Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: andriu81 » 26-01-2019 22:26

No właśnie,a my weszliśmy do tej popie..onej uni europejskiej i naśladujemy te same paranoje co oni. Czy nie można brać przykładu z takich krajów jak Czechy, Węgry ,południe,czy nie można myśleć samemu i być krytycznym wobec morderców zwierząt. Ani po Niemcach,Belgach,Holendrach,Francuzach nie spodziewam się miłości do zwierząt ,tak samo jak do ludzi,wystarczy popatrzeć na ulice Francji,jak lewactwo rozprawia się z protestującymi, to samo z dzikami. Dla nich hasło "wybić dziki" znaczy tyle samo powycinać sady owocowe ,zaorać pole,wszak warto przypomnieć że według Francuzów ślimak to ryba, więc dzik może sie okazać warzywem. Lewacy zawsze znajdą sobie usprawiedliwienie dla swoich działań , byle było zgodne z ich interesem.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: Jacek » 26-01-2019 22:46

andriu81 pisze:
26-01-2019 22:26
Czy nie można brać przykładu z takich krajów jak Czechy, Węgry ,południe,czy nie można myśleć samemu i być krytycznym wobec morderców zwierząt.
No widzisz mój drogi Andriu własnie nie można. Żaden z tych krajów nie ma do czynienia z afrykańskim pomorem świń. No i co ty na to mój przyjacielu?
Może coś poczytaj, coś się dowiedz, a dopiero potem rozmawiaj z inteligentnymi ludźmi.
Ale nadziei nie mam.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 736
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: Jacek » 26-01-2019 22:51

andriu81 pisze:
26-01-2019 22:26
No właśnie,a my weszliśmy do tej popie..onej uni europejskiej
Chłopczyku. Kiedy byłem w Twoim wieku moim marzeniem była guma balonowa Donald z Peweksu. Pewnie nawet nie wiesz co to było. Więc nie wkurzaj mnie, bo szlag mnie trafia na Twoją niewiedzę i ignorancję. Zauważ, że piszę bardzo kulturalnie, choć ręka mnie świerzbi, by Ci przy....

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: admin » 26-01-2019 23:02

kuna pisze:
26-01-2019 22:08
Adminie. ta cisza krzyczy. I kwiczy. Kto ma uszy niechaj słucha.
No tak. Nic się nie zmieniło przez te dwa tygodnie. Dziki giną tak samo.
Tylko to już przestał być interes polityczny (są ważniejsze politycznie tematy), więc wszystko jest po staremu. Niby myśliwi strzelają głośno, a jednak po cichu. To kolejny dowód, że dla wielu było to medialne polowanie z nagonką na rząd, a nie walka o dziki.

Dziki zostały z myśliwymi i grupką prawdziwych obrońców zwierząt, a politycy, media i fala lajków poszły dalej.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: andriu81 » 27-01-2019 00:52

Jak to mówi przysłowie "uderz w stół..." już wiemy jaka to intelygencja tu czasem zagląda .Wiesz, naziści również nie byli głupcami ,opracowali doskonałe narzędzie ,ale wiele gorsze bo chodziło o ludzi. Jak zostało wielokrotnie udowodnione DSF ,ASF jest chorobą urojoną i nie ma możliwości przeniesienia jej z na świnie a także są sposoby jej zwalczania w sposób tradycyjny,np poprzez masowe szczepienia . Ludzie inteligentni o tym wiedzą,jednak w ich interesie leży nie walka z ASF tylko zmniejszenie populacji dzików,gdyż bezmyślnie dopuścili do niekontrolowanego namnażania gatunku ,poprzez odbieranie praw rolnikom ,myśliwym bez licencji do naturalnego odstrzału, do gospodarowania mięsem na własny użytek,tak jak to było przez tysiąclecia. To są całe lata polityki zniewalającej zwykłych obywateli, dającej przywileje tylko politykom.
No ale tzw intelygencja platformiana oczywiscie wierzy w jedyną słuszną drogę jaką podpowiada im nakaz UE, dziki mają wyginąć,koniec kropka.
Całe szczęście że sprawa została na tyle nagłośniona i w Polsce nie dochodzi do bezmyślnego masowego mordowania dzików jak w innych krajach.
A to że w Czechach i na Węgrzech nie ma ASF,oznacza że tamtejsze rządy nie pozwalają sobie wciskać kitu i myślą samodzielnie. U nas niestety tak się nie da,bo zbyt wielu zdrajców siedzi w Brukseli i szczuje donosami na Polskę.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: admin » 27-01-2019 10:03

Jak to w teoriach spiskowych, im dalej od prawdy, tym bardziej pociągająca.

Nie istnieje szczepionka na ASF.
Tak, dziki roznoszą zarazki na coraz szerszym terenie.
Tak, świnie mogą się zarazić zarazkami przenoszonymi przez dziki.
To co ludzie wiedzą to nie kwestia inteligencji. W tym przypadku nauki, otwarcia na wiedzę i przede wszystkim zaufania do naukowców.
Nikt nie sugeruje, że dziki muszą wyginąć, ani miejscowi, ani UE.
Nagłośnienie sprawy nic nie zmieniło, bo była to ściema medialna.
W innych krajach strzela się proporcjonalnie podobnie jak u nas.
Jak gdzieś nie ma ASF tzn że jeszcze nie doszła i rządy, w tym ich samodzielność, nie mają nic do rzeczy.
W tym przypadku "donosy na Polskę" nie istnieją.
Sprostowałem właściwie wszystkie tezy, co z tego że śmiałe, jeśli bez związku z rzeczywistością?

Ale w czymś jednak mogę się zgodzić, chociaż tylko częściowo.
Tak, powinniśmy mieć wszyscy prawo do posiadania broni.
Nie, nawet jako wolnościowiec nie uważam, że powinniśmy mieć swobodę w strzelaniu do dzikich zwierząt. Nawet jeśli wchodzą na naszą nieruchomość nie stają się nasze. A historycznie musielibyśmy naprawdę bardzo daleko sięgnąć do sytuacji w której każdy zabijał co chciał. Różne formy ochrony zwierząt wprowadzali już Piastowie.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: andriu81 » 27-01-2019 12:43

Nie mam zaufania do naukowców którzy kazali wymordować 800 tysięcy dzików w Niemczech i nie mam powodu ufać ich uczciwości .Mam powody wierzyć że jest to wymierzone przeciw naturze. Nie mam powodu wierzyć że nie ma szczepionki,po prostu ktoś nie ma interesu w tym by tę szczepionkę wprowadzić,stosować,bo to im się NIE OPŁACA. Gdyby media nic nie zmieniały, to nie miałyby sensu istnienia. Media zawsze są największą siłą ,stoją ponad polityką ,a tam gdzie wchodzą,tam zaczynają się zmiany. No cóż ,nie zgadzamy się w poglądach, ja staram się patrzeć trochę poza horyzont ,zresztą sama historia pokazuje że wszelkie działania polityczne miały wspólne źródła i były kierowane jakimś interesem, a nie jakimś przypadkiem ,nic się samo nie zjawiało i samo nie znikało, zawsze było to kreowane przez rządy i miały jakiś cel. To nie jest spisek, tylko świadoma polityka, świadomy wpływ na różne wydarzenia. Wierzenie w przypadki wywołujące masowe skutki jest zwykłą naiwnością

A1313
Posty: 2283
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: A1313 » 27-01-2019 19:59

Przed era internetu tylko najbliższa rodzina wiedziała ze jesteś Dzbanem.

Pyth
Posty: 2
Rejestracja: 09-02-2019 18:06

Re: Nawet 210 tysięcy dzików zostanie wymordowane

Post autor: Pyth » 10-02-2019 17:07

Nie rozumiem całego zamieszania wokół odstrzału dzików. Przecież od lat robi się to w takich samych ilościach, tylko ktoś to teraz wyciągnął i rozdmuchał aferę :)

ODPOWIEDZ