Wybory 2019-2020

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 24-09-2019 09:36

Zarobki Polaków „na rękę” 3-krotnie niższe niż Niemców.
Średnie miesięcznie wynagrodzenie netto Polaka to 797 € podczas gdy Niemca to 2302 €.
W Polsce wynagrodzenia są niskie w stosunku do zachodnich Państw.
Kolosalną kwotę twojego wynagrodzenia zabiera Urząd Skarbowy.
Amerykanin, mieszkający w San Francisco, płaci niższy procentowo podatek dochodowy niż 3-razy biedniejszy Polak.

Wartość dóbr i usług, którą produkuje w ciągu roku Polak jest ponad 3-krotnie niższa niż ta wytwarzana przez Niemca.
W porównaniu do Amerykanów różnica jest 4-krotna.
Produkujemy także zbyt mało dóbr i usług.
Zbyt mało jest także przedsiębiorstw w Polsce, a istniejące powinny być bardziej efektywne i zaawansowane technologicznie.
Eksportujemy również niewiele.

Zagraniczne firmy w Polsce inwestowały u nas ze względu na dotacje europejskie i tanią siłę roboczą.
Produkcja stosunkowo prostych dóbr była przenoszona do Polski z Zachodu.
Dzięki temu zagraniczne firmy mogły zwiększyć swoje zyski.
Rzadkością jest, aby Polak posiadał dużą prężną firmę.
Największymi pracodawcami w Polsce są urzędy, instytucje publiczne (np. ZUS 43 000 osób, Policja 103 000 osób), spółki skarbu Państwa…

Zdecydowanie za mało osób pracuje w sektorze prywatnym.
Pod tym względem mocno odstajemy od USA i Niemiec.

Amerykanie, Niemcy, Francuzi czy Szwedzi są bogaci bo mają swoje wielkie PRYWATNE korporacje, czerpiące zyski na całym świecie.
Żeby inwestować i budować prężne firmy potrzeba jednak sporego kapitału.
Niestety Polskie Państwo skutecznie utrudnia akumulację kapitału Polakom wysokimi podatkami.
Najnowszy podatek Premier Morawiecki wprowadził od 1 stycznia 2019 – nazwał go daniną solidarnościową w stawce 4%.
Mają go płacić osoby zarabiające rocznie ponad 1 mln złotych.

II Wojna Światowa i komuna zabrała nie tylko życie ale także cały dobytek Polakom.
Trzeba mieć świadomość, że Polacy do czasu upadku PRL nie mieli szans na zgromadzenie majątku.
Dopiero w latach 80 można było zacząć prowadzić drobną działalność gospodarczą.
Z dostępem do wiedzy i edukacją byliśmy na bakier – nie dość, że biedni to jeszcze zacofani intelektualnie.

Niemcy – nie ma co owijać w bawełnę – okradli całą Europę podczas II Wojny Światowej.
Zastanów się jak wiele niemieckich produktów masz w domu, jakim autem jeździsz i w jakim sklepie robisz zakupy.
Jak zachorujesz warto zobaczyć kto wyprodukował lekarstwa, i sprzęt do badania.
Niemcy są potentatem w produkcji maszyn, także wiele dóbr, nawet droga po której jeździsz do domu, była zrobiona za pomocą niemieckiej maszyny.

Co do Amerykanów – nigdy nie zostali napadnięci przez obce Państwo.
Podwaliny swojego mocarstwa zbudowali podobnie jak Francja w swoich koloniach.

Wynagrodzenia w Polsce są niższe niż na Zachodzie i moim zdaniem zawsze będą.
Aby to się zmieniło Polska:
-musiałby mieć ultra niskie podatki dla rodzimych firm i pracowników,
-super proste prawo podatkowe,
-gwarancję nienaruszalność własności prywatnej,
-musiałaby nastąpić gigantyczna deregulacja.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 24-09-2019 09:36

Rzeczywiście kieruję się tym co mi przekażą. Jakoś wierzę tutaj w naukę i wiedzę psychiatrów, bo z własnego myślenia nie mogę dostrzec czym się kieruje pedofil. Jeszcze raz ci napiszę. Pedofil odczuwa pociąg seksualny tylko do dzieci a nie dorosłych kobiet. Tak samo jak homoseksualny facet tylko do innego faceta, a homoseksualna kobieta do innej kobiety. Czy to tak ciężko zrozumieć? Może ktoś inny mu wytłumaczy tak oczywisty fakt, bo ja już wymiękam. A jak widzę tę wzmianki o prostytutkach to muszę się z zażenowania przejść po pokoju.

Awatar użytkownika
kermit
Posty: 1287
Rejestracja: 16-08-2004 20:44

Re: Wybory 2019

Post autor: kermit » 24-09-2019 09:37

KoalicjaEuropejska pisze:
24-09-2019 09:16
kermit pisze:
23-09-2019 14:22
KoalicjaEuropejska pisze:
23-09-2019 12:45
Problem pedofilii ja doskonale rozumiem. Nie rozumiem tylko tego jak taki stary byk bierze się za dziecko zamiast przelecieć jakąś panienkę. To mi się nie mieści w głowie. Czym rajcuje go taki dzieciak? Posłuszeństwem, bezbronnością??? Przecież jak zapłacisz prostytutce, to będziesz robił z nią co tylko będziesz chciał.
No właśnie chyba nie rozumiesz problemu pedofilii i czym kieruje się pedofil.
Pozwól, że Ci wyjaśnię. Tylko kontakt seksualny z dzieckiem jest wyłącznym sposobem osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Nie zastąpi tego "panienka", "prostytutka". I proszę cie - trochę mniej takiego przedmiotowego traktowania kobiet, bo te czasy się skończyły. Już był taki jeden co twierdził, że z prostytutką to można wszystko i jak można zgwałcić prostytutkę.
Widzisz kermit jak Ty mało wiesz. Kierujesz się tylko tym co Ci przekażą a własnego myślenia zero. Z prostytutką za odpowiednią ilość biletów NBP zrobisz co zechcesz (w granicach rozsądku rzecz jasna). A czy można zgwałcić prostytutkę? Rzecz jasna, że tak. Jak każdą kobietę, któa nie chce odbyć stosunku płciowego dobrowolnie. Powiedz mi dlaczego księży tak rajcują dzieci a nie sexowne kobiety?




Rzeczywiście kieruję się tym co mi przekażą. Jakoś wierzę tutaj w naukę i wiedzę psychiatrów, bo z własnego myślenia nie mogę dostrzec czym się kieruje pedofil. Jeszcze raz ci napiszę. Pedofil odczuwa pociąg seksualny tylko do dzieci a nie dorosłych kobiet. Tak samo jak homoseksualny facet tylko do innego faceta, a homoseksualna kobieta do innej kobiety. Czy to tak ciężko zrozumieć? Może ktoś inny mu wytłumaczy tak oczywisty fakt, bo ja już wymiękam. A jak widzę tę wzmianki o prostytutkach to muszę się z zażenowania przejść po pokoju.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 24-09-2019 10:04

KoalicjaEuropejska pisze: "Powiedz mi dlaczego księży tak rajcują dzieci a nie sexowne kobiety? "

Rzeczywiście, bycie katolikiem nie uprawnia nas do sądzenia człowieka, uprawnia nas natomiast do troski o to, żeby nikt, kto jest w Kościele, tego Kościoła nie opuszczał.
Bycie katolikiem nie polega na stwierdzeniu, że się nim jest, ale na przyjęciu pewnego systemu wartości, na wierze w to, co Kościół do wierzenia podaje.
Jeśli poprzez jakąś naszą słabość nie postępujemy według tego systemu wartości, wtedy uznajemy swoją grzeszność, a nie zmieniamy nauczania Kościoła i nie dopasowujemy go do naszej grzeszności.

Jako Katolik mogę tylko przeprosić za tych księży, którzy dopuścili się takich okrucieństw i się za nich modlić, aby się nawrócili.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 24-09-2019 18:04

KoalicjaEuropejska pisze:
24-09-2019 09:16
Powiedz mi dlaczego księży tak rajcują dzieci a nie sexowne kobiety?
Cóż za prymitywna propaganda! Wstydź się. Kompromitujesz Koalicję.

Konferencja kandydatów z listy PS:


orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 25-09-2019 11:27

KoalicjaEuropejska pisze: Powiedz mi dlaczego księży tak rajcują dzieci a nie sexowne kobiety?”

Słaba propaganda, kompromitujesz partię z Twojego nicka.

Koalicja Europejska to „dinozaury" polskiej polityki.
Wśród nich syn komunistycznego kata, oficera stalinowskiej informacji, agenta NKWD, który między innymi likwidował oddziały AK.
Wraca ruska onuca.
Wiernie służyli Moskwie teraz chcą Brukseli!
Już wiem na kogo nie głosować!

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Wybory 2019

Post autor: DonBeck » 25-09-2019 12:23

Masz rację Orange, czas się w końcu wziąć za pozostałości starego systemu

Obrazek

Bez względu na przynależność polityczną

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 26-09-2019 18:07

Był o relacjach PiSu z Kościołem, a tutaj przed wyborami drogi mocno się rozjeżdżają.
Pewnie to wielu zaskoczyło, ale dziś premier Morawiecki ogłosił zachowanie istniejącego kompromisu aborcyjnego, zresztą wbrew wcześniejszym obietnicom PiSu.

https://www.gosc.pl/doc/5880396.Premier ... aborcyjnym

Mało tego! O wycofaniu się nawet z planowanych ograniczeń aborcji eugenicznej poinformował w oficjalnym organie KK "Gościu Niedzielnym"!

A do Tarnobrzega zawitał sam przewodniczący Schetyna. Pierwszy raz, czy już kiedyś był?



To w Mielcu robią samoloty blekhołki? :lol:

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Wybory 2019

Post autor: encore » 26-09-2019 19:16

Był, chyba w 2010 lub 2011. Jego autobus blokował przez ponad godzinę jeden pas na ul. Moniuszki.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Innn
Posty: 151
Rejestracja: 04-01-2019 20:19

Re: Wybory 2019

Post autor: Innn » 26-09-2019 20:10

Zestawienie wybranych zagadnień programowych największych komitetów
https://krytykapolityczna.pl/file/2019/ ... nanie1.png
A tu trochę więcej - tekst
https://krytykapolityczna.pl/https:///k ... awa-kobiet

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 26-09-2019 21:11

Bardzo wybranych zagadnień, jak widzę.
Ciekaw jestem jaka część społeczeństwa i jaka część kobiet uważa, że wybrano rzeczywiście najistotniejsze dla nich problemy. Jaki procent wyborców patrzy na świat głównie przez pryzmat postulatów, powiedziałbym, okołopłciowych.

Rozmowa po tarnobrzeskim spotkaniu z Grzegorzem Braunem z Konfederacji:


olekko
Posty: 1728
Rejestracja: 25-05-2005 19:13

Re: Wybory 2019

Post autor: olekko » 26-09-2019 23:20

admin pisze:
26-09-2019 18:07
A do Tarnobrzega zawitał sam przewodniczący Schetyna. Pierwszy raz, czy już kiedyś był?
Na pewno był 8 lat temu, wtedy jeszcze jako marszałek Sejmu.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Wybory 2019

Post autor: DZIKI » 27-09-2019 08:46

orange pisze:
25-09-2019 11:27
KoalicjaEuropejska pisze: Powiedz mi dlaczego księży tak rajcują dzieci a nie sexowne kobiety?”

Słaba propaganda, kompromitujesz partię z Twojego nicka.

Koalicja Europejska to „dinozaury" polskiej polityki.
Wśród nich syn komunistycznego kata, oficera stalinowskiej informacji, agenta NKWD, który między innymi likwidował oddziały AK.
Wraca ruska onuca.
Wiernie służyli Moskwie teraz chcą Brukseli!
Już wiem na kogo nie głosować!
Niestety nie wiem jak zmienić nick (o ile w ogółe się da). Mem z Piotrowiczem pod Twoim postem idealnie kontraatukuje syna komunistycznego kata, oficera stalinowskiej informacji, agenta NKWD, który między innymi likwidował oddziały AK.Na kogo głosować? Zgodnie z własnym sumieniem.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 27-09-2019 10:40

„...Chrześcijańska metoda jest tu niezmienna od lat: zło dobrem zwyciężaj” - powiedział premier Mateusz Morawiecki.
Nie chodzi zatem tylko o to, byśmy przeforsowali rozwiązania prawne, ale byśmy podjęli próbę odmienienia sumień tych ludzi, którzy w kwestii życia nie podzielają naszych wartości.
Mateusz Morawiecki podkreślił, że wypowiada się "zdecydowanie przeciwko ideologii gender i przeciwko przemocy domowej".

Myślę, że zabicie dziecka nienarodzonego (bez znaczenia tutaj czy zdrowego czy chorego) w wypadku ratowania matki nie jest mniejszym złem, niż zabicie dziecka nienarodzonego z innych powodów.
Zło jest w tym wypadku zawsze takie samo.
Zabicie dziecka, choćby w przypadku konieczności będzie złem. Bo będzie.

Znalazłem też w prasie, że w Sejmie czeka projekt ustawy „Zatrzymaj aborcję”.
Przewiduje on zniesienie możliwości aborcji eugenicznej.
Polscy Biskupi popierają tę obywatelską inicjatywę jako krok do pełnej ochrony życia i apelują do wszystkich ludzi dobrej woli o wyrażenie jej swego poparcia.
"...Apelujemy też do sumień wszystkich posłów i senatorów, mając świadomość, że to od nich zależy decyzja, czy ustawa ta zostanie przyjęta.
Zwracamy się do nich tym bardziej, gdyż wiemy, że większość z nich deklaruje wiarę i wierność wartościom chrześcijańskim.
Jesteśmy przekonani, że parlamentarzyści postawią wartości moralne ponad partyjnymi kalkulacjami!".

jamWilhelm
Posty: 1099
Rejestracja: 30-04-2005 04:18

Re: Wybory 2019

Post autor: jamWilhelm » 27-09-2019 11:51

KoalicjaEuropejska pisze:
27-09-2019 08:46
Niestety nie wiem jak zmienić nick
po co było taki zatem zakładać?! Może poproś admina aby Ci odblokował ptasiorrra

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Wybory 2019

Post autor: orange » 27-09-2019 12:49

Czyli ptasiorr i KoalicjaEuropejska to ta sama osoba?
To nie dziwię się, że masz takie cięte poglądy na biedną, małą, skromną, uśmiechniętą pomarańczę...

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 27-09-2019 17:40

jamWilhelm pisze:
27-09-2019 11:51
Może poproś admina aby Ci odblokował ptasiorrra
Taki wniosek był i został odrzucony. Za dużo się uzbierało.

dink00
Posty: 254
Rejestracja: 20-05-2010 01:21

Re: Wybory 2019

Post autor: dink00 » 27-09-2019 21:28

admin pisze:
23-09-2019 20:53
A tutaj program Konfederacji dla przedsiębiorców.

(...)

Chyba jako jedyni traktują ich/nas poważnie.
Pan Mentzen obiecał przygotowanie tych 100 projektów ustaw i słowa dotrzymał. Najpierw zaprezentował je tam, gdzie je obiecał - czyli na kanale namzależy na YouTube'ie. Ogólnie bardzo go cenię, choć przed eurowyborami był zdecydowanie zbyt pewny tego, że wtedy Konfederacja obrała dobrą strategię. Ale widać, że ugrupowanie wyciągnęło wnioski, bo teraz mają znacznie lepszą kampanię. Co do samego Mentzena, to widziałem go jako kandydata do wzięcia udziału w debacie publicznej, ale po obejrzeniu zamieszczonego tu wcześniej wystąpienia stwierdzam, że jednak mógłby wypaść niekorzystnie, czy to przez brak doświadczenia, czy to przez tremę, czy jeszcze przez co innego. Potrzebuje jeszcze trochę czasu, ale wróżę mu ciekawą przyszłość, bo to po prostu mądry człowiek.

Natomiast co do samego traktowania przedsiębiorców to dosłownie wczoraj rozmyślałem nad pewnym paradoksem. Otóż jak to jest, że większość "prywaciarzy" umie realnie ocenić sytuację i jest zdecydowanie przeciwna PiSowi, wskutek tego, że partia ta po prostu daje im ku temu powody, chociażby wpływając niekorzystnie na prowadzone przez nich działalności i utrudniając im życie, ale jeśli pada pytanie kogo popierają/na kogo głosują to w odpowiedziach tak skrajnie rzadko pojawia się Konfederacja? Bo co? Bo to faszyści, ruscy agenci, a Korwin jest wielbicielem Hitlera? A to, że nie chyba, a wręcz na pewno ;) to właśnie Konfederacja najpoważniej traktuje przedsiębiorców i bierze ich (głosy) za swój główny, cel jest dla nich rzeczą nieważną przy tych jakże poważnych oskarżeniach? To właśnie to realistyczne postrzeganie nieciekawej sytuacji, którą serwuje im rząd oraz całkowicie nierealistyczne podejście do wskazania alternatywy jest dla mnie ciekawym paradoksem.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 28-09-2019 09:09

Mieliśmy tabelkę z "nawigatorem" wyborczym przez pryzmat feministycznego podejścia do rozrodczości, mamy również specjalny nawigator wyborczy przez pryzmat poglądów pewnej organizacji ekologicznej. Pytania są dosyć specjalistyczne, czasami naprowadzające na odpowiedzi, czasem nie ma prostego wyboru i trudno odnaleźć się w dwóch przeciwnych opcjach.

Najciekawsze jednak są wyniki. O ile w innych nawigatorach często mi blisko do PSL, o tyle tutaj PSL jest na ostatnim miejscu. Najbliżej tradycyjnie do Konfederacji, ale niemal taki sam wynik bliskości poglądów uzyskała u mnie Wiosna i Inicjatywa Polska :), a niewiele mniej pozostałe komitety. Nawigator może więc utwierdzić w przekonaniu wyłącznie osoby interesujące się tematem ochrony środowiska, znające częściej stawiane problemy i ich rozwiązania sugerowane przez organizacje ekologiczne. Trudno żeby kierować się wyłącznie nim, jeśli mogę być prawie tak samo blisko tak skrajnych biegunów jak Wiosna i Konfederacja. Ale pobawić się można.

https://ekopatrioci.pl/nawigator-wyborczy/

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Wybory 2019

Post autor: admin » 28-09-2019 09:22

A tymczasem nasz sąsiad Andrzej Szlęzak, były prezydent Stalowej Woli, jedynka Skutecznych przez parę dni startował, później wspominał o wycofaniu, a teraz pozuje ze Skutecznymi i Liroyem, czyli pewnie jednak z przekonaniem kandyduje?



"Skuteczni" zarejestrowali listy tylko w kilku okręgach i ze względu na 5% próg ogólnopolski szanse na zdobycie mandatu do Sejmu mają zerowe.

ODPOWIEDZ