Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 18-09-2019 17:41

Widziałem dziś w centrum kandydata Poncyliusza rozdającego ulotki. Nie sądziłem że jest tak wysoki.
W sumie pamiętam, że te dwie kadencje temu wydawał mi się sympatyczny i konkretny. Ale w polityce przez dwie kadencje można zmienić bardzo wiele. Fajnie że przyjechał, że sam wyszedł między ludzi i że się stara. Innych kandydatów na mieście jeszcze nie spotkałem, a to na pewno działa lepiej niż konferencja we własnym gronie.

dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Wybory 2019

Post autor: dino » 18-09-2019 18:09

Oklejone auto Poncyliusz nr 1 parkowało pod kebabem na Sienkiewicza.
Dwie panie rozdawały cukierki z wizerunkiem Poncyliusza.
Podziękowałem mówiąc: mam kandydata z Tarnobrzega ;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

p_atryk
Posty: 137
Rejestracja: 27-03-2016 21:15

Re: Wybory 2019

Post autor: p_atryk » 18-09-2019 18:55

orange pisze:
18-09-2019 16:04
Zresztą moje sumienie bardzo współczuje ludziom (dzieciom) poranionym psychicznie.
Na pewno Kościół zawiódł wiernych, którzy mu ufali, ale nie wszyscy tacy księża są.

Na pewno każdy powinien odpowiedzieć za swoje czyny, i to obojętnie czy jest osobą duchowną, nauczycielem, homoseksualistą czy pracownikiem firmy. Nie ma co stygmatyzować jakiejś grupy...
Każdy z nas ma coś na sumieniu i jeżeli zobaczymy na zło jakie każdy z nas wyrządził komuś w życiu (nawet przez głupią plotkę) to przestaniemy krytykować innych.
Za księży trzeba się modlić, to jest podstawa!
W tej chwili problem pedofilii w Kościele został olany bo jakaś mądra pisowska głowa stwierdziła, że film braci Sekielskich zamiast obalić rząd PiS, względnie doprowadzić do porażki PiSu w wyborach europejskich, dał efekt przeciwny - PiSowi wzrosło - i - zamiast rozliczenia księży-pedofilów jest hasło ,,więcej Sekielskiego a będziemy mieli większość konstytucyjną''

Dla mnie jako katolika nie byłoby problemu zaakceptować powsadzanie do więzień księży-pedofilii czy pozbawienie władzy hierarchów kościelnych za to, że kryli pedofilie w KK

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 18-09-2019 21:56

p_atryk pisze:
18-09-2019 18:55
Dla mnie jako katolika nie byłoby problemu zaakceptować powsadzanie do więzień księży-pedofilii czy pozbawienie władzy hierarchów kościelnych za to, że kryli pedofilie w KK
Dokładnie tak. Nie tylko traktować tak samo jak innych, wypadałoby nawet surowiej.
Ok, czy w czasie rządów SLD+PSL albo PO+PSL traktowano pedofilów jakoś inaczej niż obecnie? Nie widzę związku politycznego, chociaż wiele ośrodków próbuje narzucić narrację PiS=Kościół=pedofilia, kierując się różnymi motywacjami.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Wybory 2019

Post autor: DonBeck » 19-09-2019 01:21

Może chodzi o to, że po premierze "tylko nie mów nikomu", prokuratura zadusiła w zarodku całą sprawę. Nie postawiono nikomu zarzutów, nie zabezpieczono akt kościelnych. Mogło się to skończyć jak za oceanem w sprawie "me too", a tu cisza, nie ma zatrzymań, przesłuchań, winnych. Ciężko nie łączyć tutaj wątku kościelnego z politycznym,odkiedy prokuratorem generalnym jest poseł.

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Wybory 2019

Post autor: DonBeck » 19-09-2019 01:52

Poseł Piotrowicz i jego niesławna sprawa bronienia księdza pedofila, obrzydliwe tłumaczenia, że dawał tylko "ciumka" dzieciom. No jak tego nie kojarzyć z PiSem?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 19-09-2019 07:10

DonBeck pisze:
19-09-2019 01:21
Może chodzi o to, że po premierze "tylko nie mów nikomu", prokuratura zadusiła w zarodku całą sprawę. Nie postawiono nikomu zarzutów, nie zabezpieczono akt kościelnych.
W sprawie księdza z samego początku filmu toczy się już sprawa, przyznał się do zarzutów.
Jeden zmarł w trakcie filmu.
Jeden wcześniej i ściągnięto go z pomnika.
Księdza, który po skazaniu i odsiedzeniu pojawiał się mimo zakazu z dziećmi wywalono, nie wiem co ze złamaniem zakazu.
Kolejny ksiądz też już był skazany w momencie kręcenia filmu.
Ale efekt na pewno jest, dużo więcej ludzi mówi o swoich doświadczeniach, episkopat tworzy fundusz dla ofiar, temat rozliczeń dopiero się rozpoczął, a nie zakończył.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019

Post autor: miniMe » 19-09-2019 09:31

orange pisze:
18-09-2019 14:35
"Może przeprowadź badania pt: "Udział procentowy zwolenników PiS wśród ofiar księży pedofilów i rodzin tych ofiar". Wyniki byłyby ciekawe."

Na pewno w końcu ten dramat, którzy byli molestowani w końcu ruszył i nie bądź taki miniMe prześmiewczy....
Nawet można by podziękować za film pana Sekielskiego, którego obraz przyczyni się do jeszcze surowszego potępienia przestępstwa pedofilii, na które nie może być miejsca w Kościele.
Tak sądzę.
Jeszcze surowszego potępienia???? Ja do tej pory nie słyszałem ze strony KK ani PiS żadnego stanowczego i kategorycznego potępienia tego zwyrodnienia. Co najwyżej coś w stylu "pedofilia jest be, aaalllleee >>i tu pojawia się litania wytłumaczeń: te dzieci tak się tulą, nikt nie jest bez grzechu, murarze też gwałcą itd<<. A w ogóle, to my się sprawie przyjrzymy i sami zdecydujemy czy ofiara mówi prawdę."
Aby móc bez niesmaku pójść do Kościoła, musiałbym od najwyższych ludzi KK w Polsce usłyszeć deklarację o treści:
"Potępiamy pedofilię bezwarunkowo i kategorycznie, każdy ksiądz oskarżony o molestowanie zostanie odsunięty od kontaktów z nieletnimi (albo wiernymi w ogóle) do wyjaśnienia sprawy przez organy państwowe. Każde takie oskarżenie będzie niezwłocznie zgłaszane do prokuratury, a my deklarujemy pełną współpracę z organami ścigania. Każdy ksiądz prawomocnie skazany za pedofilię będzie natychmiast i bezwarunkowo wydalany ze stanu kapłańskiego. Podobne procedury będą dotyczyły osób duchownych oskarżonych o pomoc w ukrywaniu lub tuszowaniu przestępstw związanych z molestowaniem nieletnich."
Wtedy mógłbym uznać, że KK w Polsce próbuje oczyścić się z grzechu pedofilii.

Twój wniosek, żeby nie stygmatyzować konkretnej grupy, jest na żenującym poziomie. Żadna inna grupa społeczna czy zawodowa nie ukrywała w tak zorganizowany sposób pedofilów. Żadna inna grupa społeczna (z definicji) nie zajmuje się w takim stopniu sumieniami ludzi, nie mając przy tym czystego sumienia. Do żadnej inne grupy wierni nie chodzą spowiadać się z własnych grzechów, ani radzić się w trudnych wyborach dotyczących własnego sumienia. Księża stawiają się w roli przewodników duchowych dla wiernych Kościoła. Dokąd tych wiernych poprowadzą skoro sami nie potrafią (jako instytucja) zerwać z grzechem?
Każdy z nas ma coś na sumieniu i jeżeli zobaczymy na zło jakie każdy z nas wyrządził komuś w życiu (nawet przez głupią plotkę) to przestaniemy krytykować innych.
No jasne, tylko każdy ze swoim sumieniem żyje sam. Albo mu przeszkadza, albo nie. Postawa księdza wpływa nie tylko na niego, ale tez na jego 'owieczki'. Poza tym nie zapominaj o ofiarach. Jakby księża kradli w sklepach, można byłoby traktować trochę inaczej. Biskupi ukrywający pedofilów w świadomy sposób narażali kolejne dzieci na straszne przeżycia, które zmieniły ich życia na zawsze.
Ok, czy w czasie rządów SLD+PSL albo PO+PSL traktowano pedofilów jakoś inaczej niż obecnie? Nie widzę związku politycznego, chociaż wiele ośrodków próbuje narzucić narrację PiS=Kościół=pedofilia, kierując się różnymi motywacjami.
W czasach SLD+PSL czy PO+PSL nie było tak głośno o pedofilii w KK. Traktowanie pedofilii w ujęciu ogólnym nie zmieniło się pewnie za bardzo od PRL. Za to żaden dotychczasowy rząd nie mówił aż tak jednym głosem z KK jak obecny. W każdym wystąpieniu członków PiS dotyczącym Kościoła w PL (nie tylko w sprawie pedofilii, ale także finansów itd.) widać przede wszystkim daleko posuniętą grzeczność i dbałość, żeby nie nadepnąć hierarchom KK na odcisk, co mogłoby spowodować zachwianie wsparcia dla PiS z ambon przed wyborami. A że wybory ostatnio są co chwilę, to mamy ciągły festiwal wzajemnych hymnów chwalebnych.

Z tym równaniem pod koniec się nie zgadzam. To prostackie myślenie, że jak PiS nie walczy z pedofilią w Kościele, to na pewno sami są pedofilami. Uważam jednak, że w tej chwili PiS=Kościół, a stanowisko ws. pedofilii mają wspólne i na pewno uzgodnione.

Żeby było jasne, nie jestem jakimś antyklerykałem. Chodzę do Kościoła i uważam się za Katolika. Jestem jednak zwolennikiem całkowitego rozdziału Kościoła od państwa, odcięcia Kościoła od wpływu na politykę i od państwowej kasy (co na jedno wychodzi). Kościół powinien utrzymywać się z datków wiernych, a państwo ma wiele lepszych sposobów wydawania pieniędzy.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 19-09-2019 10:06

" Ja do tej pory nie słyszałem ze strony KK ani PiS żadnego stanowczego i kategorycznego potępienia tego zwyrodnienia."
Nie słyszałeś w radiu, nie oglądałeś w telewizji?

Kościół Katolicki cały czas przeprasza za to bolesne wydarzenie.
Na przykład kilka dni temu było spotkanie modlitewne "Polska Pod Krzyżem".
Zorganizowano je w święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Tysiące Polaków modliło się i prosiło Boga o wybaczenie za swoje i innych grzechy.
Rzesze wiernych były na lotnisku w Kruszynie, miliony modliło się w parafiach, domach i innych miejscach w Polsce i na świecie.

Krzyż był uwielbiony. Krzyż był adorowany. Krzyż został wywyższony. Bogu niech będą dzięki.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 19-09-2019 10:21

Dla mnie to jest niesamowite jakich metod chwyta się już opozycja i media proopozycyjne.
Na siłę próbuje się zbudować narracje, że PiS to kościół. A kościół to pedofila.
Problemem jest to, że nie chodzi w tym o dobro pokrzywdzonych dzieci tylko o zdobycie paru punktów procentowych. Smutne to jest.
Społeczeństwo nie łyka tej narracji i widzę frustrację w osobach związanych lub popierających opozycję.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019

Post autor: miniMe » 19-09-2019 11:00

Nie odnosicie się niestety do tego, co napisałem, tylko nawijacie to co zawsze, bo tak Wam wygodniej.

@orange
Tak, słuchałem radia i tv, ale tam były tylko wykręty i odsuwanie od KK odpowiedzialności. Najlepiej obrazuje to sprawa odszkodowania dla ofiary od Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej (13 latka wielokrotnie gwałcona przez księdza). Towarzystwo wniosło kasację do SN od wyroku nakazującego im wypłatę odszkodowania. To jest to uznanie własnej winy i walka z pedofilią?

@kermit
Dla mnie to jest niesamowite jakich metod chwyta się już opozycja i media proopozycyjne.
Ja nie jestem "opozycja" ani "media" (żadne: ani pro- ani antyopozycyjne). Jestem obywatelem tego kraju i piszę co mi się w nim nie podoba (bo z reguły nie piszemy za często o tym co nam się podoba, niestety).
Na siłę próbuje się zbudować narracje, że PiS to kościół. A kościół to pedofila.
Napisałem, że nie ma wg. mnie takiej równości - nie czytałeś?
Problemem jest to, że nie chodzi w tym o dobro pokrzywdzonych dzieci tylko o zdobycie paru punktów procentowych. Smutne to jest.
Społeczeństwo nie łyka tej narracji i widzę frustrację w osobach związanych lub popierających opozycję.
To ja jestem to społeczeństwo. Mam rozum i widzę, kto próbuje zbić poparcie na nagłaśnianiu sprawy. Ale też nie łykam narracji władz kościelnych. Widzę, że każdy kto komentuje sprawę pedofilii ze strony KK albo PiS, ma na względzie głównie: dbanie o tzw. dobre imię Kościoła (rozumiane jako nie mówienie pod żadnym pozorem o Kościele w złym świetle), dobro księży pedofilów (żeby nie ponieśli konsekwencji jeżeli nie jest to absolutnie konieczne), dobro biskupów, którzy tych pedofilów chronili (żeby w ogóle nie ponieśli konsekwencji).
Zamiatanie sprawy pod dywan będzie miało najgorsze konsekwencje dla samego Kościoła. Ludzie przestana mu ufać, a w szczególności ufać księżom. Dopóki nie padną ze strony KK kategoryczne deklaracje (i nie zaczną być realizowane - np. polecą ze stanowisk i stanu kapłańskiego biskupi kryjący pedofilów), to patrząc na każdego księdza będę się zastanawiał, czy mógłby dopuścić się molestowania dzieci (np. moich) i czy w takim przypadku ofiary mogłyby oczekiwać pomocy od jego zwierzchników i służ państwowych, czy zderzyłyby się ze ścianą zmowy milczenia jak do tej pory. Tylko KK może tę sytuację oczyścić.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 19-09-2019 11:28

kermit pisze:
16-09-2019 11:41
KoalicjaEuropejska pisze:
14-09-2019 09:41
Wszystkie produkty oprócz pieczywa i papierosów są praktycznie identyczne a niektóre nawet niższe. Z tym, że za godzinę pracy tj. 15 euro kupię dużo więcej niż w Polsce za 20 zł. Na obiad w restauracji (zależy jakiej) wydam od 5 do 10 euro (no chyba, że miałbym delikatne podniebienie), za metro to zależy jaki bilet kupujesz, za piwo w barze 2,30. Chłopie ja w krajach EU przebywam,z przerwami od 1991 roku, więc nie wprowadzaj w błąd innych userów, że ceny w krajach EU bardzo różnią się od tych w Polsce. Wrócę do pracy, to powrzucam ceny produktów. No chyba, że Ty masz jakieś wierygodne źródło odnośnie tych cen, to proszę podziel się.
Co chciałem przekazać? To, że Polska aby doszła do standardów niemieckich, musi minąć ze sto lat. Jak uważasz kiedy polski specjalista np. murarz zarobi na rękę 15000 zł.?
Uśmiałem się :) Powiedz mi gdzie i w jakim kraju jadasz obiad za 5 euro? :) Chyba u turka w kebabie. Wiem doskonale, że ceny w restauracji w centrum dużego miasta to koszt 10 - 15 euro, a jeśli chcesz zjeść coś lepszego to więcej. Jeszcze raz napisze i potwierdzę to, że ceny w zachodniej Europie są zdecydowanie wyższe jeśli chodzi o transport, restauracje, hotele. I nie mów mi, że jest inaczej bo każdy z nas był i doskonale wie. Najlepszy to argument, odnośnie kosztów metra - "zależy jaki bilet kupujesz". Wiesz? Jadąc sam zdecydowanie kupuje grupowy na 20 osób i dlatego tak dużo płacę :)
W Niemczech, w Belgii, w Holandii, w Czechach. Trzeba po prostu wiedzieć gdzie iść. Zresztą napisałem od 5 do 10 euro a jak chcesz jeść rarytasy to jedz nawet i za 50 euro. Pisałem ile kosztuje kebab, bo o tym cały czas piszecie i chyba tam tylko jedliście. Co masz na myśli "zjeść coś lepszego"? Jeśli chodzi o transport to ja sobie kupię za godzinę pracy ok. 18 litrów diesla a przeciętny Polak ile wleje do baku za godzinę pracy? 4? I powiem tak: w przeciętnej restauracji w Dortmundzie, Kolonii czy Bremerhaven za pół kurczaka z frytkami, sałatkami i piwem zapłacę ok. 10 euro. To samo za sznycla czy inne mięso. Pół godziny mojej pracy. Drogo? W Polsce sam kurczak z rożna w markecie kosztuje 15 zł. A w restauracji? Porównaj zarobki Polaków w Polsce i ceny i zarobki Polaków w innych krajach "starej" EU i dopiero się wypowiadaj. Tak sobie przyponiałem. Jechałem ostatnio S-Bahn 22 przystanki za 3 euro. To dużo? Widać, że jesteś typowy wyborca PiS. Jakie są bilety ZTM w Warszawie? 20 minutowy, 70 minutowy, dzienny, dobowy itd. Więc jak Ty jeździsz sam płacąc za 20 osób to gratuluję IQ. Prosiłem o pdanie źródeł cen w EU. Ni ma :-)
-Wiesz kiedy?
-Jak nam oddadzą co ukradli i zniszczyli.
Kto? Kaczyński i jego klika?
Nigdy nie zrzekliśmy się odszkodowań za II wojnę światową.
Polacy mają prawo od Niemiec żądać 845 000 000 0000$ (845 miliardów dolarów).
I Polska nie dostanie nawet centa. Założysz sie?
Krzyż był uwielbiony. Krzyż był adorowany. Krzyż został wywyższony. Bogu niech będą dzięki.
Orange z każdego wątku robi politykę PiS i moc kościoła w Polsce. Ty Orange może z ciebie zrobią drugiego Jezusa. Lubisz Żydów?
Ostatnio zmieniony 19-09-2019 11:41 przez DZIKI, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 19-09-2019 11:39

miniMe pisze:
19-09-2019 11:00
Ja nie jestem "opozycja" ani "media" (żadne: ani pro- ani antyopozycyjne). Jestem obywatelem tego kraju i piszę co mi się w nim nie podoba (bo z reguły nie piszemy za często o tym co nam się podoba, niestety).
miniMe pisze:
19-09-2019 11:00
Napisałem, że nie ma wg. mnie takiej równości - nie czytałeś?
Nie odnosiłem się w tej wypowiedzi do ciebie. Czytałem. Nabyłem tę umiejętność.

Nie rozumię tego, że skoro nie ma równości miedzy PiSem a kościołem i pedofilią to co robi ta dyskusja w temacie wyborów? To naprawdę jest temat wyborczy? Może lepiej nie przeczyć samemu sobie.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 19-09-2019 11:42

Grabież rozpoczęła się wkrótce po agresji niemiecko-sowieckiej na Polskę.
Działalność rabunkowa była organizowana i przeprowadzana głównie przez III Rzeszę.

Według profesora Jana Pruszyńskiego szacunkowa wartość rynkowa dzieł sztuki zrabowanych przez Niemców i Rosjan w Polsce w latach 1939–1945 wynosi 30 mld dolarów.
Ty KoalicjoEuropejska oczywiście pracujesz w Niemczech i bardzo ich chwalisz, że są tacy bogaci, ale kosztem naszych zrabowanych dzieł.

"Wszystkie produkty oprócz pieczywa i papierosów są praktycznie identyczne a niektóre nawet niższe. Z tym, że za godzinę pracy tj. 15 euro kupię dużo więcej niż w Polsce za 20 zł."

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019

Post autor: miniMe » 19-09-2019 11:52

kermit pisze:
19-09-2019 11:39
Nie rozumię tego, że skoro nie ma równości miedzy PiSem a kościołem i pedofilią to co robi ta dyskusja w temacie wyborów? To naprawdę jest temat wyborczy? Może lepiej nie przeczyć samemu sobie.
Moim zdaniem jest równość (czy może raczej bardzo ścisła współpraca polityczno-finansowa) pomiędzy Kościołem a PiS. Co do pedofilii, wyjaśniłem wyżej jak to widzę. Dlatego ma to znaczenie w kontekście wyborów. Wybierając PiS, wybieracie również dalsze wtrącanie się biskupów w rządzenie Polską (wszelkie ustawy światopoglądowe: aborcja, związki partnerskie) oraz dalsze dojenie państwa przez Kościół (zarówno w ramach umów jak i poza nimi - vide Rydzyk). Mnie się to nie podoba i (m.in.) dlatego nigdy na PiS nie zagłosuję.

P.S. Pisze się "rozumiem"... błagam...

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 19-09-2019 11:56

Czemu PiS nie domaga się reparacji o Rosji? Ja pracuję nie tylko w Niemczech i nie narzekam na standart życia. Mimo, że moja rodzina jest jeszcze w Polsce stać nas na wszystko. Jakbym pracował w Wielkiej Brytanii czy Włoszech, to co byś powiedział? To też kosztem naszych zrabowanych dzieł? Jaką przyszłość mam w Polsce za 2500 zł. na rękę, na czarno? No, ale Morawiecki zapewnia, że Polacy masowo wracają do Polski z emigracji, bo w Polsce zajebiście się żyje. W Polsce nigdy nie żyło się dobrze przeciętnemu Iksińskiemu i jeszcze długo nie będzie! Klapki nosi się na stopach a nie na oczach.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 19-09-2019 12:02

miniMe pisze:
19-09-2019 11:52
kermit pisze:
19-09-2019 11:39
Nie rozumię tego, że skoro nie ma równości miedzy PiSem a kościołem i pedofilią to co robi ta dyskusja w temacie wyborów? To naprawdę jest temat wyborczy? Może lepiej nie przeczyć samemu sobie.
Moim zdaniem jest równość (czy może raczej bardzo ścisła współpraca polityczno-finansowa) pomiędzy Kościołem a PiS. Co do pedofilii, wyjaśniłem wyżej jak to widzę. Dlatego ma to znaczenie w kontekście wyborów. Wybierając PiS, wybieracie również dalsze wtrącanie się biskupów w rządzenie Polską (wszelkie ustawy światopoglądowe: aborcja, związki partnerskie) oraz dalsze dojenie państwa przez Kościół (zarówno w ramach umów jak i poza nimi - vide Rydzyk). Mnie się to nie podoba i (m.in.) dlatego nigdy na PiS nie zagłosuję.

P.S. Pisze się "rozumiem"... błagam...
Ustawy światopoglądowe nie mają nic wspólnego z narzucaniem tego przez biskupów. To, że jest to zgodne z nauczaniem kościoła to już inna sprawa. Nie mam za wiele wspólnego z KK, a jestem przeciwnikiem związków partnerskich i aborcji na życzenie. Zdecydowanie wolę już dojenie przez kościół i finansowanie inicjatyw związanych z kościołem niż wspieranie lobby LGBT i innych lewicowych środowisk jak to miało miejsce wcześniej. Poprzez różne dodacje, wsparcia, dofinansowania. Niby czasem chodziło o kulturę a z kulturą to miało tylko nazwę wspólną.

Dziękuje ci. Teraz już wiem jak się piszę to słowo. Teraz moja lekcja. Za dużo "..." kiepsko wygląda i nie jest to poprawne.
KoalicjaEuropejska pisze:
19-09-2019 11:56
Czemu PiS nie domaga się reparacji o Rosji? Ja pracuję nie tylko w Niemczech i nie narzekam na standart życia. Mimo, że moja rodzina jest jeszcze w Polsce stać nas na wszystko. Jakbym pracował w Wielkiej Brytanii czy Włoszech, to co byś powiedział? To też kosztem naszych zrabowanych dzieł? Jaką przyszłość mam w Polsce za 2500 zł. na rękę, na czarno? No, ale Morawiecki zapewnia, że Polacy masowo wracają do Polski z emigracji, bo w Polsce zajebiście się żyje. W Polsce nigdy nie żyło się dobrze przeciętnemu Iksińskiemu i jeszcze długo nie będzie! Klapki nosi się na stopach a nie na oczach.

Chyba to oczywiste dlaczego nie od Rosji. Żądania musza być realne a w dzisiejszych warunkach jakie mamy nie ma szans. Może kiedyś jak nastanie tam normalność to ktoś wróci do tego, ale to już pewnie będzie za późno. Reparacje od Niemiec są jak najbardziej zasadne i pora aby ktoś się tym zajął na poważnie. Dlaczego mamy nie dostać tego co nam się po prostu należy?
To jak się żyję w Polsce zależy głównie od nas samych. Płacę kształtuje podaż i popyt.

Awatar użytkownika
miniMe
Posty: 84
Rejestracja: 12-04-2019 09:43

Re: Wybory 2019

Post autor: miniMe » 19-09-2019 12:56

Ustawy światopoglądowe nie mają nic wspólnego z narzucaniem tego przez biskupów. To, że jest to zgodne z nauczaniem kościoła to już inna sprawa. Nie mam za wiele wspólnego z KK, a jestem przeciwnikiem związków partnerskich i aborcji na życzenie. Zdecydowanie wolę już dojenie przez kościół i finansowanie inicjatyw związanych z kościołem niż wspieranie lobby LGBT i innych lewicowych środowisk jak to miało miejsce wcześniej. Poprzez różne dodacje, wsparcia, dofinansowania. Niby czasem chodziło o kulturę a z kulturą to miało tylko nazwę wspólną.

Dziękuje ci. Teraz już wiem jak się piszę to słowo. Teraz moja lekcja. Za dużo "..." kiepsko wygląda i nie jest to poprawne.
Moim zdaniem trzeba rozdzielić kilka spraw, bo znowu połączyłeś wszystko w jedną wielką zależność.
Uważam, że zdanie biskupów miało decydujące znaczenie w kształtowaniu stanowiska PiS w sprawie ustaw światopoglądowych. Wyobraź sobie jaki pogrom w wyborach dotknąłby PiS, gdyby poparli np. złagodzenie prawa aborcyjnego, a księża z ambon powiedzieliby, że katolik nie może głosować na kogoś, kto jest za aborcją. Nauczania Kościoła w ogóle bym w to nie mieszał - rzeczywiście zupełnie inna sprawa.

Samo poparcie (lub jego brak) dla związków partnerskich czy aborcji powinno być indywidualną sprawą każdego człowieka (w tym każdego polityka i parlamentarzysty) i nie powinien na nie wpływać nikt (ani partia, ani Kościół instytucjonalnie). Oczywiście, jeżeli ktoś jest przeciw w związku z tym, że jest katolikiem i tak rozumie naukę Kościoła, to OK. Obecnie poglądy na tę sprawę są raczej na prawicy "zdefiniowane" przez zwierzchników partii i stanowisko partii wspomniane powyżej.
Nie rozumiem dlaczego jak nie Kościół, to LGBT. Ja bym wolał, żeby żadna strona tego państwa nie doiła. Niech państwo wydaje na służbę zdrowia, infrastrukturę itp., a wszelkie organizacje pozarządowe niech szukają sponsorów.

A moje "..." wyrażają krótką pauzę nad brakiem poszanowania dla języka polskiego. "Rozumię" czy wręcz "rozumie" (pisane w 1 osobie) to błąd, który obserwuję bardzo często i zastanawiam się skąd się to bierze.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 19-09-2019 13:41

To twoje zdanie i masz do niego prawo, ale całkowicie się z tym nie zgadzam. Mój światopogląd nie kształtuje ksiądz, biskup ani prezes partii. Kształtuje go sobie ja sam. Tak samo jak ja uważa zdecydowana większość osób na prawicy.
Nie ma zgody na złagodzenia prawa aborcyjnego nie przez kościół, tylko przez ich światopogląd i światopogląd elektroratu, który nie zaakceptowałby takich zmian. Proste i logiczne. Po co doszukujesz się na siłę w tym kościoła?

Wybacz mi za ten błąd. Czasem ja za to obserwuje w dyskusji, że im ktoś ma mniej do powiedzenia tym więcej wytyka błędy językowe innym osobom. To nie jest konkurs tylko swobodna dyskusja i każdemu błędy się zdarzają. Jak dalej chcesz się tak poprawiać to proszę bardzo. Na mnie nie licz w tych zawodach.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 19-09-2019 14:24

"Nie ma zgody na złagodzenia prawa aborcyjnego nie przez kościół, tylko przez ich światopogląd.."

Na Śląsku urodziła się dziewczynka.
Po urodzeniu otrzymała imię Karina.
Ważyła 450 gramów.
Dziś ma 30 lat.
Żyje, ma normalne życie.

Wiktor, który urodził się w Szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie ważył 750 gramów.
To, że miał zespół Downa nie warunkowało jego przeżycia.
Ważył dwa razy tyle, co wspomniana wcześniej Karina.
Chłopiec miał szanse przeżyć. Prosił o życie drobnym płaczem... dusił się i umierał ...tak kiedyś opowiadał profesor Bogdan Chazan.

Trudno znaleźć kogoś innego niż Chazan, kto z większą pokorą przyznawałby się do swoich win.

Myślę, że dziś karę powinni ponosić też producenci i sprzedawcy pigułek poronnych.
Przecież dziś bywa niestety tak, że czasami kobieta osobiście doprowadza dziecko na miejsce zbrodni albo morduje je w domowym zaciszu pigułą wczesnoporonną.

ODPOWIEDZ