Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jurek1978 » 11-09-2019 13:35

Zgadza się , teraz jest straszna nienawiść. Nie martwmy się na zapas. Cieszmy się że mamy zdrowie , ręce do pracy , a jakoś tam będzie. Pozdrawiam

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 11-09-2019 16:54

Przerażony tym, co mi przyszło ZUS jako prognoza mojej emerytury zacząłem odkładać.
Odkładam już jakiś czas.
Niedużo, bo niedużo zarabiam.
Powiedzmy uzbierało się tego 20 tysięcy.
Na dzisiaj jest to równowartość około 9 minimalnych pensji.
Od stycznia 2020 roku będzie to już tylko równowartość 7 i pół minimalnych pensji.
Od kolejnego 2021 roku będzie to już tylko 6 i pół minimalnej pensji.
A po reformach w 2023 roku zostanie tylko 5 minimalnych pensji.
Te oszczędności, które miały starczyć na rok dokładania do nędznej emerytury starczą już tylko na nieco więcej niż pół roku.

Nie dość że:
- przy płacy zabierają mi 1 900 zł,
- przy zakupach zabierają kolejne 700 zł,
- nie dość, że przy tej konfiskacie MOICH pieniędzy piszą mi list, że będę miał emeryturę na poziomie opłaty za czynsz,
- to jeszcze inflacją kradną mi moje oszczędności "na starość".

Siwy Kaczyński niech idzie już na tę wysiedzianą w Sejmie emeryturę ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Jurek1978
Posty: 22
Rejestracja: 12-06-2019 20:36

Re: Rządy PiS

Post autor: Jurek1978 » 11-09-2019 17:09

My zwykli obywatele nie możemy nic zrobić . Jedynie wypie,, cały ten rząd , niech przyjdą młodzi co mają pojęcie , a nie stare pryki co siedzą już 30 lat w rządzie tylko pod innymi nazwami, No ale co my zrobimy jak se ludzie ich w kółko wybierają , a potem płacz. Bojkot wyborów jedyne wyjście.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 11-09-2019 19:33

Cieplutkie i świeżutkie.

Będą nowi lekarze na Podkarpaciu w ilości przedstawionej poniżej:

Liczba miejsc rezydenckich dla lekarzy i lekarzy dentystów, którzy rozpoczną szkolenie specjalizacyjne na podstawie postępowania kwalifikacyjnego przeprowadzonego 1-31 października 2019 r.

alergologia 0
chirurgia klatki piersiowej 0
chirurgia naczyniowa 1
chirurgia onkologiczna 0
chirurgia plastyczna 0
chirurgia stomatologiczna 2
chirurgia szczękowo-twarzowa 0
choroby płuc 1
choroby płuc dzieci 1
dermatologia i wenerologia 1
diabetologia 1
diagnostyka laboratoryjna 0
endokrynologia 1
endokrynologia i diabetologia dziecięca 0
epidemiologia 0 - a podobno epidemia odry na Ukrainie
farmakologia kliniczna 0
gastroenterologia 0
gastroenterologia dziecięca 0
genetyka kliniczna 0
geriatria 1 - przy tak starzejącym się społeczeństwie
kardiologia dziecięca 0
medycyna sądowa 0
medycyna sportowa 0
mikrobiologia lekarska 0
ortodoncja 0
psychiatria dzieci i młodzieży 0 - a ile jest samobójstw u dzieci!
reumatologia 1
stomatologia dziecięca 1 - do do której szkoły na Podkarpaciu ;-)
stomatologia zachowawcza z endodoncją 0
toksykologia kliniczna 0
urologia 0


No.
Dostaniecie kasę to będzie mieć na prywatne gabinety ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 11-09-2019 19:51

Dziękujemy, PiS. Aż 11 nowych lekarzy. Niesamowite. Tego jeszcze nigdy nie było. Jestem pod wielkim wrażeniem.

A ilu lekarzy odchodzi na emeryturę?
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 11-09-2019 21:19

Z tym wszystkimi wyliczeniami ZUSów, kosztów itd. to każdy przedstawia jak mu pasuje. Jak z podwyżkami dla nauczycieli.
Jest ta doliczona ta minimalna ryczałtowa składka zdrowotna dla przedsiębiorców 342,32 zł na miesiąc, ale przecież w dużej części odlicza się ją wprost od podatku (a nie jako koszt od dochodu!), 9%-7,75%=1,25%. Składki na ZUS przecież też nie są całkowicie obciążeniem, bo wliczamy je w koszty. W sumie podobnie w przypadku zatrudniania pracownika. Jeśli podajemy te wielkie koszty zatrudnienia pracownika jakie ponosi pracodawca, to trzeba uwzględnić, że to jest kosztem prowadzenia działalności, czyli zmniejsza podstawę opodatkowania itd.
Czyli płacę co miesiąc składkę zdrowotną (nikt nie potrafi mi wytłumaczyć po co, skoro płacę jeszcze jedną od etatu - mam dwa zdrowia?), ale to się rozlicza od razu z podatkiem dochodowym. Wszystko widać na rocznym zeznaniu.
encore pisze:
11-09-2019 19:51
Dziękujemy, PiS. Aż 11 nowych lekarzy. Niesamowite. Tego jeszcze nigdy nie było. Jestem pod wielkim wrażeniem.
To policz jeszcze za czyich rządów zaczynali kształcenie :)

Jeśli chodzi o lekarzy, to problem jest przede wszystkim elitarności na uczelniach medycznych. W tym roku w Rzeszowie na medycynę było podobno 42 kandydatów na jedno miejsce. Liczba miejsc na studiach stacjonarnych wynosi 90. Czyli w samym Rzeszowie mieliśmy parę tysięcy chętnych, którzy chcieli zostać lekarzami, ale niewydolny system edukacji im nie pozwolił. Rozumiem jeszcze odsiew co drugiego kandydata, czy dwóch na trzech, ale odsiew 98% kandydatów? Przecież to bez sensu. Skąd mamy mieć więcej lekarzy, jeśli nie chcemy kształcić chętnych?

Tu jest problem. Wystarczy przyjmować więcej ludzi na medycynę. Jak byśmy mieli nawet co drugiego chętnego, czyli 1800, jak by do końca studiów zostało nawet te 2/3, czyli 1200, nawet jakby te 3/4 z nich wyjechało za granicę, to z samego Rzeszowa zostałoby 300 lekarzy co roku. Kto to zatem blokuje? Wydaje się, że po części samo środowisko, podobnie jak w przypadku wybranych zawodów prawniczych.
Swoją drogą parę tygodni temu słyszałem tłumaczenia Morawieckiego, że udało się utworzyć dodatkowe 5000 miejsc na uczelniach medycznych, ale na efekty trzeba zaczekać aż skończą medycynę, czyli jeszcze parę lat. I to jest dobry kierunek. Samo podnoszenie pensji nie wystarczy. Chyba że chcemy ściągnąć w ten sposób lekarzy-imigrantów.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 11-09-2019 21:22

Tyle że miejsca dla REZYDENTÓW tworzy RZĄD dla lekarzy już PO STUDIACH ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 11-09-2019 21:27

Dobra, ale skąd te dane, bo na stronie rządowej są zgoła odmienne:
https://www.gov.pl/attachment/3dda2505- ... c74f759792

Na Podkarpaciu jest 203 miejsc rezydenckich, a nie 11. W całej Polsce 4126.
W dodatku to "runda jesienna". Ile jest takich rund w roku? Nie wiem.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 11-09-2019 23:02

admin pisze:
11-09-2019 21:27

Na Podkarpaciu jest 203 miejsc rezydenckich, a nie 11. W całej Polsce 4126.
W dodatku to "runda jesienna". Ile jest takich rund w roku? Nie wiem.
Problem nie w ilości a w tym , że nie szkolimy lekarzy w specjalnościach w których są najdłuższe kolejki pacjentów np. endokrynologia czy geriatria przez co kolejki się nie zmniejszą. Mamy 203 miejsca dla rezydentów ,ale ilu z nich pozostanie w kraju po skończeniu specjalności? Taka sama sytuacja jest z pielęgniarkami. Kończą studia popracują rok i wyjeżdżają za granicę.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 11-09-2019 23:30

Pisze teraz na Wirtualnej:

Tymczasem kolejki do specjalistów nie maleją. Przykład? Średni czas oczekiwania na wizytę u endokrynologa wynosi 24 miesiące, w kolejce do kardiologa dziecięcego czekamy 12 miesięcy

Ilu mamy na ten kierunek:
endokrynologia 1
;-)

Zdrowia życzę ;-)
szczerze ;-)
O ile kolejka się skróci?
Będzie ze trzy tygodnie szybciej?
;-)

Idziemy dalej...
kolejny to kardiologia dziecięca i mamy - 0

Tu już nie życzę zdrowia.
Tu trzeba dać na mszę ;-)
No bo skoro jest ZERO
;-)

Ale dajcie im rządzić jeszcze cztery lata
;-)

Tyle jest jeszcze do rozwalenia...


https://www.money.pl/gospodarka/polska- ... 7745a.html
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 12-09-2019 11:21

Wspólnota narodowa, choć dziś boleśnie podzielona, musi się kiedyś zjednoczyć.
Może uda się to zrobić w jesiennych wyborach i potem w nowym rządzie :)
Powinniśmy zrozumieć, że nienawiść niszczy w nas wszystkich to, co najlepsze.
Każdy polityk (z każdego ugrupowania w sejmie) powinien w końcu zrozumieć, że jest tam dla nas: Polaków, tarnobrzeżan, ludzi wsi i miast. I dzięki nam.

Nie wolno nam jednak odrzucić sprawiedliwości, prawdy i wziąć się za naprawę Rzeczypospolitej.
Wydaje mi się, że rząd próbuje właśnie to robić pomimo częstej krytyki (jak np. na tym forum), ale szanujmy zdania innych.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 12-09-2019 12:12

Zdradzieckie mordy, kanalie, element animalny... Wymieniać można długo, a to tylko trzy wypowiedzi pewnego posła. Afera hejterska, której próbuje się ukręcić łeb.
Jeszcze raz Orange, co ten rząd stara się zrobić?

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 12-09-2019 13:05

Politycy spoza PIS też nie wiele robią, ale głośno krzyczą.
Oto kilka przykładów z historii...

-"Co ty pier...sz!?" - takimi słowami poseł PO Tomasz Głogowski przekonywał w Sejmie rozmówcę z PiS, że nie powinien mieć obaw co do prywatyzacji służby zdrowia. Nie dość, że Głogowski używa nieparlamentarnych słów w parlamencie, to jeszcze się tym chwali.

-Były prezydent (Komorowski) twierdzi, że wyborcy zagłosowali na partię rządzącą (PIS), bo … nie płacą podatków.
Ja czuję się urażony. PŁACĘ SPORE PODATKI.

-grubiańsko zaatakował kandydatkę PiS na prezydenta Łodzi polityk PO: nawiązując do wystąpienia kandydatki podczas inauguracji kampanii samorządowej PiS, Mędrzak z PO napisał na Facebooku, że to co robi dziś Kopcińska to "ku..stwo polityczne".

-Donald Tusk czyli szef Rady Europejskiej stwierdził, że to obóz rządzący jest "patronem" grup takich, jak "kibole", "antysemici" i "homofobi".

-Znana pisarka i feministka Manuela Gretkowska wylała swoje żale na Facebooku. Nazwała wulgarnie Piotra Dudę, szefa Solidarności męskim członkiem i skrytykowała rządy partii Jarosława Kaczyńskiego.

itd., itd.....

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 12-09-2019 13:14

Wszystkie te wypowiedzi potępiam. Lecz to PiS ma w rekach wszelkie narzędzia aby walczyć z takim językiem, tymczasem jest go coraz więcej, można by rzec że jesteśmy do niego przyzwyczajani. Pawłowicz, Terlecki, przecież ich wypowiedzi to często rynsztok.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 12-09-2019 13:26

Ja też potępiam wypowiedzi Pawłowicz czy Terleckiego.
Ale ogólnie parta rządząca nie jest cała zła i mają dobry program.

Pawłowicz ma ostry język i dziwie się, że tak wykształcona, a jednak mało kultury nosi w sobie.
Ostatnio nawet na temat filmu Patryka Vegi powiedziała„Panie Patryku, no i co? Wszyscy mówią, że chała”.

Terlecki też profesor akademicki z Krakowa, solidarnościowiec, a niektóre słowa jakby z podwórka.
Nie rozumiem tego, ale nie na nich głosowałem (na szczęście).
Terlecki na polityków spoza PIS i dziennikarzy mówi: winne są "te głupki", które "wychodzą codziennie i coś wymyślają".
To ja współczuję tym studentom i uczelniom za takiego doktora zwyczajnego.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 12-09-2019 22:12

Kształt nowego sejmu zależy od nas. Wiemy przynajmniej, że prof. Pawłowicz już w nim nie będzie. Chyba mało kto będzie za nią tęsknił. Wiemy, że w agresywny i prymitywny sposób nie będą się wypowiadać ani KK, ani BZ, ani TZ, ani Tyszka, Poncyliusz itd. Nie mamy na szczęście takich polityków.
A kultura i styl... staram się i wszyscy się starajmy, zaczynając od forum.

Znalazłem uzasadnienie do nieścigania "zdradzieckich mord" i "kanalii". Okazało się, że żeby kogoś obrazić, to trzeba wyraźnie określić kogo się obraża, a tutaj nie było to jasne. Właściwie nie było wprost wiadomo kto "wycierał sobie gębę śp. bratem", a do nich odnosiła się reszta określeń :)

Awatar użytkownika
cenzor
Posty: 379
Rejestracja: 20-12-2015 00:18

Re: Rządy PiS

Post autor: cenzor » 12-09-2019 22:15

ale sa głosy że pani profesor może zostać Rzecznikiem Praw Obywatelskich?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 12-09-2019 22:49

Dobre! W sumie stanowisko po p. Gersdorf też się wkrótce zwolni. Może na prezes Sądu Najwyższego?
Chyba tylko z (nie)czystej złośliwości obsadzającego.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 13-09-2019 09:38

orange pisze:
12-09-2019 13:05
-Donald Tusk czyli szef Rady Europejskiej stwierdził, że to obóz rządzący jest "patronem" grup takich, jak "kibole", "antysemici" i "homofobi".
Tu akurat miał rację.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 13-09-2019 10:22

Dlaczego Tusk tak źle mówi o Polsce?
Dlaczego Tusk tak nie lubi Polskiego Rządu?
Dlaczego nie przyjechał na nie pojawił się na obchodach 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej?
Otrzymał zaproszenie, ale jak zawsze żartuje, że trafiło na jego biurko w ostatniej chwili gdy jechał na lunch.
To fatalnie świadczy o kulturze politycznej.

Niezależnie od sporów, pewne standardy obowiązują. Jak Tusk pamięta, że na lekcji historii uczyli, że we wrześniu 1939 roku wybuchła II wojna światowa i Niemcy na nas napadli to powinien sobie w kalendarzu 2019 roku ustawić 1 dzień wolny od Brukseli na obchody rocznicowe "swojego" kraju.

A może Polacy już nie chcą, aby Tusk wracał z Brukseli?
Nie widzą go żadnej w roli w Sejmie/Senacie.

Zapewne Tusk wybierając prestiżowe stanowisko w Brukseli, uciekł od problemów w kraju.

Niemiecki tabloid „Bild” zwrócił uwagę na podwyżkę dla Donalda Tuska i Jeana-Claude’a Junckera.
Szefowie Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej zgodnie z regułami UE zarabiają po tyle samo, czyli po ostatniej „indeksacji” po 32 700 Euro.
CZY Z TEGO WYNIKA, ŻE DONALD TUSK ZARABIA 141 000 ZŁOTYCH MISIĘCZNIE?

ODPOWIEDZ