Co się w mieście buduje

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 02-04-2019 16:03

Jeżeli chodzi nam o interesantów UM, oraz przyjezdnych to po co wycinać pół miasta z strefy bezpłatnego parkowania?

Robimy w godzinach pracy UM parking płatny. Stawiamy szlaban wjazdowy i wyjazdowy. Na wjeździe automat drukujący bilet. Pierwsze 30 minut robimy darmowe. Przy wyjściu z UM stawiamy automat do opłacania biletów parkingowych taki jak w marketach. Skanujemy bilet, jeżeli stoimy poniżej 30 min nie płacimy. Po zeskanowaniu biletu, mamy 5 min na wyjazd. Szlaban wyjazdowy również automatyczny, skanujemy bilet na wyjeździe.
Mieszkańcom, którzy udokumentują swoje zameldowanie w przyległych blokach za symboliczną opłatą wydajemy karty, na których mogą wjeżdżać i wyjeżdżać bez limitu, to samo dla SM i Policji. Urzędnicy - abonament 100 zł miesięcznie.

Sprawę parkingu UM mamy załatwioną. Interesant z dużą pewnością znalezienia wolnego miejsca może przyjechać na parking UM. Dodatkowo SM nie musi chodzić i sprawdzać po mieście, czy ktoś ma opłacony parkomat, czy nie. Dokładnie taką samą sytuację można zrobić pod dzikowiakiem, tylko płatne parkowanie w godzinach 10-18. O parkingu przy szaletach nie wspominam, bo ciężko to nazwać parkingiem.

Jeżeli chodzi o emisję spalin samochodów jeżdżących po mieście to dalej jest pomijalna porównując z różnościami jakimi palą ludzie w piecach. W szczycie w centrum czujniki na zielono, mimo dużej ilości samochodów. Wieczorem samochodów brak, a czujniki na czerwono.
Karaś

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 02-04-2019 17:13

Wieczorem samochodów brak, a czujniki na czerwono.

Z wieloletnich obserwacji drzew rosnących za oknem wnioskuję, że wieczorem zazwyczaj wiatr się uspokaja. Tym samym spaliny zaczynają się kłębić w miejscu zamiast być rozwiewanymi.
Ba, powiem więcej. Przechodząc wieczorem wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego śmierdzi spalinami jak w Rzeszowie. Ból głowy niemalże gwarantowany. W większości pojazdów po jednej osobie.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 02-04-2019 20:42

dino pisze:
02-04-2019 17:13
Wieczorem samochodów brak, a czujniki na czerwono.

Z wieloletnich obserwacji drzew rosnących za oknem wnioskuję, że wieczorem zazwyczaj wiatr się uspokaja. Tym samym spaliny zaczynają się kłębić w miejscu zamiast być rozwiewanymi.
Ba, powiem więcej. Przechodząc wieczorem wzdłuż ulicy Kwiatkowskiego śmierdzi spalinami jak w Rzeszowie. Ból głowy niemalże gwarantowany. W większości pojazdów po jednej osobie.
To nie spaliny. Nie ma możliwości, żeby spaliny podnosiły PM w całym mieście.
W Krakowie robiono test. Wprowadzili w niewielkim obszarze zakaz wjazdu samochodów spalinowych. Wyniki? Nic się nie zmieniło, jeżeli chodzi o zanieczyszczenie. Prawda jest taka, że wieczorem ludzie rozpalają w piecach. Do tego dochodzi to o czym piszesz - mniejszy wiatr i skutek widać na czujnikach.
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 02-04-2019 20:57

A nie będzie to trochę podatek dla urzędników, bądź generalnie osób zatrudnionych w centrum?
Jeśli dobrze kojarzę, to prezydent wspomniał wczoraj, że parkuje nadal pod liceum. Sprytnie ;)

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 02-04-2019 21:25

admin pisze:
02-04-2019 20:57
A nie będzie to trochę podatek dla urzędników, bądź generalnie osób zatrudnionych w centrum?
Jeśli dobrze kojarzę, to prezydent wspomniał wczoraj, że parkuje nadal pod liceum. Sprytnie ;)
Tak to działa w większych miastach. Chcemy wzorować strefy parkowania na większych miastach to wzorujmy i abonamenty.
Karaś

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dino » 03-04-2019 06:26

Jakim leniem trzeba być, żeby z Serbinowa lub z Kopernika jechać do pracy w urzędzie w znajdującym się w centrum ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

marabut
Posty: 81
Rejestracja: 17-03-2016 16:08

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: marabut » 03-04-2019 10:48

Wtrącę się, jeśli chodzi o płatny parking w centrum. Mieszkam tam, niestety nie w swoim mieszkaniu i nie mam zbytniej możliwości zameldowania się, w sumie też nie jest to mi do niczego potrzebne. I komu mam udowadniać że tam mieszkam czy nie mieszkam. Często ludzie najmujący mieszkanie się przeprowadzają, dwa miesiące mieszkają tu, później tak, nie chodzą i nigdzie się nie meldują co chwile, a parkować w pobliżu miejsca zamieszkania każdy chce. Nie chodzi mi o to, że musi być auto tuż pod klatką ale ktoś kto np. mieszka na targowej 10 nie będzie parkował pod stadionem... U nas jest problem taki, że w centrum są prawie wszystkie urzędy, sklepy, ale także i bloki mieszkalne, a nie jak np. starówka w Sandomierzu. Ciężko znaleźć tu dobre rozwiązanie niestety.

plikianny
Posty: 98
Rejestracja: 26-04-2012 20:06

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: plikianny » 07-04-2019 07:40

Na ulicy Kochanowskiego otwiera się sieć Krówka i połówka

https://www.krowkaipolowka.pl/

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 12-04-2019 15:39

Wydaje mi się, że to dobra informacja jest.

http://rta24.eu/czas-na-droge-kielce-pr ... tr-1bubiCY
Karaś

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 12-04-2019 17:56

Ok, mamy przetarg na wykonawcę projektu, ale wiadomo jaki ostatecznie będzie przebieg przez Tarnobrzeg, tzn. gdzie będzie most?
Jakiś czas temu pojawiało się ryzyko, że cała droga pójdzie po drugiej stronie Wisły, ale mam nadzieję, że takiego ryzyka już nie ma.

Awatar użytkownika
karas
Posty: 1349
Rejestracja: 05-06-2004 15:58

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: karas » 12-04-2019 18:37

admin pisze:
12-04-2019 17:56
Ok, mamy przetarg na wykonawcę projektu, ale wiadomo jaki ostatecznie będzie przebieg przez Tarnobrzeg, tzn. gdzie będzie most?
Jakiś czas temu pojawiało się ryzyko, że cała droga pójdzie po drugiej stronie Wisły, ale mam nadzieję, że takiego ryzyka już nie ma.
Jest informacja, że "zahaczy Tarnobrzeg". Za 15 miesięcy się dowiemy.
Karaś

looxoos
Posty: 132
Rejestracja: 26-09-2009 00:21

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: looxoos » 12-04-2019 18:41

Nie wiem czy to aktualne....Ale jakieś warianty są...
https://www.gddkia.gov.pl/pl/649/budowa ... sowej-s-74

olekko
Posty: 1762
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 12-04-2019 19:26

Jestem niemalże przekonany że jest to dosyć ogólny projekt, ostateczna koncepcja, a nie konkretny projekt budowlany. Duża rola teraz po stronie UM aby współpracować ze zwycięzcą tego przetargu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 12-04-2019 19:50

Czyli zostają trzy przebiegi i wszystkie po naszej stronie Wisły, czyli z mostem.
To pewnie te, które widać na geoportalu po włączeniu opcji "Studium Zagospodarowania".

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 679
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: norweski_leśny » 12-04-2019 22:03

Ten przetarg jak zostanie ostatecznie rozstrzygnięty (czyli nie wpłynie żadne odwołanie) zakończy się wyznaczeniem ostatecznego wariantu przebiegu tej drogi spośród 3 przyjętych obecnie wariantów.
Pierwszy wariant ledwie muska miasto. Szczerze to nie jest on nam zupełnie na rękę ale za to Sandomierz chętnie go przyjmie.
Drugi to przebieg przed Wielowsią.
Trzecie to przebieg przez Zakrzowem.
Najbardziej prawdopodobny wydaje się przebieg drugi. Tym bardziej, że ostatnio byłem w niemałym szoku, iż w linii przebiegu trasy najbliżej miasta (czyli 3 wersji) ktoś zbudował właśnie dom! Nie wiem jakim prawem zostały wydane warunki zabudowy itd. Teraz miasto żeby zachować twarz będzie forsować wariant 2. Ale najbardziej korzystny byłby wariant 3. Otworzyłby on ogromne połacie terenów inwestycyjnych oraz naturalnie połączył się z naszą drogą obwodową (pozostałe warianty nie mają takiej możliwości).

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: dink00 » 12-04-2019 22:16

Też swego czasu przyglądałem się tym wariantom, chyba nawet bodajże jeszcze 7 propozycjom. I doszedłem do podobnego wniosku jak leśny, że najkorzystniejszy wariant byłby ten, który zgrałby się z drogą obwodową. To, że ktoś wybudował dom nie powinno być jakąś wielką przeszkodą przy realizacji tak dużej inwestycji. Choć oczywiście sytuacja głupia.

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: andriu81 » 15-04-2019 00:54

Tak na prostą logikę droga Kielce-Przemyśl nie może przebiegać przez Tarnobrzeg. Ale skoro już temat mostu się pojawił ,a powyżej czytam że najkorzystniejszy był by most poza Tarnobrzegiem czyli w sąsiednim w Zakrzowie(sztucznie przyłączonym do miasta,podobnie jak Nagnajów i reszta niemal niezamieszkałych dzielnic), to znaczy że nasi samorządowcy są podobnego zdania a z tego wniosek że takiego mostu NIE BĘDZIE.
Ano z prostego powodu, Tarnobrzeg potrzebuje mostu w mieście w centrum,tu gdzie są skupiska ludzi,gdzie jest lokalny ruch ,po to aby był swobodny przepływ ludności do sąsiednich gmin oraz najkrótsze połączenie do takich miast jak Opatów czy Kielce,a nie po to by zapewnić tranzyt z Kielc do Przemyśla. Więc zupełnie nie widzę związku między planem budowy S74 a mostem. Zresztą nie słyszałem aby gdziekolwiek w Polsce budowało się główne mosty poza centrami miast,bo byłoby to nielogiczne,nieważne czy taki most byłby na drodze ekspresowej czy powiatowej,bo nie to jest celem budowy mostów.

olekko
Posty: 1762
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: olekko » 22-04-2019 23:59

https://www.facebook.com/domkizawyspaje ... obrzeskie/

Domki za wyspą - Jezioro Tarnobrzeskie. Rezerwować już można, ale to już istnieje czy ma dopiero powstać? Trochę nie rozumiem.

A inwestor jaki ciekawy... ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19336
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: admin » 23-04-2019 20:45

Informacja jest, że budowa od jesieni 2018 do czerwca 2019, czyli pewnie wkrótce się kończy.
Czego nie wiem - jeden domek, czy więcej?
Rekreacja dla siebie, czy na wynajem?
Trzeba przyznać, że stamtąd jest dobry widok, bo pewnie nie widać kominów.

A inwestor... to te działki za, jak to mówił WW, śmieszne, czyli wesołe i zabawne ceny? :lol:

Dawid_tbg
Posty: 621
Rejestracja: 13-06-2004 02:07

Re: Co się w mieście buduje

Post autor: Dawid_tbg » 23-04-2019 22:17

Nie wiem czy ktoś zauważył ale inwestorzy Galerii w centrum uruchomili stronę internetową http://www.galeriatarnobrzeg.com Finalnie obiekt ma mieć 15.400 M2 (60 sklepów) podziemny parking na 400 aut, oraz kino. Na potencjał naszego miasta w zupełności wystarczy.

ODPOWIEDZ