Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Komentarze do aktualności. Podziel się informacją, dodaj temat do dyskusji.
nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: nikanor » 10-05-2019 19:26

felicita2 pisze:
09-05-2019 22:52
nikanor pisze:
08-05-2019 20:04

Poczatkujacy w lidlu na 3/4 etatu 1980 zł netto
Nauczyciel poczatkujacy 1751 zł netto
W lidlu pracują na 3/4- 30 godzin.
w szkole na pełny etat 18 tygodniowo
W lidlu za godz wychodzi 1980/160 = 12,38 zł/godz
nauczycielowi wychodzi 1751/75=23,35 zł na godzinę

W lidlu pracownik jak się machnie na liczeniu to dołoży ze swoich, jak się nie wyrobi z wykładaniem towaru to zostanie po godzinach.
W szkole nauczyciel jak się machnie w nauczaniu to powie że trafił na klasę nieuków i tępaków a jak się nie wyrobi z nauczaniem to tylko koledzy po fachu skorzystają bo dadzą korki.
W lidlu jak pracownik się nie wyrabia i ma manko to leci z roboty. W szkole nauczyciel jak się nie wyrabia i nie realizuje programu to i tak dostaje kolejny stopień awansu.
Faktycznie przewalone mają... w lidlu
Nosz takich pierdół sie czytac nie da. Nie ogladaj tvpis bo whiskas z mózgu robia jak kazdemu. 18h to nauczyciel przy tablicy stoi min. Na zlecenie owej partii zrobiono badania i wynik ich zszokował, teraz to chowają jak najglebiej się da. Okazalo się, że srednio nauczyciel pracuje 42h/tyg.
Ale trzeba troche wyobraźni i poszukać chwilę.
Nauczyciel po lbie dostaje jak zle wyniki, ze szkoly wracaja i dalej pracują a gdzie indzuej 8h, jebnie drzwiami i wszystko ma w d...

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: dominik267 » 10-05-2019 20:03

Dobrze, że nie badali czasu pracy przedstawicieli handlowych i opiekunów klienta bo by wyszło że po 2 etaty robią.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: marysia67 » 10-05-2019 20:05

Podsumowanie:-)

felicita2
Posty: 22
Rejestracja: 23-04-2019 23:48

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: felicita2 » 10-05-2019 23:20

nikanor pisze:
10-05-2019 19:26

Nosz takich pierdół sie czytac nie da. Nie ogladaj tvpis bo whiskas z mózgu robia jak kazdemu. 18h to nauczyciel przy tablicy stoi min. Na zlecenie owej partii zrobiono badania i wynik ich zszokował, teraz to chowają jak najglebiej się da. Okazalo się, że srednio nauczyciel pracuje 42h/tyg.
Ale trzeba troche wyobraźni i poszukać chwilę.
Nauczyciel po lbie dostaje jak zle wyniki, ze szkoly wracaja i dalej pracują a gdzie indzuej 8h, jebnie drzwiami i wszystko ma w d...
Ja bardzo proszę o wskazanie linku do tego wyliczonego rzetelnie czasu pracy.
Szanowne ZNP ogłosiło wielkie badanie czasu pracy n-li. Czyli mieli sami zapisywać w zeszytach ile to pracują. i zapisywali i wyniki... gdzieś się zapodziały. Nie ma takiej fizycznej możliwości żeby mając 101 dni wolnych od pracy pracować więcej niż ci co mają 26 dni.

Jestem bardzo bardzo za tym żeby nauczyciel pracował 8 godz. w szkole.I ani sekundy dłużej. A jeżeli się trafi to godziny nadliczbowe. Jestem za podwyżką - dać 1000 zł ale tym co mają osiągnięcia. Widoczne a nie po znajomości z dyrektorem.
Ilu nauczycieli jest za ? Myślę że mało się znajdzie.
Tekst o 8 godz w innych zawodach to raczej można między bajki włożyć.
Tekst że nauczyciel nie jest w stanie znaleźć miejsca pracy w szkole na 8 godz też.

Jeżeli chodzi o wycieczki w stronę mojej partii - to proszę mnie nie mieszać do żadnej ani obecnej ani poprzednich.
Zawodowo mam do czynienia z nauczycielami od ponad 20 lat. Znam ich pensum, ich obłożenie pracą i ich zarobki. Jestem też ojcem dwójki dzieci w różnych szkołach i widzę podejście nauczycieli. Niestety marnie to wypada.

felicita2
Posty: 22
Rejestracja: 23-04-2019 23:48

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: felicita2 » 10-05-2019 23:33

L74 pisze:
10-05-2019 08:37
felicita2 pisze:
09-05-2019 22:52

W lidlu pracują na 3/4- 30 godzin.
w szkole na pełny etat 18 tygodniowo
W lidlu za godz wychodzi 1980/160 = 12,38 zł/godz
nauczycielowi wychodzi 1751/75=23,35 zł na godzinę
Następna skrzywdzona w dzieciństwie przez szkołę albo nauczyciela jakiegoś, może z matematyki. Jeszcze jakoś dziwnie liczy. 18 godzin tygodniowo to miesięcznie 4*18=72, a 30 godzin tygodniowo to miesięcznie 4*30=120. Nie wiem ile razy jeszcze trzeba by napisać, żeby niektórzy zrozumieli że 18 godzin przy tablicy, to nie są wszystkie godziny pracy nauczyciela. Ale to chyba nie ma sensu.
halo halo. Jeżeli o mnie mowa to nie czuję się skrzywdzony. przeliczyłem tak jak przepis mówi. etatowy nauczyciel ma 18 godz tyg czyli 75 miesięcznie. Myslę że każdy nauczyciel który wie że jego pensja liczona jest na podstawie Karty Nauczyciela zna przepis który mówi że pensum tygodniowe pomnożone przez 4,16 i zaokrąglone odpowiednio da przelicznik jak napisałem czyli 18x4,16~75. ja nigdzie nie napisałem 72.
Za to wg kodeksu pracy przeliczenie średniomiesięcznego etatu 3/4 daje czas pracy 120 godzin.
Nic nie poradzę na to że tak ktoś skostruował przepisy że inaczej jest liczony tydzień nauczyciela a inaczej tydzień normalnego pracownika.
Proszę więc nie obrażać ani mnie ani moich nauczycieli bo to we własne gniazdo nie wypada..

felicita2
Posty: 22
Rejestracja: 23-04-2019 23:48

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: felicita2 » 10-05-2019 23:38

dominik267 pisze:
10-05-2019 20:03
Dobrze, że nie badali czasu pracy przedstawicieli handlowych i opiekunów klienta bo by wyszło że po 2 etaty robią.
Właśnie że nie dobrze. Nauczyciele widzą tylko swój zawód. A może warto tej inteligentnej grupie społeczeństwa uświadomić że są inne grupy. Może jakaś klapka gdzieś pyknie komuś.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: DZIKI » 11-05-2019 10:28

Powiedzcie ile poseł ma płatnego urlopu w roku i ile razem dni wolnych. Nie wiem czy informacje w telewizji publicznej tak niektórym sprały mózg, czy od urodzenia nic nie kumają. Nauczycielskie pensum to 18 godz. "przy tablicy". Pozostałe godziny to sprawdzanie zeszytów, kartkówek, klasówek, rady pedagogiczne, wycieczki szkolne itp. Płatne? Oczywiście, że tak i wtedy wyliczcie stawkę godzinową a nie z pensum.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: nikanor » 12-05-2019 16:22

felicita2 pisze:
10-05-2019 23:20
nikanor pisze:
10-05-2019 19:26

Nosz takich pierdół sie czytac nie da. Nie ogladaj tvpis bo whiskas z mózgu robia jak kazdemu. 18h to nauczyciel przy tablicy stoi min. Na zlecenie owej partii zrobiono badania i wynik ich zszokował, teraz to chowają jak najglebiej się da. Okazalo się, że srednio nauczyciel pracuje 42h/tyg.
Ale trzeba troche wyobraźni i poszukać chwilę.
Nauczyciel po lbie dostaje jak zle wyniki, ze szkoly wracaja i dalej pracują a gdzie indzuej 8h, jebnie drzwiami i wszystko ma w d...
Ja bardzo proszę o wskazanie linku do tego wyliczonego rzetelnie czasu pracy.
Szanowne ZNP ogłosiło wielkie badanie czasu pracy n-li. Czyli mieli sami zapisywać w zeszytach ile to pracują. i zapisywali i wyniki... gdzieś się zapodziały. Nie ma takiej fizycznej możliwości żeby mając 101 dni wolnych od pracy pracować więcej niż ci co mają 26 dni.

Jestem bardzo bardzo za tym żeby nauczyciel pracował 8 godz. w szkole.I ani sekundy dłużej. A jeżeli się trafi to godziny nadliczbowe. Jestem za podwyżką - dać 1000 zł ale tym co mają osiągnięcia. Widoczne a nie po znajomości z dyrektorem.
Ilu nauczycieli jest za ? Myślę że mało się znajdzie.
Tekst o 8 godz w innych zawodach to raczej można między bajki włożyć.
Tekst że nauczyciel nie jest w stanie znaleźć miejsca pracy w szkole na 8 godz też.

Jeżeli chodzi o wycieczki w stronę mojej partii - to proszę mnie nie mieszać do żadnej ani obecnej ani poprzednich.
Zawodowo mam do czynienia z nauczycielami od ponad 20 lat. Znam ich pensum, ich obłożenie pracą i ich zarobki. Jestem też ojcem dwójki dzieci w różnych szkołach i widzę podejście nauczycieli. Niestety marnie to wypada.
Link...mówiłem poszukać...niestety niektórych to boli...już badania w 2013 wykazały 43h
https://wiadomosci.wp.pl/blisko-47-godz ... 261298305a
Nowy robiony na 2018 czy 19 na 42h/tyg, (użyj opcji szukaj jak to trudne)
Także skończ pierd....

Rzecz 3 nauczyciel ma płatne za 36 dni wolnych w roku, nie wypisuj kolejnej bzdury że 101, odsyłam do ustawy.

KoalicjaEuropejska:
Głupota jaką wypisujesz, nauczyciel nie ma płacone za wycieczki ! na których jest 24h/dobę, czyli w 2 dni robi więcej niż "przydział" tygodniowy.
Więcej głupot nie zdzierżę

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: Antea » 12-05-2019 21:44

nikanor pisze:
12-05-2019 16:22
felicita2 pisze:
10-05-2019 23:20
nikanor pisze:
10-05-2019 19:26

Nosz takich pierdół sie czytac nie da. Nie ogladaj tvpis bo whiskas z mózgu robia jak kazdemu. 18h to nauczyciel przy tablicy stoi min. Na zlecenie owej partii zrobiono badania i wynik ich zszokował, teraz to chowają jak najglebiej się da. Okazalo się, że srednio nauczyciel pracuje 42h/tyg.
Ale trzeba troche wyobraźni i poszukać chwilę.
Nauczyciel po lbie dostaje jak zle wyniki, ze szkoly wracaja i dalej pracują a gdzie indzuej 8h, jebnie drzwiami i wszystko ma w d...
Ja bardzo proszę o wskazanie linku do tego wyliczonego rzetelnie czasu pracy.
Szanowne ZNP ogłosiło wielkie badanie czasu pracy n-li. Czyli mieli sami zapisywać w zeszytach ile to pracują. i zapisywali i wyniki... gdzieś się zapodziały. Nie ma takiej fizycznej możliwości żeby mając 101 dni wolnych od pracy pracować więcej niż ci co mają 26 dni.

Jestem bardzo bardzo za tym żeby nauczyciel pracował 8 godz. w szkole.I ani sekundy dłużej. A jeżeli się trafi to godziny nadliczbowe. Jestem za podwyżką - dać 1000 zł ale tym co mają osiągnięcia. Widoczne a nie po znajomości z dyrektorem.
Ilu nauczycieli jest za ? Myślę że mało się znajdzie.
Tekst o 8 godz w innych zawodach to raczej można między bajki włożyć.
Tekst że nauczyciel nie jest w stanie znaleźć miejsca pracy w szkole na 8 godz też.

Jeżeli chodzi o wycieczki w stronę mojej partii - to proszę mnie nie mieszać do żadnej ani obecnej ani poprzednich.
Zawodowo mam do czynienia z nauczycielami od ponad 20 lat. Znam ich pensum, ich obłożenie pracą i ich zarobki. Jestem też ojcem dwójki dzieci w różnych szkołach i widzę podejście nauczycieli. Niestety marnie to wypada.
Link...mówiłem poszukać...niestety niektórych to boli...już badania w 2013 wykazały 43h
https://wiadomosci.wp.pl/blisko-47-godz ... 261298305a
Nowy robiony na 2018 czy 19 na 42h/tyg, (użyj opcji szukaj jak to trudne)
Także skończ pierd....

Rzecz 3 nauczyciel ma płatne za 36 dni wolnych w roku, nie wypisuj kolejnej bzdury że 101, odsyłam do ustawy.

KoalicjaEuropejska:
Głupota jaką wypisujesz, nauczyciel nie ma płacone za wycieczki ! na których jest 24h/dobę, czyli w 2 dni robi więcej niż "przydział" tygodniowy.
Więcej głupot nie zdzierżę
Nikanor, nie ma sensu kopać się z tak zwanym koniem.
Ludzie bronią swoich przekonań, na faktach im nie zależy.

iv
Posty: 728
Rejestracja: 23-09-2014 22:51

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: iv » 12-05-2019 23:00

nikanor pisze:
12-05-2019 16:22
Nowy robiony na 2018 czy 19 na 42h/tyg,
Rzecz 3 nauczyciel ma płatne za 36 dni wolnych w roku, nie wypisuj kolejnej bzdury że 101, odsyłam do ustawy.
Skoro nauczyciel pracuje średnio 42 godz/tyg. i ma 36 dni wolnych w roku (jak rozumiem, chodzi o urlop) - w takim radzie bardzo mnie dziwi, dlaczego głównym żądaniem protestów nie jest całkowita likwidacja Karty nauczyciela połączona z zachowaniem przywileju dodatkowych 10 dni urlopu. Przecież to by się bardziej nauczycielom opłacało, bo w czasie pracy nic by się nie zmieniło, a mieliby płatne dodatkowo średnio 8-9 godzin nadliczbowych miesięcznie.

A i rodzice by się ucieszyli, mogąc młodsze dziecko odprowadzać w ferie czy wakacje na całodzienne zajęcia świetlicowe w szkole, a starsze - na popołudniowe zajęcia dokształcające w szkole zamiast płatnych korepetycji. Oczywiście tak jak w wielu miejscach pracy, praca nauczyciela w Wigilię, Sylwestra i Wielki Piątek byłaby skrócona do 13tej czy 14tej.
Antea pisze:
12-05-2019 21:44
Ludzie bronią swoich przekonań, na faktach im nie zależy.
Przyznaję rację.

Ale z przedstawionych faktów wychodzi, że Karta nauczyciela najbardziej uderza w nauczycieli ;-)

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: dominik267 » 13-05-2019 08:29

O karcie nauczyciela podczas protestów wszyscy zapomnieli dziwnym trafem.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: Antea » 13-05-2019 08:42

iv pisze:
12-05-2019 23:00
nikanor pisze:
12-05-2019 16:22
Nowy robiony na 2018 czy 19 na 42h/tyg,
Rzecz 3 nauczyciel ma płatne za 36 dni wolnych w roku, nie wypisuj kolejnej bzdury że 101, odsyłam do ustawy.
Skoro nauczyciel pracuje średnio 42 godz/tyg. i ma 36 dni wolnych w roku (jak rozumiem, chodzi o urlop) - w takim radzie bardzo mnie dziwi, dlaczego głównym żądaniem protestów nie jest całkowita likwidacja Karty nauczyciela połączona z zachowaniem przywileju dodatkowych 10 dni urlopu. Przecież to by się bardziej nauczycielom opłacało, bo w czasie pracy nic by się nie zmieniło, a mieliby płatne dodatkowo średnio 8-9 godzin nadliczbowych miesięcznie.

A i rodzice by się ucieszyli, mogąc młodsze dziecko odprowadzać w ferie czy wakacje na całodzienne zajęcia świetlicowe w szkole, a starsze - na popołudniowe zajęcia dokształcające w szkole zamiast płatnych korepetycji. Oczywiście tak jak w wielu miejscach pracy, praca nauczyciela w Wigilię, Sylwestra i Wielki Piątek byłaby skrócona do 13tej czy 14tej.
Antea pisze:
12-05-2019 21:44
Ludzie bronią swoich przekonań, na faktach im nie zależy.
Przyznaję rację.

Ale z przedstawionych faktów wychodzi, że Karta nauczyciela najbardziej uderza w nauczycieli ;-)
Iv, zabrzmi brutalnie, ale prawdziwie. Nauczyciele nie są jednorodną grupą. Nie wszystkich interesuje polityka, w tym polityka zatrudnienia. Przyjmują to prawo, które jest i starają się dostosować. Nie wszyscy są w związkach zawodowych, a te jak wiemy maja inna podstawę i cel działania. Od lat powtarzam i nie jest to wyłącznie moje zdanie, że potrzeba nie związków zawodowych ale samorządu nauczycieli, niezależnego i ponad podziałami typu SLD i ZNP. Oczywiście że Proksa i Broniarz są politykami, nie ukrywają tego. A zwykli nauczyciele, którzy przyszli do zawodu dla dzieci a nie przywilejów Karty widząc co się dzieje nie mają wielkiego wyboru. Pamiętaj że o prawie i Karcie nie decydują związki a MEN jako organ władzy, tak jak i o dodatkowych godzinach karcianych etc etc. System jest tak scentralizowany że nauczyciel nie ma nic do powiedzenia. Ale posługując się sloganami, własnymi uprzedzeniami i tak zwanym widzi mi się (haslo: mam dzieci w szkole to wiem jak jest, jak mawia specjalistka TVP pani Ogórek) nie pomoże a jeszcze bardziej spolaryzuje stanowiska i ludzi.

Dziękuję Ci za merytoryczny głos rozsądku.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: DZIKI » 13-05-2019 09:24

KoalicjaEuropejska:
Głupota jaką wypisujesz, nauczyciel nie ma płacone za wycieczki ! na których jest 24h/dobę, czyli w 2 dni robi więcej niż "przydział" tygodniowy.
Więcej głupot nie zdzierżę
Nie w tym sensie. Trochę źle to zostało ujęte. Wyliczono stawkę godzinową nauczyciela 23,35 zł. (brutto cz netto nie określono). Jesli tak się upierają, że nauczyciel pracuje 18 godz. tygodniowo, to niech doliczą do tego pracę w domu i te nieszczęsne wycieczki szkolne (24/24), policzą godziny i wtedy wyliczą stawkę godzinową. I o to mi chodziło, że mają to teoretycznie płatne. Tylko ile wtedy wyjdzie roboczogodzina?
Nie ma odpowiedzi ile posłowie mają dni wolnych, płatnych w roku.

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: L74 » 13-05-2019 10:01

felicita2 pisze:
10-05-2019 23:33
L74 pisze:
10-05-2019 08:37
felicita2 pisze:
09-05-2019 22:52

W lidlu pracują na 3/4- 30 godzin.
w szkole na pełny etat 18 tygodniowo
W lidlu za godz wychodzi 1980/160 = 12,38 zł/godz
nauczycielowi wychodzi 1751/75=23,35 zł na godzinę
Następna skrzywdzona w dzieciństwie przez szkołę albo nauczyciela jakiegoś, może z matematyki. Jeszcze jakoś dziwnie liczy. 18 godzin tygodniowo to miesięcznie 4*18=72, a 30 godzin tygodniowo to miesięcznie 4*30=120. Nie wiem ile razy jeszcze trzeba by napisać, żeby niektórzy zrozumieli że 18 godzin przy tablicy, to nie są wszystkie godziny pracy nauczyciela. Ale to chyba nie ma sensu.
halo halo. Jeżeli o mnie mowa to nie czuję się skrzywdzony. przeliczyłem tak jak przepis mówi. etatowy nauczyciel ma 18 godz tyg czyli 75 miesięcznie. Myslę że każdy nauczyciel który wie że jego pensja liczona jest na podstawie Karty Nauczyciela zna przepis który mówi że pensum tygodniowe pomnożone przez 4,16 i zaokrąglone odpowiednio da przelicznik jak napisałem czyli 18x4,16~75. ja nigdzie nie napisałem 72.
Za to wg kodeksu pracy przeliczenie średniomiesięcznego etatu 3/4 daje czas pracy 120 godzin.
Nic nie poradzę na to że tak ktoś skostruował przepisy że inaczej jest liczony tydzień nauczyciela a inaczej tydzień normalnego pracownika.
Proszę więc nie obrażać ani mnie ani moich nauczycieli bo to we własne gniazdo nie wypada..
Piszesz "Za to wg kodeksu pracy przeliczenie średnio miesięcznego etatu 3/4 daje czas pracy 120 godzin." a wcześniej w swoich wyliczeniach "W lidlu za godz wychodzi 1980/160 = 12,38 zł/godz". Poza tym nie każdy na tym forum jest nauczycielem więc wyjaśnij proszę konkretnie jak liczysz ten miesięczny czas pracy i stawkę oraz dokładnie, co to jest za wskaźnik 4,16 ze wskazaniem odnośników do przepisów. Z góry dziękuję.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: orange » 13-05-2019 11:00

To co dzieje się w ostatnim czasie w szkole, przekroczyło wszelkie oczekiwania.
Na tym tylko tracą uczniowie.
Nie odbuduje się dziś autorytetu nauczyciela - wychowawcy, który ze swoja klasa nie był obecny podczas pisania egzaminu gimnazjalnego.
Uczniowie zapamiętają to na zawsze.
Nic nie usprawiedliwia takiego stanu rzeczy.
To była celowa zagrywka za którą zapłacą sami nauczyciele.
Nauczyciel jeśli nie jest z powołania, powinien odejść z tej pracy.

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: nikanor » 13-05-2019 17:53

Antea:
Proksa to oczywiscie polityk pisu i radny pisu z ostrowca, Broniarz jeszcze politykiem nie jest.
Orange:
Tu się mylisz jesli wychiwawca jest nauczycielem jakiegokolwiek przedmiotu, który jest pisany przez gimnazjalistów to nie może być w sali z uczniami w czasie jego trwania.

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: marysia67 » 13-05-2019 18:06

Tu nie chodzi o bycie w komisji, tylko wsparcie młodzieży przed egzaminem. Uśmiech, rozmowę, dodanie otuchy przed egzaminem. To takie proste i ludzkie. Jeśli ktoś nie czuje takiej potrzeby, to nie powinien pełnić roli wychowawcy. Przyznaję się, że zasugerowałam młodej wychowawczyni, by nie strajkowała i była z młodzieżą podczas egzaminów. Nie posłuchała mnie, strajkowała. Ja jej tylko życzliwie doradziłam, bo mnie pytała o zdanie. Jestem " starej daty" młodzież ( nauczyciele) teraz myśli inaczej. Pomału odchodzi pokolenie, które z powołania pracuje w szkole. Przykro mi to mówić, ale to specyficzny zawód. Powinniśmy być autorytetem dla dzieci i rodziców. To, co słyszę wokół o nauczycielach, nie nastraja optymizmem. Niemniej trzeba robić swoje. Pozdrawiam

nikanor
Posty: 775
Rejestracja: 31-08-2009 13:02

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: nikanor » 14-05-2019 11:01

Marysia:
Masz rację i powiedzenie dobrego słowa i dodanie otuchy uczniom byłoby w porządku. Z drugiej strajk to strajk.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: orange » 14-05-2019 13:11

Czy ten cały strajk (choć niby zawieszony) to dobry przykład dla Młodzieży?
Nie wiem w czym tu ich można naśladować?
Może w tym, że po "trupach "do celu?
Za wszelka cenę?

Poszkodowani byli uczniowie w tym strajku.
Jak można zastraszyć... nie damy klasyfikacji???

marysia67
Posty: 274
Rejestracja: 09-03-2019 18:41

Re: Strajk nauczycieli – sytuacja w Tarnobrzegu

Post autor: marysia67 » 14-05-2019 17:22

Na pewno to nie był dobry przykład, ale będzie brakować nauczycieli. Nikt nie będzie chciał pracować za 2 tysiące po 5-letnich studiach. To bardzo odpowiedzialny zawód. Nie chodzi tylko o wiedzę, ale i bezpieczeństwo dzieci.

ODPOWIEDZ