Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 26-02-2019 17:11

Echo Dnia przymierza się do kandydatów Koalicji Europejskiej na Podkarpaciu i wg nich jedynkę ma dostać... ludowiec ze Świętokrzyskiego, niejaki Czesław Siekierski (przyznaję, że pierwszy raz słyszę o takim).
Wolałbym dwójkę w okręgu świętokrzysko-małopolskim, bo tu włożyłem wiele pracy przez lata, znam każde miejsce. Jedynka na Podkarpaciu jest z bardzo nikłymi szansami, bo tam nawet 10 lat temu startował z pierwszego miejsca Marian Krzaklewski i wyprzedziła go pani poseł Elżbieta Łukacijewska. Jej pozycja jest wyjątkowo mocna i trzeba być realistą, że to jedynka, ale nie jedynka biorąca. PSL ma tam nadszarpniętą opinię przez sytuację wokół marszałka Karapyty czy posła Burego, któremu nic nie udowodniono, ale sytuacja PSL jest trudna – mówi Czesław Siekierski.
https://echodnia.eu/podkarpackie/czesla ... r/13912911

Jest jeszcze tekst na gazecie michnikowej z nazwiskami 10 kandydatów PiS na Podkarpaciu, ale tak napisany że znika mi w płatnej treści zanim przejdzie do konkretów. Ktoś to widzi? ;)
http://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34 ... mentu.html

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Wybory 2019

Post autor: p_atryk » 28-02-2019 17:56

Gwiazdowski obiecuje wiele zmian w podatkach, jednak w jego filmach jest tyle różnorakich wyliczeń, że ciężko będzie mu się przebić do wyborców.

Jednym z tych postulatów jest obniżka składek odprowadzanych przez pracownika czy pracodawce tak by wynagrodzenie netto było nieco wyższe i docelowo zbliżało się do wynagrodzenia brutto.

Oczywiście nie chodzi o to żeby wynagrodzenie netto równało się wynagrodzeniu brutto. To jest raczej niemożliwe.

Ale gdyby tak skupił się na jednym tylko podatku dochodowym i pokazywał, że samo zlikwidowanie tego podatku daje już jakąś korzyść nie byłby to znacznie czytelniejszy przekaz?

I teraz: czy dobrze to rozumiem: zaliczka na podatek dochodowy to 18 % od wynagrodzenia najniższego (w przypadku umowy o pracę) jest to 283 złote i czy gdyby zlikwidować ten podatek to pracownik zyskiwałby minimum 283 złote?

Wiadomo: program ,,minimum 283 zł +'' to nie jest tyle co 500 + i dostawałoby się to raz w miesiącu ale czy nie byłoby uczciwe w porównaniu z programem 500+ ?

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 06-03-2019 20:21

A wracając do dyskusji na temat, to Jakubiak przyłączył się do Konfederacji.

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Wybory 2019

Post autor: cenzor » 07-03-2019 21:13

A były starosta i v-ce starosta Krzysztof Pitra startuje w wyborach do Brukseli z ramienia KO

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 15-03-2019 17:54

Jedynką KE w naszym okręgu pozostaje Czesław Siekierski, ale dwójka już mnie zaskoczyła. Nie będzie to często promująca się w Tarnobrzegu obecna europosłanka PO Elżbieta Łukacijewska, ale krajowa posłanka PO Krystyna Skowrońska.

Boni już strzelił focha na piąte miejsce w okręgu, Zdrojewski na całkowite pominięcie. Cena koalicji.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 19-03-2019 00:09

Podobno to lista podkarpackich kandydatów PiS do PE:
Tomasz Poręba
Bogdan Rzońca
Ewa Leniart
Piotr Pilch
Krystyna Wróblewska
Kazimierz Gołojuch
Teresa Pamuła
Stanisław Kruczek
Maria Kurowska
Janina Sagatowska

A to podobno z KE:
Czesław Siekierski
Krystyna Skowrońska
Marek Ustrobiński
Maciej Józefowicz
Joanna Frydrych
Renata Butryn
Elżbieta Łukacijewska
Marek Rząsa
ktoś z SLD?
Zdzisław Gawlik?

2x10 miejsc, w tym 2-3 przyszłych europosłów i znów nikogo z Tarnobrzega.

Tymczasem pani Łukacijewska o swoim dopiero siódmym miejscu na liście KE. Walczy jeszcze ze strukturami o miejsce ostatnie, bardziej "biorące" niż te ze środka stawki. Po pytaniu dziennikarza europosłanka nie wykluczyła rezygnacji z kandydowania, jeśli nie dostanie lepszego miejsca.


Farrow
Posty: 66
Rejestracja: 23-08-2018 11:18

Re: Wybory 2019

Post autor: Farrow » 19-03-2019 09:26


infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Wybory 2019

Post autor: infoludek » 19-03-2019 19:50

Ciekawe co z naszymi gwiazdami z wyborów samorządowych?
Chodziły wtedy poplotki, że dla niektórych to tylko próba przed wyborami do UE albo sejmu. Skoro nie ma ich na tych listach, co podajecie, to może będą na innych?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 19-03-2019 20:42

Realnie patrząc, w tych wyborach inne listy na Podkarpaciu nie bardzo się liczą, obojętne kogo wystawią.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 20-03-2019 06:27

Przyszło do mnie wczoraj jakieś pisiorstwo i prosiło o podpis poparcia na ich liście do Brukseli.
Zapytałem się, czy czyta coś na Internecie i ogląda telewizje Internetowe.
Uzyskałem potwierdzenia.
No to zapytałem się, czy wiem, że ich JEDYNKA NA LIŚCIE PIS NA PODKARPACIU "negocjowała ustawę o IPN w Wiedniu z naszym największym sojusznikiem, z którym od 1000 lat dzielimy nasze Państwo".
No niestety osoba ta o tym nie wiedziała.
To powiedziałem, że chętnie wezmę udział w ich spotkaniu z prelekcją na ten temat.

I to by było na tyle jeżeli chodzi o mój podpis na ich liście.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Wybory 2019

Post autor: Fresca » 20-03-2019 07:53

infoludek pisze:
19-03-2019 19:50
Ciekawe co z naszymi gwiazdami z wyborów samorządowych?
Chodziły wtedy poplotki, że dla niektórych to tylko próba przed wyborami do UE albo sejmu. Skoro nie ma ich na tych listach, co podajecie, to może będą na innych?
Może niektóre Gwiazdy zdały sobie sprawę, że aż tak nie lśnią jak im się wydawało, a inne mniejsze jeszcze w swojej nadziei same się okłamują.

Pani europoseł dla WSPÓLNEGO dobra nie będzie walczyła o całą listę, a o miejsce na owej liście.
Osobiście każdemu dam szansę, skreślę wszystkich

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Wybory 2019

Post autor: infoludek » 20-03-2019 16:22

Jak widać jesteś dowcipna i zarazem surowa w swojej ocenie. Trudno zatem się z Tobą w tej sprawie nie zgodzić.
Tak na marginesie to się zastanawiam, czy w naszym mieście potencjalni kandydaci tak słabo się starają czy też dla innych nie są zbyt słabi i perspektywiczni. Może inaczej będzie jesienią, bo następne takie szanse będą za 5 i 4 lata.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 20-03-2019 19:13

Bardzo trudno znaleźć się na liście do PE, a na dobrym miejscu jeszcze trudniej. Nie dla naszych gwiazd polityki, chociaż jeszcze jakiejś niespodzianki się spodziewam.
Trzeba mieć spore wpływy, ewentualnie coś przehandlować, bo w tle naprawdę duże pieniądze, a miejsc raptem kilkadziesiąt. Było przecież parę zaskakujących przejść związanych z wyborami do PE.
Saryusz-Wolski przeszedł z PO do PiS i dostał jedynkę.
Gasiuk-Pichowicz przeciągnęła do POKO pół klubu Nowoczesnej, za chyba trzecie czy czwarte miejsce na liście
Z listy PO kandydował kiedyś były przewodniczący Solidarności Marian Krzaklewski. Kto by się spodziewał?
Scheuring-Wielgus z Teraz!, które wstąpiło do KE, dostała jednak dobre miejsce z Wiosny
To samo było z tworzeniem KE, które zaczęło się od układu personalnego z Millerem, Cimoszewiczem, czy Kołodką, a dopiero później przekształciło się w porozumienie partyjne.
Itd.

Wybory parlamentarne to co innego. Kandydata z Tarnobrzega można się spodziewać na każdej z list, bo to się po prostu opłaca, a konkurencja też nie jest tak duża.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Wybory 2019

Post autor: A1313 » 20-03-2019 23:08

Czy nie odnosicie wrażenia ze w większości kandydaci do brukseli to jakiś oderwany od rzeczywistości plankton. To boli ze do tak ważnej instytucji wystawiani sa tak bezpłciowi ,umoczeni,pseudo politycy. Odnoszę wrażenie ze jak już ktoś jest spalony na lokalnej scenie politycznej ,a był wierny jak pies to załatwia mu się wysokopłatne stanowisko,w podzięce za wierna służbę.

Powiedzcie co może zdziałać Magdalena Adamowicz.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 21-03-2019 06:11

Nie wiem co może zdziałać w Brukseli Magdalena Adamowicz, lecz wiem, że po tym jak nam "JEDYNKA NA LIŚCIE PIS NA PODKARPACIU" załatwiła ustawę o IPN pod dyktando "ŻYJĄCEGO Z NAMI TYSIĄC LAT WE WSPÓLNYM PAŃSTWIE SOJUSZNIKA" podlegamy ponawianemu opluwaniu i musimy wciąż udowadniać, że w czasie II wojny światowej jednak na prawdę nie mieliśmy własnego państwa i za to, co się tu działo odpowiadają Niemcy.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Wybory 2019

Post autor: L74 » 21-03-2019 08:30

Tak mi się nasunęło: "Na każdą rzecz można patrzeć z dwóch stron. Jest prawda czasów, o których mówimy, i prawda ekranu, która mówi: „Prasłowiańska grusza chroni w swych konarach plebejskiego uciekiniera”. Zróbcie mi przebitkę zająca na gruszy… Nie, nie! Zamieńcie go na psa! Zamieńcie go na psa. Niech on się odszczekuje swoim prześladowcom z pańskiego dworu. Niech on nie miauczy…" ;-)
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

infoludek
Posty: 84
Rejestracja: 07-01-2019 20:24

Re: Wybory 2019

Post autor: infoludek » 21-03-2019 13:10

To cieszy, że jak się inteligentnie zagai rozmowę to od razu dyskusja się rozwija.
Myślę, że nie jestem jedyny, który dostrzega, że w Tarnobrzegu nie ma polityka, który móglby coś więcej mógl zdzialac. Tak słucham teraz konferencji Biedronia i sobie myślę, że to chyba łatwe. Gość mówi jak natchniony kaznodzieja!a.

Ale w tym co mówi o środowisku LGBT, to widzę pewne niebezpieczeństwo. Żądając zrównania związków partnerskich z małżeństwami zakłada tym samym sankcjonowanie niewierności w tych związkach. Bo jeśli w takich jednopłciowych związkach, które chcą mieć dzieci, jeden ze współpartnerów musi dokonać małżeńskiej zdrady.

Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Wybory 2019

Post autor: Fresca » 21-03-2019 14:35

L74 :)
infoludek pisze:
21-03-2019 13:10
le w tym co mówi o środowisku LGBT, to widzę pewne niebezpieczeństwo. Żądając zrównania związków partnerskich z małżeństwami zakłada tym samym sankcjonowanie niewierności w tych związkach. Bo jeśli w takich jednopłciowych związkach, które chcą mieć dzieci, jeden ze współpartnerów musi dokonać małżeńskiej zdrady.
Sankcjonowanie niewierności, hmmm... tylko jeżeli partnerowi to będzie przeszkadzało. Ja widzę inny problem, w związkach jednopłciowych męskich ( bo partnerskie związki mogą przecież być również heteroseksualne) posiadanie dziecka będzie uzależnione od woli jego matki także w przypadku " akceptowanej zdrady", nie ma problemu gdy tylko ojciec jest prawnym opiekunem.
Ale idźmy dalej :roll: co w przypadku ( bo to się już dzieje i cywiliści zaczynają ten problem dostrzegać ) nie tylko prywatnej nielegalnej adopcji, ale w przypadku tzw. surogacji, która w prawie polskim na ten moment nie jest uregulowana. Baaa nielegalny handel materiałem genetycznym. Kwestia ta dotyka związki zarówno hetero jak i homoseksualne. Kto jest matką biologiczną dziecka?
Według prawa matką jest kobieta, która owe dziecko urodziła, a według materiału genetycznego całkiem ktoś inny. Załóżmy, że oddam swój materiał za granicą na wycieczce, a z kolejnego urlopu przywiozę własne dziecko.
Podsumowując, nie musi wcale dojść do rzeczywistej zdrady. Jak to wygląda z punktu moralnego ? Bardzo wrażliwy i chyba indywidualny temat, ale z pewnością z tych typu TABU. Z pewnością w Polsce jest to zakazane.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 23-03-2019 22:01

Kilka sprawa się wyjaśniło.

P. Łukacijewska wywalczyła 10 miejsce na liście, czyli nie musimy się zastanawiać co by było gdyby nie.

Wbrew szumnym zapowiedziom z RTA24 nie widzę na liście Krzysztofa Pitry. Ale pewnie do sejmu się uda.
Podobno mamy za to na liście KE Tarnobrzeżankę - Barbarę Zych, która za czasów prezydenta Kiełba zajmowała się tematem zdrowia (info za rzeszow-news)

Podkarpacką jedynką "Wiosny" jest Anna Skiba - działaczka Nowoczesnej, która niedawno zmieniła polityczne barwy na Teraz!. Same nowe twarze :)

Koalicja Europejska zapragnęła przelicytować PiS, co wydawało się trudne, ale okazuje się jednak (na etapie obietnic) możliwe. 500+ nie tylko na każde dziecko, ale i na dorosłego, który mało zarabia :) Do tego program 1000+ dla nauczycieli, obniżenie PIT do 10 i 24%, niższe składki ZUS, koniec grzania węglem do 2030 roku i co kto jeszcze potrzebuje, to dostanie.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Wybory 2019

Post autor: ptasiorrr » 25-03-2019 14:35

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... _fb_gazeta
No skoro to sondaż dla "Wiadomości", to musi być prawda.
Nieprawdaż?

Jedyny prawdziwy sondaż wyborczy będzie miał miejsce przy urnach, Jaki miał wygrać w Warszawie w pierwszej turze i gó... z tego wyszło...
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

ODPOWIEDZ