Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 13-09-2019 10:49

Zarabia, bo mu się należy. Tak jak nagrody w PiS-e. Tusk nie mówi źle o Polsce - Tusk źle mówi o PiS. Zresztą nie tylko on. Timmermans nie jest wrogiem Polski - jest wrogiem PiS.
Może faktycznie Tusk dostał zaproszenie w ostatniej chwili (po pisuarach wszystkiego można się spodziewać), może nie chciał przyjechać, bo żaden z rządzących rodaków znowu nie podał by mu ręki?

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Rządy PiS

Post autor: Dzanek » 13-09-2019 13:06

Wątek o rządach PiSu a tu nadal "WINA TUSKA". Prośba o przeniesienie gdziekolwiek ...

P.S.
"Przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli ignorowani przez rząd Platformy, który nie wsłuchiwał się..."

Edit:
@Admin - mój wpis oczywiści też do przeniesienia.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 13-09-2019 17:51

Nie wiem gdzie przenieść. Wyborczy wątek też nie koniecznie.
Tymczasem zostawię jako poboczne, ale nie wtranżalajmy już dalekich odejść tematu.
KoalicjaEuropejska pisze:
13-09-2019 10:49
Timmermans nie jest wrogiem Polski - jest wrogiem PiS.
To bardzo niedobrze. Nie podoba mi się, że obcy polityk jest wrogiem najpopularniejszej partii w Polsce. Może sprzeciwiać się pewnym rozwiązaniom, ale to co innego.

A rządy PiSu?
Po raz kolejny mamy jakąś wrzutkę z niedomówieniami i oczekiwanie na reakcję. Składki ZUS przedsiębiorców zależne od dochodu? No w sumie tak, ale przecież tylko dla mniejszych, a później po staremu. Tak samo z limitami, wielokrotnościami itd. PiS nie ma problemu żeby stosować "rozpoznanie bojem" i dostosować się do tego co interesujący ich target jest w stanie zaakceptować.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 14-09-2019 14:46

admin pisze:
13-09-2019 17:51
Nie wiem gdzie przenieść. Wyborczy wątek też nie koniecznie.
Tymczasem zostawię jako poboczne, ale nie wtranżalajmy już dalekich odejść tematu.
KoalicjaEuropejska pisze:
13-09-2019 10:49
Timmermans nie jest wrogiem Polski - jest wrogiem PiS.
To bardzo niedobrze. Nie podoba mi się, że obcy polityk jest wrogiem najpopularniejszej partii w Polsce. Może sprzeciwiać się pewnym rozwiązaniom, ale to co innego.
No widzisz, ale czymś musieli sobie na to zasłużyć (EU to SZMATA czy wyimaginowana wspólnota). Jeśli mnie pamięć nie myli, to nigdy tak się nie działo, żeby EU była przeciw jakiemuś rządowi polskiemu. Jeśli łamane jest prawo przez, jak napisałeś najpopularniejszą partię w Polsce, to właśnie są takie reakcje a nie inne. Zaczęło się od nie publikowania wyroków i na tym też się praktycznie zakończyło. Widać, że PiS ma w dupie orzeczenia sądów czy tamtego TK. Aferę hejtu w MS przykrywają aferą Brejzy, pedofilię w kościele strukturami LGBT. Bardzo złe jest takie rozwiązanie, że jedna partia ma większość parlamentarną.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 14-09-2019 22:19

Kto powiedział, że "EU to szmata"? Nie trafiłem na to. Daj linka.
Może jakiś czas nie oglądałeś polskich programów informacyjnych, bo byś wiedział, że PiS zrobił parę kroków w tył i już dłuższy czas temu zastopował reformę sądownictwa, właśnie po to, żeby realizować orzeczenia europejskiego trybunału. Mamy zatem nadal prezes SN Gersdorf, chociaż już była na emeryturze, mamy zlikwidowaną "dyskryminację" przez różny wiek emerytalny sędziów, wycofano jeszcze jakieś tam inne drobiazgi. Nie kojarzę żeby jakiegoś wyroku sądowego nie wykonano. Podobnie z zaległymi wyrokami TK, które opublikowano ponad już rok temu w komplecie i całości, na wyraźne życzenie KE. Wyraźnie odpuścili, bo wcześniej twierdzili, że dyskusyjne wyroki zostały wydane z naruszeniem prawa i nie mogą być opublikowane.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 15-09-2019 01:21

Jakoś tak od 1:44

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 15-09-2019 09:20

Dzięki koleżko! Teraz się zacznie, że się pomyliła, miała na myśli co innego itd. itp.

Nie wykonano wyroku NSA o poparciu sędziów do KRS Panie Administratorze...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 15-09-2019 10:24

A to akurat już wiadomo z dalszego ciągu zdania i kolejnych zdań, że chodzi o flagę, a nie organizację, nie trzeba się szczególnie zastanawiać.
Z listami podpisów temat skomplikowany - UODO zakazało czasowo publikacji ze względu na ochronę danych osobowych do czasu wydania decyzji w tej sprawie.

Przypuszczam, że wkrótce po wyborach listy mogą być opublikowane, wyjdzie pewnie, że wszystko było zgodnie z prawem, aczkolwiek było to towarzystwo wzajemnej adoracji, czyli niewielka grupa sędziów podpisywała się wzajemnie pod wszystkimi kandydaturami, co jest legalne, ale może być źle odebrane.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 15-09-2019 11:18

Jakoś nie ma szału na promach z Anglii do Polski mimo zaproszenia Premiera ;-)
Może ludzie zwyczajnie potrafią liczyć...
przynajmniej ci, którzy wyjechali do Anglii ;-)
w Anglii nie biorą podatków do około 40 tysięcy złotych ;-)
w Polsce biorą ZANIM zarobi się na swoje utrzymanie ;-(

No to ciekawe ile będą kosztowały zapiekanki w 2023 roku?"
Obstawiam dwie dych - jak pamiętam tyle płaciłem "za dzieciaka" na hali targowej.
Ale tylko przez pewien czas.
Potem znów "podniesiono pensje" i było drożej ;-)
;-)


Obrazek
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 15-09-2019 11:59

Admin bronisz pani Krystyny Pawłowicz i jej wypowiedzi. Przecież tu nie ma co jej tłumaczyć, co miała na myśli, jaki to przedstawiciel rządu, dla którego takie słowo, nie jest wulgaryzmem?
Walczymy z hejtem czy jak?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 15-09-2019 14:34

Bronię? Ależ skąd. Ta Pani kompletnie się nie nadaje do parlamentu, o czym świadczą właśnie jej wypowiedzi. Cieszę się, że odchodzi na emeryturę. Koalicja Europejska też będzie spokojniejszy, bo nie będzie co komentować. Z drugiej strony powiedzieć o UE że to szmata to zupełnie co innego niż powiedzieć tak o kawałku tkaniny. Z tego co wiem, nigdy nie była przedstawicielem rządu, całe szczęście.

Nie nazwałbym tego hejtem, chociaż hejt nie jest jej obcy, bo go w necie uprawia. Wulgaryzmem też nie. Raczej brakiem kultury, ogłady, wypowiedź jest bez wątpienia prymitywna i prostacka.

Co do gwałtownie rosnących pensji minimalnych, gdyby to powiedział ktoś inny, to można by zakładać, że to puste obietnice wyborcze, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni. Ale jeśli mówi to PiS, to chyba już mało kto ma wątpliwości, że oni naprawdę chcą to zrobić. I sam nie wiem co gorsze. Może jednak by trochę pościemniali?

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 18-09-2019 19:29

Co prawda prezydent już podpisał, jednak warto posłuchać co naukowcy a nie politycy sądzą o 5G bo a nóż komuś przyjdzie do głowy wywalić maszt 5G w Tarnobrzegu...

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Rządy PiS

Post autor: kermit » 18-09-2019 20:59

Liczę, że Tarnobrzeg nie będzie musiał długo czekać na infrastrukturę 5G.
A LTE cat 6 u nas slabo...

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 18-09-2019 21:36

Liczę, że Tarnobrzeg nie będzie musiał długo czekać na infrastrukturę w technologii światłowodowej.
A kablówka u nas słabo...
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 19-09-2019 11:17

Obrazek

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 19-09-2019 11:34

Kiedyś na początku lat 90-tych zaczynali stawiać na blokach pierwsze BTS-y.
Bardzo wielu mieszkańców tych bloków protestowało, że nie chcą, aby to tam stało, bo szkodzi zdrowiu.
Dzisiaj każdy z komórką w kieszeni chodzi...

Swoją drogą ciekawe czy są jakieś "realne" badania na temat szkodliwości/lub nie 5G...

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 19-09-2019 11:48

admin pisze:
15-09-2019 10:24
A to akurat już wiadomo z dalszego ciągu zdania i kolejnych zdań, że chodzi o flagę, a nie organizację, nie trzeba się szczególnie zastanawiać.
Z listami podpisów temat skomplikowany - UODO zakazało czasowo publikacji ze względu na ochronę danych osobowych do czasu wydania decyzji w tej sprawie.

Przypuszczam, że wkrótce po wyborach listy mogą być opublikowane, wyjdzie pewnie, że wszystko było zgodnie z prawem, aczkolwiek było to towarzystwo wzajemnej adoracji, czyli niewielka grupa sędziów podpisywała się wzajemnie pod wszystkimi kandydaturami, co jest legalne, ale może być źle odebrane.
A Jakby powiedziała, że polska flaga to szmata, to co lub kogo by obraziła?
Jakich danych osobowych? Osób publicznych? Czemu po wyborach? Prawomocny wyrok sądu staje się wykonalny natychmiast.

globoo
Posty: 180
Rejestracja: 08-03-2019 08:45

Re: Rządy PiS

Post autor: globoo » 19-09-2019 11:57

Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o powołanie Jerzego Kwiecińskiego na ministra finansów - poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Jak dodał, Jerzy Kwieciński pozostanie jednocześnie ministrem inwestycji i rozwoju. https://polskieradio24.pl/42/273/Artyku ... a-Finansow
Jerzy Stanisław Kwieciński (ur. 16 października 1959 w Stalowej Woli) – polski inżynier, przedsiębiorca i urzędnik państwowy, doktor nauk technicznych. W latach 2005–2008 podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego, w latach 2015–2018 sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, od 2018 minister inwestycji i rozwoju w rządzie Mateusza Morawieckiego. Ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Stalowej Woli[ Absolwent Wydziału Inżynierii Materiałowej Politechniki Warszawskiej[3]. Na tym samym wydziale w 1991 uzyskał stopień doktora nauk technicznych w zakresie budowy i eksploatacji maszyn na podstawie pracy zatytułowanej Procesy zdrowienia na granicach ziarn w polikrystalicznym aluminium[4]. Odbył także studia podyplomowe typu MBA[3].
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Kwieci%C5%84ski

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 19-09-2019 15:01

Jerzy Kwieciński jest także pełnomocnikiem rządu do spraw wystawy światowej EXPO 2022 w Łodzi.
Kiedyś pamiętam jak sam Premier Mateusz Morawiecki miał tekę ministra finansów.
Nawet nieźle kierował tym resortem :))

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 19-09-2019 20:19

Uczcie się języków.
Szczególnie tego jednego ;-)
Niedługo będzie wam potrzebny ;-)

Na razie JESZCZE dają wam napisy ale jeszcze trochę nie zrozumiecie NIC

TVPiS
;-)
;-)

W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

ODPOWIEDZ