Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Dział forum z komentarzami do aktualności
orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 23-10-2019 15:08

Rozumiem, że w 2016 roku większość takich przypadków mogła liczyć na „zawiasy”, ale w Tarnobrzegu nad Prezydentem Grzegorzem Kiełbem oczywiście jak najbardziej zależało KOMUŚ, aby go dobić do samego końca.

"Zdecydowana większość, bo 150 ze 190 skazanych prawomocnie funkcjonariuszy publicznych w 2016 roku, otrzymało wyroki pozbawienia wolności (w tym 138 w zawieszeniu),
wobec 37 urzędników wymierzona została grzywna samoistna (w tym dwóm ‒ w zawieszeniu),
TYLKO DWÓCH Z CAŁEGO KRAJU sądy skazały na karę ograniczenia wolności.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 23-10-2019 16:27

To nie jest zwykłe skazanie, ale zarzuty to przyjęcie łapówki w zamian za odpowiednie zmiany w MPZP. Dobrze pamiętam? Jeśli to udowodniono w dwóch instancjach, to jak najbardziej nie widzę miejsca na zawiasy.

Ewentualnie może chłosta? Pewnie sam przestępca wolałby żeby go "srogi przeor Emil za klasztorem wybatożył".
Byle tylko nikt nie próbował "obcinać palców finką".

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: dominik267 » 23-10-2019 17:17

Ewentualnie może chłosta? Pewnie sam przestępca wolałby żeby go "srogi przeor Emil za klasztorem wybatożył".
Byle tylko nikt nie próbował "obcinać palców finką".
Padłem :lol: :lol: :lol:

andriu81
Posty: 1797
Rejestracja: 29-05-2010 03:51

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: andriu81 » 23-10-2019 21:46

Nic dobrego dla miasta ,ani dla państwa nie przyniesie posadzenie byłego prezydenta w więzieniu. Tylko głupcy są żądni krwi,a tak naprawdę nie widzą,że przez nakręcanie tej afery miasto coraz bardziej upada. Zamordyzm nie jest sposobem na rozwój ,tylko powoduje dalszą destrukcje samorządu. Sprawa nie była tego warta,gorsze sprawy były zamiatane pod dywan,w niejednym mieście,a tutaj się uczepili człowieka. A teraz bądźmy sprawiedliwi i co z tymi dziesiątkami milionów na które miasto zostało zadłużone i nikt nie poszedł siedzieć? To jaka to sprawiedliwość?
A przez zadłużenie cierpimy my wszyscy, bo nie ma pieniędzy na ważne inwestycje, jest stagnacja i zacofanie? A jaka szkoda dla miasta była że prezydent przyjął lub nie przyjął te 20 tys na plan zagospodarowania w Morzyszowie ,ile na tym straciliśmy a ile zyskaliśmy jako społeczeństwo? Czy ktoś tu przyłożył miarę szkodliwości społecznej i w ogóle to porównał? Śmieszne i żałosne zarazem,bo to pokazuje jak ludzie w tym mieście sami robią sobie do własnego podwórka zniszczenie,podczas gdy inne samorządy się rozwijają i stawiają dobro wspólne na pierwszym miejscu.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19274
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: admin » 23-10-2019 21:59

Zadłużanie miasta niestety jest legalne, wymaga nie tylko działań prezydenta, ale zgody całej rady miasta, która reprezentuje nas wszystkich, bo sami ją wybieramy (jak i prezydenta). Przywłaszczenie środków dla siebie, kiedy to wynika z dodatkowych możliwości związanych ze stanowiskiem to zupełnie co innego.

Na pewno może z tego wyjść coś dobrego.
Każdy zanim da, albo weźmie łapówkę zastanowi się teraz 3 razy, szczególnie jeśli miałby przyjmować gotówkę w gabinecie. A może interesant ma podsłuch, albo jest na usługach służb? Nikomu nie można wierzyć, chociaż niektórym ludziom wyjątkowo bardzo nie można wierzyć.

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: dominik267 » 23-10-2019 23:10

Andriu czy ty jesteś idiotą czy tylko udajesz? Tajemnicą poliszynela było i chyba widać nadal jest jak się pewne tematy za tamtej kadencji odbywały.
W końcu się ktoś wkurwił i zakończył temat.
Czy dla Tarnobrzega wyszło to na dobre czy złe ciężko mi powiedzieć. Na pewno obecny prezydent w takie machlojki pchał się nie będzie.

Szkodliwością społeczną natomiast były głosy oddane na Kiełba w wyborach samorządowych. Ale powtórzę po raz kolejny. W Tarnobrzegu nie głosuje się za tylko przeciw i stąd mamy co mamy...

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: dominik267 » 23-10-2019 23:12

W ogóle jakim idiotą trzeba być, żeby nie widzieć nic złego w kwestii łapówkarstwa... Nie ważna partia, nie ważne poglądy. Brał to do pierdla. Nie idźmy w stronę wschodu. Nie ważna ilość pieniędzy ważny fakt. Należy wymagać wiele od urzędników państwowych.

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: L74 » 24-10-2019 08:59

A na szczęście, były już Prezydent Tarnobrzega postępuje zgodnie z cytatem z Młodych Wilków "Nigdy do niczego się nie przyznawaj, złapią cię pijanego w samochodzie, to mów, że nie piłeś, znajdą ci dolary w kieszeni, to mów, że to pożyczone spodnie, a jak cię złapią na kradzieży za rękę, to mów, że to nie twoja ręka. Nigdy się nie przyznawaj." ;) I według niego wszyscy dookoła się mylą, a on tak naprawdę nic złego nie zrobił. Może on żyje w jakimś innym swoim świecie, może od dziecka oszukiwał, sprzedawał, przyjmował inne korzyści, obrażał innych itp itd, i nie bardzo może zrozumieć, że tak się po prostu nie robi jak się jest człowiekiem z honorem i "kręgosłupem" moralnym.
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 24-10-2019 09:32

Wiadomo oc w tym wszystkim chodzi.
Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb to PISowiec.
W 2014 roku "wygryzł" dotychczasowego, bardzo dobrego prezydenta Norberta Mastalerza z SLD. Uczciwego. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 24-10-2019 09:33

To agenci CBA doprowadzili do tego, że Prezydent Tarnobrzega popełnił przestępstwo...

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 24-10-2019 09:35

To są stalinowskie metody, które stosuje CBA.
Prowokacja.
Księdzu Jerzemu też podrzucali różne materiały i broń palną.
Typowe stalinowskie zachowanie.
Sprowokować kogoś do przestępstwa bo jest niewygodny.
Draństwo!!!

Awatar użytkownika
dominik267
Posty: 720
Rejestracja: 04-03-2014 01:20

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: dominik267 » 24-10-2019 09:46

Kolejny chory umysłowo? Jak udowodnisz przyjęcie łapówki bez zrobienia prowokacji. Jak niektórzy z @Orange na czele potrafią robić lampucerę z logiki to mi się w głowie nie mieści.

I dziwić się, że w Polsce jest jak jest jak się mentalności PRLowskiej wyplewić nie potrafi.
Zamiast promować uczciwość, broni się łajdaków.
@Orange wstydzić się powinieneś.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 24-10-2019 10:25

dominik267 dlaczego mnie obrażasz i piszesz o mnie; "Kolejny chory umysłowo?".
Adminie proszę o upomnienie dla niego.

dominik267 dlaczego jak piszę o Prezydencie Tarnobrzega Grzegorzu Kiełbie to go także obrażasz i mnie także pisząc "broni...łajdaków"
Adminie proszę o upomnienie dla niego.

Jaki Kiełb był i jest nie można o kimś źle mówić.
Otrzymał człowiek dużą karę i należy się mu się szacunek, zwłaszcza przez to, że był Naszym Prezydentem. Prezydentem Naszego Miasteczka.

Awatar użytkownika
Dzanek
Posty: 1061
Rejestracja: 08-10-2004 19:53

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Dzanek » 24-10-2019 11:26

@orange - wisisz mi usługę wyczyszczenia monitora bo aż go oplułem ze śmiechu jak przeczytałem Twoje "mądrości".

@orange - już kilka razy byłem blisko dodania Cię na listę osób ignorowanych ale zawsze dochodzę do wniosku, że jednak nie warto tego robić. Trzeba przypominać sobie co jakiś czas, że ludzie tak myślący jak Ty są obok Nas ........

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Antea » 24-10-2019 11:54

Szacunek należy się każdemu bez względu na to czy pełnił jakąkolwiek funkcje czy nie. Tak samo Panu Kielbowi, jak i Panu Mastalerzowi.
Szkoda mi jego dzieciaków, bo nikt chyba przy zdrowych zmysłach nie chciałby ojca zza krat oglądać. Inna sprawa że są osoby które większe przekręty robiły i nie siedzą. Ot choćby agent Tomek i PFRON.

Wziął łapówkę, przeliczył, schował. I takie zachowanie jest przestępstwem Orange. Przypominasz tu moja mamę która w dyskusji NT pedofilii w kościele stwierdziła, że ksiądz to też człowiek. Jasne. Człowiek nie małpa, ale mając na ustach Ewangelię... I tak dalej.
Co z tego że był prezydentem? Skompromitowal nasze miasteczko i tyle. Wstyd dla rodziny większy niż gdyby był zwykłym obywatelem.

Natomiast niepokoi to że coraz częściej myslimy o tym, że sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Podtrzymany wyrok skazujacy a ludzie pisza/mówią o biednym i niesprawiedliwie potraktowanym człowieku. Troche jak z wyborami, jak nie po naszej myśli to na pewno było oszustwo wyborcze i liczymy do skutku.

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Antea » 24-10-2019 11:56

orange pisze:
24-10-2019 09:35
To są stalinowskie metody, które stosuje CBA.
Prowokacja.
Księdzu Jerzemu też podrzucali różne materiały i broń palną.
Typowe stalinowskie zachowanie.
Sprowokować kogoś do przestępstwa bo jest niewygodny.
Draństwo!!!
Ty tak na trzeźwo???

leonardo
Posty: 361
Rejestracja: 11-04-2017 16:06

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: leonardo » 24-10-2019 12:14

Szacunek należy się komuś nie dlatego, że sprawował jakąś funkcję, tylko za to, że sprawował ją godne.

Ktoś, kto w związku z pełnioną funkcją przyjął łapówkę nie zasługuje na szacunek.

I każdy ma prawo mówić o nim źle.

To tak apropos tych bzdetów napisanych powyżej.

Awatar użytkownika
norweski_leśny
Posty: 677
Rejestracja: 16-07-2017 13:22

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: norweski_leśny » 24-10-2019 12:44

orange pisze:
24-10-2019 09:35
To są stalinowskie metody, które stosuje CBA.
Prowokacja.
Księdzu Jerzemu też podrzucali różne materiały i broń palną.
Typowe stalinowskie zachowanie.
Sprowokować kogoś do przestępstwa bo jest niewygodny.
Draństwo!!!
Jak takie rzeczy czytam, to się zastanawiam ile dana osoba musiała stać przed lustrem i powtarzać: TO WINA PIS! TO WINA KOŁKA! ON JEST NIEWINNY! (przepraszam za duże znaki) aż w to święcie uwierzyła. Tak naprawdę to jest smutne, iż takich osób była cała masa (wynik głosowania do rady miasta) i w dodatku dalej nie dociera do nich żadna refleksja. Jednak do obrazu naszego smutnego miasta to idealnie pasuje :(

Antea
Posty: 138
Rejestracja: 20-03-2019 21:16

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: Antea » 24-10-2019 14:18

leonardo pisze:
24-10-2019 12:14
Szacunek należy się komuś nie dlatego, że sprawował jakąś funkcję, tylko za to, że sprawował ją godne.

Ktoś, kto w związku z pełnioną funkcją przyjął łapówkę nie zasługuje na szacunek.

I każdy ma prawo mówić o nim źle.

To tak apropos tych bzdetów napisanych powyżej.
Do błędów ma prawo kazdy. U byłego prezydenta nie widać jednak żadnej skruchy. Poleci filozofią, ale godność ma każdy z nas. Ja tam mam szacunek dla każdego stworzenia Bożego. Dlaczego mam mówić o nim źle skoro nie wiem jakim jest synem, mężem i ojcem? Przyjacielem? Wypowiedzieć się mogę tylko na temat mojej oceny jego uczynku i mojej oceny NT jego prezydentury. Popełnił przestępstwo i kropka. A jako mieszkaniec mogę uznać że jego prezydentura nie była najlepsza, niosła stagnacje, a na koniec i kompromitacje. Wystarczy chłopu na myślenie.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Prezydent Tarnobrzega Grzegorz Kiełb zatrzymany przez CBA

Post autor: orange » 24-10-2019 15:51

Niektórzy sądzą, że "odsiadka: zmienia faceta. Coś w tym jest...
Myślę, że nasz były Prezydent Kiełb przemyśli w spokoju to co się stało.

Znam kilka osób, które za większe przestępstwa siedziały w więzieniu, ale...niestety...zmienili się na jeszcze gorsze ....a psycholog nie zawsze pomoże.

W przypadku Grzegorza Kiełba na pewno po skończonej karze zacznie się myślenie...
co on zrobi po wyjściu..
kto go przyjmie do pracy...
jak on pospłaca wszystkie długi...

na pewno bardzo będzie tęsknił za małżonką i nie będzie mógł się doczekać kiedy zobaczy dzieci/dziecko.

ODPOWIEDZ