Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 11-04-2019 18:10

Może temat jest równie zamknięty jak nasze reparacje - co strona, to opinia.
W tym przypadku to nie tylko zdanie Pompeo, ale niestety również większości w Senacie, skoro ustawa przeszła.
Jak widać temat nie jest zamknięty, skoro ustawa przeszła.
Powiem więcej - wraca lepiej niż bumerang ;-)
Instytucje, które się nim zajęły są cierpliwe i rozłożyły pracę na lata.
W okresie ostatnich trzydziestu lat propaganda posunęła się daleko do przodu i jesteśmy na etapie współsprawców i żadne nasze argumenty do naszego "kluczowego sojusznika" nie docierają ;-)
A skoro współsprawcy, to PŁACIĆ TRZEBA ;-)
Ostatnio zmieniony 01-05-2019 09:15 przez dino, łącznie zmieniany 1 raz.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 12-04-2019 22:31

Temat ten zdaje się nie wraca, a cały czas po prostu jest. Czasem lepiej słyszalny, czasem gorzej. Ale faktem jest, że niektóre opinie/przewidywania za których wygłaszanie ludzie niegdyś byli wyśmiewani i spychani na margines, dziwnym trafem okazują się bardzo realne.
-----
Zaskoczył mnie Kukiz'15. A raczej Marek Jurek. Pozytywnie. Cieszę się, że się dogadali (Marek Jurek dostał jedynkę w Wielkopolsce). Obawiałem się większego rozdrobnienia tej nie-mainstreamowej sceny politycznej.

Jest też wielce prawdopodobne, że Polska Fair Play zbierze wystarczającą liczbę podpisów do wystawienia list w całym kraju. Na Podkarpaciu wciąż zbierają ;)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 18-04-2019 22:55

Gwiazdowskiemu i Polsce Fair Play zabrakło raptem 450 podpisów żeby mieć listy w połowie okręgów, czyli w całym kraju. Kiepski początek, a może i jednocześnie kiepski koniec.

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 19-04-2019 06:58

Sprawa roszczeń znowu natapecie/

W poniedziałek na YT Michalkiewicz poinformował, że wszedł w posiadanie oficjalnej notatki rządowej w sprawie negocjacji w sprawie uwłaszczenia bezpadkowych organizacji na polskim majątku. Ba, przytoczył ją prawie w całości.
W środę Konfederacja zorganizowała konferecję w budunku KneSejmu, zaś Winnicki złożył serię pytań w tej sprawie w formie interpelacji poselskiej.
Natomiast wczoraj w TV Trwam Macierewicz gorąco zapewniał, że rząd nic nie knuje w tej sprawie i jest czysty jak łza a Amerykanie to przecież nasi najlepsi sojusznicy ;-)
Jakoś nie wierzę TEMU PANU ;-)
Oczywiście przehandlowanie nas w Teheranie i Jałcie to też dowód nieograniczonej przyjaźni.
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 19-04-2019 10:26

Nie wiem czy ktoś o typ pisał ale ..... Jeśli 26 maja z list Komitetu Obywatelskiego europosłanką zostanie Pani Krystyna Skowrońska to do Sejmu za nią może wejść Mirosław Pluta, który miał 3 wynik na liście PO w 2015 roku :) Ciekawe czy mandat przyjmie ?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 19-04-2019 11:09

A to bardzo ciekawe, nie zwróciłem na to uwagi.
Wydaje się, że jeśli KE uzyska jakiś mandat na Podkarpaciu, to raczej zawalczą o niego pp. Skowrońska i Łukacijewska, a nie obcy PSLowiec z jedynki. Jest jakaś szansa na takie rozwiązanie. Trochę deja vu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 24-04-2019 22:02

Kukiz'15 przedstawił kandydatów do PE z naszego okręgu. Sorry, nie znam:
Alicja Bobola
Maciej Masłowski
Paweł Helnarski
Bartłomiej Barszczak
Dariusz Bialica
Ewelina Nycz
Joanna Sabat
Szczepan Wiktor
Konrad Kucaba
Magdalena Targańska

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 26-04-2019 18:32

Nasz wiceprezydent w reklamie kandydatki Łukacijewskiej


Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Wybory 2019

Post autor: Dzanek » 26-04-2019 20:21

Czyli Pan Mirosław nie chce mieć dylematu poselskiego ☺ A może kurtuazja?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 27-04-2019 08:16

Polaku, Rodaku kochany, który zarabiasz 2 i pół tysiąca złotych miesięcznie i piszesz do mnie dramatyczne posty - głosuj na tych ludzi, głosuj na te baranki, które idą do Unii Europejskiej, które często nie mają żadnego wykształcenia, nie znają języka tylko po to, żeby w tej Unii Europejskiej BYĆ

Polaku, który zarabiasz 2 i pół tysiąca złotych miesięcznie - głosuj na tych ludzi, którzy dostaną 170 tysięcy dolarów rocznie ;-)
10 tysięcy dolarów miesięcznie pensji ;-)
plus 5 tysięcy dolarów miesięcznie na wydatki biurowe ;-)
plus 350 dolarów dziennie za każdy dzień, w którym oni siedzą na tych stołkach w Parlamencie Europejskim
350 dolarów czy się stoi czy się leży im się te pieniądze należą ;-)
Tylko kiedy kamera przejedzie po tej debacie, to GDZIE ONI SĄ ? ;-) ;-) ;-)
dodatkowo dostają 21 tysięcy dolarów miesięcznie na biuro poselskie, gdzie do tego biura mogą zatrudnić KOGO CHCĄ
ZOBACZCIE KTO PRACUJE W TYCH ICH BIURACH POSELSKICH ;-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Wybory 2019

Post autor: L74 » 29-04-2019 09:01

To im się po prostu należy, a tobie biedny Polaku nie. "Czemuś biedny? Boś głupi! Czemuś głupi? Boś biedny!" :twisted: :twisted: :twisted:
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 29-04-2019 21:10

Głosowanie na akord w tak zwanym parlamencie.
Oni a przede wszystkim ONE nawet nie wiedzą nad czym głosują gdyż... esemesują ;-)

Demokracja tam to jest żart ;-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

dino
Posty: 2000
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 01-05-2019 09:06

Żałosne.
strona 20 - podniesienie kwoty wolnej od podatku do 500 zł miesięcznie, czyli do 100 funtów ;-) śmiech przez łzy - zanim zarobisz na siebie to już zaczną skubać Twoje dochody,

Tymczasem Unia bierze się za resztki naszego własnego przemysłu:

W skali europejskiej Polska jest na drugim miejscu pod względem areału upraw roślin zielarskich. Wyprzedza nas tylko Francja. W świecie doceniana jest nie tylko wartość produkowanych u nas ziół, ale również przetwórstwo zielarskie

„Polskie i unijne instytucje eliminują z absurdalnych powodów możliwość sprzedawania ziół i ziołopodobnych np. wrotyczka, kozłka lekarskiego, pestki moreli, a na liście do odstrzału jest między innymi … szpinak”

Jak tłumaczyła, w Polsce zabrania się wprowadzenia na rynek preparatów, które są w produkcji i sprzedaży w innych krajach unijnych, a nawet - po krajowym zakazie - te pojawiają się na rynku polskim jako produkt importowany. Na potwierdzenie i zobrazowanie podejrzanego mechanizmu prezes Lekstan przytoczyła przykład zablokowania jednego z planowanych produktów Herbapolu z powodów składu, po czym za niedługi czas na rynku pojawić się miał produkt z identycznym składem, tyle, że wyprodukowany we Włoszech.

Wykończyli dziesiątki naszych cukrowni i znieśli limity produkcyjne cukru zaraz po ich zamknięciu żeby Zudcukery i Nordcukery spokojnie sobie zarabiały na tubylcach.
Teraz wykończą przemysł zielarski - drugi w Europie - żeby z kolei Francuzi sobie spokojnie zarabiali na tubylcach.

To też liczą do BILANSU KORZYŚCI anszlusu roku 2004?

https://www.swiatrolnika.info/informacj ... c-k-yUfdm0
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Wybory 2019

Post autor: Innn » 01-05-2019 18:22

Podkarpacia, będącego okręgiem wyborczym nr 9 wystartuje 7 komitetów, w tym 6 ogólnopolskich. W piątek 26 kwietnia odbyło się losowanie list wyborczych poszczególnych komitetów.

Poniżej prezentujemy listy i nazwiska kandydatów do PE z Podkarpacia:

Lista nr 1 KWW KONFEDERACJA KORWIN BRAUN LIROY NARODOWCY

BRAUN Grzegorz
BUCZEK Tomasz
BAŃKA Damian
WOLSKA Violetta
SOWIŃSKI Wiesław
ZAJĄC Monika
KARDASIŃSKA Marzena
PROĆ Tomasz
ZAPAŁOWSKI Andrzej
KORWIN-MIKKE Dominika

Lista nr 2 KWW WIOSNA ROBERTA BIEDRONIA

SKIBA Anna
JURZYSTA Marcin
OLEKSAK Tomasz
KWOLEK Katarzyna
KRUKAR Radosław
GRYCH-BOCHYŃSKA Urszula
FIC Patryk
PROKOPSKA Joanna
TERSZKIEWICZ Grzegorz
SKRZYSIŃSKI Gniewomir

Lista nr 3 KKW KOALICJA EUROPEJSKA PO PSL SLD .N ZIELONI

SIEKIERSKI Czesław
SKOWROŃSKA Krystyna
USTROBIŃSKI Marek
JÓZEFOWICZ Maciej
FRYDRYCH Joanna
BUTRYN Renata
RZĄSA Marek
SZKOŁA Józef
ZYCH Barbara
ŁUKACIJEWSKA Elżbieta

Lista nr 4 KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

PORĘBA Tomasz
RZOŃCA Bogdan
LENIART Ewa
PILCH Piotr
WRÓBLEWSKA Krystyna
GOŁOJUCH Kazimierz
PAMUŁA Teresa
KRUCZEK Stanisław
KUROWSKA Maria
SAGATOWSKA Janina

Lista nr 5 KKW LEWICA RAZEM – PARTIA RAZEM UNIA PRACY RSS

WISZ Elżbieta
PRENETA Paweł
ITNER Agnieszka
JASIŃSKI Krzystof
OŻÓG Barbara
PACIOCH Hubert
JUKOWICKA Zuzanna
GAWRON Jakub
RŻANY Monika
TUROŃ Arkadiusz

Lista nr 6 KWW KUKIZ’15

BOBOLA Alicja
MASŁOWSKI Maciej
HELNARSKI Paweł
BARSZCZAK Bartłomiej
BIALIC Dariusz
NYCZ Ewelina
SABAT Joanna
WIKTOR Szczepan
KUCAB Konrad
TARGAŃSKA Magdalena

Lista nr 9 KKW POLEXIT – KOALICJA

RYKAŁA Grzegorz
ŻÓŁTEK Monika
KOTYLAK Piotr
MICHNO Aneta
CZARNEK Marcin
WIESZCZEK Magdalena
DŁUGOSZ Michał
SZATAN Magdalena

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 01-05-2019 21:24

Dzięki za pełną listę. Nie widziałem, nawet że Polexit zarejestrował u nas listę. Ale zarówno oni, jak i Gwiazdowski nie bardzo mogą na coś liczyć, jeśli nie udało się wystartować w całej Polsce. W sumie szału nie ma. Jednak wybory parlamentarne i samorządowe są dużo ciekawsze.

I kogo mamy z Tarnobrzega? Tylko Barbarę Zych?
Swoją drogą, lokalne KE nie ma nikogo bardziej znanego z Tarnobrzega, czy nikt nie chciał startować?
Spodziewałem się kandydata wiosennego, ale też się nie pojawił.
Właściwie, pomijając relacje medialne, najbliżej znam pewnego kandydata z Lewicy Razem... ;)

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Wybory 2019

Post autor: iv » 02-05-2019 01:20

Bida.
Czy mamy szansę na europosła, który będzie działał dla naszych okolic?
Czy w ogóle europoseł może coś dać mieszkańcom Tarnobrzega?

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Wybory 2019

Post autor: p_atryk » 02-05-2019 13:19

W zasadzie brak polskiej reprezentacji w Europarlamencie nic by nie zmienił. Bo tak naprawdę co osiągnęli tam polscy politycy? Róża Thun chwali się, że dzięki niej zniesiono roaming ale gdy spojrzymy z całościowej perspektywy na to co się dzieje w Unii to praktycznie w żadnej kluczowej sprawie nie udało się przeforsować polskich pomysłów, a niektóre były wręcz zabójcze dla polskiej gospodarki.

W kwestii dyskusji nad polską praworządnością to też przecież jest tak, że obecność polskich polityków nic nie zmieni, bo jedni nie będą słuchani a drudzy i tak (gdyby ich tam nie było) będą do Brukseli jeździć ze skargami. Także status quo zostałby zachowany.

I to nie jest tak, że my, Polacy potrafimy tylko brać, a jak się od nas czegoś wymaga - czy chociażby przyjęcia uchodźców - to jesteśmy na nie.

Wszędzie się mówi jak to wiele nam Unia dała: że mogliśmy podejmować pracę na Zachodzie czy generalnie wyjeżdżać. Ale nawet w tym przypadku to jest tylko połowiczna prawda: na podjęciu pracy przez Polaków na Zachodzie zyskali nie tylko oni sami ale również państwa, które ich zatrudniały za mniejsze stawki niż dostaliby Francuzi czy Niemcy podejmujące taką samą pracę. Jakoś tych kwestii nikt nie podnosi. Tylko, że Unia nam dała i dała

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 04-05-2019 12:05

Podobno PiS przestał "ukrywać", a zaczął mocno oczerniać Konfederację w mediach publicznych. Nie weryfikowałem, ale przyjmuję że to prawda.

Do tego przyklasnęli "wspaniałemu" pomysłowi wpisania do konstytucji przynależenia Polski do UE. Pewnie jest to spowodowane od dawna propagowanym przez opozycję przekazem, że PiS doprowadzi do PolExitu. I zamiast te głupoty zignorować, lub po prostu na spokojnie pokazywać, że to nie prawda, to PiS stwierdził, że wspomniana zmiana w konstytucji to wspaniały pomysł.

Łącząc dwa powyższe członkowie Konfederacji nie ukrywają swojego zadowolenia ze szczęścia jakie ich spotkało - wg nich PiS postanowił oddać im część swych wyborców w prezencie. Chcąc ukazać Konfederatów w złym świetle pokazuje ich eurosceptycyzm, niechęć do Izraela czy LGBT, w tym samym czasie wypalając, że wspomniana zmiana konstytucji to dobry pomysł. Wg mnie reakcja Konfederatów jak najbardziej uzasadniona.

Ale już ich (Konfederatów) optymistyczna wizja jesiennej przyszłości, w której po osiągnięciu dobrego wyniku w Eurowyborach, mniejsze ugrupowania (głównie Polska Fair Play) będą musiały się do nich przyłączyć, by coś osiągnąć, budując wielki antysystemowy blok, wydają mi się mocno przesadzone. Zawsze można przecież przyłączyć się do targanego problemami Kukiz'15 i próbować zawalczyć nie na prawej stronie, ale w centrum.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 724
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Wybory 2019

Post autor: dominik267 » 04-05-2019 15:01

Nie wydaje mi się, żeby Konfederacja długo przetrwała. Moim zdaniem jest tam za dużo osób o zdecydowanie zbyt mocno zróżnicowanych poglądach. Aczkolwiek chciałbym się mylić.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19337
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 04-05-2019 23:46

dino pisze:
11-04-2019 16:43
Kukiz’15 składa w Sejmie projekt uchwały zobowiązującej polski rząd do poinformowania USA i Izraela, że Polska nigdy nie przekaże żadnym podmiotom „ani grosza odszkodowań za bezspadkowe mienie ofiar II wojny światowej i Holokaustu” oraz, że sprawa roszczeń żydowskich została już dawno załatwiona. Poinformował o tym na antenie RMF FM Paweł Kukiz.
...........
Odważą się czy też:
1. będą rżnąć głupa przesuwając do końca obecnej kadencji KneSejmu
2. wrzucą od razu do sejmowej zamrażarki?
Dino, czy premier Morawiecki trochę Cię uspokoił?



I dłuższy tekst:
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/morawie ... ny/w0n2wke

ODPOWIEDZ