Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 08-04-2019 16:25

W związku ze strajkiem nauczycieli w większości tarnobrzeskich placówek odwołano zajęcia dydaktyczne. Żądania ZNP i FZZ to podwyżka tzw. kwoty bazowej o 1000 zł netto, co oznacza taką właśnie podwyżkę dla nauczyciela stażysty i wyraźnie większe dla kolejnych stopni awansu zawodowego.
Jak wyglądała sytuacja w Tarnobrzeskich placówkach?

Szczegółowa lista:

Przedszkole nr 1
7 nauczycieli strajkuje, 1 nie strajkuje. Mimo to, do przedszkola przyszło 17 wychowanków, którzy otrzymali posiłek.

Przedszkole nr 2
nie strajkuje

Przedszkole nr 3
nie strajkuje

Przedszkole nr 4
nie strajkuje

Przedszkole nr 5
4 nauczycieli strajkuje, 2 nie strajkuje. Do przedszkola przyszło 21 uczniów, wydano posiłek, a dwaj pracownicy (w tym dyrektor) prowadzili zabawy i zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.

Przedszkole nr 6
Strajkuje 7 nauczycieli, 4 nie strajkuje (w tym dyrektor). Ograniczoną opieką objęto 12 wychowanków, którzy otrzymali posiłek.

Przedszkole nr 7
Nie strajkuje

Przedszkole nr 8
Nie strajkuje

Przedszkole nr 9
Strajkuje 13 nauczycieli, nie strajkuje 7. Do placówki przyjęto 17 wychowanków, objętych opieką. Maluchy otrzymały posiłek.

Przedszkole nr 12
Strajkuje 5 pracowników, nie strajkuje 1. Dyrektor, zastępca i personel pomocniczy musiał zająć się 14naściorgiem dzieci, którym wydano posiłek.

Przedszkole nr 13
Nie strajkuje

Przedszkole nr 15
Strajkuje 9 nauczycieli, 1 nie strajkuje. Dyrektor i niestrajkujący nauczyciel musiał zająć się 20 wychowankami, którym wydano posiłek.

Przedszkole nr 17
5 nauczycieli strajkuje, 3 nie strajkuje (w tym 2 na L4 i 1 zastępca dyrektora). Pięciorgiem dzieci zajął się dyrektor i niestrajkujący nauczyciel. Dzieciom wydano posiłek.

Przedszkole nr 18
Strajkuje 5 nauczycieli, 1 nie strajkuje. Do przedszkola zgłosiło się 5 wychowanków, którymi zajął się dyrektor i nauczyciel. Dzieciom wydano posiłek.

Szkoła podstawowa nr 3
Strajkuje 69 nauczycieli, nie strajkuje 10. Do szkoły przyszło 4 uczniów, którym zapewniono opiekę świetlicową i wydano posiłek.

Szkoła podstawowa nr 4
Strajkuje 56 nauczycieli, nie strajkuje 10. Na świetlicy przebywało 9 uczniów, którzy nie korzystają z posiłków.

Szkoła podstawowa nr 6
Strajkuje 10 nauczycieli, 2 nie strajkuje. Do szkoły przyszło 8 uczniów, którymi opiekowano się na świetlicy i wydano im posiłek.

Szkoła podstawowa nr 7
Nie strajkuje, w szkole trwają rekolekcje

Szkoła podstawowa nr 8
Nie strajkuje – zajęcia zgodne z planem

Szkoła podstawowa nr 9
Strajkuje 43 nauczycieli, nie strajkuje 7. Do szkoły zgłosiło się 7 uczniów, prowadzono zajęcia na świetlicy i wydano posiłek.

Szkoła podstawowa nr 10
Strajkuje 112 nauczycieli, nie strajkuje 4. Do szkoły nie przyszli uczniowie.

Szkoła podstawowa nr 11
Strajkuje 15 nauczycieli, 1 nie strajkuje. Sześciorgiem uczniów zajęto się na świetlicy. Uczniowie którzy przyszli nie korzystają z posiłków.

ZSP nr 1
Strajkuje 28 nauczycieli, nie strajkuje 3. 38 uczniów zostało objętych opieką.

ZSP nr 2
Strajkuje 24 nauczycieli, nie strajkuje 5. Opieką objęto 3 uczniów, którzy przyszli do szkoły.

ZSP nr 3
Strajkuje 29 nauczycieli, 18 nie strajkuje. Opieką objęto 59 uczniów.

ZSP im. Staszica
Strajkuje 49 nauczycieli, 7 nie strajkuje (w tym 3 księży i dyrekcja). W szkole nie pojawił się żaden uczeń.

Liceum Ogólnokształcące
Strajkuje 49 nauczycieli, nie strajkuje 5. 220 uczniów uczestniczyło w rekolekcjach, katecheci zapewnili opiekę od godz. 9:00.

CKP
Strajkuje 10 nauczycieli, nie strajkuje 3. Wicedyrektor zajął się opieką nad 15 uczniami.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
Strajkuje 12 nauczycieli, nie strajkuje 13. Prowadzone przez strajkujących zajęcia odwołano.

Zespół Szkół Specjalnych
Strajkuje 29 nauczycieli, nie strajkuje 25. Pięciorgiem wychowanków zapewniono zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, była możliwość odgrzania posiłku.

Podsumowując:
W strajku bierze udział 22 placówki, a 8 w nim nie uczestniczy.
Nie strajkuje 6 na 14 przedszkoli.
Strajkuje 590 nauczycieli, nie strajkuje 133 nauczycieli.
W placówkach pojawiło się 487 uczniów.

andzinsan
Posty: 3
Rejestracja: 08-04-2019 21:05

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: andzinsan » 08-04-2019 21:15

Pan Dyrektor Sp 10 uroczyście ogłosił że dziękuje za wsparcie rodziców strajku nauczycieli. To są jakieś kpiny. Z moich rozmów z rodzicami wynika że większość 90% jest wkurzonych na strajk. Uważamy że nauczyciele niewiele pracują, w sp 10 to w ogóle potrafią sobie po prostu nie przychodzić na lekcje i to bez zastępstwa. Lekcje dodatkowe wynikające z profilu klasy są nierealizowane. Mierne osiągnięcia dydaktyczne, brak zajęć przygotowujących do konkursów i olimpiad. Żądania takie że u mnie w pracy to Kierownik całego działu produkcyjnego tyle nie zarabia. Co to ma być?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 08-04-2019 21:41

Gdzie pojawiło się to podziękowanie za wsparcie rodziców z SP10 im. Jana Korczaka?
Przez dziennik elektroniczny?

W SP9 odwołano dzisiaj zaplanowane na 10 i 11 kwietnia wywiadówki.
Szkoda. Rodzice mogliby osobiście okazać nauczycielom wsparcie, a nauczyciele mogliby osobiście rodzicom za nie podziękować.
Taaa.

Horacy
Posty: 5
Rejestracja: 08-04-2019 23:02

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: Horacy » 08-04-2019 23:11

I przez dziennik elektroniczny i jest na stronie: http://sp10tbg.pl/
To okropne pisać w ten sposób.
Czy dyrektor nie otrzymał żadnego krytycznego zdania? Nie wierzę.
Jestem oburzony tym strajkiem i czekam kiedy nauczyciele przestaną używać naszych dzieci do własnych i zarazem politycznych celów, bo wg mnie to jest sprawa przede wszystkim polityczna.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: marysia67 » 09-04-2019 06:25

Potwierdzam, rodzice nie są zadowoleni ze strajku. U nas egzaminy odbędą się bez problemu, dużo osób nie strajkuje, pozdrawiam.

Awatar użytkownika
mensir67
Posty: 279
Rejestracja: 23-05-2004 08:52

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: mensir67 » 09-04-2019 06:29

marysia67 pisze:
09-04-2019 06:25
U nas egzaminy odbędą się bez problemu, dużo osób nie strajkuje, pozdrawiam.
To jakaś tajemnica gdzie konkretnie w Tarnobrzegu ? , w konkretnej szkole ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 09-04-2019 06:59

Marysia wspominała, że szkoła na terenie wiejskim. Nie ma co więcej wyciągać.

Obrazek

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: marysia67 » 09-04-2019 07:38

Niemniej 6 osób z mojego grona, które mieszka w Tarnobrzegu, nie strajkowało. Procentowo miejscowi nauczyciele bardziej poparli strajk, niż tarnobrzeżanki, w mojej szkole.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: encore » 09-04-2019 08:56

admin pisze:
08-04-2019 16:25
W placówkach pojawiło się 487 uczniów.
A wiesz może ilu jest wszystkich uczniów?

Zaskakuje mnie wysoka frekwencja w ZSP...czyżby to Ukraińcy przyszli nic nie wiedząc o protestach?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
eston
Posty: 168
Rejestracja: 21-04-2005 16:14

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: eston » 09-04-2019 09:11

Proponuję rodzicom z SP10 wysłać dla równowagi wyrazy potępienia dla strajku. Ciekawe czy wtedy Pan Dyrektor równie ochoczo zrobi z tego własne show w internetach...

"Moje" przedszkole na szczęście nie strajkuje, za to szkoła i owszem, i to tydzień przed egzaminem ośmioklasisty mojego dziecka.
Jeśli ktoś czyni z dzieci zakładników własnych żądań płacowych, to chyba powinien zastanowić się czy na pewno nauczyciel to jest zawód dla niego. Mi się ciśnie na usta tylko jedno słowo- wstyd.
Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: marysia67 » 09-04-2019 09:36

Niestety, nawet wychowawcy 8 klasy strajkują. Moje argumenty nie dotarły.

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: leonardo » 09-04-2019 09:44

Mi się ciśnie na usta tylko jedno słowo- wstyd.

Mnie też, ale nie pod adresem nauczycieli - lecz rządu PiS- u najbardziej dyletanckiej, zakłamanej i dziadowskiej ekipie, jaka nami rządzi.
Nawet komuniści w schyłkowym okresie PRL nie robili takich ustawek i nie wstawiali takiego kitu jaki pani Szydło i Zalewska.

DNO.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: norweski_leśny » 09-04-2019 13:02

Dno to są nauczyciele w Polsce i to co prezentują. Nie należy się im żadna podwyżka. Najkrócej w Europie przy tablicy i najdłużej w Europie wolne a zarobki chcą powyżej średniej europejskiej. I to bronienie stanowisk za wszelką cenę. Dzieci coraz mniej a nauczycieli tyle samo. To nie ma racji bytu. Dlaczego jeżeli chodzi o warunek płacowy to nie poszli na to 8 tysięcy? Ano dlatego, że trzeba by zacząć pracować dłużej a w dodatku część nauczycieli by straciła swoją wymarzoną pracę.
Naprawdę mam już dość nauczycielskiego zakłamania. Najlepsze są wpisy i ustawki robione z głosami poparcia, które są nieliczne.
Nauczyciele naprawdę żyją w jakiejś wirtualnej rzeczywistości mając takie postulaty.
Oczywiście nie dotyczy to wszystkich z nich ale niestety Ci wartościowi są w zdecydowanej mniejszości.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: admin » 09-04-2019 20:51

Obserwuję kolejne oblicze obowiązującego pakietu poglądów, na który parę razy zwracałem tu uwagę :)
Kto za PiS, ten automatycznie przeciw strajkowi nauczycieli.
Kto przeciw PiS, ten automatycznie za strajkiem, choćby na złość PiS, tak jakby każdą kwestię dało się podzielić w ten sposób.
A gdyby tego samego nauczyciele domagali się za innych rządów, to postawy polityczne byłyby dokładnie odwrotne.

Przyznam, że patrzę na to zupełnie niepolitycznie, ale za to bardzo jako rodzic.
W żadnej sytuacji nie poprę utrudniania przeprowadzenia egzaminów, ani promocji uczniów do kolejnych klas, którą groził niedawno szef ZNP. Taka akcja w jedną chwilę może zniweczyć 8 lat udanej i sympatycznej współpracy na linii rodzice-nauczyciele.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: orange » 10-04-2019 12:50

Dlaczego tarnobrzescy nauczyciele ta się nadymają.
Bardzo mi wstyd, że takich nauczycieli mamy, którzy nie dzieci mają w głowie i ich przyszłość lecz KASĘ.
Czy nauczyciele nie powinni być z uczniami i wesprzeć ich psychicznie, a nie przyjmować w szkole przed stolikiem i komunikować, że strajkują?

Dlaczego tacy mądrzy nauczyciele (niestety nie wszyscy) słuchają i trwają w swoim postanowieniu pod egidą komunistycznego ZNP Broniarza?
Przecież Broniarz zarabia 4 razy więcej niż nauczyciele i dodatkowo zarabia w obracaniu nieruchomościami. Nawet 1 dnia nie głodował z nauczycielami.

Dlaczego na podkarpaciu mamy takich nauczycieli, którzy tylko chcą pieniędzy i pieniędzy, a nie dobra przystępujących do egzaminów dzieci? I to oni są nauczycielami naszych dzieci?

Ukochane i popierane PO i PSL zero dało podwyżki. Rządzący PIS dał i daje w ratach, a nauczyciele tego nie widzą?
Jak oni mogą oczekiwać szacunku od rodzica?
Koniec!

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: leonardo » 10-04-2019 12:58

Rządzący PIS dał i daje w ratach, a nauczyciele tego nie widzą?

PiS daje i to nie w ratach:
1. Rydzykowi
2. Na prymitywną propagandę TVP
3. Na nagrody dla swoich
4. Na komisję kłamstw smoleńskich Macierewicza
5. Na zakup głosów w nadchodzących wyborach "5+"


ITD.

A nauczyciele zarabiają mniej niż na kasie w markecie.

Dlatego przestać pitolić jak Piekarski na mękach.

TAK DLA STRAJKU NAUCZYCIELI!

Jest on w interesie przede wszystkim uczniów, bo godnie wynagradzany nauczyciel to dobry nauczyciel.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: orange » 10-04-2019 13:09

"godnie wynagradzany nauczyciel to dobry nauczyciel."
To do tej pory nasze dzieci uczą źli nauczyciele?
A miałem nadzieję, że dzieci mają dobrych pedagogów w szkołach do których ich posyłam...

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: orange » 10-04-2019 13:14

Strajk nauczycieli to głupota ludzi, którzy powinni być wzorem do naśladowania, bo jak sama nazwa mówi " nauczyciel".
Tym swoim strajkiem prowadzicie niezłą lekcję wychowania obywatelskiego.
Uczycie rozwiązywać problemy poprzez przemoc.
Nauczyciel powinien dumnie nosić podniesioną głowę.
Powinniście się teraz przy tym swoim wielkim strajku pomyśleć co powiedzą o Was rodzice i czy nie dajecie zgorszenia dzieciom.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: marysia67 » 10-04-2019 13:22

Nie mam wątpliwości, że masz rację. Przykro mi.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: norweski_leśny » 10-04-2019 13:25

leonardo pisze:
10-04-2019 12:58
...
A nauczyciele zarabiają mniej niż na kasie w markecie.

...
To niech idą tam pracować jeżeli jest im tak źle. Droga wolna. Nie podpisali cyrografu ze szkołą, że muszą w niej pracować.

ODPOWIEDZ