Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Fresca
Posty: 149
Rejestracja: 23-05-2018 21:24

Re: Rządy PiS

Post autor: Fresca » 20-03-2019 08:07

dino pisze:
17-03-2019 18:06
Postawią?
Coraz bardzie utwierdzam się, że tu działa "my nie ruszamy waszych a wy nie ruszacie naszych"
encore pisze:
18-03-2019 21:02
Nawet jeśli "tylko" 1/4 z tego co wrzucił ptasiorrr miało by być prawda to i tak jest to sporo.

Ale nie dla ludzi ograniczonych tym, że myślą, że mają wybór: PiS lub PO.
Wybór mają w różnych nazwach partii, ale czy w kandydaturach z tychże partii. Nie ważne barwy, ważne aby się kręciło w jednym niezmiennym kręgu 🙂.
Dyskusje narodu potrzebne są do badań jak ułożyć kampanię wyborczą, aby zrealizować główny cel jakim jest zwycięstwo. Jak kręcić opinią publiczną, aby poszła w oczekiwaną stronę.
Na tym etapie rozgrywek politycznych wyrażenie " od 8 lat" i " przez 8 ostatnich lat" nabiera podwójnego znaczenia :lol: (nie)było dobrze, dobrze będzie.

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Rządy PiS

Post autor: p_atryk » 20-03-2019 17:58

encore pisze:
18-03-2019 21:02
Nawet jeśli "tylko" 1/4 z tego co wrzucił ptasiorrr miało by być prawda to i tak jest to sporo.

Ale nie dla ludzi ograniczonych tym, że myślą, że mają wybór: PiS lub PO.
Patrząc na to co się dzieje ciężko myśleć inaczej.

PO ma się za jedyną partię mogącą odsunąć PiS od władzy i po nim posprzątać. Z tego też powodu rzucają hasło: ,,kto nie z nami ten za PiSem''.
Wysokie wyniki sondażowe PiS tłumaczą oszustem polityków którzy kupili wyborców 500 + i innymi dodatkami, przy czym własne wysokie (mimo ich rządów) poparcie tłumaczą świadomym wyborem tej części społeczeństwa dla której ważna jest praworządność i demokracja (żeby już nie napisać: prawo i sprawiedliwość) - chociaż ich rządy to lista afer, może nawet i dłuższa, niż ta przedstawiona powyżej przez ptasiorrra.

W normalnym społeczeństwie nie maiły by to racji bytu. Wyborcy najpierw pogoniliby PO a w kolejnych wyborach PiS.

A u nas całkiem inaczej.

W tej chwili u wielu rodzi się przekonanie, że nie ma wyboru bo np.:
- jeżeli jesteś za przekopem mierzei jesteś za PiS, jeżeli jesteś przeciw jesteś za PO (albo jesteś ruskim agentem)
- jeżeli jesteś za budową CPK jesteś za PIS, jeżeli jesteś przeciw jesteś za PO (może jesteś nawet Niemcem?)
- jeżeli jesteś za reformą sądów jesteś za PIS, jeżeli jesteś przeciw jesteś za PO (i to nawet jeżeli chodzi nie o to co do tej pory z sądownictwem zrobił PIS, tylko o same zmiany które niedawno zapowiedziano odnośnie chociażby powołania sądów pokoju - bo jeżeli chociażby zastanawiasz się czy to jest słuszny pomysł czy nie - jesteś za PiS)

Szans na rzeczową dyskusję na powyższe tematu nie ma w ogóle. Jest albo ,,za'' albo ,,przeciw''

bobtga
Posty: 168
Rejestracja: 16-11-2013 18:05

Re: Rządy PiS

Post autor: bobtga » 20-03-2019 18:19

Dużo pesymizmu.
Trzeba pomyśleć o WIOŚNIE i już się człowiek czuje lepiej i radośniej.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-03-2019 19:52

p_atryk pisze:
20-03-2019 17:58
W tej chwili u wielu rodzi się przekonanie, że nie ma wyboru bo np.:
- jeżeli jesteś za przekopem mierzei jesteś za PiS, jeżeli jesteś przeciw jesteś za PO (albo jesteś ruskim agentem)
- jeżeli jesteś za budową CPK jesteś za PIS, jeżeli jesteś przeciw jesteś za PO (może jesteś nawet Niemcem?)
- jeżeli jesteś za reformą sądów jesteś za PIS, jeżeli jesteś przeciw jesteś za PO (i to nawet jeżeli chodzi nie o to co do tej pory z sądownictwem zrobił PIS, tylko o same zmiany które niedawno zapowiedziano odnośnie chociażby powołania sądów pokoju - bo jeżeli chociażby zastanawiasz się czy to jest słuszny pomysł czy nie - jesteś za PiS)
To idzie nawet dalej i wygląda dla wielu jak kompleksowa transakcja wiązana, czasem z pominięciem politycznego etapu pośredniego. Jeśli podoba Ci się likwidacja gimnazjów, to wierzysz w zamach w Smoleńsku i chcesz wyciąć całą puszczę, a jeśli uważasz, że rozwój gospodarczy powinien być geograficznie bardziej skupiony niż rozproszony (pieniądze zostają w dużych miastach), to jesteś za przywilejami dla LGBT i wysokimi emeryturami dla ubeków.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 22-03-2019 06:26

Mieliśmy Rafalską i hamburgery. Teraz mamy Suskiego i pizzę:
Strażacy podnoszą, że komendant główny stworzył „prywatny folwark”, a jego zastępca zmusza oficerów do przywożenia mu pizzy i pracy fizycznej przy budowie terenów zielonych
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/strazac ... go/p8thw2y

A kim jest Suski?
W 1981 r. generał był podchorążym Wyższej Oficerskiej Szkoły Pożarniczej w Warszawie. W listopadzie w szkole wybuchł pamiętny strajk. Studenci walczyli o obywatelski i ratowniczy charakter swojej służby. Władze PRL chciały, żeby WOSP podlegała przepisom uczelni wojskowej. Oznaczało to de facto, że szkoła staje się jednostką paramilitarną, a jej studenci mogą być użyci np. do tłumienia strajków na innych uczelniach.
W strajku wzięło udział ponad trzystu studentów i tylko czterech podchorążych do niego nie przystąpiło. Wśród nich był obecny komendant główny straży pożarnej gen. brygadier Leszek Suski. ;-) ;-) ;-)
w fotelu komendanta głównego PSP Suski zarobił w 2017 roku 260 tysięcy zł. Miesięcznie wychodzi 21,7 tys. zł. To bardzo wysokie wynagrodzenie, w porównaniu choćby do pensji prezydenta Polski – ok. 20 tys. zł, czy premiera – 16 tys. zł.

Łamistrajk?
I kto stał tam, gdzie stało ZOMO?
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 25-03-2019 19:54

p_atryk pisze:
20-03-2019 17:58
Szans na rzeczową dyskusję na powyższe tematu nie ma w ogóle. Jest albo ,,za'' albo ,,przeciw''
Na tym zależy dwóm głównym siłom politycznym. By nie było trzeciej ani czwartej siły. By wmówić, że tylko PiS lub tylko PO mają realne szanse. By dzielić i rządzić. Raz my, raz oni. By utrzymywać układ: my nie ruszamy was a wy nie ruszacie nas.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 25-03-2019 21:38

Od lat nasza scena polityczna była stosunkowo rozdrobniona. Tym razem rzeczywiście będzie wybór między dwoma dużymi blokami - PiS z SP i Porozumieniem z wyraźnym wodzem Kaczyńskim albo konglomerat PO+N+Teraz+SLD+PSL+Zieloni pod wyraźnym przewodnictwem Schetyny. Mniejsi też się łączą taktycznie w, czasem zaskakujących, układach. Będzie ciekawie.

Awatar użytkownika
ptasiorrr
Posty: 1653
Rejestracja: 22-08-2011 17:48

Re: Rządy PiS

Post autor: ptasiorrr » 26-03-2019 13:16

Obrazek
Kiedyś na krzyżach wisiały łotry, a dzisiaj na łotrach wiszą krzyże...

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Rządy PiS

Post autor: p_atryk » 26-03-2019 18:34

ptasiorrr pisze:
26-03-2019 13:16
Obrazek
Oczywiście 500 + obojętnie czy na każde dziecko czy na dziecko 2 i kolejne dla ludzi niepracujących (z pewnymi wyjątkami) to chora sytuacja.

Tylko jak ktoś powie, że PiS hoduje patologie to zaraz ma odpowiedź, że PRZECIWNICY RZĄDU NAZYWAJĄ POLSKIE DZIECI PATOLOGIĄ.
I weź tu dyskutuj.

To już bardziej uczciwe jest dawanie 500 + tym którzy zarabiają - dla nich 500 + będzie po prostu zwrotem części tego co im zabrało (w podatkach) państwo. Bardziej uczciwe? O ile uczciwość może być mniejsza lub większa to tak, bo wcześniej mieliśmy sytuacje, że państwo zabierało podatnikom część zarobionych przez nich pieniędzy i te pieniądze rozchodziły się w różne luki vatowskie itd. Stąd racje miał Rostowski, mówiąc, że pieniędzy nie ma. A czy dla budżetu organizowanego przez polityków PO czy PiSu, którzy nie mają pojęcia o tym, że nie da się funkcjonować bez deficytu budżetowego (wielce zdziwiony, chyba Sasin na uwagę dziennikarza, że istnieją państwa w Europie bez deficytu) jest jakaś różnica czy deficyt jest efektem tego, że te pieniądze trafiają do rodzin z dziećmi czy też do ,,kreatywnych'' księgowych?

Inny jest natomiast problem z patologią tworzoną przez 500 + dla każdego, nawet dla osób niepracujących. Istnieje jakaś grupa ludzi, którzy żyją na 500 + (ciekawe jak wielka to jest grupa?). I oni po prostu nie chcą podjąć żadnej pracy bo im się po prostu nie chce (nie mówię o takich co nie mają możliwości w związku z chorobą, kalectwem itp.), wolą dostawać 500 + bo na tym wyjdą lepiej. I to powinno się ukrócić. (Dziś, nie ma problemu ze znalezieniem pracy - jak to było w latach 90. Problemem jest raczej wysokość zarobków ale to całkiem inny problem nijak się mający do 500+)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 26-03-2019 18:41

Mem niestety jest daleki od prawdy, bo PO przebiło PiS w populizmie.
Schetyna nie tylko proponuje 500+ na pierwsze i każde kolejne dziecko, ale również dodatkowe 500+ dla zarabiających zbyt mało. Oprócz wcześniejszego wieku emerytalnego, wyłączenia PIT do 26 roku życia, trzynastej emerytury i obniżenia kwoty wolnej, Schetyna dodaje jeszcze niższe stawki podatkowe, niższy ZUS i 1000+ dla każdego nauczyciela.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 24-04-2019 18:21

Nie myślałem, że tego dożyję w Polsce.
Doszliśmy do etapu:

Dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie:

W Wielki Piątek w Pruchniku odbył się „sąd nad Judaszem”. Żydowska prasa podniosła larum a policja w Polsce – a może już w Polin – przesłuchuje świadków. Zarzuty usłyszał już 45-letni mieszkaniec gminy Pruchnik.

– 45-letni mieszkaniec gminy Pruchnik został przesłuchany jako sprawca wykroczenia. Otrzymał zarzuty dopuszczenia się nieobyczajnego wybryku oraz nieostrożnego obchodzenia się z ogniem. To zarzuty z kodeksu wykroczeń – mówiła Anna Długosz, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Jarosławiu.

https://nczas.com/2019/04/24/panstwo-po ... l-zarzuty/

Już za tydzień, 3 Maja należy zaśpiewać w kościele:

"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie".
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 24-04-2019 18:26

Co tam palenie słomianych kukieł.
262 lata i 5 dni temu palono w Tarnobrzegu prawdziwych Żydów.
Historia właściwie zapomniana, w dodatku dostępna w dwóch nieco odmiennych od siebie wersjach, do wyboru.
Według wersji żydowskiej tam kara (boska) była surowsza, bo ptaki wydziobały hrabinie Tarnowskiej oczy.

Pisałem o tym 14 lat temu:
http://www.tarnobrzeg.info/2005/04/20/1 ... egzekucja/

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 24-04-2019 18:50

Admin poszedł w bok czyli w krzaki ;-)
tymczasem wystarczy posłuchać:

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 24-04-2019 21:22

Chyba pożałuję 40 minut.
Cytowany w tekście dopisek do relacji z miechocińskich ksiąg parafialnych uzupełnili autorzy w książce "Miechocin, kolebka Tarnobrzega", wspominając ze szczegółami jakie to opowieści o mordach rytualnych przekazywali starzy miechocinianie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 24-04-2019 22:20

Jak się okazuje Marzanny też nam topić nie wolno:

https://www.timesofisrael.com/warsaw-re ... ish-woman/

Prezydent musi wydać stosowne zalecenie do przedszkoli i szkół ;-)

Za to bez problemu palą Judasza w Grecji ;-)

Obrazek

Nergal podarł Biblię - uniewinniony. Przerabiają krzyż na swastykę - artystka miała wizję. Na krzyżu wieszają penisa - uniewinnienie. Palą kukłę PJK - nic strasznego bo wkurzeni byli. Seks oralny z Papieżem JPII - sztuka tylko.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 25-04-2019 15:35

Topienie Marzanny to promocja przemocy. Gdyby tak każdy chciał spalić i utopić Marzannę to jak nasze rzeki by wyglądały? :mrgreen:
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 26-04-2019 14:17

Według obecnie rządzących skala wyłudzeń VAT w okresie rządów PO–PSL szacowana jest na co najmniej 250 mld zł.

Pamiętając, że jej wartość nie jest równoznaczna z oszustwami podatkowymi oraz mając na uwadze szacunkowy charakter danych jej dotyczących, możemy założyć, że kwota odzwierciedla jedynie hipotetyczną wartość oszustw podatkowych, chociaż nie można wykluczyć, że znaczna część luki wynika z tych oszustw.

Polski rząd powinien dołożył starań, aby zlikwidować to zjawisko i uszczelnić VAT.

Może rząd PO–PSL podejmował jakieś działania, ale były one spóźnione…

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 02-05-2019 17:07

Gaz będzie tylko drożał.

Końcówka roku 2018 przypominała wręcz „sprint przez kontrakty”. Co miesiąc PGNiG podpisywało wieloletnie zobowiązanie:

1. w październiku – 2,7 mld m sześć. gazu rocznie kupił w 20-letnim kontrakcie od start-upu nie mającego nawet pozwoleń na budowę.

2. Miesiąc później zawarto kontrakt na prawie 2 miliardów m sześć. rocznie aż do 2042 roku (24 lata!).

3. A w grudniu – kolejny na 2,7 miliarda m sześć.

W efekcie, przez dobrych kilkanaście lat PGNiG będzie musiało odbierać ponad 10 mld m sześć. najdroższego gazu na świecie. Nie chcą płacić takiego frycowego największe gazowe koncerny europejskie, angażując się w Nord Stream 2 i publicznie ogłaszając, że gaz amerykańskie jest o połowę droższy od notowań na europejskich giełdach.

Mamiąc więc nas wolnym rynkiem, wciśnięto nam kontrakty długoterminowe, na dużo gorszych warunkach niż z Gazpromem. Oczywiście cenę za to zapłacą polscy odbiorcy, będzie to frycowe za tchórzostwo polskich polityków, którzy doskonale wiedzą, ile ta zabawa kosztuje.

Obrazek

http://mysl-polska.pl/1892
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 04-05-2019 08:54

Mimo 500+ spada ilość urodzeń dzieci:

Zgodnie z oficjalnymi statystykami GUS w styczniu br. urodziło się 34 tys. dzieci, tj. o -4,2 proc. mniej niż w styczniu 2018 roku (urodziło się wówczas 35,5 tys. dzieci).

W lutym br. urodziło się 28 tys. dzieci, tj. o -4,5 proc. mniej niż w lutym ub.r. (29,3 tys. dzieci).

Największy spadek urodzeń w porównaniu do danych z ubiegłego roku zanotowano jednak w marcu, kiedy urodziło się zaledwie 29 tys. dzieci, tj. o -9,1 proc. mniej niż w marcu 2018 roku (31,9 tys. dzieci).

Największy program zwyczajnie nie wypalił i nikt już nie mówi o jego demograficznym znaczeniu, lecz tylko o znaczeniu socjalnym.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 04-05-2019 09:54

Funkcja socjalna tylko przy okazji, podobnie jak bardziej nagłaśniana pronatalistyczna.
Głównym celem programu 500+ jest wygrywanie kolejnych wyborów.

ODPOWIEDZ