Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 28-02-2019 18:08

Pamiętam konsultacje z kilkoma planowanymi przebiegami obwodnicy, głównie różniące się trasą przy działkach i Kamionce. Były protesty działkowców, były protesty w obronie Zwierzyńca, ostatecznie przeszła chyba piąta propozycja. Dało się jakoś to uzgodnić. Prawdę mówiąc nie oczekuję od władz miasta już żadnych konsultacji, ale realizacji dzieła, żeby się wykonawca mógł wziąć do roboty i żeby ta droga w końcu powstała.

Faktem jest, że w tym przypadku, po otrzymaniu decyzji o dofinansowaniu i wyłonieniu wykonawcy, dopiero się miasto zastanawia czego właściwie chce, jak rozwiązać detale, i faktem jest, że nie tak to powinno wyglądać. Ale to nie jest czas na referendum i diametralne zmiany projektu.

Lepiej zrobić coś niedoskonałego niż zabłądzić w kolejnych konsultacjach, jak chociażby w przypadku wcześniejszych i nadal planowanych galerii handlowych. Inwestorzy chętni na to cokolwiek, właściciel działek chętny, konserwator niechętny, miasto chętne, ministerstwo zgodne, konserwator wyłączony, sąsiedzi niechętni, inwestor chętny na coś więcej, prezydent chętny na co najmniej dofinansowanie kampanii, radny chętny na aferę, CBA, radni niechętni do głosowania nad planem, kolejny inwestor chętny, sąsiedzi niechętni na dojazd itd. Mijają kolejne lata, a może skończyć się jak z Tesco.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 28-02-2019 21:04

obaczcie co się stało, jak walnęli obwodnicę Mielca, A4 w Zawadach i zakłady rosną jak grzyby po deszczu.

Zobacz sobie na mapie gdzie jest obwodnica a gdzie Mielec.
Obwodnica Mielca jest w Tuszowie Narodowym ;-)

"Obwodnica" Tarnobrzega na Sandomierz przetnie "obwodnicę" Tarnobrzega na Stalową Wolą w rejonie wiaduktu kolejowego, czyli w najbardziej zatłoczonym miejscu miasta, co widać będzie w najbliższą sobotę.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

invest
Posty: 7
Rejestracja: 25-02-2019 11:19

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: invest » 01-03-2019 18:42

Właśnie z tymi konsultacjami społecznymi, jak się okazało, były poważne uchybienia, czym władze nie pochwaliły się. Nie były w stanie przedstawić zgody społeczeństwa na realizację inwestycji a właściwie tylko w formie referendum można ja uzyskać. Za dużo skarg, uwag i wniosków zostało zignorowanych. Skutkuje to koniecznością ponownego wydania decyzji środowiskowej a tym samym przeprowadzenia powtórnie konsultacji społecznych. Uwagi do pomysłu obwodnicy cały czas można wiec składać najlepiej jednocześnie do RDOŚ w Rzeszowie, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i do Urzędu Miasta w Tarnobrzegu. http://bip.rzeszow.rdos.gov.pl/files/ob ... 8.JG.9.pdf

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 01-03-2019 21:49

zbyry pisze:
28-02-2019 21:40
Wiem jak ma lecieć :-) Masz rację, mostów brak, wąsko tam w Sandomierzu. Dobrze by było jakby obwodnica szła gdzieś od Jadach, obok osadnika, może gdzies przy terenach Stale, Żupawa, tamte okolice, tylko na to 50 mln nie wystarczy ani chyba nawet 150 :-)
Właśnie o to chodzi. Fajnie by było, to tylko kilometrów dalej ... Tylko, że kilometr kosztuje kupę kasy której nie ma i nie będzie.

Nie byłem zwolennikiem obwodnicy w obecnym kształcie tzn. w pomyśle przebiegu przy mieście. Jednak jak już projekt jest klepnięty to już w nim nie gmerajmy tylko budujmy.

Już machając ręką na ten cały przebieg to według mnie najgorszym miejscem będzie odcinek od skrzyżowania przy PKS do ronda, które ma powstać. Jak się przyblokuje ruch do ronda w szczycie, to jestem pewien, że samochody będą zastawiać skrzyżowanie i przejazd z miasta w stronę Ocic będzie dość mocno utrudniony. Życie zresztą pokaże.
Karaś

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: bobtga » 02-03-2019 13:17

Obwodnica, czy inaczej droga obwodowa powinna biec przy torach do krajowej 9. Taki przebieg trzeba było planować już wcześniej i starać się o pieniądze. Wprowadzanie drogi w miasto to moim zdaniem duży błąd. Wykupy działek i domów mieszkalnych też pewnie sporo kosztują, lepiej było wykorzystać pod te cele pola i nieużytki. Około 10 lat temu był przedstawiany plan zagospodarowania dla osiedla Ocice i pamiętam, iż tam była zaproponowana droga biegnąca polami za Ocicami, może drogę obwodową można było zaplanować tamtędy i poprowadzić do strefy w Machowie.

Z drugiej strony widziałem wybraną ziemię i zrobioną podsypkę z tłucznia, zapewne pod kładzenie płyt opodal ul. Dominikańskiej w stronę "przyszłej" galerii. Może ktoś coś wie na ten temat?

invest
Posty: 7
Rejestracja: 25-02-2019 11:19

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: invest » 02-03-2019 14:42

Nowa Dęba też chciała taki przebieg.
Ul. Sikorskiego oraz os. Miechocin, będą najbardziej zakorkowaną częścią miasta. Co więcej, w tym rejonie, po powstaniu obwodnicy, trzy drogi dojazdowe z Miechocina do centrum miasta zostaną odcięte (ul. „wzdłuż torów”, Gruntowa i Por. Sarny). Ruch przejmą Czerwonego Krzyża i Długosza. Dlatego jednym z wniosków do obwodnicy było również wybudowanie ronda przy Czerwonego Krzyża/Targowej/Sikorskiego. Swoje pomysły do obwodnicy warto również składać do nowego planu zagospodarowania os. Miechocin. http://www.tarnobrzeg.eobip.pl/bip_tarn ... t=1&page=0

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: bobtga » 02-03-2019 14:55

Nowa Dęba, Tarnobrzeg, Sandomierz, w trójkę można więcej potrzeba tylko chęci włodarzy. Tego jakoś nie dostrzegam, a szkoda.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 02-03-2019 16:33

invest pisze:
02-03-2019 14:42
Ul. Sikorskiego oraz os. Miechocin, będą najbardziej zakorkowaną częścią miasta. Co więcej, w tym rejonie, po powstaniu obwodnicy, trzy drogi dojazdowe z Miechocina do centrum miasta zostaną odcięte (ul. „wzdłuż torów”, Gruntowa i Por. Sarny). Ruch przejmą Czerwonego Krzyża i Długosza. Dlatego jednym z wniosków do obwodnicy było również wybudowanie ronda przy Czerwonego Krzyża/Targowej/Sikorskiego.
Gruntowa, Sarny i droga wychodząca przy Andbudzie mają marginalne znaczenie, właściwie tylko wewnętrzny ruch do dojazdowy do domów i działek. Nie da się tam normalnie jeździć i normalnie wyminąć, co okazywało się przy ostatnim remoncie Sikorskiego. Na gruntowej kilka tygodni po wyrównaniu wyłażą dziur, część między płotem działek z krzakami i rowem bardzo wąska. Ul. Sarny też wąska i malutkie krzyżówki, podobnie dojazdowe do nich Orła i Przyjaźni. Spróbowałem kiedyś pojechać drogą przy Andbudzie, początek ok, ale wzdłuż działek już dziurawa katastrofa. Tam jeżdżą tylko ci którzy muszą.

W tej sytuacji budowa obwodnicy, nawet jeśli pociągnie za sobą odcięcie tych dróg, nie powinna pociągnąć za sobą znaczącego zwiększenia ruchu na ul. Sikorskiego. Spodziewam się, że będzie jak jest. Może więcej ludzi od strony Miechocina przejdzie na Mickiewicza, bo popularny teraz przejazd z Czerwonego Krzyża na Rusinowskiego rzeczywiście będzie utrudniony. Ale wstawiać tam drugie rondo? Jeśli jedno ma powodować korki, to drugie obok niego raczej nie pomoże. Widzimy to na dwóch rondach koło siebie od zjazdu z wiaduktu do KCircle. Swoją drogą tam to dopiero będzie ciasno po dodaniu drogi obwodowej.
bobtga pisze:
02-03-2019 14:55
Nowa Dęba, Tarnobrzeg, Sandomierz, w trójkę można więcej potrzeba tylko chęci włodarzy. Tego jakoś nie dostrzegam, a szkoda.
Prezydent wspominał na ostatniej sesji, że były niedawno rozmowy w ramach "czwómiasta", ale poza tym że spotkanie się odbyło nie pojawił się żaden oficjalny komunikat na jego temat. Zaczęło się, a dalej zobaczymy. Lepiej działać niż mówić i podpisywać kolejne pisma.

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: p_atryk » 03-03-2019 11:05

bobtga pisze:
02-03-2019 13:17
Obwodnica, czy inaczej droga obwodowa powinna biec przy torach do krajowej 9. Taki przebieg trzeba było planować już wcześniej i starać się o pieniądze. Wprowadzanie drogi w miasto to moim zdaniem duży błąd. Wykupy działek i domów mieszkalnych też pewnie sporo kosztują, lepiej było wykorzystać pod te cele pola i nieużytki. Około 10 lat temu był przedstawiany plan zagospodarowania dla osiedla Ocice i pamiętam, iż tam była zaproponowana droga biegnąca polami za Ocicami, może drogę obwodową można było zaplanować tamtędy i poprowadzić do strefy w Machowie.

Z drugiej strony widziałem wybraną ziemię i zrobioną podsypkę z tłucznia, zapewne pod kładzenie płyt opodal ul. Dominikańskiej w stronę "przyszłej" galerii. Może ktoś coś wie na ten temat?
Oczywiście: wprowadzenie obwodnicy w miasto jest błędem. Ale lepiej żeby już tak zostało niż było odwlekane na x lat. Ta ,,obwodnica'' może po prostu stać się z czasem kolejną drogą w Tarnobrzegu, wzdłuż niej mogą powstawać zabudowania, najlepiej by było gdyby też galerie gdzieś tam powstały, a teren przy przy Sikorskiego został zamieniony w park (wiem że tak nie będzie: działki są tam zbyt drogie żeby je sprzedać na zwykły park).

A obwodnica z prawdziwego zdarzenia niech powstanie, tak jak już wyżej napisano, wzdłuż 9

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: orange » 04-03-2019 12:04

Czy prawdą jest, że za około 6 miesięcy na Strefie Ekonomicznej w Tarnobrzegu będą stawiać halę firmy oponiarskiej „Dębica”?
W Radiu TOK FM mówili...jeśli dobrze usłyszałem...że w okolicach Tarnobrzega.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: encore » 04-03-2019 12:49

Super. Tylko, że to raczej w gminie Nowa Dęba. I to tam pójdą podatki. Ale z miejsc pracy cieszyć się musimy. Oby uciążliwości dla środowiska tylko nie było.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: cenzor » 06-03-2019 20:57

Od 07,03. br rusza II edycja roweru miejskiego do dyspozycji 80 rowerów zasady bez zmian jak w I edycji.

olekko
Posty: 1768
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 06-03-2019 21:15

Przejrzałem lokalizacje - są nowe. Trochę dziwi przemysłowy Machów, naprawdę ktoś tam będzie pożyczał rower, na strefie? Podobnie, dosyć blisko siebie umiejscowione stacje przy PKP i przy Bułgarze.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 06-03-2019 21:51

olekko pisze:
06-03-2019 21:15
Przejrzałem lokalizacje - są nowe. Trochę dziwi przemysłowy Machów, naprawdę ktoś tam będzie pożyczał rower, na strefie? Podobnie, dosyć blisko siebie umiejscowione stacje przy PKP i przy Bułgarze.
To nie jest tak "obok siebie" :)
Karaś

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 725
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dominik267 » 06-03-2019 22:10

Żeby ten rower miejski jeszcze działał dobrze... Aplikacja ma duże problemy z odblokowywaniem rowerów.

olekko
Posty: 1768
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 07-03-2019 00:43

karas pisze:
06-03-2019 21:51
olekko pisze:
06-03-2019 21:15
Przejrzałem lokalizacje - są nowe. Trochę dziwi przemysłowy Machów, naprawdę ktoś tam będzie pożyczał rower, na strefie? Podobnie, dosyć blisko siebie umiejscowione stacje przy PKP i przy Bułgarze.
To nie jest tak "obok siebie" :)
A faktycznie, wychodzi z 700 metrów. Nie spodziewałem się że aż tyle ;)

tomek1
Posty: 49
Rejestracja: 10-03-2019 10:08

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: tomek1 » 10-03-2019 11:01

Dzień dobry, jestem nowy na tym forum ale śledzę go już od jakiegoś czasu, mam kilka nurtujących pytań na które mam nadzieję udzielicie mi odpowiedzi :) Proszę o merytoryczne odpowiedzi skupiające się na poniższych wątkach i nie pisanie a po co nam to, przecież wystarczy pojechać do Stalowej czy do Mielca, jak znajdziesz pieniądze to nie byłoby problemu itp. Jakoś inne miasta potrafią się rozwijać i znajdować pieniądze, dlaczego u nas ma być inaczej i musimy zakładać że nic się nie da i ciągle narzekać, a z tego co zauważyłem to właśnie takie komentarze tu przodują, popatrzmy na to jak się rozwija Nowa Dęba, Kolbuszowa, Rudna Mała, przecież jeśli nic się nie zacznie robić to większość mieszkańców naszego miasta ucieknie właśnie do tych miejscowości bo będą one im oferowały dużo więcej i lepszą wygodę życia niż nasze miasto. Jeśli mam błędną wiedzę na niektóre tematy to proszę poprawcie mnie a nie od razu krytykujcie że się nie znam a wypowiadam, jestem zwykłym mieszkańcem, którego interesują te tematy, a niekoniecznie musi wiedzieć wszystko co i jak a jestem pewny że jest tutaj wiele osób które tak samo jak ja są mieszkańcami i też są ciekawe odpowiedzi na te pytania. Serdecznie wszystkich pozdrawiam :)

1.Czy są prowadzone jakieś działania w celu odnowienia dworca PKP? w kampanii wyborczej dość szumnie był ten temat poruszany przez wielu kandydatów, minęło już sporo czasu i mogłyby w końcu zacząć się jakieś rozmowy aby wygląd dworca uległ poprawie. Mam nadzieję że nie otworzę tego wątku po następnych wyborach i stwierdzę, że nic w tym temacie się nie zmieniło.

2. Dlaczego ustalenie planu zagospodarowania osiedla centrum trwa tak długo, już miało być prawie wszystko ustalone i już lada dzień głosowany ale został chwilowo wstrzymany i to wstrzymanie trwa już ponad rok, chyba większości mieszkańców zależy aby został on w końcu uchwalony. Bardzo liczę na to aby galeria przy Sikorskiego powstała, uważam że zmieniła by wygląd tej części miasta bo osobiście nie znam drugiego takiego miasta w którym rosłoby takie pole.

3.Co z galerią w Mokrzyszowie tam chyba nie ma żadnych przeszkód by zacząć budowę i żeby w końcu powstała. Czy tutaj też są jakieś przeszkody, czy to zależy już tylko od inwestora kiedy zacznie i czy zacznie budowę?

4.Były przyznane środki na zagospodarowanie Jeziora Tarnobrzeskiego, z tego co pamiętam to były to bardzo duże pieniądze na realizację tego projektu, miała poprawić się infrastruktura, parkingi i komfort wypoczynku tam. Temat nagle zdecydowanie ucichł. Moje pytanie jest czy jest w tym temacie coś robione bo boję się żeby miasto nie straciło dofinansowania, nie wyobrażam sobie żeby miasto w ogóle do tego mogło dopuścić, żeby te środki stracić.

5.Pojawił się kiedyś pomysł na zrobienie oświetlenia przy ścieżce rowerowej nad jezioro, może warto byłoby się nad nim zastanowić, zbliża się sezon, robi się ciepło, wiele osób zacznie wybierać się na wycieczki rowerowe właśnie tam, takie oświetlenie zdecydowanie poprawiłoby bezpieczeństwo jazdy i jechałoby się zdecydowanie przyjemniej gdyby się wszystko widziało :)

6.Co ze ścianką wspinaczkową? według mnie powinna ona zostać jak najszybciej dokończona, uruchomiona i temat z nią związany zakończyć. Chyba nie będzie stała nieskończona tak długo jak słynny Szkielet w Krakowie. Chyba, że chodzi o kolejną atrakcję turystyczną w mieście z czego zacznie Tarnobrzeg być sławny :)

7. Słynna obwodnica naszego miasta, uważam że skoro już jest zaprojektowana o takim przebiegu jakim jest to należy się cieszyć chociaż z tego co mamy, lepszy rydz niż nic, skoro się znalazło dofinansowanie to trzeba poszukać jakiś dodatkowych pieniędzy żeby się znalazły na resztę budowy, wiem że to nie jest proste ale nikt nie przyjdzie do miasta i nie rzuci pieniędzmi, macie 20 mln budujcie, tylko też trzeba pochodzić postarać się zabiegać by Marszałek Województwa dał pieniądze lub rząd lub znaleźć inne źródło dofinansowania.

8. Czytając inne forum odnośnie drogi S74 przeczytałem już jakiś czas temu że gminy w województwie świetokrzyskim pisały różne listy intencyjne o to żeby ona powstała, były zbierane podpisy mieszkańców, u nas nikt nigdy czegoś takiego nie robił, może warto byłoby spróbować zrobić taki list intencyjny wspólnie z burmistrzem Sandomierza, prezydentem Stalowej Woli ( wydaje mi się że jest to człowiek, który ma dużą siłę przebicia), prezydentem Niska czy innych miejscowości i wsi. Dlaczego nie zmobilizujemy się i nie pokażemy wspólnie, że ta inwestycja jest potrzebna bo poprawi dojazd do wielu miast a przede wszystkim zachęci inwestorów do inwestowania w tereny wokół niej. Z tego co zauważyłem przemysł jest budowany własnie wśród dróg szybkiego ruchu, jak ma się rozwijać u nas jeśli w naszym pobliżu nie ma żadnej drogi ekspresowej ani autostrady. Bez niej jest zdecydowanie ciężej.

9. Minęło już trochę czasu od wyborów i mógłby mi ktoś napisać, co się udało w mieście zrobić: udało się pozyskać jakieś fundusze na budowę czegokolwiek w Tarnobrzegu, na remont jakiejś drogi, poprawy zieleni, budowę nowych dróg, remont jakiś budynków, czy udało się cokolwiek pozyskać,zrobić lub zaprojektować? Chodzi mi o nowe inwestycje po wyborach a nie jeszcze za poprzedniej władzy? pytam z ciekawości :)

Dziękuje za przeczytanie moich wypocin, pewnie wiele osób pomyśli, że to jakieś głupoty ale jestem przeciętnym mieszkańcem tego miasta i te tematy są dosyć dla mnie ważne i jestem ciekawy jak to z tym jest :) bardzo serdecznie wszystkich pozdrawiam :)

invest
Posty: 7
Rejestracja: 25-02-2019 11:19

Re: Co się buduje w okolicy Tarnobrzega

Post autor: invest » 10-03-2019 11:57

Nie dziwią mnie te liczne pytania, bo zdecydowanie brakuje nam więcej informacji i jawności. Odnośnie obwodnicy trudno się nawet coś dowiedzieć. Raport z konsultacji społecznych, w tej sprawie, wiąż nie może się odnaleźć. Nie wiemy również jakie jest stanowisko władz miasta odnośnie wielu wniesionych uwag, skargi i wniosków. Na szczęście nie tylko my mamy z tym problem. Pojawiła się bardzo ciekawa inicjatywa, społeczeństwo domaga się zdecydowanie większej jawności. Jest apel do władz miasta: https://inspro.org.pl/potrzebujemy-wiec ... adz-miast/

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: globoo » 10-03-2019 15:45

....a Nisko ma burmistrza a nie prezydenta.To miasteczko liczące 15 tys mieszkańców wiec .....a jeśli chodzi o twoje pytania.Wystarczyło głosować na PIS i prezydenta z PIS a Tarnobrzeg dołączyłby do miast czerpiących profity od rządzących.Teraz pozostało czekać do następnych wyborów lub....jakimś cudem zwołać referendum odwołujące prezydenta Bożka.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19344
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 10-03-2019 22:15

Tytułem wstępu - to nie takie proste. W Stalowe Woli wygrał pupil prezesa i złote dziecko PiSu, są inwestycje i sklepy, ale przecież mieszkańców nie przybywa. Nie widać szansy na powrót do lat świetności i 72 tys. mieszkańców. A jeśli ktoś miałby się wyprowadzać z Tarnobrzega, to przecież nie do Nowej Dęby, tylko co najmniej Rzeszowa.
Ciężko powiedzieć, że w Tarnobrzegu nie ma inwestycji lub nie warto tu inwestować, jeśli właśnie otwiera się duży czterogwiazdkowy hotel ze spa, w którym już działa przyzwoita restauracja z ambicjami i kręgielnia. Nie kojarzę podobnej inwestycji w Kolbuszowej, mało tego - booking.com nie wyszukuje mi 4 gwiazdek chociażby w sąsiedniej Stalowej Woli. Jest tam jakiś czterogwiazdkowy hotel?

W miarę ograniczonej wiedzy spróbuję po kolei odpowiedzieć.
1. Nie zdecydowaliśmy się na przejęcie dworca PKP za niewielką, czy nawet symboliczną zapłatę (chociaż była taka opcja), ze względu na związane z tym duże koszty jego remontu. Decyzja została podjęta bodajże w zeszłym roku, a argumentowano ją szansą na kolejne, nadchodzące programy, wg których koszt remontu budynku i okolicy nie byłby pokrywany przez miasto.

2. Niedawno inwestorzy galerii spotkali się z komisją inwestycyjną, podtrzymali zainteresowanie, a szczegóły uzgadniano. Z tego co słyszałem, pojawiały się jakieś protesty mieszkańców sąsiadujących z inwestycją wieżowców. Być może uzgadniano w planie ostatnie szczegóły żeby wszystkich zadowolić i rozwiać ostatnie wątpliwości. Mam taką nadzieję.

3. Temat zatrzymał się chyba na drodze dojazdowej do sąsiedniej fabryki. Karuzela nadal informuje na stronie o terminie otwarcia obiektu 2019-2020, ale ta perspektywa mocno się oddala.

4. W konkursie poszło nam znakomicie, wraz z sąsiednimi gminami zajęliśmy pierwsze miejsce z najwyższą oceną. Problemem są środki na udział własny, które miały pochodzić z "zastawienia" wodociągów, która to operacja zaczęła budzić poważne wątpliwości. To ciekawe, bo wcześniej jednomyślnie poparła ją cała rada miasta, ale to był etap wstępny. Być może szczegóły dały inne informacje.

5. Nie znam tematu, osobiście nie potrzebuję. To jednak konkretne koszty, a okresowa potrzeba.

6. Mam wrażenie, że prezydent unika tego tematu, chociaż w pierwszy etap się angażował.

7. Dzieje się, nic nie wskazuje na to, żeby temat był zagrożony w jakikolwiek sposób, trwają korekty projektu.

8. Nie dawno wspominano o spotkaniu prezydentów i burmistrzów "Czwórmiasta". Zakładam, że poruszano na nim również ten, bardzo istotny temat, a wkrótce dowiemy się więcej. Że to nie było tylko spotkanie towarzyskie, czy służące podpisaniu pustych dokumentów.

9. Kontynuowane są rozpoczęte tematy - na wiosnę remont ul. Mickiewicza, później obwodnica. Z zieleni - trwają już prace na Kopernika, coraz bliżej do zmiany oblicza terenów nad Wisłą, ale to też nic nowego.
Tymczasem prezydent dawał sobie dwa lata na poprawę sytuacji finansowej miasta, wynikającej ze znanych i mniej znanych zobowiązań zaciągniętych przez poprzedników. Inwestycje mają przyjść później. Ma być okres oszczędności, przydałoby się też zaciskanie pasa, a nie tylko wstrzymanie inwestycji.

ODPOWIEDZ