019 10:57

Wrzucasz coś i jak zwykle trzeba to prostować bo chyba masz problemy z czytaniem.

Tylko jeden fragment, który dotyczy odbiorców prywatnych
"Ze względu na bardzo duży wzrost cen energii na rynku hurtowym, od 1 stycznia 2019 roku innogy Polska wprowadziło nowe ceny i stawki opłat za energię elektryczną. Zawiadomienie o zmianie taryfy i OWU (Ogólne Warunki Umowy) odbyło się jeszcze przed zapowiadanymi przez rząd zmianami" - napisano w odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl.
Dlatego teraz przedstawiciele firmy nie wykluczają zmian.
"Innogy Polska obecnie analizuje rozwiązania w przyjętej ustawie dla zniwelowania wzrostów cen energii. Zgodnie z ustawą spółki obrotu, a więc także innogy Polska S.A., mają czas do 30 stycznia 2019 roku na podjęcie odpowiednich działań w zakresie stosowanych cenników energii elektrycznej" - poinformowano.
Przedstawiciele firmy podkreślili jednak, że "aktualne dokumenty i warunki obecnie obowiązujących umów są w mocy". "Klienci zostaną poinformowani, jeżeli będą wprowadzane zmiany w tym obszarze" - dodano. Oznacza to zatem, że klienci, którzy otrzymali wyższe rachunki, muszą je zapłacić. Zapłacić i czekać na kolejne kroki firmy energetycznej.
Innogy to jedna z firm energetycznych, która sama kształtuje cennik. Nie musi w tym celu składać wniosku taryfowego do Urzędu Regulacji Energetyki. Inaczej niż państwowi sprzedawcy: PGE Obrót, Energa Obrót, Tauron Sprzedaż i Enea.
Rozwiązanie jest proste. Zmienić dostawcę energii elektrycznej jeśli ktoś korzysta z jakiegoś Innogy. A ile procent osób z ich usług korzysta? 1%?


A ta kobieta przynajmniej nie kłamała :)
https://www.youtube.com/watch?v=FnZI_28ar7U

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 08-01-2019 17:41

Czy obniżenie akcyzy, za którym zgodnie głosowali posłowie różnych opcji jest kłamstwem?

Dostałem wczoraj rachunek za prąd, żadnych różnic nie widzę.
Jak będą różnice za 2 miesiące to skomentuję odpowiednio.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 08-01-2019 21:21

Może masz jakieś umowne faktury zaliczkowe i otrzeźwienia dostaniesz po rozliczeniu? Albo dostałeś FV za zużycie listopad-grudzień? Mam nadzieję, że i ja w ciężkim styczniu nie dostanę butem w twarz od Mateusza.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 08-01-2019 22:08

encore przecież sprzedawca energii nie zmieni Ci ot tak ceny, więc faktura cie nie zaskoczy i nie ważne czy rozliczasz się z szacowanego czy realnego zużycia. Jak nie dostałeś informacji o zmianie cennika to przecież cena nie ulegnie zmianie. 90% ludzi kupuje prąd z PGE i żadnej aktualizacji cennika nie było.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 08-01-2019 22:15

Z tym dostawcą mam akurat raczej niekorzystne doświadczenia więc gotowy jestem na wszystko. Niekoniecznie wszystko przyjmę z radością ale raczej nic mnie nie zaskoczy. 🙂
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-01-2019 16:23

Nie podoba mi się niepotrzebny konflikt z Chinami i Iranem.
Za bardzo "robimy łaskę" Amerykanom, jak to nazwał Sikorski. Z tym że to nie pierwszy rząd, który taką politykę prowadzi.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 13-01-2019 20:48

Sikorski mówił raczej o "lasce" niż "łasce" ale pomińmy to ;-)
To co mówił Lepper też okazało się prawdą ;-)

Ostatnim amerykańskim prezydentem, który zachowywył umiar w zagranicznej ekspansji U-S był Carter.
Reagan, Bush, Clinoton, drugi Bush i oczywiście Hussein Obama nie szczędzili środków zdartych z własnego społeczeństwa za zagraniczne karne ekspedycje.
USA mają swoje bazy w Arabii Saudów, w Afganistanie, w Turcji, w Iraku, w Gruzji czym niemalże osaczyły Iran.
Ale oczywiście pełnia szczęścia nastąpi dopiero wtedy, gdy juesejskie flagi staną również na starożytnej perskiej ziemi.
No way ;-)

Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-01-2019 23:56

dino pisze:
13-01-2019 20:48
Sikorski mówił raczej o "lasce" niż "łasce" ale pomińmy to ;-)
Zapis był nie do końca czytelny :) , wiadomo o co chodzi.
Druga część zdania była taka, że robimy, ale nic z tego nie mamy.
Obawiam się, że teraz jest podobnie. Realizujemy ich politykę. Ale w sumie jakie mamy wyjście?
Opozycja przecież nie protestuje przeciw bazom USA w Polsce, ani nie proponuje innych sojuszy. Może wzmocnienie związku z UE, ale powiązanie gospodarcze nie przekłada się na wzmocnienie militarne. Nie wyobrażam sobie Unii Europejskiej toczącej wojnę.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 14-01-2019 17:05

Opinia radnego do rzeszowskiego sejmiku:

Od początku roku coraz więcej faktów pokazujących, że Polska pogłębia swoją zależność i staje się żałosnym popychadłem USA i środowisk żydowskich. Niby to wszystko już wiem i nie powinno dziwić.

Może aż tak nie dziwi, ale cały czas boli, jak rana na którą sypie się sól. Amerykanie wymyślili sobie konferencję przeciw Iranowi, a jej miejscem ma być Warszawa.

Oczywiście pisowski rząd poczuł się tym wyróżniony.

Jak trzeba być głupim i zaprzedanym obcym interesom, żeby stawać się wrogiem państwa, które w tamtej części świata mogłoby być najbliższym partnerem.

Obłędną wrogość wobec Rosji da się jeszcze jakoś zrozumieć. Jednak dać z siebie zrobić pierwszorzędnego wroga Iranu, to już kompletna głupota polityczna i poniżające lokajstwo. W dodatku wywołano konflikt z Chinami. Niewykluczone, że Chińczycy mają w Polsce swoich szpiegów i jednego z nich złapano. Jednak Amerykanie i Żydzi, których o dobre zamiary wobec Polski nie posądzam, również mają w Polsce rozbudowane agentury.

Chyba różnica polega na tym, że niszczenie szans na bardzo potrzebne Polsce korzystne relacje z Iranem i Chinami, zdaje się potwierdzać, że amerykańska i żydowska agentury już opanowały kręgi rządzące Polską. No bo jak inaczej wyjaśnić tę głupotę?

Z drugiej strony prezydent Francji Emanuel Macron w ucieczce do przodu przed wewnętrznymi problemami chce szybko pogłębiać integrację, czyli podporządkowanie Francji Niemcom. Słychać głosy, że dla równowagi może powstać oś Polska-Włochy. Przeciwnicy tego pomysłu starają się go deprecjonować, przywołując określenie „państwa osi” z okresu drugiej wojny światowej.

To próba tyle nieudolna, co niepotrzebna. Żadnej osi polsko-włoskiej nie będzie. Po pierwsze Amerykanie nie dadzą na to zgody rządowi PiS-u, a we Włoszech nie ma co liczyć na stabilność rządów. W każdym bądź razie początek roku pokazuje, że szykują się doniosłe wydarzenia międzynarodowe, które mogą boleśnie zakręcić Polską, a Polska nic na to nie poradzi.

Niczego nie zmienią wybory do parlamentu europejskiego i krajowego. Niestety w Polsce nie ma liczących się sił politycznych, których celem byłoby odzyskanie niepodległości. Największe siły polityczne za poparcie czy to w zdobyciu, czy to w utrzymaniu władzy w kraju, po kawałku oddadzą niepodległość, co już robiły i robią.

Przed ponad stu laty w sporach o sposób odzyskania niepodległości używano sarkastycznie powiedzenia o niepodległości chociażby na Saskiej Kępie. Trawestując to powiedzenie można podsumować powyższe rozważania, że główne siły polityczne w dzisiejszej Polsce sprzedadzą niepodległość za możliwość rządzenia choćby tylko na Saskiej Kępie.

Żeby już się całkiem nie pogrążać, to dodam, że w sołectwie Groble powiatu niżańskiego w województwie podkarpackim, otworzono nową siedzibę biblioteki, gdzie książki, ale i komputery.

Powstawanie bibliotek jest coraz rzadsze na wsiach i tym głębszy mój ukłon dla pani sołtys i wszystkich mieszkańców. W ostatniej kampanii do sejmu podarowałem strażakom ochotnikom w Groblach kilka kompletów wyposażenia bojowego. Poszli za ciosem i mają już wyremontowaną remizę. Mam taką cichą nadzieję, że resztki polskiej niepodległości ocalą nie politycy w Warszawie, ale takie panie sołtyski i strażacy ochotnicy jak w Groblach, choć oni pewnie tak tego górnolotnie nie traktują.

Andrzej Szlęzak
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 14-01-2019 18:15

dino pisze:
14-01-2019 17:05
Niczego nie zmienią wybory do parlamentu europejskiego i krajowego. Niestety w Polsce nie ma liczących się sił politycznych, których celem byłoby odzyskanie niepodległości. Największe siły polityczne za poparcie czy to w zdobyciu, czy to w utrzymaniu władzy w kraju, po kawałku oddadzą niepodległość, co już robiły i robią.
Tak. Wybory, i nawet zmiana władzy, nic w tej kwestii nie zmieni.
Zaskakująco mocno pisze o swoich kolegach z listy, z której dopiero startował. Nie wiem kto go przygarnie następnym razem, chyba tylko JKM.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Rządy PiS

Post autor: dink00 » 23-01-2019 15:48

Odnosząc się do dwóch ostatnich wpisów (o czym zapomniałem wcześniej) - to, że PiS jest wpatrzony w polityce zagranicznej w jedną opcję i że nie pozwala nam to osiągać wielu korzyści możliwych do osiągnięcia to fakt. Ale przed nawoływaniem do całkowitej niepodległości warto sobie zadać pytanie czy rzeczywiście jesteśmy do tego zdolni? Czy, nawet uwzględniając naszą geografię, mamy na tyle dużo siły i zasobów własnych do całkowitego samostanowienia o sobie (i to samostanowienia nie krótkotrwałego, zakończonego smutną klęską, tylko do stabilnego i dobrze rokującego na przyszłość)?

-----

Natomiast temat jaki chciałem podrzucić to ukazanie się pewnego badania pod tytułem "Polaryzacja polityczna w Polsce. Jak bardzo jesteśmy podzieleni?". Opracowanie jest autorstwa Pani Pauliny Górskiej z Centrum Badań nad Uprzedzeniami. Dla mnie nic odkrywczego, ale wielu wnioski mogą zaciekawić czy zdziwić. Pewnego smaczku dodaje fakt że wspomniane Centrum Badań nad Uprzedzeniami działa na wydziale psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, a co na tym uniwersytecie bywa promowane to każdy zainteresowany niejednokrotnie miał okazję dostrzec.
http://cbu.psychologia.pl/uploads/f_bul ... ycEbuy3sFM

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 25-01-2019 16:51

Nie przez pomyłkę wklejam tutaj ten artykuł: Zmuszanie dziecka do katechezy to przemoc
To jest normalnie nienormalne, chore, absurdalne i niedorzeczne. Kolejny fakt po Chrzanowskim, że mamy wolne, niezawisłe i nieupolitycznione sądy :lol:
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

skowronek
Posty: 1
Rejestracja: 25-01-2019 18:02

Re: Rządy PiS

Post autor: skowronek » 25-01-2019 18:05

Ciekawie zapowiada się walka o na Europosła. Łukaciejewska, Poręba, Ożóg. Ktoś jeszcze?. Niespodzianki niewykluczone.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 25-01-2019 18:19

Wrzucałem w wątku wybory 2019, że jedynką PiSu wcale nie ma być Poręba czy Ożóg, ale Legutko.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 09-02-2019 09:46

Wrzucono do skrzynek pocztowych "Kurier EUROPA" Tomasza Poręby.

Jest to pan, który "zasiada" 10 rok w Brukseli w okresie 2009-2019.
Oto co pisze na temat "naszych" eurokratów wp.pl:

"W poprzedniej kadencji mieliśmy w PE dwóch posłów: Elżbietę Łukacijewską z PO i Tomasza Porębę z PiS. Oboje dostali też mandaty na kolejną kadencję, a dołączył do nich poseł Stanisław Ożóg z PiS. Podkarpaccy eurodeputowani to ludzie bardzo majętni. Przeciętny obywatel tego kraju nie jest sobie w stanie nawet wyobrazić takich pieniędzy, choć przyznać trzeba, że w Polsce jest wielu bogatszych od nich europosłów. Najwięcej z podkarpackich ma Tomasz Poręba. Jego cały majątek jest wart prawie 3,5 mln zł. Poręba ma 420 tys. zł oszczędności do tego 190 tys. euro. Ma też dwa mieszkania, jedno wycenione na 400 tys. zł, drugie na 280 tys. euro. Poseł ma też trzy działki o wartości 200 tys. zł. W ubiegłym roku zarobił w Parlamencie Europejskim 147 tys. euro. Ma dwa samochody: Hondę Accord z 2006 roku i Hondę CRV z 2015 r.

Majątek Elżbiety Łukaci-jewskiej to prawie 2,5 mln zł. Składają się na niego oszczędności - 90 tys. zł i 120 tys. euro, ma także 287 tys. zł w bankowym funduszu inwestycyjnym oraz obligacje na kwotę 308 tys. zł. Posłanka ma dom wart 600 tys. zł, grunty orne (200 tys. zł) i trzy działki (222 tys. zł). Zarobiła w ubiegłym roku 76 tys. euro. Ma vw passata z 2008 roku, toyotę z 2008 roku, quada Yamahę z 2008 roku i traktor kosiarkę z 2013 roku. Ma też kredyt we frankach szwajcarskich, do spłaty zostało 88 tys. franków.

Stanisław Ożóg wycenia swój majątek na ponad 1,5 mln zł. Samych oszczędności ma 229 tys. zł i 92 tys. euro. Do tego dom, wart 300 tys. zł, mieszkanie (300 tys. zł) i działki (50 tys. zł). Jako poseł w polskim Sejmie, do momentu wyborów do PE, zarobił 65 tys. zł, a jako europoseł 48 tys. euro. Jeździ toyotą corollą z 2005 roku".

Za:: https://nowiny24.pl/chcesz-zyc-w-dostat ... ar/5825415

A czego mi w Kurierze EUROPA brakuje?
Ach, brakuje mi informacji o szerokiej polityce zagraniczej pana Tomasza:

"I oto dostaliśmy dowód, że Mosad czynnie wpływa na kształt prawa polskiego. Jak donoszą rozmaite media, do porozumienia w sprawie nowelizacji ustawy o IPN pomiędzy polską delegacją, w składzie Ryszard Legutko i Tomasz Poręba, a stroną izraelską doszło w Wiedniu, w siedzibie Mosadu.

Jeśli do tej pory można się było naśmiewać z bajek antysemitów, że izraelskie służby specjalne stoją za stanowionym w Polsce prawem, to teraz czarno na białym dostaliśmy dowód, że sytuacja taka jest realnie możliwa. Co więcej, w wiedeńskiej siedzibie Mosadu nie odbyły się – wbrew temu, co twierdzą pisowcy – żadne „negocjacje”, gdyż te polegają – jak mówi sama nazwa – na „negocjowaniu”. W tym przypadku mieliśmy zaś do czynienia ze zwykłą kapitulacją Państwa Polskiego przed Państwem Izrael".

Za: https://nczas.com/2018/07/23/czy-antyse ... argumenty/

Takie międzynarodowe osiągnięcie i nawet linijki w Kurierze Europa?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ