Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Warunki życia w naszym mieście, nieruchomości, ceny, zarobki itp.
dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: dino » 27-03-2019 16:39

A czego można wymagać od Sasina?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: admin » 27-03-2019 19:38

Scenka z "Carycą" była genialna. Pamiętam, że popłakałem się ze śmiechu. Nawet Wassermanowej trudno było zachować powagę.




Nie bardzo jednak wiem co dziwnego jest w tej wypowiedzi Sasina i co może być niezrozumiałe. To akurat bardzo proste.
Z tego co wspominano po poniedziałkowych negocjacjach, związkowcy z ZNP wcale nie domagają się podwyżki o 1000 zł na głowę, ale podwyższenia o 1000 zł netto kwoty bazowej. Kwota bazowa dotyczy pensji stażysty, zatem nauczyciel dyplomowany, który ma 184% kwoty bazowej (a dyplomowanych mamy zdecydowaną większość) nie otrzymałby podwyżki o 1000 zł, ale o 1840 zł netto, w dodatku z wyrównaniem od stycznia. Proste?
Pozostaje przeliczyć netto na brutto, wychodzi ponad 2500 zł. Trudne?

Nie wiem czy Schetyna nie wiedział czego właściwie domagają się związki, czy podpiął się pod to co przewija się przez media i niestety wprowadza w błąd, ale obiecał podwyżkę dla każdego nauczyciela o 1000 zł brutto, czyli zwykle mniej niż połowę tego, czego żądają nauczyciele.

A tymczasem w Tarnobrzegu mają nie strajkować tylko SP7 i przedszkola 2, 7, 13
http://nadwisla24.pl/2019/03/27/strajk- ... rnobrzegu/

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: alek » 27-03-2019 20:23

admin pisze:
27-03-2019 19:38

A tymczasem w Tarnobrzegu mają nie strajkować tylko SP7 i przedszkola 2, 7, 13
http://nadwisla24.pl/2019/03/27/strajk- ... rnobrzegu/
Chyba brakuje SP8 i przedszkola nr 4 i 8 w zestawieniu ?

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: ptasiorrr » 28-03-2019 09:53

orange pisze:
27-03-2019 16:12
DLACZEGO TYLKO NAUCZYCIELE DOMAGAJĄ SIĘ 1800 BRUTTO (1000 NETTO)?
Nie wiem czy Wy jesteście niedorozwinięci czy tylko takich udajecie. NAUCZYCIELE DOMAGAJĄ SIĘ PODWYŻKI 1000 ZŁ. BRUTTO Z WYRÓWNANIEM OD STYCZNIA. To takie trudne do pojęcia? To, że Sasin jest głąb i pomyliło mu sie, to musiał jakoś wybrnąć z tej sytuacji. Co nie zwalnia go od bycia kretynem.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: norweski_leśny » 28-03-2019 09:59

Proszę Admina o interwencje, odnośnie powyższego użytkownika. Bo moja cierpliwość się już skończyła. Rozumiem, że można mieć swoje przekonania i próbować włożyć to innym do głowy ale obrażanie wszystkich osób, które mają odmienne zdanie nie powinno mieć miejsca.

red
Posty: 468
Rejestracja: 20-09-2010 09:54

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: red » 28-03-2019 10:47

ptasiorrr pisze:
28-03-2019 09:53
orange pisze:
27-03-2019 16:12
DLACZEGO TYLKO NAUCZYCIELE DOMAGAJĄ SIĘ 1800 BRUTTO (1000 NETTO)?
Nie wiem czy Wy jesteście niedorozwinięci czy tylko takich udajecie. NAUCZYCIELE DOMAGAJĄ SIĘ PODWYŻKI 1000 ZŁ. BRUTTO Z WYRÓWNANIEM OD STYCZNIA. To takie trudne do pojęcia? To, że Sasin jest głąb i pomyliło mu sie, to musiał jakoś wybrnąć z tej sytuacji. Co nie zwalnia go od bycia kretynem.
Ptasiorrr, zostałeś wprowadzony w błąd przez Broniarza i media które czytasz. Okłamany. Dałeś się nabrać.
O ile lepiej to napisane niż niedorozwinięcie, bycie głąbem i kretynem, które pewnie sam byś zastosował. Sasin mówi jak jest, a do Ciebie nie dociera, przez co obrażasz wszystkich innych dookoła.
Czy oko.press to dla Ciebie wiarygodne źródło informacji, czy to niedorozwinięci kretyni i głąby?
ZNP z poparciem Forum Związków Zawodowych domaga się podwyżki 1000 zł netto, z wyrównaniem od 1 stycznia 2019. Dokładniej – podwyższenie o 1000 zł tzw. kwoty bazowej (dziś 3 045 zł brutto – tyle zarabia nauczyciel stażysta), czyli podwyżki o 33 proc. „Solidarność” chce teraz 15 proc. i w styczniu 2020 roku drugie 15 proc. Rząd oferuje 5 proc. we wrześniu… Jak to się może zakończyć?

Dziś mówimy o 1000 zł od kwoty bazowej, tyle żądamy, co nie znaczy, że odchodzimy od stołu rozmów i nie czekamy na jakieś propozycje. Mogą być jakieś raty, w ciągu paru miesięcy. Ale podwyżki muszą zostać ustalone, wynegocjowane. Nie damy się sprzedać za czapkę śliwek.
https://oko.press/setki-tysiecy-wkurzon ... szef-opzz/

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: orange » 28-03-2019 11:52

„Dziś mówimy o 1000 zł od kwoty bazowej, tyle żądamy, co nie znaczy, że odchodzimy od stołu rozmów i nie czekamy na jakieś propozycje. Mogą być jakieś raty, w ciągu paru miesięcy”
Czy to oznacza, że nauczyciele chcą dostać 1000 złotych podwyżki, a kolejne 1000 złotych w ratach przez kilka miesięcy wypłacane z dziury budżetowej?
:shock: :shock: :shock:

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: ptasiorrr » 28-03-2019 13:36

norweski_leśny pisze:
28-03-2019 09:59
Proszę Admina o interwencje, odnośnie powyższego użytkownika. Bo moja cierpliwość się już skończyła. Rozumiem, że można mieć swoje przekonania i próbować włożyć to innym do głowy ale obrażanie wszystkich osób, które mają odmienne zdanie nie powinno mieć miejsca.
Admin interweniuj!!! Ja z pierwszej ręki wiem jakie są postulaty ZNP - 1000 ZŁ. BRUTTO DLA WSZYSTKICH,
Zadano w nim pytanie: "Czy wobec niespełnienia żądania (...) dotyczącego podwyższenia wynagrodzeń zasadniczych nauczycieli, wychowawców, innych pracowników pedagogicznych i pracowników niebędących nauczycielami o 1000 złotych z wyrównaniem od 1 stycznia 2019 roku, jesteś za przeprowadzeniem w szkole strajku począwszy od 8 kwietnia 2019 roku?". (http://www.tvn24.pl)
Czy to oznacza, że nauczyciele chcą dostać 1000 złotych podwyżki, a kolejne 1000 złotych w ratach przez kilka miesięcy wypłacane z dziury budżetowej?
Z dziury budżetowej to dostaną nieroby 500+ i emeryci 888 zł. mamy4+ (jeśli osiągnęły wiek emerytalny). Nauczyciele (jak również inni pracownicy szkół) żądają 1000 zł. brutto podwyżki z wyrównaniem od stycznia br.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: kermit » 28-03-2019 14:57

Uwaga ptasior ma info z pierwszej ręki, że jest inaczej niż piszą wszystkie portale ogólnopolskie. Wzywać TVN i do ptasiorrrraaa :)
Oj ptasior osmieszasz sie troche. Smieją się z ciebie i z prawej i z lewej strony.

Ptasior nazywa ludzi, którzy biorą 500+ nierobami :) No niesłychane. Same nieroby w tym kraju :)

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: orange » 28-03-2019 15:18

„Ptasior nazywa ludzi, którzy biorą 500+ nierobami”.
Ptasior wstydziłbyś się obrażać ludzi, którzy zasłużyli na to od lat.
Program 500 + obejmuje 3,79 mln dzieci.

Jeśli nie masz dzieci zawsze warto poszukać żony i uspokoić swoje emocje…przecież nawet Ptasior może mieć 500 + i pamiętaj, że nie wszystkie dzieci idą w ślady rodziców...masz szansę mieć mądrego synusia Polaka.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: ptasiorrr » 28-03-2019 18:37

Dobrały się dwa pisiory: żaba i pomarańczowy. Wiem od wielu nauczycieli z Tarnobrzega o postulatach, a Sasin walnął babola u Piaseckiego, a Wy oczywiście interpretujecie to "po swojemu". 1000 zł. brutto - tyle podwyżki domagają się pracownicy oświaty. Koniec i kropka. No dobra zostawię 500+ i przyczepię się do Mama 4+. Dla kogo to jest? Mam dzieci, mam partnerkę (nauczyciela), ale powiem szczerze bez tego 500+ przed rządami kurdupla żyło mi się lepiej. Teraz muszę zapierdzielać w Niemczech aby było OK. A wcześniej? Moja działalność w Polsce przynosiła zayski. Teraz nie.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: kermit » 28-03-2019 19:15

To może po prostu nie bierz tych 500+ i nadal będzie ci sie zylo dobrze? Widzisz jakie proste rozwiazanie?

Nie wiem co 500+ mialo wspolnego z twoim biznesem, ale moze po prostu nieudolnie prowadziles go?

Wszystkie media podaja o 1000 zl netto podstawy co powoduje tez zwiekszenie dodatkow. Ale skoro ty wiesz lepiej...

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: ptasiorrr » 28-03-2019 19:48

A skąd wiesz, że biorę. Dowiedz się ile wynosi Kindergeld w Niemczech to wtedy pogadamy. Może i nieudolnie a może rządy były lepsze? Popatrz tak obiektywnie np. na matkę która spaliła dzieci, bo dzień wcześniej wzięła 500+ i poszła "w tango", jak wygląda życie w rodzinach wielodzietnych, gdzie już nikt nie pracuje, bo dostają 500+.
1000 zł. brutto a nie netto. Wiem to od wielu nauczycieli należących do ZNP.
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: kermit » 28-03-2019 20:00

To musisz zweryfikowac swoje zrodla. Skoro twoi znajomi wiedza wiecej niz tvn, okopress, money i wiele innych portali. A nie bierzesz pod uwage, ze oni sie myla i ty tez?

Wiem ile wynisi Kindergeld w Niemczech. Jest wyzszy niz w Polsce. Czyli tam to pomaga w prowadzeniu biznesu a w Polsce nie? Naprawde cos na bakier jest z twoim logicznym mysleniem.

Co do 500+ to powtarzasz jakies brednie. W rodzinach wielodzietnych nikt juz nie pracuje? Podaj mi jakies statystyki. Nikt w Polsce nie przezyje z 4 dzieci za 2000 zl. Mowisz o skrajnosciach i na sile probujesz pokazac, ze to jest nagminne. Mylisz sie. Za to podam ci prawdziwe dane. Przed 500+ odsetek ubostwa wsrod dzieci wybosil 11%. To znaczy, ze co 10 dziecko chodzilo glodne! Teraz ten problem nie wystepuje. A ty piszesz na tutaj o jakis skrajnych przykladach patologii. Ta patologia byla i przed 500+. Z zasilkow z mopsu wczesniej tez ludzie zyli. Wczesniej tez ludzie kupowali wodke za srodki przeznaczone na ubrania dla dzieci. Ale to sa skrajnosci.

Jakie decyzje rzadu sprawily, ze twoj biznes upadl? Skoro to rzad sprawil, ze ci nie wyszlo. Koniunktura w Polsce i Europie jest bardzo dobra i tylko po prostu kiepscy upadaja.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: admin » 28-03-2019 23:38

orange pisze:
28-03-2019 11:52
„Dziś mówimy o 1000 zł od kwoty bazowej, tyle żądamy, co nie znaczy, że odchodzimy od stołu rozmów i nie czekamy na jakieś propozycje. Mogą być jakieś raty, w ciągu paru miesięcy”
Czy to oznacza, że nauczyciele chcą dostać 1000 złotych podwyżki, a kolejne 1000 złotych w ratach przez kilka miesięcy wypłacane z dziury budżetowej?
Nie. Chodzi o to, że podwyżkę kwoty bazowej o 1000 zł netto, której się domagają, mogą rządowi ewentualnie rozłożyć na raty, czyli 500 w tym kwartale, a 500 od stycznia, czy coś w tym typie.
ptasiorr pisze:Ja z pierwszej ręki wiem jakie są postulaty ZNP - 1000 ZŁ. BRUTTO DLA WSZYSTKICH
To w sumie dołujące, że nauczyciele z ZNP sami nie wiedzą czego ich związek się domaga i o co strajkują. Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga. Może też się dali nabrać.
Wyjaśnienie na oko.press jest jasne. Żądane 1000 zł to kwota netto nie na głowę, tylko do kwoty bazowej, czyli dla większości nauczycieli znacznie więcej niż 1000 zł netto.

Ptasiorrr, niestety to już koniec. Ostrzeżeń było wystarczająco wiele, a pokłady mojej cierpliwości ogromne.
Na tym forum nie wolno nazywać innych użytkowników (w tym i mnie) niedorozwiniętymi tylko dlatego, że nie zrozumiałeś postulatów ZNP i wydaje Ci się, że jest inaczej niż jest naprawdę. Do tego dochodzi prymitywne rynsztokowe słownictwo z innego wątku, zresztą tu też mamy recydywę.

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: jamWilhelm » 29-03-2019 01:09

no to czas na basiora :)

Ptasiorrrr
Posty: 2
Rejestracja: 29-03-2019 08:57

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: Ptasiorrrr » 29-03-2019 09:03

Nie basior nic nie bedzie się już udzielał a ja już nie mogłem patrzec na wpisy na tym pisowsko-kościelnym forum. I cieszę się, że już nic nie napiszę. Jedno tylko "ale". Jak mi ubliżano, to Admin zamiótł pod dywan a jak ja napiszę prawdę, to ta banda konfidentów już donosi Jordanowi.

Będą podwyżki dla nauczycieli? Związkowcy domagają się wzrostu wynagrodzeń zasadniczych o 1000 zł miesięcznie.

Schetyna: jeżeli rząd nie przyzna nauczycielom podwyżki 1000 zł brutto, to my ją damy

Tak jest napisane w Gazecie Prawnej (nie chodzi o Schetynę tylko o kwotę BRUTTO). Art. z 27 marca 2019.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: marysia67 » 29-03-2019 16:39

Egzaminy muszą się odbyć. Dyrekcja mnie dziś zapytała, czy będę strajkować, odparłam, że nie. Nie była z tego powodu zasmucona. Będę w dwóch komisjach, a jeśli trzeba będzie, to dopiszą mnie do innych za strajkujących. Najważniejsze jest dobro dzieci i ich rodziców. Uczniowie nie powinni się stresować przed egzaminami. Są inne formy protestu, niż strajk w czasie ważnym dla przyszłości uczniów.. Pieniądze nie są w życiu najważniejsze, pozdrawiam.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: dino » 29-03-2019 17:09

Jak strajkowałem w 9 za Grąza, to nam obcięli pensje za ten dzień mimo, że zapewnialiśmy opiekę tym dzieciom, które przyszły.
Niestrajkujący dostali pełne pensje.
Nie znoszę łamistrajków ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Tarnobrzeg, reforma oświaty w praktyce

Post autor: Antea » 29-03-2019 17:37

A ja strajkować będę. W imię solidarności z grupą zawodową, i zapewniam, że pieniądze nie są tu kluczową sprawą. Od 1989 roku oświata jest źle zarządzana. Kolejne reformy doprowadziły do degradacji edukacji na każdym szczeblu, najlepiej ma się pedagogika przedszkolna. Biurokracja, kiepskie reformy struktury systemu, centralne sterowanie, wreszcie nieliczenie się z całą kadrą - pozory samorządności w postaci post peerelowskich Rad Pedagogicznych na których słuchamy i głosujemy jak każą. Dość tego. Mam wrażenie pani Marysiu, że gra pani do jednej bramki, swojej. Być może się mylę, oby. Swoim zdaniem osłabiasz etos zawodu niestety. To co piszesz to populizm i demagogia, trochę jak narracja PIS. Nie każdy może i powinien być nauczycielem, nie wszyscy powinni otrzymać również podwyżki, co nie zmienia faktu że w szkolnictwie źle się dzieje. Ludzie którzy pluja jadem na nauczycieli to w większości osoby które wylewają własną frustrację, mszczą się anonimowo na forach z własne lub dzieci niepowodzenia dydaktyczne. Marysiu - źle opłacalny nauczyciel, obciążony biurokracją, ponizżany przez dzieci, rodziców, własnego dyrektora i niestety co widzimy także rząd nie będzie dobrze wykonywał swojej pracy. Zrozumcie to.
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ