Rządy PiS

Wielka polityka niewielkiego miasta. Masz czegoś dość lub coś cię cieszy? Opisz to! Prosimy nie używać wulgaryzmów.
dino
Posty: 1995
Rejestracja: 02-09-2016 15:08

Re: Rządy PiS

Post autor: dino » 14-11-2019 21:06

Saga trwa...
Rostowski wersja 2.0 ;-)
Kolejny rządzący polskimi finansami z London City ;-)

I jeszcze to wykształcenie...

Jak pisze "DGP", wcześniej kształcił się w Salesian College, także w Londynie. Resort finansów poinformował gazetę, że Kościński kształcąc się w brytyjskim modelu, uzyskał "higher education", czyli w dosłownym tłumaczeniu wyższą edukację.

- Jednak w polskim systemie oznacza to, że ma jedynie średnie wykształcenie. Każdy wiceminister przed powołaniem wypełnia ankietę, która następnie trafia do Kancelarii Premiera. Tam Kościński musiał wpisać, że ma wykształcenie średnie - twierdzi informator gazety.


Obrazek


I teraz mi wytłumaczcie na jakiej podstawie pracował w Banku Handlowym w Londynie w czasie afery FOZZ i nieistniejącym "Banku Pomorskim"?
Jak w latach 80-tych PRL-u można było zostać od razu dyrektorem Banku Handlowego w Londynie, świeżo po drugorzędnej szkole?
Składaliście kiedyś podanie na konkurs do pracy w banku?
Poważnie uważacie, że ktoś by was zaprosił żeby z wami porozmawiać w sytuacji ukończenia tylko średniej szkoły?



No i małe pozdrowienia za cichy sojusz ;-)
Bo inaczej tego nie potrafię wytłumaczyć
A przecież za Wiki:

Jego nazwisko pojawiło się w trakcie tzw. afery Rywina, był wskazywany jako osoba mająca istotny wpływ na media publiczne i koncepcje prywatyzacyjne. Przyjęty przez Sejm raport sejmowej komisji śledczej (autorstwa Zbigniewa Ziobry z PiS) stwierdzał, że złożenie w lipcu 2002 przez Lwa Rywina propozycji korupcyjnej przedstawicielom Agory miało pozostawać – jak wskazano w tym dokumencie – w ścisłym związku z zachowaniem osób z tzw. grupy trzymającej władzę, w skład której wchodzili Robert Kwiatkowski, Aleksandra Jakubowska, Włodzimierz Czarzasty, Lech Nikolski oraz Leszek Miller.

Obrazek

i dzisiejsze "osiągnięcie" ;-)
RAZEM pokieruje sejmową komisją... RODZINY



Obrazek


A to dopiero POCZĄTEK kadencji...

Za kolejne 4 lata nie odróżnicie PiS od PO
;-)
W czerwcu 2003 roku miałem rację, by NIE WCHODZIĆ do EuroSowietów.
W maju 2020 miałem rację, że pandemia, to tresura.
W kwietniu 2022 miałem racje, by nie pomagać bezwarunkowo Ukrainie.
Jak będzie w 2024?

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 15-11-2019 16:55

dino pisze:
14-11-2019 21:06
Za kolejne 4 lata nie odróżnicie PiS od PO
;-)
Jeśli w ogóle jeszcze będą istnieć.

PiS zapowiada już jawnie kolejne podwyżki podatków. Na pierwszy rzut ma iść akcyza za papierosy i alkohol, a w następnej kolejności likwidacja limitu składek ZUS dla najlepiej zarabiających etatowców. Wydaje się, że p. Kidawa-Błońska, która wspomina, że obciąży to przedsiębiorców, nie zna i nie rozumie systemu emerytalnego. Pewnie kto tylko będzie mógł przejdzie właśnie z etatu na działalność i jakieś kontrakty menedżerskie, żeby właśnie zostać przedsiębiorcą i ominąć zniesienie limitu. Przynajmniej dopóki PiS nie dowali mocniej ZUSem najlepiej zarabiających przedsiębiorców.

Tworzą się pierwsze sojusze i bynajmniej nie są po linii konserwatywnej między PiS i Konfederacją, ale po linii socjalistycznej, między PiS i SLD/Wiosną/Razem. Być może jest to przemyślana strategia JarKacza przed wyborami prezydenckimi. Gowin nie zagłosuje za zniesieniem limitu składek ZUS, a wówczas układ z klubem SLD mógłby rozbić opozycję po linii gospodarczej, tak jak przed wyborami do PE rozbijano ją po linii światopoglądowej. Po reakcji pani Kidawy-Błońskiej, która powiedziała, że w takiej sytuacji działacze lewicy są "nic nie warci" i oburzeniu jakie to wywołało na lewicy, wydaje się, że jest to kolejna dobrze wycelowana inicjatywa. Oczywiście gospodarczo to źle dla wszystkich.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 15-11-2019 23:52

admin pisze:
15-11-2019 16:55

PiS zapowiada już jawnie kolejne podwyżki podatków. Na pierwszy rzut ma iść akcyza za papierosy i alkohol, a w następnej kolejności likwidacja limitu składek ZUS dla najlepiej zarabiających etatowców. Wydaje się, że p. Kidawa-Błońska, która wspomina, że obciąży to przedsiębiorców, nie zna i nie rozumie systemu emerytalnego. Pewnie kto tylko będzie mógł przejdzie właśnie z etatu na działalność i jakieś kontrakty menedżerskie, żeby właśnie zostać przedsiębiorcą i ominąć zniesienie limitu. Przynajmniej dopóki PiS nie dowali mocniej ZUSem najlepiej zarabiających przedsiębiorców
"Nie jest tak, że podwyższając akcyzę na alkohol chcemy tylko i wyłącznie osiągać dodatkowe wpływy do budżetu, chociaż one oczywiście będą. :lol: Chodzi o to, żeby zmienić trochę strukturę spożycia tych napojów przez Polaków" , mówił w piątek wicepremier Jacek Sasin. Według niego, wódka w Polsce jest wyjątkowa tania na tle krajów europejskich. :lol:
To co powiedziała Kidawa Błońska jest prawdą. Część przedsiębiorców chcąc zatrzymac pracowników będzie musiało pokryć ZUS i w nich to uderzy. Prawdą też jest że część pracowników będzie uciekać z etatu na inne formy lub będzie zakładać działalność a wówczas ZUS zamiast zyskać straci.
Zobaczymy jakie będą dane z wykonania budżetu, ale chyba nie jest wesoło, skoro wszędzie szukają pieniędzy. Przejadamy wszystko co się da łącznie z rezerwą demograficzną.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 16-11-2019 01:00

Pamiętam sprzed iluś tam lat, że po obniżeniu akcyzy wpływy z niej wzrosły. Ale niektórym trudno to zrozumieć, że podobnie po podniesieniu wpływy mogą spaść. Wzrośnie za to pewnie ucisk i prześladowanie dla przemytników i bimbrowników.
Niby mnie to bardzo nie dotknie, ale w sumie nawet jak ktoś nie pije i nie pali może odczuć podwyżki. To trochę jak ze wzrostem pensji minimalnej, bo wciąż "na flaszkę" czy "na fajki" jest jakąś walutą, która ma, jak widać, zmienny kurs do złotego.
alek pisze:
15-11-2019 23:52
Część przedsiębiorców chcąc zatrzymac pracowników będzie musiało pokryć ZUS i w nich to uderzy. Prawdą też jest że część pracowników będzie uciekać z etatu na inne formy lub będzie zakładać działalność a wówczas ZUS zamiast zyskać straci.
Obstawiam, że to raczej dotknie duże koncerny, międzynarodowe biznesy z rozproszonym akcjonariatem, czy spółki i agencje państwowe. Ilu ludzi w takim Tarnobrzegu zarabia u prywatnego na etacie te ponad 140.000 zł rocznie? W większych miastach też pewnie dominuje inna forma właścicielska.

I znów to myślenie tu i teraz, byle do najbliższych wyborów. Żadnej dłuższej perspektywy, planu i odpowiedzialności.

Awatar użytkownika
DZIKI
Posty: 182
Rejestracja: 14-04-2019 13:33

Re: Rządy PiS

Post autor: DZIKI » 19-11-2019 13:38

PiS przegrał w Europie. Wyrok TSUE: Reformy sądownicze niezgodne z prawem.

To Sąd Najwyższy powinien badać niezależność Izby Dyscyplinarnej i to, czy może ona rozpoznawać spory dotyczące przechodzenia sędziów w stan spoczynku, uznał we wtorek Trybunał Sprawiedliwości UE. – Nowe zapisy mogą wzbudzić uzasadnione wątpliwości do co niezależności KRS – oświadczył sędzia Marek Safjan, członek trybunału. – Po wyroku TSUE Izby Dyscyplinarnej SN nie można nazwać sądem – powiedział sędzia Bartłomiej Przymusiński ze Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Decyzja TSUE dotyczy prawie 500 sędziów, których powołała nowa KRS.

http://www.newsweek.pl/

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 19-11-2019 15:47

Rząd przyjął w czwartek, 14 listopada, nowelę ustawy akcyzowej zakładającą wzrost stawek o 10 proc. na alkohole i tytoń.
Zakładane dodatkowe wpływy z tego tytułu w 2020 roku wyniosą 1,7 mld złotych.

Akcyza rośnie 10%,...
to że Waldemar Pawlak w 1993 roku wprowadził różne stawki akcyzy, żaden kolejny rząd nie zmienił.
Choć nie jestem zwolennikiem PiS-u, to uważam iż akcyza na alkohol i papierosy powinna iść w górę, a pieniądze przeznaczać na opiekę zdrowia.
Choć czasem lubię się napić, to płacąc 24 gr więcej za 4-ro pak nie zbiednieję, więcej na reklamówki wydaję, aniżeli ta akcyza urośnie.

Awatar użytkownika
encore
Posty: 1558
Rejestracja: 11-12-2018 11:39

Re: Rządy PiS

Post autor: encore » 19-11-2019 15:52

Bardzo dobrze, na 500+ nie może zabraknąć.

No i paliwo po co najmniej 6zł jak już będą podwyżki płac od przyszłego roku.
"Państwa i narody, które na podstawie kłamstwa, na podstawie negowania prawdy podają myśl polityczną, dążą do zguby."

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 19-11-2019 17:37

Wyborca KO pisze:
19-11-2019 13:38
PiS przegrał w Europie. Wyrok TSUE: Reformy sądownicze niezgodne z prawem.
Tak napisali w Newsweeku? Serio? :shock:
Może przeczytaj streszczenie wyroku samodzielnie, wcale nie jest bardzo skomplikowane.
Generalnie TSUE stwierdził, że oceną czy izba dyscyplinarna SN może zajmować się przenoszeniem w sędziów w stan spoczynku powinien się zająć sam Sąd Najwyższy. W którym miejscu wyroku niby jest że "reformy sądownicze są niezgodne z prawem" i najważniejsze - z jakim prawem? :)

Rzeczywiście wydawało się, że TSUE zagra ostro, podważając wszystko co pochodzi od nowej KRS, wielu pewnie miało takie nadzieje, szczególnie w redakcji Newsweeka i stowarzyszeniu Justitia. Pozostaje pytanie, czy sprawą będzie się zajmować SN z obecnym prezesem, czy już z nowym? Pani prezes Gersdorf zostało jeszcze z 5 miesięcy kadencji.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 19-11-2019 23:12

Chyba to bez znaczenia. Co prawda I prezesa SN powołuje Prezydent, ale kandydatów wskazuje zgromadzenie ogólne sędziów SN. Tam jeszcze PIS większości nie ma. Sprawę z TSUE będzie prawdopodobnie rozstrzygać Izba Pracy SN a w niej nie ma sędziów powołanych przez PIS. Na dodatek jest to izba w której orzekała obecna I prezes. Zgromadzenie ogólne może też zwlekać z przedstawieniem kandydatów do wyborów a gwarancji nie ma ,że Duda zostanie wybrany na kolejną kadencję. Będzie ciekawie, tym bardziej , że PIS zapowiada badanie wyroku TSUE przez Trybunał Konstytucyjny z "odkryciem prezesa"na czele. :)

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-11-2019 07:11

A czy podobnie prezydent może później zwlekać z powołaniem I prezesa gdyby mu nie odpowiadał?
Trybunał Konstytucyjny rzeczywiście mi tu zupełnie nie pasuje, ale podobno w innych krajach UE tego typu trybunały orzekały już czy wyroki TSUE są zgodne z konstytucjami, więc pewnie PiS jedzie przez analogię. Nudno nie jest i nie będzie. Najśmieszniejsze, że wszyscy cieszyli się z wyroki i ogłaszali go jako swój sukces. Normalnie Salomony w tym TSUE :)

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 20-11-2019 08:51

Nasz TK nie ma takich uprawnień. Art. 188. Konstytucji jasno określa ,że Trybunał Konstytucyjny orzeka w sprawach:
1) zgodności ustaw i umów międzynarodowych z Konstytucją,
2) zgodności ustaw z ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi, których ratyfikacja wymagała uprzedniej zgody wyrażonej w ustawie,
3) zgodności przepisów prawa, wydawanych przez centralne organy państwowe, z Konstytucją, ratyfikowanymi umowami międzynarodowymi i ustawami,
4) zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych,
5) skargi konstytucyjnej, o której mowa w art. 79 ust. 1.
Nic nie ma o wyrokach. W innych krajach TK mogą mieć inne uprawnienia.
Z wyroku TSUE bardziej cieszą się sędziowie a premier i minister sprawiedliwości raczej robią dobrą minę do złej gry bo to SN czyli sędziowie będą decydować a nie ministerstwo sprawiedliwości.

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 20-11-2019 11:51

A tymczasem można było posłuchać przez 1,5 przemówienia "nowego" Premiera Mateusza Morawieckiego...
Normalność i rodzina to główne hasła przemówienia inauguracyjnego.

Oczywiście „kochana” opozycja mocno skrytykowała expose premiera.
Platforma Obywatelska oczywiście stwierdziła, że Premier kłamie, a Konfederacja, że Premier słabo wystąpienie zakończył.

"Od naszych decyzji zależy czy Polska znajdzie się wśród państw, które będą kształtować nowy porządek, czy ktoś ustali go za nas. Dlatego w obliczu globalnych wyzwań liczę na szeroką współpracę w interesie Polski wszystkich sił politycznych. Dla Polski, dla rozwoju, w imię normalności…"

"Po to inwestujemy w drogi lokalne i samorządowe, po to wspieramy rodziny, po to skuteczność w Europie, po to rozwijamy sport, po to walczymy o czyste powietrze, po to jesteśmy tutaj i po to budujemy Polskę, abyśmy czuli się tu naturalnie, bezpiecznie, normalnie, jak u siebie w domu…"

Z tego co udało mi się zapamiętać to Premier zapowiedział:
-dalszą wypłatę 13 emerytury,
-w 2021 roku wypłaty czternastki,
-wprowadzenie ulgi inwestycyjnej dla najmniejszych firm – natychmiastowe rozliczenia kosztów inwestycji w środki trwałe,
-zmianę Konstytucji, by zagwarantować prywatność środków w PPK i IKE,
-kontynuację reformy wymiaru sprawiedliwości,
-zaostrzenie polityki karania pijanych kierowców,
-utworzenie 1000 zeroemisyjnych, samowystarczalnych energetycznie ekologicznych szkół,
-wprowadzenie systemu kaucyjnego na jednorazowe butelki plastikowe,
-zmodernizowanie i wybudowanie ponad 9 000 km torów kolejowych,
-wprowadzenie pakietu badań dla każdego Polaka po 40 roku życia,
-wprowadzenie tzw. estońskiego CIT dla mikro i małych firm – przesunięcia poboru podatku na moment wypłaty zysku przez spółkę.

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 20-11-2019 12:58

orange pisze:
20-11-2019 11:51

Oczywiście „kochana” opozycja mocno skrytykowała expose premiera.
Jak tu nie krytykować? Według premiera Polska to kraj mlekiem i miodem płynący w którym ceny nie rosną a spadają. Gdzie choćby obiecane 4 lata temu 3mln. mieszkań ? Wybudowanie ok 900 mieszkań przez 4 lata to kpina. Słuchałem akurat wystąpienia A. Zandberga i było bardzo merytoryczne.
orange pisze:
20-11-2019 11:51
Z tego co udało mi się zapamiętać to Premier zapowiedział:
-dalszą wypłatę 13 emerytury,
-w 2021 roku wypłaty czternastki,
-wprowadzenie ulgi inwestycyjnej dla najmniejszych firm – natychmiastowe rozliczenia kosztów inwestycji w środki trwałe,
-zmianę Konstytucji, by zagwarantować prywatność środków w PPK i IKE,
-kontynuację reformy wymiaru sprawiedliwości,
-zaostrzenie polityki karania pijanych kierowców,
-utworzenie 1000 zeroemisyjnych, samowystarczalnych energetycznie ekologicznych szkół,
-wprowadzenie systemu kaucyjnego na jednorazowe butelki plastikowe,
-zmodernizowanie i wybudowanie ponad 9 000 km torów kolejowych,
-wprowadzenie pakietu badań dla każdego Polaka po 40 roku życia,
-wprowadzenie tzw. estońskiego CIT dla mikro i małych firm – przesunięcia poboru podatku na moment wypłaty zysku przez spółkę.
Wypłacą 13 emeryturę z pieniędzy po części przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Nie można zrobić tego normalnie z ZUS-u tylko stosować sztuczki ? Czternastki wypłacą , ale nie wszystkim i nie wiadomo z czego. Na wprowadzenie ulgi inwestycyjnej , estońskiego CIT-u było 4 lata. Inwestycje leżą od 4 lat to gdzie byli do tej pory?. To samo dotyczy kara dla pijanych kierowców, wprowadzenia kaucji za butelki plastikowe czy badań dla osób po 40 r.ż. O utworzeniu 1000 zeroemisyjnych szkół szkoda się rozpisywać . Wyjdzie jak z milionem aut elektrycznych (przez 4 lata zarejestrowano w Polsce, ok 3500). Ogólnie to druga kadencja PIS-u a expose jakby dopiero zaczynali rządy.

L74
Posty: 90
Rejestracja: 04-10-2018 13:28

Re: Rządy PiS

Post autor: L74 » 20-11-2019 13:39

Czy ktoś w to jeszcze wierzy, przecież sam Premier M.M. powiedział w expose że "polityka jest obietnicą lepszej przyszłości". Więc obiecują, co się tylko da, a za cztery lata i tak, nikt nie będzie pamiętał, a nawet jakby mu przypomnieli, to znajdzie tysiąc wymówek dlaczego nie zostały te obietnice zrealizowane i powie "przecież to nie nasza wina, to przez naszych poprzedników" tylko teraz będzie trudniej coś wymyśleć niż „przez osiem ostatnich lat Polki i Polacy byli ignorowani przez rząd Platformy, który nie wsłuchiwał się”. Nikt nie mówi i nie pyta o konkretne rozwiązania, tylko takie "obiecanki cacanki" ;-)
"Dyplomata to człowiek, który dwukrotnie się zastanowi zanim nic nie powie". Winston Churchill

orange
Posty: 845
Rejestracja: 04-01-2019 11:38

Re: Rządy PiS

Post autor: orange » 20-11-2019 14:02

Obietnice wyborcze PiS z 2015 roku...Jednak dużo z obietnic obecny rząd zrealizował, a nie tak jak Platforma Obywatelska siedziała i nic przez 8 lat ze swoich obietnic wyborczych nie zrealizowała. Jedno umieli...kopać w gałę...

PIS za to choć tyle zrobił dla Polski na razie...:

Po pierwsze: W kampanii wyborczej PiS obiecywał wypłatę 500 zł na drugie i kolejne dziecko.
Sejm uchwalił ustawę o nowych świadczeniach wychowawczych w lutym 2016 r.
Wypłaty 500 złotych na drugie i kolejne dzieci rozpoczęły się w kwietniu 2016 r.
Od 1 lipca 2019 r. 500+ przysługuje również na pierwsze dziecko.
Program poprawił sytuację ekonomiczną rodzin.

Po drugie: Obecny wiek emerytalny kobiet to 60 lat, a mężczyzn 65 lat.
W maju 2012 r. rząd Donalda Tuska podniósł go do 67 lat (ten wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn miał być stopniowo podnoszony i docelowo zrównany dla obu płci), co wywołało spore niezadowolenie społeczne.
W październiku 2017 r., po inicjatywie prezydenta Andrzeja Dudy, wiek emerytalny został obniżony do poprzedniego poziomu 60 i 65 lat.
W lipcu tego roku lider PO Grzegorz Schetyna przyznał, że jego wcześniejsze podniesienie było błędem.

Po trzecie: Najważniejszą zrealizowaną obietnicą jest poprawa ściągalności podatków (szczególnie podatek dochodowy od osób prawnych (CIT), VAT i akcyzy) oraz wprowadzenie 15-proc. i 9 proc. CIT dla małych firm.

Po czwarte: obniżenie podatku na artykuły higieniczne i artykuły dla dzieci z 8 do 5 proc.

Po piąte: Kwota wolna od podatku do obiecanego poziomu 8 tys. złotych. Z tej kwoty mogą skorzystać wyłącznie osoby z najniższymi dochodami.

Po szóste: Wprowadzono zerowy PIT dla młodych do 26 roku życia oraz obniżono PIT z 18 do 17 proc. dochodów od 1 października 2019.

Po siódme: Wprowadzono podatek bankowy.
Nastąpił jednak wzrost udziałów polskiego kapitału w rynku bankowym.

Po ósme: Zamówiono samoloty dla ViP-ów (trzy średnie i dwa małe), podniesiono pensje żołnierzy i zwiększono liczbę żołnierzy sojuszu w Polsce, bazując na silnych relacjach z USA.
Utworzono Wojska Obrony Terytorialnej. Mają powstać Wojska Obrony Cyberprzestrzeni.

Po dziewiąte: Wprowadzono dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.
Zlikwidowano Ministerstwo Skarbu, utworzono Ministerstwo Energii oraz Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Po dziesiąte: PiS zapewnił część bezpłatnych medykamentów dla seniorów, które są zawarte na wykazie opublikowanym przez Ministerstwo Zdrowia.
Następuje stopniowy wzrost wydatków na zdrowie: 4,67% PKB w 2018 r., 4,86% PKB w 2019 r., z planowanymi nakładami na zdrowie w wysokości 5,03% PKB w 2020 r., 5,22% PKB w 2021 r., 5,41% PKB w 2022 r., 5,60% PKB w 2023 r. i 5,80% PKB w 2024 r. obiecany próg 6% PKB ma zostać zrealizowany w roku 2025 roku.

Po jedenaste: Połączono stanowiska prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.

Po dwunaste: Prezydent Duda podpisał tzw., ustawę frankową, która daje możliwość wsparcia osób zadłużonych. jednak nie wzbudziła entuzjazmu wśród osób posiadających takie kredyty.

Po trzynaste: Od 1 marca 2018 r. do końca 2018 r. w miesiącu były dwie niedziele handlowe.
W 2019 r. mamy tylko jedną niedzielę handlową w miesiącu. W 2020 r. zasadą jest zakazu handlu w niedzielę.
Wyjątkiem będzie 7 dni w roku, m.in. w przedświąteczne niedziele.

Po czternaste: Gazociąg Baltic Pipe przesyłający gaz z Norwegii do Polski ma rozpocząć przesył w 2022 r.,
Budowane są poszczególne odcinki Via Carpatia (międzynarodowej trasy, która ma przebiegać wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej, od Kłajpedy na Litwie, aż do Rumunii i Bułgarii).

Po piętnaste: Spadek liczby osób pracujących na podstawie umów cywilno-prawnych ok. 372 tys. w I kwartale 2019.

Po szesnaste: Ochrona nieruchomości rolnych przed wykupem przez cudzoziemców była jedną z kluczowych obietnic PiS-u w zakresie rolnictwa. Konieczność działań w tym zakresie wiązano z kończącym się w 2016 roku 12-letnim okresem ochronnym na zakup polskiej ziemi przez obywateli UE. Ustawą z 2016 r. ograniczono możliwość obrotu gruntami rolnymi.
Osoba bez uprawnień rolniczych mogła kupić tylko do 0.3 hektara gruntów rolnych, w 2019 r. podwyższono tę granicę do 1 hektara.

Po siedemnaste: Wprowadzono reformę Gowina 2.0 (reforma ustroju uczelni, wyboru władz, ścieżek kariery, podwyżek, zmian w ewaluacji).

Itd, itd. można by więcej wymieniać.
Po prostu trudno się przyznać ludziom zadufanym w Platformie Obywatelskiej, że...oszukiwali Polaków...czy nadal to robią???

alek
Posty: 1516
Rejestracja: 09-09-2014 21:57

Re: Rządy PiS

Post autor: alek » 20-11-2019 14:29

Napisz coś Orange od siebie a nie wklejaj taniej propagandy. Na pewno zakup 5 samolotów dla VIP-ów był potrzebny ? Dwa by wystarczyły. Ministerstwa energii już nie ma ! Co do wieku emerytalnego to czy ktoś Ci powiedział , że stopa zastąpienia w 2014 roku wynosiła 63% a obecnie 56% i spada?
Kwota wolna od podatku była zapowiadana dla wszystkich a nie najmniej zarabiających. Obecnie z podwyższonej kwoty nie skorzysta nawet zarabiający najniższą krajową. 500+ obiecywano na dziecko bez wskazania na drugie i kolejne i obietnica została zrealizowana dopiero w tym roku, ale czy nie lepiej było te pieniądze przeznaczyć na obiady w szkole dla każdego dziecka czy też np. stomatologa w każdej szkole?

DonBeck
Posty: 245
Rejestracja: 30-05-2019 20:54

Re: Rządy PiS

Post autor: DonBeck » 20-11-2019 17:56

A co sądzicie o przemówieniu zandberga po expose premiera? Nie jestem zwolennikiem lewicy, ale tutaj trzeba przyznać punkty za wytknięcie kilku rzeczy, i konkretne sprowadzenie na ziemię zwolenników polski mlekiem i miodem płynącej:

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 20-11-2019 18:43

orange pisze:
20-11-2019 14:02


Po drugie: Obecny wiek emerytalny kobiet to 60 lat, a mężczyzn 65 lat.
W maju 2012 r. rząd Donalda Tuska podniósł go do 67 lat (ten wiek przechodzenia na emeryturę kobiet i mężczyzn miał być stopniowo podnoszony i docelowo zrównany dla obu płci), co wywołało spore niezadowolenie społeczne.
W październiku 2017 r., po inicjatywie prezydenta Andrzeja Dudy, wiek emerytalny został obniżony do poprzedniego poziomu 60 i 65 lat.
W lipcu tego roku lider PO Grzegorz Schetyna przyznał, że jego wcześniejsze podniesienie było błędem.

A kto na te emerytury zapracuje?
Większość krajów zachodniej europy wydłuża wiek w którym przechodzi się na emeryturę, wzrasta średnia życia,jest oszałamiający skok technologiczny, a dzięki edukacji później rozpoczynamy prace,większość krajów podnosi wiek emerytalny, trafiają się kraje w których wiek emerytalny zaczyna się od 72 lat a docelowo ma wynieść 74.

Na naszym łez padole 65/60, kto bogatemu zabroni.

Awatar użytkownika
admin
Site Admin
Posty: 19275
Rejestracja: 15-06-2003 23:41

Re: Rządy PiS

Post autor: admin » 20-11-2019 18:46

Zupełnie nie z mojej strony startuje, ale takiej lewicy właśnie w debacie publicznej brakowało.
Całkiem inaczej nadane akcenty niż w dotychczasowym przekazie lewicy. Najpierw lewa gospodarka, czyli jeszcze więcej socjalizmu niż u PiS.
Postulaty ideologiczne bardzo wycofane w drugi i dalszy plan, w górę przesunęły się tylko zmiany klimatu.

Do tej pory przebijała się w mediach zupełnie inna lewica, która ze swoimi postulatami nie mogła się szeroko przyjąć, bo dla tradycyjnego dość przeciętnego Polaka brzmiały często absurdalnie. Teraz wydaje się, że przed wyborami prezydenckimi poszli po rozum do głowy i tak jak JarKacz chowa Macierewicza, tak Zandberg chowa chociażby małżeństwa gejowskie z adopcją, wycofanie religii ze szkół, wypowiedzenie konkordatu itd. W sprawie aborcji co prawda słowo jest, ale ważne jakie! Nie było o aborcji eugenicznej, która ewentualnie może być ruszona, chociaż PiS jak może kluczy w tej sprawie żeby tylko tego nie ruszać. Była za to mowa o aborcji w przypadku gwałtu, że lewica nie pozwoli na takie straszne zmiany. O tym PiS nie mówi ani słowem, a skala problemu to 1-2 przypadki rocznie w całej Polsce. Mało tego - to niekoniecznie są aborcje w wyniku gwałtu, tylko zgodnie z ustawą dotyczą ciąż, które powstały przy podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Te 1-2 przypadki to może być zatem kazirodztwo, albo ciąża przed 15 rokiem życia.

Zandberg ograniczył też postulaty skrajnie lewicowe, jak chociażby podatek dochodowy w wysokości 75%. Na lewo od PiS, ale nie aż tak bardzo. Za to zupełnie niewiarygodnie jawi mi się jako obrońca małych przedsiębiorców. Sorry, zero zaufania w tym temacie. Zero.
Przy takim podejściu mają szansę spokojnie zwiększyć poparcie. Ale ktoś to łatwo może spalić, jak go podpuścić, a podpuścić JarKacz potrafi jak mało kto :)
A1313 pisze:
20-11-2019 18:43
Większość krajów zachodniej europy wydłuża wiek w którym przechodzi się na emeryturę, wzrasta średnia życia,jest oszałamiający skok technologiczny, a dzięki edukacji później rozpoczynamy prace,większość krajów podnosi wiek emerytalny, trafiają się kraje w których wiek emerytalny zaczyna się od 72 lat a docelowo ma wynieść 74.

Na naszym łez padole 65/60, kto bogatemu zabroni.
Przecież 60/65 to nie jest obowiązkowy wiek emerytalny. To tak jak z dziećmi do szkoły. Jeden polityk powie, że trzeba posłać dziecko jak ma 5 lat, inny że 6, a inny że 7. A czy nie lepiej, żeby to rodzić wysłać dziecko kiedy uzna za stosowne? I tak, z tego co kojarzę, jest obecnie. Można wysłać dziecko rok wcześniej do szkoły, jeśli ktoś chce. Ale nie musi.
To samo z emeryturami. Jest oczywiste, że przedłużenie czasu pracy w radykalny sposób zmienia wysokość otrzymywanej emerytury, przy czym wcale nie tyle ze względu na dodane składki, co bardzo (procentowo) skracający się czas pobierania świadczenia. Ludzie potrafią liczyć i sobie przeliczą czy chcą dostawać mniej, czy więcej. Przecież koszty powinny być dokładnie te same, obojętne czy zebrany kapitał podzielimy na spodziewane 10 lat życia, czy 15 lat życia.

A1313
Posty: 2271
Rejestracja: 24-09-2006 12:29

Re: Rządy PiS

Post autor: A1313 » 20-11-2019 19:09

Jeżeli kogoś obejmuje wiek emerytalny od 72 roku życia, nie ma prawa przejść na wcześniejsza emeryturę, może urwać 2 lub 3 lata(nie pamiętam dokładnie)jeżeli przez minimum 30 lat, opłacał dodatkowy fundusz związany ze wcześniejsza emerytura.
Nie sadze ażeby ktokolwiek podnosił kapitał w wieku 75 lat.

Zapomniałeś jeszcze o jednym aspekcie, o presji wywieranej przez min. pracodawców na osobach które osiągnęły wiek emerytalny.Niby chcesz pracować dalej,ale brak ....klimatu

ODPOWIEDZ