Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: karas » 07-02-2019 09:19

Powinien być niezwłocznie. Jednak moim zdaniem (prawnikiem nie jestem więc mogę się mylić) paragraf 6 daje możliwość rozwiązania umowy na etapie przygotowania inwestycji z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Mamy tam też zapis o 30 dniach zwrotu.

Oczywiście można się też tłuc o natychmiastowy zwrot, ale 30 dni ustalone umową to jeszcze jest sensowny termin.

@orange może wrzucisz nam szwagra umowę bez danych?
Karaś

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: mariano » 07-02-2019 10:09

@orange regulamin jest z 2006 roku :-) pytanie co jest w umowie, i karaś ma rację co do treści umowy bez danych osobowych. Moim zdaniem zachodzi niespójność między paragrafem 6 i 7. Też pytanie, czy będą mieli z czego szwagrowi oddać i jaka jest spójność między regulaminem a umową.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: karas » 07-02-2019 11:04

mariano pisze:
07-02-2019 10:09
Moim zdaniem zachodzi niespójność między paragrafem 6 i 7.
W pkt. 6 jest zapis "na etapie przygotowania". Wydaje mi się, że do momentu odbioru mieszkań przez ludzi to dalej jest etap przygotowań.
Ciekawe czy w umowie jest zapis o terminie oddania bloku, bo podejrzewa, że żadnych zabezpieczeń w przypadku opóźnień nie ma.
Karaś

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: encore » 07-02-2019 11:54

Ale jakiś termin oddania kluczy w umowie pomiędzy najemcą a TTBS raczej być musi. Na miejscu przeciętnego najemcy zastanowił bym się nad możliwością przeczołgania TTBSu w związku z niewywiązaniem się z umowy. Z tego co słyszałem niektórzy najemcy ponieśli już po co najmniej kilka tysięcy strat związanych z brakiem możliwości zajęcia obiecywanych im mieszkań.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: orange » 07-02-2019 12:58

Deklaracja o przystąpieniu do partycypacji została złożona. Duże pieniądze przelane na wskazane konto TTBS jako kaucję zabezpieczającą (12 miesięcznych czynszy).
Oświadczenie, że będzie partycypować w kosztach budowy mieszkania w Tarnobrzegu ul. Świętej Barbary złożone.
Uaktualnił swoje dane w TTBS (bo długo już czekał na mieszkanie).
Umowa partycypacyjna została zawarta i kwotę stanowiącą 25% kosztów budowy wpłacona na konto TTBS.


Jeśli więc wpłacił partycypację w kosztach budowy to dlaczego TTBS "straszy", że odda kaucję do roku czasu.
TTBS powołuje się na regulamin?
Może faktycznie nie mają PLN, aby oddać...
Dziwna to instytucja....dziwne to miasto.


Termin oddania kluczy 3 sierpnia 2018 roku.

mariano
Posty: 983
Rejestracja: 10-06-2017 12:55

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: mariano » 07-02-2019 16:52

Naprawdę nie zazdroszczę @orange sytuacji. Każdy z nas mógł się w takiej znaleźć. I do tego co pisze @encore że wielu poniosło spore koszty. To co piszesz nie napawa optymizmem a sądem. Powtórzę gdzie była rada nadzorcza, kto robił wyliczenia, czemu Kalinka nic z tym nie zrobił i czy (chyba) prezydenci radzą sobie z czymkolwiek?

Dobrze ze szwagrem przeanalizujcie umowę, żeby się nie okazało, że szwagra wy.....

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: karas » 07-02-2019 22:30

orange pisze:
07-02-2019 12:58


Jeśli więc wpłacił partycypację w kosztach budowy to dlaczego TTBS "straszy", że odda kaucję do roku czasu.
TTBS powołuje się na regulamin?
Może faktycznie nie mają PLN, aby oddać...
Dziwna to instytucja....dziwne to miasto.
Napisz czy jest w umowie wzmianka podobna do pkt. 6 regulaminu na stronie. To o czym piszesz to zwrot zamieszkałego lokalu. Do zamieszkania nie doszło, więc według regulaminu na stronie pieniądze powinny wrócić w ciągu 30 dni w kwocie wpłaconej.

Sprawdź w umowie i napisz, wszyscy przez to będziemy więcej wiedzieć. Inaczej to czcza rozmowa, bo większość tu nie zna zapisów umowy.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: admin » 15-02-2019 19:33

Wyjaśnienia w ramach zaciemnienia:
http://nadwisla24.pl/2019/02/15/wykonaw ... ej-wierze/

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: Jacek » 15-02-2019 22:47

Tak na marginesie. Sprawa jest skomplikowana i niejednoznaczna. Ale my się wszystkim interesujemy i w każdym temacie mamy zdanie. Tymczasem przypomniało mi się zdanie jakiegoś obcokrajowca zapytanego o jakiś problem w jego kraju:
A co mnie to obchodzi? Ja od tego mam prezydenta (premiera). Po to go wybieram raz na cztery lata.
"chłodne piwko w cieniu pić..."

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: karas » 15-02-2019 22:58

Jacek pisze:
15-02-2019 22:47
"chłodne piwko w cieniu pić..."
Powiedz to osobom czekającym na mieszkania i czytającym te pisma.
Karaś

td
Posty: 496
Rejestracja: 20-12-2010 17:37

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: td » 15-02-2019 23:04

Jacek pisze:
15-02-2019 22:47
Sprawa jest skomplikowana i niejednoznaczna. Ale my się wszystkim interesujemy i w każdym temacie mamy zdanie.
No nie. My patrzymy na nią przez pryzmat przeciętnego Kowalskiego, który wszedł w ten "biznes", a którym mógł być każdy z nas.

Mieli mieć mieszkania w terminie, a nie mają długo po. Skandal. Co z tego, że sprawa jest wielowątkowa. Ona jest taka dla osób, które muszą się z nią uporać. Nie dla najemców. Oni mają wszytko w umowie. Jasno i klarownie.

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: Jacek » 15-02-2019 23:27

Karasiu miły i ty "td". Może mój wpis nie był najbardziej fortunny (zwłaszcza dla najemców), ale chodziło mi o to, że nasze "wywnętrzanie się" w niczym nikomu nie pomoże. Władza sprawcza jest gdzie indziej. Po to wybieramy raz na cztery (teraz pięć) prezydenta, żeby się z takimi problemami zmierzył.
Co byśmy tu nie napisali (obrzucali winnych gównem itp.) nie zmieni sytuacji poszkodowanych. Ich sytuację może zmienić jedynie władza albo sąd.
Ale może to wszystko piszemy, by wspomóc (psychicznie chociaż) partycypantów mieszkań. Więc tak - jestem z Wami - zostaliście oszukani. Ale to chyba mała pociecha dla Was?
PS To ja założyłem ten wątek.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1350
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: karas » 16-02-2019 13:22

Jacku drogi :)

Zawsze myślałem, że forum jest od tego, aby wyrażać swoje opinie na różne tematy. W większości przypadków nie mamy tu żadnej mocy sprawczej. Podchodząc jednak do sprawy "po Twojemu" nie mają sensu inne dyskusje np.
- odnośnie zatrzymania GK, ponieważ to i tak sąd wyda wyrok
- odnośnie pogody, bo nie mamy na nią wpływu
- odnośnie zmian kadrowych, bo to władza przez konkursy wybiera współpracowników

Itd. W sumie powinniśmy wybrać władze i milczeć przez 5 lat. No niestety jestem trochę innego zdania.
Jeżeli prezydent powołuje rzecznika, a w jego obowiązkach ma być przeglądanie internetu to znaczy, że opinia ludzi w jakiś sensie jest dla obecnie wiążących ważna. Może nie doprowadzi do zmian, ale bywało, że w tematach bardzo kontrowersyjnych władza ustępowała. Tak jest na arenie ogólnopolskiej, może czas, żeby tak było i na naszym podwórku.
Karaś

Awatar użytkownika
Jacek
Posty: 737
Rejestracja: 16-05-2004 18:36

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: Jacek » 16-02-2019 15:53

Masz rację karasiu. Forum jest od wyrażania opinii. Mogą być przydatne np. władzy. Wycofuję się z moich "wywnętrzeń". Tylko nie z "chłodnego piwka..."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: admin » 16-02-2019 18:06

I mamy kolejne oświadczenie TTBS, nie nawiązujące zupełnie do pisma od wykonawcy, ale dające nadzieję lokatorom

Obrazek

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: cenzor » 16-02-2019 20:47

A pan prezydent celebryta w tym czasie na zasłużonym urlopie bo są ferie i ciężko od pażdziernika pracował na rzecz mieszkańców a co nie należy odpocząć

Awatar użytkownika
olsen*
Posty: 213
Rejestracja: 13-12-2018 21:13

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: olsen* » 16-02-2019 21:19

A bierzesz pod uwagę to że słowo urlop nie wszystkim kojarzy się z relaksem odpoczynkiem są dwie strony tego medalu druga to jest problemy zdrowotne problemy rodzinne pilne wyjazdy do rodziny etc... ponoć ma zastępcę więc chyba miasto nie jest powiedzmy bez władzy najlepiej przykleić łatkę że się zmęczył i pojechał w siną dal odpoczywać relaksować i ma gdzieś mieszkańców,nie wkładaj wszystkiego dość jednostronnego w jeden post
Wydaje mi się że większość nie rozumie zakresu obowiązków prezydenta miasta, broniłem tutaj przed oszczerstwami Mastalerza,Kiełba a dziś będę bronił funkcji prezydenta Bożka chociaż na niego nie głosowałem każdy ma prawo do urlopu na każdym etapie swojej pracy i to od niego zależy kiedy wykorzysta ustawowe prawo do urlopu pozdrawiam!

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19379
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: admin » 18-02-2019 19:11

No w sumie nudy, ale jak temat już idzie...



Trudno tu znaleźć odpowiedź na zarzuty wykonawcy.

jamWilhelm
Posty: 1141
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: jamWilhelm » 18-02-2019 20:20

no kiepsko to wygląda, temat pilny, prezydent na urlopie, szara eminencja milczy i jeszcze się prezes rozchorował. Ile się napracował? Ja wiem, choroba nie wybiera, oby nic poważnego i oby też nie biegunka "król jest nagi", czy też alibi do wrzucenia kolejnego zasłużonego z kampanii.
Tymczasem tenisistki wygrały, może jakaś konferencja? Tyle samo by do tematu wniosła

pewnyswego
Posty: 144
Rejestracja: 28-03-2015 17:07

Re: Skandal na Komisji Tech-Inwest o TTBS

Post autor: pewnyswego » 18-02-2019 21:29

Oglądałem w miarę uważnie konferencje z tego co zrozumiałem w ttbs sa kłopoty finansowe i to nie małe. Teraz pytanie do Pana prezydenta Szanowny Panie Prezydencie chyba Pan nie dubluje stanowiska prezesa ktory jest na chorobowym i mam nadzieje ze Pan prokurent wyjasnia tą sprawe bez wynagrodzenia bo nie chce mi sie wierzyć że bierze za to wynagrodzenie. Jak juz wspominał prokurent pieniędzy za duzo nie ma (tak zrozumiałem). Zwazywszy na to iz Pan prokurent chyba moze sobie pozwolic na prace społeczną bo czerpie źródła dochodu z innych prac. Wiec po co dawać wiecej zarabiać? Chyba starczy mu tyle co rarobi gdzie indziej? Jeżeli bierze za to pieniadze a ttbs jest w opłakanym stanie finansowym no to juz sami sobie Panowie swiadectwo wystawiają.

ODPOWIEDZ